•  

  pokaż komentarz

  Tak, mięso z Lidla, Biedronki czy zwykłych mięsnych to nie są żyjące wiele lat kury z przydomowych kurników Waszych babć, jak niektórzy sami siebie próbują oszukać.
  Żadna istota nie zasługuje na tak okrutne i przerażające, krótkie życie.
  Obudźmy się wszyscy.

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: e tam , sa wazniejsze problemy na swiecie niz kurczaki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   d.......a

   +313

   pokaż komentarz

   @qcrimson: A jak się obudzę to co? Mam żreć sałatę?

  •  

   pokaż komentarz

   e tam , sa wazniejsze problemy na swiecie niz kurczaki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @navy22: ...i większości z nich nie da się rozwiązać nawet w połowie tak prosto, jak problemu takich ferm. Tutaj wystarczyłoby, gdybysmy przestali jeść mięso. A na początek nawet zmiana standardów hodowli takich zwierząt byłaby ogromną zmianą na lepsze, dlatego zachęcam do podpisywania się pod petycją.

   ***

   Ale jak ktoś ma potrzebę pomagania światu inaczej, to dobrym pomysłem jest przelanie pieniędzy na efektywną fundację. Polecam którąś z tych:

   Against Malaria -jak sama nazwa wskazuje, jest to fundacja walcząca z malarią. Za 2,5$ (9,06zł!) dwie osoby są przez najbliższe 3 lata ochronione przed malarią. 100% donacji przeznaczone jest na ten cel, co w połączeniu z ogromną wydajnością każdego dolara, czyni fundację najbardziej efektywną na świecie. Więcej tutaj.

   Seva -fundacja zajmująca się przywracaniem ludziom wzroku, głównie dzięki usuwaniu zaćmy. Za zaledwie 50$ od osoby pacjenci z najbiedniejszych krajów świata odzyskują dzięki niej sprawność i stają się pełnoprawnymi, wartościowymi i nieporównywalnie bardziej szczęśliwymi członkami społeczeństwa, zdolnymi pracować czy zajmować się dziećmi. Więcej argumentów za tutaj.

   Give Directly -oryginalna fundacja w sam raz dla wykopowych wolnościowców, choć nie tylko. Działalność opiera się na założeniu, że ludzie sami najlepiej wiedzą, czego im brakuje- ubogi Kenijczyk, dostający "do ręki" kilkanaście dolarów wie znacznie lepiej, niż dobroczyńcy z Europy czy Ameryki, jaką żywność za to kupić, by nie zepsuła się w danych warunkach, by miał ją gdzie przechować i jak przyrządzić, będzie też najlepiej wiedział, co i gdzie może dostać tanio w okolicy. Więcej tu.

   Wszystkie fundacje pochodzą z tej listy, którą serdecznie polecam. Zostały wybrane wg klucza maksymalnej efektywności- wpłacając którejkolwiek z nich pieniądze macie pewność, że każda złotówka zostanie wykorzystana maksymalnie w jak najlepszy sposób (nie na ckliwe reklamy w głównym paśmie i promowanie się celebrytów) i w znaczący sposób poprawi życie potrzebujących.

  •  

   pokaż komentarz

   ..i większości z nich nie da się rozwiązać nawet w połowie tak prosto, jak problemu takich ferm. Tutaj wystarczyłoby, gdybysmy przestali jeść mięso.

   @to_juz_przesada: już prędzej mięso "z probówki" będzie dostępne w sklepach

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada:

   Gdy tylko slysze jak to "prosto" jest rozwiazac problem uboju, no be przeciez wystarczy przestac jesc mieso i wszystko bedzie cacy to mnie krew zalewa. Takiej ignorancji i braku wiedzy na temat tego przemyslu jaki prezentuja obroncy tych zwierzat to chyba nigdzie nie ma.

   Linkowalem kiedys to badania na ten temat. Kazdy p?!##%#i o zwierzetach. Nikt sie nie zastanowi co sie stanie z przemyslem ktory z tego zyje. Co z kierowacami, ktorzy transportuja bydlo? Co z kierwocami ktorzy transportuja mieso? Co z tysiacami ludzi zatrudnionymy przy uboju? Co z produkcja wszystkiego - od maszyn poprzez pasze i na opakowaniach konczac. Co ze sklepami i pustymi pulkami? Co z reklamodawcami? Kazdy dostaje po dupie, biznesy upadaja no ale kurczak zyje wiec jest OK.

   Skoro wszystkie te zwierzeta zyja, kto bedzie je karmil? Za co? Kto to sfinansuje? Leczenie, utrzymanie? Kiedys padna, kto to zutylizuje?

   Normalnie jak slysze te gadki to wydaje mi sie ze wy zyjecie na innej planecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife: @to_juz_przesada I jest jeszcze jedna kwestia. Co zrobić z tymi wszystkimi żywymi zwierzętami z ferm, gdy juz przestaniemy jeść mięso? Te dziesiątki milionów krów, świń, kurczaków, gęsi, kaczek itp, itd? Od tak sobie wypuścić na wolność?

  •  

   pokaż komentarz

   I jest jeszcze jedna kwestia.

   @daszek: Podnoszona tysiąc razy + wystarczy sekundę pomyslec, no ale dobra.

   Co zrobić z tymi wszystkimi żywymi zwierzętami z ferm, gdy juz przestaniemy jeść mięso? Te dziesiątki milionów krów, świń, kurczaków, gęsi, kaczek itp, itd?

   @daszek: Ty uważasz, że zaprzestanie jedzenia mięsa to jest kwestia dwóch dni? Czy termin wygaszanie hodowli coś ci mówi?

   Od tak sobie wypuścić na wolność?

   @daszek: co xD żaden wege nie rzucił takiego pomysłu nigdy, za to mięsożercy wyskakują z tym co rusz.

   Przyznaj się, nie poświęciłeś nawet 20 sekund na przemyśleniu swojego pytania, zanim je zadałeś, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro wszystkie te zwierzeta zyja, kto bedzie je karmil? Za co? Kto to sfinansuje? Leczenie, utrzymanie? Kiedys padna, kto to zutylizuje?

   @OneLife: spokojnie. Wszyscy ci ludzie znajdą zatrudnienie przy warzywach

  •  

   pokaż komentarz

   Przyznaj się, nie poświęciłeś nawet 20 sekund na przemyśleniu swojego pytania, zanim je zadałeś, prawda?

   @to_juz_przesada: Nieprawda.

   żaden wege nie rzucił takiego pomysłu nigdy, za to mięsożercy wyskakują z tym co rusz.

   Nigdzie nie napisałem, że jakiś trawożerca taki pomysł rzucił.

   W ogóle za dużo energii marnujesz na rozwiązywanie nieistniejących problemów.

  •  

   pokaż komentarz

   @dajitemka nie wiedziałam, że w Twoim świecie pokarm dzieli się na sałatę i mięso.

  •  
   d.......a

   +51

   pokaż komentarz

   @qcrimson: To jeszcze mało o mnie wiesz. W młodości byłem Murzynem i grałem w NBA (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: tak ratować wszystkich murzynow z Afryki żeby zaraz ich 4 miliardy było, później trzeba będzie jakoś te wszystkie gęby wyżywić. Najlepiej jak najtańszym kosztem czyli hodowlą klatkową... Elo

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: Rozumiem, ze wszyscy mamy zostać weganami i wp??%!%$ać białko z proszku? Bo z tego co mi wiadomo w roślinach nie ma białka pełnowartościowego.

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętaj, że wegetarianie jedzą też jajka, i piją mleko... A podczas "tworzenia" jaj kury mają klatkę 20x20 cm i po roku idą do ubojni.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: czyli co proponujesz. Mamy latać po parkach i polować na szczęśliwe żyjące na wolności łabędzie żeby drób sobie zjeść?

  •  

   pokaż komentarz

   @qweasdzxc a po co jeść mięso z probowki przecież to żywa materia która chce rosnąć. Życie komórek jest ci obojętne?

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson:
   Zwierzęta z przydomowych kurników i swojskich hodowli są najbardziej narażone na kontakt z myszami, szczurami i chorobami przez nich przenoszonym. Dodatkowo, żadna babcia z kurnikiem nie bada swoich kur na patogeny.Tak, że powodzenia w jedzeniu "zdrowych" kurek z domowego chowu.

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife tak działa natura, tworzymy im środowisko idealne do rozmnażania i wzrostu, przejmujemy rolę selekcji naturalnej dla dobra naszego gatunku. Dlaczego nie widzę żeby ktoś narzekał na likwidowanie tasiemcow owsikow? Bo nam przeszkadzają w egzystencji? One też chcą żyć dlaczego je tepimy? Dobra owady i pasożyty ok. Szczury myszy? Bardzo rozwinięte organizmy jedyne narzekanie to żeby zginęły szybką śmiercią i się nie męczyły(jak te kurczaki nota bene). Ludziom w 21 wieku poprostu op?$$$$#ilo i próbują narzekać na wszystko co zbudowało nasza cywilizacje i gatunek człowieka imho

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada Jprdl jak ich nie zjemy to inne zwierzęta je zjedzą albo zdechna. Witamy na planecie ziemia gdzie wszystko co żyje musi czerpać energię w sposób jaki ewoluowalo

  •  

   pokaż komentarz

   @Krafti: to żryjmy piach i kamienie, ale tylko takie wyczyszczone- bez żadnych mikroorganizmów( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @qweasdzxc dobry pomysł :D poczekam aż inni ztestuja

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_RIP: nie jadam mięsa, więc ten problem mnie nie dotyczy

  •  

   pokaż komentarz

   @zaczerpnacdlonia: nie jadam mięsa w ogóle, więc nie trafiłeś

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson:
   Żyjąca wiele lat kura wcale nie jest taka smaczna.
   Najlepsze są kurczaki takie około 1 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj wystarczyłoby, gdybysmy przestali jeść mięso

   @to_juz_przesada: Nie.

  •  
   Bialy88 via Android

   +7

   pokaż komentarz

   @qweasdzxc tez mnie ten fragment zaciekawil. Brzmi jak porada typu: chcesz byc ladny? To przestan byc brzydki.

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: i co w ramach tego obudzenia sie?
   Bo wiesz ze kurczak jest u nas tak popularny, bo jest niesamowicie tani. A jest tani, bo tak wlasnie so kurczaki hoduje.

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife na netflixie jest super dokument "Terra" pokazujący naszą ziemię, naturę która przetrwała ale i przetworzona przez nas. Też pokazane są sceny z różnych ubojni. I narracja nie jest nastawiona na hurr durrr nie można jeść mięsa. Pokazuje w jaki sposób jemy mięso ale też informuje, że nie tak łatwo jest znaleźć alternatywę.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada przestac jesc mieso xd super pomysl kurła a jaki prosty mój bożu ( ͡º ͜ʖ͡º).Hej ludziki przestancie jesc mięsio, zwierzatka niechcą tego. Dajcie im po basenie i drinku z palemką plus masazysta i bedzię. Wszyscy mają prace, nikt nie cierpi. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife: Kierowca będzie przewoził więcej kukurydzy czy sałatę i producenci też będą mogli przebranżowić się. A zwierząt nikt na siłę nie będzie mnożył, więc ich po prostu nie będzie..

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife oni zyją w innym uniwersum to pewne, ale nie próbuj im tego wyłożyć mohderco ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bo z tego co mi wiadomo w roślinach nie ma białka pełnowartościowego

   @ExiTeR: A to masz nieaktualne informacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: Niestety ale niektóre zwierzęta mają holokaust 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife: zlituj sie. Wiadomo, ze bedziemy jedli mieso. Chodzi glownie o podniesienie standardow tego zabijania i trzymania kurczakow. Ludzie chca kurczaka za drobne pienidze to taka jest jakosc ich zycia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: W Polsce produkuje się taką liczbę kurczaków, że każdy obywatel (czy to niemowlak, czy ktoś stojący nad grobem) musiał by wyhodować ponad 50 sztuk kurczaków rocznie (miliard sztuk kurczaków mięsnych rocznie jestt chodowanych w PL). Taka hodowla nie może sobie pozwolić na załamywanie rąk nad pojedynczymi padłymi sztukami, czy chorymi. Kurczak w hurcie jest ile wart, z 5zł? A leczenie każdej chorej sztuki ile by kosztowało? A może każdego kurczaka problematycznego usypiać? Tak się nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: Witamy na planecie Ziemia, na której powstało życie. Najokrutniejszy i najpiękniejszy proces, jaki znamy, ale jakiego nie rozumiemy prawie w ogóle. A ty przychodzisz i chcesz „prosto” rozwiązywać problemy świata? Prosto to można tylko trafić do grobu. Między innymi służąc jako naiwna aktywistka różnych ruchów „zmieniających” świat, które de facto sprowadzają się do dania ogromnej władzy jakimś typom z pięknymi frazesami na ustach. Hitler też ładnie mówił dla większości, a i zwierzątka szanował. Ludzie, ogółem, zastanówcie się. Dawanie władzy komuś, kto obiecuje wprowadzić drakońskie przepisy to nie jest rozwiązanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981 Na przykład zaprzestanie bądź ograniczenie jedzenia mięsa

  •  

   pokaż komentarz

   @daszek:

   I jest jeszcze jedna kwestia. Co zrobić z tymi wszystkimi żywymi zwierzętami z ferm, gdy juz przestaniemy jeść mięso? Te dziesiątki milionów krów, świń, kurczaków, gęsi, kaczek itp, itd? Od tak sobie wypuścić na wolność?

   (Mięsożerca here)
   Jeżeli społeczeństwo samo z siebie zaczęłoby ograniczać jedzenie mięsa, to problem, o którym piszesz by nie istaniał. Po prostu z czasem hodowcy hodowaliby mniej bo całe społeczeństwo z dnia na dzień by nie rzuciło mięsa. To byłby proces.
   Taki problem by zaistniał, gdyby odgórnie państwo narzuciło wegetarianizm. A chyba żaden rząd tak głupi nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: Jestem świadomy i wybudzony, a mimo wszystko mnie ten film nie przekonuje. Okrutne bo okrutne, ale co ja mogę? Mam zrezygnować z kupowania filetów? I co wtedy? Mam sam k#@!a w mieszkaniu kurę hodować, głaskać i ją humanitarnie uśpić? No chyba k#@!a nie...Ja też chcę jeść i żyć, wygrywa silniejszy :-)

   Także z dupy trochę ten apel o przebudzeniu.

   Z drugiej strony, masz tam dość szybką śmierć, takie p?#!#@@nięcie o kant kurczakiem nie wróży mu jakiejś świetlanej przyszłości

  •  

   pokaż komentarz

   @Outline podczas holocaustu też "wygrywał" silniejszy. Argument siły nie jest dla mnie żadnym argumentem.
   Nie jem mięsa, bo nie chce mieć na rękach krwi niewinnych istot. Jedzenie mięsa nie jest konieczne do utrzymania zdrowia. To tylko i wyłącznie zachcianka.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj wystarczyłoby, gdybysmy przestali jeść mięso

   @to_juz_przesada: A może przyp#$!$%@ się do tych co te zwierzęta męczą a nie do tych co je jedzą? A no tak - jak ktoś chce jeść, to ktoś inny musi maltretować przy chowie, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: Słuchaj zakładaj fermę,z zapewnij dostęp do świeżego powietrza, słoneczka, upilnuj tysiące jak nie setki kurczaków, karm je, pielęgnuj to podejrzewam że szybko zbankrutujesz, bo żeby się samej utrzymać to musiałabyś wywindować ceny do jakiś chorych pułapów.

   Zwierzęta od tysięcy lat są hodowane do jedzenia. W świecie zwierząt lwy pewnie też mają takie k!?@a rozsterki jak ty, że nie chcą mieć krwi niewinnych istot i chadzają czasami na grzyby, albo rukole!

   Jakbym słuchał znajomej, co identycznie mi p@!%%$?i. Nie chcesz jeść mięsa to nie jedz, mi to powiewa, ale od mojej diety się proszę odczepić i zapewniam cię że dalej będę jadł te niewinne zwierzątka, bo nie zamierzam przestawiać się na codzienną trawę, a potem w pracy opadać z sił - pracować, rozchorować się...no ale uratowałem 4 kurczaczki.

   Nie jest to też żadną zachcianką k!?@a mać. To normalna potrzeba fizjologiczna, człowiek jest zwierzęciem - w dodatku drapieżnikiem

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife: @to_juz_przesada:

   Idąc tokiem rozumowania VegeTerrorystów - jak walczyć z wycinką lasów tropikalnych? Przestać jeść zielone, pić kawę i używać papieru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   K...R

   -2

   pokaż komentarz

   @dajitemka: Jesteś idiotą który niema pomysłu na inną potrawę niż kurczak i jeszcze się tym chwalisz, a reszta podludzi cie plusuje. Wykop to sp%@?!%$enie umysłowe

  •  
   K...R

   -1

   pokaż komentarz

   @OneLife: Jak alianci wyzwalali obozy to ładnie wszystkich strażników rozstrzelali, nikt się nie martwił co z nimi będzie

  •  

   pokaż komentarz

   @KoZyR: Wow, dałeś się złapać na zarzutkę największego trolla na wykopie ale to jego wyzywasz od idiotów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ExiTeR

   Pamiętaj, że wegetarianie jedzą też jajka, i piją mleko...
   A do kogo i za czym to niby argument?
   Wegetarianie jedzą, a weganie nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Outline: Dziwnym przypadkiem praktycznie to zawsze różowe wyskakują z tym niejadzeniem mięsa i gadkami w stylu "ty mięsny terrorysto".

  •  

   pokaż komentarz

   @Outline ale z Ciebie wykopkowy drapieżnik, leć upoluj coś gołymi rękoma i zjedz na surowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife: Strasznie proste masz myslenie, czlowieku. Najgorsze jest to, ze wiekszosc mysli tak samo. Dlatego zmiany zachodza powoli. Niczego nie zmieniajmy, bo przeciez ludzie nie beda z czego zyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @daszek: Serio pytasz? Naprawde az tak malo masz wyobrazni?

  •  

   pokaż komentarz

   @ExiTeR: To niewiele ci wiadomo na temat zywnosci roslinnej. Proponuje sie doksztalcic.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewymike: Niczego nie zmieniajmy, bo nikt nie chce zmian xD Przecież całe społeczeństwo nie będzie się dostosowywać do grupy furiatów. Kisnę z was niemiłosiernie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @concord_lexington: Akurat Hitler zostal wegetarianinem pod koniec swojego zycia, zeby troche ocieplic swoj wizerunek.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: bez radykalizmu wystarczy ograniczyć ilość kupowane go i jedzie go mięsa do minimum potrzebnego czyli załóżmy 3x w tyg max

  •  

   pokaż komentarz

   @daszek: Dlaczego nazywasz mnie furiata? Przestalem jesc mieso, bo nie chcialem placic za meczenie zwierzat. Teraz jem tylko zwynosc roslinna, moje zycie wcale nie jest z tego powodu gorsze, jestem zdrowy i szczesliwy. Gdzie tu furia? Tak w ogole, to chyba nie bardzo rozumiesz znaczenie tego slowa.

  •  
   K...R

   +4

   pokaż komentarz

   Rozumiem, ze wszyscy mamy zostać weganami i wp$$@#@#ać białko z proszku? Bo z tego co mi wiadomo w roślinach nie ma białka pełnowartościowego.
   @ExiTeR: Oczywiście że jest jprdl -.-

  •  

   pokaż komentarz

   Idąc tokiem rozumowania VegeTerrorystów - jak walczyć z wycinką lasów tropikalnych? Przestać jeść zielone, pić kawę i używać papieru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @ElCygano: k!%#a, nic dodać nic ująć. To jest dokładnie to samo rozumowanie.

   qcrimson, mam nadzieję że dupskiem tez o jakąś szmatę szurasz, a nie zużywasz papier toaletowy. Żeby wyprodukować ci srajtaśmę kilka drzewek musiało upaść, a jakie smutne zwierzątka potem są! Jesteś totalnie pozbawiona uczuć!

   ale z Ciebie wykopkowy drapieżnik, leć upoluj coś gołymi rękoma i zjedz na surowo.

   co, już zabrakło argumentacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewymike: Chyba cos ci sie pomylilo. To wszelkiej masci obroncy mysla ze wszystko jest takie proste.

   Trzeba byc skonczonym debilem zeby brac zycie kurczaka ponad zycie czlowieka. Jak roziwazemy problemy ludzi, ktorzy sa z tym przemyslem powiazani to wtedy mozemy myslec o zwierzetach a nie na odwrot. Na razie spore zmiany w tym przemysle skutowaly by zwolnieniami i wielkimi stratami w calym przemylse zwiazanym z miesem. Zyjemy w swiecie gdzie pieniadz rzadzi i narazie to on jest brany pod uwage w pierwszej kolejnosci.

   Naprawde slabo sie robi gdy trzeba tlumaczyc podstawowe reguly jakie rzadza swiatem.

  •  

   pokaż komentarz

   @daszek: Typowy kuc-wykopek, caly swiat czarno-biały, wszystko dzieje sie natychmiast albo w ogóle... po co na ja te komenatrze wchodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @dajitemka: słusznie. Alternatywą dla niezjadania kurczaków jest żarcie sałaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: nie no to na pewno taka manipulacją kolesia i jeszcze jego sztuczny głos który ma wzbudzić empatie, pewnie jeszcze wkurzał specjalnie tego kolesia z filmu aby się wyżywał na zwierzętach i aby nakręcił się dobry film żałosne. Jak by lewactwo nie importowało narybku z Afryki to problem z przeludnieniem by nie istniał i można by wrócić do normalnych ekologicznych farm

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife: Serio pieniadze rzadza swiatem? Kurde, glupio mi, bo nie wiedzialem... Po pierwsze, wiele jest zawodow wypieranych przez technologie, do czego wszyscy sie przyczyniamy korzystajac z elektronicznych uslug czy kupujac towary produkowane przez maszyny. I jakos tylko w przypadku przemyslu miesnego zamartwiamy sie ludzmi, ktorzy mogliby stracic prace. Po drugie, rozumiem, ze czlowiek to istota madrzejsza, przynajmniej w zalozeniu, od zwierzecia, stoi ponad inymi gatunkami i jego zycie jest warte wiecej, niz zycie zwierzecia. Ale to ludzie masowo morduja (i ludzi i zwierzeta), to my, ludzie, niszczymy i zanieczyszczamy miejsce, w ktorym mieszkamy. Zwierzeta swoja dzialalnoscia nie pogarszaja warunkow zycia na tej planecie, ale ludzie tak. Wiec rozumiem, ze dla wielu osob martwienie sie o kurczaki jest debilne, podczas gdy zycie czlowieka jest wazniejsze. Ale jesli odlozysz na chwile antropocentryzm na bok i spojrzysz na zycie na Ziemi w calosci, to zrozumiesz, jakim inwazyjnym jestesmy gatunkiem. Nie pomysl sobie, ze mam gdzies cierpienie ludzi i wolalbym uratowac jednego kurczaka zamiast autobus pelnego dzieci. Ale ten swiat wyglada, jak wyglada dlatego, ze czlowiek za bardzo sie w nim rozpanoszyl. I to wlasnie dzialalnosc czlowieka wywiera najwiekszy estrukcyjny wplyw na Ziemie.

  •  

   pokaż komentarz

   Idąc tokiem rozumowania VegeTerrorystów - jak walczyć z wycinką lasów tropikalnych? Przestać jeść zielone, pić kawę i używać papieru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @ElCygano: przestać jeść mięso. Lasy są wycinane przede wszystkim pod soję na paszę używaną również w Polsce (importujemy 2mln ton soi rocznie, głównie z Argentyny) i pastwiska

  •  

   pokaż komentarz

   A jak się obudzę to co? Mam żreć sałatę?

   @dajitemka: Masz sobie sam hodować kurczaki na balkonie w bloku i je głaskać przed wyjściem do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ExiTeR: Prawie cały świat wp@#@%%?a robaki. Tylko Europa jest jakaś do tyłu w tym temacie. Ale już niedługo. Robale to przyszłość żywienia ludzkości. Jak nie na żywca jak Bear Grylls, to przetworzone, np w batonikach.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: Zapomniałeś o śpiewaniu i zabawie z każdym

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: :D:D:D nie kpij. Znaczy jesli chcesz to pewnie, ale w weikszej skali na podobne zmiany diety nie licz.

   P.S. Lubie mieso.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj wystarczyłoby, gdybysmy przestali jeść mięso

   @to_juz_przesada: Mamy duże zanieczyszczenie powietrza a wystarczyłoby, gdybyśmy przestali jeść warzywa

  •  

   pokaż komentarz

   Gdy tylko slysze jak to "prosto" jest rozwiazac problem uboju, no be przeciez wystarczy przestac jesc mieso i wszystko bedzie cacy to mnie krew zalewa.

   @OneLife: Istnieją i inne rozwiązania. Np. żyć jak Amisze. Jedzą mięso ale nie mają ferm, nie mają kierowców etc., a wszyscy żyją na równym poziomie. I nie głodują na pewno.

   Jest wiele rozwiązań - wystarczy chcieć i trochę poszukać. A nie tylko myśleć jak się każdego dnia nażreć do syta?!

  •  

   pokaż komentarz

   @eryk299: Jasne, cofnijmy sie w rozwoju dla dobra kurczakow. Poj$$#lo was do reszty.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: chciałbym ale nie potrafię, za to wybieram drogie mięso, nie jem kurczaków i będę tak robił tak długo jak długo będzie mnie na to stać. Podobno warzywa to też słaby wybór bo uprawy niszczą lasy itp.

  •  
   l.......t

   +1

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: Dobra dobra Pani "aktywistko" z neuropy. Materiał "otwartych klatek" o kurczakach XD
   Jako zielonka (a specjalnie wróciłem przez ten #rakcontent #animalsi ) niestety nie mam praw wrzucania w powiązanych ale:
   Ciemna strona Animalsów : https://www.youtube.com/watch?v=IXBqHQ4W-Ac
   https://www.wykop.pl/link/2459221/stowarzyszenie-otwarte-klatki-chce-zniszczyc-hodowcow-drobiu-oraz-wtargnac/
   https://www.wykop.pl/link/3776943/stowarzyszenie-otwarte-klatki-czym-naprawde-sa/
   wzywam rozsądnych ludzi spod tagów #4konserwy #jedzenie - nie znacie mnie ale wzywam do zrobienia porządku z tą propagandą fundowaną przez zachodnią konkurencję Polskich kurzych ferm.No chyba,że chcecie żeby zrobili to co z norkami i żeby mięso z kurczaka i jajka były jeszcze droższe. Bo to jest #afera i to gruba,to #marketing i #pr tych powiązanych ze skrajną lewicą i wyborczą fundacji.

   Do przeczytania mojego posta wołam też (wyrywkowo,sorry): @dajitemka @OneLife @2NdFeB @eryk299 @StaszekG @fAzi @Lecherus @Monique84 @Aster1981 @dekkeneu @Outline @Prawysektor @Nicolai

  •  

   pokaż komentarz

   @Outline: kupuj kurczaki droższe np ekologiczne. W takim przypadku zamiast jeść gówniane mięso nasiąknięte woda codziennie zjesz porządnego kurczaka raz na tydzień. Nikt nie mówi zeby porzucić mięso m Zabijanie zwierząt nie jest źle pod warunkiem że zapewnimy im godne warunki życia i śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krafti: "tak działa natura, tworzymy im środowisko idealne do rozmnażania i wzrostu, przejmujemy rolę selekcji naturalnej dla dobra naszego gatunku" - w sumie jakby iść dalej tym rozumowaniem, to można by tak usprawiedliwić niewolnictwo, kolonializm, poczynania nazistów, cały wyzysk itp., tyle tylko, że inna jest grupa interesariuszy :)

  •  

   pokaż komentarz

   Gdy tylko slysze jak to "prosto" jest rozwiazac problem uboju, no be przeciez wystarczy przestac jesc mieso i wszystko bedzie cacy to mnie krew zalewa. Takiej ignorancji i braku wiedzy na temat tego przemyslu jaki prezentuja obroncy tych zwierzat to chyba nigdzie nie ma.

   Linkowalem kiedys to badania na ten temat. Kazdy p@%?%!#i o zwierzetach. Nikt sie nie zastanowi co sie stanie z przemyslem ktory z tego zyje. Co z kierowacami, ktorzy transportuja bydlo? Co z kierwocami ktorzy transportuja mieso? Co z tysiacami ludzi zatrudnionymy przy uboju? Co z produkcja wszystkiego - od maszyn poprzez pasze i na opakowaniach konczac. Co ze sklepami i pustymi pulkami? Co z reklamodawcami? Kazdy dostaje po dupie, biznesy upadaja no ale kurczak zyje wiec jest OK.

   Skoro wszystkie te zwierzeta zyja, kto bedzie je karmil? Za co? Kto to sfinansuje? Leczenie, utrzymanie? Kiedys padna, kto to zutylizuje?

   Normalnie jak slysze te gadki to wydaje mi sie ze wy zyjecie na innej planecie.

   @OneLife: Może nie na innej planecie, ale za to w XXI wieku.

   Co się stanie z maszynistkami po wprowadzeniu komputerów? Już dzisiaj pracy jest za mało, stąd durne zawody typu telemarketer, ale jakoś żyjemy. Jeśli praca jest zbędna, to należy zmienić system ekonomiczny, a nie utrzymywać przy życiu trupa jak to w komunizmie. Ja mogę zapytać, a co z handlarzami niewolników po likwidacji niewolnictwa? Gdzie znajdą pracę?

   Skoro wszystkie te zwierzęta żyją tak krótko, to niech sobie żyją, tylko proszę nie produkować nowych. Jakie leczenie, utrzymanie? Jednorazowa rzeźnia i koniec tematu. Wystarczy nie mnożyć nowego cierpienia. Chyba nie pomyślałeś, że weganie postują o masową produkcję zwierząt i trzymanie ich na łączce?

   Nie wiem po co odpowiadam.

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: dlatego eko terryrosci, chca zakaz produkcji w Polsce, natomiast beda popierac najwiekszego eksportera drobiu w Europie- Holandie, bo ona taka fajna mulikulturowa i wogole Polska to zascianek nalezy zaorac wszystko

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife ale z ciebie ignorant xd wiadomo, ze tu chodzi o proces rezygnowania z miesa rozciagniety na lata...

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: dlatego labmeat to przyszłość bez tej całej gehenny dla zwierząt

  •  

   pokaż komentarz

   cofnijmy sie w rozwoju

   @OneLife: A multi-kulti, pestycydy, polepszacze żarcia, brak wiary (z wyjątkiem wiary " w pełną miskę") to też postęp? Jeśli taka jest cena za mięso kurczaka, to ja dziękuję - chcę się "cofnąć"!

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros:

   kupuj kurczaki droższe np ekologiczne. W takim przypadku zamiast jeść gówniane mięso nasiąknięte woda codziennie zjesz porządnego kurczaka raz na tydzień.

   Ale ja się z tym zgadzam :-) I spokojnie, takie kupuje, ale i te są pompowane wodą.

   Nikt nie mówi zeby porzucić mięso m Zabijanie zwierząt nie jest źle pod warunkiem że zapewnimy im godne warunki życia i śmierci.

   Ano to poczytaj komentarze opki :) Mam zrezygnować z mięsa bo to jest zachcianka i niewinne istoty cierpią. Mało tego mam krew na rękach :D Także moje komentarze są odpowiedzią na pierdoły tego różowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @OneLife: @daszek: Ale ty wierzysz że w jeden dzień wszyscy przestaną jeść mięso i wszystko upadnie ? Po pierwsze musieli by zabronić jeść mięsa a tego nie zrobią, to będzie wolny proces bo jednak trudno kogoś przekonać do niejedzenia mięsa. Prawdą też jest że jedzenie jest marnotrawione, ludzie kupują za dużo i wyrzucają ale jak będzie tego mniej i przez to drożej to chcąc nie chcąc zaczniemy kupować tyle ile nam potrzeba. Innym kłamstwem mięsożerców jest że bez mięsa nie da się żyć zdrowo. Całe ten weganizm polega na tym żeby fabryki przestały produkować na masową skalę i przez to jakikolwiek humanitaryzm idzie się j!%!ć a jak będziesz miał 100 kur a nie 10000 to łatwiej jest utzrymać jakieś przyzwoite warunki. Wiem też że w naturze są okrutne sytuacje ale lwy nie trzymają gazel w hali w c@#$$wych warunkach i nie zabijają ich masowo tylko każdy zabije ile mu potrzeba a reszta hasa na wolności. Nie łudźmy się że ludzie przestaną jeść mięso ale jak będzie wystarczająco wegan to zawyżanie produkcji przez takie poj!%!ne praktyki jak te powyżej nie będą potrzebne.
   Ps p@@?$$?nięcie łbem kurczaka o pręt to śmierć na miejscu nie wygląda to dobrze ale nie widzę w tym nic złego.

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: w obecnym przypadku te kurczaki faktycznie zyja krótko ale spójrz na to z innej strony jezeli ludzie nie chcieliby spożywać tych kurczaków to mało który człowiek chcial by w ogóle trzymać/rozmnażać te kurczaki o tak sobie bo nie wiem fajne z nich pupile domowe i wtedy te kurczaki by mogły przestać istnieć na przykład xd.

   można oczywiscie trzymać je dla jajek ale nie o to mi akurat chodzi w moim komentarzu

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: to jest taki kretyński przykład, że aż nie wierzę. Tak nie hoduje się drobiu, tylko tak traktują zwierzęta idioci i śmiecie moralne. Ja jakoś nawet jakbym posiadał rzeźnię czy coś w ten deseń, nie pozwoliłbym źle traktować zwierzęcia. Zobaczyłem tylko pierwszą scenę i musiałem wyłączyć, taki człowiek dostał by w łeb odemnie i bym go zwolnił. Tu nie chodzi o to jak hodowane jest mięso do marketów tylko, tylko o to, że jakaś k?@@a bez mózgu zajęła się jego produkcją ¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ianush: Z jednej strony masz rację, ale osobiście wolałabym nie żyć wcale, niż żyć 6 tygodni, w permanentnym strachu i ścisku, bez jakiegokolwiek kontaktu ze słońcem czy świeżym powietrzem, odżywiając się paszą naszpikowaną hormonami, przez którą ciało jest tak nienaturalnie rozrośnięte, że niekiedy uniemożliwia nawet poruszanie się.

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson: akurat obecna sytuacja z szerszej perspektywy to win-win sytuacja bo ludziom odpowiada to ze kurczaki smakują a kurczakom "odpowiada" to ze przeżywaja jako gatunek a ich dna przechodzi dalej

  •  

   pokaż komentarz

   @qcrimson uwielbiam drób i dalej będę go jadł <3

  •  

   pokaż komentarz

   @ExiTeR

   Rozumiem, ze wszyscy mamy zostać weganami i wp??%!%$ać białko z proszku? Bo z tego co mi wiadomo w roślinach nie ma białka pełnowartościowego.

   Niektóre rośliny mają białko pełnowartościowe. Inne są wybrakowane w niektóre tylko aminokwasy charakterystyczne dla danej grupy (strączki, zboża, orzechy). Na szczęście grupy te idealnie uzupełniają się też smakowo przez co jest to intuicyjne i nie trzeba o tym myśleć - np. rośliny strączkowe (fasola, soczewica, itp.) z ryżem/kaszą; płatki owsiane z orzechami itd. Co więcej wcale nie trzeba dbać o to aby każdy posiłek dostarczył Ci wszystkich aminokwasów. Jest to jednak optymalne (nie znaczy konieczne) z punktu widzenia treningu kulturytycznego, tzn. budowy masy mięśniowej. Zwykły zjadacz chleba nie musi się tym zupełnie przejmować.

   Człowiek też nie potrzebuje tyle białka ile się większości wydaje. Niezależnie od tego co się je nie jest możliwe mieć niedoborów białka przy odpowiedniej podaży kalorii.

   Pamiętaj, że wegetarianie jedzą też jajka, i piją mleko... A podczas "tworzenia" jaj kury mają klatkę 20x20 cm i po roku idą do ubojni.

   Ale weganie już na przykład nie. Zresztą chodzi jedynie o minimalizowanie zbędnego cierpienia, bo choćby nie wiem jak się starać ono zawsze będzie.

   @Krafti

   tak działa natura, tworzymy im środowisko idealne do rozmnażania i wzrostu, przejmujemy rolę selekcji naturalnej dla dobra naszego gatunku. Dlaczego nie widzę żeby ktoś narzekał na likwidowanie tasiemcow owsikow? Bo nam przeszkadzają w egzystencji? One też chcą żyć dlaczego je tepimy? Dobra owady i pasożyty ok. Szczury myszy? Bardzo rozwinięte organizmy jedyne narzekanie to żeby zginęły szybką śmiercią i się nie męczyły(jak te kurczaki nota bene). Ludziom w 21 wieku poprostu op?$$$$#ilo i próbują narzekać na wszystko co zbudowało nasza cywilizacje i gatunek człowieka imho

   Tak, właśnie dlatego, że przeszkadzają w egzystencji. Oprócz tego nie mają tak rozwiniętych procesów myślowych strachu czy bólu jak ssaki, które są zabijane nawet na dużo większą skalę. Nie chodzi o to żeby dać się zabić w imię równouprawnienia. Nie chodzi o to, że zwierzęta są ważniejsze od ludzi. Jeśli potrzebujesz zażyć lek, który był testowany na zwierzętach bo nie ma odpowiedniego zamiennika - zażyj go. Jeśli potrzebujesz zjeść kurczaka, żeby być przy optymalnym zdrowiu - zjedz go... tylko, że tego akurat nie potrzeba robić na co są liczne badania i przykłady wśród ludzi.

   Jprdl jak ich nie zjemy to inne zwierzęta je zjedzą albo zdechna. Witamy na planecie ziemia gdzie wszystko co żyje musi czerpać energię w sposób jaki ewoluowalo

   Po prostu wtedy by nie żyły bo i tak rodzą się po to żeby karmić ludzi. Nie ma nic szlachetnego w tworzeniu nowego życia kiedy jedyne co można mu zaoferować to taka ferma. Tu nie chodzi nawet o śmierć tylko o warunki w jakich przychodzi im spędzić całe życie. Zwierzę umierające na wolności żyje zgodnie ze swoją naturą i owszem - umiera prawdopodobnie bardziej brutalnie. Ale kto z nas by nie wolał, to tylko jeden zły dzień.

   @Outline

   Jakbym słuchał znajomej, co identycznie mi p@!%%$?i. Nie chcesz jeść mięsa to nie jedz, mi to powiewa, ale od mojej diety się proszę odczepić i zapewniam cię że dalej będę jadł te niewinne zwierzątka, bo nie zamierzam przestawiać się na codzienną trawę, a potem w pracy opadać z sił - pracować, rozchorować się...no ale uratowałem 4 kurczaczki.

   Ja Ciebie do niczego przekonywać nie będę, ale dla innych czytających, żeby nie wyciągneli błędnych wniosków skomentuję. Cztery to chyba dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Warto pomyśleć by spróbować uratować i tyle kilka razy w tygodniu. Myślę, że nikomu sił do pracy nie braknie skoro Scott Jurek (ultramaratończyk), bracia Nate i Nick Diaz (zawodnicy MMA), Torre Washington (kulturysta) czy taki Patrick Baboumian (strongman) dają radę na diecie 100% roślinnej. Przykładów jest mnóstwo w każdej dziedzinie sportu. Wielu z nich nie robi tego z przyczyn ideologicznych ale właśnie zdrowotnych - aby zmaksymalizować swoje osiągi. Jak ktoś potrzebuje innego wzorca to może Ariana Grande (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Nie jest to też żadną zachcianką k!?@a mać. To normalna potrzeba fizjologiczna, człowiek jest zwierzęciem - w dodatku drapieżnikiem

   Człowiek jest wszystkożercą, któremu bliżej do roślinożercy niż mięsożercy o czym świadczy np. długość jelit, enzymy trawienne w naszym żołądku czy uzębienie (tak, drapieżniki mają "trochę" większe kły i pazury). Ale to wszystko i tak nieważne przy ogromie wiedzy odnośnie dietetyki jaką posiadamy, co właśnie daje nam wybór.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada już zap$@@!?#am i nie jem mięsa. Większość z tego co pokazał na filmiku w naturze też by się wydarzyło, po prostu tym razem to nie natura decyduje a człowiek. Dlaczego? Bo możemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: Ej, ale serio, co by się stało z tymi wszystkimi zwierzętami?

 •  

  pokaż komentarz

  No dobrze, to co Waszym zdaniem należy robić z takimi upośledzonymi kurczakami ? Przecież one i tak by zdechły pewnie niejednokrotnie w męczarniach.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopki odkrywają że mięso które jedzą nie materializuje się magicznie w supermarkecie odc 3475.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masson: myślisz, że powiążą to z marketami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Masson: A niech wiedzą, że taka kura rośnie sobie na paszy (a w paszy jak to w paszy skład jak w energetyku, antybiotyki, modyfikowana soja, antybiotyki, środki wspomagające wzrost, antybiotyki, skrobia kukurydziana - oczywiście modyfikowana, antybiotyki). Po kilku tygodniach kura do rzeźni, do sklepu i na stół, piękna duża ale w praktyce zjadana jest ta pasza bo kura nic innego nie je.... W naturze obowiązuje zasada jesteś tym co jesz, są oczywiscie chowy ekologiczne ale tam mięso kosztuje nieco więcej niż 5 zeta za kilo.

   A panowie wykonuja tylko swoja pracę w najbardziej efektywny (w ich pojęciu) sposób. Nic dziwnego skoro na fermie jest pewnie xxxxx kurczaków trzeba nieźle się zwijać.

  •  

   pokaż komentarz

   Wykopki odkrywają że mięso które jedzą nie materializuje się magicznie w supermarkecie odc 3475.

   @Masson: wykopki nie chcą odkryć bo wolą z góry zakopywać zamiast sobie uświadomić

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz:
   Należy zacząć od tego, że w Unii Europejskiej panuje całkowity zakaz podawania ptakom hodowlanym hormonów wzrostu oraz mączek zwierzęcych, które mogłyby sprawić, że drób będzie dorodniejszy.

   Jeśli chodzi natomiast o antybiotyki to ich podanie musi być w pełni uzasadnione i zatwierdzone przez inspektorów. Zezwala się jedynie na dodawania antybiotyków do paszy. Ma to zapobiegać rozwojowi szkodliwych mikrobów w karmie. Mimo to żaden ze składników leku nie może zostać wchłonięty przez organizm ptaka i musi być w całości usunięty z systemu.

   Przed wprowadzeniem produktów drobiarskich na rynek są one dokładnie badane. Wszelkie odstępstwa od normy to łamanie prawa, za które producenci są surowo karani. Możemy być zatem pewni, że drób, który kupujemy nie zawiera antybiotyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masson: tutaj chyba nie chodzi o to, że ktoś uważa, że mięso bierze się z półki w biedronce tylko o to, że zwierzęta, które jemy (w tym i ja) mogłyby nie cierpieć przed i w trakcie uboju, obecne technologie chyba na to pozwalają prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   Wykopki odkrywają że mięso które jedzą nie materializuje się magicznie w supermarkecie odc 3475.
   @Masson: Ogólnie żyjemy w chorych czasach. Eutanazja wobec ludzi - jak najbardziej tak. Zabić szybko i bezboleśnie kalekiego kurczaka, dla którego alternatywą jest krótki żywot w męczarniach - co za zwyrodnialec! Ogólnie od jakiegoś czasu ludzie bardziej przejmują się losem zwierzęcia, które jedzą niż bliźniego. Dramę można ukręcić dosłownie ze wszystkiego... z tego, że się owce strzyże, a krowy doi. Co chcesz, nad tym ekolodzy zapłaczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: W krajach UE istnieje tez zakaz kradziezy, gwaltow i morderstw.

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: Oczywiście. Prawo tez zabrania rozjeżdżania ludzi samochodami, dźgania ich nożami czy zabijania przy pomocy ładunków wybuchowych . I oczywiście prawo jest tak skuteczne , że takie rzeczy nie mają miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaroslaw-karamon: nikt kolego nie boi się prawa, ani kar. Sklepy boją się opinii publicznej. Wystarczy, że ktoś znajdzie coś niedozwolonego w mięsie, nakręci aferę i już sieć marketów liczy straty w milionach, Co jak co, ale markety bardzo pilnują, aby w produktach spożywczych nie było nic niedozwolonego.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewymike: @jaroslaw-karamon: Natomiast zakazu pieprzenia od rzeczy nie ma i widzicie jak to się kończy po waszych komentarzach...
   Na wypoku wciąż panuje podejście

   aktualna egzekucja prawa nie działa, lub wykopki znów odkrywają, że nie działa w 100%, to co należy zrobić? ZMIENIĆ PRAWO! Najlepiej USTAWĄ znieść antybiotyki.

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: Dobrze chociaz, ze twoj komentarz to nie pieprzenie od rzeczy... Nawet nie jestem, czy sam wiesz, co probowales nam przekazac.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewymike: To nie bądź - mięso nadźgane antybiotykami to taki sam chochoł jak "pastwienie się nad kurczaczkami" w tym filmiku...

 •  

  pokaż komentarz

  Sprawdzone standardy higieny prosto od najlepszych dostawców!

  źródło: youtu.be

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna