•  

  pokaż komentarz

  To jest k!$#a jakiś dramat... Spełnienie chorego snu socjalisty...

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: Biorą przykład z władz centralnych, przecież istnieje taki twór jak obligacje skarbowe dla pobierających 500+. Obligacje te są lepiej oprocentowane, niż obligacje dla reszty.

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: @Fidel1: Nie znam tamtych stron, więc trochę pogdybam.

   Takie coś w skali kraju to socjalizm w czystej postaci. Jednak z punktu widzenia takiej gminy, zapewne wyludniającej się to może być dobra decyzja. Może ziemi mają pod dostatkiem, po którą na co dzień chętni nie walą drzwiami i oknami. Osoby korzystające z 500 + to ludzie młodzi, więc jest szansa, że część z nich tam osiądzie na stałe, np. Ci z okolicznych gmin skuszeni tańszą ziemią. Patologia z 500+ nie będzie kupować, bo pewnie nie mają oszczędności i nie myślą perspektywicznie. Brakuje mi tu tylko jednego kryterium - obowiązku płacenia w gminie podatków.

   Większość gmin w Polsce się wyludnia i za parę lat działki w wielu miejscach będą za bezcen. Tak jak już dziś np. w Hiszpanii można kupić całe wsie w cenie małego mieszkania w Warszawie.

  •  
   s.......g

   -51

   pokaż komentarz

   To jest k@@#a jakiś dramat... Spełnienie chorego snu socjalisty...

   Ale nie dałeś rady przeczytać? Trochę kiepsko, że wyrobiłeś swoje zdanie na podstawie samego tytułu. Do tego inwektywy.

   Lokalny samorząd liczy, że taka oferta skłoni nabywców do osiedlenia się na stałe w okolicach Kurzętnika, co ma przyczynić się do poprawy demografii w gminie.

   Jakbyś nie zrozumiał, tam nikt nie chce mieszkać.

   @sprite:

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: Chyba raczej populisty. Socjalista chce dać wszystkim po równo, a tutaj jest wyraźne faworyzowanie jednej grupy kosztem innych, w celu kupienia sobie głosów wyborczych.

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: uuuu kolega sie zrzuca na moje 1000+ :/ Twoje zdrowie ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @skinnydog:
   Spoko. Ma to być pomysł na "ściągnięcie" ludzi do wsi, gdzie nikt nie chce normalnie zamieszkać, bo nie jest obecnie wystarczająco atrakcyjnie. Żaden problem, słuszna idea.... Oh wait...

   Dlaczego ta "promocja" ma dotyczyć tylko beneficjentów 500+? Dla ludzi bezdzietnych lub z jednym dzieckiem, ale nie pobierających 500+, bo cokolwiek sobą reprezentują już nie damy? Dzielimy ludzi na lepszych i gorszych?

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyMiras: Proste. Gdyby na takiej działce wybudowało się bezdzietne małżeństwo to liczba mieszkańców gminy wzrosła by o 2. Natomiast w przypadku rodziny z 3 dzieci liczba mieszkańców wzrosłaby o 5.

  •  

   pokaż komentarz

   @ElToro:
   Musiałeś mieć w szkole 5 z matematyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Być może to bezdzietne małżeństwo jest bezdzietne, bo są to osoby świadome i nie będą produkować dzieci, kiedy nie mają stałego dachu nad głową?
   Wyjdę naprzeciw twojej logice. Co będzie, jeżeli bezdzietne małżeństwo po otrzymaniu szansy na własny dom będzie miało także 3-4 dzieci, a z drugiej strony małżeństwo, które już posiada dzieci, nie będzie miało kolejnych - zwiększą co najwyżej standard swojego życia i swoich dzieci?
   Wychodzi na to, że bardziej opłaca się dać tym bez dzieci. Liczba Polaków wzrośnie. Wyjdziemy na plus!

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyMiras: Wielodzietne rodziny zwiększą liczbę mieszkańców już teraz. Więcej dzieci to większe dotacje m.in. na szkoły. Takie bezdzietne małżeństwo z perspektywami na przyszłość stałoby się wielodzietne za kilka lat, wtedy już może rządzić inny wójt, inna rada gminy.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881 co to za p??%%#%enie cumplu? xd

   Gdyby problemem, który ma latać obniżka było wyludnienie to byłaby skierowana do wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: człowieku to jest zajebisty pomysł, obozy koncentracyjne skupiające samą patolnie, biedote i chołote. Ten Kurzętnik (bez obrazy) to "koniec świata". Nie ma roboty, nie ma przemysłu. Więc wyjedzie tam patolnia która będzie siedzieć na zasiłkach i robić chołote - a normalne miasta staną się czyste ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aż szkoda mi już tych ludzi którzy tam obecnie mieszkają.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby problemem, który ma latać obniżka było wyludnienie to byłaby skierowana do wszystkich.

   @mistrz_tekkena: Bez sensu do wszystkich. To co oni robią wydaje się cwane :) Skoro jest 500+ to:
   - pewnie min 2 dzieci. Ci z jednym to biedacy, więc nie będą się starać o działkę.
   - to najprawdopodobniej dwoje dorosłych, przynajmniej średnio zarabiających ludzi. Jeśli się zameldują to masz wpływy pit od dwóch osób, a dzieci pójdą do miejscowej szkoły, więc znów zysk dla gminy.

   Sprzedaż działki osobom starszym może być mniej opłacalna, bo nawet jeśli się zameldują to pewnie bez dzieci, a i pit będzie mniejszy, bo emerytury są mniejsze niż pensje.

   To co przyszło mi do głowy to może być tylko wierzchołek góry lodowej, czyli kasy która ma szansę przyjść do gminy wraz z młodymi, dzieciatymi rodzinami.

   @WykopowyMiras: Zerknij na to wyżej, bo to komentarz też do Twojego wpisu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881 dokładnie tak jest w powiecie oddalonym od mojego miasta o około 30 km na wsiach zupełnie nie ma życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881

   Ci z jednym to biedacy

   ??? xd

   to najprawdopodobniej dwoje dorosłych, przynajmniej średnio zarabiających ludzi.

   Prawdopodobnie xd

   Ehhhhh, żeby ludzie klasy średniej, aspirującej przeprowadzili sie na wichurę potrzeba coś więcej niż taniej działki.

   Ponadto wiem, że Polska to państwo teoretyczne i w ogóle,ale jeśli samorządzie sprzedaje ziemię, a sam jest jedynie reprezentantem ludzi mieszkających na danym terenie to trochę c#@@$wo wygląda gdy faworyzuje ludzi posiadających konkretne atrybuty w tym wypadku dzieci.

   Nasuwa się pytanie, dlaczego ta obniżka nie objąć tylko ludzi zamożnych. No kto zarabia over 200000 rocznie dostaje ziemię za jedną czwartą ceny. Idąc twoim tokiem rozumowania można załatać budżet ich wpływami z podatków a nawet w statystykach można podskoczyć na najbogatsza gminę w województwie / kraju. Bogaci ludzie rzadziej korzystają z opieki zdrowotnej i cyk obniżka na przychodni, szpitalu. Rzadziej wchodzą w konflikt z prawem i cyk obniżka na służbach mundurowych. Rzadziej wymagają opieki socjalnej i cyk obniżka socjalu.

   Czy to tak ma wyglądać?

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: ja by to Ferdek Kiepski powiedział-,,to nie śniło się nawet fizjologom greckim"( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mistrz_tekkena:
   Chłopie, logiki choć troszkę :)

   Rodzina z jednym dzieckiem, której przysługuje 500+ to biedacy, bo przy jednym dziecku większość rodziców nie dostaje tego świadczenia.

   Zawsze przy każdej tego typu decyzji dzieli się ludzi na grupy ze względu na jakieś zmienne i określa się prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś czynnika w danej grupie.

   Ehhhhh, żeby ludzie klasy średniej, aspirującej przeprowadzili sie na wichurę potrzeba coś więcej niż taniej działki.

   Ale oni być może już mieszkają na jakiejś wsi czy w małym miasteczku z teściami i mają pracę w jakimś zakładzie produkcyjnym zarabiając łącznie np. 5 tys netto dojeżdżając do niego autem 20 km. Teraz mają szansę wyjść na swoje oszczędzając kilkadziesiąt tys zł. I nadal będą dojeżdżać autem do pracy 20 km, ale z innego kierunku.

   Klasa średnia dzieli się na dwie podgrupy i jest dosyć mocno zróżnicowana.

   Ponadto wiem, że Polska to państwo teoretyczne i w ogóle,ale jeśli samorządzie sprzedaje ziemię, a sam jest jedynie reprezentantem ludzi mieszkających na danym terenie to trochę c%?#?wo wygląda gdy faworyzuje ludzi posiadających konkretne atrybuty w tym wypadku dzieci.

   Pieprzysz trzy po trzy. To niczym nie odbiega od sprzedaży ziemi pod jakąś inwestycję. Gmina sprzedaje ją temu kto da więcej, czyli ustanawia jakąś najbardziej wartościową zmienną - pieniądze. Tutaj ową zmienną jest przewidywana wielkość rodziny nabywcy ziemi, czyli też pieniądze, ale w sposób pośredni, a nie bezpośredni.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881
   Ale ty jesteś nie ogar cumplu.

   Chodziło mi o rodziny o średnich zarobkach, ale z jednym dzieckiem. Co z nimi? 500 nie biorą, ale mogą być bardziej zamożni od patologii 500+.

   Pieprzysz trzy po trzy. To niczym nie odbiega od sprzedaży ziemi pod jakąś inwestycję. Gmina sprzedaje ją temu kto da więcej, czyli ustanawia jakąś najbardziej wartościową zmienną - pieniądze. Tutaj ową zmienną jest przewidywana wielkość rodziny nabywcy ziemi, czyli też pieniądze, ale w sposób pośredni, a nie bezpośredni.

   To ty pieprzysz okrutnie, jedno i drugie to inwestycja. Można inwestować w dzieciatych a w bogatych już nie można? Dałem ci szereg przykładów, że lepszy jeden zarobasie z jednym dzieckiem i duża kasa niż 3 patologie 500+.

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyMiras Ale cie boli, pewnie temu,że mieszkasz w mieście ,a taka działeczka to smaczny kąsek tylko,że no nie ma cie kto kochać,a co za tym idzie dzieci itd.. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyMiras: Nigdy tego nie zrozumiesz, nie myślisz perspektywicznie. Małżeństwo z 500+ oznacza prawie zawsze +2 dzieci(na jedno dziecko 500+ dostaje się kiedy jest się biednym więc ich i tak nie stać). Więc to jest inwestycja w ilość mieszkańców. W rozrachunku końcowym, jeśli będzie tam dodatkowych dwóch płatników to gmina wychodzi na plus. Ale Ty jesteś głąbem i musisz p$?%!#!ić bo przeczytałeś w tytule "500+" i -50% ceny i od razu włącza Ci się czerwona płachta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adanoss:
   Nie boli mnie. Mieszkam w mieście, ale jestem przyjezdnym, na wynajmie.
   Ja po prostu "domagam się" równego traktowania. Tym bardziej, że sporo dokładam do tego cyrku w podatkach, a nie korzystam z niczego, dostając jednocześnie podwyżki podatków w gratisie.

   Ilość szeroko rozumianego socjalu i rozdawnictwo za rządów PiS przekracza już wszelkie granice, a każdy inteligentny człowiek powinien być świadomy tego, że żeby komuś coś dać, drugiemu trzeba zabrać. A już na pewno w takim kraju jak Polska, gdzie na nadmiar gotówki w budżecie nigdy nie narzekaliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyMiras: Ale jakiego równego traktowania, mówimy o gminie, która chce przyciągnąć mieszkańców i tyle. To jest biznes. Koniec końców gminie wyjdzie lepiej jak sprowadzi dwóch podatników na resztę życia i opitoli im działkę za pół ceny.
   Zresztą widać, że jesteś debilem bo mówisz, że mieszkasz w mieście i chcesz tego samego. Nie potrafisz ogarnąć tak prostej rzeczy, że to jest inne miejsce niż miasto w którym przebywasz. Przeprowadź się na tą wiochę i tam krzycz, że chcesz być lepiej traktowany.
   Po drugie nie umiesz policzyć, że dla wsi to jest biznes?! Wieś daje -50% czyli tam to pewnie maks - 100 tys. To Ci ludzie to k@?!a w 10 lat oddadzą w podatkach debilu. Przelicz to jełopie.
   A z Ciebie j@@@nego mireczka piwniczaka jaki jest biznes dla gminy kiedy nie potrafisz nawet dostarczyć nowych podatników na świat.
   Myślisz, że Państwo kodeks rodzinny to k@?!a zrobiło bo uwielbia jak ludzie darzą się miłością. Nie! Są j@@@ne zniżki na każdym kroku bo rodzina daje nowego podatnika.
   Dodaj do tego, że dają w użytkowanie wieczyste pryszczaty frajerze.

   P.S. k@?!a no musiałem kogoś w końcu zbluzgać na tym portalu, k@?!a jacy ludzie są głupi!

  •  

   pokaż komentarz

   @Pies_Benek:
   Oho, widzę po drugiej stronie mamy typowego wyznawce partii rządzącej, przeżywającego "socjalistą ekstazę" niczym Cymański.

   Czy ja gdzieś napisałem, że gmina nie może sprzedawać działek -50%, żeby przyciągnąć ludzi? Mogą, jak najbardziej! Ale sprzedaż powinna być dostępna dla wszystkich, bez znaczenia czy bierzesz 500+ czy nie. Według prawa jesteśmy równi, a sprzedawane działki są państwowe, nie prywatne. To nie jest jakiś folwark, gdzie Pan robi co chce danego dnia.

   Nie potrzebuję krzyczeć o lepsze traktowanie, nie biorę żadnego socjalu, nie potrzebuję jałmużny państwa do zakupu mieszkania, MDMów czy innych Mieszkań+. Widać, że ty jednak na nie jednej manifestacji już bywałeś z transparentem "Dej! Dej!"

   Tak, ludzie oddadzą to w podatkach. Ale w podatkach oddadzą to wszyscy, którzy tam przyjadą. Zarówno Ci z 500+ jak Ci bez. Ograniczając liczbę odbiorców do ludzi pobierających socjal, ograniczasz liczbę potencjalnych nowych mieszkańców. Przecież jak dasz -50% dla WSZYSTKICH to tych z 500+ dalej obejmiesz "promocją". Szybciej sprawisz, że ktokolwiek tam przyjedzie. A może nawet ktoś trochę zamożniejszy, więc jeszcze więcej wpłaci do kasy.

   Na koniec, "debilu" i "jełopie" oraz "pryszczaty frajerze", jak już pisałem wpłacam do kasy tego burdelu wielokrotnie więcej niż ty, "ledwo początkujący developerze, który zapisał się na SHP Warszawa bo próbuję wejść w IT sec.". W przeciwieństwie do Ciebie, nie jestem początkujący i oddaje rocznie dobre kilkadziesiąt tysięcy rocznie w samych podatkach. Życie nie polega na bezsensownym płodzeniu kolejnych pokoleń debili i kretynów bez kultury, takich jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyMiras: Ok przepraszam. Poniosło mnie, pierwszy raz obraziłem kogoś, należy mi się. Nie jest wytłumaczeniem, że już nie mogę ogarnąć zidiocenia większości ludzi. Serio przepraszam. Stawiam piwo jak jesteś w wawie.

   Ale zobacz, że mówię o rachunku ekonomicznym. Zawężając grupę odbiorców do 500+, zostają nam ludzie z dzieciakami czyli w ogólnym rozrachunku ludzie którzy poza tym, że płacą za siebie to jeszcze ich dzieci są kolejnymi płatnikami budżetu. O to też mi chodziło w sprawie kodeksu rodzinnego. Na kij państwo instytucjonalizowałoby małżeństwo? Tylko po to, że ma nowych podatników. Czyli jeśli rozszerzysz to na osoby bez dzieci to taki przysłowiowy kawaler dostaje działkę za -50% ceny. Czemu jeśli nic nie dodaje do społeczeństwa poza podatkami obowiązkowymi dla każdego.

   Przepraszam Mireczku. Głupio mi i życzę zdrowia!

  •  

   pokaż komentarz

   @skinnydog: a gdzie jest że ma tam zamieszkać? może kupić tanio .. i nic więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite zaledwie 10 lat tu mój ojciec kupował działke. Na dom tyrał całe życie i bedzie jeszcze tyrać kolejne kilkanaście lat. Uczciwie placi podatki, nfzety i zusy od 16 roku życia. On nie dostanie żadnej ulgi na działkę ani kasy na moje rodzeństwo. To państwo pluje ciężko pracujacym ludziom w twarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: Pewien burmistrz ogłosił coś podobnego jakieś rok temu. I wiecie co, od tego czasu na wolnym rynku nie sprzedają się działki pod budowę. Każdy czeka na ten ruch burmistrza a on chyba czeka do wyborów. Ogólnie nic się nie sprzedaje bo ten ch!@ ma plan.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: Jestem młody i nie korzystam bo nie mam dziedzi i tyle, a działkę za pół ceny chętnie kupię. Czysty socjalizm i nie próbuj proszę doszukiwać się w tym głębszego sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @JogoFruit Postaw się na miejscu gminy. Mogą tę samą działkę sprzedać kawalerowi albo min. 4 osobowej rodzinie. Kto jest dla gminy wartościowszy?
   Nie wiem czym się kieruje ta konkretna gmina, ale te zasady są konkretne. A zasady mogą być różne, choć najlepszy wg mnie byłby obowiązek opładania w gminie PIT.
   Zdaj sobie sprawę, że małe wiejskie gminy stają się puste i niedługo trzeba będzie je łączyć. "Wygrają" demohraficznie tylko te najlepiej położone i z najzaradniejszymi zarządcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: Dla gminy, reprezentującej Państwo Polskie kawaler i czteroosobowa rodzina są równie ważni. Widzę socjalizm mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   @JogoFruit: Gmina nie reprezentuje Polski. Ona reprezentuje tylko swoich mieszkańców, czyli w większości przypadków kilka tys. ludzi. Może nie zdajesz sobie sprawy, ale to od Ciebie leci strasznie socjalizmem - równość, górnolotne hasła, itp :)

   Działanie gminy przypomina rekrutację w prywatnej firmie. Ustala się takie warunki, aby CV przysłały odpowiednie osoby, a nie pierwsze lepsze. Kawaler dla gminy jest dużo mniej wartościowy od kilkuosobowej rodziny, bo statystycznie rzecz biorąc, czyli średnio, przyniesie ze sobą dużo niższe podatki do kasy gminy.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ja gdzieś napisałem, że gmina nie może sprzedawać działek -50%, żeby przyciągnąć ludzi? Mogą, jak najbardziej! Ale sprzedaż powinna być dostępna dla wszystkich, bez znaczenia czy bierzesz 500+ czy nie. Według prawa jesteśmy równi, a sprzedawane działki są państwowe, nie prywatne. To nie jest jakiś folwark, gdzie Pan robi co chce danego dnia.

   @WykopowyMiras: Słuchaj. Nie wiem jaką partię lubi @Pies_Benek: ale ma zdecydowanie rację, choć pojechał trochę niewłaściwym językiem. Ja nie znoszę PIS-u, socjalizmu i domagam się likwidacji 500+.
   Gmina jedzie jednak na innym wózku i rywalizuje z kilkoma tysiącami innych gmin o mieszkańców. Gmina nie tworzy prawa i musi korzystać z tego co tworzy rząd. Ona nie sprzedaje działek państwowych, a samorządowe! To jest ich tort, a nie nasz wspólny.
   Pomyśli o tym z biznesowego punktu widzenia. Wyobraź sobie, że nowi mieszkańcy to nowe inwestycje i wpływy podatkowe. Gminie nie opłaca się ściągnąć kogokolwiek, więc kryterium 500+ spowoduje w praktyce ściągnięcie młodych, dzieciatych, przynajmniej średnio zarabiających ludzi, a nie emerytów czy samotnych. Pamiętaj, że oprócz podatków z PIT-u gmina otrzyma też subwencję oświatową na dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sloneczko: Ta patologa kupi działkę nawet za pół cent i postawi na niej dom xD

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: To nie jest dramat ani socjalizm. próba zasiedlenia gminy w której nikt nie chce mieszkać. 500 pllus dlatego że oni mają juz dzieci więc sprowadzaja rodziny co jest bardziej opłacalne niż pojedyncze osoby. Wystarczy tylko ruszyć nieco głową. Ale jak się ma we łbie ideowe trociny to niestety się nie da( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: przynajmniej wiadomo gdzie nie kupować działek...

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyMiras: bo jestes o wiele mniej wartosciowy od kogos kto dostarcza panstwu przyszlych konsumentow i pracownikow?

  •  

   pokaż komentarz

   @sprite: ja to tylko tu zostawię
   Konstytucja

   Art. 32.

   1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
   2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczy

  •  

   pokaż komentarz

   to byłaby skierowana do wszystkich.

   @mistrz_tekkena: nie opłaca się zachęcać starszych do osiedlania - za chwile to problem braku miejsca w przychodni i potrzeby zatrudnienia w mopsie jakiejśc opiekunki socjalnej/pielegniarki do doglądania bezdzietnych staruszków, którym nie będzie miał kto nawet zakupów przynieść

  •  

   pokaż komentarz

   w bogatych już nie można?

   @mistrz_tekkena: bogatemu zniżka na działce na takiej wiosce nie jest potrzebna. Zastanów się jeśli miałbyś kasę to kupiłbyś tam gdzie sprzedają taniej czy tam gdzie chcesz się osiedlić? Kupujesz tam gdzie chcesz bo cię stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inska

   Koszt utrzymania starca nie jest wiele niższy niż gowniaka. Opieka zdrowotna, przedszkole, żłobek, szkoła.

   @Inska jestem bogaty i kupiłbym tam gdzie relacja ceny do potrzeb jest najwyższa. Co to w ogóle za argument? Myślisz, że bogaci nie są oszczędni? Większość jest bardziej oszczędna niż patusy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistrz_tekkena: osoba bezdzietna pobierająca emeryturę to niefajny lokator dla takiej gminy, tylko do pewnego momentu samodzielny a potem najzwyczajniej w świecie generuje koszty.
   Dzieci to też pewien koszt dla gminy ale dziecko ma rodziców, którzy zarabiają, płacą podatki i takie rodziny wydają kasę w lokalnych sklepach, uczestniczą w lokalnych atrakcjach, rozrywkach itd.

   Gówniaki to może faktycznie są drogie w utrzymaniu przez gminy, dzieci zazwyczaj kosztują głównie rodziców.

   Nie wiem co to znaczy, że jesteś bogaty, dla różnych osób to różny poziom oznacza. Kupiłam mieszkanie dla rodziny tam gdzie miałam prywatną dobrą szkołę dla starszej córki, gdzie mam dobry dojazd do pracy, gdzie po tej pracy i w łikendy mogę normalnie funkcjonować. Mnie obniżka za działkę by nie skusiła do wyjechania na wieś czy do jakiegoś małego miasteczka bo chcę mieć blisko do części rodziny, do atrakcji kulturalnych i znajomych. Ale zastanawiałam się nad skorzystaniem z państwowego przedszkola dla średniej córki i to mnie skusiło do zmiany us po przeprowadzce, teraz skorzystam z półkoloni dofinansowanych przez gmine bo zaczęłam płacić lokalnie podatki więc mam taką możliwość. Gdyby gmina nic nie dała od siebie dla moich dzieci to mój i męża pit szedł by nadal do poprzedniego us.
   Dzieci w gminie to nie tylko dotacja na szkołę za tym idzie etat dla nauczycielki, etat woźnej czy kucharki. Dodatkowe godziny pracy lekarza w przychodni, kolejna budka z lodami czy też etat animatora w domu kultury. Ile starych osób chodzi do kina, na koncert, do restauracji? Nawet na lodach w cukierni ich prawie nie widać...

  •  

   pokaż komentarz

   @schinesghe:

   bo jestes o wiele mniej wartosciowy od kogos kto dostarcza panstwu przyszlych konsumentow i pracownikow?

   Nie wierzę w to co czytam... Jak można być takim socjalnym robakiem?

   Masz racje! Zgadzam się. Jestem zerem, nie przydatnym dla społeczeństwa, nieudacznikiem, bo....

   Planuje swoje życie, najpierw skończyłem dobre studia, później ( a w zasadzie jeszcze w trakcie studiów ) poszedłem do pracy, zdobywając doświadczenie, awansując i zwiększając swoje zarobki. Płacąc cały czas uczciwie podatki, na Umowie o Pracę, nie sp@#%$?!ając jak cała reszta na B2B, pomimo tego, że wbijam już w drugi próg podatkowy dla "najbogatszych".

   Ty i Tobie podobni natomiast to elita tego narodu, skończona gówno-szkoła, zero planu na życie poza pracą w jednej z montowni albo markecie z owadem w logo. Grunt, że tworzycie demografie, grzmocąc się bez opamiętania niczym króliki z emitowanej kilka miesięcy temu w telewizji reklamy.

   Ja dostałem w gratisie nowe podatki, zabrali mi całkowicie kwotę wolną od podatku, znieśli mi limit składek ZUS z którego emerytury nigdy nie zobaczę.

   Wy robaki, dostaliście w zamian milion programów socjalnych, a następne są już w drodze. Państwo zapewni kasę na wódkę z 500+, wyprawkę dla Brajana - 300 zł każdego roku, a przede wszystkim podaruje grunty za pół darmo, ewentualnie Mieszkanie+ czy najnowsze dopłaty do wynajmu.

   Oczywiście my, normalni ludzie wszystko Wam to za sponsorujemy, grunt, że jesteś "pracownikiem i konsumentem"... Komuna trzyma się mocno w narodzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Lewacki sen jest realizowany przez lewicową partię, którą wyborcy uważają za prawicę.

  źródło: i0.kym-cdn.com

 •  

  pokaż komentarz

  Czy to nie łamie konstytucji? Czy takie przetargi nie powinny być równe dla wszystkich? Gdzie mogę zgłosić, że czuję się dyskryminowany, do RPO?

 •  

  pokaż komentarz

  Kupujący mają zobowiązać się, że nabytej ziemi nie odsprzedadzą przez 10 lat, mogą natomiast przekazać ją w tym czasie swoim dzieciom.

  I nawet nie muszą się tam budować
  ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda gadać... szkoda strzępić ryja na to wszystko.

  źródło: wykop.pl

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna