•  

  pokaż komentarz

  Pomyśleć co by się działo, gdyby dajmy na to Amber Gold opłaciło nagrody dla Tuska i Kopacz, gdyby wynajęło do lobbowania firmę np. Tomasza Lisa, gdyby sponsorowało Gazetę Wyborczą albo Politykę, gdyby wreszcie „animowało współpracę Polska – Izrael – Stany Zjednoczone i inne”? Przecież wszystkie pisowskie przekaziory propagandowe, te wszystkie kurskoidy, karnoidy, sakoidy, rydzykoidy, skokoidy i inne pomniejsze, aż by się gotowały z oburzenia i wściekłości na złodziei z PO. Holecka płakałaby nad krzywdą wyrządzoną 20 tysiącom inwestorom. Ziemiec, z zimną miną profesjonalisty, no może lekko przybladnięty, cedziłby surowe opisy skandalu. TVPInfo byłoby od rana do wieczora całe czerwone, a paski zajęłyby 80% ekranu, sami zaś paskowi mieliby żniwa kadencji - w miesiąc zarabiając na willę z ogrodem. Pawłowicz zapomniałaby nawet o sałatkach i myszce agresorce, tak grzałaby tweety i wpisy na fb. Sumliński zacząłby czytać następnych klasyków sensacji, coby zmontować następną błyskotliwą książkę, demaskując spisek i zmowę WSI, KGB, CIA i rowerzystów. Gmyz wywaliłby wszystkie flaszki za okno berlińskiego mieszkanka, wsiadł w pierwszy pociąg do Warszawy i zaszył się o chlebie i wodzie w IPN, odkrywając prawdziwe korzenie afery. Ambony w całym kraju grzmiałyby o złodziejach i oszustach spod znaku masońskiego cyrkla i brukselskich gwiazdek. Tarczyński chciałby lać każdego z PO. A Kaczyński szukałby już kolejnego przewodniczącego komisji śledczej.
  Ale, że to afera PiS, to cóż - Polacy, nic się nie stało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: jest pewna różnica między Amber Gold, a GetBack. GetBack to zwykła firma windykacyjna prowadząca w 100% realny i legalny biznes, audytowana co najmniej dwa razy(2015-16, te znalazłem w necie) przez niezależną firmę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: A najśmieszniejsze, że taki jest obraz zdecydowanej większości z tej całej listy "afer" PO, którą kolportowały z taką zawziętością najwierniejsze pisowskie pieski przed wyborami. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Można zrobić wielką aferę o zegarek? Można, jeszcze jak. A że potem dużo większe problemy wyszły wobec ludzi PiS? Oj tam, oj tam. PiS nie robi afer, PO robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @TenebrosuS: Sprawa GetBack jest dużo poważniejsza niż jej warstwa polityczna. Właśnie min. z powodu tego, na co zwróciłeś uwagę, czyli na wiarygodność firm audytorskich i w ogóle systemu, który, przynajmniej w teorii, ma dbać o jak największe bezpieczeństwo inwestujących, a który jak widać jest mocno zawodny. Niemniej jednak, mnie nie o to w tym chodzi, to temat na inną, poważną dyskusję, ale o hipokryzję i obłudę PiS i jego środowiska. Jestem przekonany, że również ją dostrzegasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Zegarek na cudzej ręce widzieli, ale stodoły swojego członka już nie. Takie jest to ich prawo i sprawiedliwość. Ciekawe też, dlaczego już nie mówią o tych setkach śledztw, które miały być wszczęte po audycie?

  •  

   pokaż komentarz

   audytowana co najmniej dwa razy(2015-16, te znalazłem w necie) przez niezależną firmę.

   @TenebrosuS: W normalnych warunkach ta firma audytorska powinna była już dawno zniknąć z rynku, a jej szefostwo mieć postawione zarzuty.
   W naszych - "Polacy, nic się nie stało..."

  •  

   pokaż komentarz

   GetBack to zwykła firma windykacyjna prowadząca w 100% realny i legalny biznes
   @TenebrosuS:

   Spamowanie ludzi groźbami, podstępne wyciąganie od nich uznania długu i zakładanie spraw sądowych o przedawnione długi to ten "w 100% realny i legalny biznes"?
   I to już pomijając etyczny aspekt żerowania na ludzkim nieszczęściu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: po pierwsze temat odgrzewany i był już omawiany,targowica próbuje przypiąć dla równowagi z AG Get Back do PISu.Problem polega na tym, że tutaj jeżeli ktos zawinił to raczej KNF który pozwolił na przekupne działania domów maklerskich i wciskanie kitu inwestorom którym przecież każdy kowalski może być, na jego stratę w tym przypadku.
   Nie ma równowagi między tymi dwoma aferami właśnie z tego prostego powodu żę oferta Getbacku była skierowana przynajmniej teoretycznie do profesjonalistów którzy dali sie nabrać a później krzyczą państwo pomóż.
   Widziały gały jak brały( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Ale w tym GetBack to jednak idioci siedzieli. Jeszcze jacy bezczelni. Żeby wpaść na pomysł, żeby spróbować szantażować premiera bo jakieś datki na gazetki dają. Co to trzeba mieć w bani? Jakie wyobrażenie o państwie mieć? Jakieś wyżyny odrealnienia. Skąd się to wzięło? I tacy kretyni zarabiają grubą kasę bo są "specjalistami".

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Cały ten "biznes" windykacyjny polega na bezczelności i tupecie. Nie ma dziwne, że szefowie są bezczelni.
   No, bo do czego się sprowadza ich "działalność"?
   Do zakupienia za 1% wartości iluś-tam wierzytelności totalnie nieściągalnych. A potem liczenia na to, że co 20-ta okaże się jednak ściągalna. Bo ktoś w porę nie odrzucił spadku, bo nie zastrzegł dobrodziejstwa inwentarza, bo w rozmowie telefonicznej nagrywanej chlapnął coś, co da się podciągnąć pod uznanie wierzytelności (już przedawnionej) itd. A jak już znajdą ściągalnego jelenia, to ściągną z niego 100% wierzytelności plus drugie 100% tytułem kosztów egzekucji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: @Lukardio buahahahahahaha:) jaki żenujący spust neuropków nad dętą aferą:) przekomedia. odpowiem wam i temu prezesinie to, co mówiła zagubionym licealistom nauczycielka od matmy: PISZ NA BERDYCZÓW!! :D:D

   haha list napisał... pis umoczony.. ja pitole, you made my day. w tym kraju opozycja jest słaba bo jej wyznawcy też mają nierówno pod kopułą. kontynuujcie towarzysze:) czekamy teraz na cudownie odnalezione listy do premiera (lub prezesa) od urbana, słowika, escobara i Bóg wie kogo jeszcze:)

   nie zakopuję oczywiście - jeśli wam nie wstyd to niech wszyscy widzą:)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: Tu się do końca bym zgodził, Pan Tomasz pisze, jakby windykatorzy nie wykonywali przydatnej pracy, a wykonują - odzyskują pieniądze dla firm/ludzi, którzy powinni je otrzymać. Nie bawili się "za pieniądze poniewieranych ludzi", a za pieniądze odzyskane od dłużników, którzy nie uregulowali opłat, do których się zobowiązali.

  •  

   pokaż komentarz

   @dontonek: Ale wiesz, że nie każdy popada w długi przez nieuczciwość albo działa w zamiarze niespłacania długów?
   Wiesz również, że nawet dłużnik ma prawo do poszanowania swojej godności? Chciałbyś żeby o twoich długach wiedzieli sąsiedzi, windykator nękał twoje dziecko w przedszkolu, dzwonił do ciebie i twojego pracodawcy dziesiątki razy dziennie i zastraszał cię pod twoim domem? Tak w skrócie działał GB.

   Pomijam już fakt, że długi w GB potrafiły wzrastać nawet dwukrotnie....

   http://wyborcza.biz/biznes/7,147582,22061760,windykatorzy-nekaja-dluznikow.html?disableRedirects=true

  •  

   pokaż komentarz

   @Czeggu: I jak najbardziej krytykujmy nielegalne/nieetyczne metody windykatorów, ale nie mówmy, że ich praca nie jest potrzebna, bo potrzebna jest. Nigdzie nie odejmuję dłużnikom prawa do godności i nie mówię, że działali w zamiarze, po prostu windykacja jest często potrzebna - to upominanie się o swoje, ludzie zapominają, nie płacą, bo wolą wydać na coś innego, itp.. To, że branża często oparta jest na patologicznych zasadach to problem, ale też robią dużo dobrego -dzięki nim pieniądze trafiają do tych, do których powinny.

   Proponujesz zrezygnować z windykacji w gospodarce? Jak ktoś Ci nie zapłaci, to masz powiedzieć "no trudno" i tyle?

  •  

   pokaż komentarz

   @dontonek: W żaden sposób nie neguję i nie mam zamiaru negować prawa wierzycieli do dochodzenia swoich długów i odzyskiwania pieniędzy. Poruszam jednak problem tego w jaki sposób jest to robione bowiem bardzo często jest tak, że krętacz który celowo nie spłaca długów potrafi sobie w tej sytuacji poradzić przenosząc majątek i "zabezpieczając się" przed jakimikolwiek egzekucjami skutkiem czego wierzycielowi śmieje się w twarz a ludzie, którzy wpadają w długi z powodów przeróżnych problemów (zdrowie/praca/wypadek/tragedia rodzinna) pogrążają się w depresji, popełniają samobójstwa i rozsypują się psychicznie - bo przerastają ich nie tyle same długi co właśnie rzeczone sposoby ich odzyskiwania i destrukcja ich życia na każdej płaszczyźnie przez windykatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: Ja myślę że raczej ofiary dłużńików to są powierani ludzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Na takim paliwie możnaby się PiS pozbyć na dobre. Szkoda, że nie mamy porządnej opozycji.