•  

  pokaż komentarz

  Jest jeden problem. Fanatyzcy ziębianie, jednostki niezbyt bystre potraktują to jako wodę na młn. Jerzy będzie męczennikiem, "bigpharma" opłaciła sędziów, spisek zatacza coraz większe kręgi, oblężona twierdza wzrośnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: nie wiem czy wzrośnie. Ale tych niereformowalnych zwolenników panajerzego chyba można uznać za nieodwołalnie utraconych dla wszelkiej logiki. Zresztą, czy przekonanie ich do czegokolwiek faktycznie byłoby sukcesem?

  •  

   pokaż komentarz

   @lordwiseguy_prime: Nie wiem, ale wiem że męczennik utwardza beton i tworzy niezabijalny mit.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: dlatego wydaje mi się, że należy inwestować w ILOŚĆ opozycji dla tego betonu. Ciężko będzie udowodnić, że setki tysięcy osób są opłacone przez bigpharmę, żeby zaszkodzić mesjaszowi jerzemu. Chociaż znająć środowisko wszystkiego można się spodziewać.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest jeden problem

   Problemem jest. że Jerzy.nie udzielam porad Z. został pozwany o zniesławienie a nie za leczenie bez uprawnień.

  •  

   pokaż komentarz

   @lordwiseguy_prime: możesz wrzucić screen albo przekopiować tekst dla tych co nie używają fb?

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek:
   "To jest informacja nie tylko dnia, miesiąca ale być może roku.

   Po ocenie materiału dowodowego, Prokuratura rozpoczyna sprawę

   Nie pisałem tego wcześniej, ponieważ czekałem własnie na tą informację, ale teraz napiszę to co wszyscy chcieli usłyszeć:

   Jerzy Zięba został obciążony zeznaniami, złożyłem obszerny materiał dowodowy wykazując oczernianie mnie, polskich Pediatrów i środowiska lekarskiego w Polsce przez tego człowieka. Złożyłem bardzo dokładny materiał pokazujący niebezpieczne działania tego człowieka oraz jego notoryczne obrażanie Nas lekarzy, studentów medycyny i całego środowiska.

   Zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego, wiele z tych osób jak wiecie sam (ale też przy wsparciu wielu osób tak naprawdę) namierzyłem i ustaliłem, jest też część osób których mam niepełne dane albo bardzo szczątkowe - Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie.

   Mało tego. Te same osoby którymi zajmuje się właśnie Prokuratura - już są a inne dopiero będą pozywane również w trybie prywatnym przeze mnie i moich adwokatów przy wsparci innych instytucji. Już od kilku tygodni podejmujemy konkretne działania - jest to droga postępowania karnego w sprawach z oskarżenia prywatnego. Pierwsze efekty i to bardzo konkretne są - mamy już kilka przyznań się do winy, ale o tym będę informować później.

   Dziękuje Śląskiej Izbie Lekarskiej za wszelką pomoc jak również innym Izbom Lekarskim za udzielone wsparcie, dziękuję również GIS i PZH, PR, wszystkim instytucjom i mediom które również mnie wspierają w walce o dobre imię, wielu osobom, tysiącom Polaków za słowa otuchy, te osobiste i w wiadomościach.
   Dziękuje moim znajomym z grupy zdaniowej za wielkie wsparcie - Wy wiecie.

   Dziękuje lekarz Paweł Szczuciński za podjęty trud i aktualne działania, to co Ciebie teraz spotyka nie pozostanie bezkarne.

   I dziękuje oczywiście anonimowym osobom za przekazane dane niektórych hejterów ;)

   Jak Wszyscy widzicie - udało się. Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami , pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji. A na tym skorzystają przede wszystkim mali i więksi pacjenci.

   lek. Dawid Ciemięga"

  •  

   pokaż komentarz

   oblężona twierdza wzrośnie.

   @MateriaBarionowa: Ma ograniczony potencjał, i w większości już wykorzystany. Pozwólmy działać naturze, samoeliminacja taka zła nie jest w końcu, będzie mniej "jasnooświeconych", więc ich potencjał i zarobki Zięby spadną.

  •  

   pokaż komentarz

   Problemem jest. że Jerzy.nie udzielam porad Z. został pozwany o zniesławienie a nie za leczenie bez uprawnień.

   @Sorachi: Będzie musiał UDOWODNIĆ, na jakiej podstawie NIE zniesławiał. A stąd już znacznie prostsza droga do procesu o znachorstwo. Który dawno powinien być wytoczony.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa:
   Drugi ex. ks. Natanek się szykuje z wierną rzeszą wspierających go wyznawców?

  •  

   pokaż komentarz

   Jest jeden problem. Fanatyzcy ziębianie, jednostki niezbyt bystre potraktują to jako wodę na młn. Jerzy będzie męczennikiem, "bigpharma" opłaciła sędziów, spisek zatacza coraz większe kręgi, oblężona twierdza wzrośnie.

   @MateriaBarionowa: Może aktualni wyznawcy Zięby się umocnią, ale zatrzymamy powstawanie nowych gdy trafi do puchy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: a nie jest tak, że w Polsce jest domniemanie niewinności to jemu coś muszą udowodnić? ;) Prokuratura "widzi potencjał", więc podjęła sprawę, ale nic mu jeszcze nie przyklepali

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Będzie musiał UDOWODNIĆ, na jakiej podstawie NIE zniesławiał

   @sidhe: To tak nie działa. Przykład można było zobaczyć przy głośnym procesie blogera "Matki Kurki". MK oczerniał Owsiaka, zarzucał mu malwersacje finansowe, często jakieś wzięte z sufitu zarzuty. Owsiak musiał spowiadać się ze wszystkiego, pokazywać dokumentację żeby obalić każdy zarzut MK, momentami wręcz musiał udowadniać, że nie jest wielbłądem. Tak działa domniemanie niewinności.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa ten zięba powinien już dawno siedzieć za krzywdę wyrządzoną wielu rodzinom. Za całokształt . Za wprowadzanie w błąd trzymany w odosobnieniu przez resztę swoich lat

  •  

   pokaż komentarz

   gdy trafi do puchy.

   @loczyn: Śmiem twierdzić, że dostanie karę finansową, do 5tys PLN i dla niego będzie to niezła reklama w tej cenie. Za takie coś nie pakuje się nikogo do "puchy".

  •  

   pokaż komentarz

   Jerzy będzie męczennikiem, "bigpharma" opłaciła sędziów, spisek zatacza coraz większe kręgi, oblężona twierdza wzrośnie.
   @MateriaBarionowa: to bardzo smutne, ale jest wysoce prawdopodobne, że masz rację...

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: trudno. Niech sobie bedzie meczennikiem. Niestety ale nie jestesmy w stanie przekonac idiotow od teorii spiskowych do zmiany swojego zdania a dzialania zieby zagrazaja zdrowiu i zyciu.

  •  
   A.....o via Android

   +3

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa wszedłem w znalezisko i nie musiałem długo przewijać, żeby takie komentarze poczytać... Niestety masz rację

  •  

   pokaż komentarz

   @komentarze Jest tak, z tym że w procesach o zniesławienie ciężar dowodu przerzucony jest na oskarżonego. Jest niewinny do czasu wydania wyroku, jednakże to on musi udowodnic, że do zniesławienia nie doszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @lordwiseguy_prime bardzo chcialbym zobaczyć książeczkę zdrowia jego dzieci jeżeli posiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Nie można olewać sprawy ze strachu przed fanatykami. Oni są straceni. Należy tylko pilnować aby ich baza się nie powiększała.

   @lordwiseguy_prime:

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami , pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji.

   @lordwiseguy_prime: "Dziennik Gazeta prawna powołuje się na wyniki kontroli wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych, które przeprowadzono w ostatnich miesiącach. Ujawniono w nich, że niektóre szczepionki np. przeciwko ospie, gruźlicy, mieningokokom, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, były przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze a następnie podane pacjentom. Jak podaje Gazeta Prawna chodzi o czas od października 2017 roku do stycznia 2018 roku." A kiedy będziecie walczyli z tym ???

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: wystarczy ze zablokują mu możliwości agitowania w internecie. Jego zwolennicy-fanatycy mogą go czcić i jechać po "big pharmah" ale w swoim własnym towarzystwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomos16 jacy my? Jestem autorem znaleziska. Temat źle przechowywanych szczepionek to inna kwestia i wcale nie twierdzę, że postąpiono tam prawidłowo.

  •  

   pokaż komentarz

   MK oczerniał Owsiaka, zarzucał mu malwersacje finansowe, często jakieś wzięte z sufitu zarzuty

   @InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: I tu zgoda, MK mógł tak próbować się bronić. Bo publiczne pieniądze itd. Nawet występując jako zwykły obywatel.
   W przypadku Zięby mamy hohsztaplera przeciwko uznanym POWSZECHNIE autorytetom ( chyba że sędzia bedzie współwyznawcą ). Byle biegły wystarczy, by obalić te bzdury od strony merytorycznej. Jako ze sprawa jest o hejt, ciężko będzie się mu wybronić jeśli są dowody.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Ch*j z nimi. Wazne, że zacznie sie o tym temacie mowić prawidłowo czyli jako o pseudonauce , a nie o maturalnych metodach leczenia. Cieszę się, ktoś się tym zajął ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   jacy my?
   Sorry, z tekstu do którego się odniosłem w cytatach wynika że to ty jesteś oskarżycielem.

   Jestem autorem znaleziska.
   OK

   Temat źle przechowywanych szczepionek to inna kwestia i wcale nie twierdzę, że postąpiono tam prawidłowo.

   @lordwiseguy_prime: zaniedbania w służbie zdrowia odnośnie przeterminowanych i źle przechowywanych leków doprowadzają właśnie do powikłań poszczepiennych. Trudno się potem dziwić rodzicom którzy szukają wszelkiego ratunku. Dodatkowo wchodzą w grę łapówki od koncernów farmaceutycznych i wydaje mi się że jest to tak powszechne, że nie trudno będzie to udowodnić. Więc może będzie śmiesznie bo czepiając się poczciwego człowieka wyjdą na jaw jeszcze większe brudy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: lekarzy nie obchodzi czy pacjenci są SKUTECZNIE leczeni czy nie, ważne żeby byli leczeni zgodnie z procedurami - bardzo to smutne, ale prawdziwe. Pan Zieba walczy o wprowadzenie tego samego co wprowadzono w Szwajcarii czyli stosowanie metod leczenia które są SKUTECZNE dla danego lekarza bez terroru ze strony izby lekarskiej - jeśli ludzie walczą z kimś takim to strzelają sobie w kolano a reszta głupków podjudzana przez takie miernoty jak ten lekarzyna zachowuje się jak plebs palący ludzi na stosie w średniowieczu

  •  

   pokaż komentarz

   @bialy_nyga: A skąd się wzieły procedury? Może wynikają z wiedzy medycznej? I moze procedurą jest optymalne leczenie?

  •  

   pokaż komentarz

   lek. Dawid Ciemięga
   Mam już alergię na tego typa. Pajac jakich mało.

  •  

   pokaż komentarz

   @lordwiseguy_prime: ciekawe ile ludzi Ty specialisto wyleczyles z nadcisnienia, z alergi, z cukrzycy itp.. Jestes takim samym konowalem jak lekarze ze srodniowiecza.
   Jedyne co potrafisz to przepisac magiczna pigulke. Kij z tym ze ona tylko maskuje objawy, ki ze czlowiek zejdzie z tego swiata na cos innego, jakis skutek uboczny. TY mozesz czuc sie super, bo wykonales swpoje zadnie.
   Jestes kretynem.
   Wyleczyles jakas chorobe, doszedles do przyczyny? Kto by sobei z was lekarzay zawracal tym glowe. Imbecyl jestes i twoi kolezkowie takze.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomos16 trzeba najpierw to udowodnic. Gdyby moj syn padl ofiara takich zaniedban, plonelyby chaty zjebow co najmniej (rodzic w akcie desperacji bywa nieobliczalny..;)..)
   Natomiast argumentacja tych oszolomow odnosnie CALOSCI..no wybacz..
   Zanim byly koncerny, byli tacy ludzie jak Koch, Pasteur..i im bardziej wierze niz Ziebie.
   Ale no prob. Gdy cie zdziczaly pies pogryzie, bron boh sie nie szczep. Wscieklizna to piekne stadium konania glupoty

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko hamuj nieco emocje.
   Czym innym jest schematyzm kiepskich lekarzy, ich braki w wyksztalceniu, a czym innym szarlataneria Zieby i jego wyznawcow. To ze podlacza sie do nurtu ogolnego niezadowolenia z jakosci publicznej sluzby zdrowia nie usprawiedliwia jego odje@bania pseudonaukowego i sprawstwa nieszczesc i smierci ludzi rezygnujacych z normalnego leczenia.
   Propaguje wartosci szkodliwe, tylko po to by kosic kase za swoje "cudowne" preparaty, dostepne jakoby tylko u niego. Zwykly bez czy cebula zrobione w syropie domowo daja wiecej

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko czy wyleczylem jakas chorobe? Tak. Grype pochodnymi chininy wielokrotnie. Od dluzszego czasu sie szczepie i nie zapadam. Angine antybiotykami, po usunieciu migdalkow nie zapadam. Nadkwasote kefirem. Uklon w strone natury. Alkoholika glukoza. Bo mretabolizowal za szybko by byly efekty..i jeszcze troche innych..

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: jakto? to nie przepisujesz tableek na nadcisnienei, na nadkwasote, na cholesterol? Przeciez to wszytsko sa sprawdzone i przbadane produkty. Przeciez nigdy w histori medycyny nie wprowadzono produktow medycznycj, lekow ktore by zabijaly tysiacymi ludzi. Przeciez to nie mozliwe. A kto je przepisywala jak nei lekarze.
   Dlaczego Ty leczysz ludzi nadkwasote kefire a nie jakim renigastem czy innym gownem?
   Co do szczpeionek to mozesz uwazc co chcesz. Jesli uwazasz ze skutki uboczne szczepionki sa mniejesz od pozyku to Twoja sprawa.
   NIGDY NIGDY NIGDY nie bylo prawdziwej grupy placebo. Nigdy nie porownani grupy szczepionej z nieszczepiona.
   Ciekawe czy z lekkim sercem przyjales te kilkadziesioat potencjalnych kutkow uboicznych wypisanych na ulotce kazdej szczepionki.

  •  

   pokaż komentarz

   @lordwiseguy_prime: ale wiesz, ze Kopernika tez wpierw wysmiewano, a jak sie skonczylo ? Z innej beczki Tesla. Napisz co dokladnie mowi nie tak, to moze przekonasz nas tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko zapal godny robin hooda..
   Wystarczy sluchac babci, dziadka, mamy, taty..i uczyc sie...
   Nie tylko w tym co robisz.
   Uczyc sie jak zyc.
   Tylko niesprawny umyslowo polega na informacji ogolnej.
   Comprende?

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko natura kazdego organizmu biolo dazy do rownowagi. Pojecie tego nie jest trudne, pod warunkiem uzywania szarej substancji miedzy uszkami. Uzywasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko skutki uboczne szczepionki? Czyli jakie? Oslawiony obalony naukowo down? Czy inna chimera?

   O warunkach przechowywania szczepionek nie gadamy

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko nigdy x bodaj3 nie bylo grupy placebo...tja..i Koch jest agentem bigpharma...
   Szukaj rozumu...
   Gdzies jest...oby..

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko "kutkow ubocznych" z zasady nie trawie. Niezrozumialy termin, bata nie ma. Jak place to wiem za co

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko by nie bylo leszczu..jak na razie za toba autorytet Zieby..
   Za mna laureaci Nobla i giganci nauki i medycyny..
   Lubisz kopac sie z koniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @lordwiseguy_prime: A czemu chcialbys innych przekonywac do tego co Tobie wydaje sie sluszne?

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: tacy kuzwa laureaci nobla ze potem wycofuja cichaczem leki ktore zabily tysiace osob. Zalosny jestes i Naiwny.

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko ublizasz Kochowi i Pasteurowi? Zaiste..masz mzzg?

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe:glupis czy tylko udajesz glupiego,co? To oni wymyslaja leki ktore nie tylko nie pomagaja ale zabijaja ludzi? Tepy jestes co? Moze sam sie zainteresujesz ile roznych lekarstw bylo wycofywanych z rynku bo ludzi byli poszkodawani badz zabijani.
   Nie ma co dyskutowac z toba. Jesli slepo zapatrzony i nic ci nei pomorze. Ale nie boj sie. Przyjdzie czas gdy bedziesz zrec kilkanascie tabletek dziennie na rozne dolegliwosci i wcale nie bedziesz czuc sie lepiej. Nie pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   glupis czy tylko udajesz glupiego,co? To oni wymyslaja leki ktore nie tylko nie pomagaja ale zabijaja ludzi? Tepy jestes co?

   @gregmarko: Wsiurze, Idź i lecz się z WŁASNEJ głupoty do baby-zielarki. Daleko nie masz, ot, zaraz za miedzą.
   Później dokończ szkołę, może coś oleju ci przybędzie w pustej głowie.

   Jesli slepo zapatrzony i nic ci nei pomorze
   Pomorze to taki region w Polsce i Niemczech, nieuku.

   Koch i Pasteur wymyślali leki zabijające?...buhahahahhh.....nie masz mózgu zaiste....
   Pewnie wściekła wiewiórka cie dziabła i "jo nie bede broł zaszczyka bo zabijają scepionki"
   Zatem wesołego zejścia życzę. Adieu, prymitywna odmiano rodzaju ludzkiego. Im mniej takich, tym lepiej dla tych myślących.

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko: Widać, że jak brak Ci argumentów to atakujesz przeciwnika wyzwiskami. Polecam jednak odrobinę autorefleksji oraz poczytać o efekcie Krugera-Dunninga. Pozdrawiam, jako człowiek przewlekłe chory na astmę, biorący na nią leki połowę życia i jako inżynier pracujący dla jednego z wielkich złych koncernów farmaceutycznych. Notabene, na którego lek na astmę za bardzo mnie nie stać - cena z kosmosu, NFZ też ma problemy z jego refundacją. Zapewne w twojej opinii jestem więc kamikaze - ale mam gdzieś Twoją opinię, pisz co chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   @sidhe: Współczuje rozmówcy, fanatyka Pan nie przekona.

  •  

   pokaż komentarz

   @wnuq argumentów mam pod dostatkiem. Tamten typ wyjeżdżał z Pastur a ja o współczesnych lekach. Chcesz powiedzieć że firmy farmaceutyczne to takie całkowite zbawienie dla ziemi? Że nie wypuszczają na rynek leków które po kilku kilkunastu latach wycofują ba skutki uboczne są zbyt poważne i zbyt powszechne? Mało było skandali z ukrywaniem skutków ubocznych i z fałszowaniem badań?

  •  

   pokaż komentarz

   @wnuq ale to ja jestem fanatykiem. A Wy dwaj to co? Zapatrzeni jesteście wv te swoje firmy i leki i nie dopuszczacie słów krytyki.
   Te wasze wspaniałe firmy nigdy jeszcze chyba nikogo nie wyleczyły z chorób przewlekłych, ja już to wpędziły a nie ludzi. Wszystko opiera się maskowaniu objawów i ciągłej sprzedaży leków. Żeby tylko sprzedawać sprzedawać sprzedawać. Wmówiono wam że bez ich leków umrzecie , wy i wasi sąsiedzi też.
   Ja producent telfenkw wypuści bubla kurorty wybucha to skandal, ale jak firma farmaceutyczna wypuści lek który zabija, szkodzi to cicho sza bo jak to toż to nie wypada krytykować znawców ludzkosci.
   Nie zrozum mnie źle. Leki , antybiotyki są potrzebne. Ale nie na wszystko i nie zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko: każda firma robiąc leki, sprzęt, samochody, samoloty itp. mimo testów i kontroli czasem coś skopie, trust me I'm engineer. Jeśli chodzi o resztę to odpiszę Ci jak napiszesz coś z sensem, na bzdury szkoda czasu. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @wnuq jeśli odpowiada Ci branie leków przez całe życie i akceptujesz skutki uboczne to twoja sprawa. Masz wybór.
   Co do cen, był program który porównywał cenę tego samego leku w kilku rejonach świata. Za $100 w USA dostaniesz dwie butelki z 100 tabletek, w Rumunii chyba kilkanaście butelek, w Arabii Saudyjskiej chyba kilkaset, itd... cena jest taka akurat żeby było na nią stać ludzi którzy są zdesperowani, i żeby najlepiej ubezpieczenie to pokrywało.

  •  

   pokaż komentarz

   @wnuq nie fatyguj sie z odpisywaniem. Fałszowanie badań klinicznych i manipulacja statystykami jest powszechna. Jest różnica między źle zaprojektowanym telefonem a lekami np na nadciśnienie gdzie dostaniesz raka czegoś tam 15 latach brania tego leku. Czy inne poważne skutki uboczne.
   Nie masz otwartego umysłu. Szukasz autorytetu i znalazłeś go w farmacji. Nic nie zmieni Twojego zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   @gregmarko: samochód z wadą farbyczną może zabić znacznie szybciej, telefon też jeśli nie spełnia norm co do promieniowania lub ma baterię, która wybuchnie, a Ty się boisz leków? Czyżbym wyczuwał hipokryzję? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Współczuje rozmówcy, fanatyka Pan nie przekona.

   @wnuq: to nie rozmówca. to humanoioi, więc już się z nim pożegnałem:)

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Jak tam sie sprawa rozwija? Wiem, ze sady ciagna sie latami, ale moze cos nowego?

 •  

  pokaż komentarz

  Problemem tego wszystkiego są niestety sami lekarze, gdzie wiekszosc z nich to przysłowiowi kowale. Robisz morfologie, profil lipidowy. Wychodzi że masz podwyższony cholesterol i co robi wiekszosci lekarzy? Jebs. c!!$#we tabletki obnizajace poziom cholesterolu oparte o satyny. NIkt nie leczy przyczyn tylko skutki. NIkt nie zadaje sobie trudu wskazanie przyczyny i jej wyeliminowania. Może 1%, może 2% lekarzy. Do tego straszenie ludzi ze tabletki trza brac bo cholesterol zatka zyly i trup na miejscu. Co tam ze człowiek nadal jest chory (bo skąds ten cholesterol sie wzial prawda?) ale wyniki sa lepsze bo tablety sztucznie obnizyly poziom. Niestety z czasem co innego jebnie bo satyny są bardzo szkodliwe jeszli chodzi o przyjmowanie tego w tabletkach a pierwotna przyczyna ktora nie zostala wykryta, rowniez doprowadzi do pogorszenia stanu zdrowia. Idziesz z dzieckiem do lekarza, dziecko kaszle, goraczka 38 i co? I jebs, antybiotyk, widzimy sie za tydzien i zamkniej drzwi za sobą. Kolejny porzypadek: Dziecko kaszle, wypluwa płuca i co? Patyk w gardło i antybiotyk. Nikt nie da rtg płuc bo po co. Woda w płucach? Nie ma szans. Szkoda czasu. A potem leczenie antybiotykami w kompletnie złym kierunku i lądowanie na SOR bo dziecko sie dusi.
  Potem nic dziwnego że taki Zięba ma posłuch bo ludzie mają serdecznie dość lekarzy kowali i zaczynają sami "studiowac medycyne" i leczyc się "naturalnymi metodami". Problemem nie jest Zieba i jego zwolennicy ale poziom medycyny, szczególnie lekarzy rodzinnych.
  P.S. Żaden rodzinny nie dał mi nigdy skierowania na diagnostyke i badania profilaktyczne. Mówie, ze czuje sie dobrze ale mam już swoje lata, wchodze w pewien wiek gdzie kończy sie gwarancja i chciałbym sie kompleksowo przebadać. Z karty wynika że nigdy tego nie robiłem więc czas najwyższy skorzystac z płaconych składek. I co? Nie mozna dać skierowania skoro jest Pan zdrowy. Gdyby cos Panu dolegało to wówczas możemy zalecić badanie lub skierowac do specjalisty. Pytam wtedy skąd mam wiedziec czy jestem zdrowy skoro nie przeprowadziłem badań. No nie mozemy i koniec.
  Dodam, że skorzystałem z prywatnej opieki specjalistów których sam znalazłem w necie i sie do nich umówiłem i na cale szczescie ze to zrobiłem bo wykryto kilka rzeczy które jeszcze sie do konca nie ujawniły i nie rzutowały na wyniki ale to była kwiestia czasu az doprowadziłoby to do pogorszenia stanu zdrowia.

  Tyle na temat polskiej medycyny. Dlatego Zieba i jemu podobni ma i bedzie mieć posłuch, cokolwiek by nie mówił a już samo to że mówi, daje mu przewage nad kowalami wypisującymi recepty bez jakiegokolwiek wytłumaczenia. NIESTETY, to co powiedział ktoś wyzej to prawda. Nasz medycyna ma Leczyć a nie Wyleczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: KASA misiu. Myślisz że takiemu Kowalskiemu zależy by Cię WYleczyc? Nieeee, on będzie Cię leczył przepisując co 2tyg nowe tabsy :D No ale co ja tam wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: Co roku klepię badania profilaktyczne (z pakietu firmowego, nie z nfz oczywiście). Taka bateria badań i konsultacji kosztuje 900+ (morfologia, mocz, kał, lipidy, rtg klatki, usg prostaty, ekg, raz robiłem próbę wysiłkową, raz holtera, raz badania ołowiu w krwi i moczu, do tego konsultacje urologa, kardiologa i kogo tam potrzebujesz).

   I większość z tych badań powinno się robić raz do roku. Wtedy jak coś będzie nie tak, to widać z samego porównania.

   Z dzieckiem poszliśmy do pediatry do lokalnego ośrodka zdrowia - od razu antybiotyk. Przejechaliśmy się do luxmedu, zrobiliśmy CRP i babka mówi, gdzie z tym antybiotykiem, tu nic nie trzeba. Ale CRP nikt ci na wejściu do gabinetu nie zrobi, mimo że wynik w 5 minut i można lepiej decydować co dalej.

   Moim zdaniem medycyna u nas to nawet nie ma leczyć. Ma cię podtrzymać na życiu do emerytury.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee:

   Ale lekarz nie jest od profilaktyki. Lekarz LECZY jednostkę chorobową na podstawie protokołu tyle. Przecież w innym przypadku na każdą wizytę trzeba by było godzinę, dwie... przy obecnym systemie? Panie bez szans.

   Dodatkowo naprawdę ostatnie co bym chciał to "leczenie naturalną metodą" w przypadku zawału, krwawienia z odbytu czy zakrztuszenia się cukierkiem

   Profilaktyka - jakości i ilości snu, obniżenie stresu zmiana nawyków żywieniowych, aktywność fizyczna to albo kwestia każdej osoby, a jeśli potrzebuje kogoś do pomocy to dietetyków, trenerów na pęczki.

   Ogólnie wiem, ze na wykopie jest moda - lekarze źli, rolnicy źli, nauczyciele źli, kominiarz źle... o k!@%a każdy jest zły. Naprawdę szukanie w danej branży/grupie społecznej problemu to bardzo głupie podejście i rozpatrywanie problemów na tym polu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee 1. Co to znaczy skądś się wziął cholesterol? Jak chciałbyś leczyć w takim razie? Statyny są jednymi z niewielu leków o potwierdzonym polepszenia rokowania pacjenta.
   2. Cholesterol żył nie zatyka.
   3. Co to znaczy pierwotna przyczyna hipercholesterolemii?
   4. Po co naswietlac dziecko przy jawnych objawach infekcji bakteryjnej? Nawet w wytycznych jest napisane, że przy jawnej klinice nie wykonuje się badań dodatkowych.
   5. Dziecko się dusi z innego powodu niż źle dobrany antybiotyk.
   6. Co chciałbyś u siebie znaleźć? Pytam serio. Objawy jakieś masz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: W punkt. Ale dla większości wykopków lekarz to bóg, masz się słuchać, brać przepisane tabletki i wyp?$@!?%ać, a nie czytać i dowiadywać się w Internecie. A prawda jest taka, że lekarze to partacze tacy sami jak w innych zawodach. Ze świecą szukać prawdziwych.

   Znajoma poszła do lekarza bo zaszła w ciążę (6 tydzień), ta jej kategorycznie zabroniła jazdy na rowerze. Jako powód podała, że dziecko w brzuchu będzie się trząść(!!!!). I jak tu nie szukać porad w Internecie, skoro lekarka wygaduje takie głupoty?

   Córka 6 miesięcy miała gorączkę od kilku dni, wezwaliśmy lekarza prywatnie, oczywiście przepisał antybiotyk. Dobrze, że żona się poradziła koleżanki (zwolenniczki medycyny naturalnej) i zrobiła badanie CRP (wynik ponad 250!). Dziecko trafiło do szpitala z sepsą i zapaleniem opon mózgowych. Gdyby nie koleżanka prawdopodobnie dziecko by już nie żyło, a antybiotyk od lekarza tylko pogorszyłby sprawę, co sam zresztą później przyznał.

   Nie bronię Zięby, bo ma swoje za uszami, ale nie dziwne, że ludzie szukają pomocy w Internecie, skoro nie mogą jej znaleźć w przychodni/szpitalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wychu: Primo: upadek z roweru w czasie ciąży może się smutno skończyć. Dosyć popularne zalecenie, trzeba na siebie uważać.

   Córka 6 miesięcy miała gorączkę od kilku dni, wezwaliśmy lekarza prywatnie, oczywiście przepisał antybiotyk. Dobrze, że żona się poradziła koleżanki (zwolenniczki medycyny naturalnej) i zrobiła badanie CRP (wynik ponad 250!). Dziecko trafiło do szpitala z sepsą i zapaleniem opon mózgowych.

   Są dwie możliwości. Ta historia to bzdura wyssana z palca, albo druga możliwość, jesteś upośledzony i ryzykujesz zdrowiem i życiem dziecka. Z ciekawości, co podano dziecku w szpitalu, witaminę C czy antybiotyk? Co się do cholery dzieje z tym CRP i szalonym wzrostem popularności tego badania? Czy Wy wszyscy altmedowcy kiedyś zrozumiecie, że leczy się pacjenta a nie jego wyniki badań?

  •  

   pokaż komentarz

   Robisz morfologie, profil lipidowy. Wychodzi że masz podwyższony cholesterol i co robi wiekszosci lekarzy? Jebs. c#%%?we tabletki obnizajace poziom cholesterolu oparte o satyny.

   @Bigbluee: to oparte o statyny czy statyny, lekarz na pewno wcześniej zaleci zmianę nawyków zdrowotnych, a co zrobi janusz? Jebs. 5 big maków, a potem w domu piwko i papierosy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Primo: upadek ze schodów może się skończyć jeszcze gorzej, a nikt nie zaleca nieschodzenia / niewchodzenia w ciąży. Po drugie lekarka nie wspomniała, że jazda jest niebezpieczna z tego powodu, tylko wymyśliła na poczekaniu trzęsienie dziecka w brzuchu.

   Tak, ta historia to bzdura, która wydarzyła się w marcu tego roku i przez tą bzdurę prawie straciłem dziecko, a właściwie przez lekarza, który dostał 150zł i zlekceważył sprawę. Nie wiem o jakim wzroście popularności badania CRP mówisz, ale przynajmniej dzięki niemu dostaliśmy się do szpitala bez czekania. Na pewno nie dzięki lekarzowi.

   Z ciekawości, co podano dziecku w szpitalu, witaminę C czy antybiotyk?

   Próbujesz na siłę ze mnie robić jakiegoś oszołoma, który swojemu dziecku podawałby tylko witaminę C?

   Czy Wy wszyscy altmedowcy kiedyś zrozumiecie, że leczy się pacjenta a nie jego wyniki badań?

   Nazywanie mnie altmedowcem bo napisałem, że większość lekarzy to partacze to już przeginka i powód żeby przestać z Tobą wchodzić w dyskusje. Nie masz się czego czepić w mojej wypowiedzi to wyskakujesz z durnymi docinkami?

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum:

   1. Co to znaczy skądś się wziął cholesterol? Jak chciałbyś leczyć w takim razie? Statyny są jednymi z niewielu leków o potwierdzonym polepszenia rokowania pacjenta.

   Przyczyn jest multum a nalezy zacząc od tego co to znaczy "podwyższony cholesterol" i kiedy jest podwyższony i czy podwyższony oznacza problem czy nie. Są stosunki dobrego do złego cholesterolu. Porównanie do triglicerydów. Poziom homocysteiny. Wchodzi też tarczyca i jej poziom TSH oraz w razie wyniku poza norma, poziom FT3 i FT4.

   Żeby dowiedzieć się co jest przyczyną podwyższonego cholesterolu to trzeba zrobić naprawde sporo testów i badań, rozszerzoną morfologie. Odwiedzić przynajmniej 3-4 lekarzy specjalistów, m.in endokrynolog, kardiolog, zrobić USG tarczycy itd.
   Wówczas przy pełnuym komplecie wyników, wyjdzie dokładnie miejsce, które odpowiada za podwyższanie cholesterolu.

   Tabletki to mozna przepisać 70 babci, której organy z racji wieku po prostu niezdolne są do prawidłowego i odpowiedniego funkcjonowania i trzeba je wspomagać.

   2. Cholesterol żył nie zatyka.
   Ja tylko napuisałem co lekarze mówili

   3. Co to znaczy pierwotna przyczyna hipercholesterolemii?

   Patrz pkt1

   4. Po co naswietlac dziecko przy jawnych objawach infekcji bakteryjnej? Nawet w wytycznych jest napisane, że przy jawnej klinice nie wykonuje się badań dodatkowych.

   Jakich jawnych objawach? Widziałeś kiedys u pediatry potwierdzenie wykrycia obecności bakterii ? 99,9 pediatrów daje antybiotyk na inferkcje bakteryjne, tak po prostu profilaktycznie. Ten 0,01% zadaje sobie trud i robi wymaz i jak jest bakteria to gdy wiadomo jaki to typ, wówczas dobiera się antybiotyk a jak nie ma bakterii to leczy sie objawowo bo widocznie zapalenie jest wirusowe.

   5. Dziecko się dusi z innego powodu niż źle dobrany antybiotyk.
   Nigdzie nie napisalem ze dusi sie z powodu antybiotyku ale z tego powodu że czesto "odrywają sie płuca" a ludzie nawet nie wiedzą że w płucach po prostu moze zebrac się woda i przy dłuższej infekcji zamiast zainterweniowac to to lekarze nie robią nic. Znam wiele przypadków gdzie lekarze tylko na kategoryczna prosbe swiadomych rodziców zarzadali RTG i mieli racje.

   6. Co chciałbyś u siebie znaleźć? Pytam serio. Objawy jakieś masz?

   Gadasz jak typowy lekarz. Właśnie kuźwa nie chce mieć żadnych objawów. Choroba nie zaczyna sie w momencie jak masz objawy. Jak cos ci jest to znaczy że organizm zaczyna przegrywac z chorobą, do której doszło nie dzisiaj i nie wczoraj a po prostu teraz zaczynasz odczuwac skutki.

  •  

   pokaż komentarz

   @wychu: Zaleca się niepodejmowanie zbędnego ryzyka, chodzenie po schodach nie mieści się w tym pojęciu.
   A teraz tak: masz dziecko z niepokojącymi objawami i jedziesz do znachorki, która zleca CRP. Jedziesz do laba, robisz badanie, tracisz czas. Poziom CRP podczas wizyty u lekarza mógł mieć dowolną wartość i zmienić się z upływem czasu, co z resztą jest charakterystyczne. Tak więc, widząc że stan dziecka po wizycie się dynamicznie zmienia jedziesz do znachora, oznaczasz CRP (250 to jeszcze nie tragedia) zamiast zap@?$#%!ać w podskokach do szpitala w którym, nota bene, jeszcze raz wykonano komplet badań. No fakt, jak patrzę jaki z Ciebie logik to boję się iść do lekarza.
   Napiszę to jeszcze raz, wyraźnie. Nie leczymy wysokiego CRP, sam wynik to nie jest jednostka chorobowa. Ważne są objawy kliniczne, stan pacjenta, cyferki zaś są wsparciem w diagnostyce i leczeniu.
   Nie robię z Ciebie oszołoma. Twierdzisz że lekarz zastosował antybiotyk, najwyraźniej opierając się na tym co widzi, na tym co mu zeznałeś i na wiedzy medycznej, podjął decyzję o wdrożeniu takiego leczenia. Z wysokim prawdopodobieństwem dobrą decyzję. Ty zaś oceniasz terapię, której nie miałeś okazji zastosować i człowieka, który się wcale nie pomylił. Jeżeli w wyniku zakażenia doszło do rozwoju sepsy, to antybiotyk by nie pomógł, ale prawdopodobnie stan pacjenta zmieniał się dynamicznie i to co było słuszne o 12 już o 14 było błędem. Z tą uwagą, że nie jest możliwe przewidzenie kierunku w jakim rozwinie się infekcja, wróżby to nie jest domena nauki. Sepsa to przypadłość rzadka i bardzo gwałtowna, dlatego tak ważne jest uważne obserwowanie dziecka i reagowanie w przypadku zauważenia niepokojących objawów. Tak więc nie, nie trafiłeś na konowała. Może nie miałeś szczęścia i Twoje dziecko trafiła sepsa, ale to już inna kwestia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: Co roku klepię badania profilaktyczne (z pakietu firmowego, nie z nfz oczywiście). Taka bateria badań i konsultacji kosztuje 900+ (morfologia, mocz, kał, lipidy, rtg klatki, usg prostaty, ekg, raz robiłem próbę wysiłkową, raz holtera, raz badania ołowiu w krwi i moczu, do tego konsultacje urologa, kardiologa i kogo tam potrzebujesz).

   I większość z tych badań powinno się robić raz do roku. Wtedy jak coś będzie nie tak, to widać z samego porównania.

   Z dzieckiem poszliśmy do pediatry do lokalnego ośrodka zdrowia - od razu antybiotyk. Przejechaliśmy się do luxmedu, zrobiliśmy CRP i babka mówi, gdzie z tym antybiotykiem, tu nic nie trzeba. Ale CRP nikt ci na wejściu do gabinetu nie zrobi, mimo że wynik w 5 minut i można lepiej decydować co dalej.

   Moim zdaniem medycyna u nas to nawet nie ma leczyć. Ma cię podtrzymać na życiu do emerytury.

   @eyewitness:

   Ja przeszedłem dokładnie na taki sam system. Również z pakietu firmowego za który dopłacam do opcji "Full wypas z rodziną". Bo w standardzie firma daje podstawowy ale nie ma sie co dziwić.
   Mimo ze koszt miesięczny jakiś ogromny nie jest za rodzine ale po czasie nie zaluje zadnej zlotówki bo bylo warto.

   @ wszyscy tutaj

   I jeszcze raz co do Zięby: Mało mnie interesuje co on opowiada i co z nim bedzie. Jeśli poziom podstawowej opieki zdrowotnej bedzie taki jak teraz to nawet jak Zieba zniknie, to przyjdzie inny i sytuacja bedzie dokładnie taka sama.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: było trochę inaczej niż to zobrazowałeś. Badanie wykonaliśmy w ten sam dzień, zaraz po wizycie lekarza, po prostu żonie nie pasowała jego bierna postawa. I dobrze, że je wykonaliśmy, dzięki temu w rozmowie telefonicznej z nota bene tym samym lekarzem stwierdził żeby jednak nie brać przepisanego antybiotyku tylko jak najszybciej jechać z dzieckiem do szpitala. Po drugie nie byliśmy u żadnej znachorki, przestań zmyślać, zacznij czytać ze zrozumieniem.Ot, zwykła znajoma stwierdziła, że dobrze by było zrobić CRP bo może to być infekcja wirusowa. Osoba, która nie jest lekarzem potrafiła lepiej zdiagnozować problem niż lekarz z wieloletnim stażem. O to głównie mam do niego pretensje.

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo naprawdę ostatnie co bym chciał to "leczenie naturalną metodą" w przypadku zawału, krwawienia z odbytu czy zakrztuszenia się cukierkiem

   @Kasahara: Ale to nie leczenie, tylko tymczasowa .iejscowa naprawa. Zawal pojawi sie po raz drugi, wiec tego wincyj olejow, warzyw i owocow ;)

   Zieba miesza prawde:chokesterol, tlyszcze, jod, tarczyca, rak, wit. C itd. z marketingiem wodad,suplementami itp :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: trzeba tu wyraźnie rozgraniczyć dwie rzeczy

   Po pierwsze - prawdą jest, że współczesna medycyna nie szuka przyczyny choroby, nie próbuje przywrócić zdrowia, tylko stara się sprzedać tabletkę maskującą skutek. Warto podkreślić, że to wina medycyny jako takiej, a nie lekarzy, którzy może by nawet chcieli inaczej, ale procedury są inne.

   Po drugie, tacy ludzie jak Zięba nie oferują żadnej alternatywy, tylko zwyczajnie okłamują ludzi, wciskając im jakieś urządzenia do zapamiętywania wody (cokolwiek to ma znaczyć), czy bezwartościową witaminę C, która niczym nie różni się od tej z apteki, ale jest reklamowana jako inna, specjalna. Owszem, czasem powie coś mądrego, ale znacznie częściej albo się myli, albo zwyczajnie kłamie - a w medycynie nie ma miejsca na błędy.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666 Nieprawda, tam gdzie można leczy się przyczynowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: o jasne, bez wątpienia

   chcesz garść badań, z których wynika, że ~90% mieszkańców Polski ma niedobory jodu?

   to teraz znajdź mi endo, który niedobór jodu objawiający się niedoczynnością tarczycy będzie leczył uzupełnieniem tego niedoboru, zamiast ładowaniem od razu syntetycznych hormonów.

   W zasadzie nie ma już wątpliwości, że jedną z przyczyn depresji i dużej części innych zaburzeń emocjonalnych jest niedobór omega 3. Znajdź mi lekarza, który ten niedobór uzupełnia, zamiast pompować w pacjenta psychotropy.

   Według badań, prawie każdy pacjent z atakami paniki ma tężyczkę utajoną wynikającą z niedoboru magnezu na poziomie komórkowym. Jak się leczy ten niedobór? No oczywiście... psychotropami. Przyczynowo, cnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666 O panie. Poproszę te badania. Widzę dobra folia weszła.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: I poproszę o badania wskazujące na to, że omega 3 w dużych dawkach pomaga depresji.

  •  

   pokaż komentarz

   @sketel: a to już można sobie wygooglać, takich badań jest już chyba kilkaset.

  •  
   Aeny

   -2

   pokaż komentarz

   Co roku klepię badania profilaktyczne (z pakietu firmowego, nie z nfz oczywiście). Taka bateria badań i konsultacji kosztuje 900+ (morfologia, mocz, kał, lipidy, rtg klatki, usg prostaty, ekg, raz robiłem próbę wysiłkową, raz holtera, raz badania ołowiu w krwi i moczu, do tego konsultacje urologa, kardiologa i kogo tam potrzebujesz).

   @eyewitness: I tu leży pies pogrzebany, lekarz dostaje na ciebie w okolicach 15 zł miesięcznie ( a stawki i tak skoczyły ) biorąc pod uwagę że co roku kierował by cię na takie badania dopłacał by do ciebie ( tak lekarz pokrywa te badania z tego budżetu ) koło 700 zł rocznie.

   http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3703486,lekarz-dostaje-130-zlotych-za-pacjenta-rocznie-czy-sie-leczysz-czy-nie,id,t.html

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666:

   1. Urinary iodine concentrations should be monitored to diagnose some thyroid gland diseases in heart transplant recipients.

   Grupą badawczą byli ludzie bardzo obciążeni, po przeszczepieniu serca. Nie jest to na pewno człowiek zdrowy, ot taki średni populacyjny. Zmiany metaboliczne u takich osób są niebagatelne i bardzo złożone. Dodatkowo pacjenci kardiologiczni są dodatkowo obciążeni farmakoterapią, (dochodzi polipragmazja i jej powikłania), i terapią zmiany stylu życia. Te mają na celu m.in uregulowanie ciśnienia. Ta natomiast wiąże się m.in. z ograniczeniem spożywania soli. Soli spożywczej jak z resztą powinieneś wiedzieć jest teraz jodowana. Kiedyś zdarzały się niedobory jodu. Stąd senatoria nad morzem i morska bryza bogata w jod oraz ongiś występujące wole endemiczne. Teraz, kiedy sól jest jodowana trzeba mieć coś złego z aparatem pobierającym jod z pożywienia lub z nadmiernym jego wydalaniem.

   Próba 30 pacjentów, badanie z jednego ośrodka. Niesamowicie niska siła dowodu. Meta-analizę poproszę.

   Bang. Trafiony.

   2. Evaluation of efficacy of iodine prophylaxis in Poland based on the examination of schoolchildren living in Opoczno Town (Lodz Voivodship)

   Artykuł opowiada o skuteczności wprowadzenia w latach 90' jodowania soli spożywczej. Dokładnie pokazuje, że niedobory wyraźnie się zmniejszyły. Dokładnie tak jest. Natomiast mówisz, że wystarczy podać jod, na niedoczynną tarczycę, żeby się ona naprawiła. Te dzieci, które całe życie miały suplementowany jod taką tendencję utrzymają. Tam już więcej nie poprawisz wyników.

   Poza tym, trzeba rozróżnić czym się różni wole obojętne od wola niedoczynnego, na który juz brak jodu nie zadziała. Są to poważne choroby, które wymagają zaawansowanego leczenia. Poczytaj sobie o tym co wspomniałem i o wolu endemicznym. Coś co rzeczywiście występuje, jeżeli w jakiejś populacji brakuje jodu.

   Bang. Trafiony.

   3. To samo co wyżej.

   Bang. Trafiony.

   Gdzie jest publikacja, najlepiej wieloośrodkowa metaanaliza mówiąca, że wystarczy podaż jodu w dzisiejszych czasach jodowanej soli spożywczej zamiast pakowania leków w leczeniu niedoczynności tarczycy? Tylko taka wiesz, legitna. Czekam. Wtedy wyślę ci list z przeprosinami.

   Gdzie reszta publikacji odnośnie Omega-3 i tężyczce?

   Masz też przy okazji odpowiedź, dlaczego Ci się wydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   1. Przyczyn jest multum a nalezy zacząc od tego co to znaczy "podwyższony cholesterol" i kiedy jest podwyższony i czy podwyższony oznacza problem czy nie. Są stosunki dobrego do złego cholesterolu. Porównanie do triglicerydów. Poziom homocysteiny. Wchodzi też tarczyca i jej poziom TSH oraz w razie wyniku poza norma, poziom FT3 i FT4. Żeby dowiedzieć się co jest przyczyną podwyższonego cholesterolu to trzeba zrobić naprawde sporo testów i badań, rozszerzoną morfologie. Odwiedzić przynajmniej 3-4 lekarzy specjalistów, m.in endokrynolog, kardiolog, zrobić USG tarczycy itd. Wówczas przy pełnuym komplecie wyników, wyjdzie dokładnie miejsce, które odpowiada za podwyższanie cholesterolu. Tabletki to mozna przepisać 70 babci, której organy z racji wieku po prostu niezdolne są do prawidłowego i odpowiedniego funkcjonowania i trzeba je wspomagać.

   Nie, to nie tak. Stosunek stosunkiem, podwyższony to podwyższony. Jedno jest ważne, drugie też. Statyny jako jeden z niewielu leków działają plejotropowo i mają udokumentowane poprawienie rokowania w miażdżycy przy codziennym stosowaniu. Stabilizują one wewnętrzne szlaki metaboliczne, przez co stabilizują jedno i drugie. Wcale nie mają nie wiadomo jakich działań niepożądanych w dawkach obowiązujących. Te badanie co wyszło to trochę taki drugi Wakefield. Homocysteina uważa się, że jest czynnikiem osobnym, obok cholesterolu przyczyniającym się do rozwoju miażdżycy. Natomiast jeszcze nie ma silnych metaanaliz to potwierdzających.

   4. Jakich jawnych objawach? Widziałeś kiedys u pediatry potwierdzenie wykrycia obecności bakterii ? 99,9 pediatrów daje antybiotyk na inferkcje bakteryjne, tak po prostu profilaktycznie. Ten 0,01% zadaje sobie trud i robi wymaz i jak jest bakteria to gdy wiadomo jaki to typ, wówczas dobiera się antybiotyk a jak nie ma bakterii to leczy sie objawowo bo widocznie zapalenie jest wirusowe.

   Po prostu jawnych objawach. Wbrew pozorom między innymi tego uczą na uczelniach medycznych.

   Na wymaz się czeka 3 dni. Za trzy dni bez leczenia to dziecko będzie w trumience.

   Antybiotyk ambulatoryjnie daje się empirycznie. Przy przyjęciu do szpitala dajemy na zakażenie bakteryjne antybiotyk empirycznie i po wymazie stosujemy terapię deeskalacyjną.

   Takie są po prostu zalecenia, tak opracowały mądre głowy. Zbierz dowody, przeprowadź badanie, pisz publikacje jak uważasz inaczej. Może zmienisz oblicze dzisiejszej medycyny.

   5. Nigdzie nie napisalem ze dusi sie z powodu antybiotyku ale z tego powodu że czesto "odrywają sie płuca" a ludzie nawet nie wiedzą że w płucach po prostu moze zebrac się woda i przy dłuższej infekcji zamiast zainterweniowac to to lekarze nie robią nic. Znam wiele przypadków gdzie lekarze tylko na kategoryczna prosbe swiadomych rodziców zarzadali RTG i mieli racje.

   Mieli rację, że co? Że przy zapaleniu płuc zbiera się w woda w opłucnej/pęcherzykach płucnych? Nic dziwnego, lekarze to wiedzą bez robienia RTG. Ale co to oznacza, że zbiera się woda? Co byś chciał z tym robić? Bo niezbyt rozumiem do czego dążysz.

   6. Gadasz jak typowy lekarz. Właśnie kuźwa nie chce mieć żadnych objawów. Choroba nie zaczyna sie w momencie jak masz objawy. Jak cos ci jest to znaczy że organizm zaczyna przegrywac z chorobą, do której doszło nie dzisiaj i nie wczoraj a po prostu teraz zaczynasz odczuwac skutki.

   Leczysz pacjenta, nie wyniki. Pacjent ma objawy, leczysz pacjenta. Zapobiegać można chorobom, które można przesiewowo zbadać. Rak piersi u kobiet, rak jelita grubego (kolonoskopia po 50 roku życia), nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca II, otyłość. Te wszystkie choroby twój lekarz rodzinny ma obowiązek monitorować.

   W reszcie chorób leczysz pacjenta, nie wyniki. Wiesz dlaczego? Badania laboratoryjne mają coś takiego jak czułość. Zapraszam do lekturki, miałem okazję opisać to tutaj na mikro..

   Jeszcze jedna ciekawostka. Norma w badaniach laboratoryjnych obejmuje +/- 2 odchylenia standardowe czyli obejmuje 95 % wszystkich wyników jakie zrobiliśmy w populacji. Szansa wyniku uzyskania poza normą to 5% dla jednego badania. U osoby zdrowiej przy 20 badaniach zatem, szansa na uzyskanie wszystkich prawidłowych wyników wynosi 0,95 ^ 20 = 35 %. Teraz zerknij na morfologię i policz ile masz linijek z wynikami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: Zajebiście ujęte. Też sam pakuje w siebie tone witamin i minerałów, uprawiam sport, śpie i zdrowo się odżywiam, bo chorowanie w tym kraju to jakaś paranoja i wole tego unikać. Byłem ostatnio u lekarza, chciałem sobie tak o kontrolnie zrobić USG jamy brzusznej sprawdzić czy wszystko gra to mi odmówił, poprosiłem o RTG klatki bo nigdy nie miałem robione to coś powiercił nosem i wypisał. Nosz k$?%a. Człowieku. Co ci szkodzi wypisać mi skierowanie i profilaktycznie raz na 3-5 lat sobie zbadać flaki, płuca, serce itd. Nie rozumiem kompletnie tych lekarzy. Dobrze, że chociaż na morfologie i mocz dają skierowanie co pół roku bez gadania, bo bym chyba zwariował w tym kraju. Ale już jakbym chciał za darmo zbadać poziom D3 albo innych hormonów to "dej panie 50zł na każdy jeden hormon, bo ja do endokrynologa nie skieruje jak pan żeś zdrowy"

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: Wiem, wiem - śmieszna polityka. Ale generalnie w długim okresie leczenie jest drogie a profilaktyka tania (stosunkowo oczywiście - ceny luxmedowe są dość wysokie dla osób "z ulicy", oni typowo na firmach jadą, taki lipidogram to mi w diagnostyce u nas w szpitalu zrobią za 1/3 ceny luxmedu). Ja naprawdę byłbym skłonny płacić więcej na służbę zdrowia, ale żeby to jakoś sensownie działało (tak żeby lekarz mógł faktycznie leczyć + żeby zarabiał sensownie on i reszta personelu medycznego, bo jak widzę jedną pielęgniarkę na położnictwie i w tym samym momencie trzy akcje porodowe to daje do myślenia).

  •  

   pokaż komentarz

   @wychu:

   Ot, zwykła znajoma stwierdziła, że dobrze by było zrobić CRP bo może to być infekcja wirusowa. Osoba, która nie jest lekarzem potrafiła lepiej zdiagnozować problem niż lekarz z wieloletnim stażem. O to głównie mam do niego pretensje.
   Ot, zwykła znajoma o której napisałeś, że ma coś wspólnego z medycyną alternatywną miała szczęście. Tak samo z resztą jak Ty. Lekarz, tak jak to było do przewidzenia, zrobił to co powinien - wdrożył antybiotyk. Prawdopodobnie na tym etapie nie było nic więcej do zrobienia.
   Nie wykonuje się rutynowo oznaczenia CRP przy każdej infekcji ze względu na charakter reakcji ostrej fazy. Z oznaczeniem CRP czy bez, sepsa się rozwinęła i nikt nie był w stanie tego przewidzieć. Powtórzę się, sam wynik badanie niczego nie oznacza, liczy się stan pacjenta. Warto jeszcze wspomnieć, że poziom CRP nie nadaje się do różnicowania zakażeń bakteryjnych od wirusowych, to bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   Po drugie, tacy ludzie jak Zięba nie oferują żadnej alternatywy, tylko zwyczajnie okłamują ludzi

   @tomtom666: Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej niż w zacytowanym fragmencie. Zamiast Zięby wstaw dowolne nazwisko osoby która będzie uprawiać taki przekaz jak on. Próżnia zostanie uzupełniona. Mi chodzi o to, że nikt nie potrzebowałby Zięby i innych ziębopodobnych gdyby nasza polska myśl medyczna była na odpowiednim poziomie. Nie wiem czy lekarze nie chca się uczyć, dokształcać, gonić za światem i nauką. Nie wiem z czego wynika takie podejście do zawodu. Ostatnio w TV po jakiejś konferencji lekarzy czy po czyms podobnym, chyba organizator powiedział, ze obecnie najwiekszym wyzwaniem lekarzy, jest zmierzenie się z wiedzą pacjenta, który w dzisiejszych czasach poświęca wiele godzin na edukacje swojego stanu zdrowia a lekarz musi wiedzieć więcej mimo że pacjentowi poświęca kilkanaście minut max. I ja sie z tym zgadzam. Stąd lekarze mają ogromna pracę do wykonania. Niestety ja efektów nie widze. W miejscu gdzie mieszkam, jest spora liczba pediatrów ale drogą poleceń i pochwał oraz opinii wymienianej miedzy sobą bezpośrednio przez rodziców, cała ogromna okolica ustawia sie do jednego pediatry. Rodzice czekają godzinami z chorymi dziecmi aby zostać przyjetym. Dlaczego? Otóż dlatego że reszta to rzeźnicy zapisujący antybiotyki i sterydy na choroby i uczulenia. I nie przesadzam bo osobiście wyrzucałem recepty do koszta w lekarskim gabinecie. A ten jeden jest z powołania lekarzem dziecięcym którego dzieci uwielbiają a on dzieci LECZY w odpowiedni sposób i nikt nie kwestionuje ścieżki leczenia. Jednak takich to ze świeczką szukać. Dlatego nawet jak Zięba zniknie, w jego miejsce wejdzie ktoś nastepny wypełniając pustke bo ludzie będą szukać.
   P.S. u pewnej Pani dermatolog w obcej mieścicnie poszliśmy z dzieckiem bo dostało dziwnego uczulenia w jednym iejscu. Przed gabinetem stos ulotek pewnego preparatu nowego. Nie pamietam jakiego juz bo to było 4 lata temu. W gabinecie, kartonowy stand z jakimś dzieckiem śmiejącym sie do nazwy produktu. I zgadnij... zapisano dziecku ten właśnie preparat. Zgroza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: wybacz, nie zawołałem cię w poprzednim poście. Przescroluj do gory.

  •  

   pokaż komentarz

   @dsomgi00: https://www.wykop.pl/wpis/32066453/dzis-wytlumacze-dla-was-co-to-jest-swoistosc-i-czu/

   Przeczytaj i zobacz ile warte są badania przesiewowe "na zawołanie". Poza tym, leczysz pacjenta, nie wyniki. Pacjent ma objawy, leczysz pacjenta. Zapobiegać można chorobom, które można przesiewowo zbadać. Rak piersi u kobiet, rak jelita grubego (kolonoskopia po 50 roku życia), nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca II, otyłość. Te wszystkie choroby twój lekarz rodzinny ma obowiązek monitorować.

   Jeszcze jedna ciekawostka. Norma w badaniach laboratoryjnych obejmuje +/- 2 odchylenia standardowe czyli obejmuje 95 % wszystkich wyników jakie zrobiliśmy w populacji. Szansa wyniku uzyskania poza normą to 5% dla jednego badania. U osoby zdrowiej przy 20 badaniach zatem, szansa na uzyskanie wszystkich prawidłowych wyników wynosi 0,95 ^ 20 = 35 %. Teraz zerknij na morfologię i policz ile masz linijek z wynikami.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: Ja tam wole sobie kontrolnie zbadać od czasu do czasu pewne rzeczy, nawet że nie ma objawów, nawet żeby skuteczność takiego badania miała być kiepska to i tak zawsze coś, z resztą podstawowa morfologia to nie jedyny aspekt jaki badam. To tak samo jak z przeglądem u mechanika. Sprawdzasz i mówi ci "oo panie klocki za 3 miesiące pasuje zmienić, wahacze już też rozklekotane" a nie dopiero jak rozpierdzielisz się w rowie. Też kontrolujesz sobie co jakiś czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @dsomgi00: Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś powagi sytuacji. Będąc hipochondrykiem daleko nie zajdziesz. Warto się badać,. Warto mieć świadomość swojego ciała, wprowadzać profilaktykę w postaci trzymania prawidłowej masy ciała, aktywności fizycznej, kontrolę ciśnienia tętniczego, diety, czy poziomu glukozy we krwi. Fajnie wiedzieć, że po 50 roku życia można zrobić kolonoskopię za darmo, żeby sprawdzić sobie jelito grube i odbytnicę oraz raz na jakiś czas zerknąć na cukier na zmianę z pomiarem ciśnienia. Przestrzegaj tego, a statystycznie przeżyjesz wszystkich dookoła.

   Nie warto natomiast chorobliwie doszukiwać sobie choroby, bo tak jak powiedziałem wcześniej jest duże prawdopodobieństwo, że ją znajdziesz, mimo tego, że jej nie ma. Wtedy zacznie się wyzywanie lekarzy od konowałów, że przecież jest wynik, masz czarne na białym, a j#@#ny nieuk cię odsyła i rozkłada ręce. Nie wie co Ci jest. A ty przecież zrobiłeś morfologię, wyszły ci monocyty ponad normę, a w internecie pisali, że to rzadki objaw i trzeba szukać wtedy choroby nowotworowej szpiku.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: Jak Cię boli ząb, to bierzesz tabletkę? Bo na tym polega spędzanie cholesterolu tabletkami.

  •  
   p.............z via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: dodam tylko, ze jesli Twój biznes opiera sie na ludzkiej głupocie to nigdy nie zbankrutujesz

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: Ale wiesz, że u młodego nieobciążonego na sam początek nie zapisuje się statyn? Zaleca się głównie zmianę stylu życia. Jak myślisz, ilu grubasów schudnie jak usłyszy, że ma podniesiony cholesterol? Powiem ci. Tylko 5 % ludzi, wychodzących od lekarza z zaleceniem schudnięcia, chudnie na stałe.

   Otyłość czy też nadwaga, brak ruchu i koszmarna dieta jest początkiem groma chorób. To ona jest motorem wszystkiego złego. Ciężko to przed sobą przyznać, że jest się grubym. Lepiej szukać homocystein, stosunków HDL/LDL, czy też mistycznych chorób tarczycy.

   Do czego dążę. Statyny młodym nieobciążonym zapisuje się, kiedy niefarmakologiczne metody leczenia zawodzą. Te zaś zawodzą jak wspomniałem w 95 % przypadków.

   Co innego w np. chorobie niedokrwiennej serca, chorych po zawale. Tam jest udowodnione za pomocą meta-analizy (praktycznie najwyższy poziom dowodu naukowego), że statyny przyjmowane przewlekle poprawiają rokowanie.

   Możesz się z tym kłócić. Zrób własne badanie, zaproponuj schemat kliniczny, przeprowadź je. Może zrewolucjonizujesz podejście środowisk naukowych do hipercholesterolemii.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: Wiadomo, nie popadam ze skrajności w skrajność.

  •  

   pokaż komentarz

   Bang. Trafiony

   @mlodysum: to jak "rozmowa" z antyszczepionkowcem. Dostałeś 3 badania, w każdym wyszedł niedobór jodu przynajmniej u dużej części mieszkańców Polski, a zazwyczaj u znaczącej większości. W każdym znalazłeś coś nie tak, jakiś sofizmat czystej wody, na przykład "aaa, bo co prawda badanie wykazało niedobory, ale są mniejsze niż 30 lat temu!".

   Pokaż swoje badania, z których wynika, że niedoboru nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Ale chodzi o to, że te badania, które podałeś nie dowodzą, że po wprowadzeniu soli jodowanej ludzie mają niedobór jodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Ale to właśnie z Twoich badań wyszło, że niedoborów nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej niż w zacytowanym fragmencie.

   @Bigbluee: to zrozumiałem, po prostu pisałem ogólnie,

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: to bardzo kreatywna interpretacja badań.

   Wnioski z pierwszego

   "There exists significant iodine deficiency among heart transplant recipients."

   tłumaczę - istnieje znaczny niedobór jodu u przebadanych pacjentów

   Wnioski z drugiego

   " it still points to the iodine deficiency"

   tłumaczę - w dalszym ciągu wskazuje to na niedobór jodu

   Wnioski z trzeciego

   "Iodine supplements with 150 μg of iodine should be prescribed for each healthy pregnant woman according to the assumptions of Polish iodine prophylaxis programme to obtain adequate iodine supply. "

   Suplementacja jodem w dawce 150 mcg powinna być przepisana każdej pacjentce, aby zapewnić wystarczające dawki jodu.

   To naprawdę jak rozmowa z antywackiem - trzy badania, w każdym autorzy we wnioskach napisali, że mamy niedobory, wykopek stwierdził jednak, że z badań wynika że niedoboru nie ma, bo on jest mądrzejszy od wszystkich tych naukowców razem wziętych.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Nie Panie. Wytłumaczyłem ci te badania. Nie powołuj się na nie. Poza tym xD

   "There exists significant iodine deficiency among heart transplant recipients." tłumaczę - istnieje znaczny niedobór jodu u przebadanych pacjentów

   No to trochę nie tak. Poza tym, mówiłem coś o tej pracy.

   Leci dwójka:

   " it still points to the iodine deficiency" tłumaczę - w dalszym ciągu wskazuje to na niedobór jodu

   Niestety. Ja we wnioskach widzę to.
   Hitherto model of iodine prophylaxis has proved to be effective in eliminating the iodine deficiency.

   Nawet przetłumaczę. Udowodniono rolę profilaktycznej podaży jodu metodą Hitherto w eliminacji niedoborów tego pierwiastka.

   No i trójka, błagam. Próba 100 pacjentów, jeden ośrodek, jedna praca w dodatku na kobietach w ciąży, gdzie wszytko można udowodnić. No i to jest retrospekcja sprzed 11 lat. Trochę się zdążyło już wydarzyć. Dawaj meta-analizę, a uwierzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: znalazłeś w badaniu jedno zdanie, które potwierdza z góry przyjętą tezę - to nie tak, właściwe wnioski są zazwyczaj ujęte w abstrakcie. I co prawda sól jodowana zniwelowała większość przypadku niedoboru, ale w dalszym ciągu tego jodu u dzieci było za mało.

   Dawaj swoją meta-analizę, albo chociaż jedno badanie, które jednoznacznie pokazuje, że w danej grupie populacji niedoborów nie ma. Obiecuję, że nie będę wyciągał pojedynczego zdania z kilku stron, ani nie będę czepiał się tego że zamiast 5 milionów przebadano tylko 500 tysięcy pacjentów więc badanie się do niczego nie nadaje. Nie mam natury antywacka.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Przecież sam wyciągałeś pojedyńcze zdania, ba! nawet równoważniki, próbując mi usilnie udowodnić swoje racje. xD

   Masz. Tylko folii na głowę nie nakładaj.

   http://www.ign.org/poland.htm - adequate intake. Źródło cytowane w Lancecie endokrynologicznym.

   Z resztą. Nie, nie, nie. Niedobory na jakiejś populacji zawsze da się udowodnić. Nie tędy droga. Proszę podaj mi badanie, które udowodni, że podanie jodu zamiast leków przy niedoczynność tarczycy leczy tę niedoczynność. Coś o co tak strasznie postulowałeś, że konowały w Polsce jodem nie leczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: myślę, że w każdym podręczniku medycyny znajdziesz informację o leczeniu niedoczynności tarczycy wywołanej niedoborem jodu poprzez suplementację jodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Tak, ale gdy niedoboru jodu nie ma? Bo sugerowałeś, że jest. Ja ci udowodniłem, że nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: nic nie udowodniłeś, pokazałeś, że statystycznie średnia populacji dzieci mieści się w granicach rekomendowanego poziomu (mają 112 przy normie między 100 a 200, czyli takie ledwo ledwo, ale niech będzie, że się mieszczą), ale to nie oznacza, że przypadków niedoboru nie ma.

   Sam sobie odpowiedz na pytanie, skoro idealna waga mieści się pomiędzy 50 a 70 kg, a średnia waga grupy ludzi wynosi 52 kg, czy w tej grupie znajdą się osoby niedożywione?

   Gdy dany pacjent niedoboru jodu nie ma, to wtedy podejmuje się inne leczenie, czasem zresztą w ogóle nie powinno się tarczycy dotykać, bo na przykład anoreksja czy banalny niedobór żelaza dają wyniki identyczne z niedoczynnością (zmienia się poziom hormonów). Problem w tym, że niedobór bardzo często jest, a mimo to ładuje się hormony - to tak, jakby komuś kto umiera z głodu, wypisywać co miesiąc receptę na kroplówki, zamiast pozwolić mu jeść.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Beda, ale jako przyklad pierwotnie podales błędne pakowanie lekami zamiast leczenia jodem. Problem niedoboru jodu w porownaniu do np. choroby Hashimoto jest wręcz marginalny. Dostrzeż proszę ten fakt. Póki co to z strategii niedoborów przeszedłeś na strategie "przecież zawsze może się zdarzyć".

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Jak ktoś jest niedożywiony, to nie będzie miał niedoczynności chłopie.

   Żelazo działa inaczej. To nadczynność tarczycy powoduje wtórnie niedokrwistość mikrocytarną z powodu niedoboru żelaza.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: że marginalny? Hashimoto dotyka 0,1 do 0.15 procent populacji.

   W jednym z badań problem niedoboru jodu dotykał 72% kobiet, pomimo tego, że stosowały suplementy.

   Powiedziałbym, że problem Hashimoto jest marginalny w porównaniu z problemem niedoboru jodu, a nie odwrotnie.

   Już nie wspominając o tym, że niedobór jodu może prowadzić do wielu innych schorzeń, chociażby...autyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Ehhh... Ten dalej swoje :D Konczę. Miłego.

  •  

   pokaż komentarz

   No i znowu nie dowiem się kto ma rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Daj linka do tego badania, gdzie niedobór jodu dotykał 72% kobiet, pomimo tego, że stosowały suplementy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodysum: Mam w rodzinie osoby, którym lekarz wręcz nakazał odstawienie statyn. Wiesz co pomogło? Olanie wyników badań i pozostawienie wysokiego cholesterolu. Dokładnie tak. Leki na jego obniżenie i dieta mojej teściowej spowodowały takie wyniki krwi, że już chcieli ją na białaczkę leczyć. Ale trafiła na dobrego specjalistę i ten ją spytał, czy jest na diecie. Potwierdziła. Zakazał leków i diety, wyniki się poprawiły. Co prawda cholesterol znów jest wysoki, ale teściowa przynajmniej żyje. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka Dowod anegdotyczny to nie dowód. Daj znać jak ChNS rozwinie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale świetny news w ten poniedziałkowy poniedziałek :D

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna