•  

  pokaż komentarz

  to naprawde tak wygladalo?
  wiem, ze Zydow gazowano w ciezarowkach, ale na co Ci ludzie obok czekaja?

 •  

  pokaż komentarz

  Niewyobrażalne, nie ważne czy to pieniądze z USA czy z Marsa, ważne że robili to Niemcy i trzeba o tym mówić przez następne 10000000 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomson123: Ja bym powiedział, że nie tyle Niemcy co ludzie. Zastanawiam się co by się działo gdyby w tamtych czasach to nam trafił się taki Hitler. Co byśmy odp?@!!#%ali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomson123: @NiezajebywalnyNiesporczak: teraz podobne rzeczy przeciez sie dzieja, z ta roznica, ze teraz ludzie takie mordy nagrywaja w jakosci full hd i wrzucaja do internetu

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezajebywalnyNiesporczak: Nic, bo my nie mamy kompleksów "rasy Panów". Sami byśmy takiego Hitlera prędko na ziemię sprowadzili

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaszlukaszkk: Oj naiwny, zobacz co się teraz dzieje - wg rządzących i przytakujących tłumów cały świat "przeciwko Polsce", zachód "upada", Żydzi spiskują przeciwko nam, cały świat to dzicz i nie chodzi tylko o Bliski Wschód ale nawet poczucie wyższości wobec Francuzów (sztućce:P) itp. itd. Zobacz co z ludzi aktualnie wychodzi, jak się wręcz organizują i urządzają marsze na dobry początek. PiSowcy dają pełne przyzwolenie dopóki nie wypłynie coś w stylu reportażu Superwizjera choć i tak coś niemrawo się za to zabierali.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaszlukaszkk: @NiezajebywalnyNiesporczak: Dokładnie plus albo minus w naszej historii, że u nas nigdy nie było tak na prawdę monarchy absolutnego lub jakiegoś dyktatora.....może historia potoczyłaby się inaczej?

   U nas ludzie o mało rewolucji nie robią bo jakiś tam Jareczek z PiSu chciał zbliżyć się do władzy autorytarnej :D A gdzież tu mówić o jakimś totalitaryźmie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaszlukaszkk: taa, może odrazu do twojej piwnicy. Naiwny jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   Nic, bo my nie mamy kompleksów "rasy Panów". Sami byśmy takiego Hitlera prędko na ziemię sprowadzili

   @lukaszlukaszkk: Bzdura. Traktowanie ludzi przez innych ludzi jak bydło to historycznie nic niezwykłego. Biali czarnych, kolorowi innokolorowych, wierni niewiernych, Tutsi Hutu, .... Niemcy mordujący Słowian i Żydów nie byli historycznie niczym wyjątkowym i niepowtarzalnym, i nie sposób przekonująco wykazać że my akurat jesteśmy (bylibyśmy w odpowiednich okolicznościach) na takie rzeczy odporni.

   Ale z drugiej strony:

   Ja bym powiedział, że nie tyle Niemcy co ludzie.

   @NiezajebywalnyNiesporczak: Bzdura, Niemcy. Zdecydowanie Niemcy. I nie należy o tym zapominać choćby dlatego że to fakt. Jak Cię uczyli w szkole o bitwie pod Grunwaldem, co o niej mówili? Że zakon ludzi wraz z najemnymi ludzkimi rycerzami przegrał bitwę z połączonymi wojskami królestwa ludzi i wielkiego księstwa ludzi? Jak Cię uczyli o bitwie pod Termopilami to mówili że trzystu ludzi powstrzymało najazd wielkiej armii ludzi?

   Dlaczego spośród wszystkich wydarzeń historycznych to ma być pojedynczym wyjątkiem w którym zapominamy o narodowości? I to tylko wybranych grup, bo przecież narodowość żydowskich ofiar jest przypominana tak często jak to możliwe - więc chcesz żebyśmy zapomnieli tylko że Niemcy byli oprawcami a Polacy i inni Słowianie ofiarami, tak?

   "Ludzie zabijali Żydów"? Nie - Niemcy na przemysłową skalę mordowali Słowian i Żydów.

   A nam - Polakom tym bardziej powinno zależeć na znajomości faktów tak dobrej jak to możliwe, skoro inni starają się pamięć o nich zmieniać na naszą niekorzyść i wykorzystywać to na naszą niekorzyść.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomson123:

   A kim był Piłsudski jak nie dyktatorem?

   @NiezajebywalnyNiesporczak: Naród jest to wspólnota ukształtowana przez różne czynniki historyczne której przedstawiciele mają poczucie wspólnych interesów, a żeby takie poczucie się pojawiło musi łączyć ich wspólny system wartości odrębny od tych jakie można dostrzec u innych nacji, z tej racji narody różnią się od siebie i pewne wydarzenie jakie zaistniało w jednym narodzie niekoniecznie mogłoby zaistnieć w drugim.

   @Saeglopur: Z góry zaznaczam iż jako tradycjonalista nie jestem zwolennikiem Pisu. Nie wiem z jakiej racji uważasz że obecnie kreuję się narrację jakoby wszyscy wokół nas byli "dziczą", ani razu nie spotkałem się z sytuacją w której Pis sugerował naszą wyższość cywilizacyjną nad podanymi za przykład przez ciebie Francuzami, przecież obecnie rządzący niejednokrotnie głosili potrzebę wzorowania się na innych nacjach i czasem niektóre ustawy wręcz legitymizowali tym iż podobne przeprowadzano w krajach lepiej rozwiniętych od naszego. Nie mogę również zgodzić się z tym jakoby PIS wszędzie widział wrogów Polski, rządzący widzą na tą chwilę sojuszników Polski europejskich w krajach rządzonych przez partie tytułujące się mianem prawicy (Aczkolwiek dyskutowałbym z ich faktyczną "prawicowością" ) oraz w USA, również nie mogę pojąć jak wywnioskowałeś że PIS robi z żydów wrogów Polski podczas gdy prowadzi on od dawna politykę uległości wobec Izraela (w mojej opinii zdecydowanie nie słusznie ze względu na fakt iż Żydzi są faktycznie wrogo nastawieni wobec Polski) , nie zauważam również elementów rasizmu biologicznego w ideologii PISu który był główną przyczyną masowej eksterminacji żydów przez Niemców podczas II wś (Polacy prowadzący przed wojną antysemicką działalność, w jej trakcie niejednokrotnie poświęcali się dla Żydów) . W dodatku nie widzę również abyśmy mieli obecnie dyktaturę, a wolność słowa była w jakiś sposób ograniczana.

 •  

  pokaż komentarz

  W Aschwitz/Oświęcimiu więźniowie-przymusowi robotnicy budowali (za pieniądze z USA) NAJWIĘKSZĄ w Europie fabrykę chemiczna IG Farben/American IG. Produkowała paliwa, materiały chemiczne niezbędne III Rzeszy do inwazji na ZSRR (wg technologii otrzymanej od Standard Oil amerykańskiego oligarchy Rockefellera)

  Dlatego nikt w USA nie chciał słyszeć o zagładzie Żydów/Polaków, bo Auschwitz działało w interesie USA! (interesem była destrukcja ZSRR)

  https://www.wollheim-memorial.de/en/was_sollt…_produzieren
  :

  źródło: wykop.pl