•  

  pokaż komentarz

  Era dobrobytu będzie kontynuowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   C..........y via Android

   +238

   pokaż komentarz

   @Akaano tym razem się uda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano Zacznijmy nowy socjalizm - no tamten się nie udał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   L......s

   +18

   pokaż komentarz

   @Akaano: @ChooseWiesly: @Fioletoffylck: pierwsze kilkadziesiąt prób dążenia do komunizmu zawierały błędy związane z ludzką naturą, teraz na pewno się już uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   pierwsze kilkadziesiąt prób dążenia do komunizmu zawierały błędy związane z ludzką naturą, teraz na pewno się już uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Lecherus: ty to jednak dobry jestes... pod kazdym znaleziskiem wychwala Partie i te wszystkie programy z serii #wenezuelaplus, a tutaj nagle amnezja - wielki antykomunista i beke z Maduro kreci. WTF, przeciez to jak Twoj kochany PiS, ktory nawalil socjalu w momencie gdy jest koniunktura, nadorzucal wydatkow stalych ktore w momencie kryzysu beda niesamowitym ciezarem. O przyszlosci w ogole nie mysla... po nich chocby potop.

  •  
   L......s

   -58

   pokaż komentarz

   @pk347: PiS też jest słaby ale po PO to zmiana na lepsze aczkolwiek to kolejna partia socjalistyczna dlatego pomimo kilku dobrych zmian i tak na nich nie oddam głosu.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS też jest słaby ale po PO to zmiana na lepsze

   @Lecherus:

   źródło: 2.bp.blogspot.com

  •  
   P....s

   +4

   pokaż komentarz

   @pk347: Przecież gdyby PiS było antykatolickie to nosiłbyś ich na rękach.
   Ty to jednak też dobry jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus Chyba chciałeś napisać wmawiali nam, że to będzie zmiana na lepsze. Przynajmniej widzę, że umiesz wyciągać wnioski. Niestety starsza część mojej rodziny nie rozumie, że socjalizm to zło i dalej z wypiekami na twarzy ogląda TVP i kibicuje PiSowi. Ja tylko liczę, że ten kryzys ZUS pojawi się jeszcze za ich życia tak żeby mogli się przekonać do czego ich lekkomyślne wybory od ponad 25 lat doprowadziły. Kryzys gospodarczy nadejdzie prędzej czy później, zwiastunem bylo bankructwo Grecji ( jeśli UE by nie pomogła to banki w Niemczech miałby tony papierów bez pokrycia :) ).

  •  

   pokaż komentarz

   Era dobrobytu będzie kontynuowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Akaano: Ale to nie był socjalizm!

   źródło: comment_6OFjEsecBVFcu9fqngDv9i15NsD7ZTfb.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   socjalizm!

   @Nicolai: To nie komunizm, polecam się serio doedukować bo tymi obrazkami obnażacie tylko swoje braki w wiedzy. Tak samo jakby pisać, że socjalizm = nazizm, a to po prostu jego skrajne odmiany.

   No, ale dla większości tutaj świat jest czarno-biały jak ten obrazek. Oczywiście zaraz ktoś zarzuci, że jestem lewakiem bo zwróciłem uwagę na głupotę i pewnie bronię swoich poglądów XD (o już pierwszy minusik leci)

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: Socjalizm po raz 34534634 triumfuje... (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■). Umrą tam z głodu wszyscy.

  •  
   L......s

   0

   pokaż komentarz

   @Dawid2689: wiesz zwyczajnie się nabieramy, bo obiecują, zmiany na lepsze a potem człowiek widzi, że jakoś wcale znacznie lepiej się nie robi i zamiast być lepszym dla ludzi to się buduje socjalizm i etatyzm. Tak wyciągam wnioski moją wadą jest, że zakładam dobre intencje u polityków. Kiedyś Tuskowi też wierzyłem jak obiecywał podatki 3x15% i mówił, że on będzie tylko obniżał podatki, ciężki ze mnie frajer.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus Nie ma co być takim krytycznym dla siebie, znaczna część Polaków mu uwierzyła. Ważne żeby wyciągnąć wnioski, PiS też obiecywał jakieś obniżki podatków i dodatkowo większą pomoc socjalną. Nie sposób razem tego pogodzić więc wiadomym było że podatki pójdą w górę. PiS dla mnie to taka udawana prawica bo społecznie to może oni mają poglądy złożone do prawicy ale gospodarczo to jest lewica. Brakuje prawdziwej prawicy w sejmie.

  •  
   L......s

   0

   pokaż komentarz

   @Dawid2689: masz rację, z tego wszystkiego to tylko socjalizm stosują bo właśnie wprowadzili nowy próg podatkowy dla najbogatszych i zapowiadają dalsze rozdawnictwo, zostaje mi w sejmie tylko Kukiz chyba albo się wkurzę i zacznę sam coś organizować bo jak się ufa politykom to zamiast obniżki podatków zawsze jest na odwrót i tylko socjalizm rośnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pk347: Ciekawe, jak socjalista krytykuje socjalistę, macie jakieś frakcje? Przy okazji, jak będzie artykuł o fokach to też napiszesz " ale PiS..."?

 •  
  w........r

  -44

  pokaż komentarz

  Jest gdzieś szerszy artykuł opisujący, co doprowadziło do takiej sytuacji, nie "rządy lewactwa"? Na razie znalazłem, że to przez zbyt duże uzależnienie gospodarki od ropy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykoppower: Tak w telegraficznym skrócie: lewicowy prezydent Hugo Chavez wprowadził wiele prospołecznych reform i dzięki ogromnym złożom ropy jakoś się to kręciło dopóty dopóki ceny baryłki nie poleciały w dół o ok. 50%. Wpływy z tego tytułu były w całości przejadane, więc powstała ogromna dziura budżetowa, ale prezydent ani myślał oszczędzać, tylko kontynuował swoją politykę rozdawnictwa. Potem mu się zmarło i rządy po nim przejął obecny, namaszczony przez Hugo, prezydent Maduro, który jest nieudolną pierdołą, a wygrał dlatego że UWAGA przyleciał ptaszek w postaci ducha Hugo Chaveza i powiedział mu że ma kontynuować jego politykę, po czym wygrał wybory. Od tamtej pory kryzys pogłębiał się coraz bardziej, bo Maduro postanowił z nim walczyć sukcesywnie dodrukowując pieniędzy, co spowodowało hiperinflację trwającą do dzisiaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykoppower:
   1. Chavez traktował państwowe spółki jako skarbonki do uzupełniania socjału ( np. obcinał wydatki inwestycyjne państwowego konsorcjum wydobywczego) więc musiało to walnąć bez względu na ceny ropy.
   2. Chavez przeprowadził reformę rolną nacjonalizując duże gospodarstwa rolne z części zrobił państwoe PGR-y o zerowej wydajności a cześć podzielił na małe gospodarstwa i rozdał to ludziom, którzy nie wiedzieli co z tym robić.

   Wiec przykro mi ale to rządy lewactwa ( np. spadku pogłowia bydła nie wytłumaczą spadkiem cen ropy)

   źródło: mk0valuewalkgcar7lmc.kinstacdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @wykoppower: Dodatkowo zobacz sobie na wydobycie ropy w Wenezueli. To nie spadek cen ropy, to prezydentura Chaveza ( rok 1999). Ten chwilowy wzrost w 2003 to nacjonalizacja zagranicznych spółek i wyciąganie co się da, potem znowu widać zaniedbania inwestycyjne i końcowa klapa. Spadek cen ropy to taki ostateczny gwóźdź do trumny bankruta ( 2008/2009)

   źródło: whsmws714-globalizationandinterdependenceworldbook.wikispaces.com

  •  

   pokaż komentarz

   @wykoppower: Nie można zapomnieć o ogromnej skali korupcji, która uwaliła te nieliczne inwestycje infrastrukturalne, które rząd chciał wykonać. Ciągłe problemy w dostawie prądu [nieudane zakupy technologii pozwalającej przerabiać ich ropę na prąd] i leżące wodociągi - to źle oddziałuje na rozwój gospodarki. Nie mówiąc o urzędnikach, którzy bez koperty nie zgodzą się na nic. Próba prowadzenia przedsiębiorstwa w takich warunkach jest samobójstwem. W najlepszym przypadku twoja firma zostanie znacjonalizowana, jak już w historii się to odbywało wielokrotnie.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak miał przegrać, skoro on i jego poprzednik przejęli wszystkie instytucje państwowe, które w praworządnym i demokratycznym państwie powinny zostać niezależne?

 •  
  d............z

  +61

  pokaż komentarz

  oni chociaż sadzą iż mają wpływ na wybory, my zaś naszych prezydentów EU nie wybraliśmy, taka komuna

 •  
  B.....8

  +17

  pokaż komentarz

  Być prezydentem Wenezueli to splendor pokroju bycia producentem najbardziej śmierdzących bąków na świecie.

  Niby wygrałeś, ale nie do końca.