•  

  pokaż komentarz

  Mam wrażenie że w PiS to się bardzo ucieszyli z tego protestu opiekunów niepełnosprawnych, bo dostali od losu istotny argument i tłumaczenia za wprowadzeniem kolejnego podatku dla najbogatszych, nazywając go górnolotnie solidarnościowym (a tak naprawdę wycierającym sobie jedynie tym hasłem mordę). I teraz będą go pociskać i pewnie na jakimś nocnym posiedzeniu znowu przepchną cały czas pieprząc że to solidarny obowiązek bogatych wobec potrzebujących. A cholera to wie może i sami zorganizowali ten protest żeby mieć podkładkę pod ten podatek, politycy w sumie są zdolni do wszystkiego.

  •  
   D.....o

   +210

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: podatek od najbogatszych. Co to wogóle za propoagandowe gówno. Podatek wpada do budżetu, do którego każdy z nas dopłaca. I z niego się wypłaca. Nie ma powiedziane, że stąd idzie tam. To tylko wyliczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Co to wogóle za propoagandowe gówno.

   @Delgado: Typowo socjalistyczne propagandowe gówno. Pieniądz trafi do budżetu, ale konkretnie do potrzebujących już nie dotrze bo się cudownie rozmyje. Ale za to jak brzmi "podatek solidarnościowy od bogatych dla potrzebujących". Przy okazji więc w ramach budowania społecznych animozji PiS stworzył sobie kolejny argument do dzielenia społeczeństwa i wskazywania tych złych. Bo kto nie dałby potrzebującym? Tylko kanalie i świnie które nie chcą oderwać się od koryta. No i PiS, ale oni sprytnie tym wystąpieniem Morawieckiego o tym podatku rozmyli swoją odpowiedzialność państwa za opiekę nad niepełnosprawnymi i przerzucili ją na tych najbogatszych. I teraz nie będzie że państwo nie pomaga potrzebującym co jest ich obowiązkiem, tylko ci okropni kapitalistyczni bogacze nie chcą się dzielić z potrzebującymi buntując się na podatek "solidarnościowy".

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo:

   podatek solidarnościowy od bogatych dla potrzebujących

   Ciekawe czy bogaci chcą tego podatku i chcą się solidaryzować czy po prostu wyp?@%#$!ą z firmami z kraju( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   a.............k

   +11

   pokaż komentarz

   A cholera to wie może i sami zorganizowali ten protest żeby mieć podkładkę pod ten podatek, politycy w sumie są zdolni do wszystkiego.

   @przemomemoo: Bardzo prawdopodobne.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: Może nawet PIS sam zorganizował ten protest?

  •  
   c.....3

   -2

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: super dobra i celna wypowiedz. zyczylbym sobie czytac takich wiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: podatek od najbogatszych - czyli od kogo? Od kogoś kto czegoś się w życiu nauczył, mozolnie budował cv i z racji stanowiska ma super odpowiedzialność, której koszty mogą go konkretnie dojechać? Dla mnie "najbogatsi" to osoby nieco biedniejsze od Kulczyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @hektar: Tak dokładnie. Sami sobie, bo dzięki temu mają teraz argumenty za wprowadzaniem podatku solidarnościowego i grzebaniem w konstytucji pod pretekstem wpisów o pomocy najbogatszych dla najbiedniejszych o czym mówił już Morawiecki i Błaszczak. Będzie więc argument, że robią to dla potrzebujących dlatego musi być wprowadzone, czyli okazja do kolejnego podatku i grzebania w konstytucji. A kto przeciw, ten kanalia i cham, bo kto inny nie chce dzielić się z potrzebującymi. PiS chce, a to że znów nieswoimi pieniędzmi... Bez tego protestu trudno by im było ułożyć taką piękną bajeczkę o potrzebie kolejnego podatku i zmian w konstytucji. Więc albo dostali prezent od losu który teraz tak perfidnie ogrywają, albo zwyczajnie sami sobie stworzyli te "argumenty". No chyba nie powiesz że politycy nie są do takich rzeczy zdolni...

  •  
   b....s

   +11

   pokaż komentarz

   Kulczyka

   @ze_skwarkami: Próby podatkowania Kulczyka czy kogokolwiek z TOP kończą się ich ucieczką za granicę. Nie wiem co trzeba mieć na oczach by myśleć: "ooo, im podniesiemy podatki to mając możliwość ich obniżenia o kilkanaście procent zostaną w Polszy". W sumie to ile % Polaków z listy 100 najbogatszych płaci za siebie podatki w Polsce? 5%?

  •  

   pokaż komentarz

   @boryss: mi nie chodzi o to żeby ich jakoś dodatkowo opodatkować ale o zdefiniowanie terminu "najbogatsi". Bo jeśli na ten termin łapią się zwykli inżynierowie to sorki. Najbogatsi to imho osoby mające miliony na koncie a nie tysiące.

  •  
   b....s

   +16

   pokaż komentarz

   najbogatsi

   @ze_skwarkami: Spoko, wiem, że mądry z Ciebie mirek. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy mniejszym ZUSie dla małych firm od mirków, które nazywają ludzi "szczekaczkami" przeczytałem, że firma powyżej 5 tys. PRZYCHODU to już duża firma. Pani Kornelia, która maluje paznokcie, kupując kilka rzeczy albo, nie daj Boże, zatrudniając pracownicę jest już wielką firmą. Biorąc pod uwagę zmiany w kwocie wolnej, to nie wykluczam, że skończy się to na +100k w PIT, bo wyborców PIS to nie dotknie.

   Mnie osobiście nawet bardziej niż te próby podatkowania wszystkiego co się rusza, wkurzają kłamstwa, że idzie to na szczytny cel, przecież to wcale nie jest zapełnianie budżetu, a PODATEK NA CHORE DZIECI. Wyższa cena paliwa to nie brak kasy na wybudowanie paru ładowarek, a OPŁATA EMISYJNA dla spalinowych aut, które ZATRUWAJĄ i robią SMOG.

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: mogliby np. zlikwidować urzędy pracy, byłoby kilkaset milionów więcej w budżecie

  •  

   pokaż komentarz

   @boryss: straszne rzeczy zaczynają się gdy jesteś adminem/architektem i masz te 15k brutto na uop lub 18k netto+vat na b2b i doskonale zdajesz sobie sprawę, że jak chcesz szybciej spłacić dom to możesz zapomnieć o nowym samochodzie, wakacjach itd przez dłuższy okres czasu. Jak patrzę na zarobki w swojej branży to "życie" zaczyna się dopiero po 25k co i tak jest okupione (powiedzmy szczerze) strachem przed fakapem i związanym z tym kopem z dobrze opłacanego stołka.
   I gdy człowiek myśli żeby zaryzykować wchodząc w b2b żeby szybciej spłacić chatę to dowiaduje się o kolejnych zakusach rządu, który tylko szczuje i próbuje go okraść. Dlatego siedzę na uop bo zwyczajnie strach odpalać neta - ciągle jakieś wiadomości o nowych podatkach, kontrolach i nierównej walce z fiskusem, zusem itd. Mogę nic nie odpisywać bo to co potrzebowałem to kupiłem wcześniej ale i tak bym żył w strachu przed kimś kto zablokuje mi konto, walnie milion kary czy wsadzi do pierdla. Przecież to jest jakaś masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   ale o zdefiniowanie terminu "najbogatsi".

   @ze_skwarkami: Morawiecki coś mówił, że ta danina ma dotyczyć TOP 0,5% zarabiających w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Delgado
   Normalnie, dotuje się nieudolność a kara gospodarność.

   Nie przechlałeś wypłaty? Nie bijesz żony? Stoisz tam gdzie stało ZOMO.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: generalnie mam coraz bardziej w dupie to państwo (smutne jest że to zdanie jest prawdziwe w dwójnasób).

  •  

   pokaż komentarz

   @Delgado:

   podatek od najbogatszych. Co to wogóle za propoagandowe gówno.
   a znajdź rząd (nawet nie w PL ale na świecie) który powie że podp!%!?$@amy wam kasę żeby przej!??ć na gówno.
   Swoją drogą niech mnie ktoś poprawi ale koszt 500+ to około 20-25 mld cebulionów, z tego co mówili "koszt rozdawania i promocji" to ok. 5% czyli 1 mld, na niepełnosprawne dzieci trzeba 600 mln. Wystarczy te 5% dać dzieciom a niech 500+ rozdają biurwy które nic nie robią/zajmują się pierdołami zamiast robić nowe etaty. No ale na to debile z sejmu są "za głupi".

 •  
  M......r

  +76

  pokaż komentarz

  W nowym tygodniu zapewne pojawią się pierwsze zapowiedzi kształtu nowego podatku solidarnościowego obiecanego niepełnosprawnym protestującym w Sejmie przez szefa rządu. Wedle zapowiedzi Mateusz Morawieckiego, danina solidarnościowa miałaby dotyczyć najbogatszych, a dochody z niej trafiłyby na zwiększenie świadczeń dla niepełnosprawnych.

  Nie można wykluczyć, że ta zapowiedź oznacza powrót do przedwyborczych planów, w których PiS przewidywał wprowadzenie trzeciej 39-procentowej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających, od dochodów przekraczających 300 tysięcy złotych. Takich podatników jest w Polsce kilkadziesiąt tysięcy, a tych, którzy przekraczają milion złotych rocznych dochodów jest około 20 tysięcy. Znaczna część z nich rozlicza się jednak według liniowej stawki 19 proc. dla przedsiębiorców.

  Paliwa drożeją. Na stacjach jest najdrożej od trzech lat. W nowym tygodniu cenniki znów mają być zmieniane na niekorzyść kierowców. Olej napędowy kosztuje już średnio ponad 4 złote i 70 groszy. Średnia cena benzyny 95 może w nowym tygodniu zbliżać się nawet do 4.90 groszy, chociaż już w ubiegłym, na niektórych stacjach przekraczała 5 złotych. To skutek wzrostu cen na światowym rynku, chociaż z pomocą kierowcom pospieszył w piątek amerykański prezydent. Po wpisie Donalda Trumpa na Tweeterze o "nieakceptowalnych" i "sztucznie zawyżanych" cenach, ich marsz w górę się zatrzymał.

  W Waszyngtonie, Pekinie i stolicach innych mocarstw zainteresowanie wzbudzą też zapewne pierwsze powyborcze zapowiedzi na... Grenlandii. Tę największą na świecie wyspę, o powierzchni siedem razy większej od Polski, zamieszkuje niespełna 60 tysięcy ludzi. Autonomiczne terytorium żyje na razie z połowów ryb i dotacji płynących z Danii. Jednak topnienie lodów i rosnące znaczenie północnego szlaku żeglugowego, a przede wszystkim żywe zainteresowanie Grenlandią ze strony Chin, sprawiają że wynik wtorkowych wyborów może zmienić nieco gospodarczą i geopolityczną mapę świata. Chińczycy interesują się Grenlandią ze względu na bogactwa naturalne i możliwość założenia tam baz wojskowych, a część grenlandzkich polityków nie kryje, że jeśli pojawią się pieniądze, wyspa może postarać się o niepodległość.

  •  

   pokaż komentarz

   @MisterMr: Grenlandia w rękach chińczyków xD
   Amerykańscy generałowie by się w gacie posrali xD

  •  
   D.....o

   +19

   pokaż komentarz

   @komio: nie przejdą do Chin. ale coś ugrają tą kartą.

  •  
   W..............0

   +131

   pokaż komentarz

   Nie można wykluczyć, że ta zapowiedź oznacza powrót do przedwyborczych planów, w których PiS przewidywał wprowadzenie trzeciej 39-procentowej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających, od dochodów przekraczających 300 tysięcy złotych. Takich podatników jest w Polsce kilkadziesiąt tysięcy, a tych, którzy przekraczają milion złotych rocznych dochodów jest około 20 tysięcy.

   @MisterMr: :D ja nie wiem co PiS ćpie ale tacy podatnicy to nie klasa średnia i ludzie z mediany społecznej którzy nie zareagują na zmiany : ). powyzej 300tys dodatkowe 20% podatku to 60tys za tę kwotę luzie na luzie uciekną do firm w UK ze struktura itp. akurat najbogatsi maja piękne pole do manewru jest tyle krajów przychylnych do prowadzenia biznesu u nich ze szok. Biznes się w znacznej częsci wyniesie z Polski lub powstaną kolejne wehikuły jak np Cit 9% + najem czegośtam za 8% ryczałt. lub spółka matka na cyprze od której coś się kupuje niematerialnego jak porada/prawo do znaku/marki jest tego w hooj jak można w Polsce zapłacić legalnie 0% a za granicą z 10% .
   tych co będą mieć 300 tys + to sobie poradzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @WeselnyGiermek00: To nie gra na kasę, lecz na elektorat.
   Bezdennie głupi elektorat, bo jak oni teraz będą bronić swej "świętej walki" z "lewactwem"? Tyle postów płatnych trolli, tyle wpisów politykierów o "lewactwie", a oni przecież są największymi komuchami w tym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @WeselnyGiermek00 Wytłumacz to temu małemu pokurczowi, co to chciał GPW likwidować.

  •  
   W..............0

   +15

   pokaż komentarz

   GPW

   @Candy:
   powiem tak to nie kapital potrzebuje Polski ale Polska kapitału.
   Bogaci przedsiębiorczy ludzie oni sobie spokojnie poradzą i beda mieć gdzies Kaczyńskiego i jego marzenia.
   Socjalizm (państwo solidarne) zawsze kończy tak samo (jak Wenezuela/Grecja/Zimbabwe/Polska w 90tych), bo ludzie są chciwi i dzialaja tylko we własnym interesie.
   Taka jest natura ludzka , byli tacy jak Mao/ Pol PoT/ Stalin co myśleli, że uda się inaczej i pomordowali miliony a jednak ich wizje wprowadziły kraj na skraj bankructwa.
   PiS wchodzi na drogę co Ci komuniści zbarać bogatym dać biednym... Jak przemowy prezydenta z Zimbabwe o zabraniu ziem dla czarnych bo biali maja monopol.
   Te same idee a inni ludzie. Dobrze wiesz gdzie to zmierza te mendy nie przyznaja sie do błędu będą szli w zaparte a kraj sie rozj$%## jak Rzeczpospolita szlacecka.

 •  

  pokaż komentarz

  Ku*wa! Mam dość, jako uczciwie pracując, odprowadzający podatki, zdrowy obywatel domagam się też dofinansowania 400+ dla mnie! A dlaczego? Bo pracuję i płace podatki, a benzyna idzie w górę! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro każdy dostaje to czemu przeciętny "Kowalski" nie może?
  Dostali już:
  - Samotne 'madki"
  - Króliki z szóstką dzieci, a w przyszłym kolejne
  - Mam chorom curkę! (właśnie teraz obiecano im gruszki na wierzbie)
  - Bo Januszek pije w dzień w dzień, a pracy nie ma od dwudziestu lat! Więc niech mops da!
  - Halina robiąca na czarno i ciągnąca socjal, będąca od dwunastu lat zarejestrowana w urzędzie pracy
  Komu zabieramy:
  - Kierowcy
  - Uczciwie pracujący
  - Właściciele firm
  - Ludzie, którzy sami zapracowali na swój majątek
  - Przeciętnemu Kowalskiemu

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: akurat dzieciom niepełnosprawnym warto zwiększyć zasiłek...
   ja wiem że wykopki wszystkich niepełnosprawnych do aborcji wysłali tych co się nie urodzili i tych co się urodzili...
   ale jednak niektórzy są wstanie opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem....
   często jest tak że jeden z rodziców musi zrezygnować z pracy żeby się nim zajmować... i skąd mają zabrać pieniądze na leki, rehabilitacje, specjalny sprzęt ortopedyczny...

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993 no to albo są w stanie się opiekować albo musieli zrezygnować z pracy i żebrzą, zdecyduj się.

  •  
   a.............k

   +79

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: akurat dzieciom niepełnosprawnym warto zwiększyć zasiłek...

   @Pawel993: to im daj ze swoich. a od moich wara!

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Dokładnie, wiedzieli na co się piszą skoro już na starcie stwierdzili, że dadzą radę opiekować się takim dzieckiem. Teraz nagle co? Żebranie, pobieranie od "Kowalskiego", akcje charytatywne, zbiórki...

   Wszystkich to wkur*wia, że ciężko zarobią swoje pieniądze, a za chwilę przychodzi jeden z drugim i "bo on ma chorom curkę i chcy pineniodzy bo sunsiad ma duzo, a nie do mi!".

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: tak trzeba zwiększyć - na początek proponuje zatrzymać transfer pinidzy do worka zwanego Toruń.
   (ludzie chyba na prawdę nie widza ile mln tam idzie co roku)

  •  

   pokaż komentarz

   @areczekdareczek: tak, place podatki i chce zeby zwiekszyli na to.

  •  
   a.............k

   +18

   pokaż komentarz

   @Pawel993: to płać na to w ramach darowizny, a od mojej kasy się odp@@%%$#

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: a jakby twoje dziecko nagle wypadku dostalo, zachorowalo... musialoby miec opieke 24/7/365 dostawac leki ktore kosztuja wiecej niz srednia krajowa nierefundowane przez nfz to co bys zrobil?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Wątpię, że moje dziecko chciałoby żyć jako warzywo czy roślina doniczkowa. Sam z resztą to oświadczyłem, że jeśli kiedykolwiek coś takiego by mnie spotkało, skończę ze sobą zamiast być zbędnym balastem dla rodziny ich życia, budżetu i państwa. Nie wyobrażam sobie aby godność mi lub mojej rodzinie pozwoliłaby chodzić i wołać "dej mnie pieniądze bo on jest chory". Wiedzą, że prędzej wolałbym nawet nieleganie dostać "złoty strzał" z morfiny i odejść w spokoju z godnością.

   Niestety, ale prawa natury są jasne, przeżyją najsilniejsi i najzdrowsi, a to że ktoś sobie ciągnie mimowolnie "coś" co nazywa się dzieckiem, ale jego egzystencja przypomina żywot kaktusa, tylko kaktus wymaga mniejszej troski, to już nie moja wina. To że ludzie mają problem z eutanazją to też nie mój problem, potrafimy uśpić psa, chomika, kota etc. żeby już nie cierpiał i odszedł w spokoju, ale nie potrafimy pozwolić odejść człowiekowi, który od kilku lat robi pod siebie i nic więcej. Pozwalamy ludziom chorym na raka mózgu umierać w cierpieniach, bo "ktoś" uznał, że to jest godne. Taaaa na pewno to jest godne i przyjemne, kiedy ciało wykręca z bólu i żaden lek na to nie podziała, bo tu już "obrywa" sam mózg. I jakoś z dumą jako ludzie możecie patrzeć, jak ktoś bliski umiera ta z kilka godzin/dni i powiedzieć z czystym sumieniem "odszedł z godnością i w spokoju". Więc skończ p!?#%??ić lewackie głupoty, niestety od starożytności jasno dawano do zrozumienia, że niemalże całkowita niepełnosprawność będzie tylko obciążać rodzinę, plemię, miasto, państwo to pozbywano się problemu. Nie nam oceniać czy robili to w sposób dobry czy zły, ale my powinniśmy też się zastanowić, jak to jest, że reszta ma utrzymywać coś co przez kilka/naście lat będzie tylko obciążać społeczeństwo i nic nie wniesie zamian.

   Brzmię okrutnie, prawda? Niestety prawda nigdy nie jest wygodna.

  •  

   pokaż komentarz

   jako uczciwie pracując, odprowadzający podatki, zdrowy obywatel

   @TheOneEyedKing: jeśli jeszcze do tego ośmieliłeś się zarabiać więcej niż chociaż dwie minimalne, to jesteś właśnie głównym wrogiem klasowym dla aktualnej władzy, burżujem, wyzyskiwaczem i pijawką na klasie robotniczej. Jedyne, co Cię może uratować, to wpadnięcie w alkoholizm (ale tylko legalny, pamiętaj!) lub w hazard (ale ten legalny, pamiętaj!) dzięki czemu dorzucisz się solidarnościowo do tych którym się należy.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety, ale prawa natury są jasne, przeżyją najsilniejsi i najzdrowsi

   @TheOneEyedKing: po co nam NFZ skoro mają przetrwać tylko najsilniejsi?

  •  

   pokaż komentarz

   akurat dzieciom niepełnosprawnym warto zwiększyć zasiłek...

   @Pawel993: masz rację, warto. Ale skoro na pierdyliard rzeczy są pieniądze to dlaczego nie ma dla niepełnosprawnych? Bo oni są za wąską grupą wyborczą i nie warto kupować ich głosów

   ja wiem że wykopki wszystkich niepełnosprawnych do aborcji wysłali tych co się nie urodzili i tych co się urodzili...
   @Pawel993: raczej chodzi o wolność decyzji. Co ciekawe z kim bym nie rozmamłał to jest za tym aby ludzie mogli decydować, ale nikt by się na aborcję nie zdecydował

   ale jednak niektórzy są wstanie opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem....
   @Pawel993: w stanie czy mają pieniądze na to? Wiesz, niektórzy wiedzą ile taka opieka kosztuje i mając niskie wynagrodzenie wiedzą, że sobie nie poradzą bo państwo ma gdzieś niepełnosprawnych

   często jest tak że jeden z rodziców musi zrezygnować z pracy żeby się nim zajmować... i skąd mają zabrać pieniądze na leki, rehabilitacje, specjalny sprzęt ortopedyczny...
   @Pawel993: skąd? Może z PFN? Może z premii polityków? Może z socjalistycznych inwestycji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Oho argumenty się skończyły, to łapiemy za słówka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spokojnie, wyjaśnię Ci to. NFZ działa, ponieważ ja i wiele milionów PRACUJĄCYCH podatników, płacimy właśnie odpowiedzialne za to podatki, więc idąc dalej (uproszczoną logiką) można powiedzieć, że płacimy lekarzom etc. Więc prawnie mamy prawo korzystać z dobrodziejstw ów instytucji, ponieważ właśnie PŁACIMY za siebie, za rodziny. Co innego, kiedy ktoś ma właśnie "problematyczne dziecko" sam przestaje pracować i teraz tak: pobiera rentę od państwa, zasiłki, zapomogi i jeszcze lata na nfz, choć w życiu nie dołożył się do tego, bo nie pracował, a czemu nie pracował? Bo on opiekował się przez dwadzieścia lat czymś co i tak umrze nie wnosząc nic do społeczeństwa. I z czyich pieniędzy taka persona korzysta? No właśnie... z naszych. Dziękuje dobranoc. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   w stanie czy mają pieniądze na to? Wiesz, niektórzy wiedzą ile taka opieka kosztuje i mając niskie wynagrodzenie wiedzą, że sobie nie poradzą bo państwo ma gdzieś niepełnosprawnych

   @ipkis123: no właśnie to trzeba zmienić i osobiście się ucieszyłem jak Morawiecki powiedział że będzie więcej środków na nich przeznaczonych

  •  

   pokaż komentarz

   Oho argumenty się skończyły, to łapiemy za słówka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spokojnie, wyjaśnię Ci to. NFZ działa, ponieważ ja i wiele milionów PRACUJĄCYCH podatników, płacimy właśnie odpowiedzialne za to podatki, więc idąc dalej (uproszczoną logiką) można powiedzieć, że płacimy lekarzom etc. Więc prawnie mamy prawo korzystać z dobrodziejstw ów instytucji, ponieważ właśnie PŁACIMY za siebie, za rodziny. Co innego, kiedy ktoś ma właśnie "problematyczne dziecko" sam przestaje pracować i teraz tak: pobiera rentę od państwa, zasiłki, zapomogi i jeszcze lata na nfz, choć w życiu nie dołożył się do tego, bo nie pracował, a czemu nie pracował? Bo on opiekował się przez dwadzieścia lat czymś co i tak umrze nie wnosząc nic do społeczeństwa. I z czyich pieniędzy taka persona korzysta? No właśnie... z naszych. Dziękuje dobranoc. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @TheOneEyedKing: tylko że ten rodzic np przez 10 lat pracował i dokładał się do NFZ, płacił podatki i tak dalej więc czemu ma nie korzystać z tego?

   tak tak wiem.... bo dokładał się mniej niż ty

   po drugie po co leczyć raka u kogoś gdzie leczenie pare mln kosztuje skoro i tak za rok umrze? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: a ucieszyłeś się jak powiedział skąd te pieniądze? Ludzie mają swoje granice i mogą w końcu powiedzieć dość.

  •  

   pokaż komentarz

   a ucieszyłeś się jak powiedział skąd te pieniądze? Ludzie mają swoje granice i mogą w końcu powiedzieć dość.

   @ipkis123: jeszcze nie powiedział skąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: nie słyszałeś o daninie solidarnościowej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Spoko dokładał się to niech korzysta, ale z tego co sam dołożył. Skoro dołożył do funduszu 20tys to niech bierze na leczenia i zabiegi te 20tys, a sam wcześniej wytknąłeś, że to są dość kosztowne zabiegi i leki, liczone w tysiącach. Więc ojciec takiego dziecka chyba powinien coś jeszcze dopłacić, odpracować, nieprawdaż? A nie czerpać z rzutek Kowalskiego i Pawlaka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety nawet tyle co moi rodzicie po 40 latach pracy dorzucili do NFZ etc. nie wykorzystam tego ja z moim rodzeństwem ( a sami teraz pracujemy i dorzucamy), a czemu? Bo w życiu nie miałem specjalistycznego zabiegu, ponieważ jak chcę tomograf czy coś to słyszę "Pasuje Panu Styczeń, pierwszy piątek, w 2048? o ósmej?", a wizyta u lekarza i przepisanie leku nie kosztuje setek tysięcy złotych, więc nawet jak odwiedzam go w ciągu roku z 8 razy, to wedle stawek prywatnych wyjdzie mnie to z 800-1200zł rocznie? To jest ułamek kwoty, którą dorzuca kowalski, a jaką kradnie rodzic kaktusa, bo on chce trzymać go przez dwadzieścia lat w oknie...

  •  

   pokaż komentarz

   nie słyszałeś o daninie solidarnościowej?

   @ipkis123: oglądałem to wystąpienie i powiedział że w ciągu 14 dni przygotuje ten projekt... więc na razie bym czekał na konkrety

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: czyli sprawa jest prosta, jak się ludzie porządnie oburzą to daniny nie będzie, jak będzie w miarę spokojnie to przejdzie. Stara, sprawdzona przez PiS metoda...

  •  

   pokaż komentarz

   Spoko dokładał się to niech korzysta, ale z tego co sam dołożył. Skoro dołożył do funduszu 20tys to niech bierze na leczenia i zabiegi te 20tys, a sam wcześniej wytknąłeś, że to są dość kosztowne zabiegi i leki, liczone w tysiącach. Więc ojciec takiego dziecka chyba powinien coś jeszcze dopłacić, odpracować, nieprawdaż? A nie czerpać z rzutek Kowalskiego i Pawlaka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety nawet tyle co moi rodzicie po 40 latach pracy dorzucili do NFZ etc. nie wykorzystam tego ja z moim rodzeństwem ( a sami teraz pracujemy i dorzucamy), a czemu? Bo w życiu nie miałem specjalistycznego zabiegu, ponieważ jak chcę tomograf czy coś to słyszę "Pasuje Panu piątek 2048? o ósmej?", a wizyta u lekarza i przepisanie leku nie kosztuje setek tysięcy złotych, więc nawet jak odwiedzam go w ciągu roku z 8 razy, to wedle stawek prywatnych wyjdzie mnie to z 800-1200zł rocznie? To jest ułamek kwoty, którą dorzuca kowalski, a jaką kradnie rodzic kaktusa, bo on chce trzymać go przez dwadzieścia lat w oknie...

   @TheOneEyedKing: właśnie o to chodzi w NFZ że wszyscy się dokładają do jednego worka i każdy według potrzeb korzysta... inaczej to po co nam NFZ?
   lepiej by było odkładać 500zł na konto w banku jak będziesz chory braknie kasy na leczenie to dostajesz ostatnią tabletkę 200 mg cyjanku

  •  

   pokaż komentarz

   czyli sprawa jest prosta, jak się ludzie porządnie oburzą to daniny nie będzie, jak będzie w miarę spokojnie to przejdzie. Stara, sprawdzona przez PiS metoda...

   @ipkis123: zobaczymy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   często jest tak że jeden z rodziców musi zrezygnować z pracy żeby się nim zajmować... i skąd mają zabrać pieniądze na leki, rehabilitacje, specjalny sprzęt ortopedyczny...

   @Pawel993: masz 100% racji, ale zostaniesz zaminusowany przez gimbusów co to piszą z komputera kupionego przez rodziców.

   Problem jednak nie jest w dofinansowaniu dzieci (nawet tych pełnosprawnych jak dla mnie). Problem jest w tym, że rząd podatek nałoży, zbierze daninę i pieniążki się rozmyją. Dzieci dostaną może skrawek tych pieniędzy.

  •  
   R......w

   +3

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Chłopie, ale Ciebie serio nie wkurza, że zabiera się ludziom pracującym po cichu, niczego nie żądającym tylko robiących swoje, dbających o dobrobyt swój i swojej rodziny, ale chętnie się rozdaje na rodziny z 7 dzieci, alkoholików, nierobów, urzędników?

   Jasne, chce żeby niepełnosprawni mieli więcej pomocy, ale nawet koń który ciągnie wóz do morskiego oka ma swoje granica i jak sie go przeładuje to padnie...

   Niech zabiorą madkom, patologii, zlikwidują 500+ (bo jak kogos nie stać na dziecko to nie powinien go miec), darmowe przedszkola, zwolnią sporą rzesze urzędników i się bez problemu znajdą pieniądze dla niepełnosprawnych, bez pakowania łapy do kieszeni ludzi którzy pracują, tylko po to żeby oni i ich rodziny mogły żyć spokojnie.

  •  
   l.....2

   0

   pokaż komentarz

   @ipkis123: > czyli sprawa jest prosta, jak się ludzie porządnie oburzą to daniny nie będzie, jak będzie w miarę spokojnie to przejdzie. Stara, sprawdzona przez PiS metoda...
   c?!#! a nie oburzą się, przypomnę tylko że były lata gdzie waha była po 6ziko, wszyscy narzekali jak mieli tankować i posłusznie lali płynne złoto do baku swoich zabytków

   @TheOneEyedKing: dobrze prawisz, polać! Sam jestem zwolennikiem opcji ubezpieczenia z USA: chcesz to płacisz i masz bezpłatną opiekę państwową. Nie chcesz, nie płacisz, jak zawinie Cię państwowa karetka i pozszywają Cię to zapłacisz jak za normalną usługę.

   Wk!$$ia mnie jedynie przerysowanie całej sytuacji: włączasz telepudło a tam faktycznie "kaktusy", brutalnie mówiąc bez pożytku społecznego.
   Sam jestem inwalidą drugiej grupy z uwagi na hemofilię (krew mi nie krzepnie i wiąże się z tym dość trochę powikłań), ale k!$$a jego mać jestem użyteczny dla społeczeństwa. Pracuję na etacie (nie w warunkach chronionych) i nie walę w c?!#! odprowadzając z najniższej podatki a pod stołem odbierając kopertę. Ale o takich jak ja się nie mówi, bo albo k!$$a czarne albo białe.
   Jest jeszcze jedna grupa inwalidów, powykręcanych ludzi z porażeniem mózgowym których zrzesza http://www.lezeipracuje.pl
   O nich też nie usłyszycie w tiwi

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: No to przecież przelewaj dobrowolnie więcej - co za problem?

  •  

   pokaż komentarz

   Jasne, chce żeby niepełnosprawni mieli więcej pomocy, ale nawet koń który ciągnie wóz do morskiego oka ma swoje granica i jak sie go przeładuje to padnie...

   dokładnie tak, jak mnie wkurza to pierwszy sp%?$!$$e do jakiegoś Dubaju czy gdzieś... ale jak na razie dokładają podatek tam gdzie była tzw. "luka" to akurat się cieszę bo czemu ja mam płacić a ktoś inny nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Niech zabiorą madkom, patologii, zlikwidują 500+ (bo jak kogos nie stać na dziecko to nie powinien go miec), darmowe przedszkola, zwolnią sporą rzesze urzędników i się bez problemu znajdą pieniądze dla niepełnosprawnych, bez pakowania łapy do kieszeni ludzi którzy pracują, tylko po to żeby oni i ich rodziny mogły żyć spokojnie.

   pełna zgoda.

   @Ryzoslaw:

  •  

   pokaż komentarz

   No to przecież przelewaj dobrowolnie więcej - co za problem?

   @kune: zajebiste myślenie... tak samo z wośpem jest "chcecie mieć sprzęt medyczny ratujący noworodki to wrzucajcie więcej do puszek" ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   R......w

   +1

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Widzisz, z jednej strony się ze mną zgadzasz, a z drugiej racjonalizujesz KOLEJNY podatek, następną danine - to nie ma znaczenia, czy ona zostanie spożytkowana na właściwy cel (spoiler: nie będzie), tylko że rząd właśnie w ten sposób tłumaczy coraz to kolejne obciążenia...a kolejne obciążenia skutkują tym, że ludzie mają mniej kasy - > trzeba im pomagać, a żeby im pomagać trzeba zabrać jeszcze więcej.

   To jest pętla bez wyjścia inne niż przestać pomagać -> przestać zabierać, z tym że to jest bardzo nie na rękę dla rządu, bo nie ma sensu żeby była tak wielka biurokracja jak nie trzeba wszystkim pomagać.

   To jest Gotujaca sie żaba dla nieznających angielskiego: jak się wsadzi żabe do wrzątku to spróbuje szybko wyskoczyć, ale jak się ją wsadzi do letniej wody, i będzie powoli podnosić temperature, to się sama pozwoli ugotować..

   Zgadzamy się na małe, prawie niezauważalne zmiany - które nabiorą siły jak kula śniegu, i w pewnej chwili (już będzie za późno) się obudzimy, że w sumie nie o to chodziło, ale juz oddaliśmy całą decyzyjność za siebie i swoje życie w ręce rządzących

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Oj Paweł, Paweł, mądry żeś facet, ale chyba nie rozumiesz, jakim zagrożeniem jest trzymanie służby zdrowia w rękach polityków. Teraz sobie wyobraź, że gdyby uwolnić tę dziedzinę to takie wośpy byś miał na każdym rogu. Ale nie, lepiej pozwolić dzielić kasę jakimś debilom ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   oj Paweł, Paweł, mądry żeś facet, ale chyba nie rozumiesz, jakim zagrożeniem jest trzymanie służby zdrowia w rękach polityków, teraz sobie wyobraź, że gdyby uwolnić tę dziedzinę to takie wośpy byś miał na każdym rogu

   @wyestymowany: nie wiem co jest gorsze, trzymanie w rękach polityków czy biznesmenów którzy będą robić alternatywny NFZ żeby zarobić na tym... no bo co jak co ale właściciel sieci szpitali prywatnych chyba nie będzie starym golfem jeździł tylko luksusowym mercedesem.... i nie, firmy nie będą konkurować pomiędzy sobą

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Aktualnie siedzę po uszy w dziedzinie prywatnych szpitali i uwierz - zostałeś zniewolony dogmatem. Krótko: płacisz mniej, dostajesz więcej. Coś, czego NFZ ani żaden 'narodowy twór' przenigdy nie osiągnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Aktualnie siedzę po uszy w dziedzinie prywatnych szpitali i uwierz - zostałeś zniewolony dogmatem. Krótko: płacisz mniej, dostajesz więcej. Coś, czego NFZ ani żaden 'narodowy twór' przenigdy nie osiągnie.

   @wyestymowany: no dobra w stanach mają te ubezpieczenie i wcale tak pięknie nie jest

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Tylko tyle mogę powiedzieć, że u nas prywaciarze kombinują jak skompensować zaporowe koszta sztucznie wykreowane przez nasz zbrodniczy system i umożliwić ludziom leczenie 'od ręki' bez konieczności angażowania niepotrzebnej biurokracji, kilometrowych kolejek i terminów w następnym milenium. Bo nie trzeba od razu przyj?$?ć marży 200%, jeśli coś jest powszechne i odbiorcą tego jest każdy, to wystarczy liczyć grosze, żeby wozić dupę limuzyną.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyestymowany: super tylko szkoda że firmy farmaceutyczne pomiędzy sobą nie konkurują i nie obniżają ceny leków

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Zbaczamy z tematu, farmacja to trochę inna dziedzina. Ale znowu - kto robi dobrze korpo robiąc innym pod górkę?

   PS. To jedna z 'zaporowych' przeszkód, o których pisałem powyżej. Podziękuj ładnie na Wiejskiej, nomem omen nazwa ulicy pasuje idealnie.

 •  
  L.......x

  +178

  pokaż komentarz

  Może czas pojechać do sejmu i zrobić protest w celu przyznania hajsu dla ludzi kręcących się na #karuzelaspierdolenia? Skoro wszyscy dostają to czemu my mamy nie dostać?
  A tak na serio, to to jest właśnie powód niedziałania socjalizmu. Dasz jednym, zaraz znajdą się inni którzy też będą chcieli -> trzeba podnieść podatki -> inflacja -> upadek.

 •  

  pokaż komentarz

  Hahaha pięknie!!!! Co oni ćpają :) co kadencja to głupszy rząd

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna