...
 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @AsgarothDaFae: przydatny dla kogos, komu jeszcze nie ukradli telefonu i zyje zludzeniem ze moze byc przydatny. telefon po kradziezy juz w 3 minuty ma wyrzuconą kartę sim i jest wylaczony do czasu jego sprzedazy. czasem nie zdarzysz nawet sie zorientowac ze ci go ukradli.

   dobre by bylo jakby aplikacja rozpoznawala wlasnie wylaczenie telefonu na dluzej i po ponownym wlaczeniu żadała podania hasla (i wysylalala smsem dane o lokalizacji i nowym numerze).

  •  

   pokaż komentarz

   @konradk: wiesz, programy są ciągle rozwijane, może i takie opcje dojdą do jak nie tej to innej aplikacji

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @AsgarothDaFae: Osobiście wolałbym funkcję zdalnej detonacji skradzionego telefonu. Jak komuś urwie lepkie rączki, to już drugi raz nie ukradnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @AsgarothDaFae: No tak, a jak pójdę do kiosku po fajki i zapomnę telefonu, to mi chatę wysadzi w powietrze.;)

  •  

   pokaż komentarz

   @AsgarothDaFae: dość powszechną praktyką jest wgranie na nowo softu, a to zlikwiduje wszelkie zabezpieczenia. A i jeszcze zmiana IMEI - standardzik na wypadek, gdyby policja chciała go zlokalizować.

  •  

   pokaż komentarz

   @AsgarothDaFae: co to za bajer? ja miałem podobne funkcje w jakimś kiepskim samsungu 4 lata temu;/

  •  

   pokaż komentarz

   Też mam X1 i zastanawiam się czy nie da się jakoś zaszyfrować telefonu tak żeby nic się nie dało wgrać ani odczytać jeśli nie zna się hasła?

  •  

   pokaż komentarz

   @Double_G: polecam Ci stronkę http://4pda.info/, tam znajdziesz wszystko co przydatne. W Xperii fabrycznie można zaszyfrować wszystkie dane na karcie pamięci, w celu bardziej wymyślnych zabezpieczeń trzeba troszkę poszukać ale wszystko się da zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   Ta aplikacja to niezła sprawa. Sprawdziłem ją powierzchownie na Nokii z S60v5 i z tego co do tej pory zauważyłem:

   aplikacja uruchamia się samoczynnie na starcie. Niestety, można ją w prosty sposób wyłączyć z menadżera zadań, lub bezpośrednio z menu aplikacji. Dostęp do niej nie jest blokowany żadnym hasłem (absurdalne rozwiązanie, heh).

   Gdy jest uruchomiona i wyśle się blokującego smsa, telefon jest blokowany od razu. Na telefon z którego wysyłaliśmy blokującą wiadomość, przychodzi raport o tym iż telefon został zablokowany, oraz przysyłane są automatycznie współrzędne GPS.

   Jeżeli zaś aplikacja została zamknięta, a wyśle się blokującą wiadomość, to w skrzynce odbiorczej pojawia nam się wiadomość o normalnej treści, tzn. "#lock#hasło". Po ponownym uruchomieniu telefonu/aplikacji, telefon zostaje zablokowany.
   Nie jest to rozwiązanie do końca przemyślane (przecież osoba druga może sobie przeczytać to hasło blokujące w momencie odebrania wiadomości przy wyłączonej ochronie).

   Mam nadzieję, że aplikacja zostanie rozwinięta o np. dostęp hasłem z menu, a także że nie będzie widoczna w menadżerze zadań, będzie działała w tle.

   Tymczasem idę chować aplikację po katalogach, i mam nadzieję że się mi nie przyda. Mimo wszystko, w razie zagubienia telefonu 'w terenie' współrzędne GPS będą zbawienne. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @localh0st:
   Kilka pytań:
   1. Co się stanie, jak złodziej zdąży zmienić sim zanim wyślemy sms'a blokującego? (Jak dla mnie to największy minus tej aplikacji)
   2. Na jaki nr przychodzi info o zmianie karty SIM? Na wcześniej sprecyzowany, czy też na ten, z którego się zablokowało?

  •  

   pokaż komentarz

   @localh0st:

   Bawiłem się dziś ta aplikacją na Nokii 5530XM i co mogę powiedzieć jeśli chodzi o namierzanie. Po wysłaniu sms'a #LOCATE#haslo telefon prosi o połączenie się z internetem, jeśli mu zabronimy (co i tak trzeba zrobić ręcznie) do wysyłającego przychodzi wiadomość: "Location Information is not avalible". Druga sprawa o której wspomniałeś, wystarczy wyłączyć aplikację która nie jest chroniona hasłem i dziękuję, przychodzą zwykłe smsy. Pomysł fajny ale sporo jeszcze w nim trzeba poprawić.

   @Unterus
   1. Na numer który podałeś podczas konfiguracji przyjdzie sms z nowym nr telefonu pod jakim obecnie telefon funkcjonuje (nowy sim) i wtedy możesz wysłać smsa blokującego.
   2. Info przychodzi na nr który podałeś podczas konfiguracji aplikacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @wujekwichura: Jeżeli ktoś ukradł...a jeżeli po prostu zostawiłeś telefon np u swojej dziewczyny? :)

  •  

   pokaż komentarz

   Podobna aplikacja jest na iPhone, iLocalis, ale niestety kaza sobie za to placic ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Bajer z tego żaden, Symbiany mają to do siebie, że na wyłaczonym telefonie, kombinacja * + 3 + zielona słuchawka + power = Format pamięci telefonu, dopóki takie apliakcje nie bedą miały swojego obszaru w osobnej pamieci norflash. Każde takie badziewne aplikacje są do niczego, poza tym nie w każdej nokii na symbianie złapie Ci GPS w pomieszczeniu...

   Aplikacja nieprzydatna, zmulająca telefon zabierająca mu dodatkowe obszary pamięci.

  •  

   pokaż komentarz

   @virus-t: Warto miec telefon bez simlocka. Jesli ktos wlozy karte z innej sieci niz nasza, to nici z lokalizacji i numeru nowej karty sim.

  •  

   pokaż komentarz

   Aplikacja WIMP (where is my phone) na Windows Mobile sprawdza się świetnie. Gdy ktoś włoży do naszego telefonu kartę SIM wysyła nam z jego numeru na zdefiniowany numer lokalizację GPS i robi to w tle bez wiedzy użytkownika. Ma opcję skasowania zawartości telefonu i blokady. Są też jej darmowe odpowiedniki. Ten temat to nic odkrywczego. Poza tym w najgorszym wypadku idziemy na policję i do operatora zablokować IMEI i ktoś ma ładny i drogi przycisk do papieru. Uprzedzając komentarze w większości nowych telefonów IMEI nie zmienimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @AsgarothDaFae:

   Witam!

   Sorry że podpinam się pod pierwszy, ale szukam aplikacji która umożliwi śledzenie telefonu komórkowego (z GPS) na żywo przez internet.

   Tzn by wyglądało to tak:

   w telefonie zainstalowana jest aplikacja, która jest połączona z internetem i na żywo przesyła informacje bym na mapie mógł śledzić telefon : )

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @AsgarothDaFae:

   dodam że aplikacje potrzebuje na S60 wiec pierwsza strona odpada ;D

 •  

  pokaż komentarz

  Ja dzwonię drugim na ten co mi zaginął gdzieś w chacie.

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczy wgrać nowy firmware i taka aplikacja nie zda się na wiele.

 •  

  pokaż komentarz

  Oj ale dla takiego przeciętnego uzytkownika telefonu, który nie zna się na tych wszystkich oprogramowaniach taka aplikacja może się naprawde przydać. Bo ile razy człowiek panikował, że napewno stracił słuchawke kiedy ona była w zasięgu ręki... Ja sobie napewno zainstaluje:) Bo nawet jak już ukradli to ukradli trudno, ale może się przydać jak telefon "diabeł nakrył ogonem":) Wykop

 •  

  pokaż komentarz

  fajny bajer, jeszcze trzeba mieć taki bajerancki telefon