•  

  pokaż komentarz

  Mazanie po fladze podpada pod paragraf.
  Jaki problem wyegzekwować?

 •  

  pokaż komentarz

  o nowa religia? to tylko przedmiot nic więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba by się jeszcze przydała kampania wywieszania i celebrowania bardziej naszej flagi. W większości Polak ma styczność z naszą flagą od święta, a często nawet na święto jej nie wywiesza. Może warto zmienić podejście i zacząć emanować naszą polskością trochę bardziej?

  •  

   pokaż komentarz

   @bootlegger Część Polaków wstydzi się bycia polakami, 70 procent, wg gazety wyborczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hometurbator może 70% czytających ten obiektywny zapis literacki ?

  •  
   c.....3

   0

   pokaż komentarz

   @Hometurbator: a z czego tu sie cieszyc? z ciagłych podwyzek? z zapraszania imigrantów? z kolejnych afer w każdym z rządów? z promowania nieróbstwa i rozdawnictwa? z machania szabelką gdzie sie da i robienia "łaski" na prawo i lewo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hometurbator: ja się wstydzę, jak widzę skoki narciarskie i na trybunach polskie flagi z nazwami miasteczek

   szkoda, że dopiero teraz ta kampania

  •  

   pokaż komentarz

   @Hometurbator: ja nie wieszam bo by mi zaj#%#li ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   swoją drogą to państwo też by mogło dać przykład - jakoś flagi przed urzędami czy szkołami to nie jest jakieś powszechne zjawisko

  •  

   pokaż komentarz

   @cana123 To mówisz o polityce, patriotyzm to umiłowanie do ojczyzny samo z siebie. Mi ręce opadają, jak patrzę, co się w tym kraju dzieje, ale to nie umniejsza mojej dumy z bycia Polakiem. Z nosacza sundajskiego też się potrafię pośmiać, bo ten mem jest dosyć adekwatny, ale to wciąż nic nie zmienia.

  •  
   c.....3

   -1

   pokaż komentarz

   @Misiekkkk: a co ta ojczyzna mi dała? to ze sie w niej urodziłem to chyba za mało na "umiłowanie".

  •  

   pokaż komentarz

   W większości Polak ma styczność z naszą flagą od święta, a często nawet na święto jej nie wywiesza. Może warto zmienić podejście i zacząć emanować naszą polskością trochę bardziej?

   @bootlegger: hm...a jak tego po prostu nie czaję, ogólnie jestem, że tak powiem patriotą ekonomicznym, jak ma to sens to wybieram polskie produkty, płacę podatki itd. itd. szanuję symbole, swoje cudze, ale nie kumam co by miało zmieniać to, czy wywieszę bądź nie ot tak po prostu sobie flagę

  •  

   pokaż komentarz

   @cana123 Jeśli Twoim zdaniem, patriotą 'opłaca' się być tylko wtedy, jeśli to coś daje, to jest to fałszywy patriotyzm. Poza tym, w moim przekonaniu, patriotyzm nie jest logiczny, czy nawet racjonalny. Ojczyznę masz w sercu i nie zapominasz o niej nawet w najgorszych chwilach.

  •  

   pokaż komentarz

   @cana123: Im właśnie o to chodzi by społeczeństwo jak najmniej utożsamiało się z własnym krajem. Wtedy wszystkie ustawy przechodzą bez żadnego sprzeciwu.

  •  

   pokaż komentarz

   @cana123: Czytam cię chopie i widzę że jeszcze w życiu nic nie przeżyłeś i nie widziałeś. Skoro nie lubisz tego kraju to won. Wtedy nikt cię nie będzie chciał i wszędzie będziesz parszywym polskim imigrantem na obcej ziemi. Wiesz co ci polska dała? Ziemie, obywatelstwo, paszport, wolność i wiele innych. Miliony Polaków umarło za to aby dzisiaj było tak jak jest. Jak ci coś nie pasuje to weź się do roboty obiboku i coś zrób pożytecznego dla tego kraju, żebyś miał lepiej.

  •  
   c.....3

   0

   pokaż komentarz

   @Hometurbator: malo k#@$a robie? place na 500+, mieszkanie +, mdm+, koryto +, emerytura dla obcych +, przedszkola dla obcych dzieciorów +, place k#@$a na wszystko a jedyce co z tego mam to jeden wielki chuj. Zarabiam wiecej netto niz wynosi srednia pensja brutto, place na caly ten socjalny burdel a jedyne co dostaje to przykrecanie sruby i coraz wieksze podatki od wlasnych rodakow. To ze umarli to ich decyzja, nikt im nie kazal. Ja nie mam z tym nic wspólnego. Wyciągacie swoje łapska bo wszystko co nei nalezy do was byle sie tylko nachapać za cudze.

  •  

   pokaż komentarz

   @cana123: Ja p@!%#@!e. Tu nie chodzi o żadną miłość tylko pragmatyzm. Nie da się naprawić całego świata, ale można sprawić aby kawałek ziemi nad którym nasz naród ma władze był lepszym miejscem, miejscem wolnym od wojny, choroby i biedy, miejscem praworządnym, miejscem bogatym.
   Tak definiuje swój patriotyzm, chcę aby ten teren którym zarządzamy, który należy do nas, był terenem jak najlepszym (a w marzeniach lepszym od wszystkich innych, tak aby inni brali z niego przykład, ale to marzenia, i najpierw skupmy się na poprawie).
   Ale aby ludzie chcieli tą ziemię poprawiać, o nią dbać, najpierw należy złączyć ludzi w jakaś grupę np. Naród, i aby ten naród działał sprawnie, trzeba dac ludziom fizyczne świadectwo wspólnoty, jej symbol (np. Symbole narodowe, sztukę, muzykę itd.). I aby czuli tą wspólnotę na codzień, trzeba uczyć ludzi od najmłodszych lat naszej kultury.
   Tu nie chodzi o to co nam ojczyzna da. Żadna ojczyzna nie daje nikomu nic poza możliwościami na poprawę świata, a poprawa świata nie jest możliwa bez podzielenia go na części i zarządzania tymi poszczególnymi częściami. I tą część którą my mamy szansę poprawić nazywamy naszą ojczyzną.
   Dlatego trzeba ludzi uczyć szacunku do ojczyzny, uczyć szacunku do kultury, i wychowywać ich w poczuciu wspólnoty, którą mamy dzięki wspólnemu językowi, kulturze, historii i co najważniejsze, dzięki temu że mamy władze i możliwości (poprawy siebie i świata) na tym samym terenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cana123: Też mnie obecna polityka, i grabież obywateli denerwuje, ale denerwuje mnie dlatego że zależy mi na ojczyźnie (a nie na obecnym państwie, państwo trzeba od góry do dołu zreformować). Jeśli nie widzisz różnicy między słowami ojczyzna i państwo, to wracaj do podstawówki. Naród i ojczyzna dały nam kulturę i możliwość poprawy świata na lepsze przez dbanie o teren Polski. Obecne państwo to niestety rujnuje przez grabież obywateli, przez obcą agenturę i przez tzw. "Kapitalizm kompradorski" (nie chodzi o kapitalizm jako taki).
   Jeśli myślisz że "państwo" i "ojczyzna" to synonimy, oraz jeśli myślisz że patriotyzm to godzenie się na obecną sytuację polityczną i ekonomiczną to wracaj do szkoły bo mylisz tak podstawowe pojęcia i posiadasz całkowicie błędne definicje słów.
   Właśnie dlatego że obecna sytuacja jest do dupy, potrzeba więcej patriotyzmu, bo patriotyzm zwiększa szanse na zmiany na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @cana123: No ja nie biorę nic od tego kraju jeśli chodzi o pieniądze, nie choruję nawet ani nie chodzę do lekarza państwowo choć mogę, wolę prywatnie pójść bo mi wygodniej i szybciej. Biorę za to z tego kraju np. bezpieczeństwo, praworządność, policję, drogi, komunikację, edukację brałem, spokój, stabilność i brak obaw o jutro. Dokładam się tyle do państwa ile mogę, tyle ile zarabiam to z tego idą podatki. Plus kupuję benzynę, fajki, alkohol polski. Wydaję dużo pieniędzy, wszystko zostaje u nas praktycznie. Nie mam pretensji do 500+ ani do innych socjalów które są i tak w naszym kraju śmiesznie niskie. Praktycznie krople jakieś w naszym PKB. Dostajemy dziś dużo z Unii, będzie jeszcze więcej pompy bo ustalili już nowy budżet, spora kasa na prawdę. Do tego rozumie trochę ekonomię i wiem że socjal nie idzie w błoto. Socjal zostaje u nas w dużej mierze. Dziś mi się żyje dobrze w Polsce, dlatego nie narzekam, kiedyś mi się źle żyło w Polsce, to wyjechałem na parę lat do Anglii. Wróciłem kiedy moje zarobki (na czysto) zrównały się z tymi w U.K. wróciłem bo tu mi się już dużo lepiej żyje niż tam, nie mam kredytów żadnych, swój dach nad głową. Mi się w Polsce podoba, to co robi władza nie jest już w moich rękach i mało o czym mogę decydować. Jedynie głos na danego prezydenta lub partię, ewentualnie głos w referendum. Ogólnie ufam dzisiejszej partii i jestem bardziej z nich zadowolony niż z poprzednich partii. Oczywiście na pewno oni też popełniają różne błędy ale nie tyle co poprzednicy. Pozdrawiam rodaka. (oczywiście pewnie teraz se myślisz co za ćwok itp, jaki rodak, nienawidzę polaków itd, myśl tak dalej, widzisz ja myślę pozytywnie i mi się lepiej żyje)

 •  

  pokaż komentarz

  Należy podkreślić i rozróżnić flagę od barw narodowych.
  Flaga:

  "Jej ustawowe proporcje to 5 : 8. I właśnie to różni flagę od barw, które mogą mieć proporcje dowolne i występować np. w postaci transparentów, bannerów, proporców, szarf, wstęg, kokard itp."
  Na fladze nie można pisać, umieszczać żadnych symboli. Ale na barwach narodowych, czyli dwóch pasach, białym i czerwonym w innej proporcji niż 5:8, jak najbardziej można umieścić np. nazwę swojego miasta i radośnie kibicować na trybunach.

  •  

   pokaż komentarz

   @galanonym: Całkiem niedawno w Krakowie harcerze rozwijali flagę o rekordowej długości 2km. Nie miała proporcji 5:8 a jednak wszędzie (również na wykopie) pisano o rekordowej fladze

  •  

   pokaż komentarz

   @MartinoBlankuleto: To tylko potwierdza, że kampanie społeczne na tematy symboli narodowych, są potrzebne w społeczeństwie. Bo poziom wiedzy na ten temat w narodzie nie jest na odpowiednio wysokim poziomie.

   Temat dziennikarzy, a raczej pismaków (aby nie obrażać dziennikarzy) których dewizą życiową jest "nie znam się na tym, ale napiszę o tym" pozostawiam bez komentarza.

   Polecam lekturę np. Miniprzewodnik "Biało-Czerwona" - przygotowany przez MSWiA (dodany do powiązanych)

  •  

   pokaż komentarz

   @galanonym: Oczywiście, że warto edukować w tym temacie. Ale nie ma sensu brąć z absurdalną kazuistykę. Przy okazji świąt narodowych wywieszam flagę w rozmiarze 90 cm. Flaga jest na ładnym drzewcu i porządnie zamocowana, ale nie mieści się w poporcjach 5:8, pewnie jak wiele sprzedawanych flag. Dla mnie realny problem to bandera zamiast flagi, jakieś nakładki na lusterka samochodowe, albo to, że ludzie traktują flagę jak kurtkę/bluzę i obwiazują sobie ją wokół ramion.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie miała proporcji 5:8 a jednak wszędzie (również na wykopie) pisano o rekordowej fladze

   @MartinoBlankuleto: To mogła być flaga, w polskich barwach narodowych, ale nie stricte państwowa flaga Polski.

   Dla mnie realny problem to bandera zamiast flagi
   Po pierwsze bandera zgodnie z definicją słownikową jest flagą. Po drugie w życiu nie widziałem, żeby ktoś nieuprawiony stosował banderę wojenną (tę z wycięciem, czy też "z dwoma trójkątnymi językami"). To o czym myślisz to flaga państwowa z godłem, która faktycznie ma określone przeznaczenie, ale nie jestem przekonany, czy jej użycie przez ludzi jest jakimś wielkim problemem.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze że polska flaga nie nadaje się na bikini, bo trzask pękających dup byłoby słychać nawet w ameryce

  źródło: afashion.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna