•  

  pokaż komentarz

  Co... xD no sory ale to jest komedia. Z calym szacunkiem dla tych osob.

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: Komedia to by była jakby ciebie dali jej do pary i być zdechł po 500 metrach.( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: musimy rozwiazac jedną kwestie. Ja wiem, ze te kobiety trenują, mają lepszą kondycje niz nie jeden pelnosprawny czlowiek. Nikt nie mowi, ze jest inaczej. I nikt normalny nigdy tak nie twierdzil. Istnieje cała kupa niepelnosprawnych osob lepszych w wielu a pewnie tez w wiekszosci dziedzin niz niejeden pełnosprawny. Np. ktos na wozku moze byc duzo lepszy we wszystkich dziedzinach zycia zarowno umyslowo, zrecznosciowo, siłowo itd itp oczywiscie po za mozliwoscią chodu lub biegu i rzeczami z tym związanych od osoby pelnosprawnej. Ale. Tworzenie zawodów pod takie osoby i pokazywanie no niestety dzisiaj na siłę, ze one też mogą to jest wlasnie zabawne... Nikt nie mowi, ze osoba niewidoma nie moze biegac ale to wszystko jest takie na sile... i potem te ochy i achy... błagam. Nigdy nie będzie tak szybka jak gdyby widziała, potrzebuje asystenta, z tym wiąze sie wiele regulacji wiele zasad do spełnienia. Ja rozumiem, ze chodzi o rywalizacje ale naprawde wiekszosc osob zachywa sie tym nie dlatego, ze jest dobra i ma sukcesy tylko dlatego, ze robi to mimo, ze jest niewidoma. A przeciez chyba nie o to chodzi w sportach zeby komus pokazac ze sie cos moze tylko o to ze jest sie w czyms dobrym? Moze sie myle.

  •  

   pokaż komentarz

   A przeciez chyba nie o to chodzi w sportach zeby komus pokazac ze sie cos moze tylko o to ze jest sie w czyms dobrym? Moze sie myle.

   No, i ona wśród niewidomych jest właśnie "dobra".
   Co Ci szkodzi, ziomek. Może dla Ciebie to jest śmieszne, ale dla niej to całe życie, by udowodnić sobie, że jednak nie jest stracona, że bez wzroku też może coś osiągnąć. Dlaczego mamy im to zabierać? Niech będzie jak najwięcej takich zajęć/wyzwań dla niepełnosprawnych by cieszyli się życiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Tworzenie zawodów pod takie osoby i pokazywanie no niestety dzisiaj na siłę, ze one też mogą to jest wlasnie zabawne...

   @monarchista: Ma to dokładnie taki sam sens jak tworzenie jakichkolwiek innych zawodów czy konkursów w których są jakieś podziały i kategorię.

   W tym zawody z podziałem na kategorie wiekowe, czy np. wagowe (jak w boksie), czy w ogóle podział większości dyscyplin na płeć, a nawet sportów motorowych ze względu na klasy pojazdów.

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: weź ślub to może zrozumiesz jakie to wyzwanie (✌ ゚ ∀ ゚)☞ na szczęście przeciwnicy nie widzieli jak się zbliżają ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: weź pod uwagę chodźby czynnik synchronizacji nieobecny w zwykłych biegach

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: > Tworzenie zawodów pod takie osoby i pokazywanie no niestety dzisiaj na siłę, ze one też mogą to jest wlasnie zabawne..

   A potem w znalezisku o biegających babo-chłopach wszystkie wykopki hurr zrobić "osobne zawody pod takie osoby" i niech sobie biegajo durr!

  •  

   pokaż komentarz

   Ma to dokładnie taki sam sens jak tworzenie jakichkolwiek innych zawodów czy konkursów w których są jakieś podziały i kategorię.

   @hellfirehe: czyli żaden, albo ktoś jest najlepszy na świecie w boks albo jest najlepszy na świecie ale w kategorii do 62,5kg z wyrośnietym jednym paznokciem i trochę krzywa lewa stopa ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: Musisz chłopaku zrozumieć, że po to też się tworzy przykładowo kategorie wagowe. Przykładowo dla dowolnego Kliczki taki Mayweather byłby tylko śmieszną muszką do zdmuchnięcia z ringu. Samochody terenowe nie jeżdżą w formule 1, a mężczyźni nie rywalizują z kobietami. Sport jest bardzo umowny i to część tego. Niepełnosprawna kobieta oczywiście, że nie wygra z pełnosprawną, ale przecież każdy to wie (na poziomie mistrzowskim, bo poza nim już niekoniecznie). Mają swoją kategorię i w niej się mierzą na równych zasadach. Choćby nie wiem jak dla ciebie to "śmiesznie" wyglądało, to nie ma znaczenia, bo w tym co robi jest najlepsza i tylko bić brawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrass007: no nie szkodzi mi nic. wyrazilem tylko opinie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: tak ale w tych przypadkach Ci ludzie mogą robić to co robią a tutaj laska potrzebuje asystenta... równie dobrze mogliby robic zawody w chodzeniu z asystentem...

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: No bo takie są zasady. On jej nie popycha, nie ciągnie, nie zwiększa jej możliwości. Jest po prostu jej oczami i sumie tyle. Nie wiem po co chcesz się w to wp$%$?$$ać, skoro i tak cię to nie interesuje. Mogę zorganizować zawody na bieg z ręką w dupie i ma to taki sam sens jak każdy sporty, jeśli się będziemy nad tym zastanawiać. Daj kobiecie się realizować i nie pieprz głupot.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: Twoje "myślenie" doskonale prezentuje film w załaczniku. Byłoby dla ciebie dobrze byś był jeszcze gimbusem, bo wtedy wciąż jest nadzieja i nadal masz szanse wyrosnąc z ograniczeń postrzegania świata.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @MarcinOrlowski: Na pewno to do mnie chciałeś napisać?

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista:

   To tak jakbyś miał pretensje że w podnoszeniu ciężarów czy w boksie są kategorie wagowe i te niższe wagi są dodane "na siłe" bo przecież zawodnicy z wyższych kategorii z łatwością by tych cieniasów z kategorii niższych pokonali.

   Tu tak samo - masz po prostu kategorię: "osoby niewidzące", rywalizują w ramach tej kategorii na równych zasadach.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: oczywiście że nie. Sorry, Pisałem do mądrali @monarchista

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: ja wiem, że mój komentarz niesie sobą zerową treść merytoryczną, ale Twój także, więc powiem krótko: co Ty w ogóle p$@?%$%isz. Pozwól ludziom cieszyć się życiem takim jakie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @OvIce: a czy ja im k?%!a zabraniam? Człowieku co jest z tobą i z wszystkimi innymi? Ja nikomu nie chce nic zabraniać. Niech oni to robią. Skoro daje im to radosc i cel w zyciu to bardzo dobrze. Po prostu sam uwazam, ze to troche komiczne i na siłe. Mam k?%!a do tego prawo. Jak nie umiesz tego przyjąć na klate, ze ktos inny ma zupelnie odmienne od ciebie zdanie to sory ale jestes gówniaz albo ignorant albo nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: @piotrass007: @hellfirehe: @sobakan: @regis_uszatek: @Ogau: @oiio: @comrade: @OvIce:

   ludzie drodzy. Jedni potrafią napisac cos spokojnie a inni rzucają sie jakbym chciał skrzywdzić ich matkę.
   Otóż musicie zrozumieć pewne rzeczy.
   To, że ktoś wyraża opinie odmienną od waszej nie znaczy, ze ten ktoś chce czegoś zakazać, banować dożytownio itd itp. Ja jestem wolnościowcem. Nie zaglądam nikomu do jego zycia. Jeżeli ktoś chce grać w bierki na całą halę to niech gra. Jeżeli ktoś chce biegać z asystentem niech biega. Bardzo dobrze, ze kobiety się spełniają i czują dobrze. Jednak to wcale nie znaczy, ze nie mozna mieć innego zdania na ten temat i jezeli macie z tym problem to zwyczajnie żal mi was.
   Niektórzy z was pokazali tez, ze nie rozumiecie prostych rzeczy i przytaczanie błędne analogie. Mamy sport. W zawodowym sporcie chodzi o to aby być najlepszym spośród podobnych sobie. Jeżeli mamy wagę ciężką to stawiamy tam kolesi, którzy mają podobne gabaryty. Jeżeli mamy wagę kogucią to analogicznie. Ale to są wciąż ludzie najlepsi w swoim fachu spośród całego świata.
   I teraz dochodzimy do parazawodów. Właściwie to sama nazwa "para" jest już troche dziwne i dla mnie byloby obraźliwe bo to nie tylko sugeruje ale wręcz nazywa te zawody "zawodopodobnymi". I te zawody to ukłon w stronę niepełnosprawnych osób, które też by chciały brać udział w zawodach ale z racji kalectwa mają pewne ograniczenia. Jedni mniejsze inni większe. Więc stworzono różne regulacje, specjalne warunki i te osoby wśród swoich robią to co pełnosprawni fizycznie sportowcy. Jednak Ci ludzie - zajmujący się danym sportem zawodowo - nie będą nigdy najlepsi wśród wszystkich ludzi świata w danej kategorii i dziedzinie tylko będą najlepsi wśród części osób z całego świata - tej niepełnosprawnej części.
   I dlatego dla niektórych (tych, ktorych latwiej oszukac niz przekonać, że są oszukani) ciężko jest przyjąć do wiadomości bardzo prawdziwy i aktualny przykład - skoro tak to równie dobrze można urządzać szachy dla debili.
   W tym przykładnie WCALE nie porównuje się niepełnosprawnych do debili!!! Tu chodzi o analogię.
   Debile to osoby z niskim wskaźnikiem inteligencji. Niepełnosprawni to osoby z niższym wskaźnikiem sprawności fizycznej.
   Skoro urządza się zawody dla osób średnich w sportach fizycznych to dlaczego nie urządza się zawodów dla osób średnich w sportach umysłowych? I tylko o to tutaj chodzi. Debile w swojej "kategorii" też mogą być najlepsi. Dlaczego w ich strone nie ma ukłonu?
   Dlatego uważam, że jest z tym coś nie tak. Niepełnosprawni są okryci kurtyną żalu, emocji i litości od reszty świata ponieważ żal jest ludzi, którzy nie mogą czegoś zrobić bo los im to zabrał, mają ciężej w życiu itd itp. I to jest normalne, tak samo jak dbamy o osoby starsze i żal ich nam tak samo dbamy o osoby, które mają w życiu ciężej. I te wszystkie paraolimpiady to ukłon w stronę tych osób. Aby też mogły się spełnić i pokazać. I ja nie mam z tym żadnego problemu. Po prostu tego nie oglądam i się nie interesuje. Jednak w pewnych momentach dochodzimy do absurdów w mojej opinii i żebym ja nie mogł wyrazic zwyklego zdania w komentarzu bo mnie będą linczować to jest jakaś groteska. Bardzo lubie np. wyciskanie ciężarów. Osoby niepełnosprawne np. bez nóg nie mają ograniczeń w tej dziedzinie. Mogą to robić równie dobrze albo i lepiej. Ale kobieta niewidoma, która biega to dla mnie przesada i na siłę. I tyle. Ktoś z was powiedział, że asystent jest jej oczami tylko. A potem przyjdzie czas na sytuacje w ktorej asystent będzie oczami i rękami a potem asystent zrobi jeszcze więcej. Ja tego nie kupuje. I mam do tego prawo. Pozdrawiam i wesołych świąt.

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: komedia to jest jak transwestyci startuja w zawodach dla kobiet i je wygrywaja a debile przyklaskuja

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: Nikt ci nie zabrania wyrażania opinii na ten temat. Nie wiem czy kiedykolwiek coś trenowałeś, ale wg mnie nie rozumiesz kompletnie idei sportu. Bo co niby jest śmiesznego w rywalizacji sportowej? Profesjonalni sportowcy, których można oglądać w TV to może jakiś promil osób, które uprawiają sport na świecie. Sport nie kończy się na rywalizacji Barcy z Realem. Każdego dnia na świecie odbywają się tysiące zawodów w przeróżnych kategoriach. Oczywiście 99% z nich nie interesuje nikogo poza samymi zawodnikami. Zawody paraolimpijskie prawdopodobnie wzbudzają zainteresowanie głównie wśród osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Nie widzę w nich nic śmiesznego tak samo jak w rozgrywkach B klasy gdzie ludzie grają tylko dla przyjemności. Jeśli uznamy, że sport niepełnosprawnych jest bez sensu, to na tej samej zasadzie można by zamknąć wszystkie kluby sportowe w małych miasteczkach i wsiach bo mistrzami kraju i tak nigdy nie zostaną.

  •  

   pokaż komentarz

   @veggo: mowilem ze nie mam nic przeciwko. Dla mnie zabawne wydaje sie na ten moment to bieganie z asystentem. Jest to wg mnie zrobione ma sile. I nic wiecej. Ale jak chca to niech to robia.

 •  

  pokaż komentarz

  Cieszyć się wolno, ale to jest nabijanie kliknięć bo to jest medal z lipca 2017.
  Joanna Mazur i Michał Stawicki życzę kolejnych sukcesów.

  Ps.
  Jeżeli to ja cofnąłem się w czasie, to Kubica wróci do F1 narazie jako kierowca testów
  Reprezentacja w piłce nożnej zakwalifikuje się na mistrzostwa w Rosji.
  Grupa: Kraj kwitnacej cebuli/wiśni/koki/trzciny cukrowej.
  Więcej spojlerów kiedy indziej

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego przewodnikiem jest zawsze facet? Przecież to dyskryminacja kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  to jest ciekawe. Ktoś wie kim są przewodnicy?

 •  

  pokaż komentarz

  Gratulacje dla Pani Mazur.

  pokaż spoiler Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać z tym gifem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  GFY

  źródło: gfycat.com