•  

  pokaż komentarz

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  gdy Polacy walczyli z Niemcami, Żydzi zamknięci w gettach świętowali z powodu autonomii, którą dostali od Hitlera

  Chyba nikt nie sądzi że ta babka jest normalna....

  •  

   pokaż komentarz

   @slowworm: tata premiera ostatniotwkoe we poglądy prezentował...

  •  

   pokaż komentarz

   @slowworm: W pierwszych dwóch latach wojny Żydzi cieszyli się względnym spokojem w swoich autonomiach (gettach). Niemcy ich jeszcze wówczas nie eksterminowali, ograniczając się jedynie do nakładania kontrybucji. Działo się tak, gdyż Niemcy się Żydów nie bali, bo wiedzieli że Żydzi zawsze będą posłuszni wobec silniejszego. Bali się za to polskiej konspiracji, i dlatego jeszcze w czasie trwania kampanii wrześniowej przystąpili do systematycznego niszczenia polskich elit, w czym ochoczo pomagali im też miejscowi Żydzi. Tylko do końca 1939 roku w samej Wielkopolsce, na Śląsku i Pomorzu Niemcy wymordowali około 70 tysięcy najlepszych Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73: Zwróć uwagę na pewną różnicę : ty piszesz o "względnym spokoju" ona mówi o "świętowaniu w gettach", ty piszesz : "jeszcze wówczas nie eksterminowali" ona pisze "autonomii, którą dostali od Hitlera".
   Ona nazywa siebie historykiem a sposób w jaki przekazuje informacje całkowicie to przekreśla, nie bez powodu nazywają ją antysemitką, niech nie udaje zdziwionej tym że tak argumentowali niewręczenie jej nagrody.

  •  

   pokaż komentarz

   @slowworm: Chyba jesteś uprzedzony. Słowa doktor Kurek to reakcja na zarzucaną wielokrotnie stronie polskiej rzekomą radość z powodu eksterminacji Żydów. Przypomnę słynne słowa o tym, ze gdy płonęło getto to „śmiały się tłumy wesołe” a polskie dzieci bawiły się na karuzeli, co ma być zarzutem o to, że gdy Żydzi walczyli o przetrwanie, to Polacy żyli normalnym życiem. A co niby mieli zrobić ponadto co zrobili? Mieli dokonać zbiorowego samospalenia czy może jakąś petycję wystosować? Gdy w latach 1939- 41 trwała eksterminacja polskich elit, to Żydzi żyli swoim normalnym życiem. I nie tylko nie kiwnęli wówczas palcem by Polakom pomóc, ale wielu z nich współpracowało z Gestapo w wyłapywaniu ukrywających się Polaków. Też można więc napisać, ze gdy palmirskie doły zapełniały się zwłokami najlepszych Polaków, to w żydowskich autonomiach kawiarnie i teatry były pełne roześmianych ludzi.

   I na koniec – doktor Ewa Kurek jest historykiem, a nie „nazywa się historykiem”. A w swoich badaniach stosuje przyjęte dla tej dziedziny nauki metody, w odróżnieniu od na przykład „historyka” Jana Tomasza Grossa, który jak sam przyznał pisze na podstawie objawień.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73: Uprzedzony jestem, tu się zgadzamy, są ku temu powody, napisałem o nich wcześniej. Nie ma znaczenia na co jej słowa są reakcją, ważne jaka jest ta reakcja. Gross i Kurek, to jest dokładnie ten sam kaliber przesady z tym że po różnych stronach.

  •  

   pokaż komentarz

   @slowworm: Kurek pisz o faktach na podstawie źródeł z epoki, a Gross o wizjach ze swoich objawień. Tylko ktoś o złej woli może te dwie postacie porównywać.

  •  

   pokaż komentarz

   doktor Ewa Kurek jest historykiem, a nie „nazywa się historykiem”. A w swoich badaniach stosuje przyjęte dla tej dziedziny nauki metody, w odróżnieniu od na przykład „historyka” Jana Tomasza Grossa,

   @stawo73: No ty właśnie "porównałeś te dwie osoby", musisz mieć bardzo złą wolę... ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora