•  

  pokaż komentarz

  Rozumiem argumenty obu stron jeśli chodzi o dyskusję leczyć a odłączać ale tego nie pojmuję ... co im szkodzi??

 •  
  V..v

  +99

  pokaż komentarz

  WTF wczoraj chcieli go zabić a dziś martwią się o jego zdrowie? "Zdaniem angielskich dzinnikarzy pracownik kliniki powiedział, że chłopiec jest w fatalnej kondycji psychicznej i ewentuallne opuszczenie szpitala mogłoby wywołać u niego silny stres, nie bezpieczny dla życia - podaje właska agencja ANSA powołując się na dziennikarzy obecnych w siedzibie sądu."

  •  
   A................u

   +25

   pokaż komentarz

   @Vilv: Jak wyjdzie że go w Rzymie uratują to będzie chryja, muszą się jakoś teraz zabezpieczać.

   pokaż spoiler propsy dla młodego, wojownik.

  •  

   pokaż komentarz

   @AgentObcegoWywiadu: Pomyliłeś się, w Rzymie piorą mózgi a nie je budują

  •  

   pokaż komentarz

   @Vilv Tak, na pewno wywoła to u niego silny stres, zwłaszcza, ze jest W SPIĄCZCE i nie ma 70% mozgu. Chociaż patrząc na wykop to widze ze i z większymi ubytkami da sie żyć i pisać komentarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @greven dzieciak patrzy, rusza się, ćmokta smoczka i wydaje dźwięki. No i oddycha samodzielnie. Mial przezyc 3 minuty bez maszyny a zyje juz ponad dobe. Skad pewnosc ze mu sie nie poprawi?

  •  

   pokaż komentarz

   @greven: BEZ MÓZGU można sobie doskonale radzic facet NIE MA mózgu I jest urzednikiem: https://wiadomosci.wp.pl/54-latek-nie-ma-mozgu-pracuje-jako-urzednik-6195077131970177a Wiec to ze dzeciak ma 30% predestynuje go co najmniej na wiceminista.

  •  

   pokaż komentarz

   @greven dzieciak patrzy, rusza się, ćmokta smoczka i wydaje dźwięki. No i oddycha samodzielnie. Mial przezyc 3 minuty bez maszyny a zyje juz ponad dobe. Skad pewnosc ze mu sie nie poprawi?

   @kasiek_pwr: Pewnie stąd, że ktoś już zapłacił za jego organy i czeka aż dzieciak "fiknie" więc teraz trzeba było posmarować sędziemu, który rychło zmienił zdanie.

  •  
   t.................3

   +15

   pokaż komentarz

   Skad pewnosc ze mu sie nie poprawi?

   @kasiek_pwr: Stąd, że mózg nie odrasta jak ogon kijance?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, na pewno wywoła to u niego silny stres,

   @greven: błąd janusza tłumaczenia korzystającego z google słownika

   Stress is defined as an organism's total response to environmental demands or pressures.
   https://medical-dictionary.thefreedictionary.com/stress

   Odłączenie od aparatury, przenoszenie transport, czy nawet zmiany ciśnienia w trakcie lotu działają na ciało, co powoduje jego reakcję.

   Pewnie stąd, że ktoś już zapłacił za jego organy i czeka aż dzieciak "fiknie" więc teraz trzeba było posmarować sędziemu, który rychło zmienił zdanie.

   Ehhhh jak ja lubię to fascynacje teoriami spiskowymi połączonymi z niewiedzą... pozwól że ci wyjaśnię, w szpitalu nie da się kupić narządów, nawet jak dawca wyraził zgodę to trafiają do pierwszego z kolejki, a nie dla tego co posmarował. kolejna rzecz organy dziecka są średnio warte cokolwiek bo są nie wykształcone za bardzo, nerka nie jest wydolna by dać ją dorosłemu, podobnie płuca, czy też serce. Nie wspominając o fakcie że możesz pojechać do Chin i w pełni legalnie kupić narządy od jakiegoś bo ja wiem więźnia politycznego. Czy od Jamajczyków, o wiele mniej zabawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @krvger:

   This was ordered even for the children of parents who specifically stated that they did not want a full post-mortem. The report also revealed that over 104,000 organs, body parts and entire bodies of fetuses and still-born babies were stored in 210 NHS facilities. Additionally 480,600 samples of tissue taken from dead patients were also being held. Later that year the General Medical Council (GMC) ruled that van Velzen should be temporarily banned from practising medicine in the UK. Furthermore, it emerged that Birmingham Children's Hospital and Alder Hey Children's Hospital in Liverpool had also given thymus glands, removed from live children during heart surgery, to a pharmaceutical company for research in return for financial donations. Alder Hey also stored without consent 1,500 fetuses that were miscarried, stillborn or aborted.[4]

   Nie widzę tu słowa o przeszczepach za to wykorzystywanie do celów badawczych, btw nie wiem o ile jest to tak naprawdę skandal bo w takiej sytuacji ( przekazanie do celów badawczych jak i do przeszczepów

   W większości państw[7], w tym w większości państw europejskich obowiązuje w takim przypadku model zgody domniemanej, stanowiący modyfikację modelu rutynowego pobierania[8]. Oznacza ona domniemanie, że skoro zmarły człowiek nie wyraził za życia sprzeciwu na pobranie od niego narządów, to zgadzał się na taką ewentualność po śmierc
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zgoda_domniemana_(transplantologia)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: W UK nie obowiązywała w tamtych latach zgoda domniemana (chyba dopiero w lutym br. to się zmieniło), więc bym się na nią nie powoływał. To raz. Dwa, choć wspomina się o części organów / płodów przekazanych na podstawie zgody / rekompensaty to w dużej mierze także bez niej i tego dotyczyła właśnie afera:
   "The Alder Hey organs scandal involved the unauthorised removal, retention, and disposal of human tissue, including children’s organs, "

   Oraz jak sam przytoczyłeś: "Alder Hey also stored without consent 1,500 fetuses that were miscarried, stillborn or aborted.[4]"

   Nie twierdzę, od razu, że już chłopaka jak świnię na obrazku w masarni rozpisano, ale wskazuję Ci, że takie "w szpitalu wszystko jest ok" nie pasuje a już na pewno nie w przypadku tego szpitala. A teorie spiskowe mają to do siebie, że część z nich na przestrzeni dziejów okazała się całkiem realna. Tak samo jest wszędzie gdzie są ludzie z pieniędzmi i ludzie z możliwościami ale bez sumienia.

  •  
   P.............o

   -3

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Czyli wykonuje wszystkie czynności, do których wystarczy rdzeń przedłużony i kręgowy. Łał, wykonuje odruchy.

  •  

   pokaż komentarz

   dzieciak patrzy, rusza się, ćmokta smoczka i wydaje dźwięki.

   @kasiek_pwr: Odruchy kory mózgu która wciąż funkcjonuje. Świadomości brak. Wraz z postępem degradacji odruchy bezwarunkowe również zanikną.

   Skad pewnosc ze mu sie nie poprawi?
   Bo od 1.5 roku jego stan regularnie się pogarszał, aż do momentu gdy nawet specjaliści w swojej dziedzinie medycyny mówią że zostaje leczenie paliatywne. Ale wiadomo - fejsbukowi obrońcy wegetacji wiedzą lepiej.

   BEZ MÓZGU można sobie doskonale radzic facet NIE MA mózgu I jest urzednikiem:
   @Alzheimer: Bezprecedensowy przypadek, gdzie większość czaszki wypełnia płyn, ale funkcjonujące części mózgu są w stanie kontynuować prace kognitywną. W przypadku tego dziecka to właśnie fragmenty odpowiadające za kognicję - czyli to że jesteś świadomy - nie funkcjonują. Jego 30% to kora mózgowa która podtrzymuje póki co funkcje życiowe.

   Pewnie stąd, że ktoś już zapłacił za jego organy i czeka aż dzieciak "fiknie" więc teraz trzeba było posmarować sędziemu, który rychło zmienił zdanie.
   @Czeggu: Tak, kupili go reptilianie aby go zjeść! Załóż foliową czapkę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ehhhh jak ja lubię to fascynacje teoriami spiskowymi połączonymi z niewiedzą... pozwól że ci wyjaśnię, w szpitalu nie da się kupić narządów, nawet jak dawca wyraził zgodę to trafiają do pierwszego z kolejki, a nie dla tego co posmarował.

   @Aeny: To chyba nie do mnie miało być ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Po tym, jak chłopiec został w nocy z poniedziałku na wtorek odłączony od aparatury, lekarze zapewniali, że umrze w wyniku uduszenia po kilku minutach.

  Zdaniem angielskich dziennikarzy pracownik kliniki powiedział, że chłopiec jest w fatalnej kondycji psychicznej i ewentualne opuszczenie szpitala mogłoby wywołać u niego silny stres, niebezpieczny dla życia

  Fatalna kondycja psychiczna u dwulatka, o którym piszą:

  Cierpi na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. Według lekarzy jego mózg jest poważnie uszkodzony, a stan dziecka ulega stopniowemu pogorszeniu, przez co nie ma szans na ratunek. (http://www.tvn24.pl)

  Silny stres, niebezpieczny dla życia

  Ale już samo odłączenie od aparatury licząc, że umrze w przeciągu kilku minut jest takie ok.

  Sędzia skrytykował osoby, które wspierały rodziców chłopca w walce o jego zycie, że "niepotrzebnie dawali im fałszywą nadzieję na możliwość uratowania dziecka"

  System wie lepiej, co tam wsparcie dla rodziców. Generalnie cała ta sytuacja to jedno #fucklogic i #lewackalogika

  •  

   pokaż komentarz

   Po tym, jak chłopiec został w nocy z poniedziałku na wtorek odłączony od aparatury, lekarze zapewniali, że umrze w wyniku uduszenia po kilku minutach.

   @jucio: no ja tego nie rozumiem.. jak sie udusi to jest wszystko okej, a jesli pogorszy mu sie podczas podrozy do miejsca, gdzie chca o niego walczyc (nawet, jesli to nadal tylko podtrzymywanie f.zyciowych), to juz dramat tragedia?
   Gdzie sens i gdzie logika?

   Przeraza mnie to.
   Argumentem jest niby to, ze rodzice nie powinni przedluzac cierpienia i agonii, wiec nalezy skrocic to uduszeniem...Ktore rowniez bedzie bolesne.
   Chyba, ze na sktek choroby, tego bolu nie poczuje - ale to upada argument o tym cierpieniu. To jakies chore, bledne kolo.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie sens i gdzie logika?

   @agaja: Pyszałkowate przeświadczenie o swojej racji oraz infantylna chęć postawienia na swoim. Lewica od dawna ma silne przeświadczenie o swojej wyjątkowości i posiadaniu racji. Nie mogą pozwolić by byle kto (jacyś tam rodzice) podważali decyzje światłych.

  •  

   pokaż komentarz

   @jucio @agaja @MiKeyCo Niesamowite jak potraficie się podkęcić słowem. Jakiś kiepski tłumacz tłumaczy z angielskiego stress na stres zamiast właściwie na czynnik szkodliwy.
   Dziecko odłączono bo nie rokowało na jakiekolwiek szanse wyleczenia jego stanu. Mózg nie odrasta!!
   Chłopca odłączono zaprzestajac uporczywej terapii, która tylko przedłużała jego wegetację. Teraz czeka się aż natura zrobi swoje czyli najpewniej wygasną czynności życiowe. Czynnikiem szkodliwym (stres) dla niego byłyby przenosiny do innej placówki. Nikt nie podpisze się pod przenosinami jeśli one mogłyby wywołać zgon. W takich przypadkach należy postępowac zgodnie z procedurami, aby potem banda rozemocjonowanych nieuków nie mogła nic zarzucić lekarzom.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktore rowniez bedzie bolesne.

   @agaja: uduszenie przy niewydolności oddechowej akurat jest mało bolesne, dość szybko następuje utrata przytomności nawet u zdrowego człowieka

  •  

   pokaż komentarz

   Lewica od dawna ma silne przeświadczenie o swojej wyjątkowości i posiadaniu racji.

   @MiKeyCo: Bo medycyna jest przecież lewacka xD Lewacki spiseg lekarzy!!1

 •  

  pokaż komentarz

  I ja bym już wykradł to dziecko z tego szpitala. Powody:
  1. Chcieli je zabić.
  2. Próba zabójstwa nie udana, dziecko postanowiło przeżyć próbę morderstwa i morderca (w sensie ich system) może chcieć dokończyć dzieła.
  3. Maluch ma obywatelstwo innego kraju+chcą go leczyć w innym kraju i i tak nie chcą go oddać - to budzi wątpliwości co do celu hospitalizacji malucha.
  Pytanie - co oni się tak uparli na to niewiniątko?! Dziecko z kosmitą zrobione, czy jak?!
  4. Zalatuje mi tu ewidentnym terroryzmem ze strony ich państwa (państwo decydować zaczyna o życiu i śmierci pod groźbą kary).
  I to wszystko to są dostateczne powody by stwierdzić, że nawet w Afryce są lepsze miejsca do życia.

  •  
   V..v

   +19

   pokaż komentarz

   @Ponurnik: Może rodzice zgodzili się na pobranie narządów w razie śmierci dziecka i ktoś z lekarzy wziął już pieniążki do rączki, a dawca z zasobnym portfelem czeka niecierpliwie na towar stąd być może te naciski aby nie oddać go na leczenie za granice. To tylko taka jedna z moich hipotez bo sprawa śmierdzi na odległość albo lekarze boją się że to dziecka da się uratować i ich kariera się zakończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponurnik To dziecko to aktualnie ofiarą systemu. To znaczy i tak pewnie nie przeżyje, nie chodzi o to, że podchodzą do niego z bronią i strzał w skron, jednakże jest ktos, kto chce przejąć na siebie moralną odpowiedzialność za tego chłopca (Włochy) no i finansowa, bo cala ta szopka pochłania potężną kasę, a Ci nadal obstaja przy swoim ergo cokolwiek się nie stanie teraz złego, cały świat będzie patrzył na nich jako tych złych.
   Wyczuwam tutaj drugie dno (może nadinterpretacja, ale tak mi się wydaje) że oni chcą pokazać "ciemnej masie" żeby nie igrali z systemem. Są zasady i nie fikaj, plac podatki, A jak fikniesz to za Twoje własne pieniądze zrobimy z Tobą (lub Twoimi bliskimi) co będziemy chcieli, a potem przyznany sobie premie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vilv luba mi napomniala, że ten szpital już był uwikłany w aferę że sprzedażą narządów.
   Chociaż przy sprawie tego kalibru patrzy im na ręce cały swiat, to już zbyt mocna sprawa, żeby chodziło tylko o narządy.

  •  
   V..v

   +20

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Vilv: A anglii to chyba nóż do smarowania masła a nie broń.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vilv: Oho, mamy tu miłośnika kina akcji

   już dawno bym przyłożył broń do skroni lekarza i wyprowadził go ze szpitala razem z dzieckiem mówiąc że go zabije jeśli nie zostanę przetransportowany wraz z dzieckiem do tego samolotu
   Zanim byś dojechał do tego lotniska, to by AT cię odj$$@ło i poszedłbyś do piachu jeszcze przed tym dzieckiem.

   Jak się nie da po dobroci to trzeba siłą. I nikt mi nie mógł by zarzucić że to złe zachowanie bo dzień wcześniej chcieli zamordować moje dziecko.
   Jeszcze napisz, że moralnie jesteś lepszy od nich.

   A jak by się nie zgodzili to bym odstrzelił lekarza i wziął następnego myślę że po kilku takich trupach zaczęli by gadać inaczej.
   Skończyłbyś z ostrzegawczym strzałem w głowę szybciej niż myślisz.

   pokaż spoiler 2018, a ludzie nadal nie wiedzą, że jak terrorysta zabija zakładnika, to nie daje tym przyzwolenia na odj$$@nie jego


   Ludzie muszą się nauczyć że nie można być ślepo posłusznym władzy i jak władza jest zła to trzeba ją zmieniać nie kiedy nawet siłowo.
   To ilu złych polityków już wybiłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @k_suchy: niż do smarowania masła też zakazany xE

  •  

   pokaż komentarz

   @k_suchy: Oto do czego prowadzi odebranie społeczeństwu broni . Lewacy w UK stworzyli system zniewolenia swojego społeczeństwa. Przestępczość na ulicach szaleje. Bandyci mają broń. Cierpią tylko prawilni obywatele.

  •  
   V..v

   -1

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku: Chyba nie masz dzieci i nie rozumiesz tego co zdesperowany rodzić może zrobić w celu ratowania potomstwa. Napisałem co bym zrobił a czy by się udało to by wyszło w czasie, ważne jest to że nie przyglądał bym się biernie jak urzędnicy i lekarze wykańczają mi dziecko. Kiedyś może zrozumiesz, a w UK policja pokazuje jak sobie radzi z imigrantami. Oni nawet broni nie noszą przy sobie. Chyba pomyliłeś kraje UK to nie USA

  •  

   pokaż komentarz

   @Vilv i myślisz, że jak byś zaczął strzelać do lekarzy, to AT nie przyjechałoby w trybie natychmiastowym? Ty serio żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.

 •  
  e...o via Android

  +35

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora