•  

  pokaż komentarz

  Bo się wydało to wszczęli postępowanie dyscyplinarne, pewnie sami to zalecili, ale beknie zawsze podwładny.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomdeX: pewnie tak jest tylko ten zamiast to powtorzyc na odprawie to napisal.

   Najgorsze jest to ze odbieraja policjantowi mozliwosc decydowania - to on wedlug ustawy w pierwszej kolejnosci podejmuje decyzje co to sposobu ukarania za wykroczenie drogowe, ma mozliwosc korzystania z pouczenia.

   Gdyby rzadzacym zalezalo na waszym bezpiecenstwo to byloby inaczej, a tak chca tylko waszej kasy im nie zalezy na zdrowiu czy zyciu, fotoradary czesto stoja w miejscu gdzie maja zarobic - przyklad? droga do czestochowy e75 fotoradary stoja ale oswietlenia ulicy juz nie ma, droga dwupasmowa 70 a przejscie dla pieszych nie oswietlone ale fotoradar stoi.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomdeX czyli ktoś tu nie słuchał zaleceń przełożonego
   https://www.wykop.pl/link/4117007

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby rzadzacym zalezalo na waszym bezpiecenstwo to byloby inaczej,

   @technocratus: Oczywiście, patroli byłby z 10 razy więcej, mandaty byłby kilkukrotnie większe, limit punktów byłby 12 na 3 lata, a za jazdę bez uprawnień na rok do pierdla.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomdeX nie beknie. Pewnie zostanie symbolicznie ukarany, np.: przeniesienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @technocratus akurat dziwnie postawione fotoradary to wyjątki od reguły. A może ludzie nie zgłaszają żadnych uwag nt. tego fotoradaru hę?

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: Bez przesady. Nie trzeba tworzyć od razu państwa policyjnego. Policja powinna być dla obywateli, a nie obywatele dla policji, bo aktualnie wygląda to tak, że struże prawa służą głównie uzupełnianiu budżetu, a nie pilnowaniu porządku. Ile to już razy wpadałem w niepokój jak zauważyłem radiowóz na drodze. Nie wiem dlaczego, ale po prostu nie czułem się bezpiecznie w pobliżu policji. Tak samo fotoradary. Przykładowo stawiają je przy samych przejściach dla pieszych. Niby ma to zwiększyć bezpieczeństwo, ale ilu kierowców zamiast patrzeć na pasy, czy nie idzie jakiś pieszy to skupia uwagę na prędkościomierzu, czy aby nie jedzie za szybko o te kilka kilometrów.

  •  

   pokaż komentarz

   Policja powinna być dla obywateli,

   @JamesMoriarty: W pełni się zgadzam, dlatego jako obywatel chciałbym aby na drogach było więcej patroli które skutecznie nawracałyby na dobrą drogę kierowców którzy mają gdzieś bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

   Ile to już razy wpadałem w niepokój jak zauważyłem radiowóz na drodze

   @JamesMoriarty: Gdyby było ich więcej, to nie byłbyś zaskoczony ich widokiem :)

   Niby ma to zwiększyć bezpieczeństwo, ale ilu kierowców zamiast patrzeć na pasy, czy nie idzie jakiś pieszy to skupia uwagę na prędkościomierzu, czy aby nie jedzie za szybko o te kilka kilometrów.

   @JamesMoriarty: Raczej żaden radar nie ma progu na kilka kilometrów na godzinę, bo w przeciwnym wypadku służby nie wyrobiłyby się z jego obsługą.
   A jak kierowca nie potrafi utrzymać dozwolonej prędkości bez powodowania zagrożenia na drodze to może oddać prawko, albo kupić samochód z tempomatem.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomdeX: tak to jest jak się jest marionetką w rękach polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: jeśli byłoby 12 punktów karnych to kochany nie byłoby kogo łapać, a tym bardziej nie byłoby komu płacić...

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: niekoniecznie - skad takie bledne zalozenie?

   gdyby im zalezalo na bezpieczenstwie to zweryfikowali by wiele ograniczen na drodze, zrobili gdzie sie dwa dwupasmowki, ppoprawili stan drog, oswietlenie, przejscia dla pieszych, zielona fale w miescie, nie byloby parcia na mandaty tylko na poprawe bezpieczenstwa - realne.

   no powiedz czy tojest normalne ze jadac droga dwupasmowa w terenie zabudowanym nie ma zadnej latarni a wzdluz sa chodniki i przejscia dla pieszych? ale fotorada stoi co z tego ze bedzie jechal tam 50 skoro i tak nie zobaczysz pieszego w odpowiednim momencie.

   @zortabla_rt: poprostu tam jest mala wioska, ludzie chyba pogodzili sie z tym zyc ze nie ma oswietlenia i kazdy ma ich gleboko w du.., zapraszam na E75 za czestochowa, najlepiej jesienia.

   Bezpieczentwo to lepsze szkolenie, kazdy powinien pojechac na specjalny tor gdzie ma poslizg. szybsze zakrety itd. wtedy by poznali swoje marne umiejtnosci i moze nabrali pokory

  •  

   pokaż komentarz

   @uspy12:
   Jakie przeniesienie??
   W Policji to sobie nie przenosisz za frajer i byle gdzie.
   Facet całe życie w drogówce robił i co??
   Zostanie dzielnicowym,jak nic nie umie??
   A jak z zaszeregowaniem??
   Przecież do stanowiska trzeba mieć odpowiednią grupę.Będziemy ciąć?
   Dostanie op!??$$@ ustny i tyle.Nawet na piśmie nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli byłoby 12 punktów karnych to kochany nie byłoby kogo łapać, a tym bardziej nie byłoby komu płacić...

   @piwomojepaliwo: Większość społeczeństwa jest jednak normalna i wizja zarobienia w łeb dużym kijem skuteczni skłoni ich do normalnej jazdy.

   zrobili gdzie sie dwa dwupasmowki, ppoprawili stan drog, oswietlenie, przejscia dla pieszych

   @technocratus: No tak, pewnie mogą już dziś zbudować nowe drogi i wyremontować stare, tylko po prostu im się nie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem użyłem czegoś takiego jak "na przykład". Poza tym, pewnie masz rację. Dostanie ochrzan i na tym się sprawa zakończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil jeśli większość społeczeństwa jest normalna to powiedz mi kto głosował na PiS?

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: gdyby kase z konkordatu przeznaczyc na drogi to by sie znalazlo, droga do warszawy e75 to kpina, polecam sie przejechac zobacyzsz o czym mowie, srodek lasu dwa pasy i 70 w kazda strone.

  •  

   pokaż komentarz

   akurat dziwnie postawione fotoradary to wyjątki od reguły

   @zortabla_rt:
   ych...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kazorek: Co ja mijam fotoradar, to niestety jest albo dobrze oświetlony albo tak postawiony, że nie tamuje ruchu, każdy dobrze widoczny i oznaczony.

  •  

   pokaż komentarz

   e75 to kpina, polecam sie przejechac zobacyzsz o czym mowie, srodek lasu dwa pasy i 70 w kazda strone

   @technocratus: Kiedyś tam jechałem i często w środku lasu były jakieś lewoskręty z tego lasu (czyli trzeba przejechać przez dwa pasy i się wbić na lewy). To ile w takich warunkach można jechać? 140km/h?

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: to chodzi o to zeby tych zjazdow nie bylo, nie bylo swiatel po drodze, przejsc dla pieszych, taki ruch miedzy metropolia slaska a kierunek lodz -warszawa ppwinien byc pelnoprawna 3 pasmowa autostrada, skarjny prawy pas wzmocnionej budowy dla tirow, dwa pasy normalnie, powinny by przejscia dla zwierzat i bezkolizyjne dla ludzi wzdluz tej trasy nawet bym sie pokusil zbudowac sciezke rowerowa, skoro to juz kosztuje tyle miliardow to zrobmy rowerostrade rownolegle.

   w takich warunkach powinno sie jechac zgodnie z panujacymi warunkami drogowymi i natezeniem ruchu, jakby ludzie nabrali lepszej oglady w drodze to byloby bezpieczniej - bo kazdy sie gdzies spieszy i kazdy chce dojechac caly zdrow bez niepotrzebnych nikomu zdarzen drogowych.

   a trasa ta E75 jest slaba, lataja tam smiglowcem i robia pomiary laserowy a nawierzchnia popsuta, sa niebezpieczne zjazdy, nie ma ogrodzen od zwierzat, i mozna wymieniac dalej. te pieniadze z mandatow i tak pojda na premie nie na poprawe jakosci drog to chyba jasne.

  •  

   pokaż komentarz

   to chodzi o to zeby tych zjazdow nie bylo, nie bylo swiatel po drodze, przejsc dla pieszych, taki ruch miedzy metropolia slaska a kierunek lodz -warszawa ppwinien byc pelnoprawna 3 pasmowa autostrada

   @technocratus: Przecież tam będzie autostrada, obecny stan nie będzie trwał wiecznie.

 •  

  pokaż komentarz

  "– Komendant wojewódzki wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec pierwszego zastępcy komendanta powiatowego w Puławach – dodaje nadkom. Laszczka-Rusek."
  " Podobne postępowanie wszczęto wobec policjanta pełniącego obowiązki naczelnika puławskiej drogówki, który przygotował plan akcji."


  A realnie - dostanie po łbie (jeden z drugim) nie za to, że takie polecenie wydał i przyklepał, tylko że wydał je na piśmie i dał się złapać za rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @hrumque:
   Nie spodziewał się efektu,bo teoretycznie to nie powinno było zostać ujawnione.
   To nie są ulotki reklamowe wrzucane do skrzynek,tego nie dostaniesz na każdym rogu.
   Jeśli wyciekło,to przez kogoś z firmy.No,samo nóg nie dostało.
   Nie,żeby nie oberwało mu się słusznie.
   NIE WOLNO ograniczać prawa do pouczeń,bo wtedy nie różnilibyśmy się od ZSRR za Stalina.Które robiąc nowy Kodeks Karny tak przywykło,że niewinnych nie ma i każdego można wsadzić,że z przyzwyczajenia zapomnieli dać w kodeksie coś takiego,jak możliwość ferowania wyroków uniewinniających.
   I ktoś nawet (choć nie za mocno) dostał za to wtedy po dupie.
   Bo nieważne,że się do tego nie stosowano,bo ZSRR opierał się na niewolnictwie i był jednym wielkim więzieniem.Ważne,żeby jednak jakiś pozór był.
   Tutaj nie miał prawa koleś zabraniać pouczeń.
   Bo pouczenie jest tylko jednym ze środków udzielanym w przypadku małego znaczenia popełnionego wykroczenia.
   Nie dostanie pouczenia ktoś kto jechał 200 w mieście i slalomem wśród ludzi,ale tez nie powinien otrzymać mandatu ktoś,bo mu się żarówka przepaliła.
   Nie możemy wzorem oprawców iść torem - możliwość pouczenia jest,ale nikt nigdy od 100 lat pouczony nie został.Bo jeszcze z czasem dojdziemy do wniosku,że trzeba zrobić reformę i zamiast mandatów od razu tylko i wyłącznie kierować sprawy do sądów.Rozumiecie,tam to i 5 tys. mogą wlepić.Ile to kasy na nagrody dla ministrów by było!!

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzieś w znaleziskach jest artykuł o kapo - nadgorliwcach którzy dla przypodobaniu się swojemu okupacyjnemu panu zadręczali swoich współosadzonych.

 •  
  t.......................y

  +15

  pokaż komentarz

  Wystarczy tą patologie biznesową zlikwidować w Policji. Policja nie jest od zarabiania tylko od służenia.
  Patologia jest praktykowana od góry, bo im więcej mandatów tym zarządy więcej kasy dają na placówki i ta patologia idzie od góry do samego dołu.

 •  

  pokaż komentarz

  a gdzie zdjęcie i personalia tego buraka? Dlaczego ma on pozostać anonimowy?