•  

  pokaż komentarz

  Jak się czyta tak durny opis to się wykopywać nie chce. Ja p$?#?#$e, czy w te weekendy to musi zawsze takie skrajne szambo wybijać?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: nie zdziwię się jak zaraz wejdzie na główną z płomieniem. Ja wykopię, jeżeli OP chociaż kiwnie palcem, żeby temat zweryfikować - inaczej to jakieś foliarskie biadolenie o złych rosyjskich oligarchach kupujących ziemię w USA i usuwających nasze pomniki.

   Próbowałem znaleźć cokolwiek na ten temat w języku angielskim i póki co zero.

  •  

   pokaż komentarz

   @geuze: Masz: https://www.wykop.pl/link/4278085/#comment-54478129
   Ty sobie już dawno śpisz, a ja znalazłem. Teraz możesz odkopać.

   jeżeli OP chociaż kiwnie palcem, żeby temat zweryfikować
   Ale to mogłeś sobie k!#@a darować, bo żem wysiłku trochę włożył i czasu swojego zmarnował, by grzebać po necie. Znalezisko stworzyłem po to właśnie, by inni mi pomogli zweryfikować, a nie żebym sam musiał się w to bawić, ale przyjdzie taki jak Ty, i będzie buldupił że nie jest wszystko podane na tacy. A wyraźnie pisałem o potrzebie weryfikacji tego, i że właśnie po to piszę o tej sprawie, by sprawę zweryfikować.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: chodzi raczej o to, że powinieneś przygotować wykop już ze źródłami informacji, a nie szukać ich dopiero po dodaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Znalezisko stworzyłem po to właśnie, by inni mi pomogli zweryfikować, a nie żebym sam musiał się w to bawić,

   @MattJedi: xD

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: no ale swoje bzdurne teorie o tym dlaczego to mogłeś zostawić dla siebie, lepiej by wyszło

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi

   Znalezisko stworzyłem po to właśnie, by inni mi pomogli zweryfikować, a nie żebym sam musiał się w to bawić, ale przyjdzie taki jak Ty, i będzie buldupił że nie jest wszystko podane na tacy

   O k@?!a XDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Marekexp: @musztym: @alex-fortune: @nom_om: @Kryspin013: A, zapomniałem że Wy, mirki, to tylko k#%$a nagłówki i opisy czytacie, ale znaleziska to już nie łaska. Znalazłem info, pierwsze wzmianki o tym temacie, i chcę zaalarmować społeczność wypoku już na samym początku, by jako pierwsza miała o tym wiedzę, z wyraźnym zaznaczeniem, że trzeba to sprawdzić. Ale chuj, pretensje, malkontenci.

   Na samym k#%$a początku napisałem, jak klikniesz w znalezisko to przeczytasz:

   Nie potrafiłem niczego z tych informacji zweryfikować, ale nagłośnienie na pewno weryfikacji by pomogło. Wszystko brzmi prawdopodobnie i zdecydowanie warto dmuchać na zimne.

   Nikt mi k#%$a nie płaci za weryfikowanie tego, straciłem swój cenny j?$$ny czas by to sprawdzić, a liczyłem że społeczność ruszy dupę i mi pomoże. I specjalnie zasiałem tu i ówdzie ziarno sceptycyzmu, by inni też coś zrobili. Ale leniwe panny w dupie mają i tylko mają pretensje o to, że same nawet nie klikają w link znaleziska by przeczytać o co chodzi. Ja pierdole.

   A gdy już znalazłem potwierdzenie, sam k#%$a bez niczyjej pomocy na którą tak liczyłem, to też k#%$a źle.

   Liczyłem na jakąś dorosłą i dojrzałą pomoc ze strony wypoku, a zderzyłem się z gimnazjalnym buldupieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   A, zapomniałem że Wy, mirki, to tylko k$!@a nagłówki i opisy czytacie, ale znaleziska to już nie łaska

   @MattJedi: Tytuł i opis ma zachęcić do wejścia w znalezisko. Póki co twój tytuł i opis to zwykły clickbait jest, z obrzucaniem gówna na około. Bardziej odstrasza niż przyciąga. No i wykop funkcjonuje na zasadzie udostępniania informacji a nie jakiś domysłów napienionego sfrustrowanego randoma z internetu. Fajnie, że znalazłeś ale póki nie znalazłeś info równie dobrze mogło być nieprawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Które okazały się prawdą. Idź weź skończ jakieś gimnazjum kiedy dorośli rozmawiają, bo te Twoje seplenienie po całym znalezisku że "mam coś z głową" jest żenujące.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: łaski nikomu nie robisz. Tytuł i opis sugerują, że wszystko jest jasne.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi

   A gdy już znalazłem potwierdzenie, sam k??@a bez niczyjej pomocy na którą tak liczyłem, to też k??@a źle

   Chcesz medal za to że raczyles zweryfikować informację którą puszczasz w świat? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @musztym: Ty też nikomu łaski nie robisz. Nie pasuje to zakop i tyle. A w opisie jest specjalnie cudzysłów, czyli jasno widać że to cytat. Rozumiem że ciężko to dostrzec.

   @nom_om: W gimnazjum też mieliśmy takie odzywki.

  •  

   pokaż komentarz

   Które okazały się prawdą.

   @MattJedi: Fajnie, ale w momencie publikacji twoje info było nic nie warte bez potwierdzenia. Idąc tym tokiem możemy sobie byle gówno wrzucać na wykop łącznie z debilnymi teoriami antyszczepionkowców i nie będzie można tego zakopać/usunąć aż ktoś nie znajdzie źródeł na potwierdzenie lub zaprzeczenie info ze znaleziska.

   Domysły zachowuj dla siebie, ewentualnie na mirkoblog a dopiero potem po jakiejkolwiek weryfikacji twórz znaleziska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013:
   1) Przecież napisałem na mikroblogu.
   2) Znalezisko zrobiłem na życzenie / po sugestii jednego z mirka w tym właśnie wpisie, nie wcześniej. To też możesz przeczytać.
   3) W treści znaleziska, powtarzam do znudzenia, jest wyraźna informacja że informacje nie są zweryfikowane i że trzeba je zweryfikować, bo to wczesne i pierwsze info.

   I przede wszystkim, mi nikt nie płaci za to że poświecę swój czas i coś zweryfikuje. Myślałem że wykop to społeczność która potrafi coś zrobić, a wychodzi na to że wykopać/zakopać i napisać komentarz to maks. Nawet przeczytać nie przeczytają. Gówno a nie siła.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Tylko problem jest taki, że twój tytuł i opis w momencie publikacji sugerował coś całkowicie innego niż stan faktyczny. Zupełnie jak artykuły na wp czy innym tvn'ie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Nie. Tytuł był całkowicie zgodny z posiadanymi informacjami, że pomnik jest zagrożony. Nie usunięty na pewno, bo nie chciałem tak pisać, ale zagrożony. Opis natomiast jest wyraźnie CYTATEM. Znaczy tyle, że ktoś tak powiedział i dokładnie to chciałem przekazać.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: to nie wrzucaj niezweryfikowanych informacji, proste. Tak się nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marekexp: W poprosić społeczność wypoku by pomogła mi coś zweryfikować, to już mogę?
   Bo to właśnie zrobiłem.

   "Ej, panowie, takie coś znalazłem, ale nie potrafię tego zweryfikować. Pomożecie?" - taki był przekaz mojego znaleziska.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Poprosić możesz, ale nie w znalezisku, a np. na mikroblogu. Wtedy jak znajdziesz źródła, to możesz z czystym sumieniem dodać nowe znalezisko.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Tylko twój tytuł znaleziska wprowadza w błąd. Po prostu manipulujesz. Twój tytuł nie brzmiał:

   "Ej, panowie, takie coś znalazłem, ale nie potrafię tego zweryfikować. Pomożecie?"

   Tylko "Polski rząd zły", nie chce kupić działki, woli sponsorować żydowskie muzea i cmentarze.

   Może przed publikowaniem informacji najpierw sprawdzisz co wrzucasz żeby się potem nie okazało, że są to zwykłe pomówienia? Pierdzielić to czy to jest prawda czy nie. Chodzi oto, że bez weryfikacji nie wiesz, czy prawda a ty w opisie jak i tytule już zawarłeś swoją opinię jakby to była prawda objawiona, która nie potrzebuje absolutnie żadnej weryfikacji.

   Robisz dokładnie to co wp i tefałeny, rzucasz jakieś stwierdzenie w nagłówku i dopiero potem zastanawiasz się czy to prawda. Zrobiłeś zwykły clickbait. Czego nie rozumiesz? Ilu ludzi ma ci to jeszcze wytłumaczyć?

   Zarzucasz mi gdzieś tam dalej, że jestem z gimnazjum (?) xD Jeżeli ja niby jestem z gimnazjum i to rozumiem a ty nie i w ogóle do ciebie nie dociera to tylko większa obraza dla ciebie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Kiedy masz cudzysłów, to wiesz że to jest czyjaś wypowiedź którą przytaczam, a nie tezy które ja stawiam. Czego nie rozumiesz?

   No i słowa okazały się prawdziwe.

   Ale fakt, może faktycznie przeceniłem niektórych wykopków. Ja tam jestem przyzwyczajony do tego, że ludzie rozumieją co się do nich mówi, a także że na ogół mówią to co chcą powiedzieć. No i że w ogóle słuchają.

   Tylko twój tytuł znaleziska wprowadza w błąd. Po prostu manipulujesz.
   Moglibyśmy dyskutować nad tym czy masz w tej sprawie racje czy też nie, GDYBY NIE OKAZAŁO SIĘ ŻE TO JEST PRAWDA. Podałem prawdziwą informację, i to jest wprowadzanie w błąd i manipulacja? WTF?

   .
   A w ogóle wyobrażasz sobie tytuł o treści:

   "Ej, panowie, takie coś znalazłem, ale nie potrafię tego zweryfikować. Pomożecie?"
   Przecież wszyscy by buldupili że "co to za tytuł, on nic nie mówi, weź sp%@$#@?aj z tym". I tak źle i tak niedobrze, ja jebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja tam jestem przyzwyczajony do tego, że ludzie rozumieją co się do nich mówi

   @MattJedi: W prywatnym małym gronie możesz sobie rzucać co chcesz. Przy szerokiej publikacji to zwykły clickbait i manipulacja. Nie próbuj tutaj robić z siebie nie wiadomo kogo. Jeśli dalej nie rozumiesz swojego błędu to współczuję - musisz być mocno ograniczony do własnych poglądów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   PS cytat bez kontekstu i podpisu gówno znaczy i także może być manipulacją co w twoim opisie się nawet sprawdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   PSS Tak sobie pomyślałem, że możesz jednak wciąż nie zrozumieć, więc lekkie wyjaśnienie. Nie przypierdzielam się do treści znaleziska a jedynie do formy w jakiej tutaj to opublikowałeś. Co byś zrobił jakby twoja informacja nie okazała się prawdziwa? "Opis jest, tytuł jest, ludzie gównem obrzuceni? Trudno może następnym razem się uda?"

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Ograniczony do własnych poglądów?

   Manipulacja?

   Przecież to się okazało prawdą do jasnej k$$!y.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Przeczytaj drugie postscriptum dodane w edycji i weź sobie coś na uspokojenie xD

  •  

   pokaż komentarz

   Co byś zrobił jakby twoja informacja nie okazała się prawdziwa?

   @Kryspin013: PIERWSZY wrzuciłbym w powiązane że informacja okazała się nieprawdziwa, i poprosiłbym moderację o odpowiednią adnotację i zdjęcie znaleziska z głównej wykopu. DOKŁADNIE TO chciałem zrobić gdyby tak się zdarzyło, taki miałem plan od początku, tj. od momentu gdy ktoś mnie namówił na mirko do zrobienia tego znaleziska. No i oczywiście szersze informacje w komentarzu wyjaśniające dlaczego i skąd takie info, zarówno w znalezisku, jak i we wpisie.

   I dlatego sam specjalnie podnosiłem sceptycyzm w tej sprawie, by ludzie się zastanowili. Ale przyszedł jeden neuropek oczywiście pierdzielił od rzeczy, jakiś mirek mu zawtórował, a reszta za nimi jak te barany poszła, zamiast pomóc o co prosiłem.

  •  

   pokaż komentarz

   PIERWSZY wrzuciłbym w powiązane że informacja okazała się nieprawdziwa

   @MattJedi: No i co z tego, jak nie każdy patrzy na powiązane? Rzuciłeś tezę w opisie i nagle po ponad 1,5K wykopów byś się z niej wycofał? Równie dobrze mógłbyś w komentarzu napisać wtedy, że info jest nieprawdziwe... Przypominam, że duża część osób nie czyta także komentarzy, a moderacja jest upośledzona i nie reaguje od razu. Do tego ludzie nie wracając do znalezisk, chyba, że je komentują. Przekaz był, poszedł w świat, nikt później by tego nie badał czy faktycznie był fałszem czy nie. Właśnie to zrobiłeś tym znaleziskiem.

   Kończę dyskusję bo mam wrażenie, że masz jakiś problem z myśleniem. Jeśli dalej nie jesteś w stanie zrozumieć, że zwyczajnie się tak nie robi to nikt tutaj cię nie przekona. Nie wołaj mnie już więcej.

   EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Przez takich ludzi jak Ty w dupie mam cały ten wykop. Nie warto było o tym pisać, by potem się użerać, nawet jeśli sprawa jest ważna jak ta tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Bardzo dobrze, nie potrzebujemy tu takich emocjonalnych clickbaitowców.

   Serdecznie zapraszam do usunięcia konta.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Nie wiem co ma Twój post do tego, że moim zdaniem Twoja wstawka o ,,zydowskich muzeach" jest nic nie warta, ale co tam xD
   Swoja drogą, trochę chyba zbyt serious business dla Ciebie ten wykop, że tak się palisz o to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @alex-fortune: To był cytat.

   Ile jeszcze razy mam to powtórzyć?

   pokaż spoiler Nawiasem mówiąc, ale to tylko nawiasem mówiąc, bo ja nie o tym, wcale nie uważam by ta uwaga ze strony cytowanego przeze mnie człowieka, byłaby w jakikolwiek sposób niewłaściwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eoon: Co jak co, ale zielonka nie będzie mi mówiła co mam robić. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi dobra nie szczekaj tam tylko usuń konto, przecież masz w dupie ten wykop ¯_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Ode mnie masz zakop, dopóki sam się nie dokopiesz do jakichś źródeł i rzetelnych informacji. Próbuję znaleźć jakieś info po angielsku i po polsku ale ani słowa na razie nie wypluła wyszukiwarka poza tym Twittem.

 •  

  pokaż komentarz

  Pierwszym krokiem przed oburzeniem w tej sprawie, jest potrzeba weryfikacji tej informacji, o czym zresztą pisałem we wpisie do którego prowadzi znalezisko. Osoby które mają konto na twitterze prosiłbym o zapytania o źródła (potwierdzenie w wiarygodnym miejscu tej rewelacji), do pana z tego wpisu: https://twitter.com/Miro_Klimczak/status/986985287824957445
  Czyli użytkownika Miro_Klimczak.

  A ja ze swojej strony znalazłem takie konto, niezweryfikowane, i chyba nieużywane od roku, ale może ktoś się odezwie... Halo witam @wrealu24.

  Jednocześnie szperam w necie.

 •  

  pokaż komentarz

  "Niestety Polski rząd nie chce kupić tej działki, bo wydaje pieniądze na żydowskie musea i cmentarze. Wstyd i Hańba!""

  :))))))) obudź się chłopie albo wyjmij głowę z dupy

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem... Pomijając brak jakiejkolwiek weryfikacji, to ta działka nie bardzo się nadaje pod zabudowę - jest za wąska. Poza tym zepsułoby to przestrzeń - w tej chwili jest to zwieńczenie deptakiem reprezentacyjnej alei i jednocześnie dojście na molo.
  No i też nigdy nie słyszałem o praktyce wykupywania przez rządy innych państw działek pod pomniki. Słabo się to trzyma kupy...

  https://www.google.com/maps/place/Katy%C5%84+Memorial/@40.7163906,-74.0299083,357a,35y,260.77h,44.86t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xeda9f843ebd2a643!8m2!3d40.7162371!4d-74.0330471

  •  

   pokaż komentarz

   @Denaturatus: Też to sprawdziłem i podobny wniosek mi się nasunął. No chyba że ten mniejszy budynek obok poszedłby do wyburzenia (w datazone od Jersey City, plac i ten mniejszy budynek są razem, chyba jako jedna działka jeśli dobrze to rozumiem: http://data.jerseycitynj.gov/showcase/zoning ), a na jego miejscu powstałby nowy, poszerzony o ten plac na tyle na ile się da. Bo po drugiej strony tego niskiego budynku jest spory wieżowiec, i może chodzi o to by obok niego stanął drugi.

   No ale nic, szperam dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Jeśli masz podobny wniosek to po co dodajesz informację jako prawdziwą? Dodatkowo ten głupi opis mogłeś zastąpić tym, że to tylko spekulacje.
   No ale brawo, idealny materiał na aferę i setki wykopów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Izziy: Dopiero szperam, od kiedy się o tym przed chwilą (jakieś 6h temu) dowiedziałem. Nie wiemy czy informacja jest nieprawdziwa czy prawdziwa. No i na samym początku, we wpisie do którego prowadzi znalezisko, jako pierwszy i to jeszcze na samiuśkim początku informując w ogóle o tym info, zaznaczyłem że sprawę należy zweryfikować.

   Staram się dowiedzieć czy to prawda, i o to chodzi w tym znalezisku, żeby mi ktoś k#@#a pomógł, a nie p!@$!?%ił że robię gównoaferę. Też nie chcę podnosić ludziom emocji bez powodu, ale chcę dowiedzieć się czy faktycznie pomnik jest zagrożony, bo to IMO ważna sprawa. O tym jest znalezisko, jakbyś przeczytał jego treść to byś wiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   @Izziy: Bo chyba ma coś z głową. Typ co najpierw robi a potem myśli, ale przy okazji robienia, nasra w okół koło siebie oraz obsra obserwatorów. Wystarczy spojrzeć na opis tego znaleziska.

   Pokrzyczał hańba, politycy mają w dupie, "żydowskie musea" żeby na końcu napisać coś takiego:

   Staram się dowiedzieć czy to prawda

   xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi jak pisałem żebyś robił to znalezisko bo przypuszczałem że Małysz będzie kręcony to nie myślałem że cały związek narciarski wykręci tulupa i obryzga gównem marszałka Senatu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■). Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @teodei: hahahaa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A potem wp pisze takie rzeczy:

   O sprawie pomnika pisaliśmy jako jedni z pierwszych w Polsce. M. in. po naszej publikacji sprawa została nagłośniona, stanowisko zabrał też polski ambasador Piotr Wiliczek.
   Szkoda że nie napisali skąd oni się o tym dowiedzieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■