•  

  pokaż komentarz

  Engelking - to ta od "śmierć dla Polaka, to było coś normalnego, a dla Żyda to była tragedia, metafizyka.."

 •  

  pokaż komentarz

  Tymczasem wyborcy PiSu łykną każdą podwyżkę podatków, które zostaną wykorzystane między innymi na szerzenie polityki historycznej sprzecznej z poglądami tej części elektoratu. Przecież w naszym kraju to wystarczy iść do kościoła, przypiąć sobie biało- czerwoną flagę i mówić o żołnierzach wyklętych i jednocześnie prowadzić politykę KOMPLETNIE niezgodną z tym co głoszą i tym w co wierzy ich elektorat. Ale jak widać w Polsce nie patrzą na czyny tylko na słowa. Czy istnieje coś co ruszy elektorat PiSu? Ośmieszają sami swoich wyborców regularnie, a hitem było już targanie tematu smoleńska przez osiem lat, po to żeby "ostateczną prawdę" Antoniego Macierewicza całkowicie wyciszyć i nawet nie transmitować przedstawienia wniosków podkomisji w TVP. Następnie robili problemy z "dotarciem na miejsce" członków Gazety Polskiej i Rodzin Smoleńskich na obchody 10 kwietnia. I co ? Nic - najtwardszy elektorat kupi wszystko bo za peło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy coś będzie w stanie otrzeźwić tych ludzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dielektryk Śmierć Przywódcy Narodu, ostry kryzys gospodarczy

  •  

   pokaż komentarz

   @TeczkiUkladyAgentury: ostry kryzys gospodarczy został wywołany przez 25 lat nieudolnych rządów post -okrągłostołowych. Dobra zmiana robiła wszystko by zapobiec takiej sytuacji, jednak polityka oPOzycji pt. "ulica i zagranica" doprowadziła do załamania w polskiej gospodarce. Mimo to rząd PiSu zrobił wszystko co w jego mocy by uratować nas przed kryzysem, a gdyby rządzili POpaprancy to by było zdecydowanie gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślisz że tego nie kupią ? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Dielektryk Aby uratować kraj przed kryzysem musiałby podejmować trudne i bolesne decyzję takie jak podniesienie wieku emerytalnego albo likwidacja 500+. Na to Partia się nie zdecyduje.

   I skończy się jak w 1976, kiedy ludziom żyło się niby nie najgorzej, a według propagandy wręcz wspaniałe, ale gdy nagle zaczęli odczuwać kryzys we własnej lodówce, to ówczesne Gmyzy i Karnowskie nie dały już rady sprzedawać tego kitu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dielektryk: Jest jeszcze inna możliwość, pisałem o niej jakiś czas temu na mirko. Utrata "argumentu siły" przez Partię. Gdyby jakaś pogardzana przez Prawdziwych Polaków grupa równo złoiła naszych samozwańczych "Potomków Żołnierzy Wyklętych", elektorat nabrałby poważnych wątpliwości. Mogłoby się to stać poprzez powiązanie funduszy UE z praworządnością, budowa North Stream 2, uruchomienie ustawy 447 czy jakiejś fali roszczeń od Wielkiej Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dielektryk: A może to po prostu najlepsze od lat wskaźniki gospodarcze, wykrywalność przekrętów, likwidacja dziury VAT polityka prorodzinna do podobnej jak na zachodzie? Może wróć z księżyca? Bo ja rozumiem że masz własną wizję państwa no ale no cóż, znajdź sobie polityka który ją zrealizuje. Ja takiego nie znalazłem, więc optuję za najlepszymi wśród dostępnych. Ci z moich marzeń nie są na listach wyborczych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dielektryk: jak dojdzie do kryzysu gospodarczego i prosperity już nie będzie takie jak obecnie to na pewno wyborcy PiS się obudza gdyż rząd zmuszony będzie do cięć albo ogłoszenia upadłości kraju. Najgorsze jest to, że działania PiS powodują powrót SLD do łask...

 •  

  pokaż komentarz

  Lubię go poczytać. Sarkających tu odesłałbym do kilku jego książek. Muszą jednak spełnić warunek czytania ze zrozumieniem. Naprawdę fajnie pisze i co dla mnie istotne naprawdę stara się nie być stronniczy. A i w tej wypowiedzi ma rację. Fakt, że były incydenty antyżydowskie jest faktem i badać tego nie trzeba. Jeśli Żydzi są jakoś głębiej tym zainteresowani to niech sami sobie na to wydają kasę. I tak jakby nie badali to w sumie napiszą swoją historię. Zresztą muszą bo rzeczywistość i fakty ich miażdżą. Więcej Polaków wymordowali ubecy Żydzi i enkawudziści niż Polacy kolaborując z Niemcami ich wydało, sprzedało albo nawet utłukło. Oj wstyd Żydzi kłamliwi, oj wstyd, bo tylu Polaków Wam życie ratowało z narażeniem własnego a wyście od 1944 w Polsce Ludowej ładnie się odwdzięczyli, wcześniej po 17 września na wschodzie Polski. Polacy Was ratowali. Przekazywali informacje o NIEMIECKICH OBOZACH ŚMIERCI a Wasi ziomkowie w Stanach w dupie to mieli. Czemu do nich nie macie pretensji?

  •  

   pokaż komentarz

   Więcej Polaków wymordowali ubecy Żydzi i enkawudziści niż Polacy kolaborując z Niemcami ich wydało, sprzedało albo nawet utłukło.

   @LOST_CONTROL: bardzo fajny komentarz, ale nie mogłem sobie pozwolić nie zadać pytania. Czy masz rzetelne dane na temat ofiar pierwszej i drugiej grupy? Bo jeżeli nie ma rzetelnego opracowania to bez sensu jest takie porównanie, ponieważ opiera się na domyśle. A dzięki temu niedopatrzeniu może być obalona cała wypowiedź.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alcomondo: Mojego Ojca jako nastolatka tłukli w więzieniu oficerowi UB i byli to Żydzi polskiego pochodzenia. Na wschodzie znam z relacji dziadków co wyrabiali lokalsi gdy wkroczyła Armia Czerwona (Oczywiście oficjalnie było to w ramach walki klasowej. Żydzi to wtedy otwarcie nie występowali a kryli się za komunizmem z którym raz że wiązali duże nadzieje a dwa że mieli kolosalny udział w powstaniu tej chorej wizji świata i społeczeństwa.). To z moich rodzinnych doświadczeń. Czy są konkretne liczby? Mówiąc szczerze to nie pamiętam abym się spotkał z konkretnym oszacowaniem. Jest to jednak dość trudne. Raz że nikt tego nie ewidencjonował. Dwa że Żydzi nagminnie spolszczali albo przyjmowali polskie nazwiska co zdecydowanie utrudnia przypisanie zbrodni konkretnie Żydowi. Przykład - Józef Światło który był nim uciekł na zachód wysokim funkcjonariuszem ówczesnego MBP X departamentu a nazywał się naprawdę Izaak Fleischfarb. To była powszechna jeśli nawet nie wymagana praktyka u bandyckich sługusów Sowietów. Zwróć jednak uwagę że Polacy mordowali Żydów incydentalnie natomiast Żydzi brali udział w mordowaniu Polaków systemowo. Zatem jak sądzisz, tak na logikę, która liczba ofiar jest większa? Jest taka fajna książka "Żydzi" Piotra Zychowicza. Trudno go posądzić o żydożerstwo czy coś w tym stylu. To rzetelny historyk. Książka jest dobrym wyjściem do późniejszego zgłębienia tematu jeśli on Cię zainteresuje. Podkreślam nie jest to jakaś książka idiotycznie i prostacko napadająca Żydów. Warto ją przeczytać. Zresztą to są wywiady również z Żydami bo i tacy Żydzi są którzy powiedzą prawdę. Nie wszyscy zgadzają się z tą hucpą jaką teraz uprawiają te kręgi które niestety mają największe wpływy.
   Wracając do Twojego pytania nie szukałem konkretnych liczb zdając sobie sprawę nawet jak one mogą być różne i w sumie nic nie mówią. Jednak logika sama jasno mówi jakich ofiar było więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   Mojego Ojca jako nastolatka tłukli w więzieniu oficerowi UB

   @LOST_CONTROL: to dowód wyłącznie anegdotyczny

   Mówiąc szczerze to nie pamiętam abym się spotkał z konkretnym oszacowaniem.

   Rozumiem, dlatego byłbym ostrożny w tego typu porównaniach, strona przeciwna w dyskusji lubuje się w takich niesprawdzonych hiperbolach nie oznacza, ze też mamy stosować ten jeżyk.

   co zdecydowanie utrudnia przypisanie zbrodni konkretnie Żydowi

   To niestety również jest argumentem przeciw porównaniu

   Zwróć jednak uwagę że Polacy mordowali Żydów incydentalnie natomiast Żydzi brali udział w mordowaniu Polaków systemowo

   Duży ogólnik z wieloma brakami w danach dlatego byłbym ostrożny. To że ktoś się urodził w żydowskiej rodzinie nie oznacza, że był żydem z automatu. Dotyczy to nie tylko katów, jak i pomordowanych. Ogólnie ja nie rozumiem retoryki, że Polskich obywateli wyznania mojżeszowego traktuje się jak obywateli Izraela, który nie istniał [sic!]

   Zatem jak sądzisz, tak na logikę, która liczba ofiar jest większa?

   Żydzi na logikę liczyli ilość pomordowanych w Auschwitz-Birkenau i się sromotnie pomylili dlatego pozwolę sobie nie wydawać sądów bez danych.

   Jest taka fajna książka "Żydzi" Piotra Zychowicza

   Znam doskonale autora jak i książkę, oceniam ją wysoko. Polecam świętej pamięci profesora Wieczorkiewicza, którym inspiruje się Zychowicz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alcomondo: Widzisz. Właśnie to jest zasadniczy problem. Trudno jednoznacznie oszacować liczby. Dlatego unikam tego typu danych. Jednak w mojej ocenie Żydzi mają więcej win wobec Polaków niż Polacy wobec Żydów. Rodzinny przykład przytoczyłem tylko po to aby zaznaczyć że moja wiedza nie płynie tylko z książek i opracowań.
   Wracają do porównań to osobiście również mnie trochę irytuje takie licytowanie się ale czasem mnie po prostu szlag trafia na te wierutne kłamstwa i zakłamywanie historii. Właśnie, dla mnie to historia. Pamiętać należy bo ten kto zapomina albo nie zna historii skazuje się na popełnianie ponownie tych samych błędów ale ja bym teraz z tego jakiejś medialnej hucpy nie robił i do obecnych Żydów naprawdę nie mam uprzedzeń. Podobnie jak do Ukraińców. Jednak nie można milczeć jeśli ta druga strona jawnie kłamie. Po prostu. Nie można siedzieć cicho i należy mówić i pisać jak było. A było tak że w tamtym okresie Żydzi nie byli tylko niewinnymi ofiarami. Byli również katami. A o tym jakoś milczą.

 •  

  pokaż komentarz

  Polska i jej instytucje stają się pośmiewiskiem, bo sami finansujemy antypolonizm i swoich osobistych wrogów. Cudownie! - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz

  Wszystko idzie zgodnie z planem.

  źródło: jude-king.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Pod koniec listopada w domu u izraelity Jonatana Danielsa zapadły kluczowe dla Polin decyzje w których wzięli udział kluczowi polscy politycy z Mateuszem Jakubem Morawieckim na czele.
  To co się obecnie dzieje dla niewprawnego oka wygląda jak brak kontroli nad państwem, ale w gruncie rzeczy jest to celowe i zamierzone działanie mające na celu Polakom zohydzić kraj i zainstalować, a raczej reintrodukować obcą suwerenność.

  źródło: m.salon24.pl