•  
  C.....c via Android

  +85

  pokaż komentarz

  Hurr durr jak oni śmią nie pracować?!?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cooltec: noedlugo tez zamkna urzedy w warszawie i ministerstwa bo trwa eksodus pravownikow. Na budowach niema kto pracowac. Nauczycielom zle wiec tez odejda. Poslowie maja obnizki wiec tez oleja taka prace. W sklepach tez beakuje obslugi wiec zamkna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cooltec: dokladnie, wyngiel wyngiel jest tylko wazny, 25lat pracy, i cyk emerytura, plus z 40% na gorze , podbija od lat karty ze pracuje na przodku

   Zas srednia wieku pielegniarek z tego co pamietam to okolo 55, nowe pokolenia pielegniarek niechetnie sie garna do tego niewdziecznego , nie dofinansowego zawodu, ale wiadomo , kazda wladza wie lepiej jakie sa priorytety tego kraju, tylko Gornictwo dotowac, bo oni rozp?$?$!$a stolice, a pielegniarki wiadomo maxymalnie miasteczko namiotowe, pokrzycza pogwizdza wroca do pracy ,jak im 10% podwyzki da i obieca gruszki na wierzbie

   W polskiej publicznej sluzbie zdrowia bedzie katastrofa, bo prywatnej rynek to zweryfikuje i pielegniarki zarabiaja niezle.

  •  
   C.....c via Android

   0

   pokaż komentarz

   @nobrainer już obecnie w pozach pielęgniarki zarabiają więcej jak w szpitalach

 •  

  pokaż komentarz

  Ten szpital jest zamykany przez władze samorządowe od dziesięciu lat,więc "brak lekarzy" jest raczej skutkiem niż przyczyną .Może warto by przypomnieć dlaczego i na jakich zasadach władze samorządowe wydzierżawiły szpital prywatnej spółce.

 •  

  pokaż komentarz

  Artykuł wprowadza w błąd. TL:DR - spółka, która straciła umowę z NFZ robi po raz kolejny medialną szopkę

  Nie jest tak, że szpital jest zamykany, bo nie ma komu tam pracować. Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Upraszczając - spółka "Centrum Dializa", która prowadziła szpital, dopuściła się przez lata szeregów naruszeń i ostro cięła koszty, m.in. uszczuplając kadry i całkowicie zamykając niektóre oddziały. W rezultacie licznych skarg i nieprawidłowości po kontrolach, na początku roku NFZ ogłosił, że nie przedłuży ze spółką umowy (która kończyła jakoś w czerwcu czy lipcu) i szpital zostanie zlikwidowany. Starostwo pszczyńskie uznało, że o szpital będzie walczyć i bardzo szybko udało się wynegocjować z NFZ dalsze funkcjonowanie placówki. Obecnie szpital jest w fazie przejścia z powrotem pod skrzydła miejskie, a wiadomości o nie przyjmowaniu i ewakuacji pacjentów rozsyła wspomniana spółka.

  Artykuły z lokalnej prasy:
  http://wiadomosci.pless.pl/52982-szpital-nie-przyjmie-pacjentow-jest-odpowiedz-starosty-personelu-i-nfz-pszczyna
  http://wiadomosci.pless.pl/52991-starosta-nie-ma-koniecznosci-ewakuacji-pacjentow-ze-szpitala-pszczyna

  •  

   pokaż komentarz

   Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana

   @daedalus_pl: mi wyglada an prosta. POslanka PO sawicka zostala uniewinniona przez idiotow w togach z zarzutow korupcyjnych gdzie zapowaidala prywatyzacje szpitali i wielkie z tego zyski. No i PO wlasnie to robilo. I takie sa skutki.

  •  

   pokaż komentarz

   @arbux: wcześniej napisałem o udziale działaczy samorządowych w upadku tego szpitala a Pan/Pani dokładnie zdiagnozował/a co się wydarzyło ,Należy jeszcze przypomnieć że ówcześni decydenci byli POrtyjni a obecnie są( ͡° ͜ʖ ͡°) "niezależnymi samorządowcami"( ͡° ͜ʖ ͡°)a świstak siedzi i zawija te sreberka( ͡° ͜ʖ ͡°)Mam nadzieję że Pszczynianie odpowiednio ich podsumują w najbliższych wyborach

 •  
  l.....5

  +18

  pokaż komentarz

  niech zamykaja po kolei moze w koncu ktos zda sobie sprawe z tego i zacznie dzialac zarowno jesli chodzi o lekarzy jak i pielegniarki :)

  •  
   r.....e

   -10

   pokaż komentarz

   @layla25: Akurat SZ powinna być całkowicie sprywatyzowana. To co jest obecnie jest totalnym dziadostwem. Niby każdy jakąś składkę płaci i teoretycznie ma zagwarantowane leczenie, ale praktyka pokazuje całkowity paraliż SZ. Zabiegi z terminami za kilKadziesiąt lat, stare metody chemioterapii (radioterapii), dľugi szpitali idące w setki miliardów. Jak wszystko będzie sprywatyzowane, przynajmniej ludzie otrzymają w miarę dobre leczenie za zapłatę. Teraz do szpitala częściej idzie się aby strzelić kopytami.

   Druga sprawa to zaporowe i wyśrubowane warunki zostania lekarzem. Tak bardzo się zapędzili w zamknięciu tego zawodu dla ludzi spoza kasty, że obniżają teraz nawet Ukraińcom rygory zdobycia uprawnień do leczenia w PL, znosząc nostryfikację dyplomów, bo nie ma komu leczyć. A to nie tędy droga. Na Ukrainie za łapówkę można dużo i jest zagrożenie, że przyjadą zwykli oszuści.

   Przed wojną leczyli lekarze pierwszego kontaktu, którzy mieli zrobione kursy medyczne i wywiązywali się świetnie ze swojej roboty. Tylko naprawdę skomplikowane zabiegi wykonywali lekarze z dyplomem uczelni medycznej. Obecnie tyle terminów pakują studentom medycyny do ľepetyny, że ten przesyt prowadzi do coraz częstszych pomyľek w diagnozie.Absurd goni absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   niech zamykaja po kolei

   @layla25: Wszystko fajnie, śmiesznie i w ogóle. Tylko jak naprawdę się choruje to przestaje być wesoło.

  •  

   pokaż komentarz

   stare metody chemioterapii (radioterapii)

   @rumbaje:

   Tutaj się nie zgodzę.
   Szpitale onkologiczne mają nowiutki sprzęt do radioterapii a schematy leczenia chemioterapeutykami są identyczne jak na zachodzie

  •  
   t.............k

   -3

   pokaż komentarz

   @layla25: Lekarze dostają tyle pensji ile da rade państwo płacić ty się lepiej przyjrzy kto za dużo dostaje np. trepy, policja, sg a kto w ogóle powinnien zostań usunięty z państwowych stołków część urzędasów i górnicy np. :)

  •  
   r.....e

   -4

   pokaż komentarz

   @paramedic44: Nie jest tak jak piszesz. Czytaľem sporo artów na ten temat i specjaliści onkologiczni mówią jednym głosem: w PL te terapie znacznie odstają od zachodnich.

   Radioterapia protonowa jest bezpieczniejszą metodą leczenia chorych na nowotwory niż tradycyjna radioterapia. Dlatego zaleca się ją na przykład u dzieci. W Polsce dostęp do tej metody jest wciąż niewielki, gdyż prowadzi ją tylko jeden ośrodek w kraju – oceniają eksperci.

   http://zdrowie.dziennik.pl/nowotwory/artykuly/553964,pronoterapia-bezpieczniejsza-metoda-leczenia-raka-na-czym-polega.html

  •  

   pokaż komentarz

   @paramedic44: pewnie chodziło mu o to, że nie stosuje się nowszych metod, immunoterapii i innych wynalazków.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje:
   Po pierwsze prywatna służba zdrowia nie jest remedium na wszystko i przykład USA pokazuje, że jak ktoś jest biedny to umiera, bo nie stać go na leczenie. Przykład z Breaking Bad jest jak najbardziej prawdziwy i są w USA przypadki, że kogoś po prostu nie stać na leczenie i nawet na terapię paliatywną. Ludzie, którzy zachorowali tracą domy i całe majątki próbując płacić za swoje leczenie.
   Po drugie to jak sobie wyobrażasz otwarcie zawodu lekarza dla każdego? Musi być kontrola, bo to nie programiści, gdzie najwyżej coś się nie skompiluje. Jeżeli chodzi o kastę to się nie zgodzę, matura, egzaminy, LEP jest dla każdego takie same obojętnie czy rodzice są lekarzami czy nie. Faktem jest, że miejsc na specjalizacjach jest za mało.
   Co do lekarzy po kursach, poczytaj sobie o opiece zdrowotnej w Polsce przed wojną... Inna sprawa jest taka, że lekarze muszą być wykształceni bo nauka idzie do przodu.

  •  
   l.....5

   +2

   pokaż komentarz

   Wszystko fajnie, śmiesznie i w ogóle. Tylko jak naprawdę się choruje to przestaje być wesoło.

   @defoxe: wiem, jestem w tym srodowisku pare lat i widze co sie dzieje, kazdy widzi,oprocz tych , ktorzy powinni, a te "moje żarty" to taki troche smiech przez łzy

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje:
   Radioterapia protonowa to przede wszystkim jedna z metod radioterapii, która niekoniecznie ma zastosowanie w tych samych przypadkach co pozostałe metody i niekoniecznie je zastępuje.

   I w takim razie powiedz mi w czym te polskie terapie odstają od zachodnich skoro jesteśmy w UE i musimy spełniać standardy leczenia narzucone przez UE?

   Jedynie co można się przyczepić to to, że jest zbyt małe kontraktowanie procedur i mniej pacjentów przez to jest przyjmowanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @layla25: Akurat SZ powinna być całkowicie sprywatyzowana.

   @rumbaje: Czyli nie chcesz naprawić służby zdrowia a ją jeszcze bardziej pogłębić.

   Niby każdy jakąś składkę płaci i teoretycznie ma zagwarantowane leczenie, ale praktyka pokazuje całkowity paraliż SZ

   @rumbaje: Nie płacą wszyscy, nie płacą tyle samo. A paraliż SZ wina zaniedbań które się od komuny ciągną za tą całą machiną

   Zabiegi z terminami za kilKadziesiąt lat

   @rumbaje: No czarodziejsko nie zwiększając kasy wpłacanej na ten system nie poprawimy nic bo zapotrzebowanie duże a możliwości przerobowe małe.

   dľugi szpitali idące w setki miliardów

   @rumbaje: Bo to jest tak jak się duże kombinaty przekazuje małym podmiotom na utrzymanie bez dodatkowych środków.

   Jak wszystko będzie sprywatyzowane, przynajmniej ludzie otrzymają w miarę dobre leczenie za zapłatę. Teraz do szpitala częściej idzie się aby strzelić kopytami.

   @rumbaje: Nie ma pewności że otrzymają dobre leczenie gdyż dobre leczenie kosztuje a większość polaków płaci groszowe składki to raz a dwa duża ilość likwidacji szpitali spowoduje że spadnie dostępność usług medycznych (bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie kupował szpitala czy ośrodka zdrowia który ma ogromne długi) a co za tym idzie ich jakość.

   Nie mówiąc już że wiele usług stanie się wybiórczych co niekoniecznie pomoże całemu systemowi.

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwsze prywatna służba zdrowia nie jest remedium na wszystko i przykład USA pokazuje, że jak ktoś jest biedny to umiera, bo nie stać go na leczenie.

   @yggdrasil: USA to nie jest przykład prywatnej służby zdrowia. Prywatna jest tylko z nazwy.
   Z kolei to właśnie u nas jak ktoś jest biedny, to umiera, bo wspaniała publiczna służba zdrowia najbliższy termin ma za kilka lat, więc jak kogoś nie stać prywatnie to do widzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   A paraliż SZ wina zaniedbań które się od komuny ciągną za tą całą machiną

   @sylwke3100: pustoslowie. za komuny nie bylo wieloletnich kolejek.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100: pustoslowie. za komuny nie bylo wieloletnich kolejek.

   @arbux: To nie znaczy że nie było problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat SZ powinna być całkowicie sprywatyzowana

   @rumbaje: To właśnie "sprywatyzowany" szpital ORLE...

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Dobrze, że sprywatyzowany napisałeś w cudzysłowie, bo z prywatyzacją nie ma on nic wspólnego. Kasa nadal na leczenie idzie z NFZ !

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: Nie zgodzę się. Jak masz raka to jednak masz opiekę zdrowotną, chociażby paliatywną. Nie jest tak strasznie źle, jak się wydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Widziałeś prywatny szpital w Polsce wykonujący przeszczep czegokolwiek?

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: I stąd te pojawiające się po kilka w miesiącu ogłoszenia o zbiórce na leczenie raka? I to od tych, którzy przełamali się i proszą o pomoc, większość nie potrafi się przełamać.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: prywatyzacja sluzby zdrowia to najwiwkszy blad. Zapytaj amerykanow jak im sie uzytkuje ptywatne ubezpieczenia

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: Zauważ, że większość zbiórek jest na eksperymentalne leczenie. Wynika to z tego, że część lekarzy nie potrafi powiedzieć pacjentowi, że umiera i medycyna nie ma dla niego ratunku. Z drugiej strony każdy chce żyć i dlatego chwytają się wszystkiego, dlatego taka popularność różnych znachorów.

  •  
   r.....e

   -1

   pokaż komentarz

   @kosma1: No i o to mi chodzi. Jeśli będzie tylko prywatna SZ, powstanie cały sektor usług medycznych, który będzie zmuszony rywalizować na rynku i tym samym będzie podnosić jakość usług. To wytworzy rynek ubezpieczeń medycznych po konkurencyjnych cenach, bo im coś powszechniejszego tym jest tańsze. I wszystko będzie się musiał kalkulować, a nie liczyć na jałmużnę z NFZ, gdzie leczenie często jest tylko fikcją, bo komornik zabiera dużą część kasy, a reszta już na nic nie wystarcza.

   @konradsz: W USA na leczenie nie ma tylko patola która nie pracuje i ci którzy sępią kilka stówek na ubezpieczenie medyczne dla rodziny. Wszyscy inni nie narzekają i mają duży komfort, że jak trafią do szpitala, to nie zejdą z tego świata na sepsę przez wszechogarniający syf. A i lekarze pracują w znakomitych warunkach i świetnie leczą.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli będzie tylko prywatna SZ, powstanie cały sektor usług medycznych, który będzie zmuszony rywalizować na rynku i tym samym będzie podnosić jakość usług

   @rumbaje: Teoria rodem z przekonaniem iż zbiorowa komunikacja w miastach ma na siebie zarabiać( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziś prywatna opieka medyczna w pakiecie kończy się na operacji czegokolwiek, bo nie jest to rentowne. Wyjątek stanowi medycyna estetyczna( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: Dentysta jest nawet w USA płatny ekstra to po pierwsze. Po drugie to myślisz, że jakby służba zdrowia byłą prywatna to kolejek byłoby mniej? Skąd wyczarujesz więcej ortodontów? Do endokrynologa czeka się prywatnie kilka miesięcy bo po prostu ich nie ma, do ortopedy mam wizytę za 3 tygodnie mimo, że płacę za to dodatkowo. Spytałem się mojego ortopedy dlaczego tak długo, odpowiedział mi, że pracuje 60 godzin w tygodniu i nie jest w stanie obrobić wszystkich, którzy go potrzebują, a musi przecież spać i mieć czas dla siebie i swojej rodziny. To jest problem z naborem na specjalizację, a nie z tym czy służba zdrowia jest prywatna czy państwowa.

  •  

   pokaż komentarz

   W USA na leczenie nie ma tylko patola która nie pracuje i ci którzy sępią kilka stówek na ubezpieczenie medyczne dla rodziny.

   @rumbaje: Nie prawda. Możesz pracować i nie mieć ubezpieczenia albo "mieć ubezpieczenie" czyli piszesz w zgłoszeniu, że nie palisz. Potem zachorujesz na jakąś chorobę i firma ubezpieczeniowa wypowiada Ci umowę, bo znajdują zdjęcie jak 15 lat wcześniej stoisz koło kogoś, kto pali. System ubezpieczeń w USA to patologia i rak. Ja już wolę model europejski, gdzie mam jakieś leczenie, lepsze czy gorsze ale mam.

  •  
   r.....e

   -1

   pokaż komentarz

   @kosma1: Prawie wszystko powinno być rentowne. Dlatego komunikacja miejska do jednych połączeń dokłada, ale rekompensuje to sobie w tych bardziej obleganych. Gdyby nie patrzyli na słupki, dawno nie mieliby na remonty i paliwo.

   Bo system obecnie jest zły. Dlaczego mają inwestować w drogi sprzęt i kapitałochłonny personel, gdy mogą brać tylko te najbardziej dochodowe? Gdyby było tak jak w USA, prywatne byłyby zmuszone leczyć każdego pacjenta. Ubezpieczyciel by na nich to wymusił.

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil:

   Nic dziwnego, że jest problem z naborem, jak lekarz musi najpierw odbębnić parę lat dla nfz za niewolniczą pensję i w warunkach rodem z filmów Barei, to niewielu się chce. Zawsze w obszarze, za które zabiera się państwo po jakimś czasie zaczyna brakować zasobów.

   Ale też nie czaruj, że chodzi tylko o niedobór ludzi. Nfz wprowadza limity na ilość badań w ciągu miesiąca i lekarz nie może przyjąć więcej pacjentów ponad limit, a jak przyjmie to będzie płacił.

   http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,19806191,limity-w-podstawowej-opiece-zdrowotnej-jak-lekarz-ma-leczyc.html

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: Jeśli pracujesz i pracodawca nie gwarantuje ubezpieczenia, to robisz to we wľasnym zakresie. Albo zwyczajnie zatrudniasz się gdzieś indziej. Proste.

   A system ubezpieczeń i u nas jest patologiczny i ubezpieczyciele wymigują się od wypľat. Było wiele razy nawet na Wykopie. Ale my nie mówimy o patologiach, bo te wszędzie się zdarzają.

   Proste zabiegi może i są dostępne, ale nie zdajesz sobie sprawy przy gorszych schorzeniach, przez jaką gehennę muszą przejść pacjenci w PL, żeby otrzymać pomoc medyczną. Wielu nie dożywa tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: Przecież pisałem o prywatnej wizycie, co ma do tego NFZ? Jak idę do endokrynologa czy ortopedy prywatnie to nie obchodzi mnie NFZ, bo każdy lekarz może pracować ile chce w prywatnym gabinecie.
   Myślisz, że prywaciarz nagle będzie płacił kokosy? Przecież są prywatne kliniki i tam też są kolejki. Co do stażu i specjalizacji to jest wymagany. W założeniu zdobywanie wiedzy pod okiem doświadczonych kolegów jest dobre, chociaż można dużo poprawić. Nie piszę, że państwowa służba zdrowia nie ma wad, moim zdaniem jest potrzebna i system europejski jest lepszy niż wolna amerykanka.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo zwyczajnie zatrudniasz się gdzieś indziej. Proste.

   @rumbaje: To dlaczego tylu ludzi pracuje za minimala? Czasami nie masz wyboru, bo np. nie masz predyspozycji do lepszej pracy. Proste prace też są potrzebne i ludzie, którzy np. pracują fizycznie za małe pieniądze też powinni mieć możliwość uzyskania opieki medycznej.

  •  

   pokaż komentarz

   komunikacja miejska do jednych połączeń dokłada, ale rekompensuje to sobie w tych bardziej obleganych.

   @rumbaje: O czy Ty pier..olisz? Nigdzie w Europie komunikacja miejska nie jest żródłem dochodu miasta. Każde państwo dopłaca do KM bo jest to zadanie samorządów mające na celu ograniczenie korków ulicznych i emisji spalin.Czasem opłaca się nawet zrobić ją bezpłatną dla pewnych grup społecznych by ograniczyć koszty dystrybucji i kontroli opłat za przejazd. Nawet peło to zrozumiało i od września 2018r. we Wrocławiu uczniowie maja przejazdy darmowe.

  •  
   r.....e

   -1

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: W USA ten rynek jest naprawdę rozwinięty i są ubezp. na każdą kieszeń. Można płacić w ratach, itp. Średnia pensja to kilka tys. dol., nawet w takim fastfoodzie. Teraz sobie wpisz w przeglądarkę ile kosztuje takie ubez. i zobaczysz, że to jest max 20% pensji. A przecież to jest sprawa priorytetowa i każdy powinien inwestować w zdrowie. A nie kupować drugiej plazmy, samochodu, wakacje w Tajlandii XD

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1:

   Czasem opłaca się nawet zrobić ją bezpłatną d

   Nie, nie ma bezpłatnej komunikacji ani niczego innego. Przytoczone przez ciebie przykłady, są niczym innym jak zyskiem z inwestycji, np. polepszenia powietrza w centrum. Ale i tak ktoś za to zapłacić musi. Dlatego bilans zazwyczaj nie jest dużo na minus.

   W Polsce wiele spółek komunikacji miejskich jest prywatnych i tam rachunek ekonomiczny jest najważniejszy. W wyjątkowych przypadkach miasto może podpisać umowę, że dofinansuje jakieś połączenie. Ale to się rzadko zdarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Pracowałeś i mieszkałeś w USA? To nie jest takie proste. Średnie zarobki w USA osoby, która ukończyła college to około 37000 dolarów rocznie, co daje około 3100 dolarów miesięcznie brutto. Moi znajomi płacą około 450 dolarów ubezpieczenia miesięcznie za rodzinę, z czego pracodawca też część dopłaca. Nie są to małe pieniądze, a nie pokrywa to wszystkiego, za dentystę płacisz ekstra. To było doskonale pokazane w Breaking Bad, akurat motyw z ubezpieczeniem medycznym ma dużo wspólnego z rzeczywistością.

  •  

   pokaż komentarz

   W wyjątkowych przypadkach miasto może podpisać umowę, że dofinansuje jakieś połączenie. Ale to się rzadko zdarza.

   @rumbaje: Co Ty nie powiesz? Nie każdy orle mieszka na zadupiu... http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20987468,ile-miasto-wyda-pieniedzy-na-mpk-na-tle-krakowa-i-lodzi-wypadamy.html

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: Mieszkałem krótko, ale moja rodzina dość licznie emigrowała do USA. Dlatego wiem, że osoba pracująca nie ma problemu z ubezpieczeniem. I nie trzeba być krezusem.

   Ja do dentysty w PL chodzę prywatnie i czasem potrafię wydać naprawdę dużo. W USA ubezp. stomatologiczne też są. Nawet są ubezp. od utraty pracy ;) Naprawdę trzeba być strasznym gamoniem, żeby nie mieć na ubezp.

   W USA o wiele prościej się żyje np. nie mając swojego domu/mieszkania. U nas mogłoby być krucho ze znalezienie pracy i kontem w banku. W USA konkurencja jest mordercza i rynek bardzo rozwinięty. Dlatego za 3k $ można wiele zdziałać. O wiele więcej niż w PL za 2k zyla.

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Przecież to jest przykład całej komunikacji największych miast w Polsce (kolej, tramwaje, autobusy, busy), w dodatku należącej do miasta a nie spółki prywatnej. I te koszty wcale nie są duże. Zobacz ile na transport wydaje Japonia, to ci koparka opadnie XD

  •  

   pokaż komentarz

   W wyjątkowych przypadkach miasto może podpisać umowę, że dofinansuje jakieś połączenie. Ale to się rzadko zdarza.

   @rumbaje: Czyż to nie Twoje słowa? To się kupy nie trzyma, bo jednocześnie: "Zobacz ile na transport wydaje Japonia, to ci koparka opadnie XD"( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Widziałeś kiedyś prywatny tramwaj jadący przez miasto?

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Wyrywasz z kontekstu i zaczynasz się gubić. Cytat jest o podpisaniu umowy przez miasto z prywatnym przewoźnikiem autobusowym (a tego w GW nie ma). A o prywatnych tramwajach nic nie wspominałem. A przykład z Japonią był, żeby pokazać ci, że kwoty podane w GW są stosunkowo niewielkie. Nawet patrząc na budżet takiej Wawy czy Krk.

  •  

   pokaż komentarz

   Zauważ, że większość zbiórek jest na eksperymentalne leczenie.

   @yggdrasil: Potem tym leczeniu i tak umierają ale nikt juz o tym nie pisze( ͡° ʖ̯ ͡°) Fundacje zbierające pieniądze i tak już swoje zarobiły...więc zbieramy na następnego( ͡° ʖ̯ ͡°) Większość fundacji ma lepszą rentowność niż firmy "gamingowe". Słynna optymalizacja kosztów podatkowych np. przez TVN, Polsat itd. ma na to niebagatelny wpływ. Nawet Kulczyk pomyślał o fundacji...

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Zdecyduj się, komunikacja zbiorowa zarabia na siebie czy nie? W Japonii zarabia na siebie? Dziecino, nigdzie poza krajami "trzeciego świata" komunikacja miejska na siebie nie zarabia bo nie taka jest jej rola. To, że z Twojej wiochy jeździ prywatny busik Janusza i na siebie zarabia niczego nie zmienia. KOSZTY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ZNACZNYM STOPNIU POKRYWA GMINA... bo to się po prostu jej opłaca pośrednio.

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Przecież masz napisane, jesteś ociemniały? Jest tak i tak. Jeśli tak dobrze znasz kraje 3 Świata to pewnie stamtąd piszesz, ale nie udzielaj się na tematy Europy i Polski i nie wciskaj ciemnoty, że wszędzie tak jest jak sobie ubzdurałeś.

   Zapoznaj się z artem, przemyśl go i puknij się w pusty baniak.

   http://wyborcza.pl/1,155287,4454088.html

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: O czy ty pier..olisz? Metro też przejmą? "Komunikacja miejska i podmiejska
   Osobne artykuły: Autobusy w Kielcach i Tramwaje w Kielcach.
   Komunikacji miejska w Kielcach funkcjonuje od 22 lipca 1951 roku, gdy powstał Wydział, a następnie Zakład Komunikacji Miejskiej w ramach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kielcach, istniejący do dzisiaj pod nazwą Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

   W 2003 roku, w formie zakładu budżetowego gminy Kielce, powstał Zarząd Transportu Miejskiego z siedzibą przy ul. Głowackiego 4. Organ zarządza i nadzoruje komunikację miejską w imieniu miasta Kielce (tworzy rozkłady, nakłada kary na przewoźnika itp.) Dyrektorem ZTM jest Marian Sosnowski, zaś jego zastępcą Barbara Damian. Nadzór nad przewozami, sprawuje kierownik Działu Przewozów Zbigniew Michnicki. Przewoźnikiem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, z siedzibą i bazą przy ul. Jagiellońskiej 92, zarządzane przez Prezesa Elżbietę Śreniawską.

   W latach 2004–2009 liczba pasażerów kieleckiej komunikacji miejskiej spadła z 33,9 mln do 30,3 mln. W następnych czterech latach zaczęła rosnąć, osiągając w 2013 poziom 35,1 mln osób. Główny powód wzrostu stanowiły: zakup 40 autobusów i utworzenie 13 nowych linii komunikacyjnych, zakup Systemu Informacji Pasażerskiej oraz wprowadzenie systemu Kieleckiej Karty Miejskiej[28].

   Kilkukrotnie, w latach 30. i 80. XX wieku oraz na początku XXI wieku planowano budowę linii tramwajowej w Kielcach." Wyborczą trzeba umieć czytać...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Są trzy prawdy:1. Prawda wyborczej, 2. Prawda Michnika, 3 Goowno prawda...

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Znowu nie zrozumiałeś. Mnie nie chodzi o żadne Kielce, ale ogólny trend odchodzenia od czysto państwowej komunikacji. I po raz enty powtarzam, nie piszę o żadnych tramwajach. Masz kłopoty z czytaniem czy rozumowaniem??

   Art jest sprzed 10 lat i znacznie więcej tych prywatnych spółek KM powstało. Niestety ty tego nie pojmujesz, że taka komunikacja (prywatna) świetnie się sprawdza. Nawet w dużych miastach, a nie w wiochach jak pitolisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Gdzie? Podaj miasto pow.300k mieszkańców z całkowicie prywatną komunikacją miejską ORLE. Dzierżawi się linie podmiejskie do sąsiednich gmin.

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: między innymi. Ale w samej Warszawce też ma połączenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Ile? Jesteś śmieszny porównując firmę kogucik z transportem miejskim. Może Januszex wydzierżawi metro i stanie się rentowne...a za bilet zapłacisz 15 zł.

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Metro to inwestycja nie tylko przewozowa, ale też ma znaczenie strategiczne dla państwa. Podobnie jest z koleją. Dlatego nie pier.ol.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: To już nie może być prywatne? "Art jest sprzed 10 lat i znacznie więcej tych prywatnych spółek KM powstało. Niestety ty tego nie pojmujesz, że taka komunikacja (prywatna) świetnie się sprawdza. Nawet w dużych miastach, a nie w wiochach jak pitolisz."

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Na pewno nie będzie u nas takiej liberalizacji, jak to ma miejsce w komunikacji autobusowej.

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Dobrze się czujesz? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Jakie linie stricte miejskie obsługuje prywatna firma i na tym zarabia?

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: A konkretnie, numery linii...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Przekop księgi rachunkowe wspomnianych firm i miast i się dowiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: W doopie byłeś i goowno widziałeś, po prostu blefujesz. Numery miejskich linii poproszę ORLE( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Takich rentownych do których miasto nie dopłaca( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @kosma1: Masz jakąś schizę. Elo.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: "Niestety ty tego nie pojmujesz, że taka komunikacja (prywatna) świetnie się sprawdza. Nawet w dużych miastach, a nie w wiochach jak pitolisz." Wszak to Twoje słowa( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)