•  

  pokaż komentarz

  d%!!$i jak widać nie brakuje. Szkoda tylko, że w następnych wyborach nadal będziemy głosować na kolejnych d%!!$i... obojętnie czy z PiS czy z PO.
  Bo tak naprawdę i jedni i drudzy mają nas głęboko w du.pie.

 •  

  pokaż komentarz

  Coś Wam powiem o powodzianach. Nie współczujcie im tak bardzo.

  Większość z tych ludzi to darmozjady lub mówiąc wprost złodzieje. Dlaczego? Ponieważ siedzą w szarej strefie, nie płacą podatków a kiedy przychodzi jakaś katastrofa to mają pretensje do wszystkich na około i przybierają roszczeniową postawę niczym paw stroszący swoje pióra.

  O skali niech świadczy fakt zapomogi zaoferowanej im przez Rząd Polski. Tylko kilka procent z tych ludzi skorzystało z tej formy pomocy. Lekceważąc zupełnie ludzką inteligencję "gadające głowy" uświadamiały potem opinię publiczną, że to z powodu "16 stron wniosku do wypełnienia a te ludzie są proste Panie bo to ze wsi i oni nie potrafią tego wniosku wypełnić" Czy na prawdę uważacie, że oni tego nie potrafią? Czy rzeczywiście bierzecie ich za niepiśmiennych, niedorozwiniętych bawołów co tylko krowy na pastwisko wyprowadzić potrafią?
  Oni doskonale poradziliby sobie z wypełnieniem tych wniosków o 6 000 zł lub więcej. Ale oni tego nie zrobili, bo tam trzeba było wpisać dokładne dane o dochodach itd. A jeśli taki darmozjad siedzi w szarzyźnie, to co on tam wpisze? Prawdę? Bez jaj. Ludzie nie są idiotami - wiedzą, że jeśli woda opadnie wówczas przyjdzie do nich urzędas i się zapyta: "No, Panie Kowalski, Pan tu we wniosku napisał, że ma Pan takie a takie dochody a my tu nie odnotowaliśmy żadnych podatków od Pana. To jak to jest? Płacimy mandacik czy od razu za kraty?"

  Większość z powodzian potrafi teraz tylko krytykować władzę. Bo to "władza!" bo to oni "powinni" oni "muszą" dla nas, prostych ludzi zrobić, bo oni są za nas "odpowiedzialni"
  Banda roszczeniowych złodziei z przeoranymi od socjalizmu mózgami. Tylko daj i daj a sam będzie kradł na potęgę.

  Gówno się im należy a nie pieniądze! Jak są tacy mądrzy to niech sami sobie te wały naprawiają. Krasć to potrafi jeden z drugim, w szarzyźnie siedzi zadowolony i się tylko śmieje z tego co legalnie zap%%%%$!a aby Państwo oddawać 40% z tego co zarobi. Szkoda gadać.

  Taka jest prawda!

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel:
   Właśnie naprostowałeś moje poglądy, dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   "Czy rzeczywiście bierzecie ich za niepiśmiennych, niedorozwiniętych bawołów co tylko krowy na pastwisko wyprowadzić potrafią?"
   Tak, większość ludzi za takich uważam.

  •  
   d.....y

   -12

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: szczerze życzę Ci, aby powódź zniszczyła twój dom, zabrała sprzęt domowy i pozbawiła przez rok środków do życia (90% zalanych terenów, to pola uprawne).

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel:
   taak, może jakieś źródła? Skąd wziąłeś informacje że WIĘKSZOŚĆ to darmozjady?

  •  

   pokaż komentarz

   @darekryto to na ch#% w takim zalewanym zadupiu chatę budował i ziemie uprawia, ktoś mu kazał?

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: Tak, potrafią oszukać państwo w PITach i innych zeznaniach skarbowych a nie potrafią na wnioskach o pomoc. Weź się człowieku zastanów. Pomijając już populistyczną wypowiedź nt "szarzyzny". Ja rozumiem, że niektórzy ludzie lubią jeść mięso kosmitów ale wątpię by w gminie Wilków tak często lądowały ufoludki (to takie półżartem).

   Prosiłbym Ciebie abyś zdefiniował "szarzyznę". Co to w ogóle jest? I co? Że niby wszyscy "siedzący w szarzyźnie" sprowadzili się do gminy Wilków i robią "szare" interesy? Bo na pewno reszta Polski jest bieluśka jak koszulka wyprana w proszku Vizir. Każdy kombinuje jak może bo inaczej w tym państwie nie dałoby się żyć. Pomijając już fakt, że wrzucasz do jednego worka wszystkich powodzian i pośrednio nazywasz złodziejami.

   A czy wiesz jaka sytuacja prawna jest tych powodzian? Najprawdopodobniej nie. A może jeśli wypełnią wniosek i przyjmą te pieniądze to nie będą mogli złożyć pozwu, który być może przyniesie dużo większe pieniądze niż ten ochłap, który oferuje państwo?

   A to, że odszkodowania im się należą niestety przyznam rację. Dlaczego? Dlatego, że pozwolono im się budować na terenach zalewowych bez żadnych ostrzeżeń. Gdyby państwo funkcjonowało prawidłowo to nikt nie dostałby pozwolenia chyba, że podpisałby oświadczenie, że zrzeka się wszelkich roszczeń w razie powodzi. A w tej sytuacji po powodzi powinny polecieć głowy tych, którzy takie pozwolenie wydali. Myślisz, że polecą? Bo mi się wydaje, że nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: moze sa tacy ludzie o ktorych piszesz, ale stwierdzenie, ze wiekszosc, dla mnie to kretyństwo.

  •  
   S.......k

   -3

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   d.....y

   +3

   pokaż komentarz

   @arhibald: 70% terenów Małopolski i Podkarpacia to "zalewowe zadupia". Czy wy myślicie, że teren zalewowy to 100m od wisły? Naprawdę ludziska - żeby wam nikt nie dał ani złotówki po jakimś kataklizmie (czy to powódź, trzęsienie ziemni czy trąba powietrzna). będziecie gryźć piach wtedy chyba.

   I większość budynków na wsiach jest ubezpieczone. Jak napiszę że jest coś takiego jak "obowiązkowe ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstw rolnych od ognia i innych zdarzeń losowych" w innym wykopie, to zaraz 'socjalistyczne ubezpieczenie', 'a jak nie chcę się ubezpieczyć?' itd. a później mamy wykopy o PZU, który wypłacił 20 tyś za kilka budynków i kilkanaście ha pola... Zdecydujcie się!

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: Skąd te 68 plusów... ciężko o większe d%$$#izmy podsumowane słowami "Taka jest prawda!"

   Gówno prawda... Najprościej jest dać nie wiadomo jaki wniosek do wypełnienia, a później powiedzieć, że jest błąd i kasy nie będzie - bo termin składania minął... ale mniejsza o to - bo nie wiem jak ten wniosek wygląda więc mogę się mylić, jednak sama ilość stron wydaje się być nie na miejscu.

   Rząd zaproponował też inne rzeczy - np. dla przedsiębiorców, żeby nie płacili ZUSu za pracowników przez 2 miesiące skoro nie mają w zasadzie firmy... Okazało się jednak, że to tylko przesunięcie w czasie zapłaty o te 2 miesiące, skąd taka osoba ma wziąć od razu na 3 raty, jak nawet nie ma z czego żyć?
   Można powiedzieć jak Cimoszewicz: "trzeba było się ubezpieczyć". Tylko większość z tych ludzi jest ubezpieczona i... czeka sobie na rzeczoznawców, później poczeka na pieniądze... szkoda tylko, że rachunki za różne rzeczy dla nich nie zaczekają.

   Powódź to także wina Rządu. Dlaczego Merkel spokojnie stała w miejscach gdzie była fala powodziowa? Wybudowali zabezpieczenia i mogła pokazywać swój sukces bez zwalania winy tylko na lokalne władze (niektórzy wzięli łopaty i pracowali na okrągło), lub bobry.

   Najłatwiej tak jak Ty, zwyzywać ich od roszczeniowych złodziei, podczas gdy oni nie maja nawet gdzie mieszkać. I to w większości nie ze swojej winy. Powodzianin przecież sam wałów budował nie będzie, od tego PŁACI podatki, by państwo zrobiło to za niego i nie głupimi decyzjami, lub ratując jakieś miasto zalewało cały jego dobytek. To nie była trąba powietrzna że nie da się temu zapobiec, lub zniszczyła dach, bo ten był źle położony. Powodzie w kraju mamy od dawna i od takiego samego dawna nikt nie chce się zająć zabezpieczaniami.

 •  
  A..........O

  +22

  pokaż komentarz

  "Po pińcset złotych a miliony w kieszeń i poszoł!"

  •  

   pokaż komentarz

   @ANTYWSZYSTKO:

   P.s. Skoro tam pracują 3 wywrotki - każda za 100zł na godzin, to będą robiły 100 godzin = 30000 zł.
   a jakby tak było ich 30 - każda 100zł na godzinę, to praca była by wykonana w 10 godzin = 30000zł...

   ale ch.. miliony w kieszeń i laga wyłożona na lud. Byle się nachapać. Teraz pomyśleć tylko jak tu przyspieszyć budowę na euro - wiadomo, nie za darmo... Zrezygnować z przetargów, krawiec wszyje w portki większe kieszenie - jakoś się udźwignie temat !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Balbisia: nie zawsze 2 + 2 = 4. Im wiecej dasz sprzetu, tym trudniej bedzie to koordynowac, a jesli wyrwa jest mala, beda sobie tylko wzajemnie przyszkadzac. Zdrowego rozsadku zycze.

  •  

   pokaż komentarz

   @dasho: a może poprostu Ty nie masz pojęcia o logistyce w transporcie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @mk82: Raczej ty nie masz. Wiadomo, że im więcej sprzętu robi równocześnie tym koszty są większe. Wyliczenia Balbisi są zbyt uproszczone. Nie płaci się tylko i wyłączeni za godziny pracy, lecz jeszcze za dojazd maszyn na miejsce który wcale nie jest tylko małym ułamkiem kwoty. Dodatkowo płaci się za sam fakt zajęcia sprzętu. Czyli np:

   samo wypożyczenie 1000+dojazd x+100zł za godzinę.
   czas pracy 100 godzin.

   przy 1 maszynie to będzie 1000+x+100000=x+101000
   przy 10 maszynach będzie to 10000+10x+100000=10x+110000

   przy dużych odległościach x może być naprawdę spory. Nie mówiąc o tym, że koparka gąsienicowa potrzebuje osobnego transporu który jest piekielnie drogi. A przy większej ilości n p wywrotek potrzebujesz większej ilości koparek, bo inaczej koparka nie obrobi sama tylu wywrotek.

   Ominięta jest także kwestia którą poruszył dasho, że 10 maszyn nie dają takiej wydajności jak 1 czy 3 sztuki. Przez co czas roboty się zwiększy po przeliczeniu całościowym.

   Podsumowując: Logiczne jest, że wynajmując większą ilość sprzętu zapłacimy więcej. Różnica może być naprawdę spora, lecz nie mówię, że takie wyjście jakie miało miejsce jest właściwe. Pieniądze zaoszczędzone pewnie nie starczą na pokrycie szkód spowodowane tą oszczędnością. Ale to już typowe myślenie polskich władz. Zero pomyślunku o skutkach.

 •  

  pokaż komentarz

  "Niepiśmiennych, niedorozwinięty bawół" ma pełne prawo żądać tego żeby wał by dobrze zrobiony. A nie fuszerka i na odp%#!$$$.
  Władzy nie będę bronić ! Bo drogi są do dupy ,wały, służba zdrowia itd. to są podstawy. A co robi władza ? Dyskutuje o adopcji homo i o wibratorach Palikota itp. Niech się wezmą do roboty gnoje.
  Pozdrawiam Serdecznie
  Ja

  •  

   pokaż komentarz

   @poco111: władza jest wybierana spośród ludu, jaki lud taka władza...

  •  

   pokaż komentarz

   @mateuszp: W Polsce jest taka demokracja, że mniejszość jest olewana.

  •  

   pokaż komentarz

   @costom: wiesz, z drugiej strony mniejszość nie może dominować nad większością, ta co najwyżej może się dostosować, nie musi. w końcu jest większością.
   rozmawiałem dziś ze znajomym. twierdził, że światła na skrzyżowaniach powinny być dostosowane do daltonistów, którzy kolorów tych nie rozróżniają. osobiście uważam inaczej: daltonistów w PL jest zdecydowanie mniej niż tych, co widzą normalnie, a poza tym ludzkie oko reaguje na czerwień (zagrożenie) i zielone (spokój). zmiana na beż habsburski czy fiolet neapolitański nie polepszy tylko skomplikuje sprawę większości. ale wszystko by było po to, by mniejszość zadowolić.
   rozumiem, że są niewidomi, ale sposób im pomocy zupełnie nie przeszkadza widzącym, np: przy przejściu przez ulicę jest pasek z półkolami. komuś wadzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @mateuszp: nie p#!$!##
   Ani kaczynski ani komorowski nie był moim wyborem. Gowno mnie interesuje że tak zadecydowala wiekszosc. Ja tak nie decydowałem
   A tak BTW to Komorowski obiecywał że trawę na zielono odmaluje, a kaczyński że krowy same się doić będą! No i gdzie te obietnice są? W lesie kurna, u tuska za miedza.
   A jak przychodziło do walczenia o każdy głos to napieralski musiał chodzić tyłkiem do ściany, bo chwila nieuwagi i już jeden z drugim z kilogramem wazeliny czyhał.

   Wybierałem tuska w 2007 a teraz sie okazało ze własne obietnice wyborcze obsrał na różowo podnosząc VAT
   Nie, demokracja to nie jest dobry wybór. Całą polityke należy zaorać, wyciąć w pień i wybrać od nowa od razu wszystkich, parlament, sejm, senatorów, prezydenta i wszystkich pozostałych. I najlepiej zaorac demokrację

 •  

  pokaż komentarz

  niechybnie ktoś stanie w obronie urzędnika wysłanego na wały, bo niby zrobili z niego kozła ofiarnego, on sam nie winny itp. Właśnie, że jego również trzeba na taczki, wykopać po dupie i do rzeki. Wtedy właśnie informacja dotrze wyżej. Tak to działa.

Dodany przez:

avatar Z....h dołączył
309 wykopali 38 zakopali 1 tys. wyświetleń
Advertisement