•  
  P..........z

  +75

  pokaż komentarz

  i tak można ich było poznać po akcencie

 •  

  pokaż komentarz

  A po co nowe przepisy?
  To jest po prostu sprzedawanie produktu niezgodnego z opisem.
  Jak na opakowaniu napiszę iPhone X, a w środku jest cegła, to nie potrzeba przepisów specjalnie dla ajfonów. Jest to zwykłe oszustwo, więc powinno pozwać się market, a ten z kolei powinien pozwać swoich dostawców za sprzedawanie podróbek. Market zacznie weryfikować z kim robi interesy, a nieuczciwi sprzedawcy obsrają się w sądzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Po to nowe przepisy, żeby nasi rządzący mogli się wykazać, że "robią nam dobrze"...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Tak być powinno. Gdybyśmy mieli działające sądy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: A przeczytałeś artykuł? Tam jest wyjaśnione, że obecnie jest to legalne, ponieważ samo zapakowanie w Polsce, sprawia, że to jest produkt polski wedle prawa. Luka przepisowa, ponieważ raczej sok zrobiony w Polsce z bananów uznałbyś za produkt polski, a BMW wyprodukowane w Niemczech ze stali z Chin za niemieckie.
   Nowelizacja ma po prostu doprecyzować przepis.

  •  

   pokaż komentarz

   A przeczytałeś artykuł? Tam jest wyjaśnione, że obecnie jest to legalne, ponieważ samo zapakowanie w Polsce, sprawia, że to jest produkt polski wedle prawa.

   @maciek-rudol: Ewidentnie prawo pisane pod jakiś wałek.
   Tak, czytałem. Mi chodzi o zwykłą logikę, a nie dziury które stworzyli sami posłowie tej czy innej opcji. No bo co to za logika? Jak przepakuję ajfony w Polsce, to nagle stają się produktem polskim? No nie. Więc czemu tak miałoby być z czymkolwiek innym?

   Przecież to wystarczy rozróżniać dowolny produkt na podstawie dwóch parametrów - kraju producenta i kraju dostawcy. Produkt zrobiony w Chinach, dostawca z Polski. Produkt zrobiony w Polsce, dostarczony przez Chińską firmę. Jasno, prosto, przejrzyście.

   No ale prawo nie może być ani proste, ani logiczne, ani przejrzyste. Wiadomo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Nikt) Zwariowałeś???
   Nagle by się okazało, że prawie wszystko co ma w sobie coś trochę z plastiku jest "made in China" tudzież lepiej brzmiący "made in P.R.C." od biedy "designed in xxx a na dole małymi literkami znowu China.

   Wszystkie gigantyczne koncerny odniosły by straty, więc nie ma mowy by to przeszło.

   Jak by to było gdyby nasz rodzimy Stomil Sanok nagle musiał zaprzestać drukowania na częściach produkowanych na Podkarpaciu "made in Germany".

   BTW. Ze zachód uważa się za lepszy, taki zagraniczny, to wiem, ale ze Podkarpacie do Niemiec dołączyli, to nie słyszałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Sęk w tym, że przy zasadzie co nie jest zakazane, jest dozwolone, stworzenie prawa bez dziur jest bardzo ciężkie, ponieważ bardzo łatwo odpowiednio dużej liczbie osób znaleźć jakieś luki i trzeba być bardzo konkretny i dosłowny.
   Albo stworzyć paratotalitarny system, gdzie praktycznie cała interpretacja należy w gestii sędziów.

  •  

   pokaż komentarz

   Nagle by się okazało, że prawie wszystko co ma w sobie coś trochę z plastiku jest "made in China"

   @TeddyBeers: nie.. bo przepakowanie gotowego produktu to nie to samo co złożenie go z komponentów czy modyfikacja w jakikolwiek sposób. My mówimy o przepakowaniu, czy zapakowaniu gotowego produktu. Przecież produkt to co innego niż półprodukt. Nikt Ci nie każe podawać pochodzenia każdej śrubki i kabelka w Twoim laptopie.

   Dziwnym trafem na wielu produktach jest napisany kraj pochodzenia. Czosnek z Chin, Hiszpanii, whatever, a dystrybutor z Polski z polskim adresem. Nie ma problemu, znajdziesz takie opakowania w wielu sklepach.
   To czemu niby na ziemniakach jest napisane że są polskie skoro nie są? Jawne oszustwo i tyle.

   Teraz to już popadasz w jakąś dziwną skrajność :D

 •  

  pokaż komentarz

  Angielskie czy francuskie warzywa sprzedawane w marketach jako polskie.
  Skala na pewno była ogromna, zważywszy że ziemniaki w Anglii kosztują 5x więcej niż w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Mnie to w ogóle śmieszy. Jak chcę młodego ziemniaka w kwietniu to nie będę miał problemu z tym, że jest z Cypru czy Hiszpanii. Luz, cieszę się, że mam wybór, a nie płaczę, że nie polskie. No jak k...wa mają być polskie o tej porze roku?

  •  
   H.....v via Android

   +18

   pokaż komentarz

   @JudeMasonPolakozerca to na ch?? je nazywają że sa polskie? O to się rozchodzi nie o sam fakt że sa z angli czy cypru

  •  

   pokaż komentarz

   to na ch@@ je nazywają że sa polskie? O to się rozchodzi nie o sam fakt że sa z angli czy cypru

   @Hubadev: zgadzam się, że oszukujo, ale to wina konsumentów, którym wydaje się, że polskie = lepsze. Czasem tak jest, a czasem zupełnie nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   H.....v via Android

   +9

   pokaż komentarz

   @JudeMasonPolakozerca to winda konsumentów ze sprzedawcy oszukują xD weź bordo i je wyp@%@?!@ przez okno. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   to winda konsumentów ze sprzedawcy oszukują xD

   @Hubadev: ziomek, weź się pier...nij w głowę i wróć do rozmowy jak załapiesz, że konsumenci są często oszukiwani bo chcą być oszukiwani. Z tego powodu masz całą masę g...a nazywanego naturalne, domowe, babuni, z królika, polskie, niemieckie, wiejskie, itd. Ludzie nie lubią myśleć (bo raczej nikt myślący nie wpadłby na polskie ziemniaki na wiosnę), ani czytać etykiet, ale chcą najlepsze, naturalne, najzdrowsze i jak najtaniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i warzywa i owoce koniecznie polskie, a chemię tylko niemiecką... Oczywiście - praktyki sprzedawców metkujących ziemniaki z Cypru jako polskie są naganne, ale gdyby ludzie myśleli to nie byłoby takiego procederu.

  •  

   pokaż komentarz

   @JudeMasonPolakozerca: To czemu konsumenta oszukiwac tylko na ziemniakach, sprzedawajmy auta niesprawne jako sprawne - bo konsument chce sprawne. Sprzedawajmy ziemniaki z cypru jako polskie, piwo z Ugandy też jako polskie, wode mineralną ze wschodniej ukrainy i tez nazwijmy że polska.
   Jest napisane skąd pochodzi towar ? To tak k@%#a ma być a nie że klient chce polskie to sprzedajmy mu cypryjskie ale to wina klienta bo chciał polskie przecież. Jakby chciał cypryjskie to byśmy oszukiwać nie musieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak Ci idzie biznes ziemniaczany ? Jakie ziemniaki wciskasz ludziom jako polskie ? Czy może Ty jesteś jednym z tych handlarzy samochodów którzy skręcają liczniki 3x bo KLIENT RZONDA

 •  
  T...................y

  +36

  pokaż komentarz

  Pakowane w polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ziemniak na miniaturce jest akurat nie do podrobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)