•  

  pokaż komentarz

  Pamiętam jak media zaczeły robić nagonkę na p. Kopacz. A śp. Kochanowski miał jakiś inters w tych szczepionkach.

 •  

  pokaż komentarz

  Kopacz na prezydenta? Dalej nie mogę wyjść z podziwu dla tej pani.

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: ja też jestem pełen podziwu jej uporowi przeciw kupnie tych szczepionek (mimo szczekania RPO śp. Kochanowskiego), ale mimo tego dalej uważam ją za idiotkę pracującą tylko dla swojej grupy ludzi, czyli lekarzy, oni dostali kosmiczne podwyżki, a o reszcie białego personelu zapomniano lub dano ochłapy po lekarzach

  •  

   pokaż komentarz

   @MichuB: Tylko, że problem będzie jak nam wszyscy lekarze uciekną z kraju. Pielęgniarki też uciekają ale łatwiej i taniej wyszkolić personel na niższym poziomie. Na wszystko kasy nie ma i długo nie będzie.
   Prywatyzacja jedynym wyjściem.

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: też się k$#$a zastanawiam, gdzie jest medal dla Pani Minister Kopacz?

  •  
   p............l

   +5

   pokaż komentarz

   @virus-t: wyrzeźbię w marmurze rozgotowanym makaronem przez 25.000 lat czekania w kolejce na przyjęcie na oddział.

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: Myślisz, że ktokolwiek będzie chciał pracować jak wół jako pielęgniarka? Średnia wieku pielęgniarek jest niezwykle wysoka, młoda dziewczyna to rzadkość. Praca jest ciężka fizycznie i psychicznie. Dodatkowo dostaje się za nią psie pieniądze, nie wspominając nawet przychodzącego do szpitala buractwa i braku szacunku do osób wykonujących ten zawód.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: Myślę, że jeżeli działają zasady rynkowe to podaż i popyt kształtują cenę czyli płacę. Tylko, że szpitale państwowe nie są rynkowe i jest jak jest. Wystarczy wszystko sprywatyzować.

  •  

   pokaż komentarz

   najlepsze, że w mediach to ni widu ni słychu, ot jakby nigdy nic się nie stało. Winnych nie ma, kase kto miał dostać to dostał. Ten świat jest zaj#!isty

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: Dlaczego? Bo w budżecie nie ma pieniędzy na leki? Myślsiz, że co nią powodowało? Troska o ludzi? W moim mieście szpital ma miliony długów bo Kopacz nie podpisała korzystnego kontraktu. Na szafot z nią a nie na prezydenta. Ludzie umierają a zasłania się dziurą w budżecie!!!

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie te krzykacze z PISu teraz sa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kypy: Nie kupiła bo Polski nie stać na takie wydatki. Dzisiaj szpitale nie mają za co leczyć. ZAmiast latać na wycieczki po świecie rząd powinien zająć się zmianą kontraktów szpitalnych i np. wprowadzeniem bezwarunkowych dopłat do leczenia.

  •  
   b......o

   -1

   pokaż komentarz

   @r00t: zapewne stan finansów państwa był doskonale znany rządowi i rok temu (w końcu nie od wczoraj są u władzy) i minister finansów robił co mógł aby tylko min. Kopacz nie wpadła na taki sam pomysł jak Holandia, czyli po 2 szczepionki dla każdego, jak 34mln szczepionek kosztowało 300mln to dla nas po dwie by wychodziło 670mln euro (nie uwzględniam rabatu za duży 'pakiet', jak i nie doliczam 'prowizji' dla naszych importerów) co daje ok. 2,5mln złotych.

   2,5mld złotych kupa kasy, pewnie nie ma nawet takich rezerw, trzeba by kredyty brać.

   Chwała za to, że tych szczepionek nie kupiono, choć nie sądzę, aby to była tak wspaniałomyślna decyzja minister zdrowia. Kasy i tak na nie nie mieliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: OK, ale jak damy lekarzom te kilka tys. PLN więcej, to niech od razu też zaczną spłacać pieniądze, które wyłożyliśmy na ich edukację (a studia medyczne to jedne z kosztowniejszych kierunków przecież). Trudne studia- owszem, ale chyba na siłę ich tam nie ciągneli, racja?

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: O, następny superliberał sie nam objawił. Jasne, żeby policja lepiej pracowała- sprywatyzowac, szkoły- sprywatyzować, wojsko (wszyscy słyszymy o zawirowaniach wokół armii teraz)- sprywatyzowac, to- sprywatyzowac, tamto- sprywatyzować. I będziemy mieli w Polsce jakąś Brazylię, Peru, czy cos podobnego- kraj o kolosalnych dysproporcjach społecznych! Chyba nie tędy droga?

  •  

   pokaż komentarz

   @enemydown: Nie: w mediach tego nie ma, tylko: tego w ogóle nie ma! Bo jesli czegos nie ma w (anty)Wiadomościach lub (dez)Informacjach- tego nie ma w ogóle. Dobrze się rządzi takim stadem bara... obywateli.

  •  
   f.....k

   +1

   pokaż komentarz

   @r00t: no risk, no fun

  •  

   pokaż komentarz

   @artfil:
   ,, OK, ale jak damy lekarzom te kilka tys. PLN więcej, to niech od razu też zaczną spłacać pieniądze, które wyłożyliśmy na ich edukację (a studia medyczne to jedne z kosztowniejszych kierunków przecież). Trudne studia- owszem, ale chyba na siłę ich tam nie ciągneli, racja? ''
   Nie racja. Rodzice oddawali podatki na studia i płacili za wykształcenie swoich dzieci. W normalnym społeczeństwie studia są prywatne i rodzice odkładają pół życia by zapewnić potomstwu edukację. Nic nie są nam winni lekarze bo ich rodzice już za to zapłacili.

   ,, O, następny superliberał sie nam objawił. Jasne, żeby policja lepiej pracowała- sprywatyzowac, szkoły- sprywatyzować, wojsko (wszyscy słyszymy o zawirowaniach wokół armii teraz)- sprywatyzowac, to- sprywatyzowac, tamto- sprywatyzować. I będziemy mieli w Polsce jakąś Brazylię, Peru, czy cos podobnego- kraj o kolosalnych dysproporcjach społecznych! Chyba nie tędy droga? ''
   Tędy droga. Dysproporcje są zdrowe. Natura uczyniła świat nierównym i nic nie pomoże to, że ktoś chce go na siłę wyrównać. W taki sposób się tylko psuje. Praktycznych dowodów nie trzeba daleko szukać a i temat jest tak przewałkowany, że tylko historyczny i ekonomiczny ignorant może jeszcze wątpić. Nie mam siły tłumaczyć setny raz, że głupoty i nieróbstwa nie można nagradzać bo to się źle kończy. Nie mam też siły by Cię przekonywać, że centralne sterowanie chaosem nie jest możliwe teoretycznie a co dopiero w praktyce. Nie przy dzisiejszej możliwościach obliczeniowych wszystkich komputerów planety połączonych w jednym systemie. Nie da rady. Dla mnie wiara nie jest podstawą przekonania. Chcesz być sekciarzem, wyznawcą socjalizmu, Twoja sprawa. Mnie w to nie mieszaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: Nie można powiedzieć, że kupowanie szczepionek było zupełnie bez sensu. Teraz to wiemy, ale wtedy - nie. To było coś takiego - że na 95% nic się nie stanie i te szczepionki będą do wyrzucenia. Na 5% będzie poważna epidemia i w krajach które nie mają szczepionek, liczba zachorowań jest dużo większa niż w tych, które mają ich wystarczająco.

  •  

   pokaż komentarz

   @tajniak: Na sezonową grypę też było mniej zachorowań. To jest wynik uczulenia społeczeństwa na przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Jedyna pozytywna strona tej propagandowej szopki.
   Skąd masz te procenty?

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: To ty nie wiesz, że 98% statystyk to dane wzięte z powietrza? :) A co do epidemii... cała sprawa śmierdziała z daleka, od zmiany klasyfikacji pandemii, poprzez gigantyczny niewspółmierny szum medialny, aż po brak gwarancji na szczepionki. Nawet jeśli to było aż 5%, biorąc pod uwagę same suche fakty jakie wtedy posiadało ministerstwo dobrze zrobiono, mimo nagonki na minister (należą jej się kwiaty).

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: "Dysproporcje są zdrowe. Natura uczyniła świat nierównym" Znaczy: baby do garów! No bo natura uczyniła je "nierównymi". A co z takim "bękartem Wersalu"? Przecież Polska jest bardzo nierówna w stosunku a to do Niemiec, a to Rosji. Mamy, w imię "naturalnej" nierówności pozwolić na traktowanie z buta? W ekonomii to też działa: ktoś mający kasę czasem chodzi przecież też do "zwykłych" przychodni i szpitali, ale na jego wizyty tam złożyli się też inni nie-tak-bogaci zdrowi ludzie. W imię do-jakiegoś-stopnia-pojetej społecznej solidarności (oczywiście- totalna urawniłowka to pomysł raczej z piekła wzięty!). Jak zauważysz (nie trzeba do tego żadnych naukowych obserwacji) nie ma żadnego kraju liczącego się na świecie (zarówno politycznie jak i gospodarczo), w którym istnieją duże dysproporcje społeczno-ekonomiczne. Nawet w takich konserwatywnych, aczkolwiek bogatych (ropa) państwach Zatoki Perskiej rządy dotują całe mnóstwooo produktów. A to przecież wbrew "naturze", jak powiadasz. A teraz odp. mi gdzie chciałbyś bardziej żyć (bez prawa wyboru statusu majątkowego, ot tak rzucony losem do jakiejś rodziny): Europa, pn. część Ameryki Pn., Australia i Oceania, wsch. Azja (mniejsze i ciągle zmniejszane dysproporcje społeczne) czy też: Ameryka Łacińska, Afryka, większość Azji (gdzie panuje wolna amerykanka, a ludzie nawet umierają)? Poza tym- pomyśl, kapitaliści wielcy posiadacze i prawdziwi rządzący tym światem już dawno doszli do wniosków, że wzorce rodem z czasów minionych (grupka bogaczy i cała masa chołoty) nie pomagają wcale im w bogaceniu się- wręcz przeciwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gazetapl2: Ludzie umierają bo chcieli, żeby ich leczono "za darmo" - to teraz mają swoje za darmo. Trzeba było prywatyzować wszystko jak leci 20 lat temu, bali się prywatyzacji to teraz niech czekają miesiącami na operacje i zabiegi.

   Natomiast minister zdrowia nie jest od troski o ludzi tylko od troski o rozsądne rozdysponowanie środków na leczenie i choć żaden minister z oczywistych powodów nie jest w stanie zrobić tego efektywniej niż sektor prywatny to jednak pani minister udało się uniknąć kolosalnego błędu który właściwie z założenia powinna popełnić jako urzędnik państwowy w dodatku z klucza partyjnego - zachowała się rozsądnie, tak jak by jej zależało i jakby to były jej pieniądze, a nie publiczne. Gdyby wszyscy urzędnicy tak się zachowywali to socjalizm może byłby do wytrzymania, ale niestety oni zawsze będą w mniejszości.

  •  

   pokaż komentarz

   @artfil: No i masz swój socjalizm - my byśmy woleli żeby za studia sami płacili - potem się odkują zarabiając tyle na ile wyceni ich rynek.
   Ty chcesz najpierw ich wykształcić za nasze pieniądze, a potem na zasadzie "bo już powinni być wdzięczni" dać im niskie pensje. I co? Zaakceptują twoje argumenty i zaczną spłacać dług społeczeństwu pracując za darmo czy spierdzielą za granicę? Twój socjalizm kształci świetnych lekarzy tyle że zachodnim krajom - ot polski podatnik edukacyjnym sponsorem europy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: Nie zupełnie tak, owszem placmy na studia medyczne i wszelkie inne podatki, ale nie zgódźmy sie na to, aby potem nagle 1ną grupe wyrózniano. Czemu lekarze mają zarabiac o wiele więcej pieniedzy (pochodzących z budżetu = naszych kieszeni) niz inni specjaliści pracujący w tzw. sferze budzetowej? Po co karzą kształcic sie tak długo nauczycielom skoro potem daja im tak marne pensje? Albo bibliotekarze- czy nie wystarczy 1nomiesięczny kurs i juz ma całą potrzebną wiedzę? I kilka innych przykładów tego typu. A poza tym: sila nacisku- nie damy im więcej PLN to odejda od chorych. I to jest sposób walki o podwyzki? Jak górnicy- przyjechali do Wawki , dali ostry pokaz siły i dostali swoje, a np. policjanci w ogóle strajkowac nie mogą, choc pracę maja niezbyt najsowa a pensje z pewnością zbyt małe. Zatem jak ktos rządowi może ostro przypie**olić to ma duża racje w swoich postulatach, a kto nie ma siły przebici- to spadówa?! Ale, my podobno, nie budujemy kapitalizmu w wydaniu XIXwiecznym, tylko: spoełczeństwo obywatelskie, kraj równych szans, i kilka innych tego typu sloganów. Zatem skoro budżet mamy taki, jaki mamy, uważam, że domaganie się akurat przez lekarzy wyzszych pensji jest co najmniej nie ok (to całkiem znane powiedzenie, że nawet i Solomon z próznego itd...).

  •  

   pokaż komentarz

   @artfil: Czemu lekarze mają zarabiac o wiele więcej pieniedzy (pochodzących z budżetu = naszych kieszeni) niz inni specjaliści pracujący w tzw. sferze budzetowej?

   Bo ich praca jest tyle warta, a nie są skazani na jednego pracodawcę - mogą leczyć prywatnie, albo wyjechać. Oczywiście to nigdy nie będzie specjalnie prawidłowa wycena, bo sytuacja się zmienia w czasie, oraz w zależności od miejsca i wielu innych czynników czego nie jest w stanie przeanalizować jakiś urzędnik w Warszawie. Centralne sterowanie jest niewydolne, ale to nie zmienia faktu, że póki co nie mamy szansy na reformę w ubezpieczeniach zdrowotnych i jesteśmy skazani na pokrywanie kosztów pracy lekarzy z kasy państwa.

   Po co karzą kształcic sie tak długo nauczycelom skoro potem daja im tak marne pensje?

   Nikt im nie karze - jest cała masa ludzi po studiach na kierunkach kompletnie nieprzydatnych w gospodarce którzy z pocałowaniem w rękę biorą pracę za takie pieniądze i w takich warunkach - jak zacznie brakować nauczycieli to będziemy mówili o podwyżkach.

   A poza tym: sila nacisku- nie damy im więcej PLN to odejda od chorych. I to jest sposób walki o podwyzki?

   A co w tym dziwnego? Nie ma płacy nie ma pracy. Lekarz może się zwolnić kiedy chce jak nie satysfakcjonują go zarobki tak samo jak każdy inny pracownik, a że w tym wypadku pracodawcą jest państwo, które zobowiązane jest przepisami zapewnić opiekę medyczną obywatelom to wygląda to tak a nie inaczej.

   _Zatem jak ktos rządowi może ostro przypie**olić to ma duża racje w swoich postulatach, a kto nie ma siły przebici- to spadówa?_

   Dokładnie na tej samej zasadzie inżynier ma większą siłę przebicia w rozmowie z pracodawcą w prywatnej firmie niż robotnik fizyczny. To w przypadku lekarzy - górnicy to inna historia. Państwo w ogóle nie jest od tego żeby zajmować się górnictwem, a niestety w demokracji jak ktoś robi zadymę to dostaje swoje... nic to jednak nie ma do dyskusji o lekarzach - oni nie robią rozróby tylko dyktują warunki na jakich będą pracować, a jak się nie podoba to można ich zwolnić.

   Ale, my podobno, nie budujemy kapitalizmu w wydaniu XIXwiecznym, tylko: spoełczeństwo obywatelskie, kraj równych szans, i kilka innych tego typu sloganów.

   Podobno. Nie wiem, jak na pewno nigdy nie będą brał udziału w budowie państwa opartego o slogany - wolę XIXwieczny kapitalizm.

   Zatem skoro budżet mamy taki, jaki mamy, uważam, że domaganie się akurat przez lekarzy wyzszych pensji jest co najmniej nie ok (to całkiem znane powiedzenie, że nawet i Solomon z próznego itd...)

   Haha no pewnie - mają się poświęcić dla wspólnego dobra? Nie rób sobie jaj, nie po to człowiek zasuwa na jednych z najcięższych studiach żeby potem klepać biedę dla wspólnego dobra. Sytuacja jest prosta, albo im się będzie opłacało pracować dla państwa polskiego, albo będą pracować gdzie indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: "wolę XIXwieczny kapitalizm." To chyba jednak nie po drodze nam jest. :-/

 •  

  pokaż komentarz

  W tym roku na jesień pewnie też będzie 'modna' jakaś grypa. Bo to jest dokładnie jak z odzieżą - trzeba wylansować nową modę, żeby w każdym sezonie trzeba było kupić nowe rzeczy

 •  

  pokaż komentarz

  "Cena, którą rząd holenderski zapłacił za wszystkie szczepionki nie została podana do publicznej wiadomości ze względu na podpisanie klauzuli o zachowaniu tych danych w tajemnicy dla dobra firm farmaceutycznych."
  To mnie zasmuciło. Biedne firmy farmaceutyczne... :(

 •  

  pokaż komentarz

  Na 100% nie będzie tej informacji w dzienniku:P