•  

  pokaż komentarz

  Izrael wyszedł ze strefy gazy prawie 15 lat temu, jak widać arabowie wolą rzucać kamieniami, mieszkać w ziemiankach i wspierać terrorystów zamiast odbudować swój dom.

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Niemców w gettcie warszawskim też nie było. Czemu więc żydzi umierali na ulicach i mieszkali w piwnicach a nie budowali swego domu pod zarządem żydowskich judenratów?

   źródło: bi.gazeta.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: Getto nie miało dostępu do morza i granicy z innym, bliskim kulturowo krajem. Gaza ma, morza nie wykorzystuje a sąsiad się od nich odgrodził xD

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: płaca ci za te kłamstwa czy kłamiesz z powodu braku swej wiedzy? Przecież Izrael nałożył blokadę na getto gaza zwane strefa gazy, dlaczego wojska żydowskie zaatakowały na wodach międzynarodowych pokojowy konwój wiozący pomoc humanitarną dla strefy gazy i zamordowały kilka osób z tego konwoju?
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Incydent_u_wybrze%C5%BCy_Strefy_Gazy_(2010)

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Przecież, tam zastrzelenie planistycznyka przez policje/wojsko jest na porządku dziennym. To jest takich holokaust ale robiony przez żydów. Oni po prostu nie mogą sobie pozwolić aby Palestyńczycy bmyli tam większością więc wyburzają im domu itd taka represja :)

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson to że gaza ma morze i leży blisko granicy na nic się nie zda jeśli jest odizolowana. Nie da się tam nic przetransportować bez zgody Izraela

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: tyle ze zalozyli blokade ladowa i morska na caly obszar. Takze samo wyjscie nic zmienilo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Już my wszyscy wiemy co by oni zaczęli transportować bez nadzoru Izraela.

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: "Izraelskie władze zażądały od aktywistów zmiany kursu flotylli, zapraszając ją do portu w Aszdodzie, gdzie przewożony ładunek miał zostać poddany kontroli, a następnie dostarczony do potrzebujących w Strefie Gazy"

  •  
   k....k

   -17

   pokaż komentarz

   @hiperchimera:

   Spytaj swojego pracodawcy, trollu.

  •  

   pokaż komentarz

   Izraelskie władze zażądały od aktywistów zmiany kursu flotylli, zapraszając ją do portu w Aszdodzie, gdzie przewożony ładunek miał zostać poddany kontroli

   @Mario7400: czyli jednak jest blokada i to żydzi decydują co może być wwożone i wywożone do Getta Gaza, czyli zupełnie jak w przypadku getta Warszawskiego gdzie cały obrót towarów do i z był kontrolowany przez Niemców

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz:

   Okej, odpowiedz mi wobec tego na 3 proste pytania:

   1. Dlaczego Palestyńczycy zawrócili wczoraj z granicy ciężarówki z pomocą w formie żywności i pieluch?. Jedyne co przepuścili to zaopatrzenie medyczne.

   2. Skoro Izrael jest ten zły, to dlaczego Egipt również zamknął granicę ze Strefą Gazy?

   3. Skoro protesty są pokojowe - to jakim cudem w ciągu miesiąca trzykrotnie podpalono przejście graniczne?

  •  

   pokaż komentarz

   Izrael wyszedł ze strefy gazy prawie 15 lat temu, jak widać arabowie wolą rzucać kamieniami, mieszkać w ziemiankach i wspierać terrorystów zamiast odbudować swój dom.

   @frutson: A z czego on ma odbudować ten dom? Z gruzów? To jest do cholery odizolowane getto pozbawione perspektyw ekonomicznych i rozwojowych.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież, tam zastrzelenie planistycznyka przez policje/wojsko jest na porządku dziennym.

   @krzysztofu: Zwłaszcza gdy z nożem w ręku rzuca sie na Izraelczyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako:

   To jest do cholery odizolowane getto pozbawione perspektyw ekonomicznych i rozwojowych.
   Duża część Palestyńczyków pracuje w Izraelu. To znaczy pracuje wtedy gdy Hamas nie robi wojny z Izraelem. Od lat UE co roku pomagała autonomii palestyńskiej kwotami rzędu kilkaset milionów Euro. Gdy wygrał Hamas finansowanie sie urwało. Gdy na Zachodnim Brzegu jakoś Hamas dogadał się z Fatahem to dotacje zostały wznowione. Zasilają programy rozwoju handlu i usług, edukacji, policji, służby zdrowia.Teraz z różnych europejskich programów pomocowych korzystają regiony Hebronu, Ramallah czy Nablusu - czyli Zachodni Brzeg. Do Gazy trafia jakiś 1% europejskiej pomocy. Pewnie dlatego, że rządzi tam Hamas. USA przez lata finansowały ONZowską agendę UNRWA (organizującą pomoc Palestyńczykom) kwotami rzędu 360 mln $. W styczniu 2018 zmniejszyli tę pomoc o 120 mln $ uważając że ta pomoc utrwala istniejący stan rzeczy.
   Strefa Gazy mogłaby funkcjonować jak Zachodni Brzeg. Dostawać pomoc na rozwój, zarabiać dzięki możliwości pracy w Izraelu. Wolą być wysuniętą placówką wojskową Iranu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Powiedz mi. Czy w Gazie lepiej się żyło za czasów koloni brytyjskiej kiedy to byli eksploatowani, czy za czasów Izraelskich kiedy to dostają tak wielką pomoc? Naprawdę myślisz, ze nagle urodziło się tam pokolenie idiotów, którzy sobie gorzej radzą w "perspektywicznym Izraelu" niż w brytyjskiej koloni?
   I co to za argumentacja, ze mają oni cierpieć, za to, że rządzi tam Hamas. Nie każdy w gazie jest z Hamasu, ale to fakt, ze mają tam duże poparcie. Wiesz dlaczego? Bo Hamas jest jedyną strukturą która jest zdolna do walki z Izraelskim okupantem. Gdyby nie działania Izraelskie Hamas nigdy by nie zdobył tam poparcia.

   Teraz potwora, którego sami stworzyli, używają jako usprawiedliwienie do powolnego wyniszczenia mieszkańców strefy Gazy.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako:

   Powiedz mi. Czy w Gazie lepiej się żyło za czasów koloni brytyjskiej kiedy to byli eksploatowani, czy za czasów Izraelskich kiedy to dostają tak wielką pomoc?
   Przede wszystkim to Brytyjczycy panowali tam jakieś 20 kilka lat. Wcześniej było imperium osmańskie. A Palestyńczykom żyło się lepiej zanim zaczął rządzić Hamas. Tak samo Wenezuelczykom żyło się lepiej zanim zaczął rządzić tam Chavez a później Maduro. Czasami narody dokonują złych wyborów. I ponoszą tego skutki.

   I co to za argumentacja, ze mają oni cierpieć, za to, że rządzi tam Hamas.
   Cierpią bo Hamas chce żeby cierpieli i żeby przez to bardziej nienawidzili Żydów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400:

   Cierpią bo Hamas chce żeby cierpieli i żeby przez to bardziej nienawidzili Żydów.

   To nie Hamas ich (Palestyńczyków) zamknął w getcie, odcina im prąd i wodę, oraz nie Hamas do nich strzela i zrzuca bomby.
   Jeśli to Hamas jest przyczyną nienawiści Palestyńczyków do Żydów, to dlaczego Izrael zamiast pokazywać, że są dobrymi ludźmi, pomagać im, oraz zlikwidować Hamas (mają jeden z najlepszych wywiadów na świecie i nie potrafią go użyć we własnym kraju?) to morduje Palestyńczyków i traktują jak Niemcy Żydów w czasie wojny? Takimi Działaniami wywołują uzasadnioną nienawiść, bez pomocy Hamasu.

   Izrael nie likwiduje Hamasu, bo ten stanowi usprawiedliwienie czynnej eksterminacji Palestyńczyków.

   Oczywiście, że Hamas to bandyci, nie usprawiedliwia to jednak Izraelskich mordów na cywilach.
   Pamiętajmy, że Palestyńczycy są potomkami Żydów którzy zostali w Izraelu i ulegli arabizacji. Genetycznie byliby najczystszą diasporą żydowską. Natomiast Izrael składa się głównie z Żydów Europejskich, którzy mocno wymieszali się z Europejczykami, a połowa z nich w ogóle nie ma pochodzenia semickiego, lecz chazarskie (turkmeńskie).

   pokaż spoiler Przypomina to bardzo sytuację z lat 40, gdzie Niemcy uznali się za Arian, więc zaczęli mordować Polaków, bo ci zajęli ich Aryjskie ziemie. Dziś wiemy, że niemcy są tyle spokrewnieni z arianami co się namieszali ze Słowianami i Skandynawami. Genetycznie z Arianami najbliżej spokrewnieni są Słowianie zachodni, jako że oba ludy wywodzą się bezpośrednio z indoeuropejczyków. Dokładnie tak jest dziś z Izraelczykami i Palestyńczykami.

  •  

   pokaż komentarz

   połowa z nich w ogóle nie ma pochodzenia semickiego, lecz chazarskie (turkmeńskie).

   @orkako: No chyba tylko ze 20%. Dużo mają genów słowiańskich R1A1. Ale dominuje ten sam genotyp co u Palestyńczyków.

 •  

  pokaż komentarz

  Obrazek nie tłumaczy co jest przyczyną tych wskaźników.

 •  

  pokaż komentarz

  Biorąc pod uwagę naszą historie to myślę że jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego wolą walczyć niż pozwalać najeźdzcom zgnębić się do końca.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: Palestyna jest pod okupacją Reptilian. Masz internet od wczoraj?

  •  
   k....k

   -95

   pokaż komentarz

   @wRUKwiony_Frustrat:

   Najwyraźniej ty masz od wczoraj, że nie masz pojęcia co tam się dzieje. Problemy i wojna trwa juś od kilkudziesieciu lat, a Żydzi nikogo nie najechali.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: Myślę że ma to związek z utratą niepodległości przez Palestynę po II WŚ, ale mogę się mylić. Przypomnisz mi dlaczego Izrael powstał właśnie tam i gdzie wcześniej mieszkali żydzi?

  •  

   pokaż komentarz

   Myślę że ma to związek z utratą niepodległości przez Palestynę po II WŚ, ale mogę się mylić

   @wRUKwiony_Frustrat: No, no. Niepodległa Palestyna, ciekawa teoria. Szkoda, że nic takiego nie miało wtedy miejsca.

  •  
   s....a

   +53

   pokaż komentarz

   @wRUKwiony_Frustrat: Dyskutuj z neuropkiem to Cię opluje i uzna że wygrał

   a Żydzi nikogo nie najechali.
   @kolluk: Trzymaj i doucz się historii. To nie był najazd a kolonizacja zatwierdzona przez UK.

   W 1841 roku Żydzi zakupili w Palestynie pierwszy gaj pomarańczowy
   W 1856 roku w Jerozolimie żyło już ponad 5 tys. Żydów.
   W 1880 roku do Palestyny przybyła fala żydowskich uchodźców z Jemenu. Szacuje się, że w owym czasie w Palestynie obok 500 tys. muzułmanów żyło około 40 tys. Żydów.
   W latach 1881-1903 do Palestyny napłynęła pierwsza fala żydowskich imigrantów. Była to tzw. pierwsza alija (dosłownie: „wstąpienie” – tak Żydzi mówią o powrocie do „ojczyzny swoich ojców”). Szacuje się, że w tym okresie osiedliło się w Palestynie około 25 tys. Żydów.
   W latach 1904-1913 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. W drugiej aliji do Palestyny przybyło około 40 tys. Żydów.
   W latach 1919-1923 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów.


   1 lipca 1920 roku oficjalnie Palestyna przypadła Wielkiej Brytanii, na mocy traktatu pokojowego z Turcją.

   Wielka Brytania zdecydowała się w 1921 roku podzielić terytorium mandatowe Palestyny i utworzyć arabskie państwo – Emirat Transjordanii. Rząd Wielkiej Brytanii opublikował także 18 czerwca 1922 roku pierwszą „Białą Księgę”, która ograniczała roczną wielkość żydowskiej emigracji napływającej do Palestyny.
   Gdy w 1922 roku brytyjskie władze mandatowe przeprowadziły spis ludności w Palestynie, oficjalne wyniki mówiły, że pośród 752 tys. mieszkańców kraju żyje 84 tys. Żydów (11,17% ogółu mieszkańców).


   W latach 1924-1931 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. Szacuje się, że w tym okresie w Palestynie osiedliło się około 80 tys. Żydów
   W latach 1931-1940 piąta fala żydowskich imigrantów przybyła do Palestyny. Szacuje się, że w tym okresie około 250 tys. Żydów osiedliło się w Palestynie


   W listopadzie 1935 roku politycy arabscy przedstawili Brytyjczykom memorandum, domagając się utworzenia demokratycznego rządu arabskiego w Palestynie, wprowadzenia całkowitego zakazu żydowskiej imigracji oraz zakazu sprzedaży ziemi Żydom.

   Ostatecznie osądzono, że jedynym wyjściem jest podział Palestyny na dwa państwa: małe żydowskie i duże arabskie, pozostawiając Jerozolimę i nadbrzeżny korytarz graniczny pod panowaniem brytyjskim.

   3 sierpnia 1937 roku odbył się XX Kongres Syjonistyczny, na którym dyskutowano brytyjską propozycję podziału Palestyny. Pod namową Weizmanna i Ben Guriona Żydzi niechętnie przyjęli propozycję Brytyjczyków.
   Szósta fala żydowskich imigrantów przybywała do Palestyny w trudnych wojennych latach 1941-1947.
   29 listopada 1947 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło Rezolucję nr 181. Była to decyzja w sprawie podziału Palestyny.


   W myśl Rezolucji:

   państwo żydowskie miało liczyć 14 257 km² powierzchni i 935 tys. mieszkańców;
   państwo arabskie miało liczyć 11 664 km² powierzchni i 814 tys. mieszkańców.


   Dziś strefa Gazy to 345 km² i 1,8 miliona mieszkańców.

   Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.

  •  
   k....k

   -13

   pokaż komentarz

   @wRUKwiony_Frustrat

   Myślę że ma to związek z utratą niepodległości przez Palestynę po II WŚ, ale mogę się mylić.

   Racja, możesz się mylić.

   Przypomnisz mi dlaczego Izrael powstał właśnie tam i gdzie wcześniej mieszkali żydzi?

   Jakie to ma znaczenie? Wielka Brytania miała mandat nad tym terenem i obiecała Żydom, że będą mogli się tam osiedlić. Zatem gdzie masz tutaj najechanie?

   @skejna:

   Dyskutuj z neuropkiem to Cię opluje i uzna że wygrał

   Nie wiedziałem, że zostałeś neuropkiem.

   Trzymaj i doucz się historii. To nie był najazd a kolonizacja zatwierdzona przez UK.

   Zaraz moment. Przecież właśnie przyznałeś mi rację. Mówiłem, że Żydzi nie byli najeźdcami i nikogo nie najechali. Zatwierdzone było przez UK, bo to UK miało mandat nad tymi terenami i UK obiecało Żydom "siedzibę narodową". Nawet nie wiesz co pieprzysz, byleby pod prąd.

   Pod koniec twojego małostkowego komentarza dopisałeś jeszcze to:

   Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali.Żydzi nikogo nie najechali. (...)

   Twoje zachowanie jest wręcz przekomiczne. Cierpisz na dwójmyśl czy jak?

   Czyli czekaj, jak to było? Oplujesz kogoś, a potem uznasz, że wygrałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   W 1841 roku Żydzi zakupili w Palestynie pierwszy gaj pomarańczowy
   W 1856 roku w Jerozolimie żyło już ponad 5 tys. Żydów.
   W 1880 roku do Palestyny przybyła fala żydowskich uchodźców z Jemenu. Szacuje się, że w owym czasie w Palestynie obok 500 tys. muzułmanów żyło około 40 tys. Żydów.
   W latach 1881-1903 do Palestyny napłynęła pierwsza fala żydowskich imigrantów. Była to tzw. pierwsza alija (dosłownie: „wstąpienie” – tak Żydzi mówią o powrocie do „ojczyzny swoich ojców”). Szacuje się, że w tym okresie osiedliło się w Palestynie około 25 tys. Żydów.
   W latach 1904-1913 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. W drugiej aliji do Palestyny przybyło około 40 tys. Żydów.
   W latach 1919-1923 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów.


   (...)

   I? Co to ma wspólnego z tematem? Czy wrzucasz przypadkowe treści, by zapełnić twój komentarz słowami, by wyglądał, jakby miał jakąkolwiek wartościową treść?

   państwo żydowskie miało liczyć 14 257 km² powierzchni i 935 tys. mieszkańców;
   państwo arabskie miało liczyć 11 664 km² powierzchni i 814 tys. mieszkańców.


   Dziś strefa Gazy to 345 km² i 1,8 miliona mieszkańców.

   Boś ignorancie i manipulancie zignorował wszystkie wojny jakie tam się odbyły. Po za tym strefa Gazy to nie jedyne miejsce kontrolowane przez Palestynę, więc co tutaj manipulatorze próbujesz porównywać?

  •  

   pokaż komentarz

   Po za tym strefa Gazy to nie jedyne miejsce kontrolowane przez Palestynę, więc co tutaj manipulatorze próbujesz porównywać?

   @kolluk: a co, w innych terenach lepiej? Z roku na rok Izrael rozprzestrzenia swoje osiedla w autonomii Palestyny. Już obecnie ta autonomia to porozrzucane ośrodki które nie mają szans na jakiekolwiek normalne funkcjonowanie. Kiedyś problem się tak rozwiąże że Izrael w końcu wykończy całą ludność "Palestyny":

   https://muftah.org/wp-content/uploads/2016/03/Disappearing-Palestine.jpg

   Systematycznie niszczenie narodu a jeszcze niektórzy próbują to usprawiedliwiać ...

  •  
   k....k

   -24

   pokaż komentarz

   @GokuMK:

   a co, w innych terenach lepiej?

   A ma to znaczenie? Przecież on użył manipulacji. Porównał planowaną powierzchnię dla arabów do jednej części ich terytorium.

   Z roku na rok Izrael rozprzestrzenia swoje osiedla w autonomii Palestyny.

   Źródło.

   Już obecnie ta autonomia to porozrzucane ośrodki które nie mają szans na jakiekolwiek normalne funkcjonowanie. Kiedyś problem się tak rozwiąże że Izrael w końcu wykończy całą ludność "Palestyny":

   Bo Palestyna to niewiniątko, które nidgy nikogo nie zaatakowalo, nigdy nie zrobiło niczego złego ani nie wybrało Hamasu na ich przywódcę.

   https://muftah.org/wp-content/uploads/2016/03/Disappearing-Palestine.jpg

   I pomijasz całe wojny, które do tego doprowadziły i obietnice Wielkiej Brytanii na wprowadzenie "żydowskiej siedziby narodowej".

   Systematycznie niszczenie narodu a jeszcze niektórzy próbują to usprawiedliwiać ...

   Ataki terrorystyczna, otwarta wojna, używanie cywili i dzieci jako żywe tarcze i używanie dzieci jako chodzące bomby, a jeszcze niektórzy próbują to usprawiedliwiać ...

  •  

   pokaż komentarz

   Źródło.

   @kolluk: poniższa grafika.

   Bo Palestyna to niewiniątko, które nidgy nikogo nie zaatakowalo, nigdy nie zrobiło niczego złego ani nie wybrało Hamasu na ich przywódcę.

   @kolluk: Hamas siedzi w Gazie a w autonomii wcale nie jest lepiej.

  •  
   k....k

   -10

   pokaż komentarz

   @GokuMK:

   poniższa grafika.

   I gdzie masz przedstawioną sytuację z roku na rok?

   Hamas siedzi w Gazie a w autonomii wcale nie jest lepiej.

   A Palestyna to nie tylko Gaza.

  •  

   pokaż komentarz

   I gdzie masz przedstawioną sytuację z roku na rok?

   @kolluk: często są artykuły jak to żydzi przesiedlają Palestyńczyków i budują swoje osiedla. Zmyślone?

   A Palestyna to nie tylko Gaza.

   @kolluk: no przecież to napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: A Wielka Brytania w jaki sposób zdobyła mandat nad tym terytorium? Decyzja o powstaniu nowego Państwa na terenie Palestyny to decyzja najeźdźcy czy autochtonów?

  •  
   k....k

   -11

   pokaż komentarz

   @wRUKwiony_Frustrat:

   często są artykuły jak to żydzi przesiedlają Palestyńczyków i budują swoje osiedla. Zmyślone?

   Mowa jest o Zachodnim Brzegu, gdzie Izrael nielegalnie to robi. Przesiedlanie nie dotyczy chyba całej Palestyny albo nie w takim stopniu, ale możesz mnie poprawić.

   no przecież to napisałem.

   Napisałeś, że Hamas siedzi w Gazie, ale to nie ma znaczenia.

   @wRUKwiony_Frustrat:

   A Wielka Brytania w jaki sposób zdobyła mandat nad tym terytorium?

   Liga Narodów powierzyła mandat nad Palestyną Wielkiej Brytanii.

   Decyzja o powstaniu nowego Państwa na terenie Palestyny to decyzja najeźdźcy czy autochtonów?

   1. Żadnych, bo nie było najeźdców.

   2. Nawet jeżeli WB była najeźdcą to wcale nie oznacza, że Żydzi również nimi byli.

  •  
   L...............i

   +12

   pokaż komentarz

   Jakim najeźdzcom?

   @kolluk: Żydowskim.

  •  
   k....k

   -17

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii:

   No to żeś wniósł do tematu tyle wartościowych argumentów.

   Skoro już pokazałeś, że nic wartościowego do napisania nie masz, to możesz zamilknąć.

  •  
   L...............i

   +5

   pokaż komentarz

   No to żeś wniósł do tematu tyle wartościowych argumentów.

   @kolluk: Przecież to nie była dyskusja, tylko zwykłe pytanie, które zadałeś, a ja ci odpowiedziałem.

   Skoro już pokazałeś, że nic wartościowego do napisania nie masz, to możesz zamilknąć.

   Po cholerę pytasz, jak nie chcesz znać odpowiedzi?

  •  

   pokaż komentarz

   Myślę że ma to związek z utratą niepodległości przez Palestynę po II WŚ, ale mogę się mylić. Przypomnisz mi dlaczego Izrael powstał właśnie tam i gdzie wcześniej mieszkali żydzi?

   @wRUKwiony_Frustrat: Po II WŚ Palestyńczycy zostali ukarani za współpracę z Hitlerem. Musieli się trochę przesunąć i zrobić miejsce dla Żydów. Tak samo Niemcy za karę musieli się trochę przesunąć i zrobić miejsce dla nas. Gdyby teraz (załóżmy że istnieje fizyczna granica) Niemcy zorganizowani przez Związek Wypędzonych (BdV) zaczęli szturmować nasze granice pod hasłem "Wielki Marsz Powrotu", to jestem przekonany, ze większość krytyków Izraela strzelałaby ze snajperek do niemieckich "cywilów" wyposażonych w nożyce do drutu czy ładunki wybuchowe.

  •  
   k....k

   -10

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii:

   Przecież to nie była dyskusja, tylko zwykłe pytanie, które zadałeś, a ja ci odpowiedziałem.

   Pytanie, które było retoryczne. Było to oczywiste, że nie chodziło wcale o Żydów.

   Po cholerę pytasz, jak nie chcesz znać odpowiedzi?

   1. Pytanie retoryczne.

   2. Gówno obchodzą czyjeś urojenia. To, że dałeś odpowiedź nie oznacza, że była ona prawidłowa.

  •  
   L...............i

   +6

   pokaż komentarz

   Pytanie, które było retoryczne. Było to oczywiste, że nie chodziło wcale o Żydów.

   @kolluk: Dla kogo było to oczywiste? Największym problemem Palestyńczyków jest wieloletni, masowy napływ Żydów do Palestyny.

  •  
   k....k

   -13

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii:

   Dla kogo było to oczywiste?

   Dla każego, kto nie jest zaślepionym ignorantem.

   Największym problemem Palestyńczyków jest wieloletni, masowy napływ Żydów do Palestyny.

   No to jest ich własny problem, bo to Wielka Brytania pozwoliła Żydom się osiedlić na tych terenach. Więc jeżeli już, to trzeba było mieć pretensje to WB, a nie do Żydów.

   I rozumiem, że odpowiednim rozwiązaniem tego problemu dla ciebie są ataki terrorystyczne i wojna? Bo coś już o tym nie wspominasz.

  •  
   L...............i

   +6

   pokaż komentarz

   No to jest ich własny problem, bo to Wielka Brytania pozwoliła Żydom się osiedlić na tych terenach.

   @kolluk: Gdyby UE pozwoliła imigrantom osiedlać się masowo w Polsce i zamykać Polaków w zamkniętych strefach ogrodzonych drutem, to byliby ci imigranci problemem Polaków, czy nie?

   Więc jeżeli już, to trzeba było mieć pretensje to WB, a nie do Żydów.

   Jak ktoś pozwala pedofilowi gwałcić jego dziecko, to karać można wyłącznie tego rodzica, co oddał dziecko pedofilowi, a już pedofila nie?

   I rozumiem, że odpowiednim rozwiązaniem tego problemu dla ciebie są ataki terrorystyczne i wojna?

   Rozwiązaniem tego problemu jest oddanie Palestyńczykom ich domów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Ale czy to nie jest tak, że ci "Niemcy" przejęli część terenów "Polaków" (przyznanych im według tego "sztucznego" podziału) i to teraz ci "Niemcy" byliby tymi strzelającymi do "Polaków" którzy upominają się o oddanie ziemi która miała być przecież ich?

  •  
   k....k

   -11

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii:

   Gdyby UE pozwoliła imigrantom osiedlać się masowo w Polsce

   A to UE ma jakiś mandat nad Polską nałożony przez ONZ i może decydować, co tutaj robić? Czy Palestyna była państwem? Czy to powód, by stosować represje na tych ludziach i ich zabijać?

   i zamykać Polaków w zamkniętych strefach ogrodzonych drutem, to byliby ci imigranci problemem Polaków, czy nie?

   Przecież to nastąpiło wiele lat później i w zupełnie innych warunkach. Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?

   Jak ktoś pozwala pedofilowi gwałcić jego dziecko, to karać można wyłącznie tego rodzica, co oddał dziecko pedofilowi, a już pedofila nie?

   Jakim cudem przyrównałeś Żydów do pedofila?

   Jeżeli nie potrafisz układać analogi to zwyczajnie tego nie rób.

   Rozwiązaniem tego problemu jest oddanie Palestyńczykom ich domów.

   Czyli oddanie terenów Izraela, które nie są już terenami Palestyny?

  •  
   L...............i

   -4

   pokaż komentarz

   A to UE ma jakiś mandat nad Polską nałożony przez ONZ i może decydować, co tutaj robić?

   @kolluk: Dyrektywy UE stoją wyżej w hierarchii niż polska konstytucja, więc bez mandatu ONZ mogą decydować o tym co się w Polsce dzieje.

   Czy to powód, by stosować represje na tych ludziach i ich zabijać?

   Nie powód, dlatego Żydzi powinni zaprzestać represji i zabijania Palestyńczyków.

   Przecież to nastąpiło wiele lat później i w zupełnie innych warunkach.

   Nie od razu Rzym i obozy koncentracyjne zbudowano. Wiadomo, że zawsze trwa to określony czas.

   Jakim cudem przyrównałeś Żydów do pedofila?

   Normalnym. Razi cię to i nie możesz rozmawiać bez emocji?

   Czyli oddanie terenów Izraela, które nie są już terenami Palestyny?

   Czy Rosja musi oddać Ukrainie Krym i Donbas, które nie są już terenami Ukrainy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: A jak ukarano Włochów? Hiszpanów? Resztę państw kolaborujących z Hitlerem?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale czy to nie jest tak, że ci "Niemcy" przejęli część terenów "Polaków" (przyznanych im według tego "sztucznego" podziału) i to teraz ci "Niemcy" byliby tymi strzelającymi do "Polaków" którzy upominają się o oddanie ziemi która miała być przecież ich?

   @Lorneta_z_meduza: Albo jak Polacy którzy nie uznali referendum nadzorowanego przez instytucje międzynarodowe i zrobili Powstania Śląskie. Konflikt izraelsko-palestyński ciągnie się od czasów osadnictwa żydowskiego na terenach Palestyny i prób ustalenia jakichś granic państw po upadku Imperium Osmańskiego. W tym samym czasie padły imperia rosyjskie, austriackie i niemieckie i powstało sporo państw których granice tworzyli ci sami zachodni "mężowie stanu" co granice Brytyjskiego Mandatu Palestyny. Np Curzon znany z linii Curzona. U nas też się każdy z każdym tłukł. My z Niemcami, Czechami, Litwinami, Rosjanami i Ukraińcami. Przyszła II WŚ, po niej sporo się sporo się zmieniło, tak ze każdy w sumie naród mógłby mieć pretensje że coś stracił. Ale jednak większość narodów ceni sobie (na razie) bardziej pokój niż pragnienie odzyskania tego co straciły. A Palestyńczycy cały czas tkwią w punkcie wyjścia, że państwo żydowskie ma zniknąć z mapy.

  •  
   k....k

   -5

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii:

   Dyrektywy UE stoją wyżej w hierarchii niż polska konstytucja, więc bez mandatu ONZ mogą decydować o tym co się w Polsce dzieje.

   Nie moga decydować o wszystkim oraz prawo UE jest takie same dla każdego kraju. Po za tym to przede wszyskim Polska musiała zgodziła się na ich przestrzeganie. Nikt nas nie zmusił i ONZ nie dało UE takich możliwości.

   Po za tym nawet jeżeli takie coś by nastąpiło, nie możesz zacząc przeniesionych ludzi mordować i okazywać brak szacunku.

   Nie powód, dlatego Żydzi powinni zaprzestać represji i zabijania Palestyńczyków.

   Myslałem, że chcesz normalnie rozmawiać. Wychodzi na to, że tylko masz zamiar wypuszczać swoje wysrywy.

   Dzisiejsze działania Izraela są skutkiem wojen i zamachów terrorystycznych jakie przeprowadzali Palestyńczycy. A podchodząc non stop do granic Izrael, prowokując wojsko, podchodząc do granicy wiedząc czym to może grozić sami sobie szkodzą I tak, Izrael również ma za uszami. Co nie oznacza, że Palestyna jest jakimś niewiniątkiem i wielką ofiarą. Narracja, jaką wiele osób próbuje na Wykopie przepchać

   Nie od razu Rzym i obozy koncentracyjne zbudowano. Wiadomo, że zawsze trwa to określony czas.

   Ale dociera to do ciebie, że nie rozmawiamy tutaj o tym, co się działo kilkadziesiąt lat później? Dociera to do ciebie, że decyzja Ligi Narodów nie miała nic wspólego z tym, co się działo później? Nie umiesz się trzymać tematu.

   Normalnym. Razi cię to i nie możesz rozmawiać bez emocji?

   Nie, raczej ciebe razi logika.

   Czy Rosja musi oddać Ukrainie Krym i Donbas, które nie są już terenami Ukrainy?

   Przecież Palestyna nie miała swojego panstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   A jak ukarano Włochów? Hiszpanów? Resztę państw kolaborujących z Hitlerem?

   @wRUKwiony_Frustrat:
   Włosi stracili swoje kolonie w Afryce, oprócz tego półwysep Istria, Triest, Fiume na rzecz Jugosławii, Dodekonez na rzec Grecji , Tende i La Brigue dla Francji.
   Hiszpania nie była sojusznikiem Hitlera, zachowała neutralność i była nawet schronieniem dla Żydów uciekających z okupowanej Francji,czy terenów Vichy.

  •  

   pokaż komentarz

   Dyrektywy UE stoją wyżej w hierarchii niż polska konstytucja, więc bez mandatu ONZ mogą decydować o tym co się w Polsce dzieje.

   @Lawrence_z_Arabii: No nie bardzo. W pewnych zakresach dyrektywy stoją wyżej niż prawo krajowe. Ale wcale nie mogą tych dyrektyw wprost stosować tylko prawo krajowe trzeba dostosować do dyrektyw.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Ale póki co to ich państwo znika z mapy i to pomimo tego sztucznego podziału.

  •  

   pokaż komentarz

   @7th: O, jaka ładna mapka. Patrz teraz na moją, też fajna, co nie?
   Na wypadek gdybyś nie wiedział, ta Twoja mapka jest trochę głupią manipulacją.

  •  
   k....k

   -6

   pokaż komentarz

   @Sarza01:

   Nie umiesz użyć argumentów, to opierasz się na ad personam i minusach? Co za biedota.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale póki co to ich państwo znika z mapy i to pomimo tego sztucznego podziału.

   @Lorneta_z_meduza: Być może dlatego ze podział był sztuczny. Skoro trupa Imperium Osmańskiego dzielili od ekierki i decydowali o tym, które narody gdzie umieścić, mogli po prostu Palestyńczyków przesunąć na tereny np Synaju, a nie zakładać ze Żydzi będą z nimi pokojowo koegzystować na jednym terenie. Można było wydzielić państwo kurdyjskie, zamiast podzielić ich tereny między Turcję, Syrię i Irak. Można było Konstantynopol dać Grekom. Świat byłby teraz inny.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież Izrael nie ma tam wojsk a sam teren ma dostęp do morza i granicę z Egiptem więc nie jest zamknięty od świata. Izrael ma odpowiadać za to, że Palestyńczycy wolą robić u siebie burdel zamiast zająć się rozwojem gospodarczym?

 •  

  pokaż komentarz

  Oczekiwać na śmierć ze starości. Co ten opis. xD