•  
  n...........d

  +258

  pokaż komentarz

  Bylo wiele razy, ale i tak wykopie Bruce'a.

 •  

  pokaż komentarz

  Mało znane zdjęcie Bruce Lee, z czasów kiedy pracował jako programista.

  źródło: 9EA4A3B5-64F0-4ED2-A3EA-71CAA6A16058.png

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiadomo jakby to było. Taka walka jak tych mistrzow aikido i innych super mocy. Pozniej wychodzi taki na ring z zawodnikiem mma i srogie baty. Przesadnie to nie ma co sie tak tym podniecac

  •  

   pokaż komentarz

   @req: tylko mma to lanie po ryjach bez żadnej głębszej filozofii, nawet celebryci/aktorzy/jutuberzy walczą, w sztukach walki chodzi o coś więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @getin: walczą?? Koło walki to oni nawet nie stali...

  •  

   pokaż komentarz

   @getin: moze i tak, ale podnieta na temat jego legendy nie dotyczy tylko ładnego tanca z cieniem. Głowie chodzi o spekulacje na temat "potężnej" siły dzięki sekretnej technice. Całą ta legenda mogła by sie rozbić w mak jak zderzenie tuningowanego malucha z tirem.
   To jak z kataną i mieczem...

  •  

   pokaż komentarz

   @req: Czego się spodziewasz po mistrzach plastrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: aikido.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @getin: Walczyłeś kiedyś w jakimkolwiek full contact? Czy tylko oglądałeś ksw?

  •  

   pokaż komentarz

   @req: porównanie z dupy, dwie różne dyscypliny. To tak jak Janusze mówią- niech pojedzie tym suv-em w teren to zobaczymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @req:
   Ale on miał elementy MMA zanim ktokokolwiek miał o tym pojęcie. Rozwijał swój styl własnie mieszając najbardziej efektywne na tamten czas elementy.

  •  

   pokaż komentarz

   @getin: Nie masz pojęcia o współczesnych sportach walki jak bjj czy muaythai prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @req: bo oni maja zasady a nie napoerdalanie gdzie popadnie :/ to jest sztuka sama w sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @req: Każda sztuka walki jest sportem. Nie każdy sport walki jest sztuką. Porównywanie karate do MMA to kompletny brak znajomości tematu.

  •  
   S........o via Android

   -6

   pokaż komentarz

   @Logytaze Dlaczego? Przecież byli karatecy walczą w MMA. Lepiej czy gorzej, ale walczą.

   A Bruce Lee nawet karateką nie był.

  •  
   p.......6

   +28

   pokaż komentarz

   sztukach walki chodzi o coś więcej

   @getin: Ta, ale sztuki walki mają uczyć walki, inaczej niech się nazywają "rozwojem duchowym", kindersztubą, albo tańcem. Judo i Karate (przynajmniej niektore style) dały radę połączyć skuteczność z japońskim podejściem do tradycji, Kung-fu i Aikido t o aktualnie ładnie wyglądające gówno, przynajmniej w ogromnej większości.

   Chociaż nei wiem czego tradycyjne sztuki walki uczą lepiej niż takie BJJ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Logytaze: o właśnie, bardzo miałkie, ale podatne na poklask jest twierdzenie, że "daj mistrza karate na ring z Pudzianem czy innym mma walczakiem to zobczysz jak szybko spłynie, nie? Seba?". Sztuka walki jako taka, sięgając do jej rdzenia, podstaw i początków to są to ruchy urosłe wokół filozoficznej myśli, lub ich zestawu. Później przyszła telewizja i z dalekowschodnich sztuk walk zrobiono napieprzankę z Brucem Lee, Jackie Chanem i innymi. Jakkolwiek bardzo lubię i szanuję tę dwójkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @req: uwielbiam porownania z dupy jak twoje. W jednej punktujesz za czystosc uderzenia w drugiej za KO. Zrozum najpierw znaczenie slowa sztuka. Odwracajac twoje porownanie rownie dobrze mozna stwierdzic ze nikt z zawodnikow mma nie mialby szans na zasadach aikido np.

  •  

   pokaż komentarz

   @sfiezak dokladnie, dlatego nazywaja to SZTUKA walki a z prawdziwa walka ma to malo wspolnego, karate i inne aikodo ciagnie za soba ciezar tradycji ktory sprawia ze te sztuki sa malo efektywne w prawdziwym starciu IMHO , pzdr

  •  

   pokaż komentarz

   @req chętnie bym go zobaczył z buakawem w ringu

  •  

   pokaż komentarz

   @elte: w prawdziwym starciu to i tak gosciu z nozem albo pistoletem wygra.

  •  

   pokaż komentarz

   @alltan:

   Odwracajac twoje porownanie rownie dobrze mozna stwierdzic ze nikt z zawodnikow mma nie mialby szans na zasadach aikido np.

   Jesteś pewien xd ?

   Walka na "zasadach" aikido

   W sumie nie ma czegoś takiego jak walka na zasadach aikido bo:
   1. W założeniu aikido odrzuca jakiekolwiek sparingi czy zawody
   2. Nikt nigdy nie użył aikido w jakiejkolwiek walce.

   Aikidowcy robią dobrze dwie rzeczy - ukemi i w sumie jak ktoś się nie zna to całość wygląda ładnie.

   Z aikido jest jak z wszystkimi bullshido - ich przedstawiciele robią różne ładne rzeczy na treningu z nieoporującym przeciwnikiem czy na pokazach a jak przychodzi do normalnej walki fullcontact to próbują nieudolnie boksować i cała ich sztuka walki idzie do kosza. Mogą sobie to nazywać sztuką, ale raczej nie walki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Logytaze: Nie każda sztuka walki jest sportem, ale każdy sport walki jest sztuką.

   Wing Tsun, które trenował Bruce Lee nie jest sportem, bo w sporcie bijesz tak, żeby nie zabić przeciwnika i są zasady, a w prawdziwej walce na śmierć i życie gdzie ktoś Cię atakuje na ulicy albo konflikcie zbrojnym zasad nie ma a sztuki walki powstawały po to, a nie po to, żeby spotykać się na jakiś zasadach. Oczywiście zgadzam się, że trudno o dobrą szkołę z dobrą linią przekazu.

   Przykładowo, pokaż kogoś kto założy Ci dźwignie w parterze gdy ty wsadzisz mu palec w oko. Jestem prawie pewien, że puści odruchowo a to Ci da okazję dokończyć takiego delikwenta. Ale lepiej tego nie próbuj bo jak kogoś napadniesz to jesteś bandyta a nie wojownik, za to jak by Cię ktoś chciał zgwałcić czy coś i nie masz szans bo jest silniejszy to możesz spróbować i gwarantuje oko wypływa tak samo 300 lat temu jak dzisiaj, dalej boli jak diabli i nic się w tej kwestii nie zmieniło od tamtego czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @BruceBrwi: Idź już spać, bo nie mogę czytać twoich farmazonów. Uliczna bijatyka nie jest ani sportem, ani sztuką walki.

   Poza tym nie masz pojęcia o czym mówisz. Jeśli ktoś założy ci dźwignię na rękę lub nogę to w jaki sposób wsadzisz mu palec w oko? Twoja ręka musiałaby mierzyć chyba dwa metry. Odruchowo to ty po dźwigni odklepiesz a potem się zesrasz. Zobacz sobie jakąkolwiek walkę MMA i pokaż mi jak profesjonalny zawodnik wychodzi z dobrze założonej dźwigni przeprowadza kontratak. Odnoszę wrażenie, że kompletnie nie rozumiesz na czym polega dźwignia.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym nie masz pojęcia o czym mówisz. Jeśli ktoś założy ci dźwignię na rękę lub nogę to w jaki sposób wsadzisz mu palec w oko?

   @Logytaze:

   Widzisz i ta wiedza właśnie to sztuka, żeby wiedzieć jak to się robi i trochę grzeczniej, bo właśnie takich co nie mają szacunku nie uczy się zakazanych technik.

   Dla porównania masz zasady w MMA i patrz ile ciosów jest zakazanych

   Zasady MMA

   Obronić się przed przeciwnikiem obojętnie czy na ulicy czy na polu bitwy to jest jak najbardziej sztuka, ale ze sportem nie ma to wiele wspólnego...

   Krav Maga czy Systema to też nie jest sport ale na pewno sztuki walki.

  •  

   pokaż komentarz

   @BruceBrwi: Znowu nie masz racji. Ta wiedza (rozumiem, że mówisz konkretnie o dźwigni) to technika a sztuką walki jest zbiór technik i rygorystycznych reguł. We wschodnich sztukach walki pokonanie rywala nie sprowadza się do zatłuczenia go do nieprzytomności. I to chyba ta subtelna różnica między sztuką walki a sportem.

   Druga kwestia. Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Prawdopodobnie dlatego, że nie masz zielonego pojęcia jak działa dźwignia. Gdybyś to wiedział to nie pisałbyś tutaj o kontrataku palcem w oko. Przecież to jest durne.

   Po trzecie. Co mnie obchodzą zakazane ciosy w MMA? Jaki związek ma to z dyskusją? Będziesz wklejał wyniki wyszukiwań z Google czy w końcu napiszesz coś na temat i z sensem?

  •  

   pokaż komentarz

   We wschodnich sztukach walki pokonanie rywala nie sprowadza się do zatłuczenia go do nieprzytomności.

   @Logytaze:

   Nigdy nie trenowałeś wschodnich sztuk walki i na pewno nie skończyłeś całego systemu więc nie wypowiadaj się.

   A co do dźwigni zacytuje część Twojego pytania

   Zobacz sobie jakąkolwiek walkę MMA i pokaż mi jak profesjonalny zawodnik wychodzi z dobrze założonej dźwigni

   Za dużo telewizji oglądasz i za dużo internetu i chyba zapomniałeś o starej zasadzie na której opierają się sztuki walki i nawet Strefa 51 i ogólnie cała sztuka wojny, biznesu itd.

   Brzmi ona:

   Nie pokazujemy przeciwnikowi naszych najfajniejszych zabawek.

   A tu masz kawałek jak będziesz MMA oglądał czy wiadomości to przypomnij sobie przekaz bo po twoim sposobu argumentowania alla Tomasz z Akwinu widzę, że chyba nie ogarniasz podstawowej rzeczy o co tutaj chodzi i dlaczego dzielimy sztuki walki na sportowe i niesportowe.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdy nie trenowałeś wschodnich sztuk walki i na pewno nie skończyłeś całego systemu więc nie wypowiadaj się.

   @BruceBrwi: Nigdy mnie nie spotkałeś więc skończ z ad personam - tylko się kompromitujesz. Nie wiem jakie ma to dla ciebie znaczenie, ale przez 4 lata trenowałem judo.

   Nie pokazujemy przeciwnikowi naszych najfajniejszych zabawek.

   Czyli nie wyjaśnisz mi tego ciosu w oko podczas dźwigni, ponieważ to twoja tajemna technika? Żałuję, że w ogóle podjąłem z tobą dyskusję. Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdy mnie nie spotkałeś więc skończ z ad personam - tylko się kompromitujesz. Nie wiem jakie ma to dla ciebie znaczenie, ale przez 4 lata trenowałem judo.

   @Logytaze:

   Mistrz Judo!!! Trenował 4 lata w Polsce :D

   Nie truj... Od internetu też się w głowach psuje nie tylko od tv

   Czyli nie wyjaśnisz mi tego ciosu w oko podczas dźwigni, ponieważ to twoja tajemna technika? Żałuję, że w ogóle podjąłem z tobą dyskusję. Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

   Nie pokaże bo jesteś zbyt arogancki. Jak serio lubisz Bruce Lee to będziesz wiedział o co chodzi...

   A teraz trzymam za słowo i nie podejmuj dalej dyskusji, skoro nie umiesz przyznać się do porażki. Ukłon ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @BruceBrwi: Cztery intensywne lata w sporcie akademickim i udział na ogólnopolskich zawodach to niemałe doświadczenie. Poświęcałem sportu większą uwagę niż samym studiom. Moje doświadczenie na pewno jest większe od twojego i wystarczające, aby wypowiedzieć się o podstawach danej techniki. Nie rozumiesz na czym polega dźwignia i jakie dysproporcje w siłach towarzyszą tej technice.

   Kilka minut wcześniej zarzucałeś mi, że nic nie trenowałem. Na razie to ty swoimi wypowiedziami pokazujesz, że nie masz nic wspólnego z jakąkolwiek walką. Dźwignia jest bardzo powszechną techniką w wielu dyscyplinach i pisanie w odniesieniu do niej o jakimś dziwacznym kontrataku w oko to kompletna ignorancja. Zawsze możesz obronić swoje racje i podesłać mi artykuł/film ze wspomnianym kontratakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Logytaze: Krav maga, czy inny combat to raz, to absolutrnie nastawiony na eliminacje zbiór technik, z kolei dobrze założona dźwignia potrafi spowodować odklepanie przez dużo silniejszego przeciwnika bardzo szybko. Inaczej będzie się drapał barkiem po dupie :)_

  •  

   pokaż komentarz

   Inaczej będzie się drapał barkiem po dupie :)_

   @qciek: Tylko systemy uczą również tego, że w takiej sytuacji "poświęcasz" bark i przechodzisz do ostrej ofensywy, byle przeżyć. Akurat też znam wersje Combatów, KravMagi itp tzw. niesportowe (czytaj wojskowe) i szczerze to bałbym się tego użyć na ulicy, wolę uciekać, bo lepszy wstyd niż świadomość, ze zrobiłeś z kogoś warzywo.

  •  

   pokaż komentarz

   @req: pisząc o mma masz na myśli te zapasy w parterze?

  •  

   pokaż komentarz

   @req: No nie wiadomo, ale Bruce Lee był bardzo szybki i silny, jak na swój czas miał on innowacyjne podejście do sztuk walk, starał się łączyć pare styli. Poza tym na wielu wywiadach z fighterami ufc pojawiał się ten temat i wyrażali oni swój podziw dla Bruce'a. Być może gdyby miał okazję trenować współczesne mma to udałoby mu się coś zdziałać szczególnie przy tej determinacji do treningów. Co do samego stylu to prawdopodobne jest, że nie wytrzymałby konfrontacji z tym co mamy dzisiaj, no ale powstał on w konkretnym czasie i kontekście, więc ciężko jest to porównywać

  •  

   pokaż komentarz

   jak tych mistrzow aikido

   @req: Nie czytałem wszystkich postów, ale powinieneś wiedzieć, że Bruce wymyślił Jeet Kune Do - system technik / sztukę walki, która jest bardzo zbliżona do dzisiejszych technik ze świata MMA, gdyby żył dłużej to prawdopodobnie w tą stronę by to ewoluowało (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @patefoniq: No tak, ostra ofensywa z wyłamanym barkiem jak już jesteś w parterze. Nic trudnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yonda44 zdziwiłbyś się co potrafi zdziałać adrenalina

  •  

   pokaż komentarz

   @patefoniq Nie potrafi oszukać fizyki i jedną ręką nie wygrasz w parterze

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejze: Akurat aikido to nie jest bullshido. Generalnie dobre opanowanie aikido jest przydatne. Jest bardzo dużo elementów, które jak trenujesz aikido pomagają w walce ulicznej. Ba nawet dużo zawodników mma stosuje techniki aikido. Oczywiście są pewnie wady tej sztuki walki. Np gość ćwiczący brazylijski ju jitsu miałby przewagę nad aikidoką, ale po prostu wynika to ze specyfiki tych dwóch stylów. Aikido ma swoje słabości (walka w parterze np), ale ma też swoje zalety które przydają się w walce. Generalnie nie jest to najbardziej efektywny system ale nie jest to też bullshido. Po prostu jego specyfika jest inna. Poza tym zdziwiłbyś się ile technik walki aikido ma wspólne z BJJ czyli w sumie jednym z podstawowych styli źródłowych we współczesnym MMA. No i pomijasz aspekt walki z bronią czyli znacznego aspektu aikido który jest dosyć powszechny w realnym starciu.

   Może i taki Savaniago nie pokonałby Floyda Maywethera czy Conora Mc Gregora, ale w realnej walce z 90% ludzi dałby sobie radę.

   Oczywiście najbardziej pomocne w aikido są, pady, dzwignie, duszenia, uniki i zwody. Dużo technik opiera się na chwytach które rzadko zachodzą w sportach walki i tu się zgodzę, że w klatce by była niska efektywność, ale to też nie o to w tym chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @BruceBrwi XDd

   Człowieku jak mi zaczniesz wsadzac palce do oczu jak cie duszę to przycisne duszenie na maksa i odplyniesz dosłownie w 2 sekundy, dopiero później zrobię "j?$?ny wsadza mi palec w oko ała". Z dźwignią podobnie.

   Takimi zagrywkami tylko wk?$#isz osobę która ma nad tobą dominującą pozycję i eskalujesz przemoc a to jest najglupsze co możesz w takiej sytuacji zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol ok co konkretnie oprócz padow ma w aikido sens?

   Co do walki bronią w powszechnym starciu - zgodzę się jak spotkam kogoś kto będzie walczył na katany czy kije bo xd. Z resztą i tak ich cały trening bronią można wyj#@#c do śmieci bo nie mają sparingów tylko ćwiczą jakieś nierealistyczne kombinacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @BruceBrwi: Poza tym piszesz, jakby wsadzenie palca w oko było jakieś proste. Miałeś kiedyś założoną balahę? Albo kimurę? Tam po pierwsze nie ma jak wsadzić komuś palca w oko a nawet jeśli by się dało, to rzeczywistości - tej prawdziwej, nie wykreowanej przez wschodnie sztuki walki - nie patrzy jak próbujesz wymacać jego oczy na twary, tylko się broni, rusza głową etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejze co konkretnie ma sens? Duszenia, dźwignie, zwody, uniki. Zarówno aikido jak i bjj pochodzą od ju jitsu. Dużo elementów jest wspólnych dla tych dwóch stylów. Dlatego jak mówisz że aikido to bullshit musiałbyś również powiedzieć że część bjj to bulshit

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol jakie zwody, jakie uniki? Co to w ogóle jest zwód? Nie podajesz żadnych konkretnych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejze: Jak nie wiesz czym jest zwód i unik w sportach walki to o czym my w ogóle rozmawiamy. Duszenia i dźwignie też mam tłumaczyć bo mało konkretne są?
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Unik
   https://en.wikipedia.org/wiki/Feint

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
   XD dalej nie podałeś żadnych konkretnych technik i jeszcze gadasz o zwodach w bjj xD. A nie podałeś bo nigdy nie byłeś na macie i żadnej nie znasz.
   Dobra szkoda czasu, efekt Krugera Dunninga w pełnej okazałości. Narazie

  •  

   pokaż komentarz

   Człowieku jak mi zaczniesz wsadzac palce do oczu jak cie duszę to przycisne duszenie na maksa

   @maciejze:

   No tak zapomniałem, że już 100 razy podczas walk sportowych miałeś wybijane oczy podczas zakładania dźwigni czy jakieś inne nie sportowe techniki były na tobie stosowane i masz opracowane to jak się zachować kiedy oko wypływa z czaszki.
   Twardziel z ciebie panie efekt Krugera Dunninga( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ogólnie to był tylko jeden przykład tego czym się różni system walki stworzony do prawdziwej walki a czym się różnią sportowe zawody. Zakończę tylko tym cytatem, bo mi się śmiać chce...

   Człowieku jak mi zaczniesz wsadzac palce do oczu jak cie duszę to przycisne duszenie na maksa i odplyniesz dosłownie w 2 sekundy, dopiero później zrobię "j?%@ny wsadza mi palec w oko ała".

  •  

   pokaż komentarz

   @BruceBrwi:
   Zgaduję, cwiczysz lub cwiczyles wing tsun xd ?

   No tak zapomniałem, że już 100 razy podczas walk sportowych miałeś wybijane oczy podczas zakładania dźwigni czy jakieś inne nie sportowe techniki były na tobie stosowane i masz opracowane to jak się zachować kiedy oko wypływa z czaszki.

   :D A co, użyjesz jakiegoś zaklęcia wypływania oczu z czaszki? Zupełnie jak ten koleś ? xd

   Obejrzyj sobie to nie chce mi się tego wszystkiego powtarzać. Może ci sie oczy otworzą, bo narazie zyjesz na płaskiej ziemi.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyciak666: Ale pierrdoliz chlopie. Zapisz sie na kung fu modliszki a rozplaczesz sie po pierwszym treningu. Od razu widac jakie masz pojecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejze:

   Nie chce mi się gadać z kimś kto swoja wiedzę o biciu się opiera tylko na tym co mówią dzisiejsi eksperci i pokazują na filmikach, lejąc z góry na całą historię i dorobek cywilizacji.

   Kiedyś aikido działało bo ludzi szkoliło się inaczej i w takiej Japonii podobnie jak popełnić honorowe samobójstwo, nikt nie bał się podczas treningu mieć coś złamanego, podobnie jak w Sparcie słabi nie mieli racji bytu i nie mówię, że było to super, jednak wiem, że w KGB też były takie treningi gdzie walczyłeś ze skazańcem na śmierć i życie ale pewnie nie czytasz książek. Oczywiście zgodzę się, że są obrony przed atakami, mamy globalizacje itd i wiedza jest powszechniejsza, ale gadanie, że wiesz jaka będzie twoja rekcja jak ktoś wyrwie Ci jaja albo brutalnie wyłupie oczy pokazuje tylko jak głupi są ludzie w dzisiejszych czasach. Skąd niby wiesz co zrobisz, kiedy poczujesz maksymalny ból? Zero reakcji ? Proszę cię...

   Bruce Lee powiedział kiedyś, że walczy człowiek a nie style czy technika.
   Dlaczego kiedy czytam takich jak Ty jestem za tym, aby inwestować głownie w zawodowych żołnierzy a nie w ludzi, którzy piszą w komentarzach co by zrobili w sytuacji gdzie, tak naprawdę nie da się tego sprawdzić.

   Prawdziwa walka to nie sport na macie z kolegami i nie da się odklepać. Prawdziwa walka to walka o to, żeby móc przeżyć i myślę, że nie ma sensu z Tobą dyskutować.
   Nie wiem ile masz lat i czy rozumiesz ale właśnie napisałeś, coś w stylu, że gdybym uciął Ci głowę mieczem to byś jeszcze 5 pokonał a mnie zastrzelił bo broń palna jest lepsza niż miecz..
   Brawo TY

  •  

   pokaż komentarz

   @BruceBrwi matko

   Jesteś beznadziejnym przypadkiem xd

   Płaska ziemia, szkoda czasu. Pa

  •  
   p.......6

   0

   pokaż komentarz

   Ale pierrdoliz chlopie

   @azertyazerty: W którym mijscu?

 •  

  pokaż komentarz

  NIE ma kolesi nie do trafienia - gdyby żył na pewno prędzej czy później dostał by na brodę za te nonszalancko opuszczone łapy. Tu walczył po prostu ze słabszym, wolniejszym od siebie

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Z tego co wiem, ciężko było o szybszego od niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel: w swoim prime time każdy mistrz jest nie do pokonania dlatego jest mistrzem - z definicji. Poza tym ile on walczył na faktycznych galach zawodach itd ?. Tak czy siak stanie bokiem do przeciwnika i opuszczone ręce to nie jest nic dobrego

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: W tamtej formule tak walczą i tyle. Szybkość i myślenie się liczy. Widziałeś jak tamten chciał walnąć obrotówkę a Bruce mu tylko biodro przytrzymał stopą kompletnie rujnując atak i wytrącając przeciwnika z równowagi? Nie kopał nic, tylko go przytrzymał a on się wyp?$@!#@ił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel: patrze przez pryzmat swoich doświadczeń. Cwiczyłem 3 lata muay thai z czego 2,5 roku w grupie zaawansowanej i widzę błędy które były bezwzględnie wykorzystywane na treningach. Stanąłem kiedyś tak bokiem do trenera jak mi wysadził lowkicka w tyło zgięcie kolan to po prostu mnie złamał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: No tak. Zobacz na pierwszą scenę z filmiku, taką jakby wstępną. Zaj$$$ł mu kopa na ryj mega szybko. Podejrzewam że twój trener nie dałby rady go tak kopnąć a jeszcze sam mógłby wyhaczyć kopala w ryło. Lee był megaszybki i nie ma temu co zaprzeczać. Podejrzewam że na ulicy w "formule" street fight by spokojnie 3 doj$$$nych sebków rozłożył w 80% przypadków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel: ale stary - czy Ty widzisz że koleś atakując bruce'a opuścił obie łapy ??? przypatrz się - atak i obie łapy opuszczone - to jakiś cienias jest dlatego dostał w pysk. Nie sądze by mój trener - wielokrotny mistrz świata i Polski tak by zaatakował.

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Ja Ci powiem szczerze że się nie znam. Ale chodziło mi o szybkość. Nie kopnąłbyś go tak w kolano za chuja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel: ja Ci powiem szczerze że nigdzie nie napisałem że mój trener ani tym bardziej ja bym pokonał Bruce'a Lee :) . Ten co z nim walczy praktycznie przy każdym ataku opuszcza ręce. To MEGA podstawowy błąd i karygodny odruch - bardzo ciężki do wyplenienia jeśli się tego nie oduczysz w początkowym etapie nauki jakiejkolwiek sztuki walki. A nie sądze by typ ćwiczył dwa dni zanim zaczął sparować z Brucem więc powtarzam - TU walczy z naprawdę cienkim zawodnikiem

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Ch#% wie w sumie, zobacz że oni obydwaj mają łapy opuszczone i stoją bokiem. Nie ma jakiegoś zwarcia. My o chlebie a tam niebo, tak Ci powiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: widziałeś, jak grał w ping ponga nunczakiem? Jednak precyzja i szybkość była u niego. Wiadomo, że po 50tce pewnie by dostał baty, ale tytuł mistrza to coś więcej, niż bycie sprawnym do śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel: dlatego mówię - to podstawowy błąd. Chciałbym zobaczyć Brucea Lee właśnie z jakimś mistrzem Muay Thai lub bokserem błyskawicznie skracającym dystans

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Jak się ogląda filmiki z tymi pajacami od różnego shitwondo to już komplementem samym w sobie jest stwierdzić że ciężko powiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel: inaczej na to spojrzysz jak parę lat coś poćwiczysz i pobijesz się z kilkudziesięcioma typami w setkach sparingów :)

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Wiesz nigdy nie wiadomo. Ja położyłem kiedyś szybkim strzałem kolesia, kark w chuj, jakby się wyj%$?ł na mnie to by mnie zabił. Nie można tak podchodzić do walki.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co wiem, ciężko było o szybszego od niego.

   @Soviel: I wszyscy tak naprawdę tylko to mogą napisać, że coś tam przeczytali, usłyszeli, realnego potwierdzenia nigdy nie dostaniesz, ani nie zweryfikujesz, bo...

   Poza tym ile on walczył na faktycznych galach zawodach itd

   @naydah: ... nie walczył w ogóle na żadnych oficjalnych zawodach, nie interesowało go to...

   Także to by było na tyle, on jest bardziej legendą przez to, że tragicznie się zaćpał jak debil mimo, że wiedział, że ma uczulenie.

   Tak to wykopki się śmieją, że "nagroda Darwina", a Bruce legenda, no ja tam go szanuje, ale nie oszukujmy się, jemu w pierwszej kolejności ta nagroda się należy, a żeby udowodnić, że jest się najlepszym, legendą, to trzeba brać udział w oficjalnych zawodach.

   Nikt nigdy nie zweryfikował jak naprawdę był dobry.

  •  

   pokaż komentarz

   @neoandrew: Możesz mieć rację. Nie wiem, wiem tylko że ja szybkością w jakiś tam walkach spontanicznych że tak to ujmę, nadrabiałem siłę. No i ciosem z bańki pare razy też nadrabiałem...

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah dokładnie @Soviel Taki Łomaszenko czy Saenchai by go zmielili w kilka sekund. Buakaw zresztą też. Szczególnie w muay tak jak mówisz byłaby sroga kara w postaci low kicków.

  •  

   pokaż komentarz

   widziałeś, jak grał w ping ponga nunczakiem?

   @Hornic: a co ma piernik do wiatraka. Ty myślisz że jak ktoś jest mistrzem np Muay Thai to wziął sobie ten tytuł z dupy i jest jakimś flegmatykiem czy inwalidą i nie jest szybki ? Poza tym zapominasz że oni są niesamowicie odporni na ciosy i NAPRAWDĘ umieją się bić. Tu nie ma porównania do przechlanego przećpanego sebixa czy koksa. Uwierz mi że dostać bombę nawet na korpus od takiego gościa to nie jest nic miłego

  •  

   pokaż komentarz

   Zaj$!@ł mu kopa na ryj mega szybko

   @Soviel: bo same kopnięcia z reguły są oślepiająco szybkie, tyle, że cała sztuka polega na wypracowaniu pozycji do wyprowadzenia takiego ataku. Kopnę z podobną szybkością, jeśli będę miał czas by się ustawić i jeśli ustawię sobie przeciwnika w tej konkretnej pozycji. Ale w realnej walce z każdym, kto chociaż trochę się orientuje, w każdym momencie gdy będę mógł takie kopnięcie wyprowadzić, będzie tam już czekać garda.

   Bokserzy też wyprowadzają ciosy tak szybko, że fizyczną niemożliwością jest zareagować na nie. Dlatego nie starasz się ich "przechwycić", tylko po prostu nie stoisz tam, gdzie można taki szybki cios wyprowadzić.

  •  

   pokaż komentarz

   czy Ty widzisz że koleś atakując bruce'a opuścił obie łapy ??? przypatrz się - atak i obie łapy opuszczone - to jakiś cienias jest dlatego dostał w pysk.

   @naydah: Ten typ to jego uczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten typ to jego uczeń.

   @LiquidMoonLight: więc to żaden wyznacznik dla mnie - mistrz przy uczniu zawsze będzie lepszy. Nigdy nie walczył z innymi profesjonalistami więc pozostanie w mojej opinii niezłym aktorem i dziecięcym herosem. A skończył jak typowy ćpun ...

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Tym bardziej walka tak wyglądała bo uczeń znał jego i swoje możliwości, więc na starcie podchodził z respektem.Bruce Lee przede wszystkim był aktorem i tak na niego patrzę.

  •  

   pokaż komentarz

   Taki Łomaszenko czy Saenchai by go zmielili w kilka sekund.

   @realitybites: o stary Saenchai doskonały przykład. Koleś jest niesamowity i BARDZO szybki. Już to widzę jak Bruce się chroni przed jego midlami czy hajasami. Złamał by go samym naporem i brutalną siłą ciosów. Taki kop od takiego kolesia to jak kijem bejsbolowym dostać

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co wiem,

   @Soviel: nie. Ty nie wiesz. Ty wierzysz a to nie to samo co wiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Nie widzę żebym gdzieś napisał tekst w twoim cytacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hornic człowieku k#$@a, tak jak mówi @naydah dobry zawodnik muay thai by Bruce'a zaj$!!ł. Widziałeś co się dzieje jak Buakaw Banchamek wyprowadza low kick na pełnej k#$@ie? Kosi obie nogi. A to co robi Saenchai to jest kosmos. Bruce Lee z nim wytrzymał by do pierwszego high kicka, obrotówki które by mu urwały łeb. Jak Bruce Lee by trafił Buakawa to nie wiem czy on by to w ogóle zauważył bo sk#$@ysyn jest twardy jak drewno. Albo jakby go wciągnęło tornado zwane Ramon Dekkers. Zero zero zero jakiejkolwiek szansy przeżycia.

   Z muay w stójce, szczególnie z tajem gdzie dozwolone są kopnięcia i łokcie NIKT nie ma szans.

  •  

   pokaż komentarz

   są kopnięcia i łokcie NIKT nie ma szans.

   @realitybites: dokładnie - zobacz nawet w tej walce ile razy były sytuacje w których w normalnej walce w Muay Thai natychmiast by doszło do klinczu - a tam jeszcze kolana. Konkretny zawodnik Muay Thai jest niesamowicie odporny na ciosy - nie wspomnając że jego piszczele utwardzone są jak beton

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel: cofnij rozmowę - Twoja pierwsza odpowiedź na mój pierwszy post

  •  

   pokaż komentarz

   Albo jakby go wciągnęło tornado zwane Ramon Dekkers.

   @realitybites: no Dekkers może juz w zaświatach sparować z Lee, zmarł jakiś czas temu. Ale to był w ringu potwór i szajbus

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: To co? Załączyło Ci się ostatnie słowo samca alfa czy co? Bruce osiągnął więcej niż Ty i Twój mistrz razem wzięci kiedykolwiek będziecie w stanie. Taka jest prawda że leżeniem na chuju tego nie zrobił. Skończył jak ćpun? Nie wiadomo co się stało dokładnie, i nie wiadomo jak Ty skończysz. O co Ci chodzi gościu. Z merytorycznej rozmowy przechodzimy na ad personam to proszę bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   prędzej czy później dostał by na brodę za te nonszalancko opuszczone łapy.

   @naydah:
   Dałbym mu Prince'a Neseema jako przeciwnika. Obaj opuszczaliby łapy a wygrałby ten o szybszym lewym prostym.

  •  

   pokaż komentarz

   O co Ci chodzi gościu. Z merytorycznej rozmowy przechodzimy na ad personam to proszę bardzo.

   @Soviel: o nic - stwierdziłem tylko fakt że wiedzieć to nie to samo co wierzyć. A mojego trenera nie znasz ani mnie. Nigdy tez nie cwiczyłes. Bruce Lee miał o tyle szczęście że był jednym z pierwszych. W dzisiejszych czasach KAŻDY zawodnik MMA Muay Thai lub Bokser mógł by zastąpić Brucea Lee w filmach. To musisz zrozumieć. U niego działał efekt wow bo nikt nigdy nie krecił wcześniej takich filmów. On i Van Damme przetarli szlaki ale nie byli jakimis ch!# wie zabijakami w porównaniu do dzisiejszych mistrzów świata walczących na ringach i klatkach

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah z zawodnikiem muay nikt na świecie nie ma szans w klinczu. Żaden bokser, nikt. W boksie w klinczu możesz łapać oddech a w muay możesz wyłapać łokieć na łuk brwiowy a wątroba lata w te i wewte od kolan. Ludzie nie mają pojęcia przede wszystkim co to znaczy dostać porządną p%?%ę na korpus (w rękawicy)że ciemno się w oczach robi a po obijaniu przez dłuższy czas odechciewa się wszystkiego.

   Bruce Lee nie miałby najmniejszej szansy. Najmniejszej. Przecież Buakaw to te jego kopnięcia by przyjął wszystkie bez blokowania. Bruce Lee był szybki. Tak. Ale jak kiedyś zobaczylem co Saenchai zrobił z jakimś mistrzem świata muay jakiejś federacji... Po prostu spuszczał mu wp$!!##% aż w końcu chyba z nudów, tak to wyglądało, w pewnym momencie zaj%?@ł mu z wyskoku tego swojego firmowego kopa na łeb i tak się to skończyło. A walczył z mistrzem, profesjonalnym, utytułowanym zawodnikiem. To w walce z Brucem jakby chciał to zrobić szybko, po prostu by wyszedł na ring i po paru tych nonszalanckich przymiarkach by go jednym kopem wysłał na OJOM. Saenchai to jest ktoś kogo można nazywać mistrzem. Bo w jego wadze w stójce, NIKT k?#!a nie ma z nim szans. Żadnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Nie wiem ani nie wierzę. Traktowałem tą rozmową jako luźną dywagację. Jeśli to prawda że na filmiku jest ze swoim uczniem to na minus dla filmiku. Masz trochę racji ale na pewno nie każdy może być aktorem. Ilu masz walczących lub "walczących" aktorów? Jackie Chan, Jet Li, Seagal, powiedzmy Norris. To tacy co zrobili karierę. The Rock grał w jakimś filmie? No grał, zrobił większą karierę na tym polu? Nie, bo miał aparycję kloca a mimiką grał słup soli.

  •  

   pokaż komentarz

   z zawodnikiem muay nikt na świecie nie ma szans w klinczu.

   @realitybites: ale ja o tym wiem - ćwiczyłem MT 3 lata z czego 2,5 roku w grupie zaawansowanej. Wielokrotnie też sparowałem z moim trenerem. Ćwiczyłem też z Materlą, Jewtuszką bo przychodzili do klubu mojego trenera na treningi. Wiem co to znaczy dostać nawet na korpus od takich kolesi. A mój trener walczył na stadionie Lumpinee ( wygrał bo znokautował taja kolanem w łeb ) i ćwiczył też w Tajlandii. To nie jest jakiś platfus czy inwalida - jeśli ktoś twierdzi inaczej niech przyjedzie do Szczecina idzie na salę i mu to powie w twarz ;). Marcin Parcheta

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel Bruce Lee osiągnął wiele i nikt temu nie przeczy. Chodzi o to że dostałby wp%@?!!@ od zawodnika muay thai albo boksera. Lee w ringu nie osiągnął nic a to co widać na filmiku to jakaś farsa a nie walka. Dostałby parę lowkicków, parę petard na wątrobę i by na czworakach spełz z tej maty.

  •  

   pokaż komentarz

   The Rock grał w jakimś filmie? No grał, zrobił większą karierę na tym polu? Nie, bo miał aparycję kloca a mimiką grał słup soli.
   Czyżby ????
   To czemu odnosi takie sukcesy ???
   @Soviel: https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/dwayne-johnson-najlepiej-zarabiajacym-aktorem-wedlug-forbesa/b0gh9yn

   Widzisz. Nie trzeba być wielkim mistrzem świata jako aktor, to nie to się sprzedaje...

   Ci których wymieniłeś przestali w pewnym wieku tak intensywnie ćwiczyć i zajęli się aktorstwem. Więc na to poświęcili swój czas a nie na treningi by doszlifować elementy aktorskie

   Bruce Lee miał farta bo był jednym z pierwszych. Takie jest moje zdanie. Z profesjonalnymi zawodnikami Muay Thai czy Bokserami nie miał by większych szans

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah ja wiem, tak tylko podkreśliłem i rozwinąłem myśl:) w sumie niefortunnie bo zabrzmiało jakbym coś ci próbował przetłumaczyć. To nie do ciebie było skierowane właściwie tylko tak ogólnie do tych co pojęcia nie mają co to jest prawdziwa walka. Trenuję muay thai i ktoś kto w ogóle pojawił się na Lumpinee w moich oczach osiągnął więcej niż Bruce Lee i zasługuje na najwyższy szacunek.

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: No to zaj##?łem babola. Nie mam nic na usprawiedliwienie. Lecę łykać cegły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soviel toż the Rock w nowej wersji Jumanji jest i w jakimś nowym gównie hollywoodzkim. Aktor słaby ale ktoś uważa że z jakiegoś powodu do jakiś ról się niestety nadaje...

  •  

   pokaż komentarz

   @realitybites: Ja widziałem z nim jeden film kiedyś, nie spodziewałem się że on w czymkolwiek gra, był tam strasznie gówniany. A szybkich i wściekłych nie ogladam od czasów Tokyo Drift. Pelikan ze mnie w chuj. Błąd poznawczy, taka sytuacja. No nic, miło było pogadać ale lata separacji chyba stępiły mi umysł i nie jestem godzien takich dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co wiem, ciężko było o szybszego od niego.

   @Soviel: Bo ciężko było o lżejszego. To nic dziwnego, że zawodnicy w niskich wagach są bardzo szybcy, ale to nie znaczy że są w stanie stawić czoła gościom z wagi cieżkiej. Do tego Bruce ćwiczył Wing Tsun, to jest styl w którym zadaje się bardzo szybkie uderzenia, ale nie mają one zbyt dużej siły i raczej nie nadają się do wykorzystania w realnym lub choćby sportowym, pełnokontaktowym starciu

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: w IP man 1 i 3 jest taka scena, swoją obie ciekawe acz odrealnione.

  •  

   pokaż komentarz

   Także to by było na tyle, on jest bardziej legendą przez to, że tragicznie się zaćpał jak debil mimo, że wiedział, że ma uczulenie.

   @neoandrew: jak dla mnie jest legendą bo był jednym z pierwszych - ludzie nie wiedzieli co to karate kung fu itd a Tu SZOK. Podobnie Van Damme - NIGDY nie był jakimś wielkim fighterem ani mistrzem nie miał by szans z takim Buakawem czy Saenchaiem - był po prostu jednym z pierwszych... Tak samo jak arold schwarzenegger - tylko dlatego że był pierwszym wielkim mięśniakiem na ekranie zrobił furorę - dziś kolesi o podobnej posturze i marnych zdolnościach aktorskich jest tysiące - niczym już nie zaskakują i nie zaskoczą

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co wiem, ciężko było o szybszego od niego.

   @Soviel: Tja. Tylko zawsze jak mowa o super-mocach bruca lee pomijany jest temat boksu i bokserów. Każdy bokser w tej samej kategorii wagowej by go poskładał.

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Może źle się wyraziłem, przez swoją przedwczesną śmierć niemal od razu został wyniesiony do miana legendy, tak często bywa.

   A ludzie to go kochają za te filmy właśnie i ten mit legendy, super wytrenowanego sekretną metodą człowieka, a nie fakty.

   Chuck Norris nadal żyje i tez można o nim napisać, że jest już właściwe żywą legendą, a nie wiąże się z nim jakichś mitycznych zdolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jin: To samo mi do głowy przyszło. W KSW bokserzy zawsze byli mocnymi przeciwnikami, a tu mielibyśmy 2 cwaniaków :)

  •  

   pokaż komentarz

   @realitybites:
   @naydah

   Nic nie ujmując wymienionym przez Was (ani samemu muay tai) zawodnikom chciałbym żebyście mi wytłumaczyli jedną prostą kwestię: jeśli ktoś jest bardzo dobry w stójce to czemu nie idzie bić się w zawodowym boksie gdzie są dużo większe pieniądze?

   Jaka jest logika w oklepywaniu się za 100 jak za to samo można dostać 1000?

   Przecież wspomniani przez Was to na pewno inteligentni goście (szczerze, bez sarkazmu)
   Nie mówcie tylko, że im się techniki łokciowe tak podobają że nie mogą się z nimi rozstać.

   Gx

  •  

   pokaż komentarz

   @Gixaar: Ciężko mi się wypowiadać za kogoś( ͡° ͜ʖ ͡°) - wymienieni przez nas zawodnicy MT byli lub są zajebistymi ,,kopaczami" - być może samymi rękoma nie umieli by tak dewastować bez łokci i kolan i kopnięć

  •  

   pokaż komentarz

   @Gixaar napisałem że są nie do pokonania w stójce dopóty dopóki mogą kopać. Łokcie nie są aż tak ważne chociaż powodują że klincz jest inny. Muay opiera się ma kopnięciach i żaden zawodnik muay nie ma szans z bardzo dobrym bokserem bez użycia nóg. Ćwiczę muay i czasami boks. Pod względem rąk to są dwa odległe światy. Tobie może się wydaje że to to samo, ale tak nie jest. Muay jest skuteczne jak możesz nap?%%#$?ać nogami, fronty, lowkicki, kolana szczególnie. sam boks z muay nie należy do najskuteczniejszych i jest kompletnie inny od normalnego boksu szczególnie w obronie.

   Ja dlatego właśnie ćwiczę muay bo uwielbiam kopać ale z moim bratem bokserem nie mam szans bez użycia nóg. Inny dystans, kompletnie inne możliwości.

   Ktoś kto całe życie walczy w formule muay nie przestawi się na boks do tego stopnia żeby zdobywać pasy. To nierealne. Muszą być nogi. Wtedy nie ma na ciebie bata. Natomiast same ręce to boks i długo długo nic.

  •  
   m.....k

   -1

   pokaż komentarz

   @Hornic: @naydah: tylko, że film z ping pongiem to jest fake stworzony do reklamy nokii z 90-któregoś roku.
   toś to wystarczy się nawet przyjrzeć żeby zobaczyć, że gość przypomina bruce'a jedynie ze stroju

 •  

  pokaż komentarz

  No nie chcę deprecjonować umiejętności mistrza, ale wygląda bardziej na improwizowany pokaz, a nie realną walkę. Do tego jego przeciwnik rusza się jak mucha w smole.

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna

Dodany przez:

avatar muchabzz dołączył
2376 wykopali 48 zakopali 48.2 tys. wyświetleń