•  

  pokaż komentarz

  Co do samego bloga - nie umiem inaczej skomentować niż "xD"
  Kolejna grupa osób, która obrała sobie te okropne i paskudne kobiety za wroga numer 1. Zaczynając od subiektywnych wyliczeń, gdzie pracuje najmniej kobiet (pomijając inne zawody, które też są konieczne dla świata, ale tam pewnie statystyki tak fajnie nie wyglądały), do okropnego blefu co do Francji i testów DNA - owszem, testy te są nielegalne, ale robione na WŁASNĄ RĘKĘ - a z tego co czytałam, to można odebrać zestaw do próbek z innego państwa, po czym odesłać go z powrotem, więc jeśli ktoś ma straszne parcie to nie będzie to problem. Jeśli nie ma się pewności, a nie chce się pieprzyć w zamawianie za granicy, to zawsze zostaje skierowanie sprawy do sądu, gdzie po uznaniu, że prośba mężczyzny jest uzasadniona, nie będzie problemów z takim badaniem. Zupełnie jak w Polsce... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @harpiowata: Co z tego, że w Polsce aborcja jest nielegalna, można sobie jechać do innego państwa. A jak życzenie kobiety będzie uzasadnione to się zrobi na miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_RIP widzisz, porównujesz kompletnie inne rzeczy, na dodatek nie znasz procesu "legalnej" aborcji :) jeśli dziecko będzie wpadką, to sąd nie pozwoli poddać się zabiegowi, wtedy zostają wycieczki do Słowacji.
   Sąd raczej nie ma problemów z testami na ojcostwo, z tego co się doinformowalam.

   poza tym, czy ja gdzieś napisałam, że uważam iż testy na ojcostwo powinny być prawnie zakazane? nie, po prostu pokazałam idiotyzm tego argumentu, bo tak samo można napisać, że w Polsce aborcja jest legalna. w kilku przypadkach, ale jest!

  •  

   pokaż komentarz

   @harpiowata:
   Ale twierdzisz, że to nie problem, że testy na ojcostwo we Francji są zakazane, bo można sobie wysłać próbki do innego kraju. Dodatkowo uzasadnienie tego zakazu jest takie, że ojcostwo to kwestia społeczna a nie biologiczna.
   Czyli zakazywanie czegoś tak istotnego mężczyznom nie jest problemem ale zakazywanie kobietom to tragedia? Szczególnie, że kobieta w ciąży jest tylko przez 9 miesiecy a mężczyzna alimenty płacić musi przez niemal 25 lat.
   Oba zakazy uważam za idiotyczne, szkodliwe i powinny być zniesione.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_RIP ogólnie to spoko i masz rację. Piszę tylko po to, żeby się przyczepić do "tylko 9-miesięcznej ciąży",bo półtora roku temu właśnie taką zakończyłam i skutki dla mojego organizmu są tragiczne. Do tej pory walczę z pewnymi rzeczami (i nie chodzi tylko o nadwagę i biust trochę niżej niż zazwyczaj). Więc to nie jest "tylko" 9 miesięcy i to nie jest TYLKO poród. W szczegóły się nie będę wdawac, ale ciąża zmienia organizm kobiety na całe życie. Są takie, na które to bardzo nie wpłynie, a są takie szczęściary jak ja, które będą się długo z efektami ciąży i porodu zmagać. Tak tylko, żeby uscislic, że ani to życie łatwe przez te 9 miesięcy, ani po porodzie może nie być.
   Pokuszam się o komentarz, bo opinie w stylu to tylko 9 miesięcy i potem poród (nikomu nie życzę takiego bólu) to żadna wielka sprawa. Uderzyles w mój trigger point ;)

  •  
   L...............i

   +8

   pokaż komentarz

   Co do samego bloga - nie umiem inaczej skomentować niż "xD"
   Kolejna grupa osób, która obrała sobie te okropne i paskudne kobiety za wroga numer 1.


   @harpiowata: redpill jest odpowiednikiem feminizmu i jeśli widzisz tam jakąś nienawiść do kobiet to wiedz, że ludzie patrzą tak też na feminizm względem mężczyzn.

   do okropnego blefu co do Francji i testów DNA - owszem, testy te są nielegalne, ale robione na WŁASNĄ RĘKĘ - a z tego co czytałam, to można odebrać zestaw do próbek z innego państwa, po czym odesłać go z powrotem,

   To też jest nielegalne. Robienie testów na własną rękę to nie otworzenie własnego laboratorium, tylko własne pobieranie próbek.

   A sąd może się nie zgodzić robić testów bez powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @harpiowata: "Kolejna grupa osób, która obrała sobie te okropne i paskudne kobiety za wroga numer 1."

   Nie kobiety, tylko feministki i osoby, które przyczyniają się do prawnej dyskryminacji mężczyzn niezależnie od płci. Zdziwiłabyś się ile kobiet aktywnie się udziela na moim fanpage'u z życzliwością. Po prostu feministki nie są i nigdy nie będą rzeczniczkami wszystkich kobiet.

   Co do testów DNA, to @Lawrence_z_Arabii wyjaśnił, nie ma sensu dalej tłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii najwidoczniej nie zrozumiałeś co napisałam. Robienie testów na własną rękę i wysyłanie ich za granicę jest legalne (tak jak "wycieczki" do Słowacji), ale robienie testów w podziemiu - nie.

   @meskiglos nigdy nie widziałam, żeby feministki pisały "za wszystkim stoją okropni mężczyźni", "wszędzie ten męski patriarchat, WSZĘDZIE", "obrzydliwa prawda zatajana przez mężczyzn" etc. A podobne teksty można zobaczyć w waszych "artykułach".
   Skoro bym się zdziwiła, to pokaż. Ale proszę, żeby to nie był jeden czy dwa komentarze, skoro mam się zdziwić.

  •  
   L...............i

   0

   pokaż komentarz

   najwidoczniej nie zrozumiałeś co napisałam. Robienie testów na własną rękę i wysyłanie ich za granicę jest legalne (tak jak "wycieczki" do Słowacji), ale robienie testów w podziemiu - nie.

   @harpiowata: To też jest nielegalne, bo nielegalne jest samo pobieranie próbek.

  •  

   pokaż komentarz

   @harpiowata "nigdy nie widziałam, żeby feministki pisały "za wszystkim stoją okropni mężczyźni", "wszędzie ten męski patriarchat, "

   To nigdy chyba nie wchodziłaś na Codziennik Feministyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @meskiglos no daj przykłady, a nie "hurr durr bo na codzienniku tak jest"

   @Lawrence_z_Arabii z ciekawości, skąd bierzesz swoje dane? bo bądźmy szczerzy, w internecie na ten temat nie ma za duzo,

  •  
   L...............i

   -2

   pokaż komentarz

   z ciekawości, skąd bierzesz swoje dane? bo bądźmy szczerzy, w internecie na ten temat nie ma za duzo,

   @harpiowata: Z osobą zorientowaną w temacie przez mieszkanie we Francji.

   Po prostu tam wykładnia jest taka, że nie wolno robić testów i już, a jak chce się mieć test za granicą, to trzeba LEGALNIE pojechać tam z dzieckiem.

   Legalnie, czyli za zgodą drugiego rodzica.

   Przy czym laboratoria działają w pełni legalnie, po prostu wymagają dokumentów potwierdzających pełną zgodę matki, a wiadomo jak jest z tą zgodą, gdy matka zdradza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii przepraszam, ale taki argument nie jest dla mnie wiarogodny. Jeśli znajdziesz na to potwierdzenie w francuskim prawie - okej, zwrócę honor.

  •  
   L...............i

   -4

   pokaż komentarz

   przepraszam, ale taki argument nie jest dla mnie wiarogodny. Jeśli znajdziesz na to potwierdzenie w francuskim prawie - okej, zwrócę honor.

   @harpiowata: To ty musisz znaleźć potwierdzenie, że za granicą można robić testy we Francji, bez jechania za tą granicę, skoro tak twierdzisz.

   To tak jakby zamówić z Polski paczkę z marihuaną z Holandii, a policji powiedzieć, że się tą marihuanę kupiło legalnie za granicą.

   Palić marihuanę można w Holandii legalnie, ale nie możesz sobie jej z Holandii zamówić do Polski.

   Tak samo jest z testami na ojcostwo we Francji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii ok, więc ja twierdzę, że prawo wygląda inaczej niż mówisz. I co, udowodnisz mi to?
   Jeszcze raz Cię proszę o podanie normalnego źródła, fragmentu francuskiego prawa, który mówi tak jak jest. A może "kolega z Francji" to prawnik i nie kłamie? ;)

   I tak jak wcześniej mówiłam, porównywanie tego prawa do innych nie ma sensu.

  •  
   L...............i

   -4

   pokaż komentarz

   Jeszcze raz Cię proszę o podanie normalnego źródła, fragmentu francuskiego prawa, który mówi tak jak jest. A może "kolega z Francji" to prawnik i nie kłamie? ;)

   @harpiowata: http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Francja-tam-testy-DNA-na-ojcostwo-sa-zakazane,11994,10.html

   Tu masz napisane:

   Według gazety, co roku NIELEGALNE testy DNA na ojcostwo ZA GRANICĄ zamawia od 10 do 20 tysięcy mieszkańców Francji

  •  

   pokaż komentarz

   @harpiowata: Jak chcesz przykładów to polecam śledzić mój fanpage (link na moim wykopowym profilu) niemal codziennie coś wrzucam.

   Wszedłem na codziennik i pierwszy artykuł który klinkąłem - grupa feministek urządziła "antygwałtowy performance". Z jakiej okazji? A bo ktoś na murze napisał "tabletka gwałtu". A ponieważ "ło jezu to straszne, ktoś napisał <<tabletka gwałtu>> szerzy się seksizm, mizoginia i kultura gwałtu" w ramach protestu napisały na murze "gwałcicielu dorwiemy cię" xD http://codziennikfeministyczny.pl/tabletka-gwaltu-jest-wszedzie-w-drinkach-glowach-na-murach-natalia-skoczylas/

   Ale oczywiście to ja jestem nienormalny...

  •  

   pokaż komentarz

   @harpiowata cytat z tego artykułu:

   "Naprawdę, jeśli już tak bardzo musisz powiedzieć „żart” na temat przemocy seksualnej to upewnij się kto cię słucha, kogo ma to rozbawić. Może zastanów się gdzie i z kim jesteś. Sprawdź swój przywilej, najczęściej bycia mężczyzną w patriarchalnym społeczeństwie do którego nie kieruje się kampanii „tylko mądry chłopiec pilnuje swojego drinka” (link).

   pokaż spoiler No popatrz, jest i patriarchalizm i jeszcze słynne "check your privilige". A to tylko w pierwszym lepszym artykule!

  •  

   pokaż komentarz

   A sąd może się nie zgodzić robić testów bez powodu.

   @Lawrence_z_Arabii: Jeżeli chodzi o sprawy o zaprzeczenie czy ustalenie ojcostwa sąd się zgodzi na testy, bo lubi mieć prawomocne wyroki. Nie zgodzić się może najwyżej matka dziecka, co powinno dać sądowi bardzo do myślenia w procesie oceny dowodów, ale niekoniecznie musi bo czasami w todze sędziego siedzi dzban.

   W ogóle wydaje mi się, że badanie dna pod kątek stwierdzenia ojcostwa na własną rękę jest na tyle nieszkodliwym badaniem, mogącym jedynie sprostować jakąś pomyłkę a nie mogącym dziecku nic odebrać co mu się należy, że nawet nie rozumiem potrzeby angażowania matki do wyrażania zgody na nie.

  •  

   pokaż komentarz

   jeszcze słynne "check your privilige"

   @meskiglos: co to znaczy, że mam "sprawdzić swój przywilej"? W sensie co konkretnie mam zrobić?
   Jak mi powiesz, że "mam sobie zdać sprawę, że jestem mężczyzną i dlatego nie mogę pewnych rzeczy mówić" to k%$%a jebne na plecki xD
   sprawdź swój przywilej... co za idiotyczny rozkaz w ogóle

  •  

   pokaż komentarz

   @carbyne: Cytowałem Codziennik Feministyczny, bo koleżanka twierdzi, że feministki w Polsce nie płaczą z powodu wszechobecnego patriarchalizmu i męskiej supremacji. Więc wszedłem na pierwszy lepszy artykuł na Codzienniku i jej zacytowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @meskiglos: wiem co zrobiłeś, ale ja pytałem co to znaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) te ich "słynne" hasełko

  •  

   pokaż komentarz

   @carbyne: Aaaaa ok xD Dobre pytanie, generalnie uważają że mężczyźni (zwłaszcza biali) urodzili się z niezbywalnymi przywilejami. Tak naprawdę nie wiadomo czym one są. W jednym z amerykańskich artykułów na vice.com (rak gorszy niż buzzfeed) ktoś napisał, że rak prostaty jest męskim przywilejem :O Autentycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   vice.com

   @meskiglos: rak? zajebisty jest vice - widziałem tam świetne reportaże, jeden z wyprawy do korei północnej, drugi o dragach w grecji; czemu rak? a buzzfeed mi świta, że to coś jak pudelek, ale w sumie nie wiem; może przenieśmy to na priv? ty masz zablokowane, napisz