•  
  S.....r

  +285

  pokaż komentarz

  Jeszcze powinien trafić projekt likwidacji „tymczasowej” stawki VAT 23%

 •  

  pokaż komentarz

  stawiam 5 zl ze zostanie odrzucony w tzw pierwszym czytaniu jak kazdy inny wniosek o zmniejszenie podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Mają mój głos. Jedyna partia która chociaż mówi o obniżce opodatkowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @CampbellPrice: Ile masz kasy na rynku akcji? 2-3 mld zł? Ile będziesz do przodu? A twoja nauczycielka z pracy zapłaci 19% ty z kapitału 0%. Uczciwe jak nic( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawód syn, zawód córka też się ucieszą że zwalniamy ich z podatków. A biedaczkom utrzyma się VAT na 23% i zamrozi kwotę wolną od podatku na kolejne lata ale barany będą się cieszyć że od 5 tys lokaty nie muszą zapłacić 60 groszy podatku. Na szczęście się nie połapią, że przy pierwszych zakupach w biedronce zapłacą za zakupy jeszcze więcej a my zaoszczędzimy setki milionów ich kosztem:) Jeszczę będą nam dziękować i na nas głosować.
   Mają głos córek i synów również.

   źródło: static1.money.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Co ma rynek akcji do podatku belki? Jeżeli myślisz że kulczyk trzyma pieniądze na lokacie w Polsce to przemyśl to jeszcze raz.
   Każda obniżka podatku jest dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   @CampbellPrice:
   Nie, nie każda obniżka podatku jest dobra. Taka obniżka zwiększy akumulację kapitału zyska grono najbogatszych a efekt kuli śnieżnej w rozwarstwieniu tylko przyspieszy. 99,9% kibicujących tym zmianą zapłaci za nie olbrzymią cenę. Nieświadomie ale zapłaci. Jak już jakiś dochód powinien być zwolniony z podatku do dochód z pracy a nie dochód z kapitału.
   I weź zobacz od czego płaci się podatek Belki. Na początek Wikipedia wystarczy. Te wykopkowe lokaty to pikuś.

  •  

   pokaż komentarz

   @CampbellPrice:

   Za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się (art. 17 „Ustawy o pod. doch. od osób fiz.”):

   odsetki od pożyczek,
   odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, z wyjątkiem środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą,
   odsetki (dyskonto) od papierów wartościowych,
   dywidendy i inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, których podstawą uzyskania są udziały (akcje) w spółce mającej osobowość prawną lub spółdzielni, w tym również:
   dywidendy z akcji złożonych przez członków pracowniczych funduszy emerytalnych na rachunkach ilościowych,
   oprocentowanie udziałów członkowskich z nadwyżki bilansowej (dochodu ogólnego) w spółdzielniach,
   podział majątku likwidowanej spółki (spółdzielni),
   wartość dokonanych na rzecz udziałowców i akcjonariuszy nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń,
   przychody z tytułu udziału w funduszach kapitałowych,
   należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, przychody z:
   odpłatnego zbycia udziałów w spółkach mających osobowość prawną oraz papierów wartościowych,
   realizacji praw wynikających z papierów wartościowych, o których mowa w art. 3 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi,
   przychody z odpłatnego zbycia prawa poboru, w tym również ze zbycia prawa poboru akcji nowej emisji przez pracowniczy fundusz emerytalny w imieniu członka funduszu,
   przychody członków pracowniczych funduszy emerytalnych z tytułu przeniesienia akcji złożonych na rachunkach ilościowych do aktywów tych funduszy,
   nominalną wartość udziałów (akcji) w spółce mającej osobowość prawną albo wkładów w spółdzielni objętych w zamian za wkład niepieniężny,
   przychody z odpłatnego zbycia pochodnych instrumentów finansowych oraz z realizacji praw z nich wynikających.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie rozumiem, dlaczego cały czas trzeba robić wszystko jedynie dla biedaków i poszkodowanych przez los. Trzeba troszczyć się też o klasę średnią. Jej będzie dobrze to i całej reszcie będzie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @anonimek123456: Klasa średnia? Z miliardami na koncie? Klasa średnia zapłaci za te ulgi dla najbogatszych

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem, dlaczego cały czas trzeba robić wszystko jedynie dla biedaków i poszkodowanych przez los. Trzeba troszczyć się też o klasę średnią. Jej będzie dobrze to i całej reszcie będzie lepiej.

   @anonimek123456: Spójrz na średnią stopę zwrotu z lokat, funduszy czy giełdy w Polsce, a potem oblicz z tego podatek i zastanów się jakimi środkami musiałaby obracać w Polsce klasa średnia aby zapłacić tego podatku więcej niż 1000-1500 złotych rocznie. A potem spójrz na statystyki dotyczące oszczędności gospodarstw domowych w Polsce. Ile mamy takiej klasy średniej?

   Sensownym pomysłem jest kwota wolna dla tego podatku, a nie jego likwidacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @CampbellPrice: "Co ma rynek akcji do podatku belki? " Może przestań się już wypowiadać o rzeczach o których nie masz pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @CampbellPrice: dlatego głosowali za podniesieniem wielu podaków i rozdawaniem socjala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   D.........o

   0

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Popieram. Konsumpcja może, a nawet powinna być opodatkowana. Rozbój w biały dzień to nakładanie haraczu w postaci podatków (PIT) i składek na pracę, która jest dobrem najwyższym, bo generuje kapitał i dobra materialne.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam mieszane uczucia co do tej partii Kukiza. Jak oni się za coś biorą to są to tak małe pierdoły, jak w przypadku PiSu refundacja leków dla ciężarnych. Jak nie zmieniają formularza VAT z 5 stron na jedną (co i tak księgowa za mnie robi) to biorą się za zniesienie podatku belki (gdzie sprawdziłem przed chwilą, na rachunku na którym lezy 200 tys. PLN, odsetki śmieszne naliczono 150 zł, a podatek potrącono 29 zł). No ja p#@#?!$ę, od 200 tys. PLN zyskam 29 zł dzięki Kukizowi. No szach mat, zesrałem się ze szczęścia.

  A może by tak VAT na 19%? A może by tak PIT na 10%? To by było, a nie takie pierdelety.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli już opodatkowywać dochód z kapitału, to jeden warunek: podatek powinien naliczać się od procentu powyżej inflacji. Bo w przeciwnym przypadku jest to po prostu podatek od inflacji, czyli de facto podatek majątkowy (od posiadanego majątku!).

  Jak oprocentowanie lokat jest na poziomie inflacji, to trzymając kasę na lokacie NIC nie zyskujemy... a podatek trzeba zapłacić mimo wszystko! Od czego?

  Podatek Belki w obecnej formie jest jeszcze bardziej niesprawiedliwy niż PCC od kryptowalut. Przy inflacji 10% rocznie i lokacie 11%, muszę zapłacić 2% podatku, czyli mój kapitał wskutek opodatkowania realnie zmniejsza się o 1%! A przecież inflację kontroluje państwo.