•  

  pokaż komentarz

  W Polsce każdy kto jest spoza ukladu nie ma prawa sie dorobić duzych pieniędzy.
  Na szczęście to tylko interpretacja, kryptowaluty nie sa jeszcze uregulowane i mamy takie kwiatki.

 •  

  pokaż komentarz

  To co to za branża, że taki kraj jak Polska mógł ją zniszczyć?

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepsze jest to, że nie dość że będą się musieli z tej bzdury wycofać - bo padnie w każdym możliwym sądzie, to jeszcze pokazując EKSTREMALNĄ niekompetencję (bo to na bank wymyślił jakiś idiota, który nie ma o kryptowalutach absolutnie najmniejszego pojęcia) połączoną z pazernością - skutecznie zniechęcą wszystkich posiadaczy kryptowalut do rozliczania się w Polsce, nawet jakby powstały stosowne i racjonalne regulacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  "Aaa k$!#a, co z tego że stawka podatku dosyć atrakcyjna jak jakieś pazernej k$!#ie się odwidzi interpretacja i dop??$!%%ą mi karę i odsetki, lepiej się w ogóle nie pokazywać US" - pomyśli 99% posiadaczy kryptowalut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  I dlatego nigdy nie dogonimy Niemiec ani żadnego cywilizowanego kraju. Choćby przez sam fakt istnienia czegoś takiego jak interpretacja z mocą wsteczną. Nawet jak w danej kadencji trafi się super władza mająca ogromne zaufanie, to i tak strach robić cokolwiek, bo przyjdą po nich następni, przyp??$!%%ą socjal, zabraknie im kasy i dop??$!%%ą taką interpretację aby okraść ludzi na miliardy żeby sobie kupić głosy XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Dlatego u nas prawo podatkowe jest do wywalenia do kosza i napisania od nowa. Kto to widział żeby losowy obywatel musiał chodzić do doradcy aby się rozliczać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: bardzo dobrze robia na takich cwaniaków jak ty,do roboty debile

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: skąd przypuszczenie, że po napisaniu od nowa będzie lepsze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebanany: O, widzę kolega pracuje fizycznie XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebanany: odezwał się prafdziwy polak robol za minimalną, każdy kto potrafi myśleć i zarabiać to cwaniak, oszust i zdrajca narodu którego trzeba obrabowac z pieniędzy, zamknąć w pierdlu a piniondze dać jakiejś Karynce lub żulowi ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   skąd przypuszczenie, że po napisaniu od nowa będzie lepsze?

   @Juzef: Bo tak na chłopski rozum - trudno by było to bardziej sp@!%??@ić. Jakby to zaorać i zrobić od nowa, to by musiało być o wiele prostsze, bo ten rak narastał latami.

  •  

   pokaż komentarz

   odezwał się prafdziwy polak robol za minimalną

   @17witcher: Który pewnie sporą część życia zap?%!#?%ał na czarno w dodatku XD Ale jak somsiad się dorobił to z dupy aż krew po ścianach tryska.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo tak na chłopski rozum - trudno by było to bardziej sp?#%!!@ić. Jakby to zaorać i zrobić od nowa, to by musiało być o wiele prostsze, bo ten rak narastał latami.

   @Khaine: jesteś optymistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Pierwszy raz się z tobą zgadzam. Co ten MF robi z ludźmi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bo tak na chłopski rozum - trudno by było to bardziej sp?$#!@%ić. Jakby to zaorać i zrobić od nowa, to by musiało być o wiele prostsze, bo ten rak narastał latami.

   @Khaine: Kolega nie z Polski?

  •  

   pokaż komentarz

   jesteś optymistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @HetmanPolnyKoronny: Programistą. A to oznacza, że wiem jak wyglądają rzeczy stworzone na świeżo, ze świeżym pomysłem i jasnym zamierzeniem, a jak wygląda gówno lepione od kilkunastu lat na krótkoterminowe potrzeby, bo coś trzeba na szybko załatać. Mam to dosłownie każdego dnia w pracy i miałem jeszcze na studiach, gdy przepisując oryginalny program "streściliśmy" go z kolegą do 20% linii kodu przy zachowaniu 80% funkcjonalności. Bo spojrzeliśmy na stare gównisko świeżym okiem i bez wykonywania zbędnych ruchów popruliśmy prosto do celu, nawet nie zaglądaliśmy do starego kodu, bo tego się czytać nie dało.

   Jakby rządzący stwierdzili, że prawo podatkowe to od teraz carte blanche i robią wszystko całkowicie od nowa, to staraliby się minimalnym wysiłkiem objąć jak najwięcej, to by musiało być proste, żeby sami się nie pogubili w tym co robią, więc nie mnożyliby podatków od podatków, bo przeciętny urzędnik jest dosyć głupi i nie będzie w stanie ogarnąć takiej ilości informacji na raz.

   I tutaj też mam przykład z mojej branży, gdzie kierownictwo klientów obracających miliardami zł w skali roku prosi nas aby np. nie zmieniać kolorków na produktach, bo panie na kasach się ich nauczyły na pamięć i jak im się zacznie świecić na zielono zamiast na niebiesko, to są telefony do kierownictwa z informacją, że się program popsuł - nawet jeśli miały z tego szkolenia a program jeszcze podpowiada, że jest nowe oznaczenie XD Kierownik logistyki bodajże mi opowiadał, że po ostatniej zmianie z zielonego na pomarańczowy w jakiejś drogerii wdrożenie trwało ROK xD Tyle czasu zajęło wszystkim pracownikom ogarnięcie, że jest nowe oznaczenie - i nie pomagały szkolenia, przypomnienia, popupy i w ogóle nic xD

   Więc póki zmiany w prawie postępują np. jedna na raz, to jeszcze taki średnio rozgarnięty urzędnik jest w stanie za tym nadążyć - ale jakbyś zaorał całość i zrobił od nowa, nawet zmieniając tylko cyferki z 19% na 20% tu i tam, to już byś miał kosmiczny chaos organizacyjny. Więc siłą rzeczy przynajmniej przez jakiś czas mielibyśmy proste prawo podatkowe, zanim małpki ze skarbówki nauczą się skakać po nowych gałęziach i będzie im można dołożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: na prawie podatkowym może się nie znam, ale w programowaniu dawno zauważono (na żywych przykładach), że wyrzucenie starego kodu i pisanie od nowa wcale nie gwarantuje, że nowe będzie lepsze. Stare może być brzydkie, ale prócz błędów zawiera w sobie poprawki rozwiązujące problemy, które wychodziły w miarę użytkowania. Trzeba się skupiać na tym, by produkt był dobry (czy to program, czy prawo podatkowe) a nie wierzyć, że wysadzając staroć w powietrze i budując od fundamentów magicznie otrzymamy coś nieporównanie lepszego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Z drugiej strony mogą zaorać i przywalić coś tak abstrakcyjnego (kto np. dwa, trzy lata temu pomyślałby, że w co drugą niedzielę RZĄD ZABRONI CI SPRZEDAWAĆ xDDD), że już w ogóle nic poza minimalną i ciągnięciem socjalu by się nie opłacało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: no właśnie, ale ty zakładasz, że zaorać i napisać w sumie to samo, tylko od początku, żeby było prościej i składniej. Niedawne zabawy przy kodeksie pracy jednak mnie przekonują, że pokusa by przy okazji parę rzeczy "usprawnić" zmieniając je zupełnie będzie bardzo silna.

  •  

   pokaż komentarz

   wyrzucenie starego kodu i pisanie od nowa wcale nie gwarantuje, że nowe będzie lepsze

   @Juzef: Lepsze może niekoniecznie, przynajmniej nie od razu. Stare rozwiązania zawsze są bogatsze w funkcjonalności, jak się je lepiło od kilku-kilkunastu lat. Ale chcąc na bazie starego rozwiązania zrobić nowe wiesz jakie błędy w samej architekturze zostały popełnione i jaką czkawką odbiły się w przyszłości przy próbach dolepiania kolejnych warstw kupy. Robiąc to od zera możesz jeszcze raz usiąść, jeszcze raz pomyśleć co chcesz osiągnąć i zrobić to tak prosto jak tylko jesteś w stanie, nie wykonując zbędnych ruchów zaciemniających obraz.

   Uwierz mi, że kod programu mojej firmy to najprawdziwszy odbyt szatana, nie ma w firmie nikogo kto by nie powiedział że od środka to chlew obsrany gównem, goście którzy mają po kilkanaście lat doświadczenia mówią, że widzieli co prawda gorzej porobione elementy, ale jako ogół polepienia gówna gównem to jest ścisła czołówka. A nasze prawo podatkowe jest w skali Europejskiej zapewne na podobnym poziomie.

   @HetmanPolnyKoronny:

   Niedawne zabawy przy kodeksie pracy jednak mnie przekonują, że pokusa by przy okazji parę rzeczy "usprawnić"

   Warunek jest taki aby tym się zajął fachowiec, który generalnie chce to zrobić dobrze a nie jakiś kretyn który gdyby nie dostanie się do koryta byłby zbyt tępy na mycie kibli, bo by się zatruł jakimś detergentem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Juzef: można prawo napisać na jedną stronę że płaci się 18% od dochodu, każdy, z kwotą wolną od podatku.

  •  

   pokaż komentarz

   można prawo napisać na jedną stronę że płaci się 18% od dochodu, każdy, z kwotą wolną od podatku.

   @Trelik: No właśnie z podatkami jest tak, że im są prostsze - tym trudniej wałować, a im są niższe - tym mniej ludzie chcą wałować, bo się nie opłaca. A u nas są skomplikowane i wysokie, dokładnie na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie dość, że taka prawna pajęczyna jest świetnym żerowiskiem dla cwaniaków, to jeszcze bardzo im się opłaca robić wały.

   Przykład?

   Ilu macie znajomych, którzy mają sporo kaski a biorą/brali socjalne na studiach, bo na papierze tata wykazuje, że ma zerowe dochody i w sumie to rodzina głodem przymiera? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A chaty pobudowane za miliony i w garażu merc? No ja miałem kilku. Sztuczne zawyżanie kosztów, którego skarbówka nie sprawdza bo pewnie są na to jakieś kruczki. A najbardziej dymany jest właśnie statystyczny Kowalski, bo prawo podatkowe które go dotyczy jest na tyle proste, że trudno jest zachachmęcić, można co najwyżej robić na czarno a część zawodów może skorzystać z KUP.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine:

   bo padnie w każdym możliwym sądzie
   chodzi ci o te "zreformowane" sądy realizujące "wolę narodu"? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Nie tylko w tym, w sądach UE to padnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Mylisz się niestety. Ze względu na to, że KSA (Krajowa Administracaja Skarbowa) zażądała (i otrzyma) od wszystkich polskich giełd crypto historię wszystkich transakcji z 2016 i 2017, każdy kto ma łeb na karku i nie natrzepał obrotu na kilkaset tysięcy złotych pomyśli, że lepiej jak najszybciej opłacić wszystko zgodnie z interepretacją (jaka by ona nie była), niż czekać aż US go dojedzie - na podstawie danych otrzymanych od giełd - i zrobi z niego przestępcę podatkowego + dowali mandaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrBotBot: Praktycznie każdy, kto cokolwiek aktywnie robi natrzepał obrotu więcej niż ma zysku - na szczęście zwykle na chińskich giełdach, gdzie mogą go cmoknąć w pompkę. Jak na moje to w tej chwili wyrażanie czynnego żalu to tylko podłożenie się US na jakieś późniejsze jazdy. Jak poczują strach to pomyślą, że mają rację i będą w to brnąć. To jest do zaskarżenia do Strasburga i nie tylko, a nie żeby jeszcze na kolanach prosić urzędasa żeby darował tworząc interpretację z mocą wsteczną.

  •  

   pokaż komentarz

   bo to na bank wymyślił jakiś idiota

   @Khaine: To zdanie zawiera wiele kwintesencje tej sytuacji. Wiadomy "ex" bankowiec "z sercem po lewej stronie" u władzy i ręką głęboko włożoną do kieszeni polaków działa zgodnie z interesem grupy którą reprezentuje, tej z której się wywodzi.
   Działanie oparte na zasadzie wylania dziecka razem z kąpielą to już niemal tradycja polskiego rządu - niezależnie od partyjnej progenitury.
   Tak zwany "ustawodawca" podmiot swojej radosnej twórczości ma w miejscu ciemnym, wilgotnym i często zapchanym brązową mazią bogatą w azot i fosfor.

   Demokracja negatywna - oparta na głosowaniu "przeciw" lub "za karę" po prostu nie działa, zwłąszcza że jedyny wybór jaki pozostał to ten pomiędzy kiła,cholera, lub zaKODowana i Nowoczesna lekooporna gruźlica Razem z dżumą podana w rockowych ciasteczkach (przynajmniej scyzoryk okazał się pozytywnym zaskoczeniem, ale jednym scyzorykiem Wisły zawrócić się nie da)... Nasz Krul wannabe kapitalistów-amatorów na słoniu woli bawić się elokwencją poligloty nawracać lewaków w ich świątyni, i mimo że powrócił na łono macierzy pozostanie w swoim ulubionym habitacie - planktonie.

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepsze jest to, że nie dość że będą się musieli z tej bzdury wycofać - bo padnie w każdym możliwym sądzie,

   @Khaine: mam nadzieję że masz rację w powyższym zdaniu

  •  

   pokaż komentarz

   mam nadzieję że masz rację w powyższym zdaniu

   @etimeel: Ten podatek kompletnie nie zgadza się ze specyfiką branży, nawet na chłopski rozum. To jest branża, gdzie albo zarabia się jak na akcjach - trzymając długoterminowo, albo jak na forexie na krótkoterminowych wahaniach kursu. O ile gdyby w handlu krypto funkcjonowało to tylko jak z akcjami - to byłoby to do zaakceptowania, ale dochodzi ten drugi "forexowy" aspekt który całkowicie przekreśla jakąkolwiek sensowność takiego liczenia podatku - bylibyśmy najbardziej opresyjnym państwem na świecie w kwestii kryptowalut, znacznie bardziej opresyjnym niż autorytarne czy nawet totalitarne reżimy, światowy rekord. Prawdopodobnie ogólnie byłoby to jedno z najbardziej kuriozalnych praw podatkowych w nowoczesnym świecie, prawdziwy powód do dumy na arenie międzynarodowej.

   To nawet PRowo wygląda katastrofalnie, nie wspominając o skutkach zrobienia przestępców z kilkuset tysięcy ludzi w tym kraju, a część z tych ludzi dosłownie nie miałaby już niczego do stracenia, bo by mieli do zapłacenia więcej podatku niż wynosi sumaryczny majątek ich rodziny na 3 pokolenia wstecz - już samo to pokazuje, jak bardzo to jest kuriozalne. Więc miałbyś grupę desperatów która domagałaby się głowy Morawieckiego i to dosłownie a nie w przenośni, plus dziesiątki albo setki tysięcy wk@$!ionych ludzi którzy w obronie własnej podniosą protesty. Wspaniały pomysł.

   Moim zdaniem ktoś po prostu nie miał pojęcia jak to działa i wydumał takiego paszkwila.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Totalnie popieram wszystko to, co zawarles w swoich wypowiedziach. Dawno nie miałem okazji czytać po prostu logicznych rzeczy na wykopie wyłożonych lopatologicznie, że trzeba mieć na prawdę papkę zamiast mozgu, by tego nie zrozumieć. Za to chyba cenie programistów najbardziej- prostota i cel a nie sranie po krzakach i zlotouste p!#%#$#olo beez ładu i składu.
   Pomijając prawo podatkowe uważam dodatkowo iż w identycznej sytuacji stoi cały kodeks cywilny oraz prawo karne. Szkoda tylko tego, że ja to wiem, znajomi to wiedza a może i nawet kilkaset tysięcy osób ma tego świadomość. Nie wiem jak Ty ale ja nie jestem podatny na manipulacje plus chętnie używam narzedzia, które dzisiaj jest praktycznie darmowe i dostępne gdzie chcesz- internetu. Jak można być tak głupim żeby czerpać wiedzę z wiadomości i nie mieć chęci tego weryfikować?! Jak można żyć w XXI wieku i wszystko co obce traktować z agresją i pogarda bo skoro nie rozumiem, to jest bez sensu.

   Wypije Twoje zdrowie mireczku i oby nasze poglądy kiedyś znalazły poparcie w sejmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Wypije Twoje zdrowie mireczku i oby nasze poglądy kiedyś znalazły poparcie w sejmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @EliotImperio: Ehh ( ͡° ʖ̯ ͡°) Logika i zdrowy rozsądek są rzadkie w tych czasach. Osobiście głosuję na Korwina, bo po prostu nikogo bliżej zdrowego rozsądku nie ma - i to nawet pomimo tego, że on niekoniecznie znajduje się w jakichś bliskich jego okolicach z niektórymi wypowiedziami.

  •  

   pokaż komentarz

   @17witcher: a jak rozliczyles swoj dochod z rynku kryptowalut za zeszly rok?

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine jak ty mnie w tej chwili zaimponowałeś wąski ;) wódkę stawiam niestety ta banda debili co ma większość na wiejskiej zostanie wybrana przez ameby umysłowe w wyborach na kolejną kadencję. Dziś w tv PiS które bardzo rzadko oglądam nie pamiętam dokładnie całości ale kontekst był taki że złapano przestępców od prania pieniędzy prostytucji i jeszcze czegoś i na końcu z dupy kryptowaluty. Tak teraz będą kręcić cały tydzień że krypto = przestępstwo. A US i czynny żal no fucking way. To przyznanie się i auto destrukcja.

  •  
   l....c

   -2

   pokaż komentarz

   @Khaine: może się poprztykalliśmy o detale w innym wątku ale widzę wiele zgodności w naszych poglądach.

   Co do pałowania się przed trybunałem UE -nawet z perspektywą wygranej - małe to pocieszenie.

   Co do Korwina -wszystko fajnie. Jego wizja też wydaje mi się najrozsądniejsza, tez na niego glosowalem, tylko sprawia wrażenie jakby nigdy nie planował wygrywać wyborów.

  •  

   pokaż komentarz

   "Aaa k%$$a, co z tego że stawka podatku dosyć atrakcyjna jak jakieś pazernej k%$$ie się odwidzi interpretacja i dop@@!@!?ą mi karę i odsetki, lepiej się w ogóle nie pokazywać US" - pomyśli 99% posiadaczy kryptowalut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Khaine: Dokładnie:

   Jeszcze cytat:

   Bo w tym wypadku komunikat Ministerstwa Finansów nie oznacza, że od dnia 04.04.2018 należy w taki sposób odprowadzać podatki od transakcji kryptowalutowych (PCC), lecz należało to robić w teorii od samego początku. W praktyce może się okazać, że wszystkie transakcje na giełdach kryptowalutowych mogą być sprawdzane od roku 2016.

   Co to oznacza? Że polskie państwo może teoretyczne dorwać się do każdej możliwej grupy i tak zmienić interpretację wstecz, żeby doprowadzić kogoś do bankructwa.

   To sprawia, że całe życie staje się ruletką, czy aby przypadkiem decyzje podejmowane dzisiaj nie staną się drogą do obrabowania przez państwo jutro.

   Nie bez przyczyny już starożytni Rzymianie stosowali zasadę "prawo nie działa wstecz" - rzecz w tym, że obecnie w Polsce władza (szczególnie Urząd Skarbowy) ma na tę zasadę mocno wywalone.

  •  

   pokaż komentarz

   Programistą. A to oznacza, że wiem jak wyglądają rzeczy stworzone na świeżo, ze świeżym pomysłem i jasnym zamierzeniem

   @Khaine: To jako programista powinieneś znać zasadę numer 1. W dużytch, skomplikowanych systemach przepisywanie od nowa to poważny błąd.

   https://www.joelonsoftware.com/2000/04/06/things-you-should-never-do-part-i/

  •  

   pokaż komentarz

   W dużytch, skomplikowanych systemach przepisywanie od nowa to poważny błąd.

   @Pangalaktyczny-Gardlogrzmot: W tej konkretnej sytuacji o której myślę - nie. Nasz program nie jest wcale taki duży i skomplikowany, on jest po prostu napompowany i obklejony gównem, bo wszystko było robione na szybko i przez osoby mające w dupie dobre praktyki. Dałoby się to samo zrealizować w maksymalnie 30% objętości kodu. Poza tym, obecnie ta apka jest w C++ i generuje problemy. Powinna być czarną skrzynką z doczepianym osobno front-endem aby dało się tego używać jednocześnie jak strony oraz jak aplikacji, bo część klientów chciała mieć coś takiego, ale z C++ gdzie logika biznesowa jest rozproszona dosłownie wszędzie - nie da się tego zrobić. Wspominałem, że ten framework jest z 98 roku i wypadałoby to przepisać choćby po to, żeby coś nie przestało nagle działać? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Niby tak, ale jak byśmy mieli dobre praktyki, merytyrycznych urzędników i prawodawców, spójne interpretacje to równie dobrze można by to istniejące prawo uprościć. Według mnie aktualna sytuacja jest spowodowana bardziej podejściem ludzi i nawet gdyby prawo było zajebiste to dużo by to nie dało.

  •  

   pokaż komentarz

   Według mnie aktualna sytuacja jest spowodowana bardziej podejściem ludzi i nawet gdyby prawo było zajebiste to dużo by to nie dało.

   @Pangalaktyczny-Gardlogrzmot: Punkt 1. Zdelegalizować lokalne interpretacje i wydawać zawsze oficjalne. Albo przynajmniej sprawić, że interpretacje nie działają wstecz. Bo to głównie na interpretacjach najwięcej gówna leży. A to że mamy za dużo kruczków, opłat i podateczków to już swoją drogą. Powinno ich być kilka na krzyż i jasnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: No i z tym się mogę zgodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ustawowo nie da się zakazać biedy, ale można uchwalić socjalizm - czyli ustawowo zakazać bogactwa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Leninizm 2.0 W komunizmie i socjalizmie, nie wyszło zrównywanie wszystkich do biedoty, bo wszyscy byli biedni, teraz wszystkich wyrównuje się do bogaczy, aby każdy był bogaty, a klasa burżuazji nigdy nie powstała. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Czemu mnie to nie dziwi. Najgorsze jest to, że mogą nas k%@$@sko walić w dupe, nakładać na nas największe podatki, robić z nas murzynów europy, a co zrobi polak? pokręci nosem, pop!!%@@!i ze szwagrem przy wódce i pójdzie do roboty, tacy jesteśmy. Potrafimy się tylko jednoczyć przy gównianych sprawach i dzielić przy jeszcze bardziej błahych, a jak chodzi o nasze prawa i byt, to każdy potrafi tylko p!!%@@!ić. Taki nasz wygląd jest, Homo sovieticus pełną gębą, i za naszego życia to się na pewno nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inzane: o tak byt polakow calego narodu wisi na wlosku z powodu zdania MF na temat krypto walut

   Ludzie czy wy macie mozg?

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos To nie są tylko kryptowaluty człowieku bez mózgu. To jest zabicie jednej z najszybciej rozwijających się technologii na świecie. To tak jakby zakazać samochodów. Ale czego ja oczekuje od elektrolatu PiS ))¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @DodatnieUjemny: tylko Ty I twoi koledzy tak uwazaja. Swiat kryptowalut to malutka sekta w porownaniu do ogolu. Polscy krypto uoutuberzy maja po 10k subskrybrntow max. Troche malo na utopijne rewolucje. Kapitalizacja rynku jest smiesznie mala na dodatek nie ma wiecej chetnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @DodatnieUjemny: p##!@!%isz niemilosiernie ten caly blockchain nadaje sie do kryptowalut rownie mocno co nutella do mycia okien

   Nie moge k#?$a ze smiechu jak slysze o tej tzw branzy o tak branza spekulantow i debili ktorzy weszli w najwieksza piramide finansowa i teraz maja bol dupy

   Kryptowaluty sa dzis uzywane glownie przez mafie przestepcow szantazystow hakerow oszustow i zlodzieji jesli o tym nie wiesz to gowno wiesz o kryptowalutach

  •  

   pokaż komentarz

   @DodatnieUjemny: Tylko nikt niczego nie zakazał. Nikt nie zmienił żadnego prawa. Nie rozumiecie tego? To prawo już było od dziesięcioleci i po prostu nie było przystosowane do nowoczesnych rynków i technologii.

1 2 3 4 5 6 7 ... 37 38 następna