•  

  pokaż komentarz

  Do wszystkich troglodytów:
  Nie, nie jeździcie szybko a ostrożnie.
  Ktoś kto jedzie przepisowo nie jest zawalidrogą.
  Ch$$ z Sebami w ich poniemieckich gruzach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ErikSkurveson:
   Ludzie nie są świadomi, że za każdym razem jak robią niebezpieczniejszy manewr to istnieje niewielka szansa, że coś się na maxa sp##!%!?i i zniszczy im / komuś życie.
   Jeśli całe życie ktoś jeździ na krawędzi to ta skumulowana szansa robi się całkiem spora, że swoje czy czyjeś życie w końcu sp##!%!?i, a później będzie "ja nie chciałem". Chciałeś za każdym razem jak podejmowałeś ryzyko.

   ps.
   Ktoś kto jeździ przepisowo w tragicznych warunkach też sprawia zagrożenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś kto jedzie przepisowo nie jest zawalidrogą.

   @ErikSkurveson: Z założeniem, że jazda ciągła lewym pasem na wielopasowej drodze nie jest zgodna z przepisami oraz, że określenie "bezpiecznie"/"ostrożnie" jest wynikiem wielu czynników, w tym pogody, widoczności, możliwości pojazdu jakim jedziemy i umiejętności kierowcy (przede wszystkim) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja jestem daleki od stawiania szybkich wyroków w takich sprawach.
  Ta sprawa jest bardzo medialna i mam wrażenie, że chcą kogoś na szybko skazać by pokazać jaki to aparat państwowy jest sprawny.

  Z tego co pamiętam to tamta droga to pas asfaltu na szerokość 2 aut + paczka zapałek
  Jeśli z naprzeciwka jechał janusz co nie przykleił się do prawej krawędzi drogi i młody spanikował odbił w prawo aby uniknąć kolizji, złapał pobocze, stracił kontrolę i wykosił rowerzystów to tak ciężko przypisać mu 100% winy.

  Stosowanie prewencyjnego aresztu też raczej jest przesadą, kierowca i tak ma już dużą traumę.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotras-kbw jakby jechał tyle ile trzeba było to by zmieścił się w tym zakręcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ErikSkurveson: Jakby z domu nie wyjechał to by nic się nie stało, nie sprowadzajmy tego do absurdu. Dla przykładu można dachować przy 40 km/h, wszystko zależy od sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotras-kbw: ale po hamowaniu z 40 nie skasujesz trzech osób

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: Nie wykluczałbym na 100% takiej możliwości, nie wrzucałbym od razu chłopaka na szubienicę bo może się okazać, że jego jedyną winą jest to że nie ma umiejętności za kółkiem jak Kubica.

   Tak jak napisałem na początku, sprawa jest bardzo medialna, a wtedy łatwo o lincz na niewinnej osobie.
   Należy całość zbadać dokładnie i obiektywnie. Na 100% kierowca ma już psychicznie pozamiatane.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli z naprzeciwka jechał janusz co nie przykleił się do prawej krawędzi drogi i młody spanikował odbił w prawo aby uniknąć kolizji, złapał pobocze, stracił kontrolę i wykosił rowerzystów to tak ciężko przypisać mu 100% winy.

   @piotras-kbw: Na jednym z forów trafiłem na komentarz gdzie była mowa o tym że z przeciwka podobno jechało auto i właśnie wyprzedzało tę rodzinę. Koleś zobaczył samochód na swoim pasie, odskoczył i złapał pobocze. Nie ma jednak żadnych oficjalnych informacji potwierdzających tę wersję.

  •  

   pokaż komentarz

   @remul: Właśnie z powodu tylu nie wiadomych odnośnie tego jak do tej tragedii doszło, nie należy zbyt szybko wskazywać winnych. Myślę że w przypadku kierującego powinien wystarczyć dozór policyjny a z zarzutami należy się wstrzymać do momentu przesłuchania ojca, który może to potwierdzić lub nie.
   Natomiast jeśli scenariusz z autem z naprzeciwka się potwierdzi to kierującemu areszt się nie należy (przynajmniej w mojej opinii).

  •  

   pokaż komentarz

   @piotras-kbw: Możesz uzasadnić dlaczego wtedy mu się tymczasowe aresztowanie nie należy, a teraz tak? Aresztowanie nie jest instytucją która ma na celu kogoś karać...

  •  

   pokaż komentarz

   @LocaJohny: Źle się wyraziłem (późno już było)
   Ależ oczywiście że aresztowanie jest już formą kary (w końcu człowiek jest pozbawiany wolności).
   Chodzi mi o to, że zamykanie kogoś dla zasady żeby zamknąć i pokazać "my tu już go za kraty wsadziliśmy" nie jest właściwe, no chyba że chłopak ma już jakieś konkretne ekscesy na koncie. Natomiast jeśli to jest pierwsza przygoda tego chłopaka to naprawdę on jest już tak posrany że głowa mała i dozór policyjny by w zupełności wystarczył.

   Chyba tvn zrobił animację z przebiegu wypadku, powiem tak, bardzo ciekawi mnie przyczyna odbicia w prawo, bo późniejszy tor ruchu pojazdu jest już tylko wynikiem poślizgu.
   Nie chciałbym tylko aby na siłę próbowano mu jakieś paragrafy wcisnąć (a taką tendencję ma w pl prokuratura).
   Jestem pewnien na 90% że jakby zamiast rodzinki na rowerach stała banda żuli to by już było takiego trąbienia o tym w TV.

  •  

   pokaż komentarz

   @remul: Też widziałam komentarze mówiące o samochodzie ciężarowym, który na zakręcie miał wyprzedzać tę rodzinę. Chłopak nie widział podobno nawet, że są tam jacyś rowerzyści - ratował tylko siebie przed kolizją z pojazdem na jego pasie. Wiadomo, że szybko jechał - nie ma tam ograniczenia prędkości, więc wg przepisów mógł jechać nawet 90tką. Jak zwolnił do 70 przed zakrętem, to nadal jest to duża prędkość. Czas kupić sobie kamerkę do samochodu. Bo inaczej człowiek musi udowadniać, że nie jest wielbłądem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Avarred: Dlatego prokuratorzy mówią o "Niedostosowaniu prędkości do warunków na drodzę", czyli nie wiemy do czego się przyczepić to walniemy to ;p Teraz ten chłopak może modlić się o dobrego sędziego, bo ten może i mu da zawiasy.
   @piotras-kbw: Tymczasowe aresztowanie niestety to jest nagorsze gówno w KPK, teoretycznie stosuje się na czas określony, w praktyce można go przedłużać w nieskończoność. Jedyna dobra informacją w takiej sytuacji jest to że s przed trybunałem praw człowieka można ugrac odszkodowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie chciałbym tylko aby na siłę próbowano mu jakieś paragrafy wcisnąć (a taką tendencję ma w pl prokuratura

   @piotras-kbw:
   Widocznie jakiś mirko prokurator dał Ci minusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ja akurat tej patologii jaką często jest prokuratura bym z definicji nie bronił ;-)

 •  

  pokaż komentarz

  Chwila i tracisz całą rodzinę ja pier....

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak będzie funkcjonował ten człowiek, kiedy dowie się prawdy (zakładając oczywiście, że przeżyje). Ale tak po prawdzie współczuję też temu młodemu – być może chwila brawury obciąży jego sumienie do końca życia, nie wspominając oczywiście o ewentualnym wyroku.

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba jest błąd w tytule, bo wykopek nie podał marki pojazdu ( ͡° ͜ʖ ͡°)