•  

  pokaż komentarz

  jeśli film przedstawia debila łamiącego przepisy i stwarzającego zagrożenie to jak najbardziej prawidłowo że wysyłają bo takich debili trzeba eliminować z dróg

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli film przedstawia debila łamiącego przepisy i stwarzającego zagrożenie to jak najbardziej prawidłowo że wysyłają bo takich debili trzeba eliminować z dróg

   @paki82: Masz rację. "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Jak ktoś nie ma nic na sumieniu to chyba nie ma się czego obawiać i nie musi się bulwersować. Jeśli nagrany zostanie janusz to ukaranie go zawsze jest zasadne.

  •  

   pokaż komentarz

   "jeśli film przedstawia debila łamiącego przepisy"

   @paki82: spokojnie Januszku :) nie podniecaj się tak mocno, bo na pewno ty też masz nie jedno na sumieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @s1720nk Nie wiem co wnosi Twój komentarz, jest żenujący. Usuń konto ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @s1720nk ohoho widać jesteś ofiarą takiego nagrania. Długo lizałeś rany? Honor bardzo ucierpiał?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś nie ma nic na sumieniu to chyba nie ma się czego obawiać

   @Gandalf_bialy: kazdego kto tak mowi kopalbym jak kurczaka az zmadrzeje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   M............y

   +13

   pokaż komentarz

   @paki82: czy ma ktoś potwierdzone info że takie wysyłanie filmów skutkuje mandatem? bo już pare razy słyszałem że milicja mówi że trzeba przesłuchać świadka, że nie da się ustalić sprawcy, że nie ich rewir i tak dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @MieszkoPierszy: ja mam. Nawet możesz sobie poszukać w moich znaleziskach sprzed kilku lat, bo mi się nie chce.

   Nic nie musiałem jeździć, zeznawać, cudować. Dostałem potem list, że wezwano kierowców widocznych na firmie, i zostali ukarani mandatami.

  •  

   pokaż komentarz

   @paki82 Choćby wczoraj miałem sytuacje jak laska w Passacie wyprzedzała na 3go rodzinę na rowerach w terenie zabudowanym. #rejestrowalbym gdybym miał czym. Patola...

  •  

   pokaż komentarz

   Ile ludzi ginie przez takich idiotów! Czują się bezkarni w swoich samochodzikach. Każdy możliwy sposób zatrzymania takich ludzi może uratować komuś życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy No, to tak jak z inwigilacją. Jak nie robisz nic niezgodnego z prawem, to nie masz się czego bać.

  •  

   pokaż komentarz

   @MieszkoPierszy materiał wysyłasz do policji z odpowiedniego województw gdzie bylo wykroczenie, ty jesteś wzywany na policję tam gdzie mieszkasz i komendy się dogaduja między sobą, co się dzieje jeśli sprawa do sądu nie wiem, bo takiego przypadku jeszcze nie miałem

  •  

   pokaż komentarz

   #rejestrowalbym gdybym miał czym. Patola...

   @shemmy: smartfona nie masz?

  •  

   pokaż komentarz

   @luzny_lori: Mam ale uzywam go do innych rzeczy. Wystarczy ze zapuszcze Yanosika i Audioteke/Audible i już co chwilę mam zwis.

  •  
   M............y

   0

   pokaż komentarz

   @DzonySiara: @Zenon_Czosnek: czyli dostaliście potem informacje że gość dostał lub nie dostał mandatu?

  •  

   pokaż komentarz

   @s1720nk tak się składa kolego, że na Polaków jakoś nie działają mandaty ani punkty ponieważ wiedzą, że większość tego typu akcji przechodzi bez echa. U nas nie ma policji na każdym rogu więc świadomość, że twoje/moje wybryki mogą nie pozostać bezkarne będzie mobilizować do zachowań zgodnych z przepisami.

  •  

   pokaż komentarz

   @MieszkoPierszy ja miałam sytuację w listopadzie, TIR jechał że mną na czołówkę na łuku, zobacz film z mojego znaleziska (jest ich tylko kilka, więc nie będziesz musiał specjalnie szukać). Zgłosiłam na policję, poszłam na zeznania do komendy najbliżej mojego miejsca zamieszkania. Po jakichś 2 miesiącach dostałam pismo z sądu że sprawa została do nich skierowana i że będą się tym zajmować. Będzie rozprawa, wiadomo, że trzeba będzie na to poczekać, ale na szczęście mam na to czas ( ͡º ͜ʖ͡º).

  •  

   pokaż komentarz

   @paki82: Niestety bardzo często do sieci trafiają urywki z filmów. A bardzo często się zdarza, że nagrywający prowokuję sytuację aby później mógł "złapać" pirata na gorąco i puścić filmik do sieci czy zgłosić bagietom. Ale my widzimy sytuację 30sek i wyrażamy na podstawie tego opinię. A jeśli jest ktoś tak czysty niech da 5 min filmu przed zdarzeniem. A może by się okazało, że wyprzedzał na podwójnej. A może nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem na zielonej strzałce etc.
   Jeśli Policja ma za dużo filmików niech wprowadzą przepis min długość filmu przed zgłoszonym zdarzeniem 5min. myślę że 70% by odpadło. bo właśnie jak wyżej

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli oskarżony nie przyjmie mandatu to oczywiście, że jesteście wezwani do sądu jako świadek. I oczywiście zobaczycie się z oskarżonym na sali. Jeśli mandat przyjmie to nie ma tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: nie wiem jak to jest ponieważ ja na 3 zgłoszenia musiałem dwukrotnie wizytować komendę i podpisywać zeznania (praktycznie zeznać to co jest na filmie). Z czego ostatni raz musiałem jechać dwukrotnie z powodu jakiegoś źle wypełnionego (przez dzielnicowego) papierka. Także nauczony doświadczeniem już nie zgłaszam jeżeli komuś nie stała się krzywda

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli film przedstawia debila łamiącego przepisy i stwarzającego zagrożenie to jak najbardziej prawidłowo że wysyłają bo takich debili trzeba eliminować z dróg

   @paki82: Dobrze, że wy nie łamiecie przepisów, przechodząc na czerwonym świetle, w miejscu nie dozwolonym, czy jazda bez biletu, albo nie ważnym miesięcznym, jazda bez świateł rowerem, nagminne przecinania linii ciągłych na rowerzei wyprzedzanie przed pasami na rowerze i wiele wile innych. Ale NIE wy jesteście zajebiści wasze przewinienie jest OK. innych na pal, albo zabrać prawko. 1/4 z tych wszystkich filmów faktycznie nadaje sie do zgłoszenia, bo faktycznie komuś zagraża. A reszta to takie samo łamanie przepisów jak i wy to robicie na co dzień.

   HIPOKRYCI jeśli jesteście tak prawilni i tak razi was łamanie przepisów, to sami siebie zgłoście. Bo w tygodniu na pewno było by wam za co przynajmniej jeden mandat dowalić.

  •  

   pokaż komentarz

   @wziuuuuu: kufta szkoda, ze wcześniej o tym nie pomyślałem, kiedyś jakiś pajac zrobił mi zięcie za "złe parkowanie" mandat przyjąłem, ale jestem zameldowany daleko od miejsca wykroczenia, a sprawa rozgrywała by się w moim miejscu zameldowania, gdzie, koleś musiał by przyjechać na rozprawę sądową z jakieś 250km. a przy odrobinie szczęścia, musiałby przyjechać autobusem :) , no nic następnym razem tak zrobię.

  •  

   pokaż komentarz

   @MieszkoPierszy chyba to wywalikem, ale jak wrócę do domu to poszukam, tak było info, u mnie było mniej wiecej tak, że gość był podany za wyprzedzania na podwójnej kilka razy, kierowcy nie ustalono, ale właściciel pojazdu dostał mandat za niewskazanie kto kierował w tym dniu tym pojazdem, trochę lipa bo ani kwoty nie było podane trzeba było by szukać z jakiego paragrafu i ile może dostać, wydaje mi się, że mało kto podaje kierowcę w takich sytuacjach bo nie dostajesz punktów

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: jak ja kocham ludzi którzy wiedzą jak to inni łamią przepisy, i niech się nie odzywają,... stary mówimy o debilach którzy na podwójnej ciągłej, szaleja po 150-200 km/h no bo ja mam super auto a nie o tych co to na strzałce się nie zatrzymują tylko lekko zwalniają po upewnieniu się że nie stworzą zagrożenia

  •  

   pokaż komentarz

   @paki82: To ty chyba filmów z neta nie oglądasz. A wyprzedzanie na podwójnej jest tak samo niebezpieczne jak przechodzie nie po przejściu dla pieszych, można zrobić to bezpiecznie i niebezpiecznie, ale w waszych umysłach podwójna ciągła grzech niewybaczalny, a przejście w niedozwolonym phi co to takiego.

   Jedno i drugie można zrobić bezpiecznie, ale na wykopie za bezpieczne wyprzedzanie na podwójnej BANICJA, a za bezpieczne przejście nie po pasach, SM się przyp#$?$!#a o głupoty. O to taka wasza dwulicowość.
   Ja jakiś czas temu zostałem podp?!#!?@ony za złe pakownie w miejscu gdzie, absolutnie nikomu to nie przeszkadzało, przy krawędzi jezdni, ale było niezgodne z literą prawa i co? kwalifikuje się to jako niebezpieczne, czy bezpieczne?

   Ja rozumiem zgłaszać sytuacje zagrażające czyjemuś życiu, ale nie wykroczenia, które są tylko teoretycznie niebezpieczne, prawo zostało utworzone dla ludzi, a nie ludzie dla prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   A wyprzedzanie na podwójnej jest tak samo niebezpieczne jak przechodzie nie po przejściu dla pieszych, można zrobić to bezpiecznie i niebezpiecznie

   @publiczny2010: :D. Nie ćpaj więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @MieszkoPierszy: Tak, jak napisałem w poście, na który odpowiadasz, dostałem.

   @novaq: do mnie pani z policji dzwoniła i chciała mnie na świadka. Powiedziałem jej, że mieszkam za granicą i nie będę jechał 3000 km do Warszawy i że jak im film z kamery nie wystarczy to o dupę rozbić taką akcję. Pomruczała pod nosem i powiedziała "zobaczymy, co się da zrobić".

   Zakładam, że po prostu wezwani kierowcy musieli się sami przyznać że to oni, żeby dostać mandat. Z drugiej strony nawet jak by mandatu nie dostali, a byli ciągani po komisariatach, to może też pomyslą następnym razem czy zaoszczędzenie 30 sekund dziś jest warte zmarnowania dwóch godzin kiedy indziej (chodziło o sytuacje z tych filmików: https://www.youtube.com/watch?v=xlpWQboAsuc https://www.youtube.com/watch?v=hWzlVpKg1C4 )

   W sumie, aż się postarałem i znalazłem pisma, które otrzymałem od policji: wynika, że ci, którzy się przyznali, poszli do sądu. Ci którzy się nie przyznali dostali mandat za to, że nie potrafili podać komu użyczyli samochód.

   źródło: pismo 001.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010:

   sprawa rozgrywała by się w moim miejscu zameldowania, gdzie, koleś musiał by przyjechać na rozprawę sądową z jakieś 250km. a przy odrobinie szczęścia, musiałby przyjechać autobusem :) , no nic następnym razem tak zrobię.

   Dla mnie bomba. Byłbym wzywany jako świadek, podróż na koszt państwa, dieta na śniadanko, pokrycie utraconych zarobków - innymi słowy darmowa wycieczka okraszona widokiem Twojej miny, kiedy dostajesz dwa razy taką karę niż gdybyś przyjął mandat jak człowiek.

   (z doświadczenia mowię, kiedyś się stawiałem jako świadek wypadku w sądzie w Chojnicach, a mieszkałem wtedy we Wrocławiu).

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: Tata pracował w Ochotniczej Rezerwie Milicji Obywatelskiej? czy smutne dzieciństwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @paki82 no to ja ci opiszę mój przypadek. Na obwodnicy Krakowa pewne Audi A8 przejechało mi parę metrów przed zderzakiem przy 120km/h z lewego pasa i skręciło w prawo (przejeżdżając po obszarze wyłączonym z ruchu). Jak walnąłem w hamulec, to potem sprawdzałem czy go nie skrzywiłem. Wysłałem film na to stop wariatom czy coś takiego. Po 2 tygodniach się odezwali, ale były różne ważne imprezy i pojechałem złożyć zeznania po kolejnych 2 tygodniach. Jak pani skończyła spisywać protokół i go podpisałem powiedziała "dziękujemy za zgłoszenie, jednak nic w tej sprawie nie możemy zrobić, bo samochód był na włoskich numerach". Hehe no i tyle.
   Parę dni później jadę z rodziną ul Dobrego Pasterza a tu wyjeżdża jakiś biały samochód z boku. Zanim doszło do mnie, że to ten sam, niestety już zdążył wyjechać i mi uciekł, wiec przy odrobinie chęci policja też spokojnie by go znalazła.
   I jeszcze jedno. Dla pani Joanny z komisariatu w Zielonkach jego największym wykroczeniem bylo przejechanie po obszarze wyłączonym z ruchu. Dla mnie była to próba morderstwa, bo przy tej prędkości jakby przyhamował troszkę bardziej będąc przede mną, to na pewno wyleciał bym z drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Przyjechałby wypożyczonym samochodem, a "sąd" musiałby pokryć mu pełen koszt dojazdu + zapłacić za dzień pracy. Dodatkowo jeżeli by dobrze poszło to pokryłby również koszt noclegu.

  •  

   pokaż komentarz

   @franciszekkimono: i co? jak te pedały w twoim samochodzie? proste czy skrzywione, bo nie wyjaśniłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010 skrzywione. Pedały z założenia są skrzywieni, kto jak kto, ale ty powinieneś o tym wiedzieć. Poza tym ja ich w samochodzie nie wożę.
   Ludzie, publiczny upierdliwiec jak zwykle dop?#$?@?a się do najmniej istotnego wątku i cieszy się jak to franciszkowi doj??@ł. Hahaha, aleś mi doj??@ł.

  •  

   pokaż komentarz

   @franciszekkimono: ja tak po prostu z troski o cie, a Ty jesteś taki nie miły, zauważyłem, że jesteś bardzo przejęty sytuacją drogową, do tego stopnia, że aż krzywisz padały na drodze, to się nazywa zaangażowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek:
   Pierdu , pierdu, życia nie znasz. pożyjemy zobaczymy, następnym razem na pewno nie przyjmę mandatu, szkoda, że wcześniej nie byłem tego świadomy, cóż trudno, człowiek uczy się całe życie. Znajomym tez będę polecał taką formę rozstrzygnięcia. Czemu jeździsz anglikiem po warszawie? nie stać cię na coś normalnego, czy nawet na wyspach cię nie chcą z ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: Mam nadzieję, że jeżdżąc "anglikiem" po Polsce, zrobiłeś coś z asymetrycznymi światłami i nie oślepiasz innych uczestników ruchu drogowego. Wiedz, że to też jest wykroczenie. Ale co tam, do UK przecież mandatu nie wyślą( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @publiczny2010

  •  

   pokaż komentarz

   @Bij00u: dla mnie to oczywiste. Ba, co więcej, zamiast nalepiać te głupie nalepki co można kupić na promie a gówno w nowoczesnych reflektorach dają, ustawiam auto pod ścianą i metodą prob i błędów ograniczam strumień światła w taki sposób, że całkowicie niweluję te oślepiające trojkąty za pomocą taśmy izolacyjnej. W tamtych czasach regularnie latałem brytyjskimi busami po całej Europie i Sprintery to już nawet bez patrzenia potrafiłem oblepić tak, że nikt mi nigdy nawet nie mrugnął jadąc z przeciwka.

   To moim zdaniem najlepsza metoda. Wygląda jak idź stąd, ale działa. Poniżej fotka reflektorów dokładnie tego auta, z którego nakręcony był film z tego dokładnie wyjazdu do Polski :)

   Marzy mi się, żeby ci wszyscy polscy turysci, którzy przyjeżdżają do Szkocji swoimi autami i kamperami robili to samo... :/

   pokaż spoiler Jeśli to była taka próba dosrania mi z Twojej strony, to sorry, kulą w płot, próbuj dalej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: O, zabolało co? Najpierw naskarżyłeś do moderacji, teraz się czepiasz jeżdżenia Anglikami.

   A wszystko przez to, że właśnie z realnego doświaczenia (czyli ze znajomości życia) pokazałem Ci, że ten Twój szatański plan uprzykrzenia życia ewentualnym świadkom będzie największą upierdliwością dla Ciebie samego.

   A czemu jeżdżę po Warszawie? Bo jest po drodze z Częstochowy - gdzie byłem służbowo - na Mazury - gdzie jechałem na święta. A czemu Anglikiem? A bo tak się złożyło, ze w naszej flocie firmowej żadnego z kierownicą po drugiej stronie nie było. A czemu Cię dupa tak boli z tego powodu? :) Bywam w Polsce raz-dwa razy do roku, często samochodem właśnie. Czasem służbowym, czasem własnym. Zamiast sie tłuc Ruinarem, śpię sobie wygodnie na promie z Hull do Roterdamu a potem 9 godzin po autostradach i jestem w domu. Moim zdaniem - wygodnie. Ale fakt, nie każdego stać na prom, który kosztuje tyle, co pięć powrotnych biletów na biedalinie... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bij00u: btw, Ty wiesz, że światła polskich samochodów też są asymetryczne? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: Nic mnie nie boli, mi w to graj, gwarantuje ci że następna sprawa trafi do sądu, jak będzie można to się i odwołam i pociągnę jeszcze dłużej, mam czas i taką śmieszną kasę, po prostu nie lubię takich ludzi takich jak ty i im uprzykrzam życie tak jak ty uprzykrzasz innym, po prostu karma wraca.
   Duzo osób twierdzi, że patologia wyjechała z naszego kraju i jestem skłonny się z nimi zgodzić.

   P.s te twoje plastry są żałosne i niezgodne z prawem panie wielce przepisowy, mam nadziej, ze napiszesz na SIEBIE DONOS? ale nie, ty jesteś kryształ!
   Według PRD nie można naklejać nic na reflektor, nawet tych pseudo naklejek na promach.

   P.s 2

   Bo jest po drodze z Częstochowy - gdzie byłem służbowo - na Mazury - gdzie jechałem na święta

   Na mazury z Częstochowy przez warszawę i jeszcze jedzie 8 na wschodnią stronę warszawy, zamiast 7 dobry jesteś z geografii, albo zajebisty kierowca jedź tam gdzie nawigacja pokarze. Prowadził cię Krzysztof Hołowczyc.

   P.s 3 mercedes w zimę na letnich oponach :) pan idealny.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Plastry sa oczywiście nie tylko legalne, ale i zalecane przez brytyjskie prawo oraz obowiazkowe w innych krajach europejskich.

   W Polsce prawo mowi, ze mam obowiazek nie oslepiac, a co do reszty to auto ma spelniac wymogi techniczne w kraju rejestracji, zgodnie z konwencja wiedenska. A spwlnia - patrz wyzej. Ale mozesz donieść, czemu nie,choc raczej w tym przypadku na wycieczke nie liczę.

   @Zenon_Czosnek: typowe, dla takich jak ty, pisać głupoty byle było moje na wierzchu.
   NIE MOŻNA NAKLEJAĆ NIC NA REFLEKTORY, Malować, montować ledów, xenonów itd. i w żaden sposób zmieniać ich konstrukcji w KAŻDYM KRAJU UE.
   Twoje reflektory zostały dopuszczone tylko na ruch lewostronny, o czym świadczą homologacje na nim napisane E11 sprawdź sobie.I ma prawo zabrać ci dowód i dać mandat każdy policjant.

   A te naklejki, to już w ogóle żart, ze mają być legalne, nie mają ŻADNEJ HOMOLOGACJI.
   GB też ma swoje wytyczne co do samochodów z RHD. Światła, licznik i coś tam jeszcze było.

   Tylko widzisz, w Polsce zostali ludzie normalni i nie dop?#!!@%ają się o głupoty skoro światła po modyfikacji nie przeszkadzają innym, w przeciwieństwie do ciebie przybyszu z Irlandii gdzie bardzo razi cię to, że ktoś cię marginesem ominął zamiast stać w korku, jak TY wielce prawilny człowiek, ale tylko z pozoru.
   Rozumiem, ze już teraz gdy wiesz, ze światła są nie legalne będziesz je demontował? czy nadal świadomie łamał Polskie prawo? Znam odwiedź, bo jesteś hipokrytą, z gębą pełną frazesów. Ale siebie nie podp%##@%?isz, bo kali ukraść dobrze.

   ty zapewne znasz na pamiec wszystkie miasta w calej Europie, ja niestety jeszcze nie, ale nie szkodzi, bo od tego jest nawigacja wlasnie

   Całej europy nie znam, ale tam gdzie już byłem na tyle obczajam, że nie robię kolna na 100km, albo w kraju w którym mieszkam, a NAWET chociażby po znakach gdzie jest Białystok, a gdzie Olsztyn
   Kolejne odwracanie kota ogonem, spójrz na mapę jak bez sensu pojechałeś. Najszybsza w danej chwili? WIDAĆ to doskonale na filmie jak twoja droga jest szybka, KOREK do marek i przez całe marki,a potem przebijanie się na północ jakimiś powiatowymi, a 7 pusta i prosto do celu.

   Btw, opony, jak w całości naszej floty to M+S. Ale mozesz donieść na mnie, że jezdzilem na letnich, tylko znowu wyjdziesz na pajaca, bo obowiazku na razie nie ma :)

   Przecież widzę, że to lato, są tak samo zimowe jak w ciężarówce z napisem M+S bez żadnych lamerek. Może obowiązku nie ma, ale jest takie coś jak zdrowy rozsadek i widać, że ci go brak. Ale do pouczania jesteś PIERWSZY.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: typowe, dla takich jak ty, pisać głupoty byle było moje na wierzchu.
   NIE MOŻNA NAKLEJAĆ NIC NA REFLEKTORY, Malować, montować ledów, xenonów itd. i w żaden sposób zmieniać ich konstrukcji w KAŻDYM KRAJU UE.


   @publiczny2010: Ależ oczywiście że można, jeśli wymaga tego dostosowanie ich do jazdy w danym kraju. Ba, w Wielkiej Brytanii można nawet zarejestrować samochód z Europy mający takie naklejki na stałe.

   Poza tym owszem: reflektory są do ruchu lewostronnego, tak samo jak cały samochód. Ma kierownicę z prawej też, a wtedy takich zarejestrować w Polsce nie było można. Ale wiesz co? Gówno mi mogą zrobić, bo ten samochód NIE jest zarejestrowany w Polsce. Konwencja Wiedeńska o ruchu drogowym z 1968 bodajże, polecam :) Polskie prawo, jest z nią zgodne, i dlatego mogę sobie jeździć samochodem spełniającym normy Brytyjskie tak długo, jak jest on zarejestrowany w UK - bo ma spełniać brytyjskie normy, a Polski psim obowiązkiem jako sygnatariusza owej konwencji jest to uszanować.

   Nalepki też nie muszą mieć homologacji, bo nie są stałym elementem wyposażenia pojazdu.

   Wiesz, generalnie to jesteś u mnie na buc-liście, ale ciągnę tą dyskusję, bo bardzo mnie bawi jak raz za razem robią z siebie pajaca raz po raz nieudolnie próbując wytknąć mi hipokryzję i kompromitując się swoją nieznajomością tematu :)

   Dalej:

   Tylko widzisz, w Polsce zostali ludzie normalni i nie dop?@!%#$ają się o głupoty skoro światła po modyfikacji nie przeszkadzają innym, w przeciwieństwie do ciebie przybyszu z Irlandii gdzie bardzo razi cię to, że ktoś cię marginesem ominął zamiast stać w korku, jak TY wielce prawilny człowiek, ale tylko z pozoru.

   No, jeśl uważasz, że to jest w porządku, że ktoś poboczem omija korek, żeby potem zjechać pod prąd wjazdem to faktycznie udowodniłes, że należysz do tej patologii, która została w kraju.

   Rozumiem, ze już teraz gdy wiesz, ze światła są nie legalne będziesz je demontował? czy nadal świadomie łamał Polskie prawo? Znam odwiedź, bo jesteś hipokrytą, z gębą pełną frazesów. Ale siebie nie podp@$?#%$isz, bo kali ukraść dobrze.

   Oczywiście, że nikogo nie bedę podp?@!%#$ał. Bo w odróżnieniu od Ciebie wiem, że dopóki to auto jest zarejestrowane w UK, jeżdżenie z tymi światłami po Polsce jest legalne, tak długo, jak nikogo nimi nie oślepiam. Już dwa razy tłumaczyłem dlaczego, jak jesteś za głupi, żeby to pojąć to trudno, jakoś to przeżyję.

   spójrz na mapę jak bez sensu pojechałeś.

   No spojrzał ja i co? I znowu wyszedłeś na buca. Dokładnie tak się jedzie jak jechałem, w tym momencie droga przez Warszawę jest o 27 minut szybsza niż następna alternatywa.

   Przecież widzę, że to lato, są tak samo zimowe jak w ciężarówce z napisem M+S bez żadnych lamerek

   Zakładam, że chodziło Ci o lamelki - jako totalny lamer nie masz pojęcia o czym mówisz, więc nawet nie potrafisz prawidłowo nazwać pojęcia. :-)

   No, a że na zdjęciu zaśnieżonego samochodu widzisz lato to już mnie w ogóle nie dziwi :)

  •  

   pokaż komentarz

   w Wielkiej Brytanii można nawet zarejestrować samochód z Europy mający takie naklejki na stałe.

   @Zenon_Czosnek:

   Ale tu jest Polska i Polskie prawo i tu nie można takich prowizorek robić, to że w Polsce można jechał autostradą 140 to nie znaczy, ze i w Anglii mogę, bo jestem polakiem w polskim samochodzie, weź zastanów się trochę co ty pleciesz. Prawo obowiązuje danego kraju koniec kropka i nasze jasno mówi jak powinien wyglądać reflektor i jak kierować strumień światła. Zresztą nie tylko nasze bo w całej UE nie można naklejać nic na reflektor, a to co ty mówisz to bardzo wątpię, by w angli było inaczej.
   Nie p!?!!%$ o konwencji wiedeńskiej, bo w każdym kraju masz swoje prawa, w PL możesz jeździć z euro 2 po centrum, a w Niemczech z euro 5 i co konwencja wiedeńska na to? w jednym masz mieć DPF w innym nie i co sądzisz, ze samochodem bez DPFu wjedziesz do berlina legalnie? bo u nas możesz.
   zresztą nawet w GB masz zapis co powinien mieć samochód z poza GB
   Czysto teoretycznie moze i tak to wygala i wiele zapisów się zgadza, a praktycznie każdy kraj ma to w dupie i GWARANTUJE Ci zabranie dowodu i mandat jeśli trafisz na czepialskiego policjanta i GWARANTUJE CI, ze podczas wypadku nie dostaniesz odszkodowania i GWARANTUJE Ci że podczas wypadku mogę powiedzieć, że mnie oślepiłeś i będzie to twoja wina.

   o spojrzał ja i co? I znowu wyszedłeś na buca. Dokładnie tak się jedzie jak jechałem, w tym momencie droga przez Warszawę jest o 27 minut szybsza niż następna alternatywa.

   Eh miałem Cię zostawić z tą wiadomością jaki to jesteś zajebisty, ale jednak wyprowadzę CIĘ z błędu, bo mało jeździsz wiec możesz się c@$$@ znać, co udowodniłeś

   po pierwsze marki jak widzisz na złączonej przez ciebie mapie, dostały NOWĄ obwodnice ten kawałek który omija obwodnica to TY właśnie stałeś w nim korku z 2km wcześniej i potem całe marki.
   Po drugie w godzinach szczytu wylotówki, bądź wylotówki się korkują, ale nie wszystkie i np. w wawie najbardziej zakorkowaną obecnie była wylotówka na Białystok. A 7 jako wylot radziła sobie znośnie.

   Po trzecie jak TY chcesz potem przebić się z 8 na mazury? przez łomze i te pipidówy?
   Skoro masz 7 a potem s7 a potem, s51 na Olsztyn i dalej gdzie tam chcesz Mrągowo, mikołajki, giżycko, Lidzbark itd.
   Więc jak sam widzisz znowu mam racje i nie zagniesz mnie w tym temacie. A googl maps od jakiegoś roku pokazują złą drogę, a przynajmniej nie taką jaką podróżują ludzie którzy drogę znają, nie raz nie dwa próbowała mnie wyciągnąć na manowce.

   No, jeśl uważasz, że to jest w porządku, że ktoś poboczem omija korek, żeby potem zjechać pod prąd wjazdem to faktycznie udowodniłeś, że należysz do tej patologii, która została w kraju.

   sam bym tak nie zrobił, gdybym nie miał noża na gardle, ale dopóki to nikomu nie zagrażało i przeszkadzało to jedyny problem i głupotę jaką tu widzę, to brak wcześniejszego zjazdu, żeby nie było trzeba cofać i kombinować.
   Potrzeba powinna definiować to jak wygląda rzeczywistość, a nie żeby ludzie dostosowywali się do głupoty.

   O motoryzacji wiem, bardzo dużo i na tle by wiedzieć, że trzeba być mega złotówą i Januszem żeby na letnich jeździć w zimę, brak wyobraźni, co już udowodniłeś podp%@%@?!ając, plastrami na lamach i letnim oponami w zimę w dodatku wjechał w największy korek w warszawie, bo tak powiedziała mu nawigacja, widać, że z myśleniem samodzielnym u ciebie ciężko, dlatego masz problem z ludźmi którzy myślą i potrafią kombinować, a nie jak koń z klapkami na oczach nawigacja karze to tak jedzie, prawo karze tak robi, kij że głupio, "karzą to robię". Nawet nawigacja robi sobie z ciebie jaja.

   A po warszawie się jeździ według mnie bardzo dobrze i nocą jest naprawdę pięknym miastem. (nie jestem Warszawskiem)

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: no widzisz, jak Ty nic nie rozumiesz? Kompletnie mylisz pojęcia, pieprzysz jakies bzdury, mylisz koniecznosc przesrtrzegania ograniczeń z tym, że auto ma spelniac wymogi techniczne kraju rejestracji i jeszcze mi GWARANTUJESZ ze policja polska jest takimi samymi ignorantami jak Ty :)

   Btw: w ciagu kilku lat ktore spedzilem jezdzac brytyjskimi autami po Europie zawodowo, policja kilku krajow, w tym Polski, chwalila mnie za dobrze zaadaptowane reflektory. Kiedys nawet w Belgii mi powiedzieli po zatrzymaniu mnie w zimowy wieczor, ze poki przy nich nie stanąłem nie zorientowali sie w ogole ze auto jest brytyjskie, wiec najwyrazniej jak bys probowal mnie oskatzyc ze Cie oslepialem to bys mial problem za skladanie falszywych zeznan.

   A co do tego chcesz, żebym z Warszawy do Kruklanek jechal przez Olsztyn to już nawet nie będę nic mówił, bo się nie kopie lezacego :)

   A po Warszawie faktycznie lepiej się jechało niż sie spodziewalem, wtedy, choć była to wigilia, stalem w korku tylko 10 minut tam, gdzie nakrecilem film, bo nowa obwodnica wjezdzala tam w stara droge wtedy. Jeśli to jest największy korek w Warszawie - 10 minut na zwezce na wylotowce przy wielkim centrum handlowym na dzien przed swietami, to powiem, że jest wrecz zajebiscie :)

   Trzeba być faktycznie megajanuszem zeby przez iles postow robic z siebie idiote probujac za wszelka cene zlapac jakiegos haka na przypadkowa osobe w internecie.

   Ale tak tak, dalej wierz w to, że choć nie znasz podstawowych pojec duzo woesz o motoryzacji, że jestes mądrzejszy niż google i ze potrafisz rozpoznac opone na gownozdjeciu brudnego samochodu zrobionego komórka :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: łżesz jak pies, bo jesteś z tego typu ludzi złamani hipokryci, szkoda z tobą dalej pisać, bo to jest żałosne czytać wyimaginowane historyjki.
   NA WNIOSKU O UKARANIE JEST DATA 2015 sam też pisałeś, że było to 2 lata temu.
   Obwodnice otworzyli w grudniu tego roku!!! więc jakim cudem jechałeś nią 2 lata temu? może znaków nie widziałeś w tych swoich poklejonych reflektorach i policja co chwali za obklejone lampy, miej ty godność człowieka.

 •  

  pokaż komentarz

  Polska ma najgorsze statystyki w UE jesli chodzi o wypadki. Cwaniakowanie na drogach i pajacowanie coraz gorsze. Wole miec etykiete kapusia, i wyeliminować z drogi debila, co moe kogoś zabić lub kaleke zrobić. Jak potrafią być niektórzy bezmyślni, i jakim złomem potrafią na drogę wyjechać wiedzą Ci co widzieli.
  Nie każdy musi mieć prawko.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: dokładnie, tym bardziej że teraz jak tir zajedzie mi drogę na autostradzie gdzie on 90 a ja 140, "bo wpuszcza kolege tirowca" (chcąc być uprzejmym dla niego, jest sk@?$ysynem dla mnie) to mam 2 opcje
   albo
   1. hamuje, nie raz tak ostro ze czuje mokro
   albo
   2. wjeżdżam w niego
   w pierwszej sytuacji nie ma opcji żeby go pociągnąć do jakiejkolwiek odpowiedzialności, i się nie nauczy burak
   w drugiej coś możne go nauczę, ale przypłacę to zdrowiem/życiem? kiepski deal

   a to jest własnie trzecia opcja
   oczywiście będą społeczniaki nadużywać, ale prawilnym obywatelom przyda się takie narzędzie na debili

  •  

   pokaż komentarz

   @jetiy: System nauczania jest z lat poprzednich gdzie ciezarowki w Polsce to były Stary i Kamazy, żuki. Obecne ciezarowki i autobusy zapierdzielaja. Ludzie czasami mają debilne tłumaczenie przepisów i fuck logic. Jak za mna jada dwa lub 3 auta to nie musze sie zatrzymywac i wpuszczac kogos z bocznej lub na pasach. Identycznie z hamowaniem przed Tirem. inna strona medalu to debilne, kretyńskie i idiotyczne skrzyzowania (bardzo kolizyjne). Płynność jazdy też jest ważna. Czasem na drogach są takie rozwiązania zastosowane, że chyba baran to wymyślił, żeby barana nie obrażać.

  •  

   pokaż komentarz

   @jetiy: Dobry kierowca czuje, że za chwilę coś się odp$%?@%@i. Ja bardzo często obserwując drogi po prostu załamuje ręce. Lewy pas, 40 na godzine, 5-7 metrów odstepu od świateł lub poprzedzających go samochodów, zmiana pasa tuż przed ciebie tylko dlatego że trzymasz dystans żeby móc wyhamować w razie czego, podjeżdżanie pod sam zderzak, źle wyregulowane światła (najgorsza pora to deszczowa noc, wtedy czujesz najbardziej), brawura, nadmierna pewność siebie w stosunku do umiejętności. Mógłbym wymieniać dalej ale najczęściej po prostu brakuje rozsądku i spokoju, to wszystko. Od kiedy po prostu mniej zacząłem się denerwować (oczywiście nie znaczy że w ogóle) to dużo lepiej się podróżuje samochodem jednak.
   Wszystkiemu winny jest egzamin bo nie uczy cię jak jeździć, jak się zachowywać i zwyczajnie rozsądnego i dynamicznego poruszania po mieście a wbija w głowę gówniane regulki i uczy złych nawyków. Więcej wyjazdów na autostradę, pokonania jakiegoś dystansu na drogach krajowych i już będzie trochę łatwiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: masz gdzies statystyki o ktorych piszesz bo mnie sie wydaje ze jest inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   on 90 a ja 140

   @jetiy: tylko pamiętaj, żeby to było 140 a nie 180 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: tylko jakoś dziwinie kamera proporcjonalnie jest pewniejsza właśnie w złomie. I u janusha co to będzie szeryfował i innych uczył jeździć. Nie zauważyłeś tego? Im większy rupieć tym pewna kamera w środku.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: Panowie i Panie, drodzy mircy i mirabelki. "ci" pieszemy z duzej litery TYLKO i WYLACZNIE jako forma grzecznosciowa skierowana bezposrednio do rozmowcy w formie pisanej - inaczej mozna pomyslec "Tobie", ktore tez moze byc wielka litera.
   Jesli uzywamy "ci" w sensie "tamci ludzie" - NIE potrzeba uzywac duzej litery.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowaGora: Uzywamy słowa z duzej liter. Wielki to moze byc facet, baba lub ego :). Wiem, ze robie bledy, nie jestem kryształowy:) Przykro mi, ze masz z tym problem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie czasami mają debilne tłumaczenie przepisów i fuck logic. Jak za mna jada dwa lub 3 auta to nie musze sie zatrzymywac i wpuszczac kogos z bocznej lub na pasach

   @smotek: No właśnie niektórzy posługują się inteligencją na drodze, inni prawem, ja jestem z tych raczej pierwszych i uważam, że jeśli w lusterku widzę, ze za mną nic nie jedzie, to sprawniej jest się nie zatrzymywać bo szybciej przejadę i pieszy szybciej ruszy, niż się zatrzymam do 0, wygrywam na tym ja i pieszy, TY natomiast jesteś z tych których prawo jest ponad zdrowy rozsądek i tracisz na tym Ty i pieszy, ale wygrywa prawo, które jest tak bardzo uniwersalne jak pilot do Tv niby działa, ale do dupy

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: O czym ty piszesz? Przeciez chodzi mi o to, że nie zatrzymuje sie i puszczam pieszego jak za mna 3 auta jada. Nie ma takiego prawa. Nie ma prawa, które bezwzglednie nakazuje sie zatrzymac i wpuscic pieszego. Ty masz ustapic pieszemu, który jest na pasach. Piesi czasem tez jak debile, jedno auto jedzie, a on sie pod koła wpier...i

  •  

   pokaż komentarz

   @JaroSubaru82: to podobnie jak z rowerzystami, jak ma kamerę na kasku to już prawie pewne, ze będzie miał akcje, w końcu po cos kupili tą kamerę. Albo są złośliwi i szujką guza, albo nie potrafią przewidywać sytuacji i nie wp?$?%$%ać się tam gdzie nie trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   ystem nauczania jest z lat poprzednich gdzie ciezarowki w Polsce to były Stary i Kamazy, żuki. Obecne ciezarowki i autobusy zapierdzielaja. Ludzie czasami mają debilne tłumaczenie przepisów i fuck logic

   @smotek: Mnie na moim kursie (a robiłem kiedy jeszcze jak najbardziej Starów i Kamazów na drogach nie brakowało) uczono, że nie powinienem wyprzedzać kolumny pojazdów na sąsiednim pasie z dużą różnicą prędkości - bo jak mi któryś wyjedzie, to nie zdążę zareagować.

   Być może właśnie dlatego nie zdarza mi się, żeby mi jakiś tir wyjechał a ja miałbym trudności z wyhamowaniem...

  •  

   pokaż komentarz

   on 90 a ja 140

   @jetiy: przecież to zwykłe hamowanie, ale skoro Ty

   hamuje tak ostro ze czuje mokro

   @jetiy: to chyba zap?%#??%asz więcej niż 140, albo pora naprawić hamulce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: Znam takich co sie pod Tira wpierdziela bo mysla, ze w miejscu stanie, lub jak maja skrecic na szybkiego ruchu, a tam nie wolno sie zatrzymywac, to sie wpierdziela pod ciezarowke.

 •  

  pokaż komentarz

  Donosiciele czy bohaterowie?

  To ludzie reagujący na tych, którzy stwarzają zagrożenie.
  Debilne pytanie...
  ;>>>

 •  

  pokaż komentarz

  Bohaterowie i to na medal zasługują. To co dzieje się w Polsce na drogach przekracza wszelkie poziomy dna. Skoro rządy są tak głupie i nie wprowadzają skutecznych działań- kontrole na mega szeroką skalę i wielokrotnie wyższe kary, to tacy ludzie co zgłaszają piratów są bardzo potrzebni.

  •  

   pokaż komentarz

   @sonaxsupreme: z tymi karami według mnie to w punkt trafiłeś, tylko to jest złodziejski kraj, a złodziej nie napisze prawa żeby go później mogli sądzić

  •  

   pokaż komentarz

   @jetiy: @sonaxsupreme: z tymi karami według mnie to w punkt trafiłeś, tylko to jest złodziejski kraj, a złodziej nie napisze prawa żeby go później mogli osądzić tylko pod siebie, kara powinna wynosić wielokrotność żeby odstraszyć a nie ułamek jak to mamy
   ja to bym nawet zastosował jakieś poważne kary fizyczne, bo według mnie pieniądze można przeliczyć na życia, nie dosłownie, ale policzcie sobie ile Kowalski który rocznie ma 100k musiałby pracować na te 100mln, przelicznik ze średniej krajowej walnąć, i albo oddajesz + kara która powinna być własnie mnożnikiem np. x5 albo x10, albo odpracowujesz, a nie 5 lat wiezienia i wczesna emeryturka bo pieniądze ukryte po zagranicznych kontach

 •  

  pokaż komentarz

  Donosiciele czy bohaterowie
  Normalni obywatele, którzy mają dość debili za kółkiem.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna