•  

  pokaż komentarz

  Algorytm YT uważa tą tematykę za kontrowersyjną.

  Jakoś mnie to nie dziwi, skoro armia USA dostała w Wietnamie ciężki wp?!$%#@.

  •  

   pokaż komentarz

   @Armo11: USA wojnę w Wietnamie militarnie wygrywało. Przegrali politycznie przez naciski wewnętrzne opinii publicznej.

  •  

   pokaż komentarz

   USA wojnę w Wietnamie militarnie wygrywało.

   @Herubin: czyli tak samo jak ZSRR w Afganistanie.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Przegrali politycznie przez naciski wewnętrzne opinii publicznej.

   W przypadku ZSRR naciski były zewnętrzne.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Po raz pierwszy na dużą skale użyto broni medialnej, do manipulacji społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin:

   USA wojnę w Wietnamie militarnie wygrywało.

   Jeśli przez wygrywanie rozumiesz wysoki K/D, tak jak zdefiniowali to eksperci McNamary, to Amerykanie faktycznie "wygrywali".

   Niestety, Wietnamczycy uparcie odmawiali przyjęcia do wiadomości, że "przegrywają", a wysokie straty byli w stanie uzupełnić świeżymi rekrutami z północy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neratin: Wygrywali ponieważ byli w stanie wykonać swój cel jakim był obrona Wietnamu Południowego. Amerykanie nie mieli na celu zająć terytorium wroga ale obronić terytorium sojusznika i to robili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin:

   Wygrywali ponieważ byli w stanie wykonać swój cel jakim był obrona Wietnamu Południowego.

   W czasie wojny cele jakie stawiały sobie siły amerykańskie zmieniały się, i większość z nich okazała się być porażką: pacyfikacja ludności tubylczej, bombardowania strategiczne Północy i szlaku Ho-Szi Mina, wietnamizacja wojny i usamodzielnienie ARVNu.

   Amerykanie nie mieli na celu zająć terytorium wroga ale obronić terytorium sojusznika i to robili.

   To też wątpliwe, bo kontroli nad całością Wietnamu Południowego już nie miel od czasów Tet.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakoś mnie to nie dziwi, skoro armia USA dostała w Wietnamie ciężki wpierdol.

   @Armo11: źródło?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin co ty za propagandę uprawiasz. Nawet nie powinienem na twój komentarz odpowiadać cale jeszcze jakieś dziecko uwierzy. USA robiąc prowokacje w zatoce tonkińskiej rozkręciło wojnę której nie umieli zatrzymać i wkrótce to sajgon a nie hanoi było w ciągłym zagrożeniu. Nie radzili sobie w dżungli więc zaczeli truć ludzi bronią chemiczną agent orange i robić rzeź napalmem i bombami calych rejonow w wietnamie laosie i Kambodży . Zrzucili wiecej bomb na wietnam niz na Europę w calej II wojnie swiatowej. I co ? I ciagle sie cofali az do swojej ambasady z ktorej uciekli zabierajac garstke wietnamskicb nieszczesnikow ktorzy zawierzyli swoje zycie południu

 •  

  pokaż komentarz

  Powiedzcie mi, jak to jest. Stosowanie adblocka, który powoduje, że autor dostaje gówno, a nie jakiekolwiek pieniądze (bo yt ma pieniądze z reklam), jest ok. Zmniejszanie monetyzacji w materiałach, w których reklamodawcy (a raczej algorytmy, bo reklamodawcy nie chcą się promować w materiałach dotyczącej broni czy kontrowersyjnych, a za taki został niestety uznany) raczej słabo chcą się reklamować, to już cenzura? Minusujcie sobie ile chcecie, ale miejcie odwagę odpisać.

  A ThrashingMad jak zwykle świetna robota, szkoda że stawka za wyświetlenie na yt (między innymi dzięki stosowaniu przez Polaków blokerów reklam) jest tak niska, bo więcej materiałów to byłby sztos. Wiecie może czy ma jakieś konto na PayPalu, bo nie mogę u niego na kanale znaleźć?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000:

   Co do samego adblocka gdyby można go było wyłączać bo ogląda się filmy na YT pana XYZ i ma się go na liście wykluczeń to by było super, ale lenistwo i burdel na polskich i zachodnich stronach z reklamami jest tak wielki, że nie ma siły, abym na 5 minut wyłączył adbloka i poszedł surfować.

   Czy płacę twórcom, tak jak mają Patronita czy inną płatność, ale tylko wybranej grupie, bo nie jestem krezusem. Niech twórcy kombinują, walczą o pomoc większych marek czy zewnętrznych firm, ale jak im się uda to niech nie odwalają tematu na odwal (patrz: World of Tanks + @dkm17 i matriał o pancerzach... Sorry @dkm17, że nie wspieram Twojego Patronita ( brak szekli ), ale zawsze wykopuję w ciemno)

   Co do monetyzacji na YT to sorry, ale YT uwala wszystkie kanały związane ze średniowieczną bronią, historią, bo się brzydzą przemocą i chcą aby się wszyscy kochali ヽ( ͠°෴ °)ノ .

  •  

   pokaż komentarz

   @lewaq3000: Siemka, tu twórca. Nie sądzę żeby była to cenzura - to po prostu nadgorliwy, niedoskonały automatyczny algorytm wykrywania potencjalnie nieodpowiednich treści. Istnieje opcja odwołania się od decyzji algorytmu, gdzie dany film sprawdzany jest przez pracownika YT. Jak na razie, po takim odwołaniu zawsze przywracano moim filmom monetyzację. Problem w tym że następuje to w 1-3 dni po opublikowaniu filmu - a więc wtedy kiedy 90% wyświetleń (i co za tym idzie potencjalnego zarobku) przepadło.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech twórcy kombinują

   @Wolvi666: ZAJEBIŚCIE. Zamiast dostawać dobre rzeczy, to lepiej reklamy zablokuje, bo po ch!# twórca ma zarobić. Ale jak już mam sam zapłacić, to nie, bo mnie nie stać.

   YT uwala wszystkie kanały związane ze średniowieczną bronią

   @Wolvi666: yt uwala? xD Przecież jakby wszyscy używali jak ty blokerów, to nikt by nie zarobił, bo YT MA KASĘ Z REKLAM, tych złych reklam, które blokujesz (a nie wyświetlone reklamy to brak zysku)

   burdel na polskich i zachodnich stronach z reklamami

   @Wolvi666: korzystaj z serwisów bez reklam. W Polsce to np. wyborcza, na zachodzie masz tego dużo więcej. Oczywiści skoro twórca nie ma reklam, to taki serwis jest płatny.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThrashingMadPL: Monetyzacja działa w filmach prywatnych?
   Czy wtedy rozwiązaniem nie było by wypuszczenie najpierw firmu jako prywatny, a po pozytywnej weryfikacji ustawić go na publiczny?

  •  

   pokaż komentarz

   @ThrashingMadPL

   Problem w tym że następuje to w 1-3 dni po opublikowaniu filmu - a więc wtedy kiedy 90% wyświetleń (i co za tym idzie potencjalnego zarobku) przepadło.
   Może by tak zwrócić uwagę Mirkom, żeby przeczekali parę dni, zanim zrobią znalezisko. Nie wiem czy to coś da, bo sam widziałem już ten odcinek wcześniej, ale może trochę uda się przesunąć ruch?))¯(ツ)/¯ Ale bym se zjadł taką zupę fasolową...

  •  

   pokaż komentarz

   @ThrashingMadPL: W myślach, przeczytałem to Twoim głosem. :D A task nawiasem, jak zawsze swietna robota!

 •  

  pokaż komentarz

  Tiaaa...monetyzacja na yt...tak się robi cenzurę ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  
  pawel-ryszartd

  +9

  pokaż komentarz

  Jak ktos szuka naprawde ciekawego materialu na ten temat, to polecam 10'czesciowy, nowy dokument o wojnie w wietnamie. Naprawde swietnie sie to oglada ! https://www.youtube.com/watch?v=Bobimj9kcsk

 •  

  pokaż komentarz

  Te dźwięki z Hearts of Iron