•  

  pokaż komentarz

  Ręce opadają! Polacy zadłużają się na 30 lat i ciężko harują, żeby żyć w mieszkaniu 2-pokojowym, a ta rodzinka (prawie każdy z jakimś wyrokiem, więc przykładem to oni nie świecą) ma takie wymagania. Miejscowe władze rozkładają ręce i wycofują się z decyzji o zakupie kontenera.

  •  

   pokaż komentarz

   a ja się pytam: a kopa w dupę to nie chcą?

  •  

   pokaż komentarz

   @szymi: W dupach to im się od dobrobytu poprzewracało.

  •  

   pokaż komentarz

   Wszyscy mieszkajacy tam Polacy powinni wyjsc na ulice i zaczac strajkowac, domagac sie dymisji wladz, raz dwa znalazloby sie rozwiazanie. Inaczej te oszolomy sprowadza kolejnych oszolomow i problem sie poglebi.

  •  

   pokaż komentarz

   @bambambam: i jak te dupy porządnie się skopie, to może ułoży się w nich tak jak powinno

  •  

   pokaż komentarz

   @natalka1991: rozbawił mnie tekst : "mieszkanie nie wchodzi w grę bo miasto takiego nie posiada". To znaczy że gdyby mieli to przekazaliby je tym brudasom?
   Chory ten kraj, jedna rodzina Romów jest w stanie wk$%$ić całe osiedle, natomiast nasza władza reaguje tak że chce im kupić kontener za 100tyś zł - oczywiście za pieniądze poszkodowanych. Dlaczego nie dostaną wilczego biletu? Nie podoba się, to wyp$!!$#!ać.

  •  

   pokaż komentarz

   @natalka1991: przepraszam ze podpinam sie pod 1 komentarz ale uwazam ze powinnismy im oddac palac kultury przerobiony jako jeden wielki apartament, nalezy im sie jak cholera

  •  

   pokaż komentarz

   @mack23: Niestety tak. Dostali by. I to się tyczy nie tylko Romów - na darmowe mieszkanie moga w Polsce liczyc tylko wykolejency wszelkiej masci. I to nie w jakims tam standardzie developerskim - musi byc wykonczone pod klucz wraz z podstawowym sprzetem AGD

  •  
   T.......a

   +42

   pokaż komentarz

   @natalka1991:
   W Irlandii na przykład bardzo popularne wśród Romów jest mieszkanie w przyczepach kempingowych. Spowodowane jest to dwoma czynnikami. Po pierwsze pogoda jest dość łagodna (nie licząc prawie nieustającego deszczu, ale to nie przeszkadza mając dach nad głową), a kolejna sprawa to to, że mogą się swobodnie przemieszczać i stanąć w prawie każdym miejscu, które im się spodoba. Jest organizacja broniąca praw mniejszości (nie pamiętam nazwy), która działa tak zagorzale w ich interesie, że czasem jest to wręcz nie do pomyślenia. Przykład z mojego doświadczenia, pojawiający się średnio raz na kilka miesięcy: pewna cygańska rodzina kręci się wciąż ze swoim karawanem po okolicy. Stają praktycznie gdzie chcą. Wynajmuję dom od prywatnych właścicieli, posiadających kilka budynków i prywatny parking. Absurdem jest, że gdy ta rodzina postawiła swój karawan na parkingu, właściciele nie mieli właściwie prawa go stamtąd usunąć. Mogli zadzwonić na policję, ale policjanci jedynie poinformowali ich, że są skargi i nic więcej zrobić nie mogli. Jedynym sposobem pozbycia się ich było dostarczenie listu z PROŚBĄ usunięcia przyczepy w przeciągu pięciu dni, ponieważ jest to miejsce parkingowe dla ich klientów. Ponadto radzono nam by ich obserwować zanim się nie "wyprowadzą", ponieważ niektórzy skłonni są do podciągania prądu i wody do przyczep, a wówczas ich wyrzucenie staje się prawie niemożliwe, gdyż organizacja ich broniąca zrobi wszystko, aby było im jak najlepiej w miejscu, które sobie wybrali. Często właściciele takich miejsc nie chcąc latami tracić sił na walkę z nimi, po prostu się wyprowadzają, bo nikt nie chce mieć takich sąsiadów. I tak troszkę odbiegnę od głównego tematu, ale nie za daleko. Niedawno w mojej miejscowości był atak bombowy. Zostało ewakuowanych kilkaset osób na prawie dobę, wszyscy musieli jak najszybciej opuścić mieszkania o 23, niektórzy w pośpiechu zostawiali otwarte drzwi. Otóż jeden z członków rodziny, o której pisałam postanowił to wykorzystać, policjanci znaleźli go w czyimś salonie, szukającego czegoś do zabrania. Po kilku godzinach był już wolny, chociaż powinien zostać oskarżony o przynajmniej dwie rzeczy: próbę kradzieży i czynną napaść na policjanta gdy tamten próbował zabrać go na komisariat.

  •  

   pokaż komentarz

   @TakaJedna: To może my na przekór stworzymy Organizacje broniącą większość przed mniejszością.

  •  

   pokaż komentarz

   @TakaJedna: "Organizacja broniąca praw mniejszości" - brudasów mieszkających w przyczepach i żyjących za to co uda im się zajumać. Czy ludziom już rozum odbiera?

  •  

   pokaż komentarz

   @natalka1991: A nie można by ich po prostu zagazować?

  •  

   pokaż komentarz

   @gazetapl2: Można by, Hitler myślał w taki sposób, i sam wiesz jak skończył.

  •  

   pokaż komentarz

   @TakaJedna: "Po kilku godzinach był już wolny, chociaż powinien zostać oskarżony o przynajmniej dwie rzeczy: próbę kradzieży i czynną napaść na policjanta gdy tamten próbował zabrać go na komisariat. "
   Hmm, chcesz powiedzieć, że Cyganie stoją ponad prawem i tak traktowani są przez Polski wymiar sprawiedliwości? Politycy dostają wyroki, a Romowie nawet nie zostają oskarżeni?
   Ciężko mi w to uwierzyć. Co innego ch!$owe prawo dotyczące opieki społecznej, a co innego pogwałcenie konstytucji jak i prawa wszystkich Polaków przez prokuraturę. W takie bzdury nie uwierzę, bo sprawa o jakiej piszesz byłaby trochę głośniejsza niż banalna w stosunku do niej sprawa przekazania rodzinie kontenera mieszkalnego...

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejder666: Oczyścił Europę z Żydów i Cyganów umieszczając ich w specjalnych kontenerach...

  •  
   T.......a

   +4

   pokaż komentarz

   @Elaviart:
   Nie polski a irlandzki, już na początku zaznaczyłam, że chodzi o Irlandię. Jeżeli chodzi o oskarżenie o kradzież, to zależało to od właścicieli mieszkania, nie chcieli mieć spalonego domu przez resztę "rodzinki", więc odpuścili. Jeśli chodzi o napaść na policjanta, to nie był pierwszy raz. Ale ten człowiek ma papiery na upośledzenie, choć jest całkiem "normalny" jeśli można tak powiedzieć, więc policjanci są bezradni. Wiedzą, że i tak się wywinie, a rodzinka będzie im robiła problemy jeszcze przez długie lata... Gdyby mogli coś z nimi zrobić, to zamknęliby ich już z 10 at temu.

   A jeśli chodzi o to, czy sprawa byłaby głośna czy nie... O ilu atakach bombowych z Irlandii ostatnio słyszałeś? Myślę, że może o około 2 "poważniejszych" z większych miast, przy czym w mniejszych było ze 20.. To tylko przykład, ale pokazuje, że oni mają ważniejsze sprawy na głowie, niż jakiś tam awanturujący się cygan. A wtedy musieli zapewnić bezpieczeństwo sobie (b zamach miał być wymierzony w policjantów na posterunku) i koło 500 innych ludzi, w tym maleńkim dzieciom i osobom starszym.

  •  

   pokaż komentarz

   Aż zaniemówiłem... SZOK...Jedyne co mi przychodzi na język / do głowy to:

   WYPIER****Ć z Polski (oczywiście dotyczy to tych romów)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @natalka1991: wiesz, z tego co ja pamiętam to ich tam sąsiedzi chcieli na taczkach wywieźć, może i dobrze, że zostaną, to sąsiedzi będą mieli jeszcze jedną możliwość...

 •  

  pokaż komentarz

  -Nie potrafią zarobić
  -Szkodzą innym
  -Wyzyskują jak się da
  -Nie potrafią żyć w społeczeństwie
  -Stanowią zagrożenie
  Wniosek:
  Nie nadają się do życia i trzeba ich rozj%#ać zanim zaczną naprawdę bruździć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quazu: zanim zaczną się bardziej rozmnażać

  •  

   pokaż komentarz

   @Quazu: Mało tego: dzieci Romów nie muszą chodzić do szkoły. Wszyscy słyszeli? Powtarzam: dzieci romskie nie są objęte obowiązkiem szkolnym. Nigdy nie nauczą się czytać, liczyć, pisać. Nie zdają matur, nie idą na studia - nie zdobędą żadnego zawodu i nigdy nie zapłacą grosza podatku. Ergo: z gruntu wychowujemy przyszłych złodziei, żebraków, bezrobotnych albo co najmniej klientów opieki socjalnej. No bo niby z czego utrzyma się w tym kraju analfabeta skoro fachowcy nie mogą znaleźć pracy?

   Trzeba starszych przymusić do przestrzegania prawa (państwo ma środki). Niech urzędasy ruszą dupy zza biurek i prześwietlą ich tak jak zbadaliby każdą polską rodzinę. Mamy tych urzędów od groma i ciut - coś na pewno się znajdzie. Polakom to nasze państwo potrafi zabierać dzieci, odbierać dach nad głową za byle pierdnięcie, głośniejszy krzyk, zaległość w ZUS.

   Młodszych zaś trzeba posłać do szkół. Na siłę. To będzie koniec patologii. Wiem, że ciężko ich będzie w tej szkole utrzymać ale za 15 - 20 lat będzie po problemie.
   Oczywiście powyższe działania są koniecznością ponieważ opcja: wsadzić w pociąg i wywieźć w p%%!u, jest raczej niewykonalna :(
   No chyba, że wcześniej lokalna społeczność załatwi sprawę po swojemu.

  •  
   h......k

   +1

   pokaż komentarz

   ach, to stąd te dzieciaki udające, że umieją grać na akordeonie na ulicy. zawsze zastanawiałam się, dlaczego ich straż miejska nie ściga.

  •  

   pokaż komentarz

   @magorec:
   "Mało tego: dzieci Romów nie muszą chodzić do szkoły. Wszyscy słyszeli? Powtarzam: dzieci romskie nie są objęte obowiązkiem szkolnym."
   Zrodlo?
   ja znalazlem tylko na wiki, ze 30% nie przestrzega tego obowiazku =/= nie ma tego obowiazku. Moze prawo sie zmienilo? Chetnie bym o tym poczytal, jesli wskazesz zrodla, a nie tylko gadasz dla zasady.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: Pierwsze z brzegu:
   http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/185/2982/Tresc_Programu.html
   Cytat:
   II. Opis problemów 1. Edukacja
   a) opis sytuacji. Poziom wykształcenia większości polskich Romów należy określić jako bardzo niski. W starszym pokoleniu powszechny jest analfabetyzm. Regularną nauką objęte jest około 70 % dzieci polskich Romów. W niektórych społecznościach zdecydowana większość dzieci nie realizuje obowiązku szkolnego. Frekwencja uczniów romskich jest niska. Dzieci często wyjeżdżają z rodzicami na dłuższy czas (towarzysząc np. podczas handlu obwoźnego), weekendy oraz dni świąteczne wydłużane bywają ponad miarę. Dziewczynki w wieku 13 – 16 lat są już kandydatkami na żonę. Po zamążpójściu młode mężatki najczęściej nie wracają do szkoły.
   Sytuacja Romów w dobie przemian ustrojowych i gospodarczych początku lat 90-tych uświadomiła liderom i działaczom romskim, że edukacja jest warunkiem koniecznym pełnoprawnego uczestnictwa Romów w nowoczesnym świecie. Liderzy romscy zdali sobie sprawę, że brak wykształcenia, czy wręcz analfabetyzm, jest jednym z najważniejszych powodów niskiego statusu społecznego i upośledzenia ekonomicznego dużej części Romów.


   Jeżeli ja nie puszczę dzieci do szkoły to przyjdzie do mnie radosna ekipa z jakiejś ważnej instytucji i dostanę mandat, wyrok i/lub stracę dzieci. Co się dzieje w przypadku Romów? Mówi się o problemie a nie o łamaniu prawa. Dlatego twierdzę, że Romowie w Polsce nie mają obowiązku posyłania dzieci do szkół.
   Jeżeli jakiś Polak wpadłby na pomysł żeby wziąć za żonę czternastolatkę to poszedłby do kryminału z towarzyszeniem kamer i prasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @magorec:
   Czyli dopusciles sie malej manipulacji, bo de facto Romowie maja obowiazek szkolny, ale go nie wypelniaja. I znow pojawia sie problem, o ktorym ja mowilem-nalezy przestrzegac prawa. Jesli lamia prawo karac jak kazdego innego obywatela. Zadnych dodatkowych przywilejow, ale tez nie zabierac zadnych praw. Inna sprawa, ze trzeba tez przelamac stereotyp Cygana (i tutaj musza sie postarac obie grupy- i Romowie, i my Polacy), bo cos czuje, ze takie dziecko nie ma lekko w szkole (dzieci niestety sa okrutne, szczegolnie jesli w domu maja ojca typu realista). Ja jestem zdania, ze do kazdego czlowieka trzeba podchodzic osobna, nie mozna uogolniac, bo to prowadzi do blednego kola: Romowie nie maja pracy->kradna->pracodawca nie da pracy, bo Romowie kradna->... itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quazu: WNIOSEK: TO SĄ ZŁODZIEJE

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: A ja powiem Tobie jedno: mam w nosie asymilację Romów. Kiedyś dawno temu polscy pozytywiści chcieli asymilować Żydów. Mówili o korzyściach jakie przyniesie to narodowi polskiemu, mówili o absurdalnym podłożu antysemityzmu itp. Wiesz co się okazywało najczęściej? Że Żydzi totalnie olewają asymilowanie się ze społeczeństwem polskim. Robili swoje interesy, chodzili do swoich świątyń i mieli w dalekim poważaniu jakieś pogromy i pacyfikacje biedoty żydowskiej.
   Niemal to samo dzieje się obecnie z Romami. Oni po prostu nie chcą się asymilować. I jest to normalne. Jako obywatele tego kraju musieliby przestrzegać prawa, nie mogliby zasłaniać się pozycją mniejszości, nie mieliby swoich lewackich adwokatów z powołania, musieliby płacić podatki itp. Po co im to wszystko?
   Problem tylko w tym, że ja - moje zdanie - nie widzę pożytków z asymilowania Romów. Co wnoszą oni do naszej kultury? Tandetny festiwal w Ciechocinku, kolorowe kiecki i dobre patelnie? Gdyby jeszcze jeździli z taborami jak dawniej. Uznałbym w nich outsiderów, swoistą kontrkulturę. Ale tak jak teraz? Obracają przeciwko społeczeństwu, które ich żywi, nawet przyrost naturalny - tak potrzebny naszemu krajowi. Im więcej mają dzieci, tym śmielej wyciągają rękę po kasę.
   W próbie asymilacji Żydów była pewna mądrość. Mieli kapitały, mieli koneksje i powiązania w całym świecie dziewiętnastowiecznego biznesu. Potrafiliby wyprowadzić Polskę na drogę niezależności ekonomicznej i dalej do wolności.
   Natomiast asymilacja Romów nie da nam nic dopóki nie zniwelujemy zgubnego wpływu ich kultury na mentalność dzieciaków np. przez surowe egzekwowanie obowiązku szkolnego (i innych).

   Ps. Nie jestem zwolennikiem eksterminacji żadnej grupy etnicznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @magorec:
   Zaczynajac od konca:
   "Nie jestem zwolennikiem eksterminacji żadnej grupy etnicznej."
   Ciesze sie, ale jakie widzisz rozwiazanie sytuacji w takim razie? Wiekszosc cyganow to obywatele Polski, ktorych nie za bardzo da sie deportowac (o ile w ogole). Zreszta nawet nie ma za bardzo gdzie, nikt ich nie przyjmie, a swojego panstwa nie maja.

   Ja nie mowie, o jakies wielkiej asymilacji. Bardziej chodzi mi o wzajemny szacunek. Niech sobie zyja w swoich dzielnicach, niech sobie kultywuja swoja kulture (poki nie lamie polskiego prawa). Jezeli bedziemy poglebiac stereotyp cygana to sytuacja bedzie sie tylko pogarszac. Nigdy nie twierdzilem, ze oni sa bez winy, ale skreslajac kazdego cygana tylko ze wzgledu na jego pochodzenie wpadamy w bledne kolo, ktore tylko coraz bardziej sie nakreca.

   "Jako obywatele tego kraju musieliby przestrzegać prawa, nie mogliby zasłaniać się pozycją mniejszości, nie mieliby swoich lewackich adwokatów z powołania, musieliby płacić podatki itp"
   Wiekszosc z nich juz jest obywatelami Polski. To, ze nie przestrzegaja prawa jest sporym problemem, dlatego tak jak juz mowilem, nalezy je surowo egzekwowac- bez znaczenia czy to Rom, Żyd, Polak, czy homo czy hetero, czy bialy, zloty czy czarny. Tutaj lezy caly problem. Nie dawac im zadnych 'znizek', ale tez nie zabierac tego, co nalezy sie kazdemu obywatelowi Polski.

   Co do tego, ze nie jezdza taborami to akurat winny jest PRL. to wtedy zmuszali cyganow do osiedlania sie (surowe przestrzeganie obowiazku meldunku). W tym wypadku akurat surowe egzekwowanie glupiego prawa zniszczylo czesc ich kultury (inna sprawa, ze profesje, ktorymi sie kiedys zajmowali sa juz raczej niepotrzebne).

   Problem jest, kazdy go widzi, ale nie rozwiazemy go na wykopie :P. I jedyne co mnie denerwuje to to, ze ludzie tutaj, nie mysla o zadnych rozwiazaniach poza nazistowskimi. Ludziom sie pop!%%!##ilo w glowkach od tej wolnosci slowa, nawolywanie do nienawisci, a wrecz do mordow zyskuje przyklask niemyslacej masy (no moze poza jawnym wspominaniem Hitlera, ale jesli sie nie wspomni o nim to mozna zabijac cyganow). Zreszta trudno sie dziwic... proste rozwiazania maja sporo zwolennikow, bo je rozumieja ;). Proste, skrajne, zero-jedynkowe myslenie jest latwe do zalapania i pozwala sie ustawic po jednej stronie pomijajac cala palete innych argumentow. Tak wygladaja na wykopie rozmowy o pedalach, muzlumanach, JKM czy tez cyganach. Jest wiodacy nurt w mysleniu, zwykle skrajny, wiekszosc go kupuje bez wiekszej refleksji. Przykre, ale prawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: Dałem Tobie plusa za mądry komentarz.
   Nie zgadzam się z kilkoma stwierdzeniami ale cała reszta jest mądra.
   Jedyną drogą wybrnięcia z tego impasu jest edukacja romskich dzieci (i dorosłych w miarę możliwości).
   A jak już jesteśmy przy rozwiązaniach niemieckich. Jak myślisz? Czy Turcy w Niemczech pozwoliliby sobie na tak ostentacyjne łamanie prawa jak robią to Romowie w Polsce? Co w takim przypadku zrobiliby Niemcy? Na 100% nie użyliby przemocy bo u nich pewne konotacje są zbyt silne. Użyliby wszelkich instytucji żeby naprawić sytuację. Od ośrodków pomocy społecznej po kuratoria i urzędy skarbowe. Kilku opornych do pierdla, a reszta się podporządkuje.

   Nie lubię kołtunerii pod każdą postacią. Kiedyś Hannah Arendt napisała, że nie ma lepszego mordercy niż tłum, który uwierzy, że spełnia jakąś misję. Smutne ale prawdziwe i mocno koresponduje z tym co napisałeś o zachowaniu naszego - wykopowego - tłumu.

  •  

   pokaż komentarz

   @magorec:
   W Niemczech nigdy dluzej nie zabawilem, wiec nie wiem jak dokladnie sytuacja z Turkami wyglada. Wydaje mi sie, ze wcale nie jest duzo lepiej niz w Polsce z cyganami, po prostu Turkow jest wiecej i sila rzeczy wiecej z nich pracuje. Wszedzie jest tak, ze najbardziej widoczne sa najgorsze mniejszosci. Dlatego na wykopie nienawidzi sie gejow (bo reklamowani sa ci ostentacyjni), muzlumanow (bo pokazuje sie radykalow), "poprawnych politycznie" (w sensie, nie nawolujacych do mordow, bo sa natychmiast utozsamiani z skrajnie lewicowymi pogladami). Z tego samego powodu Niemcy uwazaja wszystkich Polakow za kombinatorow itp. Wracajac do Turkow - mimo, ze faktycznie, raczej wiecej z nich ma prace w Niemczech niz cyganow w Polsce, to napewno nie jest madrze isc noca samemu przez turecka dzielnice. A tak naprawde mniejsze znaczenie tutaj ma pochodzenie tych ludzi, a wieksze zwyczajna bieda. Na calym swiecie biedne dzielnice sa bardziej niebezpieczne od tych bogatych- czy mieszkaja tam w wiekszosci Murzyni, cyganie, Polacy, Muzlumanie czy Latynosi. I tutaj nie pomaga ani liberalna, ani socjalna polityka. Ja uwazam, ze nalezy wymyslic cos pomiedzy...

   Co do edukacji masz racje. Tylko jest to ciezka droga i poczatkiem tej drogi moim zdaniem powinno byc lamanie stereotypu cygana- oczywiscie obie strony musza tutaj dzialac. Jak wiemy dzieci potrafia byc okrutne. I cyganow, i Polakow prawdopodobnie trzebaby troche do tego przymusic, bo ktos musi przelamac nakrecajace sie bledne kolo. I tutaj mogloby wejsc panstwo (np. takimi jak powiedziales sposobami egzekwowania prawa wsrod cyganow).

   Co do wykopowego tlumu to najsmieszniejsze jest to poczucie oswiecenia w glupim swiecie. 'Jacy to my jestes zaj#!isci, niepoprawni politycznie, przekonani o wlasnej racji'. Wszedzie widzimy manipulacje, ale nie widzimy, jej gdy nie chcemy widziec. Ten list na glownej pieknie pokazuje, ze poprzednie artykuly byly zmanipulowane (w zaleznosci od zrodla w rozne strony! jedni nakrecali, ze chodzi o Romow, inni, ze mieszkancy to rasisci), ale wykop tego nie widzi. Nie widzi jak probuje nam sie pokazac wspolnego wroga, zeby latwiej bylo nas szokowac. Co ciekawego, gdy chodzi o pedofilow to nagle wszyscy widza, ze ten wrog jest 'wymyslony' (pomijam moje osobiste przekonania na te tematy). Komorowski klamie, manipuluje, a jak mi to ladnie jeden z fan'ow JKM powiedzial- prezes sie 'mija z prawda' itp, itd. Przyklady mozna mnozyc w nieskonczonosc. Na wykopie hipokryzja juz dawno osiagnela Mount Everest, teraz wybija sie na orbite:)

 •  
  F....U

  +108

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  ch!#oza mnie ogarnia jak o czymś takim czytam, nic mnie to nie obchodzi, że im się kontener nie podoba, jak chcą mieć mały dom to niech sobie go kupią, a nie czekają, aż ktoś im go da

  a jak się nie podoba to wyp#$!%!$ać, jesteśmy w strefie schengen, można swobodnie przemieszczać się po prawie całej unii europejskiej, gdzieś znajdą sobie lepszy kraj, jak Polska i jej prawo się nie podoba

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro kontener się nie podoba, a teraz jest bardzo ciepło proponuję zakup namiotu wojskowego na 11 osób za 299zł.

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna