•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Długami powinni być obciążeni mieszkańcy. Jak im komornik wejdzie na gospodarstwa to może oprzytomnieją i zaczną więcej czytać i modrzę wybierać swoich włodarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fox88: Ale jest jeden problem - wybory są tajne. Chcesz karać wszystkich - tych którzy zagłosowali na uczciwego kandydata, albo tych którzy nie głosowali bo konkurent to jeszcze większy złodziej?
   Wystarczyłoby żeby za długi odpowiadali radni i wójtowie - z opcją ściągania kasy z rodzinki (w szczególności zatrudnionej w tej samej jednostce samorządu terytorialnego).
   No ale faktycznie w Polszy łatwiej by było dojechać mieszkańców niż nietykalną kastę nadzwyczajnych podludzi z samorządu.

   Inna kwestia - takie myki kwestionują istnienie gmin jako takich. Bo skoro można gminę zlikwidować to czy faktycznie jest potrzebna? Może upierdzielić co drugą to koszta administracyjne spadną.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Dlatego wybory powinny być jawne. Aby każdy mógł sprawdzić na kogo głosował sąsiad. I wtedy rozliczyć wójta i cała ferajnę co na niego głosowała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fox88:

   Dlatego wybory powinny być jawne.
   tyle że wtedy i politycy by wiedzieli na kogo głosowałeś, co w przypadku Polski lokalnej by się mogło nieciekawie skończyć