•  

  pokaż komentarz

  Dlatego nigdy, ale to k%#!a nigdy, nie będę używał produktów Apple, choćby były nie wiem jak wydajniejsze i płynniejsze w działaniu byłby w stosunku do konkurencji. Kto kupiłby auto, którego producent decyduje gdzie możesz pojechać?

 •  
  I............a

  +127

  pokaż komentarz

  Kupiłem se X żeby raz na zawsze skończyć z dyskusjami typu "ale przecież cię nie stać, nie spróbowałeś i krytykujesz". Trafiłem w DZIESIĄTKĘ, bo teraz nawet nie muszę wymieniać jego wad, wszyscy sami przyznają że X to najc!$$@wszy model ajfona od lat - zgodnie z zasadą https://en.wikipedia.org/wiki/No_true_Scotsman
  No ale po kolei. Po włączeniu okazuje się, że musi być wsadzona karta sim, żeby aktywować urządzenie. Wybór PIN-u 4-cyfrowego zamiast 6-cyfrowego - ukryty w cholerę. Oczywiście bez konta apple nie zainstalujesz nic z appstore'a. Nie wiedzieć po co, do konta apple trzeba wpisać numer karty kredytowej, jeszcze zanim cokolwiek kupisz. Face ID nie działa po obróceniu telefonu do pozycji poziomej - inaczej mówiąc rozpoznaje tylko pionowe twarze. Przycisk home (używany np. do czyszczenia ramu) owszem istnieje, ale trzeba włączyć assistivetouch - w ch%% nieintuicyjne. Do włączenia facetime potrzebne jest wysłanie sms na BRYTYJSKI numer (każdorazowo po resecie koszt 50gr), który nie wyświetla się w wiadomościach, tylko na rachunku. Kolec do wyciągania sima nie jest kompatybilny z kolcem z Galaxy (za to już ładowarka indukcyjna jest). Po wzięciu zdjęcia z galerii i domalowaniu sobie wąsów stare zdjęcie zostaje NADPISANE. Połowa appek pisanych pod stare iOS-y źle działa - glitche, wieszanko, a w lutym to nawet wielu z nich w ogóle nie było w markecie. Jak ktoś dzwoni to nie wiem jak odrzucić połączenie lol - jest tylko "odbierz" na ekranie, miesiąc mi zajęło skumanie że to osiągnie przycisk "power" (jakby nie mogli dać obu przycisków obok siebie na ekranie). Nie da się skasować pamięci aplikacji, trzeba ją całą odinstalować i zainstalować ponownie. Polska klawiatura nie ma dolara obok euro tylko gdzieś k$#@a na innym ekranie. A najlepsze jest to, że ten telefon się ZEŚLIZGUJE praktycznie ze wszystkiego - jest mega niepraktyczny, dowiedziałem się przez niego, że brzeg mojej wanny jest lekko pochyły, tak żeby woda skapywała do środka - oczywiście chodzi tylko o to żebym wybulił kolejne dwie stówy na etui. Oczywiście podpisuję się też pod wadami znanymi każdemu: brak slotu na microsd, niewymienna bateria itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata:
   Jak ci tak ciąży to chętnie zdejmę z ciebie ten ciężar, a nawet mogę dopłacić ten tysiąc złotych, żebyś nie czuł się stratny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: chyba kolega się mija z prawda, wcale nie trzeba podawać karty kredytowej

  •  

   pokaż komentarz

   ę w wiadomościach, tylko na rachunku. Kolec do wyciągania sima nie jest kompatybilny z kolcem z Galaxy (za to już ładowarka indukcyjna jest). Po wzięciu zdjęcia z galerii i domalowaniu sobie wąsów stare zdjęcie zostaje NADPISANE. Połowa appek pisanych pod stare iOS-y źle działa - glitche, wieszanko, a w lutym to nawet wielu z nich w ogóle nie było w markecie. Jak ktoś dzwoni to nie wiem jak odrzucić połączenie lol - jest tylko "odbierz" na ekranie, miesiąc mi zajęło skumanie że to osiągnie przycisk "power" (jakby nie mogli dać obu przycisków obok siebie na ekranie). Nie da się skasować pamięci aplikacji, trzeba ją całą odinstalować i zainstalować ponownie. Polska klawiatura nie ma dolara obok euro tylko gdzieś k$#@a na innym ekranie. A najlepsze jest to, że ten telefon się ZEŚLIZGUJE praktycznie ze wszystkiego - jest mega niepraktyczny, dowiedziałem się przez niego, że brzeg mojej wanny jest lekko pochyły, tak żeby woda skapywała do środka - oczywiście chodzi tylko o to żebym wybulił kolejne dwie stówy na etui. Oczywiście podpisuję się też pod wadami znanymi każdemu: brak slotu na microsd, niewymienna bateria itd.

   @IT_Arystokrata: hahaha... caly apple...

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata i to jest prawdziwa recka a nie pierdoły. Real talk

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: No wiesz, ja wciąż pamiętam czasy gdy nie można było zmienić dźwięku SMSa, nie było powiadomień i żeby cokolwiek wrzucić na telefon trzeba było używać tego gówna znanego jako iTunes :D

   Stare złe czasy... wtedy jeszcze co prawda było tak że apple śmigał gładko i fajnie a android zamulał ale miał więcej funkcjonalności - teraz jednak już tak od dawna nie jest, oczywiście przy założeniu że mówimy o androidowych flagowcach a nie jakiś tanich modelach.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: a w androidzie coś zainstalujesz z google play bez konta? :) z facetime nie musiałem żadnego smsa wysyłać i ciagle nie muszę :) wybór PINu nie jest ukryty. W ustawieniach blokady telefonu jest od razu opcja, chyba ze wolisz jak ci na środek ekranu wyskoczy opcja wielkimi literami ile chcesz cyferek :)

  •  
   V.......y

   +29

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Przecież, żeby coś zainstalować z playa, też musisz mieć konto. Tak samo chcą byś, podał kartę kredytową, ale możesz pominąć - zapewne tak jak w iphonie - ale nie dam ręki uciąć, zatrzymałem się na 5s.

   Niewymienna bateria to przecież już standard, brak slotu na karty - jak 64gb ci mało, dołóż jedyne 800 zł za 256 gb XD

   Brak jacka - kup sobie za jedyne 50 zł przejściówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) (u mnie producent dorzucił do zestawu).

   oczywiście post częściowo ironiczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: no ale jest jeden przynajmniej plus. Nikt teraz nie powie że cię nie stać na Apple ( ͡º ͜ʖ͡º) tak jakby to był dla ludzi wyznacznik bogactwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: nie każdemu pasuje ios, tak samo jak nie każdemu pasuje android. To jest tak proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata:
   wady androida:
   przegrzewa się
   trzeba resetować praktycznie codziennie
   spora część apek ma problemy z działaniem
   nie licząc tej części która na naszym modelu w ogóle nie działa
   updaty - może będą może nasz model telefonu pominą - cholerka wie
   wsparcie producenta liczone w miesiącach
   wykonanie - shitowe

   wady iphone:
   kolec do wyciągania sima nie jest kompatybilny z kolcem od samsunga galaxy. FUCK APPLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111111111

   minusujta to polska androidem stojąca.

   źródło: v1.sadistic.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @TobikPL: @Violetowy: można na Androidzie apkę spoza Play bezpośrednio wgrać lub ściągnąć i zainstalować, bez jailbreaka czy rootowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: skąd Ty masz IT w nicku, jak taka sierota jesteś? PIN 4 cyfrowy da się ustawić bez problemu, karty kredytowej podawać nie trzeba, home button jest przez gest swipe'a od dolnej krawędzi, miesiąca na wykumanie wciśnięcia przycisku power nawet nie skomentuję.
   Coś mi się wydaje, że kupiłeś coś, do czego z góry jesteś nastawiony negatywnie, co Ci nie pasuje i czego nie chcesz używać, żeby zaimponować ludziom, których nie lubisz. I teraz z takim negatywnym podejściem narzekasz na siłę, żeby sobie tylko popłakać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Violetowy: @TobikPL: z Playa tak, ale masz jeszcze apkmirror albo sklepy niezależne od Google. Dlatego możecie instalować co chcecie bez konta Google. Pokażcie mi jak na iPhonie instalujecie apke spoza sklepu bez jailbreaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   V.......y

   +7

   pokaż komentarz

   @shaki24:

   XD

   przegrzewa się

   Owszem, niektóre telefony mają do tego tendencje ale bez przesady. Ja nigdy tego nie zauważyłem, może dlatego bo nie gram w gry.

   trzeba resetować praktycznie codziennie

   Telefon włączam ponownie tylko wtedy jak bateria mi padnie i nie mam z tym problemu - czyt. raz na kilka tygodni

   spora część apek ma problemy z działaniem

   Nie wiem z jakich Ty aplikacji korzystałeś xd ale też nie mam z tym problemu

   updaty - może będą może nasz model telefonu pominą - cholerka wie

   Porównując androida do iphona, wypadałoby wziąć androida z podobnej półki cenowej - flagowca. Flagowce mają lepsze wsparcie - ale po części się zgadzam, u apple to lepiej działa.

   wsparcie producenta liczone w miesiącach

   To samo co wyżej.

   wykonanie - shitowe

   To co wyżej - nie porównuj telefonu za 500 zł do 5k. Telefon za 2.5-4k (zależy jaki producent) będzie równie dobry co iPhone.

   Nie jestem jakimś fanboyem androida, miałem też dwa jabłka. Te "wady" co wymieniłeś, tyczą się tylko budżetówek i niektórych średniaków. We flagowcach (jakim też jest iPhone) nie ma takich problemów.

  •  

   pokaż komentarz

   @shaki24: Nie wiem jakiego androida Ty miałeś w rękach, ale to chyba był taki z biedronki za 99 zł. Żadnego z tych problemów na androidzie nie uświadczyłem. Jedyna rzecz to aktualizacje. Fakt, producent daje je na 2 lata i koniec. Ale chociaż daje wybór. Jeżeli aktualizacja jest słaba, to możesz sobie wrócić do poprzedniej, lepiej działającej wersji. A zawsze pozostaje jeszcze XDA i wsparcie czasem dłuższe od tego od Apple. Apple natomiast wymusza na Tobie aktualizację, która zepsuje Ci telefon/tablet i nie daje Ci możliwości powrotu do stabilnej wersji iOS. Mówię to jako posiadacz iPada Aira i tego jak c#$%@wo działa od ostatniego roku właśnie przez nowszą wersję systemu.

  •  
   V.......y

   -1

   pokaż komentarz

   @FLAC: dawno dawno temu, jeszcze za czasów pierwszego jabłka korzystałem z cydii ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to chyba też trzeba jailbreak, nie pamiętam.

   Tak, apkmirror i spotify premium bez kupowania premium albo inne full wersje aplikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   wady androida:
   przegrzewa się
   trzeba resetować praktycznie codziennie
   spora część apek ma problemy z działaniem
   nie licząc tej części która na naszym modelu w ogóle nie działa
   updaty - może będą może nasz model telefonu pominą - cholerka wie
   wsparcie producenta liczone w miesiącach
   wykonanie - shitowe


   @shaki24: to nie są wady Androida tylko Samsunga i LG

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Apple długo jechał na fali tego, co osiągnął wczesnymi modelami.

   Konkurencja mogla produkować lepsze urządzenia a ekosystem androida rozwijac się lepiej. Nikt by nie zauważył. Marka.

   Wydajność procesorów używanych przez apple długo byla ahead, obecnie w praktyce trudno wskazać różnice, a nawet w benchmarkach jest już blisko, choć dotyczy to wyłącznie exynosa 9810. Podobny battery life przy mniejszej baterii to fajna sprawa, choć budzi pytanie czemu noe stosować dużych baterii i nie dać userom znacznie więcej... Iphony są ciężkie i bez tego though, w większości też mają względnie przykurczone ekrany. X się wyłamuje, ale z ekranu też się cos wyłamało - notch.

   Już od paru lat Androidy albo nie ustępują, albo przewyższają propozycje appla tkwiącego w stagnacji, przed X było to szczególnie prawdziwe i kuło w oczy.

   Google Pay działa od dawna, Apple pay dopiero coś wdrażają. Wyrzekanie się wygody w imię udawanego elitaryzmu jest naiwne, niepotrzebne i zwyczajnie głupie.

   Ekrany appla nie dorównują sAmoledom, wiecznie taki sam pulpit, a raczej jego brak odbiera możliwość personalizacji... Choc na pewno upraszcza obsługę i w tym względzie jest pomysłem bardzo atrakcyjnym.

   Generalnie, za wyjątkiem X, porównanie iphona z flagshipami androidowymi to jak postawienie nieosiodłanego dinozaura obok nowego ferrari. To, że jacyś ludzie mimo wszystko woleli iphony zakrawa na absurd i jest bardzo szkodliwe, bo odbiera apple bodźce do czynnego udziału w wyścigu technologicznym.

   X może nie jest idealny, ale dobrze, że próbują, bo inaczej zostalibyśmy bez wyboru.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Moje obcowanie z produktami apple wygląda podobnie. Mnie siostra cioteczna prosiła o zrobienie kopii smsów, kontaktów itp. Na każdym kroku apple stawiał przede mną kłody. Chciałem zainstalować aplikacje do tego i ciągle trafiałem na jakieś płatne aplikacje które najpierw robiły kopie a potem żeby ją gdzieś wysłać kazały sobie płacić. W androidzie miałbym pierdylion darmowych aplikacji.
   Ogólnie ich zabezpieczenia też są tak dobre, że znając nawet swoje hasło do konta możesz mieć problemy z jakimiś zmianami telefonu. Poza tym to nie jest wcale taki intuicyjny system.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata Mialem iPhone 5 przez 3.5 roku i ten telefon działał tak samo jak na początku. Mam androida w 2 telefonach firmowych i muszę je co dwa lata wymieniac.

   Teraz kupiłem iPhone x bo potrzebowałem dobrego aparatu i telefonu w jednym i NIE MA na rynku lepszego modelu od x z tymi parametrami.

  •  

   pokaż komentarz

   @jabolsy:

   Wydajność procesorów używanych przez apple długo byla ahead,

   xD

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata XDDD nawet szkoda to komentować bo wszystko co napisałeś albo nie trzyma się kupy albo występuje również w androidzie. pin 4 cyfrowy no rzeczywiście bardzo trudne do ustawienia, na ch?! chcesz czyścić ram XDDD ram się czyściło może z 5 lat temu w androidach teraz nikt tego nie robi bo i po co system sam o to zadba, pamięć aplikacji też możesz wyczyścić w ustawieniach na resztę nawet nie chce mi się tracić czasu. weź sobie może instrukcje korzystania z IOS poczytaj czy coś albo jak czegoś nie wiesz to wpisuj w google bo Apple ma świetne wsparcie z tej strony i właściwie wszystko masz super opisane dla ludzi takich jak ty czyli nieogarniajacych nowych technologii, coś czuję że jakbyś kupił telefon z androidem to miałbyś takie same problemy bo po prostu nieogarniasz nie wiemoze niech ci wnuk wytłumaczy jak się co robi : )

  •  

   pokaż komentarz

   wszyscy sami przyznają że X to najc%$@?wszy model ajfona od lat

   @IT_Arystokrata: skad to wziales? jest odwrotnie - sam MKBHD mowi ze to najlepszy iphone ever.

   Oczywiście bez konta apple nie zainstalujesz nic z appstore'a. Nie wiedzieć po co, do konta apple trzeba wpisać numer karty kredytowej, jeszcze zanim cokolwiek kupisz

   @IT_Arystokrata: tak samo na androidzie - musisz sie zalogowac do konta google. a co do karty - to nie trzeba dodawac :) tylko ty nie umiesz wcisnac odpowiedniego przycisku

   Do włączenia facetime potrzebne jest wysłanie sms na BRYTYJSKI numer

   @IT_Arystokrata: dobre sobie.. :) ciekawe gdzie, bo na pewno nie w polsce!

   ogolnie dobre kity wciskasz ludziom, nie ma co :)

  •  

   pokaż komentarz

   skolfild 43 min. temu via Android

   Teraz kupiłem iPhone x bo potrzebowałem dobrego aparatu i telefonu w jednym i NIE MA na rynku lepszego modelu od x z tymi parametrami.

   @skolfild: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   a w androidzie coś zainstalujesz z google play bez konta

   @TobikPL: nie, ale ściągniesz program z dowolnej strony internetowej i zainstalujesz nie posiadając konta.

  •  

   pokaż komentarz

   @PikPak na androidzie mam odpalona gierkę którą mam aktywna 24h/dobe więc podczas grania klikam na wykopie :-) Nie chce zajezdzac baterii od razu w Nowym telefonie

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Ty jesteś zwykła MELEPETA a nie "ajti arystokrata" XD

   Te wymienione przez Ciebie "wady" w większości również występują na Androidzie. To w końcu takie udręczające, że trzeba założyć konto Apple, żeby korzystać z systemu... Muahahahahaha.
   To dawaj, pokaż mi jak śmiga cudownie Android bez konta google.

   Słaby troll, albo życiowa MELEPETA - wybierz jedno.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata:

   Do włączenia facetime potrzebne jest wysłanie sms na BRYTYJSKI numer (każdorazowo po resecie koszt 50gr), który nie wyświetla się w wiadomościach, tylko na rachunku.

   Ciekawe, bo iPhone faktycznie wysyła taki sms na numer brytyjski, ale operatorzy, którzy mają iPhone'a w ofercie, nie pobierają opłat za taki sms.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata:

   Kolec do wyciągania sima nie jest kompatybilny z kolcem z Galaxy

   W sensie, że który kolec jest większy, samsunga czy apple?

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata:

   Kolec do wyciągania sima nie jest kompatybilny z kolcem z Galaxy

   W sensie, że który kolec jest większy, samsunga czy apple?

  •  
   I............a

   +5

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Przez noc przypomniało mi się jeszcze parę uwag. NAJTWARDSZY ekran na rynku udało mi się porysować po raptem miesiącu używania (w kieszeni, złożonym kluczem od auta), podczas gdy kilkuletnie S6 ma nadal ekran jak dziewica. Żeby wysłać sms z życzeniami świątecznymi do 20 osób naraz (wpisujesz treść raz i pojedynczymi kliknięciami wybierasz osoby z kontaktów), trzeba zainstalować specjalną appkę za 5 dolarów. Jak wyskakuje mi powiadomienie, ale akurat gram w grę i chcę je olać (albo w ogóle wyłączyć wyskakiwanie), to muszę k$#$a czekać aż samo zniknie. W ogóle to jest też taka zj!??na aplikacja o nazwie Tinder (na androidzie też jest c?$#?wo napisana i się wiesza, ale to niuans), która potrafi wyskoczyć z powiadomieniem, ale zanim się doklikasz do środka, to tej pary już dawno nie ma i nie ma możliwości sprawdzenia, czego to powiadomienie dotyczyło - tzn. jaka była ostatnia wiadomość od tej osoby. Pomijam już, że na lewo od home screena mam jakiś poj!??ny ekran z niby powiadomieniami, którego nie da się usunąć/wyłączyć. Korzystanie z Google Drive - jeeezu, raz mi jakiś plik zreplikował 80 razy bo mu się coś poj!??ło. I w ogóle ten poj!??ny interfejs, że żeby coś ściągnąć z dysku, trzeba użyć guzika "wyślij kopię". KOMPLETNIE nie pasuje mi brak klawisza "wstecz" - każda durna aplikacja (a już zwłaszcza reklamy) ma inny sposób cofania - a to jakiś krzyżyk w lewym górnym rogu, a to jakaś strzałka w prawym dolnym - i za każdym razem trzeba tego szukać. Pokazał mi jeden magik od ajfonów, że przecie są gesty, że ciągnie się palcem od lewego środka ekranu w prawo i to jest "cofaj". NO TO k$#$A SPRÓBUJ TEGO UŻYĆ W SNAPCHACIE. Horror, ludzie, horror! Pięć tysięcy za kawałek plastiku który ma MOOOŻE o 5% więcej bajerów niż S6 za połowę tej ceny. Aha, i to nie jest tak, że jestem fanem Galaxy czy Samsunga whatsoever. Mój następny telefon to będzie Pixel, albo jakaś c?$#?wa Xperia, ale przynajmniej bez bloatware, którą mogę zrootować i używać jak człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   ale operatorzy, którzy mają iPhone'a w ofercie, nie pobierają opłat za taki sms.

   @robertpatrykk: No właśnie. Nie każdy operator ma iPhone'a w ofercie, tak tylko przypomnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: ok wiec po kolei bo bzdury gadasz straszne

   Żeby wysłać sms z życzeniami świątecznymi do 20 osób naraz (wpisujesz treść raz i pojedynczymi kliknięciami wybierasz osoby z kontaktów), trzeba zainstalować specjalną appkę za 5 dolarów.

   tworzysz nowa wiadomosc i na samym poczatku podajesz liste odbiorcow, mozesz sobie ich dodac ile chcesz, nie trzeba zadnej customowej apki do tego

   Jak wyskakuje mi powiadomienie, ale akurat gram w grę i chcę je olać (albo w ogóle wyłączyć wyskakiwanie), to muszę k#%?a czekać aż samo zniknie.

   zeby pozbyc sie powiadomienia z ekranu, gestem przesuwasz je z ekranu, wcale nie trzeba czekac az zniknie

   nie ma możliwości sprawdzenia, czego to powiadomienie dotyczyło - tzn. jaka była ostatnia wiadomość od tej osoby

   na zablokowanym ekranie przesuwasz skrajnie w lewo, masz cala historie powiadomien

  •  

   pokaż komentarz

   wtedy jeszcze co prawda było tak że apple śmigał gładko i fajnie a android zamulał ale miał więcej funkcjonalności - teraz jednak już tak od dawna nie jest, oczywiście przy założeniu że mówimy o androidowych flagowcach a nie jakiś tanich modelach.

   @Scharnvirk: mam telefon za 550 złotych (Redmi 3s) ponad rok i ani razu mi się nie zaciął xD Co prawda nie gram w gierki na telefonie bo wyrosłem z tego zanim jeszcze pojawiły się smartfony ale mam dużo apek wliczając w to fejsbuki, Netflixy, nawet ociężałą apkę Wykopu i nie ma problemu.

   Kiedyś jak telefony miały po 512 albo 1 gb ramu to rzeczywiście mógł być problem, ale w czasach kiedy najgorszy szit ma 2 gb ram i kilka rdzeni to nie potrzeba flagowca żeby się nie ciął, byle to nie był jakiś Majfon czy inne gówno z Biedronki (tak wiem Xiaomi było w Biedrze)

   Kupiłem se X żeby raz na zawsze skończyć z dyskusjami typu "ale przecież cię nie stać, nie spróbowałeś i krytykujesz"

   @IT_Arystokrata: tutaj jest punkt który najbardziej wkurza mnie w "Ajfonowcach" - standardowy użytkownik tej marki zarabia max 2k netto (albo i mniej) a kupują telefony za 4.5k i to zazwyczaj na kredyt żeby się tylko dowartościować, typowa Polska mentalność ;) Na zachodzie telefon na który stać każdego tutaj jest jakimś dziwnym wyznacznikiem statusu jak 5-letni Passat w TDI

   im nie przetłumaczysz że kupują bubel za grube pieniądze, liczy się marka i żeby poszpanować przed innymi jakby kogokolwiek to obchodziło

  •  
   I............a

   +2

   pokaż komentarz

   nawet ociężałą apkę Wykopu i nie ma problemu.
   @Czarzy: Haha, masz za to plusa. Ociężała appka wykopu na androidzie potrafi wpaść w jakąś pętlę odświeżania, wygląda to idiotycznie i jak za czasów androida 2.2. Dlatego musiałem zainstalować "Wykop mobilny".

   @IT_Arystokrata: tutaj jest punkt który najbardziej wkurza mnie w "Ajfonowcach"
   @Czarzy: 2k netto to pikuś, najlepsze jest to że w polszy te ajfony są najdroższe na świecie. Dlaczego? Ano bo po prostu w tym postkomunistycznym kraju jest najwięcej ludzi gotowych srogo przepłacić, żeby być "w komunie, ale jedną nogą jakby w kapitaliźmie". Ja płaciłem bitcoinami, więc mi nie szkoda, ale ludzie serio wolą wziąć kredyt niż pokazać się na mieście z xiaomi. Są takie branże jak modelling, journalling, ballbusting, że bez ajfona będziesz na cenzurowanym, nie zaproszą cię na elitarne eventy, będziesz członkiem drugiej kategorii. Prosty eksperyment - weź numer koleżanki poj!#@nej na punkcie apple i wyślij jej z anonimowego numeru ofertę ruchania bez gumy - raz przez sms, raz przez iMessage (a już tym bardziej jak dołączysz ładne animoji). Efekt jest piorunujący. Na zachodzie to też jest "trochę" telefon dla bogatych, ale od polszy bardziej poj!#@ni są tylko na ukrainie - na ichniejszym OLX znajdziesz bez problemu poważne oferty oddania cnoty za nowego ajfona. Marketing, marketing, marketing.

   Jak ktoś chce odkupić to 4000.

  •  
   I............a

   +1

   pokaż komentarz

   @Czarzy: A pamiętasz czasy, jak instagram był tylko na ajfona? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz jest jeszcze VSCO, ale generalnie odchodzą od tego - użytkownicy wprost mówią, że jak appka nie jest dostępna na wszystkie platformy, to jest c@!$%wa.

  •  

   pokaż komentarz

   @PikPak: dobrze ale on pisał o appstore a ja odpowiedziałem o Google Play.

   Zresztą można pobrać bez logowania do appstore inny profil i wtedy są nie legalne sklepy. Wiem bo tak sobie w gta sa śmigałem ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @Czarzy: Nic nie tracisz,nie wiem jak z grami na iOSa, ale na androida masz do wyboru bulenie co 5 minut gry za jakieś diamenty czy inne kryształy albo oglądanie reklam co 50 sekund :D

  •  

   pokaż komentarz

   @shaki24: uwielbiam jak ktoś pisze o androidzie jakby to nie był system tylko jeden konkretny model telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sinist3rr: @Czarzy: @UberKatze macie moze strony albo youtuberow za pomoca mozna sobie szybko ogarnąć srodowisko(tak aplikacje [swift]) apla jak i urzywanie sprzetu i oprogranowania

  •  

   pokaż komentarz

   @zadnoo: nie i nie widze potrzeby, iOS jest zrobiony pod typowego glaba, wszystko jest proste i intuicyjne. Ajfony tym guruja ze sa dobrze wykonane i ergonomiczne, zaprojektowane pod ludzi ktorzy chca gotowy produkt. Z tym ze ja sie tylko wypowiem o telefonach, a pytasz ogolnie o sprzet apla wiec tu nie pomoge.

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata:

   No ale po kolei.
   Po włączeniu okazuje się, że musi być wsadzona karta sim, żeby aktywować urządzenie.

   Prawda

   Wybór PIN-u 4-cyfrowego zamiast 6-cyfrowego - ukryty w cholerę.
   Opcje blokady w ustawieniach - chyba przesadzasz z ukryciem w cholerę.

   Oczywiście bez konta apple nie zainstalujesz nic z appstore'a.
   To fakt. Tak samo jak bez konta google nie zainstalujesz niczego ze sklepu play.

   Nie wiedzieć po co, do konta apple trzeba wpisać numer karty kredytowej, jeszcze zanim cokolwiek kupisz.
   Nie prawda. Ja nie mam wpisanego numeru karty.

   Face ID nie działa po obróceniu telefonu do pozycji poziomej - inaczej mówiąc rozpoznaje tylko pionowe twarze.
   Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Działa w naturalnej pozycji korzystana z telefonu - trzymam bardziej poziomo niż pionowo. Może źle skonfigurowaleś?

   Przycisk home (używany np. do czyszczenia ramu) owszem istnieje, ale trzeba włączyć assistivetouch - w ch$? nieintuicyjne.
   Tutaj zależy od użytkownika. Nie wiem po co czyścić ram, ale możliwe, że komuś taka opcja jest potrzebna.

   Do włączenia facetime potrzebne jest wysłanie sms na BRYTYJSKI numer (każdorazowo po resecie koszt 50gr), który nie wyświetla się w wiadomościach, tylko na rachunku.
   Bzdura. Nic nie wysyłałem.

   Kolec do wyciągania sima nie jest kompatybilny z kolcem z Galaxy (za to już ładowarka indukcyjna jest).
   Kolec do wyciągania sima w Galaxy nie jest kompatybilny z iPhone. Skandal, wstyd, żenada, hańba.

   Połowa appek pisanych pod stare iOS-y źle działa - glitche, wieszanko, a w lutym to nawet wielu z nich w ogóle nie było w markecie.
   Nie mam takiego problemu z żadną apką. O które konkretnie aplikacje chodzi?

   Polska klawiatura nie ma dolara obok euro tylko gdzieś k??@a na innym ekranie.
   Nie wiem, zainstaluj sobie gboard będziesz miał jak w androidzie. Ja tak zrobiłem, bo swipe działa najlepiej w niej.

   A najlepsze jest to, że ten telefon się ZEŚLIZGUJE praktycznie ze wszystkiego - jest mega niepraktyczny, dowiedziałem się przez niego, że brzeg mojej wanny jest lekko pochyły, tak żeby woda skapywała do środka
   xD

   oczywiście chodzi tylko o to żebym wybulił kolejne dwie stówy na etui.
   Kup za kilka dolców na aliexpress. Ooo, albo przyklej sobie taką podkładkę antypoślizgową (taką samochodową) na wannę. Pic rel.

   źródło: cdn.x-kom.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to tak przecież apple takie wspaniałe i najlepsze xD

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny krok w przód w kierunku inwigilacji.

  •  
   s.....x via Android

   +9

   pokaż komentarz

   @Nightlov xmpp i zapominasz o Bożym świecie. Nad telegramem stoi jedna firma i albo skończy jak lavabit tj. Wyłączą usługę albo się złamią.

  •  

   pokaż komentarz

   xmpp i zapominasz o Bożym świecie

   @spirdox: też tak myślałem. Mam kawałek VPS, zainstalowałem co trzeba. Na telefonie Conversations, do tego OpenKeychain, klucze PGP wrzucone do Conversations, zatem całkiem spoko ochrona. Do czasu jak musisz wytłumaczyć komuś: słuchaj, tutaj masz adres są serwera i dane, potem musisz zrobić klucz... I pojawiają się pytania: "I gdzie ja mam te dane wprowadzić?", "A po co ten klucz", "jakie hasło tem trzeba trzeba wpisać". Osoby młode i w miarę ogarnięte technologicznie mają z tym problem, moja mama nie dałaby rady.

  •  
   s.....x via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @duncanidaho2 nic po za kontem i OMEMO nie potrzebujesz WTF? ew. OTR w przypadku c!#@!wych klientów. PGP wiadomo ze nigdy nie byl intuicyjny. ONEMO ma taka zalete ze synchro robi poniedzy urzadzeniami - tak jakbys uzywal signal.

 •  

  pokaż komentarz

  Z ciekawości do posiadaczy telefonu z japkiem - można wgrać aplikację spoza sklepu apple? Na zasadzie ściągnięcia instalki z neta, wrzucenia na kartę SD i uruchomienia na telefonie?

  •  

   pokaż komentarz

   @PikPak: nie ma chyba takiej możliwości

  •  

   pokaż komentarz

   @printf: już znalazłem https://www.tablety.pl/poradniki-2/2016-10-30/iphone-jak-instalowac-aplikacje-ipa/ ale ogólnie to słaba polityka, że nie można w prosty sposób wgrać aplikacji nie klepniętej przez appla.

   edit: za co te minusy? Skoro właściciel telefonu nie może w dowolny sposób nim zarządzać to kto jest faktycznym właścicielem telefonu?

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: to opowiedz nam jak to się robi?

  •  

   pokaż komentarz

   @PikPak: @printf: @UberKatze: Nie można, bo nie ma slotu na kartę SD (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   @PikPak: czemu słaba polityka? przynajmniej nei ma takiego syfu jak na google play

  •  

   pokaż komentarz

   @impet: słabe porównanie, jedno i drugie to sklep, a on chce instalować spoza sklepu

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro właściciel telefonu nie może w dowolny sposób nim zarządzać to kto jest faktycznym właścicielem telefonu?

   @PikPak: skoro nie możesz dowolnie zmieniać oprogramowania pralki to kto jest jej właścicielem? Skoro nie możesz dowolnie zmieniać sobie systemu w telefonie z androidem bez roota to kto jest właścicielem telefonu? Skoro nie możesz sobie dowolnie zmieniać oprogramowania w samochodzie to kto jest jego właścicielem? I tak można ze wszystkim.

   ale ogólnie to słaba polityka, że nie można w prosty sposób wgrać aplikacji nie klepniętej przez appla.
   Apple w ten sposób dwa o całą swoją platformę - aby była spójna, szybka i bezpieczna - to jest ich siła i powód, dla którego ludzie kupują produkty apple.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6 Ale w androidzie możesz zmieniać system bez roota, tak samo w samochodzie.
   Twój argument jest inwalidą.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale w androidzie możesz zmieniać system bez roota, tak samo w samochodzie.

   @booYa_CTD: nie możesz dostąpić wszystkich plików bez roota. Nie możesz robić wszystkiego co chcesz na telefonie bez roota.

   W samochodzie zmiana oprogramowania też nie jest dopuszczalna przez producenta. Oczywiście, że możesz jak ktoś złamie zabezpieczenia, zrobi inne oprogramowanie - tak samo jak możesz zrobisz jailbreak iphona jak ktoś złamie zabezpieczcenia i wgrywać do niego co się Tobie podoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: otóż to. Na koniu spójnego i zgranego ze sobą ekosystemu począwszy od hardware'u do wyglądu software'u jedzie Apple od kilkudziesięciu lat i póki to wszystko działało było ok. Dzisiaj w dobie pełnej globalizacji i unifikacji ukrytej (kiedyś 3 producentów pralek produkowało 3 pralki - teraz 3 producentów pralek to tak naprawdę 2 czyli jeden produkuje blizniacze modele z innym brandem a trzeci buduja wlasna pralke, ale praktycznie w większości z części producenta numero uno) zachowanie hermetyczności i wysokich standardów zamkniętej platformy jest niemożliwe a napewno bardzo trudne.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: jak widać po apple jest możliwe i się opłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: mylisz system z oprogramowaniem. Analogie masz z tylka... CO innego, gdyby ktos chcial zmienic system w telefonie z nadgryzionym owocem, to porownanie byloby zasadne, tu chodzi o element, to tak jakbys w samochodzie nie mogl wymienic sobie pokrowcow na fotele, albo samych foteli.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: ale system zmienić możesz wystarczy odblokować bootloader o ile taki jest i potem przez fastbootwa wygrywasz custom reco np TWRP i tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: jest mozliwe i firma praktycznie wprost stwierdza, że ich flagowiec to kiepski telefon? Opłacać się opłaca, ale już raz Apple zaliczyło glebę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczus2B: Apple bardzo dba o jakość w iTunes Store. Każda aplikacja jest przeglądana ręcznie, w Google robią to automaty. Z jednej strony to wkurza bo jak jesteś programista to nowe wersje w Google play są szybko, a w apple trzeba czekać i więcej płacić. Z punktu widzenia użytkownika to jest dobre, bo nie masz gownoapek, które wysyłają ci powiadomienia z reklamami i masz mniejsza szanse na scam. Było kiedyś Aha z kolesiem, który robił scamowe apki w Google play, które po kilku tygodniach zaczęły wysyłać jakieś powiadomienia, SMS premium itp. Jak piszesz np. gierkę i chcesz dostępu do wysyłania SMS to spoko, w Google przejdzie, potem ewentualnie zbanują, w iTunes już nie, bo będziesz miał milion pytań dlaczego potrzebujesz wysyłania SMS z gierki albo kalkulatora. Moim zdaniem siła apple jeżeli chodzi o telefony to ekosystem i ogólnie platforma.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6 co ma root do zmiany oprogramowania... Jesteś dyletantem w temacie. Zmiany oprogramowania pilnuje bootloader. Nawet jak go nie odblokujesz może zmienic soft np usunąć brand opa. Wgrywając czysty system od producenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: Wszystko w porzadku, ale tu chodzi o to, ze mozesz korzystac tylko ze sklepu Apple. Jesli bylaby mozliwosc - gwarancja - korzystasz ze sklepu Apple, masz gwarancje, ze wszystko bedzie dzialalo super na Twoim fonie, nie korzystasz, godzisz sie z tym, ze aplikacje moga dzialac zle - nie ma sprawy. Ale ty MUSISZ korzystac ze sklepu Apple'a. O to chodzi, nie masz wyboru. CO do Androida, tez mi sie wiele rzeczy w nim nie podoba, ale to inna hostoria i nie na temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczus2B: Tak musisz, ale wiesz o tym w momencie kupna telefonu i świadomie się na to decydujesz. Jeżeli coś nie pasuje to możesz wybrać inny telefon, tak działa wolny rynek. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PikPak: nie ma takiej mozliwosci bez kombinowania

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczus2B masz możliwość zrobic jailbreak i korzystać z alternatywnego sklepu oraz instalować apki jak w androidzie instalujesz APK i nie jest to w cale trudne do zrobienia bo ludzie ci nawet robią specjalny program który tylko odpalasz, klikasz jeden przycisk i masz odblokowany telefon. Jedyny problem to to że często nie będziesz mógł wtedy aktualizować na bieżąco systemu bo musisz poczekać aż nową wersję odblokują.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro nie możesz sobie dowolnie zmieniać oprogramowania w samochodzie to kto jest jego właścicielem?

   @vitek6: pomijając błędne rozumowanie, że zmiana softu w samochodzie odpowiada możliwości zainstalowania dowolnego programu spoza iTunes. Zmianę softu w samochodzie przyrównałbym do zmiany całego systemu w telefonie, a instalację oprogramowania do instalacji gadżetów. Producent samochodu raczej nie utrudnia instalacji radia CB czy dywaników innego producenta.

   Offtopując - tak poza tym jest kilka ciekawych projektów open-hardware&software do sterowania silnikami :) A jak nie chcesz wsadzać customowego sterownika to możesz 'zawirusować' oryginalny ECU zmieniając parametry pracy silnika. Fabryczne są mocno nastawione na spełnianie norm eko kosztem pozostałych parametrów i można jeszcze kilkadziesiąt KM wycisnąć z silnika.

   Z punktu widzenia użytkownika to jest dobre, bo nie masz gownoapek, które wysyłają ci powiadomienia z reklamami i masz mniejsza szanse na scam.

   @yggdrasil: równocześnie nie masz apek, które nie są do końca poprawne politycznie. Szukam od jakiegoś czasu pewnego specjalistycznego kalkulatora, co zniknął z iTunes. Więc się zastanawiam czy jak znajdę gdzieś w sieci instalkę to dam radę go sobie wgrać bez względu na poglądy polityczne japka :)

   Więc nie tylko mniejsza szansa na scam, ale też szansa na blokowanie ciekawszych programów gdy stają się kontrowersyjne.

  •  

   pokaż komentarz

   @CREATE_USER: no tak, czyli mozesz, tylko musisz trzymajac sie za lewe ucho, skakac na prawej nodze robiac przy tym przysiad... I to tylko dlatego, ze ktos mial takie widzimisie, ze zablokowal. Dziekuje, ale to nie jest rozwiazaie dla mnie i wmawianie wszystkim, ze to taki standard i takie dobro, to mnie zdumiewa. O to wlasnie chodzi, ze nie mozna zrobic tego normalnie, bez jailbreaka itp...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczus2B: dobro dla appla, bo zyskuje argument siły w stosunku do wydawców oprogramowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   mylisz system z oprogramowaniem. Analogie masz z tylka... CO innego, gdyby ktos chcial zmienic system w telefonie z nadgryzionym owocem, to porownanie byloby zasadne, tu chodzi o element, to tak jakbys w samochodzie nie mogl wymienic sobie pokrowcow na fotele, albo samych foteli.

   @Kaczus2B: analogia jak najbardziej trafna. Ingerencja w produkt jest zawsze w jakiś sposób ograniczona przez producenta lub zabezpieczona aby się nie dało tego robić.

   ale system zmienić możesz wystarczy odblokować bootloader o ile taki jest i potem przez fastbootwa wygrywasz custom reco np TWRP i tyle

   @ZackOscielny: zgadza się musisz oblokować bootloader - np. w sony poprosić producenta aby Tobie na to pozwolił (przynajmniej kiedyś tak było jak się jeszcez w to bawiłem) i zgodzić się na stratę części funkcjonalności. Więc kto jest właścicielem telefonu?

   jest mozliwe i firma praktycznie wprost stwierdza, że ich flagowiec to kiepski telefon? Opłacać się opłaca, ale już raz Apple zaliczyło glebę.

   @PrawdziwyRealista: nie wiem, nie znam takiego stwierdzenia.

   co ma root do zmiany oprogramowania... Jesteś dyletantem w temacie.

   @tata_wariata: trochę rootów zrobiłem w życiu. To był troche skrót myślowy - nie możesz ingerować w część oprogramowania bez roota - np. zmieniać systemowych plików - czyli ograniczenie przez producenta. A np. żeby zrobić roota musisz robić jakieś haxy, na które się producent zazwyczaj nie godzi - tak chyba miałem w tablecie sony, że jakiś soft shackowany z telefonu było trzeba wgrać aby dało się zrobić roota. Teraz nie wiem jak to jest. Nie interesuje już mnie to.

   pomijając błędne rozumowanie, że zmiana softu w samochodzie odpowiada możliwości zainstalowania dowolnego programu spoza iTunes

   @PikPak: chodzi mi o to, że producent zawsze jakoś sobie ogranicza to co możesz zrobić ze sprzętem. To nie zmienia tego kto jest właścicielem danego przedmiotu.

   Offtopując - tak poza tym jest kilka ciekawych projektów open-hardware&software do sterowania silnikami :) A jak nie chcesz wsadzać customowego sterownika to możesz 'zawirusować' oryginalny ECU zmieniając parametry pracy silnika. Fabryczne są mocno nastawione na spełnianie norm eko kosztem pozostałych parametrów i można jeszcze kilkadziesiąt KM wycisnąć z silnika.

   @PikPak: tak samo jak jest jailbreak do iphona. I tutaj mówisz o ingerencji na którą producent nie pozwala.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: nie spotkales sie z pojeciem "zaliczyc glebe"? W kontekscie firny nie skojarzyles tego z wpadki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczus2B ale jeżeli ci to nie odpowiada to kupujesz Androida i po problemie, mi na przykład odpowiada jak w sklepie mam pewne aplikacje a nie pełno syfu jak na androidzie i nie potrzebuje instalować aplikacji spoza oficjalnego sklepu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PikPak: z karty sd bedzie slabo min przez to ze iphoney ich nie obsługuja ale same apki mozna pobierac spoza sklepu

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: nie spotkałem się z tym, że apple mówi, że ich flagowiec to słaby telefon więc się nie wypowiadam na ten temat.