Dziesięciu facetów poszło na piwo i ustalali jak za nie zapłacić.

Dziesięciu facetów poszło na piwo i ustalali jak za nie zapłacić.

Krótka historia o tym, jak tzw. suweren rozumie podatki i jakie tego są/mogą być konsekwencje. Niby żart, ale daje do myślenia.

 •  
  s.....a

  +513

  pokaż komentarz

  Lewactwo i tak nie pojmie

  źródło: i.ytimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  Stare, ale nic na treści nie straciło.

  •  

   pokaż komentarz

   @gieroj777:
   Stare? Człowieku to trzeba co 3 miesiace wykopywac na główną z płomieniem!
   To jest tak prawdziwe, że nawet "liberałowie z Nowoczesnej" tego nie kumają. Nowoczena chce zlikwidowac 500+ dla wszyskich i zostawić tylko n najuboższym (czy nawet im podwyższyć). Podobnie chyba chce PO.
   Bo dla nich te 500+ dla bogatych to "zysk". Co z tego, że bogaty da 1000 zł na 500+, a biedny da 50 zł, wiec realnie bogaty da 500 zł na swoje + 500 na cudze, a biedny dostanie 450 zł od innych. Dla pseudo liberałów 500+ dla wszystkich to właśnie "zysk (kradzież) najbogatszych".
   Na serio, w tym kraju jest tylko 1 partia liberalna, wiadomo jaka, bo reszta partii nie ma pojecia o liberaliźmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @malinq:
   .... i dziewczyna młoda ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @gieroj777:

   hmm naprawdę uważasz iż najbogatsi maja największy wkład w budżet?
   Borze bukowy - przecież ta opowiastka jest tak infantylna ze aż boli głowa.
   Naprawde sie tym jaracie?
   Ile wy macie lat?
   @text:

  •  

   pokaż komentarz

   @text tu nie o to chodzi by im odebrać, to pomoc dla najuboższych, coś jak mops i nie powinni dostawać tego ci co im to nie potrzebne do momentu aż państwo na to nie będzie stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @text Każdy, kto ma rodzinę i przynajmniej jeden z rodziców pracuje, powinen wiedzieć, że państwo nie daje [500+], ale zabiera mniej. Rodziny, które mają dzieci, płacą nieco mniej na rzecz państwa. W 2017 roku dzień wolności podatkowej był 9 czerwca.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: jest jakaś poważna partia (z szansą wejścia do sejmu), która ma w programie totalne ucięcie 500+?

  •  

   pokaż komentarz

   @inspektor_erektor żadna partia która w programie będzie miała ucięcie 500+ do sejmu nie wejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: nikt tego nie zlikwiduje bo straci elektorat

  •  

   pokaż komentarz

   Naprawde sie tym jaracie?
   Ile wy macie lat?
   @text:

   @bibsz:
   Z PIT 2% najbogatszych ma okło 25%, podobny udział pewno w VAT, bo wydają z 10x więcej od biednych.
   Za to jeśli dobrze pamietam, to ponad 20% najbiedniejszych w ogóle nie płaci podatku, wliczając w to zapomogi itp.
   Ale idźmy dalej, zakładamy, ze faktycznie najbogatsi są takie cwane, że realnie nie płaca podatków, bo "mają swoje sposoby" (jak to uważa każdy Janusz).
   No wiem mam pytanie proste do ciebie .... likwidujemy PODATKI, bo w takim razie najwiecej zyskają najbiedniajsi, skoro to głównie oni utrzymują państwo. Podatki mają tylko sens (i to na siłe szukając sensu), jeśli bogatsi pomagają biedniejszym. Jeżeli tak nie jest, to likwidujemy podatki ... zgadzasz się z tym czy nie?
   Od tej pory szkoły, zdrowie i wszystko inne każdy opłaca sam, nawet największe nieudaczniki i patole. Bo w końcu to oni utrzymują bogatych, wiec tym bardzeij sami dadzą radę.

  •  

   pokaż komentarz

   @text:

   nie ma już progu 40%. To tak na marginesie wiec ten wkład jest mniejszy.
   Po drugie wpływy z PIT to jakiś 25-30% wpływów.

   Trzecie - Wpływy z VAT jakieś 40-50. Tyle że biedni płacą podatki. Właśnie VAT. I to od całości swoich dochodów a nie tylko od części. Wiec sumarycznie w stosunku do dochodów biedni płacą VATu więcej niż osoby które nie przejadają pensji w całości. Bo czy konsumpcja bogatych wspiera rodzima gospodarkę też jest problematyczne (zakupy dóbr poza granicami)

   Po trzecie nie chodzi o zasadę ale o wypaczanie proporcji.

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma już progu 40%. To tak na marginesie wiec ten wkład jest mniejszy.
   @bibsz:
   Ja nie mówię o czasach 40%, tylko 32%. Zresztą nie wiem czy wiesz, nawet przy liniowym podatku, bogaci mogą wpłacac z 10x wiecej, to nie ma nic do rzeczy. To po pierwsze dziecko.

   Po drugie wpływy z PIT to jakiś 25-30% wpływów.
   @bibsz:
   Po drugie, to muszisz wiedzieć, że w każdej innej formie podatków, bogacie wydają z 10-30x więcej kasy niż biedni.

   Trzecie - Wpływy z VAT jakieś 40-50. Tyle że biedni płacą podatki.
   Mam wrażenie dziecino, że ty nie masz pojecia jak działają stawki i podatki? Dla ciebie jeśli biedny płaci vat 23% i bogaty 23%, to każdy wpłaca tyle samo? Ile masz lat 12 czy 12 IQ?

   Po trzecie nie chodzi o zasadę ale o wypaczanie proporcji.
   Po trzecie, to naucz się liczyć i nie marnuj czasu mądrzejszych od siebie, bo musimy zarabiać na takie niedojdy jak ty. Byś potem mógł pierd.olić, że drapiąc się po jajach przed TV, utrzymujesz ten kraj. Nie, ameby nigdzie na świecie, nie utrzymuja zadnego państwa. Tylko jecie, sracie i p!?%?@#icie głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: miśku. płace miesięcznie z racji samego pit jakieś 1,7-2,5 wiec mi nie p@#??!$ ze mnie utrzymujesz. Gówno wiesz z kim gadasz a już masz poczucie wyższości bo masz inne poglądy? Elita z dziurawymi zębami psia twoja mać.

  •  

   pokaż komentarz

   miśku. płace miesięcznie z racji samego pit jakieś 1,7-2,5 wiec mi nie p@#??!$ ze mnie utrzymujesz
   @bibsz:
   Gówno dzieco płacisz a nie podatki, a wiesz skąd to wiem? Bo sam o tym napisałeś, że kraj utrzymuje bieda. A nagle jak dupsko zabolało, to dziecina deklaruje samego pitu tyle, co wynosi pensja biedy. I tutaj dziecino, dostałeś argumentami własnym po swoim własnym ryju. Wiec jak następym razem zabierzesz się za dyskusje, to przemyśl 5x to co chcesz napisać, a potem i tak zrezygnuj z pisania.

   Gówno wiesz z kim gadasz a
   @bibsz:
   Jak to z kim, jesteś zwykłą amebdą, który jest na tyle głupi, że albo dostaje swoimi arguemntami po rysju, albo jest tak obłudny i pełen hipokryzji, że aż mi moitor ścieka. Tak czy inaczej brzydze się tobą i mam prośbę, idź zawracaj dupę swojej starej.
   Aha ciołki i byś sobie zapamiętał, TO JA CIĘ UTRZYMUJĘ, bo nawet tego pitu co wymysliłeś, to jest to gównow w powówaniu z tym, co ja łoże na ciebie nierobie! Masz milczeć jak ci twój pan, który cię utrzymuje do ciebie mówi! Na kolana i przepraszaj, ze marnujesz mi czas XD

  •  

   pokaż komentarz

   @text:
   jak to możliwe ze im większy burak bym bardziej przeświadczony o swojej jedynej racji? I bardziej agresywny.

  •  

   pokaż komentarz

   @bibsz:
   No w końcu napisałeś prawdę o sobie. Dokładnie, nie masz argumentów a się upierasz przy swoim. Bezrobotni jadący na zapomogach wg ciebie dają wiecej podatków niż bogatsi, na co podałeś argument o swoim Picie ... i nadal nie rozumiesz, jakim idiotą jesteś. Na serio, dlaczego ja mam cię leczyć?
   Zadałem proste pytanie, skoro im ktoś biedniejszy, tym bardziej utrzymuje bogatych ... to czas zlikwidować podatki. Tak czy nie? A zreszta w dupie mam twoje zdanie, bo już bliżej prawdy będzie mój zdechły pies niż ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: już sie nabluzgałeś? To teraz wskaż miejsce gdzie pisałem iż „Bezrobotni jadący na zapomogach (...) dają więcej podatków niż bogatsi” albo „że kraj utrzymuje bieda”.

   I zastanów się co znaczy „w stosunku do dochodów” bo sie na to sformułowanie niewątpliwie natkniesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @gieroj777: ( ͡° ͜ʖ ͡°) naprawdę system podatkowy działa inaczej niz to zostało przedstawione
   1-4 Dostają od barmana promocję 4 zł na piwo, ale po piciu płacą 3
   5-7 Nie dostają nic od barmana w promocji za to po wypiciu małego piwa płacą po 20 zł
   8-9 Płaci co prawda 25 zł za piwo ale barman w ramach rozliczenia za pomaganie biednym zwraca w bonach 15
   10 nie płaci kompletnie nic bo przyszedł i pokazał papier że On płaci za piwo w Luksemburgu

 •  

  pokaż komentarz

  Wg nowego pomysłu najbogatszy oprócz darmowego piwa da wszystkim niepłacącym po 5 zł...

 •  

  pokaż komentarz

  W obecnych realiach naszego kraju pięciu piwoszy nie tylko by nic nie płaciło, ale jeszcze obiliby mordy dwóm najbogatszym i okradli z całej gotówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  No fajna historia, ludzie tu sobie pokomentują, że to prawda, że logiczne, że słuszne, a jak będą wybory to radośnie pójdą głosować na socjalistów i to tych którzy obiecają najbardziej doj@?!ć bogatszym i jak najwięcej porozdawać różnym dziwnym grupom społecznym. Przypomnisz takiemu tę historię o piwie to tylko skwituje, że tutaj sytuacja jest inna...

  •  

   pokaż komentarz

   @Abstraktor: Uniwersalna wymówka wygląda następująco: Nie masz dzieci, jak będziesz mieć zmienisz myślenie. W skrócie jak pojawi się szansa na "darmową" kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abstraktor:
   Moze, a moze zaglosuja na 'technokratow' obiecujacych tanie panstwo i niskie podatki. Albo kolesia, ktory jest ciagle w tv i 'taki normalny chlop jest'.

  •  
   T..............e

   -10

   pokaż komentarz

   @mrx400: a jeszcze gorsza: „skończysz 13 lat to zmienisz zdanie”:D
   @Abstraktor: bo już ludzie mieli rządy bogatych, bo widzą, że jeśli ktoś zarabia 200 razy więcej niż pielęgniarka to coś jest nie tak.
   Zresztą śmiejecie się z socjalizmów, które nie zadziałały, potem jęczycie, że wszędzie socjalizm.
   To ja was proszę o jeden przykład: jeden system, jeden kraj, istniejący lub przeszły, gdzie „wolny rynek” zadziałał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abstraktor: w mojej rodzinnej wsi są też tacy hipokryci, co to jedna osoba robi na czarno, spokojnie wyciagajac ponad/w okolice sredniej krajowej, drugi na czarno w Reichu albo wyspy, oficjalnie utrzymuja sie z kawałeczka pola ( ͡º ͜ʖ͡º) ich dochod wynosi jakies grosze na osobę (co za biedni ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) dzieki czemu biorą max zapomogów, co w efekcie daje im spokojnie w okolicach 15K miesiecznie. A potem przy grilu „Kurła wzieły sie za tych złodziejow wreszcie” , „Tylko temu bidnemu szarakowi zabierajo”

  •  

   pokaż komentarz

   @Abstraktor: bo są w tej pierwszej 4 i oni dostają, więc dla nich spoko. Ogarną się dopiero jak ci płacący sobie pójdą i nagle się zdziwią, że nie ma kasy…