•  

  pokaż komentarz

  Dlaczego akurat tylko w funkcjonariusza? Zwykły obywatel już nie ma prawa się bronić za wszelką cenę?

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego to prawo ma dotyczyć tylko uprzywilejowanej kasty rządowych funkcjonariuszy np. policji a nie zwykłych obywateli?

 •  

  pokaż komentarz

  W takim razie powinno być tak jak w stanach, że funkcjonariusze wszystko rejestrują (audio/video). Przecież hipotetycznie może zdażyć się skorumpowany funkcjonariusz, upozoruje taką akcję, podrzuci broń ect...

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: oczywiście, ale chodziło mi bardziej o swoistą "równowagę" prawną, żeby nie dopuścić do sytuacji która z czasem może być nagminnie wykorzystywana poprzez zwykły exploit prawno-etyczny. Poza tym, patrole składają się chyba z min. dwóch funkcjonariuszy, a odpowiednie procedury obowiązkowo nakazujące włącznienie rejestracji przed podjęciem akcji powinny przynajmniej w znacznym stopniu zredukować ewentualne nadużycia.

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie powinno być tak jak w stanach, że funkcjonariusze wszystko rejestrują (audio/video). Przecież hipotetycznie może zdażyć się skorumpowany funkcjonariusz, upozoruje taką akcję, podrzuci broń ect...
   @Hu_Yu_Hai_Ding To było wypowiedziane w kontekście tej strzelaniny pod komisaristem. Trudno aby policjanci nie używali broni jak ktoś do nich z broni celu. Jednak po coś ta broń jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hu_Yu_Hai_Ding: Zastanawia mnie czemu takie kamery nie mogą bezpośrednio streamować na policyjny serwer 24h/dobę a takie nagranie po odpowiednim czasie byłoby kasowane. Przecież to nie musi być obraz 4K, serio nie bylibyśmy w stanie tego technologicznie ogarnąć?

   Edit: Ewentualnie coś w tylu videorejstratorów. Nadpisuję nagrania, a po naciśnięciu guzika zapisują ostatnie kilkanaście minut jako "nie do usunięcia". Dodatkowo za "zapomnienie" naciśnięcia przycisku wydarzenia rozpatrywać na niekorzyść policjanta i tyle. Wtedy patola nie miałaby o co oskarżać, i skończyłyby się samosąty stosowane przez niektórych policjantów

  •  

   pokaż komentarz

   @Delfin17: bo można by było szpiegować( w przypadku streamowania), gdzie w danej chwili ktoś jest i odpowiednio zrealizować akcję przestępczą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Delfin17: Kontrowersyjne podejście, które wymaga głębokiej anality filozoficzno/etycznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Draakul: Co to za argument? Równie dobrze można powiedzieć że bankowość elektroniczna jest zła bo można wykraść hasło i zabrać komuś pieniądze xD

   Trzeba tak zaprojektować system żeby się nie dało(co jest mało prawdopodobne) lub było prawie niemożliwe włamanie się do niego. Lepiej wydać więcej i zrobić coś porządnie, niż wydać 1/3 kwoty i zrobić system w stylu "No zapomniałem włączyć ale wysoki sądzie przysięgam że zatrzymany wyrwał mi broń i postrzelił się trzykrotnie w plecy"

  •  

   pokaż komentarz

   @Delfin17: bo największa patologia w tej formacji jest właśnie "na górze". Naczelnicy by sobie słuchali o czym rozmawiasz w czasie służby, skończyły by się pouczenia, tylko każda osoba została by ukarana, bo jak nie to wyciągnęli by coś na policjanta z tych nagrań i cyk postępowanie dyscyplinarne. Albo zwiększasz ilość mandatów, albo możesz się pożegnać z dodatkiem służbowym, trzynastką, a może w ogóle ze służbą. Chodziły by takie milczące patrole mówiące wyuczonymi formułkami. Moim zdaniem nie tędy droga.

  •  

   pokaż komentarz

   @mamBMW: Ale takimi oskarżeniami to się możemy przerzucać bez końca. Kamerki dla policjantów są okej i 99% policjantów jest w porządku ale zdarzy się jeden procent który nie jest, i powie "no zapomniałem włączyć" albo "nie było czasu" i wtedy cały system idzie psu w dupę, bo on nie powstaje po to żeby nadzorować tych dobrych tyko żeby uwalić tych złych. Zawsze można zrobić coś takiego że dostęp do nagrania z konkretnej akcji jest możliwy tylko przy zgodzie prokuratora/sędziego (nie znam się na tym) w sprawie konkretnego postępowania. Coś w stylu posterunkowy Maliniak jest oskarżony o spałowanie staruszki, proszę o dostęp do nagrania z dnia xx/xx/xxxx godzina między xx-xx

  •  

   pokaż komentarz

   @Delfin17: i wierzysz, że u nas by zrobili to porządnie? widać, jak informatyzacja innych dziedzin przebiega "wzorowo". Można lokalnie zapisywać video, a potem to wysyłać jak wrócą na komisariat, ale nie zdalnie... Nie można pozwolić, by ktoś mógł ich szpiegować małym kosztem

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanawia mnie czemu takie kamery nie mogą bezpośrednio streamować na policyjny serwer 24h/dobę a takie nagranie po odpowiednim czasie byłoby kasowane

   @Delfin17: wiesz jakie obciążenie sieci telekomunikacyjnej by to wywołało? Zapchałoby BTSy operatorów. Poza tym kwestia zasięgu i potrzeby posiadania przestrzeni kilkuset terabajtów. Niemożliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Delfin17: Można wprowadzić opóźnienie 3 godziny i problem solved.

  •  

   pokaż komentarz

   @Delfin17: Pewnie masz rację, warto próbować, może to ja piszę od razu czarne scenariusze, bo widzę co się dzieje na codzień jak nie ma kamer i od razu mam w głowie właśnie taki bat na tych normalnych policjantów, którzy wiedzą, że jeżeli wykroczenie jest popełniane nieświadomie, albo nie jest uciążliwe społecznie to wystarczy zwrócić uwagę, przeprowadzić rozmowę, nie zawsze pisać te mandaty i pozbawiać obywateli ciężko zarobionych pieniędzy, a przez to budować negatywny wizerunek formacji.
   PS. 99% policjantów, którzy są w porządku to trochę przesada ;) Najgorszy jest mobbing i zastraszenie, wielcy, silni faceci z kilkunastoletnim stażem srają po majtach, bo naczelnik czy komendant ich op%$!$%$i, albo będzie robił na złość i patrzył na ręce, na każdy krok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv:
   Ciekawa ta akcja pod komisariatem była.Dyżurny wyleciał i zastrzelił człowieka bo usłyszał huk wystrzału,jeśli dobrze zrozumiałem ostatnie doniesienia.
   Od tego czasu się zastanawiam,jak on usłyszał huk wystrzału z pneumatycznego pistoletu i to prawdopodobnie nie działającego na zasadzie strzału poprzez zwolnienie naprężonej sprężyny tylko najprawdopodobniej działającego na zasadzie wypuszczenia określonej dawki CO2.A to nie są zbyt głośne pistolety.I na pewno nie na poziomie huku.Do tego dyżurny jest tam odgrodzony drzwiami i okienkiem.Jak znam życie pewnie zamykanym.

  •  

   pokaż komentarz

   Od tego czasu się zastanawiam,jak on usłyszał huk wystrzału z pneumatycznego pistoletu i to prawdopodobnie nie działającego na zasadzie strzału poprzez zwolnienie naprężonej sprężyny tylko najprawdopodobniej działającego na zasadzie wypuszczenia określonej dawki CO2

   @DumnyzbyciaPolakiem: Strzelałeś kiedyś z wiatrówki na co2? Przecież to jest głośne, szczególnie pistolety bo mają krótką lufę. Mam wiatrówkę na co2 w formie karabinka i jest głośna, głośniejsza niż się spodziewałem kupując ja. Tak głośna, że dorobiłem do niej "tłumik" ale nawet z tym "tłumikiem" wyraźnie słychać strzał choć już ciszej.

   Mam też hatsana sprężynowego, i wiatrówka na co2 jest głośniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv:
   Strzelałem z takiego:
   P99 Walther z systemem Blow Back

   https://www.youtube.com/watch?v=-Caz3ZRxzrY
   Nie wydawał mi się głośny.Za to sprężynowy karabinek Hatsan,jak strzelał to tak trzaskał że mi w uszach trzeszczało.Chyba,że tylko ten model jest cichy.
   Poza tym dyżurny siedzi w środku oddzielony drzwiami i ścianą,w której ma okienko dla interesantów.To też nie pomaga usłyszeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: Ale nawet pomijając huk, jak widzisz, że ktoś niszczy samochody, wybiegasz i celuje do ciebie lub kogoś innego przedmiotem przypominającym broń to nie będziesz się przecież zastanawiać czy to zabawka, wiatrówka czy broń palna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv:
   I tu się całkowicie zgadzam!
   W sytuacji stresowej różnie człowiek reaguje,i nie wiem,jak ja bym zareagował,choć przecież sam strzelałem z prawdziwego P99 z ostrą amunicją mnóstwo razy i bez problemu odróżnię odgłos strzału z jednego i drugiego.Więc odróżniłbym CO2 od huku broni palnej.W sytuacji stresowej człowiek jednak o tym nie myśli.
   Jednakże facet demolował samochody i dyżurny niczego nie słyszał??
   Facet wybijał szyby!!!
   Na zdjęciach widać.
   Jak mi strzeliła szyba w samochodzie (boczna z prawej strony pasażera) na parkingu to z okolicznych sklepów ludzie wyszli zobaczyć.
   A dyżurny....nie słyszał.Ale strzał z pistoletu na CO2 usłyszał i wyleciał jak oparzony?
   Właśnie o to mi chodzi....dlatego sprawę należy wyjaśnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv:
   Media do teraz nie potrafią nawet ustalić co się właściwie stało:

   http://natemat.pl/239013,cmentarna-komisariat-policji-w-opolu-strzelanina-jedna-osoba-nie-zyje

   A to,że dyżurny zobaczył,a to,że nie zobaczył,a zobaczył kto inny....

  •  

   pokaż komentarz

   A dyżurny....nie słyszał.Ale strzał z pistoletu na CO2 usłyszał i wyleciał jak oparzony?

   @DumnyzbyciaPolakiem: Nie wiemy czy wyszedł bo usłyszał strzał, czy wyszedł bo zobaczył przez okno ze facet niszczy samochody, czy dlatego, że go inni policjanci powiadomili - to i tak bez większego znaczenia.
   Fakt jest taki, ze facet niszczył auta i stąd się wzięła cała sytuacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv:
   Ja nie ma pretensji do tego,że kolesia zastrzelono,bo do nich z pistoletu celował.
   Sam bym może tak zrobił,bo nie mam czasu sprawdzać czy prawdziwy czy na wodę.
   Ale to nie tłumaczy dlaczego do tej pory nie słyszę spójnej wersji wydarzeń.
   No przecież to nie sytuacja,że wyszedł policjant przed komisariat z nudów kogoś zastrzelił,a potem dorabiamy do tego ideologię,że ten ktoś sam sobie na to zasłużył,zaatakował,bo policjant zawsze musi mieć niesplamiony mundur.
   Czysta sprawa niby...obrona własna....a ja nadal nie słyszę jak było naprawdę.
   A tego nie lubię.Wciskania kitu i opowiadania bajek.

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: zepsute kamery u dwóch funkcjonariuszy, to orzeczenie winy na policjanta. Zepsuła się kamera, niech się tłumaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gromakon: w polsce mamy domniemanie niewinności. Można ich ukarać jedynie za niesprawny sprzęt

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: Po to mamy tylu polityków, żeby coś zmienić w tym p@@??$@niku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hu_Yu_Hai_Ding: W Polsce coś takiego by nie zadziałało. Przechowywanie takiej ilości materiałów z kamery wiąże się z bardzo wysokim kosztem. Jakiś czas temu, któryś z departamentów policji w USA musiał sprzedać smigłowiec, bo nie było już funduszy na przechowywanie materiałów z body-camów.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce coś takiego by nie zadziałało. Przechowywanie takiej ilości materiałów z kamery wiąże się z bardzo wysokim kosztem.

   @Johny_Nawalony: niestety też się tego obawiam, złaszcza, że infrastruktura musiała by spełniać kryteria konkretnych klauzul tajności, czy coś w tym stylu.

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanawia mnie czemu takie kamery nie mogą bezpośrednio streamować na policyjny serwer 24h/dobę a takie nagranie po odpowiednim czasie byłoby kasowane. Przecież to nie musi być obraz 4K, serio nie bylibyśmy w stanie tego technologicznie ogarnąć?

   @Delfin17: Koszta, koszta i jeszcze raz koszta:
   1) Kamery dla wszystkich policjantów (to spoko, bo to powinno być),
   2) Połączenie do internetu dla każdej kamery (to już ogromne koszta),
   3) baterie które udźwigną cała służbę, przy ciągłym nagrywaniu i streamowaniu (to już by było ciężko ogarnąć)
   4) Serwery na które by wpadały całe terabajty, bo nawet przy najc@#%%wszej jakości, masz dziesiątki tysięcy policjantów.
   5) łatwiejsze ogarnięcie położenia policjantów przez przestępców (wystarczy wejść na stronę, więc porównanie do kradzieży hasła jest chujowe).

   To tak na szybko. W normalnym kraju każdy policjant powinien mieć kamerę którą by musiał włączyć przy każdej akcji i, w razie potrzeby, te nagrania służyłyby za dowody. W razie uszkodzenia kamery, nie z winy zatrzymanego (pomijam już to, że każdy policjant by miał, więc zepsucie się dwóch kamer na raz jest mało prawdopodobne), zeznania policjanta powinny mieć mniejszą siłę niż zatrzymanego, czy świadków i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wiesmin: No z łączem i kosztami to faktycznie słabo ale co do stremowania to nie miałem na myśli stremowania jak na twitchu, że każdy wchodzi i ogląda xD

   Pisząc stremowanie miałem na myśli że kamery przesyłają obraz na serwery do których dostęp mają tylko uprawnione osoby

  •  

   pokaż komentarz

   @Delfin17: No to odpada punkt 5, zostają jeszcze 4.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wiesmin: No tak, z tym się zgadzam całkowicie tylko, że wtedy kamery uchronią policję przed fałszywymi oskarżeniami ale niestety nie będą działać w drugą stronę ponieważ 5 policjantów zezna że dzieciak się przewrócił, a dzieciak będzie mówił, że dostał w pysk od policji, i nie badzo będziesz miał możliwość rozstrzygnięcia bo wszystkie kamerki akurat były wyłączone

  •  

   pokaż komentarz

   że dostał w pysk od policji, i nie badzo będziesz miał możliwość rozstrzygnięcia bo wszystkie kamerki akurat były wyłączone

   @Delfin17: No to tak jak powiedziałem. Jeśli kamera nie zostanie zniszczona przez oskarżonego/napastnika, ale nie będzie działać, to zeznania świadków i oskarżonego powinny mieć pierwszeństwo przed policjanta.

   Czyli to powinno lecieć tak:
   Kamera > świadkowie > oskarżony > policjanci.
   Kamera nie może kłamać, świadkowie, zwykle, są neutralni, a w pozostałych sytuacjach państwo powinno brać stronę oskarżonego. W przypadku zniszczenia przez niego kamery, to zeznania policjanta będą ważniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wiesmin: No ale przecież gdyby policja miała kogoś pobić to raczej nie zrobią tego w obecności świadków. Masz zeznania 5 policjantów vs 1 pokrzywdzony który może kłamać w zemście za to że policja zgarnęła go na dołek.

   Dodatkowo w prawie masz niewinny dopóki nie udowodnią mu winy. Przecież żaden sąd nie skaże takiego policjanta na podstawie wyłączonej kamery i zeznań pokrzywdzonego sebixa

  •  

   pokaż komentarz

   Masz zeznania 5 policjantów vs 1 pokrzywdzony który może kłamać w zemście za to że policja zgarnęła go na dołek.

   @Delfin17: I tak kompletnie przypadkiem by doznał ran, a 5 kamer, kompletnie przypadkiem, by się wyłączyły?
   Jak dla mnie to kompletny brak alibi dla policjantów, grożący, co najmniej, sporą karą za niedopilnowanie obowiązków (wyłączone kamery), a także zeznania przeciwko nim. Jak dla mnie to dobre dowody. Może nie za wysłaniem do więzienia, ale za sporą karą w pracy, włącznie z wywaleniem z pracy.

   Dodatkowo w prawie masz niewinny dopóki nie udowodnią mu winy. Przecież żaden sąd nie skaże takiego policjanta na podstawie wyłączonej kamery i zeznań pokrzywdzonego sebixa
   Mówię, do więzienia nie trafi, ale wywalony z pracy, za niedopilnowanie obowiązków, spokojnie by mógł być.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wiesmin: Myślisz że 5 osób nie wymyśliłoby przekonującej historyjki?
   "Wysoki sądzie wzięliśmy chłopaka na dołek, wszyscy myśleli że już fajrant więc wyłączyliśmy kamerki, a Franek prowadził gówniarza do celi. Nagle dzieciak się wyrwał i próbował uciec ale potknął się na schodach i wybił sobie połowę zębów" To wymyślone w 30 sekund od niechcenia więc zakładam że można się do czegoś przyczepić

  •  

   pokaż komentarz

   Wysoki sądzie wzięliśmy chłopaka na dołek, wszyscy myśleli że już fajrant więc wyłączyliśmy kamerki, a Franek prowadził gówniarza do celi. Nagle dzieciak się wyrwał i próbował uciec ale potknął się na schodach i wybił sobie połowę zębów

   @Delfin17: "Drodzy policjanci. Fajrant jest dopiero gdy zatrzymany jest zamknięty w celi. Z powodów waszych uchybień w obowiązkach, a także niedopilnowania zatrzymanego, pozwalając na powstanie uszczerbku na jego zdrowiu, zakazuję wam pełnienie funkcji publicznych."

   To tak na szybko, biorąc pod uwagę złamanie zasad które by występowały.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wiesmin: Przecież takie coś by nie przeszło bo z tego co wiem kara powinna być adekwatna a tutaj oficjalnie jedynym uchybieniem było za wczesne naciśnięcie guziczka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za to by mogli upomnienie albo naganę dostać. Przecież to z miejsca byłaby sprawa do sądu pracy i najprawdopodobniej policjanci by ją wygrali

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież takie coś by nie przeszło bo z tego co wiem kara powinna być adekwatna a tutaj oficjalnie jedynym uchybieniem było za wczesne naciśnięcie guziczka

   @Delfin17:
   1) Wcześniejsze wyłączenie kamery, czyli złamanie zasad pracy.
   2) Umożliwienie doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zatrzymanego (tak, policjant powinien odpowiadać za jego zdrowie)
   3) Rażący brak kompetencji, gdy skuty zatrzymany jest w stanie wyrwać się i uciekać policjantowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wiesmin: Możliwe że masz rację ale wciąż uważam że w takim przypadku powinna być możliwość udowodnienia winy policjantowi i wsadzeniu go do pierdla

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: kamery sie nie "psujo" ale ktos moze zepsuc przekaz z owej.

 •  

  pokaż komentarz

  Policjant przekracza uprawnienia zabija człowieka z atrapą. Zamiast postawić zarzuty robi się z tego sukces medialny i ostrzegawczy przekaz do innych przestępców.

  •  

   pokaż komentarz

   @chrisx Musiało być wczoraj grubo, bo faza jeszcze nie puściła.

  •  

   pokaż komentarz

   Policjant przekracza uprawnienia zabija człowieka z atrapą. Zamiast postawić zarzuty

   @chrisx: rozumiem ze jestes policjantem i jak czlowiek celuje w ciebie z czegos co wyglada jak bron to oczywiscie spokojnie sprawdzasz czy to nie atrapa?

   policjanci maja rodziny, domy, zycia, tez uwazam ze jak sa zagrozeni to maja pelne prawo sie bronic

   jak ktos atakuje funkcjonariusza to musi miec swiadomosc jak sie to moze skonczyc

  •  

   pokaż komentarz

   @chrisx jak rozpoznac czy bron trzymana przez przestepce jest atrapa? Dac do siebie strzelic. Jesli slychac huk i w ciele pojawia sie nowy otworek znaczy ze bron jest prawdziwa i mozna odpowiedziec ogniem.

   Nie wiem jak twoj tok myslenia przebiega, ale ja na miejscu policjanta jakbym mial do czynienia z gamoniem ktory trzyma w lapie cos, co wyglada jak pistolet i nie zamierza go odlozyc na polecenie nie czekalbym ryzykujac ze do mnie strzeli i zamieni mnie w zwloki albo kaleke tylko zastrzelilbym chwasta

  •  

   pokaż komentarz

   @976497: i w czym problem?
   machasz czyms do policjanta = licz sie z tym ze poczuje sie zagrozony
   wysiadasz z auta trzymajac cos w rece = robisz to co kazdy kto chce zaatakowac policjanta
   wp$%?#@@asz sie na cudza posesje = licz sie z tym ze wlasciciel bedzie bronil wlasnej posesji

   kazdy chce zyc a policjant nie potrzebuje osierocić wlasnych dzieci bo ty masz miekkie serduszko i chcesz zeby sie cackal az bandyta go zastrzeli

   pamietaj ze mowimy o kraju w ktorym kazdy moze miec pistolet, kazdy moze nielegalnie kupic pistolet
   a siegnac i strzelic to ulamek sekundy

   nie bez powodu czesto na filmach ludzie przy policjantach trzymaja rece na widoku, a w samochodzie siedza z lapami na kierownicy, policjant czyje sie zagrozony, ci ludzie to wiedza, ale tez wiedza ze kiedy bandyta bedzie chcial zabic im dziecko to policjant strzela kiedy tylko widzi jak ktos siegnie podejzanie za plecy, bo to czesto roznica pomiedzy martwym bandyta a martwym cywilem

   Co do linkow ktore sam wstawiles
   chcial bym zobaczyc jak ty w nocy czekasz zeby sie upewnic ze to co trzyma ten pan to nie pistolet

   źródło: Beztytułu.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis:

   i w czym problem?

   W tym, że ludzie popełniają błędy.
   Wystarczy jedynie mieć podwyższony poziom glukozy, alkoholu, metabolitów, temperatury ciała lub tylko zmęczenie, by został upośledzony stan mentalny człowieka: https://youtu.be/oM2chNTmCNI?t=5m52s
   machasz czyms do policjanta = chusteczka, by szybciej zauważył, że to ja potrzebuje jego pomocy
   wysiadasz z auta trzymajac cos w rece = papierowa torebka, bo dziecko wiozę z tyłu i powiedziało, że zaraz żygnie
   wp?$##@%asz sie na cudza posesje = idę po lotkę, którą nam wiatr zwiał podczas gry w badmintona

   kazdy chce zyc a policjant nie potrzebuje osierocić wlasnych dzieci bo ty masz miekkie serduszko i chcesz zeby sie cackal az bandyta go zastrzeli

   Do tej pory w Polsce jedynie sporadycznie można było o takich przypadkach poczytać. Ostatnio PiS zmienia przepisy, nastawia ludzi przeciwko policji, więc takich przypadków będzie coraz więcej. Już nawet słabiej policji idzie ze znalezieniem chętnych do służby i nawet młodsi zaczynają odchodzić:
   https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/mniej-chetnych-do-policji-brakuje-kandydatow-odchodza-mlodzi-policjanci,800805.html

  •  

   pokaż komentarz

   @chrisx: nie wypokuj jesli jestes pod wplywem, osmieszasz sie i cie "minusujo" :)

 •  

  pokaż komentarz

  A co jak funkcjonariusz wyciągnie broń na funkcjonariusza, który odpowie na to wyciągnięciem broni?