•  

  pokaż komentarz

  Giełda BitBay wystosowała oficjalne pismo do Premiera Mateusza...

  Przypuszczam, że pan premier nieoficjalnie poczyta na klopie i wytrze sobie tym rowa.
  I zapamiętajcie raz na zawsze:

  politycy nie słuchają mas, tylko garstki swoich

 •  

  pokaż komentarz

  Giełda BitBay wystosowała oficjalne pismo do Premiera Mateusza...

  Bardzo dobry ruch IMHO. Jak Morawiecki odrzuci to daje jasny sygnał że ma w dupie nowe technologie i nie zamierza w ogóle prowadzić rozmów jakichkolwiek.
  Kurcze, też bym próbował coś zdziałać w swoim kraju zanim bym się wyniósł za granicę. Więc albo BitBay coś ugra tutaj, albo Morawiecki da piękny pokaz hipokryzji i wycierania sobie ust frazesami o innowacyjności i wspieraniu przedsiębiorczości. BitBay na tym zagraniu stracić nie może ;)

  •  

   pokaż komentarz

   BitBay na tym zagraniu stracić nie może ;)

   @Kargaroth: Chyba, że jutro będą mieli kontrolę US, UKS, ZUS, PPOŻ etc

  •  

   pokaż komentarz

   @Awganowicz: A Sylwestrowi Suszkowi postawią zarzuty korupcji, nieuczciwej konkurencji, gwałtu, podgrzewania tuńczyka w firmowej mikrofalówce i pedofilii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Przecież on już pokazał, że ma w dupie nowe technologie wyrzucając Streżyńską i kończąc jej ministerstwo.
   W 2016 czy 2017 roku ludzie z UW, którzy wynaleźli jakiś środek, który jest bardzo blisko czegoś co może być szczepionką na nowotwory zwrócili się do niego o pomoc przy finansowaniu badań itd. Wiesz co im odpowiedział?
   - polscy naukowcy są do niczego, bo nie umieją sobie sami poradzić, tylko szukają pomocy za granicą...
   Same testy tego środku, to między 20, a 40 mln euro, a wysoko postawiony polityk spuszcza ich w sedesie, gdzie za same licencje dostali już ponad 600 mln euro. U nas te całe ministerstwa rozwoju, czy jakiejś innowacyjności, to tylko bilbordy. Morawiecki w mediach wyciera sobie mordę innowacyjnością, ale gdy trzeba coś robić, bo spadaj pan.
   A i jeszcze jedno, jedna z firm która zakupiła licencję jest z Niemiec oczywiście, no a później Polacy i wykopki będą węszyć spiski, że Niemcy znowu nas wykupują i w ogóle żyją lepiej od Polaków.
   Proponuję też poczytać jak zdechły polskie kryształki azotku galu.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś szarlatan wysłał pismo do premiera? Tylko prawdziwa bankowość, bitcoin = hiv.

 •  

  pokaż komentarz

  Powtórzę się:

  Co to jest Blockchain?

  Ślepa uliczka technologiczna, przez swoje szyfrowanie, które najprawdopodobniej zostanie złamane za kilka lat przez komputery kwantowe. https://www.chip.pl/2017/11/komputery-kwantowe-zagrozeniem-dla-bitcoina-systemow-bankowych/

  Chińczycy doskonale wiedzą o tym, bo zaczęli pracować nad szyfrowaniem kwantowym, które przy obecnej wiedzy jest nie do złamania. Już rok temu odnieśli sukces: https://tylkonauka.pl/wiadomosc/chiny-wykonaly-pierwsze-szyfrowane-kwantowo-polaczenie-wideo

  A u nas jak w lesie: kryptowaluty, blockhain - promowane i hype, jakby ta technologia miała zbawić świat...

  •  

   pokaż komentarz

   Ślepa uliczka technologiczna, przez swoje szyfrowanie, które najprawdopodobniej zostanie złamane za kilka lat przez komputery kwantowe.

   @Arkass: Czyli jak ktoś wynalazł pismo to mamy go nie stosować, bo za parę lat ktoś wynajdzie druk? :>

  •  

   pokaż komentarz

   Ślepa uliczka technologiczna, przez swoje szyfrowanie, które najprawdopodobniej zostanie złamane za kilka lat przez komputery kwantowe.

   @Arkass: Najprawdopodobniej nie zostanie, nie siej fermentu. A nawet jeśli to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować inne szyfrowanie w blockchainie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: haha nie ma to jak oprzeć swoją wiedzę o pseudonaukowy bełkot dziennikarzyn

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: kolego jak RSA będzie złamane to od razu powstaną kwantowe algorytmy szyfrujące i będzie inne krypto. Wszystko działa w dwie strony. Poza tym dużo krypto używa np Krzywych eliptycznych zamiast liczb pierwszych. A tutaj już jest trudniej

  •  

   pokaż komentarz

   @Pangalaktyczny-Gardlogrzmot:

   however, cryptography standards such as ECRYPT II tend to say that Bitcoin's 256-bit ECDSA keys are secure until at least 2030-2040.

   Toś podał przykład. 2030 rok, to już za 11 lat z hakiem. Pompowanie grubych milionów w technologię, która za kilkanaście lat (w opcji mniej optymistycznej) będzie bezużyteczna, to faktycznie młyn na wodę dla inwestorów. Oczywiście pod warunkiem, że jednak się ktoś nie pospieszy z komputerami kwantowymi, i jednak nie będzie to kilka lat...

  •  

   pokaż komentarz

   Najprawdopodobniej nie zostanie, nie siej fermentu.

   @isonil: No to mamy tu eksperta od komputerów kwantowych i ich możliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Nie będzie bezużyteczna, oprogramowanie bitcoina jest wciąż rozwijane i zmiana algorytmów haszowania może być bez problemu wprowadzona soft forkiem. Już od początku twórca zaplanował taką możliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   kolego jak RSA będzie złamane to od razu powstaną kwantowe algorytmy szyfrujące i będzie inne krypto

   @foxminator2000: Do tego czasu może ludzie pójdą po rozum do głowy, by dostrzec, że krypto to jedynie bańki spekulacyjne, i nic ponad to. Im szybciej tym lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pangalaktyczny-Gardlogrzmot: https://en.bitcoin.it/wiki/Quantum_computing_and_Bitcoin twoje źródło mówi

   However, it is known for sure that it would take a sufficiently large quantum computer on the order of only 128 basic quantum operations to be able to break a Bitcoin key using Shor's Algorithm. This might take some time, especially since the first quantum computers are likely to be extremely slow, but it is still very practical.

   a tymczasem google pokazuje 72 qubity https://www.sciencenews.org/article/google-moves-toward-quantum-supremacy-72-qubit-computer , to jeszcze tylko 56 qubitów zostało 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Przestań gadać głupoty, zrób jakikolwiek research w tym temacie, i przestać czytać portale z pseudonewsami robiącymi sensacje. Przykro mi, że to jednak nie wpisuje się w twoją narrację dotyczącą kryptowalut.

   Jako że z tego co widzę nie bardzo orientujesz się w ogóle w tym czym jest programowanie kwantowe to polecam zacząć od tego:
   https://www.smbc-comics.com/comic/the-talk-3

   Do tego czasu może ludzie pójdą po rozum do głowy, by dostrzec, że krypto to jedynie bańki spekulacyjne, i nic ponad to. Im szybciej tym lepiej.

   Bzdury totalne. Dobry pieniądz to kluczowa rzecz w gospodarce.

  •  

   pokaż komentarz

   @theromanpolan: Czytaj dalej

   Attacking Bitcoin keys would require around 1500 qubits.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pangalaktyczny-Gardlogrzmot: dla lepszego zobrazowania w sytczniu 2018 prezentowano 50 qubitów , 50% więcej mocy w ciągu 6 miesięcy to jest chyba postęp czy nie ? https://www.engadget.com/2018/01/09/this-is-what-a-50-qubit-quantum-computer-looks-like/ ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bzdury totalne. Dobry pieniądz to kluczowa rzecz w gospodarce.

   @isonil:
   To i tu się powtórzę:

   Moim zdaniem kryptowaluty to nowotwór XXI wieku. Na popularną i powszechną walutę się nie nadają, i najprawdopodobniej nią nigdy nie będą, bo na co komu waluta za którą jednego dnia zapłacili np. 100 zł, by drugiego dnia była warta 70 zł? Do tego dochodzą problemy z zakupem czy sprzedażą, brak możliwość zwrotów, trudność obsługi, ryzyko przechowywania, i inne. Wszystko to sprawia, że jako walutę to tylko hipsterzy czy inni entuzjaści mogą traktować kryptowaluty, a przeciętny Kowalski unika tego, co podpowiada mu zdrowy rozsądek. Za to jest hype, bo gimbusy i osoby o takiej mentalności są przekonani, że kryptowaluta to taki czarodziejski "gold" - biorący się z powietrza. Że wystarczy postawić sobie koparkę, i staje się człowiek milionerem, tyle że z cenami prądu w Europie, tak to nie działa. Ale spekulanci nakręcają hype, bo maja w tym interes, a niebyt inteligentne społeczeństwo daje się temu oczarować. A kryptowalty, gdy nie są i nie będą spopularyzowanym środkiem płatniczym, ta są jedynie marnowaniem zasobów naturalnych, powodem do wzrostu cen sprzętu - głownie kart graficznych, ale i innych, powodem wzrostu zanieczyszczenia (prąd). To taki ślepy zaułek technologiczny/społeczny/ekonomiczny, i im szybciej nasza cywilizacja go porzuci, tym mniej zmarnuje się surowców i mniej nas potruje. Ale jak to mówią, parafrazując : "człowiek głupi po szkodzie".

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Piszesz jak leśny dziadek gdy internet wchodził do gry. Nie wiesz nic o temacie a sie wypowiadasz. Zapisz się do KNF'u do pracy. Będziecie do siebie pasować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass:

   bo na co komu waluta za którą jednego dnia zapłacili np. 100 zł, by drugiego dnia była warta 70 zł?
   Cena ustalana jest tylko i wyłącznie przez popyt i podaż. Wahania kursu są duże, dlatego, że kryptowaluty w porównaniu do normalnych walut są dużo mniej powszechne, gdyby były tak samo powszechne jak złotówka to kurs byłby stabilny. Kryptowaluty mają tę zaletę, że nie mają centralnego emitenta, i nie są podatne na jego manipulacje. Poza tym mówisz o stabilności kursu, a przecież waluty narodowe mają to do siebie, że lubią co jakiś czas upadać. Mówisz tutaj o 30% zmianie kursu, a przecież waluty narodowe miały dużo większe kryzysy. Patrz Wenezuela, Grecja (gdzie na mieszkańców został nałożony limit wypłat pieniędzy z banków), czy jakiekolwiek inne potężne inflacje w innych krajach spowodowane nieumiejętną polityką i chciwością emitentów walut.

   brak możliwość zwrotów, trudność obsługi, ryzyko przechowywania, i inne
   To prawda. Dlatego trzeba rozważać zarówno plusy jak i minusy danej formy trzymania kapitału. Złoto też ma te wszystkie cechy, a jednak jest popularne i drogie.

   a przeciętny Kowalski unika tego, co podpowiada mu zdrowy rozsądek.
   No cóż, i dlatego w razie kryzysu Kowalski zostanie z niczym. Każdy podejmuje swoje decyzje, nikt nikogo do niczego nie zmusza :)

   ale i innych, powodem wzrostu zanieczyszczenia (prąd)
   Wydaje mi się, że cała infrastruktura bankowa generuje dużo większe zanieczyszczenia niż prąd potrzebny do utrzymania sieci kryptowalut. Poza tym możemy przecież iść w odnawialne metody pozyskiwania prądu.

   Ale jak to mówią, parafrazując : "człowiek głupi po szkodzie".
   Piękne podsumowanie tego, że waluty narodowe co pewien czas upadają, a ludzie i tak z tego nie wyciągają żadnych wniosków :)

  •  

   pokaż komentarz

   Na popularną i powszechną walutę się nie nadają

   @Arkass: serio? Bo ja tam gotówką nie obracam praktycznie wcale. Wszędzie online i zbliżeniowo kartą.
   Jeśli Ty uważasz że za 10 lat nie będzie można tego samego robić z kryptowalutami to jesteś zwyczajnie ograniczony, siedzisz sobie w swoim ciasnym kąciku i nie masz za grosz wyobraźni.

   Nikt nie mówi że tak będzie na 100%. Jest taka możliwość. Gadanie typu "nie, bo nie, bo się nie nadaje" to po prostu pokaz ignorancji.

   Takich ludzi było pełno kiedy bitcoin startował. Jęczeli że to c%!%@ warte, piramida, nic z tego nie będzie, a rynek się prężnie rozwija, niektórzy zbili na tym fortuny i siedząc w swoich Lambo śmieją się z takich jak Ty ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Tak czytam i jedyne skojarzenie mam.

   Kurła kiedyś to były piniądze. Nie to co teras.

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   Kryptowaluty mają tę zaletę, że nie mają centralnego emitenta, i nie są podatne na jego manipulacje

   @isonil: Czyżby niepodatne na manipulację?
   https://bithub.pl/wiadomosci/gieldy-kryptowalut-czy-obroty-na-gieldach-sa-falszowane/
   https://comparic.pl/wzrost-bitcoina-do-1000-w-2013-byl-zaplanowana-manipulacja-rynkowa/

   Mówisz tutaj o 30% zmianie kursu, a przecież waluty narodowe miały dużo większe kryzysy. Patrz Wenezuela [...] bla bla bla

   Piszesz o krajach w głębokim kryzysie, bankrutach. Porównywanie tego do skoków cen za kryptyowaluty, które to skoki są powodowane między innymi spekulacjami, jest kompletnie niepasujące. Chcesz porównywać, to porównuj do dolara czy euro.

   Piękne podsumowanie tego, że waluty narodowe co pewien czas upadają, a ludzie i tak z tego nie wyciągają żadnych wniosków :)

   Dlatego UE wprowadziła swoją wspólną walutę, i też jestem za tym byśmy przyjęli euro, by nie obudzić się kiedyś z ręką w nocniku.
   Może kiedyś powstanie nawet wspólna - światowa waluta, ale oparta na stabilnych zasadach klasycznej waluty ($, euro), a nie bańska spekulacyjna jak w krypto...

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass:

   Czyżby niepodatne na manipulację?
   Niepodatne na manipulacje emitenta, którego w przypadku kryptowalut nie ma. To czy jakieś tam giełdy robią jakieś wałki to inna kwestia, która oczywiście też jest szkodliwa i powinna być rozwiązana.

   Może kiedyś powstanie nawet wspólna - światowa waluta, ale oparta na stabilnych zasadach klasycznej waluty
   :)

   Chcesz porównywać, to porównuj do dolara
   Nie ma sprawy:

   źródło: dollar.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Faktycznie, to że spekulanci zarobili na krypto, to dowód na to iż jest to wspaniała waluta dla Kowalskiego...

   Bo ja tam gotówką nie obracam praktycznie wcale. Wszędzie online i zbliżeniowo kartą.

   Fajnie że masz kartę na kryptowaluty, która płacisz wszędzie. Opowiedz jeszcze jakąś bajeczkę, bo ładnie opowiadasz...

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil: Bardzo ładny wykres, ale nie widzę na nim skoków kilkadziesiąt % na dzień, w stabilnych czasach...

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: No jeżeli nie przeszkadza ci to, że w ciągu 100 lat oszczędności twoje i twojego potomstwa stracą praktycznie całkowicie na wartości to nie ma problemu i faktycznie kryptowaluty w takim przypadku nie są potrzebne. Tak jak mówiłem, każdy podejmuje swoje decyzje i ocenia ryzyko. Każdy ma swoje cele :) Jeśli szukasz u mnie idealnej odpowiedzi na wszystko to niestety, ale takowej nie posiadam, po prostu przedstawiam kontrargumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   Fajnie że masz kartę na kryptowaluty, która płacisz wszędzie.

   @Arkass: przyszłość.. wiesz co to jest przyszłość? Rozumiesz na czym polega rozwój? Nie ma teraz, a będzie.
   Czy Ty serio jesteś taki nieogarnięty, czy zwyczajnie trollujesz? Przecieć 5-latek by to zrozumiał.

  •  

   pokaż komentarz

   No jeżeli nie przeszkadza ci to, że w ciągu 100 lat oszczędności twoje i twojego potomstwa stracą praktycznie całkowicie na wartości to nie ma problemu i faktycznie kryptowaluty w takim przypadku nie są potrzebne

   @isonil: Za następne 100 lat nie wiadomo jak ten świat będzie wyglądał, a co tam jakieś kursy walut…
   Z moich prognoz:
   - za 20-30 lat zacznie się masowe wypieranie pracowników przez SI, automatykę, roboty, w krajach rozwiniętych. Rządy najprawdopodobniej zaczną wprowadzać dochód podstawowy (bezwarunkowy zasiłek socjalny).
   - za 30-50 kraje rozwinięte prawdopodobnie przeobrażą się na socjal-demokracje, z rynkiem częściowo centralnie planowanym. Rynek światowy też ulegnie przeobrażeniu, a wraz z nim i waluty.
   W tym czasie większość ludzi w krajach rozwiniętych nie będzie pracować zawodowo, i będzie na utrzymaniu państwa.
   - w tym samym czasie najprawdopodobniej SI uzyska moc obliczeniową pozwalającą jej na uzyskanie statusu –technologicznej osobliwości, a rozwój technologiczny dostanie mega kopa.
   - Ale i mega mocarstwa mogą zechcieć zdobyć tą technologii, i być może nawet kosztem wojny totalnej. Technologiczna osobliwość dawać będzie krajowi/sojuszowi na rzecz których będzie pracować –supremację we wszystkich dziedzinach. Zatem uważam, za dość wysokie prawdopodobieństwo wybuchy III wojny światowej w tym momencie.
   - Niezależnie od wojny, czy pokoju, najprawdopodobniej z technologicznej osobliwości zrodzić się może samoświadoma SI. Być może kilka tygodni po technologicznie osobliwości, miesięcy, lat, mniej prawdopodobne że dłużej.
   - Gdy już powstanie samoświadoma SI, to los naszego świata (ludzi) stoi kompletnie pod znakiem zapytania. A może być to nawet za te 30 lat. Zmieni się wszystko, tak czy siak…

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: To, że Tobie się wydaje, że wiesz jak będzie wyglądać przyszłość, wcale tej przyszłości nie determinuje do tego by tak wyglądała. Ja tam nie wiem jak będzie wyglądać, ale podejrzewam iż w końcu kryptowaluty zostaną zepchnięte jako nieużytek i pomyłka, sztucznie napędzana przez spekulantów. Mogę się mylić, i jakiejś się uda spopularyzować,i stać pełnoprawnym narzędziem jako środek płatniczy, choć nie stawiałbym na to, bo nic w mojej ocenie za tym nie przemawia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: https://pl.wikipedia.org/wiki/NTRU
   Możliwości jest mnóstwo, ciekawiej będzie z bankami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: Ano banki też będą musiały zmienić szyfrowanie, e-poczta, portale i inne strony www, itd.. Czasu już wiele nie zostało, jakaś dekada około. A to dopiero początek, bo przecież za jakieś 3 dekady lub trochę więcej, czeka nas technologiczna osobliwość, a ta technologia sprawi że już nie będziemy umieli oszacować kiedy nastąpi jakiś następny przełom technologiczny, i w szyfrowaniu, i w całej reszcie.

  •  

   pokaż komentarz

   Toś podał przykład. 2030 rok, to już za 11 lat z hakiem. Pompowanie grubych milionów w technologię, która za kilkanaście lat (w opcji mniej optymistycznej) będzie bezużyteczna

   @Arkass: weź się doinformuj jak to działa. Sam zespół Monero z dużo bardziej błahych powodów (decentralizacja mocy odpowiedzialnej za kopanie) zmieniał algorytm już dwa razy, do tego twórcy zapowiedzieli że będą proaktywnie zmieniać algorytm hashowania przynajmniej dwa razy do roku. Algorytmy hashowania zmieniają się ciągle również w innych, do tego powstają coraz to nowsze Proof-of-X. I co, "technologia stała się bezużyteczna"? O czym ty bredzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Dziwne, że nasza wykopowa intelektualna elita dekadentów i marksistowskich cymbałów może tylko bredzić, że wszystko padnie, wszystko jest do dupy a świat się kończy... no i oczywiście bitcoin to ponzi i bańka. Szkoda, tylko jeśli są tak mądrzy to jej nie przewidzieli :D Tak samo jak wcześniej nie przewidzieli boomu na IT, biotech, SI...

   Za każdym razem jedynie darli japy, że komputer a na co to potrzebne jak mamy łopaty i liczydła? Krypto, na co komu to potrzebne jak mamy banki? SI ... to nawet nie tylko niepotrzebne ale nas pozabija... A internet czy aparat w telefonie? Przecież tylko debil robiłby zdjęcia telefonem poza tym nie ma kliszy!

   Niczym się ci "wieszcze przyszłości" nie różnią od średniowiecznego kretyna, który gdyby zobaczył samochód zacząłby drzeć japę że to sam diobeł przyjechał nim z piekła i trzeba go wrzucić do rzeki bo jak nie to wioskę spotka nieszczęście i wyzdychają wszystkie kurczaki.

   I jeszcze te standardowe brednie dla bydła. Roboty będą tyrać, cymbały będą leżeć, kwitnąć i stanowić wierchuszkę elit społecznych. Niestety przyszłość nie będzie taka jak te życzeniowe rojenia. W Stanach Zjednoczonych dysproporcje między bogatymi i biednymi narastają więc pora się obudzić i przestać sobie roić że zostanie się krową, jakiś gospodarz będzie sypał karmę do koryta, mył wymiona i będzie fajnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog: Prognozy to przecież nie prawdy objawione, ale przewidywanie na podstawie aktualnych obserwacji/badań. Zatem prognozy dopuszczają to iż się nie sprawdzą, i że będzie jednak inaczej.

   Ale ciekawi mnie, jak Ty widzisz świat za 20-50 lat...

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil: A to kryptowaluty zabezpieczą nas przed stratą oszczędności? Przecież wartość krypto uzależniona jest od popytu. Wszyscy rzucili się na BC to faktycznie wyj##?ł w kosmos. Jak pojawi się inna, lepsza, bardziej wygodna w użyciu kryptowaluta to wszyscy zaczną się BC pozbywać... Ci co się zagapią obudzą się z ręką w nocniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass:

   1. Interesuje mnie czy to wrodzona głupota czy ktoś płaci za te brednie 30 kopiejek bo zewsząd słyszę, że wszystko co Polak wymyśli jest tak głupie i nieinnowacyjne, że nie można do k!!$y nędzy nawet zostawić tego w spokoju tylko trzeba to na wczoraj i na siłę zaorać. Tylko interesujące, że jak taki Polak zwykle odnosi sukces kiedy jedzie za granicę - gdzie przeciętny człowiek zajmuje się swoimi sprawami zamiast byciem sp?@$#@?iną i sprowadzaniem każdego do poziomu takiej samej życiowej sp?@$#@?iny jak on.

   2. Chińczycy faktycznie się wycwanili i wiedzą, że komputery kwantowe zaorzą krypto. Do tego stopnia, że największe giełdy są nie w USA a w Azji, ale wiesz to spisek. Te giełdy to takie wioski potiomkinowskie, dla picu.

   3. W Stanach Zjednoczonych dysproporcje między bogatymi i biednymi narastają i następuje coraz wyższa specjalizacja. Albo coś umiesz i żyjesz normalnie albo życie na kredytach i kartkach żywnościowych. Więc pora się obudzić i dla własnego dobra przestać sobie roić że zostanie się j@%@ną krową i będzie żarło paszę którą "robot" wrzuci do koryta, bo większość świata żyje za kilka dolarów dziennie.

   A jaki jest los krów jak się je utuczy to każdy wie. Problem z oceną rzeczywistości jest taki, że dla przeciętnego durnia ktoś kto zarabia dajmy na to 10k miesięcznie, w Polsce - to wielki "bogacz", a to nie żaden bogacz tylko niska klasa średnia. Bo na te 10k musi się specjalistycznie wykształcić a później tyrać minimum 40 godzin w tygodniu + dojazdy.

   Jak będzie wyglądała przyszłość? Jak tak dalej pójdzie to w przyszłości Europejczycy będą wystawiani w paczkach po 20 sztuk jak bydło na targu, i to będą te wykopowe "roboty pracujące za darmo". Poważnie ci się wydaje, że na świecie jest przynajmniej 3 miliardy ludzi żyjących poniżej granicy ubóstwa i to akurat parę milionów europejskich cymbałów będzie dla kogoś przedstawiało jakąś szczególną wartość?

   Jak się ziszczą te rojenia o globalizacji i robotach to przeciętny pasożyt dostanie z tego akrylowy pasiak, michę ryżu i pryczę w jakimś robotniczym chlewie. I będzie za to musiał 10 godzin dziennie tym robotom dokręcać śrubki, bo jeśli zdebilenie będzie postępować w takim tempie to za 10 lat znikną jakiekolwiek prawa własności i wolności obywatelskie, a władza będzie robiła z ludźmi co chce.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak pojawi się inna, lepsza, bardziej wygodna w użyciu kryptowaluta to wszyscy zaczną się BC pozbywać... Ci co się zagapią obudzą się z ręką w nocniku.

   @JackDaniels: przecież pojawiają się cały czas inne, również "bardziej wygodne w użyciu" i jakoś ludzie masowo się nie wyzbywają.

   GIF

   źródło: i.redd.it (41.89MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: Wiesz po prostu debilom się wydaje że stworzenie tego wszystkiego jest tak "trudne" jak wysranie głupiego komentarza na wykopie. Mame poczekaj z obiadem, robię kryptowalutę :D

   Na razie są tylko dwie kryptowaluty, bitcoin i ethereum ... i może jeszcze z 2 niszowe, wszystko inne to kopie. Naprawdę czytanie tych bzdetów to tak jakby widzieć osobę z ciężkim upośledzeniem umysłowym która nie umie zawiązać sobie butów a wypowiada się o fuzji jądrowej.

   Jakieś pieprzenie o indiańskich koralikach, piramidach, światowym terroryzmie, handlu narkotykami... skąd te niedojeby się biorą i jak dawno nie opuściły piwnicy :D Jeden przykład. Narkotyki dla każdego kto ma rozum są w tym kraju bardziej dostępne niż piwo, a ci durnie łykają tą kretyńską propagandę podczas gdy ktoś chciałby zapłacić za to jakimiś "kryptoczymś" to pewnie w 90% przypadków dostałby w zęby ...

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: To tylko kwestia czasu. Może to być jakiś bliżej nieokreślony splot wydarzeń, który spowoduje masowy eksodus. Np. pękniecie bańki, jakaś afera z kolejną giełdą i coś jeszcze, czego nikt nie potrafi przewidzieć :)

  •  

   pokaż komentarz

   wszystko co Polak wymyśli jest tak głupie i nieinnowacyjne

   @superfrog: A możesz mi napisać co takiego innowacyjnego wymyślili ci Polacy?

   Jak się ziszczą te rojenia o globalizacji i robotach to przeciętny pasożyt dostanie z tego akrylowy pasiak, michę ryżu i pryczę w jakimś robotniczym chlewie. I będzie za to musiał 10 godzin dziennie tym robotom dokręcać śrubki, bo jeśli zdebilenie będzie postępować w takim tempie to za 10 lat znikną jakiekolwiek prawa własności i wolności obywatelskie, a władza będzie robiła z ludźmi co chce.

   Czyli tak według Ciebie będzie, bo większość to debile, niepotrafiące się odnaleźć w nowej rzeczywistości...

   A jak widzisz siebie w tej rzeczywistości za 30 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Nie ma czegoś takiego jak szyfrowanie kwantowe, jest szyfrowanie odporne na proste ataki z pomocą komputerów kwantowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Chociażby mają duże osiągnięcia w dziedzinie AI i kompresji danych, no ale właśnie przez takich sowieckich cymbałów dla których wszystko oprócz przerzucania gnoju łopatą jest nic nie warte i "za mało innowacyjne" ląduje to później w pracach uniwersyteckich albo w public domain podczas gdy apple patentuje owalny kształt obudowy smartfonu :)

   Tak według mnie będzie, Europejczycy nie mogą do końca świata się staczać i przeżerać chińską ciężką pracę. A te brednie o robotach podczas gdy w Europie nie pracuje się statystycznie i tak już prawie nic świadczą tylko o tym, jacy przeciętni ludzie tu są leniwi i zj!##ni. Głupi Uber od lat nie może się przebić przez legislacyjne szambo, w zachodniej europie zakazuje się coachsurfingu "bo co poczną hotelarza"... a lemingi bredzą jak upośledzone o wielkim europejskim cudzie technologicznym :D

   Jak tak dalej pójdzie to za 30 lat pewnie będę siedział gdzieś w USA, Brazylii albo Indiach i oglądał jak polskie durnie organizują lincz na "bogaczu-spekulancie" za to że ukrył przed władzą worek mąki i drą mordy że w USA wszyscy mają mnóstwo bogactwa więc powinni się podzielić bo jak nie to zbudują wielką łajbę z gliny, ruszą przez ocean i se wezmą :)

   Na TV Polonia będę słuchał jak bredzą, że lot na marsa to żadna innowacja bo na parapecie też można uprawiać cebulę a wszystkich którzy pracują nad napędami kosmicznymi powinno się pozamykać w więzieniach :D

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal:

   Nie ma czegoś takiego jak szyfrowanie kwantowe, jest szyfrowanie odporne na proste ataki z pomocą komputerów kwantowych.

   https://tylkonauka.pl/wiadomosc/w-chinach-powstaje-pierwsza-kwantowa-siec-satelitarna

   Szyfrowanie kwantowe nie opiera się na szyfrowaniu samej wiadomości, ale na „szyfrowaniu sprzętowym” - kodowaniu wiadomości za pomocą splatanych kwantowo fotonów. Jeśli tak wysłana wiadomość jest odporna na jej odczytanie przez osoby niepowołane, to dla mnie jest to szyfrowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak tak dalej pójdzie to za 30 lat pewnie będę siedział gdzieś w USA, Brazylii albo Indiach

   @superfrog: Akurat USA przodują w automatyzacji, i to tutaj pewnie najszybciej SI i maszyny wyprą pracowników. Zatem jeśli nie parasz się jakimś kreatywnym zawodem, w którym jesteś bardzo dobry i wyjątkowy, to już teraz sobie szykuj karton do mieszkania, bo akurat USA może nie wprowadzić dochodu podstawowego, bo oni akurat mają słaby cocial.

   Brazylii albo Indiach

   Już to widzę, jak te kraje będą wpuszczać do siebie miliony uchodźców…

   ale właśnie przez takich sowieckich cymbałów dla których wszystko oprócz przerzucania gnoju łopatą jest nic nie warte i "za mało innowacyjne"

   To że dla kogoś coś jest mało innowacyjnie, nie musi oznaczać iż ten ktoś jest przeciwnikiem nowych technologii.
   Ja sam zarabiam na bitcoinie, mimo że nie pochwalam jego istnienia. I zarabiać będę póki jest popularny. Gdybym zarabiał w PL, to pewnie bym się nie odzywał, by nie psuć sobie zysków, ale moje główne przychody uzyskuję w USA i tam płacę podatki.

   I ja się o swoją zawodową przyszłość nie martwię, że zastąpi mnie robot czy SI, bo mam kreatywny zawód w którym jestem dobry, i tego żadna automatyzacja nie wyprze. I za te 30 lat będę siedział w PL dalej, bo mi tu dobrze, mimo że zarabiam na innych rynkach. I nie psioczę jak tu jest źle, bo: „zły to ptak , co własne gniazdo kala”...

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat USA przodują w automatyzacji, i to tutaj pewnie najszybciej SI i maszyny wyprą pracowników.

   @Arkass: Ale ja jestem specjalistą w swoim zawodzie (m.in też od automatyzacji przemysłowej) .. a nie człowięciem które skończyło studia po to, żeby w UK układać cegły i nalewać piwo. I jak słucham tych bredni o myślących robotach składających np. auto to zęby bolą. Ja wiem, że ty się równie świetnie znasz na bitcoinie jak na tym co będę w życiu robił... a objawem tego znastwa jest to, że swoją przyszłość, za sprawą projekcji widzisz tylko jako hodowlany żebrak albo w kartonie.

   I ja się o swoją zawodową przyszłość nie martwię, że zastąpi mnie robot czy SI
   I dlatego tak tu stękasz oraz snujesz te apokaliptyczne wizje ludzi jako żebraków :D Muszę cię niestety zmartwić, bo jak tak dalej pójdzie to w Polsce ludzie będą się zastanawiać jak zapłacić za worek mąki a nie jakąś "kreatywną pracę". To, że teraz tu dobrze to oczywiście prawda, ale moim zdaniem przez taką politykę za 1X lat ten kraj zostanie tak zaorany że nie będzie nas stać nawet na odsetki kredytowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Dlatego ja np. postawiłem na IOTA, ich blockchain 3.0 jest quantum cpu proof.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: jeśli chodzi o wahania cenowe będą bardzo duże, rynek jest dalej świeży, spójrz na projekt REQ i MKR.

   Problemy z którymi mierzą się twórcy krypto próbując je rozwiązać:
   Skalowalność, interoperacyjność, zrównoważony rozwój: treasury system

   Wg. mnie blockchain wraz z tokenami jako całość jest b.potrzebny i będzie masowo przyjęty.
   Polecam:
   http://www.empik.com/bitcoin-dla-zaawansowanych-programowanie-z-uzyciem-otwartego-lancucha-blokow-antonopoulos-andreas-m,p1180068905,ksiazka-p

   napisałeś:
   > Ale spekulanci nakręcają hype, bo maja w tym interes, a niebyt inteligentne społeczeństwo daje się temu oczarować. A kryptowalty, gdy nie są i nie będą spopularyzowanym środkiem płatniczym, ta są jedynie marnowaniem zasobów naturalnych, powodem do wzrostu cen sprzętu - głownie kart graficznych, ale i innych, powodem wzrostu zanieczyszczenia (prąd). To taki ślepy zaułek

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalizowany_uk%C5%82ad_scalony

   Proof of Stake, hybrydy POW + POS lub Tangle

  •  

   pokaż komentarz

   Ale ja jestem specjalistą w swoim zawodzie (m.in też od automatyzacji przemysłowej)

   @superfrog: No to dziwi mnie to, iż nie dopuszczasz do siebie tego, że pewnego dnia zostaniesz zastąpiony przez SI, które będzie bardziej efektywne od Ciebie, i tańsze. Nawet w Brazylii czy w Indiach bardziej się będzie opłacało wdrożyć takie SI niż pracownika człowieka. O ile obecnie automatyzacja dotyka najprostsze prace, o tyle wiecznie tak nie będzie, przy aktualnych nakładach na rozwój SI.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: No i znowu te brednie dla pół-debili którymi lewica karmi matołów co najmniej od 200 lat. Wiesz jak działają algorytmy SI? Wiesz jak działa automatyka przemysłowa? Obecnie to pierwsze to czysta statystyka i przekształcenia matematyczne - nic więcej. Pisze się algorytm, wkłada się w to tonę danych statystycznych i wtedy algorytm może wykryć pewne subtelne korelacje których człowiek nie zauważy i np. zdiagnozować raka na podstawie zdjęcia z tomografu.

   Na przykład raka mózgu którego można dostać czytając te marksistowskie brednie.

   To drugie to zbiory jeszcze prostszych algorytmów układanych często jako schematy blokowe i prędzej wesz wyliczy całkę niż w tych systemach zrodzi się jakiekolwiek samodzielne działanie albo cień samodzielnej myśli. A debile sobie roją, że jakiś robot z księżyca najpierw nakopie miedzi, udupczy wiadro ropy, później jeszcze trochę węgla i stali... wszystko to wrzuci do kotła, z tego powstanie kabelek USB powlekany czarnym PVC, który nasz robocik weźmie i pójdzie sprzedać na rynek tak jak korwinowe paróweczki. A jak już sprzeda (właściwie to chyba rozda bo przecież ma być za darmo)... to nakopie wincyj miedzi i ropy... i zrobi 2 kabelki...

   Wiesz to jest taka głupota i samozaoranie, że równie dobrze można gadać z debilami od mind-control noszącymi aluminiowe berety, że jak je zdejmą to reptilianie nie przejmą kontroli nad ich umysłem. Być może faktycznie istnieją jacyś reptilianie i faktycznie będą kontrolować ludzkie umysły... tylko nic raczej nie wskazuje na to że to się stanie w przeciągu następnych kilkuset lat.

  •  

   pokaż komentarz

   No i znowu te brednie dla pół-debili którymi lewica karmi matołów co najmniej od 200 lat. Wiesz jak działają algorytmy SI? Wiesz jak działa automatyka przemysłowa?

   @superfrog: Oczywiście za 20-30 lat będzie to działać tak samo… Bo miliardy jakie idą aktualnie w rozwój SI, to są przeznaczane na kupowanie pączków, kawy, i konta premium na Red Tube...

   To o czym piszesz to historia już zamierzchła, gdzie rozwój SI był ślamazarny, a analiza obrazów i korelacje z tym związane to był maks możliwości. Ale od kilku lat, gdy uczenie maszynowe weszło na nowy poziom – głębokiego uczenia, wiele się zmieniło. I owszem, jeszcze nie widać efektów tych prac, ale może już w tym roku Google wypuści nowe usługi, które korzystają z tego. Przedsmak można było oglądnąć na ich ostatnim pokazie. A to dopiero początek, i ja nie wiem jak będzie wyglądała sytuacja SI za 20-30 lat, ale może przerosnąć najśmielsze oczekiwania, bo już wszyscy pompują lub zamierzają pompować w to grubą kasę, łącznie z rządami mocarstw.

   Ale Ty jesteś ekspertem od SI, i wiesz że nie wyjdzie ona ponad proste algorytmy analizujące zdjęcia… Litości.
   A ja ekspertem nie jestem, i wcale bym się nie zdziwił gdyby za ten czas SI prześcignęła intelektem ludzi – geniuszy, w wąskich specjalizacjach. Zatem w mojej ocenie, możesz się łudzić, że SI nigdy nie dorówna człowiekowi w wysoko specjalistycznych dziedzinach, a ja jestem przekonany że im bardziej coś jest wyspecjalizowane, tym sprawniej tam sobie taka przyszła SI poradzi, dużo sprawniej niż człowiek. Przypominasz mi tych co zobaczyli pierwszy automobil, i narzekali na co to komu, konie są szybsze i zawsze będą…

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkass: Oczywiście, że wyjdzie poza IR, ale żeby wierzyć w powstanie samoświadomego "robota" który będzie na nas tyrał, za naszego życia to trzeba być skończonym kretynem. Zupełnie jak te niepiśmienne cymbały które wyrwały się z wiosek a którym lewica tłucze do głów tą samą bzdurę od 200 lat...

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście, że wyjdzie poza IR, ale żeby wierzyć w powstanie samoświadomego "robota" który będzie na nas tyrał, za naszego życia to trzeba być skończonym kretynem

   @superfrog: Czytanie ze zrozumieniem się kłania. SI nie potrzebuje być samoświadoma by rypać na człowieka, wystarczy że będzie bardziej złożona, sprawniejsza, bardziej wszechstronna, niż obecnie. A że taka będzie za 20-30 lat, to nawet ten Twój cymbał pewnie by potrafił dostrzec. Wraz z rozwojem SI bardziej będzie się opłacało wdrażać także i sprzętowe przedłużenie tej SI, czyli roboty. Teraz to jest proces drogi, skomplikowany, nie zawsze skuteczniejsze niż człowiek (ostatnio Musk narzekał na swoją fabrykę Tesla), bo oprogramowanie ma sporo limitów. Ale gdy SI przejmie oprogramowanie, to roboty będą mogły być bardziej wszechstronne, i popularniejsze. Wraz z większa popularnością zaistnieje większy popyt na nie, wraz z popytem wzrośnie podaż, wraz z zwiększona podarzą spadną koszty produkcji robotów, wraz ze spadkiem cen produkcji spadną ceny za robotyzację przedsiębiorstw, a wraz z tym nagle roboty staną się opłacalne – opłacalniejsze niż ludzki pracownik. Ale jeszcze szybciej pracownik umysłowy zostanie wyparty przez SI, bo tu nie trzeba drogiego robota, wystarczy kupić licencję na SI, a koszty wystawienia komuś takiej licencji to będzie ułamek ceny jak za robota, bo materiały/proces produkcyjny odpadną. Zatem nie zostaniesz wyparty przez samoświadomego robota ze SI, ale przez bardziej skomplikowane SI niż obecnie, głupsze od psa, za to robiące świetną robotę tam gdzie ma ją robić.

   Co do samoświadomej SI, to gdy taka kiedyś powstanie, to nie powinna rypać na człowieka, bo od tego będzie mieć samoświadomość by dostrzec, że to frajerstwo, tak za free.
   A kiedy powstanie taka samoświadoma SI? Ciężko powiedzieć, może i za naszego życia, ja tam nie wiem, a tylko kretyni „wiedzą” dokładnie, kiedy powstanie a kiedy nie. Ale coś czuję że o kretynizmie wiesz sporo, bo i często się odnosisz do tego stanu, to może i wiesz coś więcej na ten temat…