•  

  pokaż komentarz

  Eksperci wypowiadają się, że to grube przegięcie - strona warta najwyżej kilkaset złotych, grafika rodem z painta, kod z gimnazjum.

  •  

   pokaż komentarz

   @c1chy:

   Kilka set złotych to też przegięcie. Zapewne chodzi tu o system zarządzania treścią. Takie silniki jak są pisane od zera kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych...

  •  

   pokaż komentarz

   @c1chy: Pewnie jakiś Sobiesiak, albo inny "znajomy królika" nieźle na tym zarobił.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy wytrzyma wykop effect?

  •  

   pokaż komentarz

   @snicer:
   Przegięcie to wiara w inteligencję tego który wierzy że 'twórcy'' tego gniota stworzyli CMS od podstaw.

   No cóż, jaka władza, taki portal.

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle kosztowaly prawa do wykorzystania wizerunku doktora House`a w logo.

  •  

   pokaż komentarz

   w dodatku skrypty javascript nie są autorskie tylko zapożyczone : D strona CTRL+C, CTRL+V

  •  

   pokaż komentarz

   @c1chy: Ehh geniuszu, dla Twojej wiadomości strony internetowe to nie tylko grafika... widać że nie chciało Ci się nawet przeczytać notki na temat serwisu:
   "Portal prezentuje w jednym miejscu wszelkie informacje niezbędne inwestorom, ułatwiając podejmowanie decyzji i oszczędzając ich czas. Zastosowano w nim nowoczesne technologie inteligentnego przeszukiwania internetu, wyszukiwania semantycznego, automatycznego tłumaczenia i udostępniania danych. Informacje tłumaczone są automatycznie na cztery języki. Wykorzystane rozwiązania pozwalają na dostarczanie bieżącej i wiarygodnej informacji potencjalnym inwestorom z regionu, Polski i całego świata."

   Jak widać w grę wchodzi algorytm wyszukiwania i indeksowania treści, obecnie zaindeksowanych jest łącznie prawie 80 000 treści dotyczących inwestycji i przetargów. Ponadto dochodzi tłumaczenie na 4 języki, twórcy nie mogli skorzystać z gotowych rozwiązań np. google translate, dlatego trzeba było napisać własne rozwiązania. Zapytasz się po co? Ano po to żeby zagraniczni inwestorzy wchodzący na portal nie musieli dodatkowo głowić się co jest napisane, tylko mieli jako tako dostarczone informacje w ich języku. Na Twoją głowę to zbyt skomplikowane, tak to jest z "byznesmenami" którzy ciągle nie pojmują wartości własności intelektualnej... no cóż za paręnaście lat może się to zmieni...
   Ponadto koszty promocji nie są wygórowane, pracuje w agencji reklamowej i wiem że ATL potrafi wygenerować o wiele większe koszty niż marne 500 tys. zł.

   PS: Zacytuj tych ekspertów co to mówią, że strona to grube przegięcie, proszę.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro: Wiem, że masz rację (takie pieniądze można wydać na serwis internetowy), ale moim zdaniem te pieniądze i tak zostały źle wydane. Za 0,5 mln nie zrobisz lepszego translatora niż Google i lepszej technologii przeszukiwania internetu niż Google. Nie mogę się po prostu oprzeć wrażeniu, że ktoś chciał zarobić pisząc własny CMS, translator i wyszukiwarkę, a te pół miliona to głównie prowizja urzędnika.

  •  

   pokaż komentarz

   Bezdyskusyjnie jest to API Google Translate.

  •  

   pokaż komentarz

   @koob: hehe dokladnie tez w pierwszej chiwli myslalem ze to Hugh ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro:
   Promocja może sobie i kosztować miliard.
   Jeśli ktoś wydaje publicznie pieniądze, w dodatku jest to 1 mln zł, to wypada aby od strony wizualnej było to coś dobrego a nie taki gniot.

   Jeśli to tak wygląda "na zewnątrz" to trudno uwierzyć aby i kod wyglądał lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro: ja też czekam na linka do wypowiedzi ekspertów

  •  

   pokaż komentarz

   http://www.krosno.pl - Strona mojego 50tyś. miasta, gniecie ten syf za 1mln, a kosztowała pewnie 9x mniej

  •  

   pokaż komentarz

   @snicer: Za takie coś to nie "kilka set złotych" tylko kilka set i to najwyżej Starogardzkiej.

  •  

   pokaż komentarz

   pobawię się w advocatus diaboli
   Po pierwsze strony kosztują, dużo kosztują-no chyba, że bierzesz wykonawcę z rodziny, albo ze zlecenia.przez.net.
   Do takiej strony musieli wziąć firmę, z której kilka osób musiało dogodzić całemu sztabowi ludzi od dyrektora ds czegośtam po pana wojewodę. To kosztuje. Dużo więcej niż gdyby jakiś webmaster usiadł sobie z wizją i zrobił sam stronę która by się podobała tylko jemu i miała tylko funkcje, które on uważa za stosowne działające w sposób, które on uważa za wystarczający.
   Po drugie grafika to również zapewne wypadkowa widzimisię kilku osób.
   Po trzecie:
   jesteś samorządem, albo masz s.a. w nazwie-cena strony x 2, albo x3.
   po czwarte:
   nie wiadomo, co to za moduły to logowanie i aktówka-być może to kosmicznie kosztowało.
   po piąte:
   nie wiadomo jaki jest backend-może to musi być zintegrowane z jakimis wewnętrznymi systemami. (większość programistów www kapituluje jak zobaczy bazę danych inną niż mysql, ba większość kapituluje jak zobaczy relacje w bazie danych).

   Ale owszem błędy były, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ktoś kto potrafi bezbłędnie wybrać dostawcę systemu, ze który może zapłacić kilkaset tyś PLN

  •  

   pokaż komentarz

   @dwiesciedziewiecdziesiatpiec: bo się ładne obrazki pojawiają?? Ta strona ma ZERO jakiejkolwiek funkcjonalności

  •  

   pokaż komentarz

   @c1chy: przynajmniej jest przejrzysta :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dwiesciedziewiecdziesiatpiec: nie gniecie, jest mało czytelna i nie ma tylu opcji, przejrzałeś chociaż "ten syf" przed wypowiedzią?

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro: Niczego nie zamierzam Ci udowadniać. Ty pracujesz w agencji reklamowej a ja zajmuje się tworzeniem strategii www - wiem ile co kosztuje i za 500k PLN, serwis powinień ślnić - jeśli wierzysz, że zagraniczny inwestor skorzysta z takiego serwisu, na temat, którego nawet w kontekście usability nie ma co rozmawiać to jesteś w błędzie.

   Trzeba jasno postawić fakty - 500k za ten serwis to wyrzucone pieniądze w błoto.

   Polecam wątek na PiO, który porusza tą kwestię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Supercoolljuk: A skąd Ty k@#$a wiesz jaka jest funkcjonalność tej strony buraku?
   Ta Polska zawiść już irytuje. ZERO FUNKCJONALNOŚCI ZERO ZERO ZERO, a zalogować do panelu admina czy użytkownika to sie raczej nie raczyłeś, d#%#%u.

  •  

   pokaż komentarz

   @rozkminator: dziękuję za obelgi i spieszę odpowiedzieć na Twoje merytoryczne uwagi. Pokaż mi proszę panel logowania dla użytkownika na stronie http://www.krosno.pl/ o której mówiłem w odpowiedzi na post dwiesciedziewiecdziesiatpiec

  •  

   pokaż komentarz

   @wilma: W nic nie trzeba wierzyć, do kodu strony można samemu zajrzeć. A, że nie rozumiesz co to za śmieszne znaczki są? To się nie wypowiadaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @rozkminator: Dlaczego na ludzi bluzgasz?! Weź się zachowuj bo cię wyprosimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rozkminator: czyżby ci się zrobiło głupio, że bezpodstawnie oskarżasz ludzi i się teraz wstydzisz odezwać? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Supercoolljuk: Nie, zwyczajnie nie siedze jak nolife 24 godziny na wykopie (?) Wtf?
   Chciałem Cie z całą odpowiedzialnością i oficjalnie przeprosić za bluzga. Fakt, poniosło mnie, przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @DamSon: a po co ktoś miałby jquery pisać po swojemu?

  •  

   pokaż komentarz

   @stefanzenon: a czy ja mowie o frameworku ; ] mowie o skryptach bazujących na nim. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro: Strona korzysta na 95% z translatica API. Języki się zgadzają. Kosztowne to jest na pewno. Można płacić od tłumaczenia lub stawiać na własnym serwerze.

   @matips: Za 0,5 mln nie zrobisz lepszego translatora niż Google i lepszej technologii przeszukiwania internetu niż Google.

   Translatica jest o wiele lepsza od google translate a kierunek tłumaczenia rosyjski<->polski jest bardzo dopracowany. (Pewnie dlatego że google tym się w ogóle nie interesowało).
   Po drugie nie wiadomo czy google tłumacz jest darmowy do działań komercyjnych i wyjdzie taniej niż translatica. Wyszukiwarka google do działań komercyjnych jest płatna. Nie chcemy wyszukiwać wszystkich stron tylko wybrane. Wyszukiwarka tam jest dobrze skrojona i dobrze ignoruje się z usługami google, być może korzysta z wyszukiwania Google. Wpisałem tam 'lasy państwowe' pokazały mi się artykuły ze śląska a z boku mapka Gogola z zaznaczonymi miejscami(można na nie kliknąć by się przenieść). IHMO daje lepsze wyniki niż google. W google musiał byś kombinować z dodatkowymi frazami, a potrzebne jest dla klientów coś prostego.
   Do tego co w tej aktówce będzie się robić? To moduł do prowadzenia aukcji przetargów? Jak tak to takie moduły są drogie, za niezawodność trzeba płacić.

   @DamSon: a czy ja mowie o frameworku ; ] mowie o skryptach bazujących na nim. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz.

   Jakie skrypty chciałbyś przepisać na nowo i po co? Czy pomyślałeś przez chwilę nad tym zanim to napisałeś?

 •  

  pokaż komentarz

  Ta Grafika (Nagłówek się zmienia, czasem jest face, a czasem babka) to naprawdę tragedia, zrobił bym im to i umieścił na bardzo dobrym panelu w CMSie z możliwością wszelkich zmian i administracji za 500pln. Wrzucili by jeszcze ofertę na jakiś serwis licytacyjny z ofertami pracy i pewnie dostali by jeszcze korzystniejszą ofertę, ale jak urzędnicy czują się na tyle bogaci że z kieszeni podatnika wolą zapłacić milion razy więcej? Kolejny i już przyznacie że całkiem zwykły przykład różnic pomiędzy właścicielem prywatnym i publicznym.
  Edit: Przejrzałem podstrony gdzie "przyciskami" są zwykłe linki podświetlone na niebiesko, poprawka, za 500pln można by zrobić dużo lepszą stronę, czyli w obecnym stanie nie jest ona warta nawet 500 pln

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   I oczywiscie w tych 500zl umiescilbys 12h support przez powiedzmy 3 lata z czasem reakcji do 15 minut?

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Oczywiście że nie, moi klienci dostają Panel pozwalający na łatwe edycje w panelu nie trudniejsze od dodania komentarzu na wykopie oraz support 8h dziennie z reakcją niemalże natychmiastową (tyle ile jestem w pracy) co naprawdę nie jest niczym niezwykłym. Druga sprawa że nieźle musiałby się AIDSsSTAFIE wycenić, czyżby zakładał że przez te trzy lata będzie przy swojej stronce musiał interweniować kilka razy dziennie? Wszedłem tu bo patrzę, a tu minus:O Myślę Troll się obudził:) Witam cię Radośnie:) Uśmiechnij się mój trolciu najdroższy i leć dalej pieprzyc ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   Misiaczku, juz sobie wyobrazam ten twoj CMS za 500zl z grafika i supportem.

   Chyba na jportalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Za 500zł to ja bym spokojnie wykonał lepszą stronę na Drupalu lub Wordpressie. Bądźmy szczerzy ale ta strona wygląda jak layout za 3.66, płatne SMSem. Po za tym tam nic nie działa,to jest jakaś wersja alfa?

  •  

   pokaż komentarz

   @elektryk91:
   Ja nie twierdze, ze ta strona jest dobra.
   Ja nie twierdze, ze sie nie da zrobic strony na gotowym skrypcie za 500zl.

   Ja twierdze, ze nie da sie postawic systemu CMS z hostingiem, supportem, przeszkoleniem z obslugi, grafika i masa innych rzeczy za 500zl (co jest wymagane w takim projekcie), wiec niech hitmanek p!%$!$# nie opowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: no ty zrobisz za 500 a w indiach ktos zrobi za 50 a w UK za 5000.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Jeszcze trzeba wziąć pod uwage skomplikowaną opiekę prawną nad serwisem ,która mieści się w zdaniu ,,Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (właściciel systemu) nie bierze odpowiedzialności za prezentowane w nim treści.'' Z takimi fachowcami mogą spać spokojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS:
   Patrząc na twoje wypociny oraz to że zakopałeś zaczynam podejrzewać że masz coś z tym gniotem wspólnego.

   Hosting pod taki gniot z ruchem nawet, patrząc optymistycznie, 20k uu miesięcznie, przeszkolenie urzędasów (gdzie każdy normalny CMS jest prostszy obecnie w obsłudze niż gadu-gadu), grafika robiona w Paint'cie itp to, nawet przesadzając, kwota 40-50 x mniejsza.

   W tym przypadku stawiam na to napisałeś na końcu, czyli - masa innych rzeczy. W tym najważniejsza z tej masy -np. teoretycznie - wujek wybierający firmę siostrzeńca w przetargu, który po skończonym kursie komputerowym i zaznajomieniu się z programem Paint, uznał że jest rewelacyjnym "łebmasterem".

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Storna za 0,5 mln zł nie powinna wymagać supportu. Czyi co? Nad serwerem dzień i noc stoi jakiś administrator, którego JEDYNYM zajęciem jest patrzenie czy się serwer nie zawiesił?

  •  

   pokaż komentarz

   @wilma:
   Czy ty umiesz czytac?

   Nie pije do tej strony, tylko do p!##%%$enia, ze da sie zrobic podobna strone za 500zl razem z hostingiem, supportem, przeszkoleniem i innymi rzeczami.
   I tak, 20 tysiecy zlotych, za strone ze wsparciem, wdrozeniem i hostingiem to calkiem realna suma.

   k$##a, co za idioci.

   A zakopalem, bo sa ciekawsze rzeczy w internecie niz gowniana strona chocby nie wiem ile kosztowala.

   Support to nie tylko patrzenie czy strona sie nie zawiesza. Support to takze wprowadzanie poprawek do portalu itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: 20k nie sadze. To jest miesiac pracy kilku osob - manager projektu, programista, grafik, tester trzeba im zaplacic, to juz jest z 30k jak nie więcej, do tego utrzymanie biura, sprzetu, internetu, kolejne z 20k i potem szkolenia, support z 5-10k miesiac. Jezeli prace trwaly wiecej niz miesiac, wydaje mi sie ze kwota 200-300k jest realna na polskie warunki.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: zrobił bym im to i umieścił na bardzo dobrym panelu w CMSie z możliwością wszelkich zmian i administracji za 500pln.
   I właśnie dlatego trzeba trzymać Cię przykutego do klawiatury w piwnicy i nie należy w życiu awansować na stanowisko na którym mógłbyś decydować o czymkolwiek istotnym w projekcie. WSZYSTKO kosztuje tyle, ile klient może zapłacić. Wycenę w ramach sprawiedliwości społecznej rób sobie na własnym podwórku :)

  •  

   pokaż komentarz

   Zachowujecie się jak pieprzeni gimnazjaliści którzy za 500 zł zrobią wszystko, byleby tylko jakąś pracę dostać. Ceńcie się jak jesteście takimi dobrymi programistami.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy mieć gotowy postawiony panel który oferujesz swojemu klientowi, robisz grafikę, tniesz, programista w trzy minuty wrzuca grafikę na panel w dowolnym dla Ciebie miejscu,a resztę samemu szybko się ogarnia. AIDSsSTAFIE ładnie tak po pare minusow wystawiac? Nie musisz nic widzieć, powstają na nim naprawdę dobre strony, to że nie ogarniasz. A to że się nie znam bo wszystko kosztuje tyle ile klient za płaci wsadź sobie między bajki, z pewnością nie działa to gdy jednym z czynników jest państwo ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Masz całkowitą rację! Mi kumpel zapodał taka strone: google.com
   Wchodzę i patrzę jakie ścierwo: grafika taka, ze nawet mój siostrzeniec zrobiłby lepszą, linki na niebiesko(a fuj!), wszystko jakies takie puste, nic na stronie nie ma a podobno za ta stronkę porabani kolesie dają miliony! I to jest dopiero przekręt! Ja bym zrobił taką stronkę nawet za 100!

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   Chyba jak klepiesz portfolia dla fotografow to mozesz miec gotowy system.
   Wystarczy, ze klient sobie zazyczy innej logiki biznesowej i mozesz sobie swoje cuda na jportalu w dupke wsadzic.

   Tez sugerujesz, ze mam kilka kont? Brawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Faktycznie pieprzysz jak potłuczony. Wyszukiwarka, kilka wersji językowych, CMS... za 500 pln. No fajnie ale te twoje gotowe "cuda" na mega-portalach czy innych jomlach to się nadają do sklecenia strony dla wiejskiej piekarni a nie portalu z informacją rządową.

   Pewnie pierwszy lepszy dzieciak by to zhaczył, a po dodaniu 80k dokumentów do wyszukiwarki chodziło by to tak, że trzeba byłoby opłacić farmę serwerów, żeby ten serwis jako tako działał.

   200-500k to jest realna cena za takie coś. Może pokaż co zrobiłeś, ocenimy jak będzie dobre wyślemy petycję do rządu, żeby każdą witrynę zlecał tobie. Nawet (myślę, że użytkownicy wykopu się zgodzą) możemy poprosić o bonus... powiedzmy 550PLN za witrynę :) Będziesz miał na zestaw kolorowych mazaków, który pomoże w projektowaniu.

   >Ceńcie się jak jesteście takimi dobrymi programistami.
   Zwariowałeś? Gość to w życiu nawet pewnie nie dodał artykułu do CMS-u, ma 12 lat a tu kreuje się na wielkiego "eksperta" co robi strony rządowe za 500 złotych:) Lepiej by się zajął czymś o czym ma pojęcie... na przykład sprawdził, czy ma już komplet podręczników do podstawówki.

   Zakładając, że kiepski programista zarabia 4k miesięcznie (a taki MASTAH jak HITMAN to już pewnie z 10-15k) mógłbyś wszystkie strony rządowe w Polsce przepisać od nowa (wiesz na takie fajne, na twoim mega skrypcie i z ładnymi obrazkami)... w góra 2 - 3 miesiące. Może zacznij od tej strony. Jak już skończysz daj znać - za tę jedną płacę sam (dla dobra Polski, no bo co? Nie będzie mój kraj miał takich "brzydkich" stron, robionych w paincie) :)

   Dorzucam nawet do tych 550 PLN 20 złotych na kawę, żebyś mógł całą noc pracować i skończyć już jutro. Także do roboty. Wielka kasa czeka :)

  •  

   pokaż komentarz

   @slawek22: Na jakich portalach, panel został postawiony dla wielu klientów i od podstaw a nie zakupiony ani zdobyty, Ja dostaje minusy ale to właśnie wy (w większości) peiprzycie jak potłuczeni. Oczywiście że samo zrobienie panelu nie brałbym 500pln, ale Panel mam raz i mogę umieszczać go gdzie chce, druga sprawa ja nie jestem programistą tylko pracuje z programistą, przyrównywanie do Google również jest niewłaściwe, oczywiście że google spisuje się oczywiście. Tylko po co wyolbrzymiacie to co napisałem jakbyście już nie mieli się do czego przyczepić, gdzieniegdzie może być. I nie imputuj mi słów o robieniu w Paincie, jeśli chcesz mi coś zarzucić to na podstawie jakichś faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   ja nie jestem programistą
   I w tym momencie mozemy zakonczyc dyskusje, bo nie ma co na profesjonalne tematy rozmawiac z laikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Może na podstawie faktu, że zwyczajnie nic nie rozumiesz. Myślisz, że masz jeden panel i wszystko na tym postawisz. Fakt nie ma sensu dyskutować, to tak jakby pokemon z gimnazjum gadał do Kubicy, że nie wie czemu on tyle zarabia... bo on na rowerze to by nawet za 100 złotych pojechał.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: polecam Ci moją krótką i bardzo niekompletną "analizę kosztów" takiego przedsięwzięcia:
   http://www.wykop.pl/link/430487/jeden-milion-zlotych-tyle-zaplacilo-wojewodztwo-slaskie-za-to/#comment-2665311

   nijak mu do 500 PLN (nawet jeśli zawyżyłem o 100 000, gdzie nawet jeśli wyliczenia są niedokładne to w dół, nie w górę).

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Możliwe że się przeliczyłem, nie jestem laikiem, nie jest na tyle zaawansowany by nazywać siebie programistą.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: przeliczyłeś się o jakieś 299 500 PLN, jak dla mnie jesteś laikiem.

 •  

  pokaż komentarz

  czytam te wasze komentarze i śmiać mi się chce.
  najpierw płacz i stękanie, że programista ch#!owo zarabia, że w polsce nie szanuje się pracownika, że wykształcony zarabia tyle co sprzątaczka w biedronce i takie tam p$%$#%!enie blablablablabla, a teraz co drugi wyrywa się z kwotą rzędu 500zł.
  500zł to kosztuje u hydraulika przepchanie kibla ( http://piastow.olx.pl/pogotowie-hydrauliczne-iid-100709568 ). więc albo nic nie potraficie i wasze usługi są na poziomie przepychanego kibla, albo się po prostu nie cenicie. a jak się sami nie cenicie, to potem nie miejcie pretensji, że ktoś to wykorzystuje i rucha jak frajerów, proponując ochłapy zamiast pensji. może i ch#!owy jest ten portal, ale nie przeginajcie pały w drugą stronę, zwłaszcza że nie znacie szczegółów umowy/zlecenia.

  a na miejscu tych webmasterów za 500zł wolałbym grabić liście. mniej się człowiek nawk$!%ia, na świeżym powietrzu posiedzi, a i pewnie więcej zarobi (10zł/h)

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie jest jakiś dokument odnośnie kwoty przeznaczonej na tą amatorszczyznę?
  Będzie trzeba wykonać audyt i przesłać do odpowiedniego urzędu...

  Nawet audyt niepotrzebny - wystarczy parę kliknięć i mamy po kolei:

  "Błąd 500
  Błąd wewnętrzyn. Proszę spróbować ponownie za klika minut."

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba wiele ludzi ma marne pojęcie o powstawaniu tego typu serwisów, gimnazjalne wręcz. To nie jest "stronka na jumli za 300zł"

   Analiza wymagań i spotkania z klientem, przygotowanie dokumentacji i modeli UML (i pochodnych) - 10 000 PLN - nikt nie spotyka się w McDonaldzie, spotkania z klientem to czas pracowników, czas nie jest darmowy
   Stworzenie briefu dla projektu graficznego - tydzień pracy dobrego accounta, 2 000 PLN
   Stworzenie projektu graficznego - 3 tygodnie pracy dobrego grafika, 5 000 PLN
   "Cięcie" projektu do odpowiednich formatów - 2 tygodnie pracy dobrego kodera, 3 000 PLN

   Programowanie frontend/backend - 3 miesiące pracy dobrego teamu developerów (liczmy 3 programistów) - 90 000 PLN
   Testowanie aplikacji - 3 miesiące pracy dobrego testera - 15 000 PLN
   Amortyzacja sprzętu/prądu/wynajętego biura za 3 miesiące - razem ~20 000 PLN
   Hosting utrzymujący taki ruch (jaki hosting, VPS lub serwer dedykowany) - 2 000 PLN (rocznie)
   Roczny support techniczny (czas reakcji do 1h), SLA - 30 000 PLN

   Razem 177 000 PLN co jest mocno zaniżone bo o paru etapach na pewno zapomniałem - razem za realną cenę wykonania przyjąłbym 300 000 PLN.

   No milion to nie jest, ktoś na pewno niechudo posmarował, ale wciąż są to kwoty, o których mnóstwo komentujących nie ma zielonego pojęcia. 300k jest akceptowalne i to raczej norma w branży (w branży, nie w "branży", pamiętajcie.)
   Czas programisty kosztuje, ale to jest nic. Mało ludzi wie, że dobrzy programiści są bardzo drodzy bo płacisz również za wiedzę, wieloletnią naukę. poświęcenia i wyrzeczenia osoby, dla której "to przecież 10minut klikania"

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl:
   Koszt strony to 450 tys.
   Kolejne 450 tys to promocja.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: w takim razie źle nie jest, koszt całkiem przyzwoity. Podejrzewam, że gdyby zlecenie dostało się mojej firmie - wyszłoby gdzieś pomiędzy 300 a 400 tys.
   No, ale gdyby dostało się zleceniom.idz.pan.precz.z.netu to nagle 1000zł zrobiłoby się wygórowane. Nienawidzę ludzi krytykujących, którzy mają ZEROWĄ wiedzę o temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Jesli tą stronę robił dobry grafik chciałbym zobaczyć złego.

   A nie tylk o czas programisty kosztuje, bo musiał sie szkolic,po swiecać i wyrzeczać. Prawie w każdym zawodzie płacisz za doświadczenie jak choćby mechanik samochodowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wmac: tylko że prawie w każdym zawodzie ludzie to rozumieją. W branży IT nie.
   "No jak to 150PLN za wizytę jak pan tylko poklikał 15minut i gotowe?" - nie znasz tego? popracuj w IT, poznasz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @xardaspl: _Stworzenie projektu graficznego - 3 tygodnie pracy dobrego grafika, 5 000 PLN
   to jak będziesz miał takie zlecenie to za 200 zł Ci zrobię taka grafikę w dwa wieczory ;) Reszta może być dla Ciebie :D
   Nie oszukujmy się. Grafika tego jest na poziome tytków z jutuba. Może to jeszcze nie jest finalna wersja. Mam taką nadzieję. Logo świetne. Grafika strony nawet do niego nie nawiązuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @xardaspl: _5 000 PLN "Cięcie" projektu do odpowiednich formatów - 2 tygodnie pracy dobrego kodera,
   Tutaj to przesadziłeś. Przecież to zrobi każdy student informatyki za 100zł z pocałowaniem ręki. Koder do tego nie jest potrzebny. Kodowanie to pisanie w assemblerze, lub w innym szyfrze niezrozumiałym przez ludzi.
   Z drugiej strony po co to ciąć, nie szybciej zapisać jako całą bitmapę i wyznaczyć miejscami na rozciąganie tekstu? Wiem co powiecie, że cięcie oszczędza transfer, przecież transfer jest tani.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbosXII @ropusz nie znalazłem dla was odpowiednio krótkiej odpowiedzi, a elaboratów produkować nie zwykłem. W skrócie: obaj jesteście w błędzie ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Jestem w błędzie, że nie zrobię grafiki na takim poziomie za 200 zł, że w dwa wieczory, czy to że grafika jest na poziomie tutków, czy że logo świetne ?

   Ok. Każdy ma inny gust. Mam nadzieje, że kasa poszła na prawdziwie profesjonalny i dobry kod.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropusz: kod HTML jest bardzo OK, rzuć źródło jeśli masz o tym pojęcie ;-) Nie wiem, jak backend.
   Natomiast ta grafika NIE miała być ładna! W świecie pojęć obiektywnych (IT musi być obiektywne) nie ma nawet takiego słowa!

   Ta strona miała być używalna (usability), czytelna (readability) oraz użyteczna/dostępna (accesibility) - TAK, to trzy różne pojęcia, oznaczające coś mocno innego. I te kryteria spełnia wyśmienicie. Testowałem też pod lynksem (http://pl.wikipedia.org/wiki/Lynx_(przegl%C4%85darka) oraz przeglądarką Nokii E66 (oraz Operą Mobile)).

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: nie znam się aż tak na kodowaniu ale spojrzałem...
   Obrazek u góry (w sumie jedyny) w nazwie ma baner - adblock blokuje.
   Efekt rollover dla menu bez background-position. Nie wiem jak Ciebie ale mnie drażni miganie obrazków w menu.
   O przyjaznych linkach to pewnie też nie słyszeli.
   Link obrazka u góry: http://www.invest-in-silesia.pl/pl/home/index?mc=
   Pierdołki, wiem, ale jak wpisujesz rollover w google to pierwszy poradnik jest o tym jak to zrobić normalnie.

   Nie zgadzam się z tym: Natomiast ta grafika NIE miała być ładna
   To jak z dziewczyną. Wyglądem ma przyciągać, wnętrzem (treścią) zatrzymywać na dłużej.

   Już wyobrażam sobie rozmowę z grafikiem (sam napisałeś: dobry grafik - 3 tygodnie - 5 000): "Wiesz strona będzie dla Śląska, zrób tak żeby nie było ładnie, a my j$!niemy taki kod, że wszyscy będą sikali po nogach. najlepiej p##%%%#nij szary gradient a my se resztę w css pokolorujemy".
   W sumie już gradient mogli se zrobić w kodzie, zaokrąglenia itd.
   Proszę Cię. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby ta strona była usability, readability i accesibility (i jeszcze perę innych *blity), a do tego jeszcze najzwyczajniej w świecie ładna (podobająca się)

   Naprawdę dało się to zrobić lepiej (pisze tylko i wyłącznie o grafice),. Prosto, czytelnie, przyjaźnie dla użytkownika, miło dla oka.

   PS. Wiem co to lynks ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ropusz: Przyjazne linki są dla SEO, nie dla ludzi (poza małym gronem wyjątków). Ascetyczność jest jak znalazł dla stron urzędowych/rządowych/spełniających jedną określoną funkcję. Moim zdaniem, OFC.

   Zauważ, że ta strona jest bardzo mocno stargetowana. Ma grupę docelową, której, dziwnym trafem, nie obchodzą ładne i świecące designy. Obchodzi ją za to tylko i wyłącznie treść, podana w łatwo-znajdywalnej formie. Kryterium spełnioney.

   Oczywiście dałoby się to zrobić ładniej, nawet w mniejszych pieniądzach. Ale przez freelancera. A do przetargów freelancerzy nie startują, "S.A." czy "sp. z.o.o." po nazwie firmy to raczej wręcz wymóg (ciekawostka: ludzie z zewnątrz robią się niesamowicie wręcz grzeczni, gdy na końcu maila czytają NAZWAFIRMY S.A. ;-) )

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Widać, że mamy zupełnie rożne podejście do tego (i dobrze).
   Strona jest dla ludzi. Ludzie lubią ładne rzeczy. Zachęca ich to do przeglądania i zagłębiania się w treść, która (zgadzam się) jest najważniejsza. Po co jednak przeszkadzać jak można pomóc?

   Jaki jest wg Ciebie target?

   Nie chodzi mi o ładne i świecące designy. Można zrobić coś prostego i z klasą. Coś takiego, że jak wejdziesz na stronę to nawet nie zwrócisz uwagę na grafikę. Szary gradient nie pasuje.

   Nie wyobrażam sobie grafika, który by się podpisał pod tym layoutem. Serio. Nawet przy podejściu że nie musi dobrze wyglądać...

   Myślę, że waśnie wygląd jest przejściowy i nie ma się zbytnio co nad nim rozwodzić ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ropusz: może i nie robił go grafik, może nastukał go w dwie nocki programista (programiści nie mają gustu do designu, wiem na swoim przykładzie :) ).
   Target to inwestorzy, IMHO.

   A co do różnicy w podejściach: cóż, ja po prostu idę bardziej w stronę aplikacji internetowych/intranetowych (jakieś CRMy, ERPeki, Parsery, systemy inwentaryzacji i inne ładnie brzmiące skróty), nie "klepię stronek". A tam mam frameworka, który dba o jednolitość widgetów, oraz kodera, który dba o to, by widgety były ładne. Ponadto testera, który dba, by działały. Wolę pracę zespołową i jasny podział ról, bez włażenia sobie wzajemnie na kompetencję.
   Ja robię to co lubie (piszę kod) i jestem zadowolony, bo mi nikt nie narzeka na wygląd.
   Koder robi to co lubi (styluje kod) i jest zadowolony, bo mu nikt nie narzeka, że ten śliczny link nie działa.
   etc, etc.

   branża IT jest niesamowicie szeroka, ot co ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Myślę, że inwestora nie przekona ta strona. Nie wygląda po prostu porządnie. Nie będzie patrzył w kod. Nie doceni możliwości. To jest reklama. Musi wyglądać ładnie.

   Właśnie dlatego, że branża IT jest niesamowicie szeroka, to przy takim budżecie powinno się znaleźć miejsce dla dobrego grafika (tak jak pisałeś wcześniej).

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: te 450 tys. to pewnie dostał c1chy za wrzucenie linka na wykop ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Kurczę, zrobiłbym im to nawet za 800 tysięcy.