•  

  pokaż komentarz

  Ja myślę, że powinien tam powstać pomnik tupolewa w skali 1:1.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Zabawny: czy ktoś tupolewa zimnego lecha?
   :o)

  •  

   pokaż komentarz

   @doktor_szron: Przeprszam najmocnie, ale czy dobrz słyszłem - czy ktoś tu polewa?

  •  

   pokaż komentarz

   @doktor_szron:
   Świetny żart :o
   Będę go opowiadał moim wnukom.

  •  
   o...............e

   +7

   pokaż komentarz

   @kubatre1: że też zawsze musi się trafić jakiś sierota i zakłócić wesoły nastrój

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Zabawny:
   Wygląda na to, że dzisiaj już żadne świętości nie mają racji bytu. Wszystko może być wyśmiane. Każdą ważną sprawę można przedstawić jako niepoważną, każdy zarzut zmarginalizować, każą krytykę, choćby najtrafniejszą wyśmiać. Nasze życie powoli zaczyna się upodabniać do politycznego, a wszystkie nasze ideały są przewartościowywane.
   Naród się polaryzuje rośnie liczba ekstremistów, fanatyków, po każdej ze stron. Nikomu nie można ufać, brak nowych liderów. Zdezorientowani ludzie, pozbawieni drogowskazów wybuchają dzikim śmiechem, śmiechem zaprawionym nutą zawodu, smutku, bezradności, zdziwienia i konsternacji. Ale w końcu ktoś przyjdzie i skorzysta z tej chaotycznej zmiany prądu, takiej jaka zachodziła w Niemczech po I wojnie. Pytanie tylko czy będzie miał czyste serce i intencje, jeśli nie, może być ciekawie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja się ciągle dobijam ze swoim demokratycznym rozwiązaniem, a wszyscy chcą promować tylko jeden światopogląd:
  http://pokazywarka.pl/a1cygb/
  Więcej pluralizmu!

 •  

  pokaż komentarz

  Wreszcie wraca stara, dobra satyra. Czegoś mi brakowało przez ostatnie parę miesięcy

  •  

   pokaż komentarz

   By przydała się satyra na odwracanie uwagi od rządów tuskowych.

   To oczywiste, że Tusk opłacił kilku bojowników, żeby zrobić zadymę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sevven: Jak zostanę pomarańczowy to też będę pisał pierwszy komentarze :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sevven: To nie jest satyra, to zwykłe buractwo. Satyra wymaga inteligencji, wiedzy, kreatywności i analitycznego myślenia. Trupowi mogli by dać spokój. Ja wiem, że Lechu był jaki był, ale k##!a odrobiny poziomu można chyba wymagać.

  •  

   pokaż komentarz

   @MajkiFajki: ja tu nie widzę obrażania Lecha, raczej wyśmiewanie szopki pt. kto lepiej uczcił zmarłych

  •  

   pokaż komentarz

   @glupota: Mimo wszystko stary - wszyscy tu jadą po Palikocie, a tymczasem facet uwiódł wielu swoich przeciwników.

  •  

   pokaż komentarz

   @MajkiFajki: kto uwiódł swoich przeciwników? Lech czy Palikot? nie zrozumiałem

  •  

   pokaż komentarz

   @VincentVega:
   To oczywiste, że Tusk opłacił kilku bojowników, żeby zrobić zadymę
   - mówisz o tych babciach kościelnych? Dzień bez teorii spiskowej, dzień stracony?

   Bardzo dobrze, że się śmiejemy ze wszystkich. Z Kamorry też już był i jest ostry polew. Życie. To nie Korea, Rosja, Kuba, Białoruś, tutaj się śmiejemy z urzędników (pracownicy), bo tym są politycy.

   ps. dlaczego w Polsce stawia się głównie pomniki tragedii? W innych krajach są pomniki ZWYCIĘSTW I SUKCESÓW, a tragedie są na cmentarzach. A u nas? Rozumiem tablice pamiątkową ale pomnik?
   Pomnik czego? Pochwała wypadków i brawury?

  •  

   pokaż komentarz

   @next: Taka masochistyczna mentalność :D

  •  

   pokaż komentarz

   http://www.wykop.pl/link/429467/interesujacy-i-bardzo-rozsadny-punkt-widzenia-na-temat-obroncow-krzyza/

   Wbijcie sobie do głowy ujadacze, że nie o krzyż chodzi, a o jakiekolwiek upamiętnienie w formie tablicy, pomnika etc. Dlatego wasze argumenty o fanatyzmie religijnym są bezsensowne.
   Przecież "obrońcy krzyża" chcą tylko symbolu, pamiątki osób, które zginęły, niekoniecznie w formie jakże znienawidzonego przez niektórych krzyża.

   Ktoś im coś obiecał, potem dostali jasny sygnał, że słowo nie zostanie dotrzymane, ci ludzie nie chcą zostać z niczym, krzyż chcą usunąć pod warunkiem, że stanie tam coś co godnie upamiętni to co się zdarzyło. Proste?

   Najprawdopodobniej to celowo nasze władze drażnią się z tymi ludźmi, właśnie po to aby newsem dnia był krzyż, a nie podwyższanie podatków.
   Teraz trwa wmawianie politycznego charakteru tego konfliktu przez ludzi nie mających pojęcia o co tam chodzi. Zrzuca się całą winę za zajście na obrońców krzyża, a przecież to było do przewidzenia, władze wiedziały, że dojdzie do tego, były przygotowane, stąd zablokowane ulice, tysiące policjantów i strażników miejskich, grupy interwencyjne, borowcy, karetki pogotowia i poustawiane barierki.... ten cyrk wcale nie był niespodzianką, władze doskonale wiedziały co robią i po co to robią.

   http://www.travellady.com/Articles/article-diana.html

  •  
   M....r

   +17

   pokaż komentarz

   @piechula: Przecież "obrońcy krzyża" chcą tylko symbolu, pamiątki osób, które zginęły, niekoniecznie w formie jakże znienawidzonego przez niektórych krzyża.
   a skąd Ty wiesz czego oni tak naprawdę chcą? Większość z nich najprawdopodobniej to robi dla własnego poczucia wypełniania misji dziejowej, poświęcenia się dla krzyża w obilczu zewnętrznej herezji i agresji na ich święte symbole.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sevven: kłamtusek swietnie odwrocil uwage od podwyzszenia podatkow. ciemny lud sie na to nabral.

   wczoraj w faktach dluuuuugi reportaz na temat krzyza i tego jak sa biedni obcokrajowcy ktorzy nie moga zrobic zdjec, za to tylko wspomnienie bez komentarza odnosnie podniesienia vatu.

   polakom gratulujemy glupoty

  •  

   pokaż komentarz

   @Sevven: co wam ludzie przeszkadza głupi krzyż? nikt nikomu się do niego modlić nie każe. niepotrzebnie tylko zamieszanie robicie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sevven: Brakuje szubienicy z wiszącym Tuskiem i głowy Komorowskiego wbitej na pal...

  •  

   pokaż komentarz

   @next: Piszę o "animatorach" tej zadymy. Babcie po prostu popłynęły na emocjach.

   Przed każdym wiecem politycznym (np przed wyborami) chodzą w tłumie tajniacy i maja rozpoznawać nastrój tłumów, tłumić w zarodku jakieś próby przerwania wiecu, eliminować pijaczków, którzy mogliby przeszkodzić. Wybierz się czasem na taki wiec i poobserwuj uważnie - dobrze zbudowani, ale niscy panowie, w ciemnych ubraniach, rozglądający się wokół.

   To nie teoria spiskowa, to codzienne metody w takich sytuacjach.

   Żeby pobudzić starsze babcie nie trzeba wiele, kilku sprawnych aktywistów i już.

  •  

   pokaż komentarz

   To teraz chyba czekamy na Fundację im. L.Kaczyńskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sevven:
   Pomyślałem coś podobnego tylko że z innymi wnioskami. Znów wracają szydercy sprowadzający wszystko do absurdu. Wróciła stara twarz PO-wców. Po katastrofie wszyscy naprędce usuwali demotywatory, a teraz już widocznie można śmieć się ze zmarłych. Wiedziałem że na dłuższą metę nie dacie rady wytrzymać

  •  

   pokaż komentarz

   @Lestat00: jest pewna subtelna różnica między śmianiem się ze zmarłych a śmianiem się z przesadzonej dewocji i wyścigu o tytuł Największego Żałobnika Rzeczpospolitej...

  •  

   pokaż komentarz

   @glupota:
   O doprawde? Dla ciebie to wyśmiewanie się z przesadzonej dewocji, dla innych ich metoda na "walenie po głowie" przeciwnika. Kto niby jest tym Najwieskzym żałobnikiem Polski?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lestat00: I miejsce zostało przyznane ex aequo dość dużej liczbie uczestników konkursu - wszystkim tym, którzy w pogoni za żałobą zatracili zdrowy rozsądek, a walcząc o krzyż nie walczą tak naprawdę o pamięć o zmarłych, ale o pamięć o ich pięknej postawie.

   Nie wiem kto to napisał, ale dobry komentarz do całej sprawy:

   To nie tylko kwestia politycznego zawłaszczenia symbolu religijnego. Ten krzyż to także symbol uczczenia samej żałoby, objaw wzruszenia własnym wzruszeniem, uwzniośleniem żalu, upamiętniania pamięci; n...aród czci własną wielkość, dobroć, uczucia. Czci czczenie.Pamięć ofiar udźwignęłaby skromna, kamienna tablica; jest takich wiele rozsianych po świecie, a poświęconych właśnie tym, którzy zginęli, a nie polegli w katastrofach lotniczych. Ale dla uczczenia samych żałobników to za mało. Ci chcą pamiętać, jak się szlachetnie smucili, jak patriotycznie płakali i jak to pomogło Sprawie. Żywi muszą mieć pomnik.

  •  

   pokaż komentarz

   @VincentVega:
   Żeby pobudzić starsze babcie nie trzeba wiele, kilku sprawnych aktywistów i już.
   - przecież tam chodzili PISowcy z megafonami, wszyscy dobrze znani z Solidarni 2010. Więc sugerujesz, że to agenci PO? :D

   @UzytkownikZbanowany
   co wam ludzie przeszkadza głupi krzyż? nikt nikomu się do niego modlić nie każe

   - przeszkadza mi w postrzeganiu mojego kraju, jako dobra wspólnego. Mało jest # w PL? Musi być w miejscu, które ma jednoczyć wszelkie religie? Poza tym nie chciał bym, by tam kiedyś był symbol islamu, gdyby zginął prezydent innej wiary (mieliśmy ateistę, Buzek protestant, może kiedyś będzie muzułmanin prezydentem).
   Poza tym, co to za argument. Równie ja dobrze pytam CO TOBIE PRZESZKADZA, by go tam nie było?

  •  

   pokaż komentarz

   @glupota:
   "Pamięć ofiar udźwignęłaby skromna, kamienna tablica;"
   i właśnie trafiłeś w sedno. Dlaczego szanowny Pan Prezydent RP nie poczekał na postawienie tablicy, skoro wg linku adakli taka tablica powstała już na Węgrzech? Tu nie chodzi o samego Kaczyńskiego a o wszystkie ofiary. Z chronologicznego punktu widzenia to ci "fanatycy" lub tzw. "obrońcy krzyża" swoim działaniem stanowią reakcję na decyzję PO o przeniesieniu zawadzającego im krzyża. Tak, zawadzającego. Gdyby to była kwestia pragmatyki a nie ideologii to Komorowski z Niesiołowskim i Palikotem na czele poczekaliby na zastąpienie krzyża bardziej neutralnym światopoglądowo pomnikiem. Ale im się widocznie spieszyło. Ci którzy protestowali zostali wcześniej potraktowani z góry a nikt nie lubi być traktowanym jak śmieć. Sam w życiu bym takiej szopki nie odstawił jak ten cały Komitet Obrony Krzyża ale nie zgadzam się z ogólnie przyjętą interpretacją że to "grupka fanatyków". Gdyby była to grupka, Kościół by się tym tak nie przejmował i stanął zdecydowanie po jednej ze stron. Widocznie się czegoś boi. Rozłamu?

   Dlatego pragmatycznym było pójście na kompromis i poczekaniu na pomnik. Ale nie. Musi być próba sił i brak dialogu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lestat00: Krzyż miał przecież iść do św. Anny, a potem na Jasną Górę, a nie na wysypisko śmieci - dlatego miał zostać zabrany spod pałacu.

  •  

   pokaż komentarz

   @glupota:
   Miał? A kto to ustalił? Czy to jest dialog, czy raczej rozkaz. Ta decyzja od pcozątku była forsowana ponad głowami tych którzy się temu sprzeciwiali. Próbowano ich zignorować i przelała sie w tych ludziach czara goryczy. Jak wielką determinację mają lekceważeni w swoich działaniach widać na obrazkach z wczoraj.

   Tak, kościół Św. Anny to dobry wybór. Nie, czas nie jest odpowiedni. Skoro jest tam postawiony tymczasowo dla upamiętnienia ofiar, to może zostać przeniesiony gdy postawi się tam coś "na stałe".

   Nic dziwnego że dla niektórych katolików wpisuje się to w szerszy kontekst krzyża zawadzającego w miejscach publicznych laickiej Europie. Dziwisz się że walczą? A wystarczyło poczekać na pomnik. Jedyna decyzja za którą mogę pochwalić kancelarię Prezydenta RP, to że wycofali się z tej decyzji by nie zaostrzać bardziej sytuacji. Lepiej ją przeczekać. To było podejście bardzo racjonalne a nie zaślepione ideologią.

   Zgadzam się że to żyjący potrzebują tych pomników bardziej. To w jakimś sensie koi ich ból, tak samo jak postawienie pomnika najbliższym na cmentarzu. I właśnie przez wzgląd na uczucia tej części społeczeństwa która była pod Pałacem, trzeba być rozważnym w podejmowaniu jakichkolwiek działań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lestat00: Zdaje się, że ci sami harcerze, którzy ten krzyż tam ustawili. I moim zdaniem jeśli już, to harcerze właśnie mają prawo rozporządzać krzyżem, nie tłum biadolący o żydokomunie i wyzywający księży od UB-eków...

  •  

   pokaż komentarz

   @glupota:

   Rzeczywiście, rozmowa o komunie w Polsce to czysta abstrakcja. W Polsce, gdzie nawet małżonkowie donosili na siebie, gdzie Maleszka - do niedawna dziennikarz "GW" donosił na dwóch najbliższych kolegów, Wildsteina i Przemyka, z czego tego ostatniego doprowadził do śmierci. Sprawa została niedawno przedawniona bez ukarania winnych. W Polsce gdzie SB zamordowało Popiełuszkę a UB więziło Wyszyńskiego, wprowadzono Stan Wojenny i wreszcie w Polsce gdzie byli komuniści nadal cieszą się urzędami państwowymi i wyższymi emeryturami od reszty społeczeństwa w wolnej RP. Doprawdy, ludzie którzy mają trochę więcej lat niż Ty czy ja mogą mieć fiksację paranoiczną. Zmieniają się nazwy, ludzie pozostają ci sami, vide PZPR>SLD. Kwestia Żydów jest jednak nieuprawniona.Dla starszego Pokolenia ateizm i komuna to jednak jedno i to samo.

   Nie wydaje mi się by decyzja została podjęta wyłącznie przez harcerzy, a w porozumieniu z rządem i częścią popierającego ich kościoła, z poparciem naczelnego kapelana PO ks. Sowy i Szymona Hołowni. Nie słyszałem jeszcze co na temat całej sprawy mają do powiedzenia harcerze, lub czy nie czują presji by się nie wyłamywać we własnych opiniach z dyscypliny organizacyjnej. Z tego co wiem, byli zdezorientowani całą sytuacją tak samo zresztą jak ja. Przypuszczam też, że nie chcą w tym uczestniczyć i podobnie jak kościół strategicznie wycofali się z całego konfliktu. Jakby nie było, winni są ci którzy prowokują sytuację i są siłą sprawczą a nie ci którzy stanowią reakcja na zaistniałą akcję. Oczywiście można to zlekceważyć i mieć ich gdzieś, ale wówczas nie dziwcie się "wybuchowi" tej grupki która czuje się wykluczona z dyskursu politycznego. Bez zrozumienia strony przeciwnej, bez dialogu z tymi ludźmi, spychasz ich coraz bardziej w skrajne działania, zaostrza się polaryzacja społeczeństwa, powstaje stary jak świat podział na "my" (ci dobrzy) i "oni" (ci źli). Chcę żebyś tylko wiedział ze oni myślą tak o was, a wy o nich i napędzacie tą spiralę wspólnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sevven: ehh widzisz satyra satyrą ale powiem tak: skorzystałem z akcji bojkot wykopu i nie było mnie tu tydzień hmm nawet jakoś więcej i jak wróciłem czytając i oglądając te wszystkie pierdoły nadal twierdze to samo co od jakiegoś czasu: DNO I MUŁ ! coraz więcej mułu im dłużej wykop istnieje kupa pcha kupę i jeszcze śmierdzi.. to co robią z krzyżem i pamięcią ludzi którzy zginęli to szopka w 100% a wy ją jeszcze podbijacie... nabijanie się ze zmarłych nie jest specjalnie dobrym zachowaniem... trzeba mieć dystans ale dajmy już temu pokój niech oni się gotują we własnym sosie, ja osobiście mam w dupie gdzie ten krzyż będzie stał może go nosić nawet komor dookoła pałacu albo palikot przerobić na wibrator.. wydarzyła się tragedia powinniśmy ja uczcić i to na tyle. Powrót do codzienności i patrzenie na ręce jeszcze żyjącym którzy najwyraźniej będą nas ruchać jak nigdy dotąd (23% vat) bo wyrzucanie przewinień zmarłemu to zwykłe buractwo albo nabijanie się z czyjejś śmierci.. dystans itd. rozumiem ale ile można go mieć ? jak ci koleś zabije rodzinę zgwałci dziewczynę i napluje w twarz to zaczniesz się z tego nabijać bo masz dystans ? wątpię. Wiem przykład z dupy ale to ma być tylko postawienie się w sytuacji gdy ktoś kogoś stracił a wy się z niego nabijacie... ludzie wilki k#$!a. Dajmy już temu spokój nawet chociażby dlatego, że i tak gówno wskóracie bo referendum nie będzie na żaden temat. A i zapomniałbym dodać, że zbijanie się ze zmarłego tragicznie (bo do k#$!y nędzy na pewno nie męczeńsko) jest przecież mega trendy tak samo jak bezmózgie popieranie zdupasów z PO (kogo innego ? nie wiem nikt się nie nadaje tak samo jak ci z PO ale mam coraz większe wrażenie, że wolę przewrażliwionych ludzi niż złodziei) moda zawsze była głupia i niczym nie poparta ale jak się h!$owo ubierzesz nikomu krzywdy nie zrobisz a jak powiesz kilka głupich słów komuś na pewno go to zaboli i głosowanie na jakąś partie bo jest trendy to robienie krzywdy ludziom którzy chociaż trochę obserwują to całe bagno i męczą się widząc jak ludzie sami sobie krzywdę robią (h!$ z nimi jak są głupi ale i mi też robią).

  •  

   pokaż komentarz

   @Lestat00: ano to, że zajmują was pierdołami i w tym czasie obrabiają wam dupę podwyższając podatki. nie ma popytu nie ma podaży. gdybyście nie szczekali to by się o tym nie mówiło.

 •  
  b......s

  +25

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus:
   Widzisz tożsamość narodową w tekstach: przywiążę się do krzyża?
   Aha.
   Powiedz mi szczerze, gdyby prezydent Polski zginął ale był wyznania islamskiego (co jest możliwe, bo mieliśmy juz ateistę a Buzek reprezentant w UE jest chyba protestantem), to zgodził byś się na symbol islamu lub meczecik przed pałacem?
   Wszak ginie głowa państwa i stawiajmy symbol jego wiary, nooo a potem trzeba go zostawić.

   Bo jeżeli nie zgodził byś się na ten symbol islamski, to całe twoje pie...nie o ideałach jest gó...o warte.

   Nie okłamujmy się... wszyscy dobrze wiemy, że kiedy przychodzi do wszelkich konfliktów włącznie z wojnami to ludzie wykształceni praktycznie do niczego się nie przydają
   - pierd..isz głupoty, że żal komentarza. W pierwszych wiekach za Polskę biła się szlachta i rycerstwo, w sumie najbardziej światła część społeczeństwa!
   Potem bili sie tacy ludzie jak np: Tadeusz Kościuszko (generał polski i amerykański, inżynier fortyfikator, brał udział w wojnie o niepodległość USA, wzniecił antyrosyjskie powstanie w Rzeczypospolitej). W II Wojnie Światowej też o sile Polskiej Armii świadczyła generalicja, a ta była wykształcona.
   O kim ty właściwie piszesz? Wierzysz w to, ze jakiś Wiesiek na wsi sam się zbierał na wojny?

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus: Najlepszy komentarz, jaki przeczytałem w sprawie wczorajszych wydarzeń.
   Żadnemu blogerowi, ani dziennikarzowi nie udało się tak idealnie tego spointować.
   Gratsy.

  •  
   b......s

   +6

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus:
   Ale widzisz, nie zawsze taka walka do końca popłaca - francuzi sie poddali i wyszli na tym lepiej od nas, a nasi walczyli choć i tak wiedzieli, że ta walka nie ma najmniejszego sensu. Efekt jest taki, że ze stolicy został popiół, a po wojnie wywozili cegły ze Śląska żeby ją odbudować. Nam odwagi i waleczności nie brakuje, oj nie - nam brakuje rozumu i strategii.

  •  
   b......s

   +11

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus:
   http://www.youtube.com/watch?v=twZ0m2pkOu8&feature=related
   to też są ludzie którzy są gotowi nadstawiać swoje tyłki za "nasz kraj"

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus: Nie wiem, chyba zakończyłeś oświatę na podstawówce. Żyjemy w XXI wieku, zdolność obronna państwa nie zależy, jak kilka wieków temu, od liczebności wojska. Cały ten tłum od krzyża nadaje się co najwyżej na mięso armatnie. Tylko wykształcony solidnie żołnierz ma jakiekolwiek znaczenie we współczesnej wojnie (pamiętając o bardzo kosztownym uzbrojeniu). Większość naszych wspaniałych zrywów niepodległościowych były wyrazem wielkiej odwagi i heroizmu, ale rzadko kiedy były skuteczne.

   Nie wiem, widzisz naszą tożsamość narodową w gwizdaniu na księży? Jak bardzo trzeba być zmanipulowanym by występować przeciwko swoim przywódcom duchowym? Dla mnie to chmara zdegenerowanych dewotów oślepieni gwiazdą Ojca Dyrektora. Motywowani bezpośrednio przez Pis a pośrednio przez PO odgrywają, niczym marionetki, jakieś paranoiczne misterium. Połknęli haczyk.

   Podczas gdy motłoch robi wrzawę, obok rząd spokojnie siedzi sobie przy suto rozstawionym stole i spokojnie sięga po nasze pieniądze. A motłoch szczęśliwy, bo udało mu się wywalczyć kawałek drewna i pokonać władzę. Taaa jasne..

  •  
   b......s

   +6

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   b......s

   +6

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus: Pięknie wpisujesz się w retorykę spod znaku Prawa i Sprawiedliwości, w której słowa "elita", "autorytet", "wykształcenie" i "intelektualista" to najgorsze obelgi. Szkoda mi czasu nad rozwodzeniem się nad twoją głupotą. Sam spróbuj sobie szczerze odpowiedzieć: kto przygotowuje kraj do wojny, jak nie ludzie wykształceni? Kto dowodzi wojskiem, kto zajmuje się cywilami? Krasnoludki? Chłopi i robotnicy? Naprawdę sądzisz, że Sikorski, Sosnkowski Mikołajczyk bardziej niż w Londynie i Waszyngtonie przydaliby się w Warszawie z karabinem w ręku? A może zarzucasz im tchórzostwo? (Jeśli tak to zdobądź się na odwagę i napisz to wprost.) Naprawdę czujesz się bezpieczniej i jesteś spokojniejszy o przetrwanie narodu (!), bo w Warszawie grupa ludzi o średniej wieku ok. 50 lat dzielnie szarpie się z niezwykle groźną i bezwzględną strażą miejską? O tak, ta żywa tkanka narodu na pewno ocaliłaby nasze państwo przed kolumnami pancernymi i głowicami jądrowymi...

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus: Słyszałeś o dżungli w Wietnamie i górach w Afganistanie, które umożliwiły partyzantkę na szeroką skalę? Słyszałeś o tym, że siły Mudżahedinów były liczniejsze od sił radzieckich i afgańskich razem wziętych (więc jakie garstki)? Słyszałeś, że Wietnam Północny wspierało ZSRR (szczególnie wywiad, który ocalił Vietcong od nalotów), Chiny i Korea Północna, a Mudżahedinów USA (Stingery), Wielka Brytania, Pakistan, Arabia Saudyjska, Egipt i Chiny?

  •  
   b......s

   +8

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus: Weź pod uwagę, że w Wietnamie kluczową sprawą była pomoc CHRL i ZSRR oraz trudny teren. Wojna w Iraku oraz Afganistanie to przede wszystkim misje stabilizacyjne, gdyby USA chciało zniszczyć te kraje, zrobiliby to błyskawicznie, ale im zależy na stworzenie demokratycznego i stabilnego rządu w tych krajach, by czerpać zyski ekonomiczne. Niestety nauczyć demokracji i samorządności fanatycznych chłopów to misja beznadziejna.

  •  
   b......s

   +3

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus: Przede wszystkim, nie rozumiem dlaczego próbujesz przypisać mnie do zwolenników TVN, GW, gejów i Lady Gagi. To wszystko jest już tak czarno-białe? To, że nie pragnę krzyża przed Pałacem (swoją drogą, choć to prawda, nigdzie tak nie napisałem), znaczy że prenumeruję Wyborczą, całą dobę siedzę przed TVN24 i __________ (wpisz dowolnie wybrany stereotyp o przeciwnikach rzeczonego krzyża w rzeczonym miejscu)? Szkoda, bo sądziłem, że jestem gdzieś pośrodku...

   I nie, nie widziałem tam samych 50-latków. Dlatego jasno napisałem: średnia wieku ok. 50 lat. Czyli że były tam osoby młodsze, ale przeważały jednostki w wieku mocno "nie-poborowym".

   W swoich poprzednich komentarzach do tego wykopu w zasadzie w ogóle nie odnosiłem się do sprawy krzyża. Chodziło mi o coś innego: o twoją sugestię, że ci ludzie na Krakowskim Przedmieściu (i, jak później dodałeś, dresy) na pewno walczyliby na pierwszej linii frontu z wrogiem (a nawet zwyciężyliby!). Nie zgadzam się z tym. To znaczy, nie twierdzę, że na pewno nie walczyliby - sądzę, że jest to niewiadoma.

   Mówimy o wojnie. Czasie, w którym można umrzeć. I to na śmierć. Często w bardzo bolesny, powolny sposób. To czas, w którym ciało i psychika człowieka wystawione są na ekstremalne czynniki. Nie wiem, jak zachowywałbym się w razie konfliktu zbrojnego. Może uciekłbym do UK, jak mówisz. Może dostałbym kopa adrenaliny i bym walczył. Po prostu nie wiem, bo nigdy nie musiałem walczyć o swoje życie i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał. Podobnie jak ja, nikt tego nie wie, nawet wyszkolony żołnierz tuż przed chrztem bojowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus: uważasz że masz dalekosiężną wizję, bo widzisz w garstce 1000 paj%!ów ludzi gotowych oddać życie za ojczyznę?

   Ludzie zawsze łączyli aby osiągnąć swój cel. Np w wymienionej przez ciebie tchórzliwiej Francji niedawno, motocykliści złączyli się w ogólnokrajowym proteście, blokując najpierw obwodnice, a potem metro. Łącznie było ponad 40 000 motocyklistów, a w samym Paryżu ponad 10 000. Używając Twojego dalekosiężnego rozumowania widzę we Francji PRZEOGROMNY potencjał do walki obronnej ojczyzny.

   Jeśli nie załapałeś, to podpowiem, że pomyliłeś tożsamość narodową z tożsamością przynależności do danej grupy. Wcale nie jest powiedziane, że francuscy motocykliści w obliczu wojny rzucą się razem z karabinem na wroga. Tak samo nie jest powiedziane, że obrońcy krzyża zachowają się podobnie.

   http://ukfrancebikers.com/2010/03/14/french-motorcyclists-more-angry-than-ever/
   tu jest żródło o proteście motocyklistów, jakbyś miał jakieś wątpliwości

  •  

   pokaż komentarz

   @biohumus: Kwestię Iraku pominąłem, bo ma się ona nijak do Afganistanu z okresu interwencji ZSRR i Wietnamu. W tych dwóch ostatnich konfliktach mieliśmy do czynienia z regularną wojną z liniami frontu. Współczesny Irak natomiast, mimo że daleki od spokoju, jest trzymany w całości mocną ręką przez Amerykanów i lojalnych im Irakijczyków. Zgadzam się też z powyższym komentarzem ajuto00.

   Naloty w Wietnamie. Owszem, Północ była niemal bez przerwy bombardowana przez USAF. Ogółem zrzucono ok. 2,5 mln ton bomb. Problem w tym, że nie przynosiły one oczekiwanych rezultatów - Amerykanie bombardowali albo pustą dżunglę albo mosty i drogi, które były błyskawicznie odbudowywane przez Wietnamczyków. Wyglądało na to, że wróg wie o nalotach zanim te następowały. Prawda wyszła na jaw w 1985 roku. W 1968 oficer łączności ze sztabu floty okrętów podwodnych, John A. Walker, rozpoczął współpracę z KGB. Miał niskie pobudki - pieniądze. To on umożliwił Sowietom odczytanie miliona amerykańskich szyfrogramów, a wśród nich - wszystkich rozkazów dotyczących nalotów na Wietnam Północny i wielu operacji powietrznych w Wietnamie Południowym. Źródło: "Ten okrutny wiek", Bogusław Wołoszański.

   Zaś jeśli chodzi o partyzantkę w Polsce, to mamy jej długą, ale niezbyt udaną historię. Za początek można uznać powstanie styczniowe - Rosjanie specjalnie wyznaczyli termin branki do wojska na zimę, bo nie sprzyja walce partyzanckiej. I mieli rację. Polskie państwo podziemne? OK, to było coś, ale nawet tak rozwinięta partyzantka nie dałaby rady wyzwolić kraju na własną rękę, bez pomocy regularnego wojska. Zresztą, na ziemiach zagarniętych przez Sowietów nie było żadnej partyzantki od 1939 do 1941, choć warunki były ku temu teoretycznie lepsze - NKWD skutecznie temu zapobiegło. Nie ma się co oszukiwać - jeśli chodzi o geopolitykę, to mamy przechlapane. Brak naturalnych granic, oprócz niskich i bezwartościowych jeśli chodzi o walory obronne gór na południu, wschodnia i zachodnia granica otwarta jak amerykańska preria, kraj nizinny (średnia wysokość n.p.m. to nie więcej jak 300 m, jeśli dobrze pamiętam).

 •  

  pokaż komentarz

  Będę w telewizji. bo jutro przychodzę pod pałac z transparentem:
  KRZYŻ ZOSTAJE, RESZTA WYp###%!!AĆ
  no chyba, że macie inne pomysły na śmieszny transparent