•  
  S...e

  +107

  pokaż komentarz

  Sami sobie szkodzą. Nie wiadomo nawet jak do końca się z tego rozliczyć, bo co chwilę zmieniają się interpretacje. Poszliby drogą IRS (skarbówki z USA) wydając na stronie MF prosty komunikat jak zapłacić podatki za kryptowaluty i wszystkim żyłoby się lepiej, ale to jest Polska i wszystko musi być na przekór ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Smule:

   Poseł PIS Wojciech Murdzek (#)

   Nieprawdą jest stwierdzenie, że kryptowaluty przyczyniają się tylko do zwiększenia szarej strefy, a operują nimi tylko ludzie nieuczciwi. Zgłasza się do nas wiele legalnie działających firm, które chciałyby, aby ktoś w końcu uregulował Bitcoina i kryptowaluty w Polsce.

   dr hab. Robert Kurek (#)

   Nawet jeśli znalazłby się jakiś sposób na zablokowanie sieci w jej wąskim wycinku, jakim byłoby korzystanie z kryptowalut, to i tak należy przypuszczać, że fantazja, umiejętności i możliwości internautów blokady te w jakiś sposób ominą lub przełamią.

   ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   W..............0

   +27

   pokaż komentarz

   Nie wiadomo nawet jak do końca się z tego rozliczyć, bo co chwilę zmieniają się interpretacje.

   @BeCometA: No właśnie nie ma prawa są interpretacje US, które jak zawsze są tylko interpretacjami.
   Z natury każda nawet dobra interpretacja która daje Ci nawet 1 PLN do kieszeni jest zła.
   Prawo jest tak napisane, że ja zinterpretuje je inaczej ty inaczej skarbówka inaczej, minister inaczej a sad tez inaczej ;D.

   Poszliby drogą IRS (skarbówki z USA) wydając na stronie MF prosty komunikat jak zapłacić podatki za kryptowaluty i wszystkim żyłoby się lepiej,

   @Smule: No w USA to zrobili ustawę aby to było jasne jak trzeba i koniec - nie ma możliwości rożnych interpretacji.

   Nawet jeśli znalazłby się jakiś sposób na zablokowanie sieci w jej wąskim wycinku, jakim byłoby korzystanie z kryptowalut, to i tak należy przypuszczać, że fantazja, umiejętności i możliwości internautów blokady te w jakiś sposób ominą lub przełamią.

   @BeCometA: Przykłady :D była blokada wpłat na giełdę fiatów w Chinach to zaczęto sprzedawać doładowania giełdy krypto na kuponach. Blokada całkowita giełd to ludzie i tak się wymieniali na ulicy.

   To tak ja w PRL byli cinkciarze tak i krypto będą handlować, im bardziej się gdzieś zakasuje kryptowalut tym kraj bardziej totalitarny bez wolności jest i tym bardziej taki Bitcoin jest zbawieniem dla tamtych ludzi jak w Wenezueli.Gdy na całym świecie panowała bessa na Bitcoina to on i tak wiele lepiej sobie radził niż waluty w Wenezuleli czy Zimbabwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smule: @BeCometA: No to teraz jak wydali interpretacja, może lepiej było bez niej? xDD
   https://www.wykop.pl/link/4249619/ministerstwo-finansow-zabija-rynek-blockchain-w-polsce/

   źródło: streamable.com

 •  

  pokaż komentarz

  Ja trochę pracowałem przy krypto, oczywiście za granicą bo w Polsce nic się przeciętnemu człowiekowi nie opłaca albo jak się opłaca to jest monopol / nielegalne... i nawet nie wyobrażacie sobie jakie z tego są pieniądze... bo jeszcze tzw. "elity finansowe" na tym nie siadły. Jest ostry ból dupska bo co by to była za tragedia gdyby nagle do powszechnego obiegu weszły instrumenty dzięki którym ludzie przestaliby być niewolnikami :)

  Oczywiście zyski to dla ogarniętych ludzi wierzących w uczciwą pracę i kapitalizm3, bo tutaj niestety ludzie potrafią jedynie bredzić o wyzyskach, zaletach komuny i prywaciarzach... a świat ucieka. I oczywiście za 10 lat znowu będzie stękanie, że kiedyś zaczął tu kiełkować jakiś biznes, później władza wszystko uwaliła a teraz żeby robić interesy to trzeba słać miliardy za licencję do JP albo Goldmana ... zupełnie jak to było z IT. Oczywiście skończy się jak zwykle wszystko w EU - regulacjami i unifikacją... Później tylko jakaś nowa CETA i jedna korporacja będzie mogła wyłączyć system finansowy połowy europy. A u nas nasze tuzy intelektu już na starcie zakładają że nie powinniśmy być to my, no bo przecież bycie bogatym oraz marnowanie czasu na jakieś tam rozrywki... to nie przystoi prawdziwemu Polakowi kiedy mamy romantyczną misję żeby tyrać na innych i kopulować :D

  Bo niestety gospodarka oparta o montownie i markety to wystarczy na to, żeby przeciętny obywatel mógł zarobić na mieszkanie i jedzenie... a nie żyć jak człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog: Ale to jest wina nas samych. Już nie mówię że to my w kółko wybieramy takich cwaniaków oszustów bo nie o to chodzi. Chodzi o problem organizacji mas, my nie potrafimy ze sobą współpracować, skrzyknąć się, postawić ostre veto rządowi jeżeli coś idzie w kierunku który nam się nie podoba. Kolejne rządy nie czują oddechu społeczeństwa na karku a powinniśmy te sprawy traktować najpoważniej ze wszystkich bo one przekładają się później na nasze życie codzienne. To jest jak wojna a my nie walczymy tylko siedzimy sobie bezpiecznie, każdy w swoim oddzielnym okopie i patrzymy jak nas powoli mordują. Taka analogia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog: jako że zielonka od tygodnia to przeczytałem odpowiedzi w innych wątkach. Typowy troll, same negatywne opinie:-)

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: Mi się niestety wydaje, że gdyby rządy "słuchały strony społecznej" to mielibyśmy tu dziś huty, kołchozy, emerytury po 20 latach pracy i wypłaty po 50 euro miesięcznie... niestety. Bank każe płacić 2 złote za konto, łolaboga okradajo.. potrzebujemy państwowego banku. Plus każe płacić 20 złotych za internet... łolaboga złodzieje, okradajo potrzebujemy państwowego internetu. I tak by niestety było ze wszystkim, skoro udało się już tu nawet ukołchozowić podręczniki szkolne... bo po co zapłacić raz, jak można płacić w podatkach przez całe życie :D

   Gdyby się ten naród "zorganizował" to na założenie konta w banku albo nową komórkę czekałbyś 3 lata, a działałoby to tak, jak ten darmowy gownointernet nad którym co chwila spuszcza się jakiś nowoczesny redaktorzyna, że to takie fajne i nowoczesne bo po socjalistycznemu za darmo... bo przecież to takie super jak nie obejrzysz na tym niczego w HD, cały dzień przepisujesz kapczę a po starter musisz zaiwaniać do Warszawy :D... ale po miesiącu takiej mordęgi i wydaniu równowartości kosztu normalnego, półrocznego internetu... możesz kupić dodatkową zgrzewę taniego piwa :D

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog: No nie wiem. W sprawie ACTA naród się zorganizował i dzięki temu mamy jeszcze jako taki wolny internet. A co do reszty po pomyliło ci się coś z gospodarką centralnie sterowaną. Problemem jest to że Polacy nie potrafią się zorganizować bo może dziś nie trzeba by było się zastanawiać czy następna niedziela będzie wolna od handlu czy nie bo te zmiany by nie weszły. Wiele kwestii łamania prawa przez sądy, policję, urzędy mogły by być skutecznie napiętnowane a winni nadużyć pociągnięci do odpowiedzialności. To są podstawy funkcjonowania państwa które to reprezentuje interes swoich obywateli i te podstawy niestety trzeba wprowadzić siłą woli społeczeństwa. Nikt z dobrego serca nam tego za nas nie zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: Tylko że to była taka organizacja że w sumie naród biedny to jedyne co miał to możliwość bezkarnej kradzieży cudzej własności intelektualnej, tylko nikt się nie przejmował za co ktoś te filmy kręci i muzykę robi... Nie wiem, jednak mi się wydaje, że gdyby ta organizacja była "lepsza" to miałbyś wolną nie tylko niedzielę, ale i sobotę + poniedziałek, i być może nawet od elektryczności bo zaraz by się okazało że elektrycy to też ludzie :D Partia wolnościowa nigdy tu nie wygra, naród zbyt zaorany... a wiecować o wszystko to se możesz, byś nic w życiu nie robił tylko 20 dni w miesiącu siedział na wiecach... a to, że chcesz zapalić fajkę elektroniczną, a to że normalnie jak człowiek wypić piwo w parku :)

   @Kazdyziomzbierazlom: Negatywna opinia to by było że nic się nie da, a nie że się da poza Polską ;) Generalnie z pozytywów to uważam, że jak ktoś ma ambicje siedzenia w kiepskim zawodzie do końca życia bo niewiele mu się chce to nie ma lepszego miejsca do życia niż Polska. Klimat dobry, jest co robić, bezpiecznie... na razie żyjemy ponad stan, bo banki dają kredyty na programy socjalne... w ujęciu globalnym przeciętny pracownik polskiego lidla stanowi 1% światowej klasy bogaczy która ma do dyspozycji większość dostępnych zasobów...

 •  

  pokaż komentarz

  Prezes banku. Powołany na stanowisko premiera dzięki wpływom banków.
  Miałby dbać o to, by bankom wyrosła w Polsce konkurencja w postaci kryptowalut.
  ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  GIF

  źródło: cdn.smosh.com (3.56MB)

 •  

  pokaż komentarz

  Po co pracować nad czymś czego się nie rozumie? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)