•  

  pokaż komentarz

  Ale jaki problem.Zglosic do Metropolitan Police z dowodami i dostanie becki za tzw.mowe nienawisci,ktora ostatnio w UK jest taka popularna.

 •  

  pokaż komentarz

  Ukraina? To jest jakaś część Rosji, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @mac1ek: Rosji, Polski Rumunii i Węgier:)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077 ja p?%!!?#e, serio wklejasz tego foliarza? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @VCO1: Dlaczego tych którzy mówią prawdę o ukrainie nazywa się ruskimi Trollami? Ja głosuję na korwina, jego też się nazywa ruskim.... Wy jesteś nienormalni... dla was całe zło to rossja.
   @nom_om:

  •  

   pokaż komentarz

   @mac1ek: Ten naród jest naprawdę skandalicznie głupi! Nawoływać do podrzynania gardeł Polaków wiedząc, że pare milionów jego rodaków siedzi w Polsce, a on w UK siedzi z paroma milionami Polaków(z których ogromna część to "sebixy" w bluzach z żołnierzami wyklętymi) i myśli, że jak to się skończy? Zresztą sam byłem świadkiem jak grupa "sebixów" groziła Rezunom za "gadanie po rusku". Także pozdrawiam Pana i wszystkich ukraińców, którzy gdyby nie sprzątanie w Polsce nie mieliby co do garnka włożyć w tej swojej "krainie mlekiem i miodem płynącej".

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077 ty i tobie podobni tak chętnie powołujecie się na historię i krzyczycie żeby się z niej uczyć, jeśli mówicie o Anglii/USA, a jednocześnie zapominacie o p@?#@@!onych 45 latach ruchania nas w dupe przez ruskich. Gardzę takimi jak ty

  •  
   B.............3

   +8

   pokaż komentarz

   @arizona5077: Proszę państwa, oto są efekty traktowania psychiatrii po macoszemu. Nie dziwota, że w naszym kraju panuje epidemia schizofrenii i innych chorób.

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077: Oczywiście że całe "zło" to Rosja, Polska straciła swoje mocarstwo na rzecz słabej Ukrainy czy Rosji? Kto robił nam rozbiory? Kto zafundował nam następny rozbiór podczas drugiej wojny światowej? Jak myślisz z jakiego powodu Rzeczpospolita ma najwięcej wojen w swojej historii stoczonych z Rosją? Otóż dlatego że w Europie wschodniej jest miejsce na jedno mocarstwo o które Polska z Rosją rywalizuje, dlatego Rosjanie są naszym największym geopolitycznym rywalem/wrogiem.

  •  

   pokaż komentarz

   rossja.

   @arizona5077: nie no samo dobro od stuleci płynie ze wschodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077 Nie wystarczy atakować Ukrainę, trzeba się jeszcze zachowywać poważnie. Nie przebierać w mundurki, nie bluzgać i obrzucać błotem, gdy interlokutor wypomina brak wiedzy. Nie rekompensować sobie joba antyukraińskiego jobem proputinowskim i prokimowskim. Prawdę o Ukrainie mówi chociażby Leszek Żebrowski, ale robi to mądrze i na temat.

   @Kosecki Polska mocarstwowość utraciła na swoje własne życzenie. Gdy uczyniła siebie całkiem już słabą i bezwolną- Rosja z początku była rozbiorom nieprzychylna, woląc zachować protektorat nad całością swego polskiego lenna. Inicjatorem rozbiorów były Prusy. I przepraszam, co z nas za kandydat na mocarstwo jeśli nasi rzekomo najbliżsi sojusznicy wkrótce orżną nas na zlecenie Izraela na naprawdę gruby szmal? Lipa, a nie mocarstwo, ale da się tutaj w miarę żyć. Rosja to realne mocarstwo, ale i żyć tam trudniej. Analogicznie jak w XVIII w.

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077: dlaczego Cię minusują?? Ah te gupie Polaki :/

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: Oczywiście że utraciliśmy swoje mocarstwo na własne życzenie ale kosztem Rosjan, zaczęło się od powstania Chmielnickiego gdzie Kozacy w sojuszu z Tatarami postawili nam spory opór z czego oczywiście Rosja skorzystała (Ugoda perejasławska), my zatem próbowaliśmy ratować się stworzeniem Rzeczpospolitej Trojga Narodów (Unia hadziacka) ale było za późno bo ruskie miały już za duże wpływy na Kozaczyźnie. Morał z tego taki że trzeba było myśleć wcześniej o stworzeniu Rzeczpospolitej Trojga Narodów a nie wyzyskiwać z Kozaczyzny, po prostu przeceniliśmy swoje siły. Przyglądając się historii dalej w 1772 mieliśmy pierwszy rozbiór Polski a w 1775 Rosjanie całkowicie zlikwidowali Kozaczyznę więc widać jak na dłoni że nasze narody mają wiele wspólnego jeżeli chodzi o istnienie i podmiotowość, nasze narody muszą ze sobą współpracować jeżeli chcemy być niepodlegli i niezależni, chciałbym żeby obie strony to zrozumiały. W dzisiejszych czasach Polska i Ukraina istnieje tylko na mapie bo tak naprawdę jesteśmy słabymi krajami zarządzanymi przez obce agentury, niestety taki los słabych państw ale my obywatele mamy mieć świadomość dzięki której agenturze lepiej będziemy się rozwijać i przez ich rywalizacje z innymi (szczególnie z Rosją, Niemcy są drugorzędne) będziemy mogli odzyskać swoje mocarstwo, czyli dzisiaj rządzi nami PiS (agentura amerykańsko-żydowska), wcześniej PO (agentura niemiecka) + PSL (agentura rosyjska), wiadomo że agentura rosyjska jest dla nas najgorsza, myślę że pod obecną agenturą jest nam najlepiej o ile USA dalej ma zamiar rywalizować z Rosją, chociaż trzeba być czujnym bo jeżeli Chiny będą rosły w siłę a USA nie będzie miało siły w pojedynkę ich powstrzymać to będą potrzebować sojuszu z Rosją przeciw Chinom, wtedy prawdopodobnie Europa wschodnia może być przehandlowana na rzecz Rosji. Co do płacenia roszczeń Izraelowi, no cóż jesteśmy słabym państwem które jeszcze jest zarządzane przez ich agenturę to mogą nas wykorzystać. Polska może być mocarstwem tylko Rosja musi być osłabiana abyśmy mogli odzyskać wpływy na Białorusi i Ukrainie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: Jeszcze anegdota co do rozbiorów bo pisałeś że Rosja była nieprzychylna.

   "Już w czasie bezkrólewia po śmierci Augusta III Sasa w 1763 szef Kolegium Wojennego Imperium Rosyjskiego generał Zachar Czernyszew przedstawił Katarzynie II plan aneksji polskiego terytorium, wytyczony dokładnie po granicach przyszłego zaboru z 1772"

   Mało tego Rosjanie zagarnęli największe obszary naszej ziemi co otworzyło im drogę do zostania Imperium także mówienie że Rosja była nieprzychylna rozbiorom jest raczej nietrafna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosecki: Możesz podać źródło tej informacji o planach rosyjskiego generała? Pierwszy raz o tym słyszę. Wystarczy porównać nabytki trzech mocarstw podczas pierwszego rozbioru; Rosja zgarnęła jakieś ogryzki, mała korekturę granicy, gdy Prusom i Austrii przypadły najcenniejsze i najbardziej ludne prowincje Rzplitej. Rosjanie terytorialnie obłowili się dopiero wskutek drugiego rozbioru, gdy Katarzyna była zwyczajnie wściekła i uznała, że tak niepokornego wasala trzeba przykroić.Rosja wcześniej miała bezpośrednio bazę, by interweniować nad Odrą. W wyniku ustaleń rozbiorowych jej zasięg i wpływy przesunęły się ładny kawał na wschód.

   Kozactwo było jednym z wielu nierozwiązywalnych problemów RON. Kozactwo i RON stanowiły dwa odrębne byty, o sprzecznych w większości interesach (kozactwu zależało na eskalacji napięcia z Turcją, niemożliwe było stworzenie wielotysięcznego rejestru w państwie z kilkutysięczną armią stałą etc. itd).

   W zupełności Polsce wystarczy państwo rządzone suwerennie i sprawnie. Na status mocarstwa trzeba mieć elity, tradycje, myśl polityczną, własną mocną gospodarkę- czyli wszystko to, co Polsce brakuje. Polska swoich interesów na wschodzie realizować nie potrafi. Czego dowiodły niestety właśnie działania na Ukrainie, Białorusi i Gruzji.Polska albo bezinteresownie promuje obce interes za darmo albo wykonuje działania pozbawione sensu (''wspieranie demokracji'' na Białorusi).

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: https://pl.wikipedia.org/wiki/I_rozbi%C3%B3r_Polski

   Nie da się w Polsce rządzić suwerennie i sprawnie bo leżymy między dwoma mocarstwami które obsadzają nasze rządy swoją agenturą. Nie rozumiem jak Polska promuje obce interesy za darmo na wschodzie, możesz mi wytłumaczyć?

  •  

   pokaż komentarz

   Ten naród jest naprawdę skandalicznie głupi!

   @fliegenderschlesier: No jest głupi, robią robotę dla Putina i to w większości pewnie za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosecki: Na carskim dworze ścierały się różne stronnictwa. Może to jakaś dworska kamaryla, może podszepty Prusaków. Pierwszy rozbiór był Rosji nie na rękę. Drugi rozbiór, już owszem. Skoro ich projekt Rzplitej jako posłusznego państwa buforowego tak skrajnie nie wypalił, to naturalnym jest, że zamiast tego postanowili się wzmocnić terytorialnie. Pierwszy rozbiór miał pogodzić zwaśnione po wojnie siedmioletniej mocarstwa i swoją rolę spełnił.

   Owszem, gospodarka i media są w obcych rękach, klasa polityczna jest wierna wobec swoich zagranicznych mocodawców, tym bardziej mrzonki o mocarstwowości są po prostu nierealne.

   Poprzez wspieranie obcych interesów na wschodzie miałem na myśli to, co Kaczyński uprawiał w Gruzji, a potem jego brat na Ukrainie. Realizowanie interesów imperialnych USA nie oczekując niczego w zamian. Wspomaganie finansowe Ukrainy, de facto bezzwrotnie udzielane im pożyczki, niedawno pomoc surowcowa, doktryna Giedroycia i projekt prometejski, bez nawet tych atutów jakie miała zabiedzona autorytarna sanacja. Co Polska na tym zyskała prócz pomników Bandery? Ani USA, ani Ukraina nijak nie wykazało się wdzięcznością za ''powstrzymywanie'' Rosji, Ukraina orientuje się na Niemcy, pozostali mali gracze - również

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: Posłuszne państwo jako "bufor" to znaczy że mieliśmy być podlegli Rosji, wiadomo że u nas coś takiego nie przejdzie.

   Piszesz ze mocarstwowość Polski jest nierealna, wytłumaczyłem tobie wcześniej sytuację geopolityczną Polski z której jasno wynika że w Europie wschodniej jest miejsce na jedno mocarstwo, więc jesteśmy to my albo Rosja. Pisałem również że polskie elity powinny być wcielane w agentury które rywalizują z Rosją czyli najlepszą opcją na dzień dzisiejszy jest to agentura USA. Mocarstwowość możemy tylko odzyskać przy pomocy innych mocarstw kiedy ze sobą rywalizują i się wykrwawiają, po prostu Rosja ma być osłabiana. Dlatego też USA jest dla nas sojusznikiem bo mamy te same INTERESY NARODOWE czyli wspólna rywalizacja z Rosją więc pisanie że prowadzenie naszej polityki względem Gruzji, Ukrainy i Białorusi jest to tylko realizowanie interesów imperialnych USA jest nieprawdą bo jest to dokładnie tak samo nasz interes. Marzy nam się organizacja majdanu przez USA na Białorusi tak jak to miało miejsce na Ukrainie. Normalne że Ukraina się orientuje na Niemcy bo obsadzili Ukrainę swoją agenturą, Polska jeszcze 4 lata temu za czasów PO też orientowała się na Niemcy, zresztą po upadku komunizmu w 89 obsadzili nasze rządy niemiecko-rosyjską agenturą, jest to okres który Polska przespała. Ukraina tak samo potrzebuje czasu żeby dojrzeć i zrozumieć że układanie się z Niemcami nie wyjdzie im na dobre bo jak upadnie imperium USA to wszystkie państwa które leżą pomiędzy Niemcami i Rosją zostaną podzielone między te dwa mocarstwa, to że teraz tak się nie dzieje jest to tylko i wyłącznie zasługa potęgi USA. Wszystkie państwa które leżą pomiędzy Niemcami i Rosją są skazane na współprace czyli Łotwa, Litwa, Estonia, Polska, Ukraina, Białoruś i Rumunia, to jest międzymorze które chcemy stworzyć, wtedy będziemy niezależni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosecki: Ten posłuszny bufor Rosji miał jedną przewagę - istniał i miał rację bytu. Na co liczyć w pełni suwerenna Rzplita nie mogła

   USA inaczej współpracuje z państwami, które znają swoją cenę, jak Izrael. A inaczej z tymi, które gotowe są na oddanie wszelkich przysług bez względu na ich interes narodowy; jak Ukraina czy Polska. Nasze interesy narodowe z USA czasami nie są zbieżne i to dość radykalnie, na co wskazuje choćby niedawny konflikt z Izraelem. Usłużnego wasala nie traktuje się poważnie, lecz przedmiotowo i eksploatuje. Polska była usłużnym pieskiem USA podczas ich wojen na Bliskim Wschodzie, co Polska na tym zyskała prócz napiwków dla paru wtajemniczonych kolesi? Co zatem Polska, oprócz sankcji, zyskała na realizowaniu doktryny prometejskiej? Jakie kontrakty, technologie zbrojeniowe, subsydia, sprzęt? hmm? Skoro USA tak nas potrzebuje do osłabiania Rosji, to na pewno sowicie nas za to od lat wynagradza, zamiast wysyłać do nastawiania karku za darmo, prawda? I na pewno USA jest nieustannie antyrosyjskie, nie robi różnych wolt, gdy wpierw Rosję atakuje, a potem robi reset Obamy i zostawia Polskę na lodzie, prawda? Polska ''pomagając'' USA nie zyskuje na tym nic konkretnego, więc co to za interes narodowy? Majdan na Białorusi? Aż tak źle Białorusinom życzysz? Pragniesz tak bardzo mieć u nich wojnę domową, kryzys gospodarczy, masowy exodus młodych i rozgrabienie gospodarki narodowej? Bo przecież takie ''korzyści'' z majdanu wyniosła Ukraina, Czy to ma być przykład, że ''współpraca'' z USA zawsze wychodzi na zdrowie. Agentura amerykańska też nie infiltruje Polski czy Ukrainy charytatywnie, lecz ma na głowie interes swojej metropolii. Niemcy to tradycyjny sojusznik Ukrainy, dlaczego Polska nie potrafi sama stworzyć własnej agentury, tylko sama musi ciągle padać ofiarą obcej? Może od tego warto zacząć. Naprawdę uważasz, że Niemcy byłyby tak chętne do anektowania nowych ziem na wschodzie? po co? co z tego za korzyść, skoro można je eksploatować ekonomicznie i nie wydawać przy tym fury na zbrojenia. Międzymorze to póki co mrzonki. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: Izreal i USA to jedno i to samo więc w tej materii nie ma co rozmawiać. Co do polskiej pomocy w okupacji Iraku i Afganistanu nie jesteśmy zdolni stwierdzić co nasze elity dostały w zamian bo do nich nie należymy, możemy jedynie się domyślać, możliwe że chodziło o wpływy na Ukrainie, zresztą patrz na wydarzenia na Ukrainie pierw pomarańczowa rewolucja a następnie majdan. My potrzebujemy USA do osłabiania Rosji i co ty myślisz że USA ma za nas wszystko robić? To my sami mamy zawalczyć o to co straciliśmy na rzecz Rosjan, zresztą gdyby USA nie wygrało rywalizacji z ZSRR w czasie zimnej wojny to do dzisiaj byśmy żyli jak na Białorusi albo Ukrainie, jeszcze coś psioczysz? Nie ma lepszej alternatywy dla Polski niż układanie się z USA, no chyba że uważasz że dzięki agenturze niemiecko-rosyjskiej wyjdziemy na lepsze, gdzie są to nasi geopolityczni rywale/wrogowie i nigdy nie dopuszczą żeby Polska była silniejsza od nich. Jeżeli jesteśmy zarządzani przez obce agentury to logiczne że nie mamy siły przebicia w sferze własnej agentury, chociaż możliwe ze coś małego może już raczkować na Ukrainie i Białorusi. Pytasz czemu życzę majdanu na Białorusi?, jest to oczywiste że wtedy Białorusini mogliby się zwrócić w naszą stronę i próbować uciec od Rosji, oczywiście że zapłaciliby to proxy wojną a nie wojną "domową" jak ty to napisałeś, jeżeli uważasz że wojna domowa ma miejsce na Ukrainie to nie mamy o czym rozmawiać, pewnie biedni rolnicy i górnicy z Donbasu/Ługańska bronią się przed "banderowskimi nazistami" :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosecki: Chodakiewicz podał te korzyści dla polskich elit: zniesienie wiz dla wybranych, plus trochę forsy dla służb za przyklepanie sprawy tajnych więzień amerykańskich służb w Polsce. Owszem, rewolucja na Ukrainie poprzedza rewolucję, a de facto nic się nie zmienia. Chodzi o charakter ''współpracy'' amerykańsko-polskiej, USA uzbroiło Turcję, Izrael, Koreę, Amerykanom jednak nie pali się do wspierania Polski. Amerykanie z Rosją czasem rywalizują, czasem negocjują. Zagończyk w Centralnej Europie, który spełni każde ich życzenie jest im na rękę, zwłaszcza jeśli nie trzeba mu szczególnie płacić. Sam nawet zatroszczy się o ochronę antyrakietową dla amerykańskich baz. Rozumiem, że Polska w zamian za wygranie zimnej wojny winna jest USA wieczystą wdzięczność bez oglądania się na własny interes? Pójdźmy dalej, gdyby nie lend-lease USA i Armia Czerwona Polacy zostaliby poddani całkowitej eksterminacji w trakcie II W, prawda? Więc co, mamy im płacić jakieś odsetki za Teheran, Jałtę i Poczdam? Wysługiwanie się wszelkiej agenturze nie wychodzi na zdrowie. Uważasz, że majdan wyszedł Ukrainie na zdrowie? Tego samego życzysz Białorusi? Co tam wojna, co tam, że ludzie giną i klepią jeszcze gorszą niż uprzednio biedę, byle Wujek Sam przemalował kawałek mapy, reszta się nie liczy. NA Ukrainie konflikt etniczny nałożył się na polityczny, oczywiście że Rosja wspiera republiki ludowe i realizuje swoje brudne interesy kosztem miejscowych, tak wygląda imperializm. Dokładnie to samo uprawia USA w wielu miejscach świata. Gdy zacznie się ludzi wywłaszczać, by grupka żydowskich cwaniaków z Ameryki mogła się nachapać - ludzie będą mieli geopolitykę w czterech literach. Za wygranie zimnej wojny też nikt specjalnie nie będzie wówczas Amerykanom dziękował.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosecki: Lepiej żyć w systemie amerykańskim, niż rosyjskim. Nie jestem wielbicielem Kremla. Nie znaczy to jednak, że Polska ma leżeć przed USA plackiem, sprawiać wszelkie przysługi za darmo i nie oczekiwać nic w zamian: Wychodząc z założenia, że jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za R. Reagana, Nie rozumiem też jak można wychwalać robotę jednej agentury (Majdan, w wyniku którego nie zmieniła się struktura władzy na lepsze czy położenie ludzi, jedynie przynależność państwa do danego obozu politycznego), a jednocześnie potępiać działania drugiej agentury (republiki ludowe na Ukrainie). Każda akcja rodzi reakcję, USA też nie pozostałoby bierne, gdyby Rosja zaczęła im się wciskać do Ameryki Łacińskiej. USA rywalizując z Rosją nie robi Polsce charytatywnie przysługi, lecz realizuje własne interesy. W każdej chwili może się też z Rosją dogadać i pozostawić Polskę samą sobie, Polsce chyba należy się cokolwiek za te ryzyko.

 •  

  pokaż komentarz

  Nielegalnie pracuje w tym UK (jeśli pracuje), czy na jakiejś Karcie Polaka znowu?

 •  

  pokaż komentarz

  Denis? Co to za imię... brzmi podobnie jak Penis :)

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna