•  

  pokaż komentarz

  A ja uważam że jest o co.
  Zapominacie, że steam to nie jakiś tam programik, który można zastąpić. Steam umożliwia dostęp do gier, które ktoś zakupił.
  I nagle ktoś kto ma bogatą kolekcję (wydał piardylion cebulionów na nią) zostanie pozbawiony dostępu do "swoich" gier bo Steam zaprzestał wspierania windows XP ???
  ja rozumiem - zaprzestać rozwijania steama dla XP, ale umożliwić korzystanie (na własną odpowiedzialność) z ostatniej działającej wersji (wiadomo - nie ma patchy, to różnie może być)

  I to jest kolejny dowód na to, że w dzisiejszym świecie nie mamy żadnej gry na własność. Dawno temu miałeś CD/DVD/dyskietkę z grą i mogłeś w nią grać do upadłego nie ważne na jak starym kompie (ostatnio sprzątając znalazłem dyskietki z Civka 1-ka - gdybym znalazł stację dyskietek bym mógł w nią pograć ;) ). Teraz - Steam zdecyduje i Steam usunie grę lub zablokuje dostęp dla graczy ze starym systemem ...

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest kolejny dowód na to, że w dzisiejszym świecie nie mamy żadnej gry na własność

   @Quosek: Ale przeciez steam nigdy nie ukrywal, ze gier tam nie kupujemy a wypozyczamy. Sprawdz dokladnie regulamin steama. Jak chcesz miec gry na wlasnosc to kupujesz na GOGu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek to jest uszczęśliwianie na siłę...

  •  

   pokaż komentarz

   @dejadeja: wytłumacz ?
   Bo dla mnie uszczęśliwianie na siłę to robienie czegoś nowego dla osób uzywających starego systemu
   A tutaj wystarczy zezwolić na używanie starszej wersji (już nie rozwijanej) przez ludzi z XP/Vistą

   (i nie - nie wymagam, by nowe tytuły były zgodne z XPkiem, ale to co kupiłem powinienem móc używać)

   (ciekawy jestem czy w regulaminie jest coś o możliwości wyłączenia usługi dla osób ze starymi systemami .... )

  •  

   pokaż komentarz

   @GlobalEliteShop: kiedyś sprzedawał gry na własność, dopiero później po wyroku sądu o to że utrudniał komuś odsprzedaż zakupionych gier na rynku wtórnym zaprzestał sprzedaży i zaczął je wynajmować na czas nieokreślony.

  •  

   pokaż komentarz

   w dzisiejszym świecie nie mamy żadnej gry na własność.

   @Quosek: Wydaje mi się, że trudno mówić o posiadaniu gry/programu na własność ;) - w dosłownym rozumieniu tego słowa. Co mogłeś zrobić z np: kodem takie gry? Tylko używać tak, jak chciał tego właściciel gry/jej kodu.

   Tak bardziej w temacie to Steam nie zablokuje dostępu do Twojej kolekcji a jedynie wyłączy jeden z kanałów dostępu.
   Zresztą, jak niby miałby umożliwić dostęp, gdy np: w nowej wersji apki i na platformie, poprawiony zostanie system logowania/autoryzacji. Jak Twoja stara aplikacja Steama ma się połączyć bez aktualizacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: Nadal możesz mieć nowe gry na własność na PS4 albo Switchu ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą, jak niby miałby umożliwić dostęp, gdy np: w nowej wersji apki i na platformie, poprawiony zostanie system logowania/autoryzacji. Jak Twoja stara aplikacja Steama ma się połączyć bez aktualizacji?

   @darek-ch-1: Mogą zrezygnować z DRM. Inne platformy na tym jakoś źle nie wychodzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @chciwykrasnolud: Takie decyzje wymusi tylko odpływ użytkowników do serwisów bez DRM. Dlatego nie spodziewam się tego szybko, ale to pewnie kiedyś nastąpi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek @Quosek no i załóżmy, że za rok dodadzą do steama jakiś super system anticheat i co wtedy? Cheaterzy przerzuca się na Vistę i będą tam cheatowac? Przez to steam wymusza robienie update.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: To jak kiedyś sprzedawał na własność i wtedy kupiłem coś przez Steam, to mam na własność, tak? Przecież chyba nie mogli zabrać mi mojej własności i teraz traktować jako wypożyczenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: Dylematy życiowe inceli z wykopu bo komputer na którym pójdzie W7 można kupić za 300 złotych ale lepiej drzeć ryje i udawać ofiary... jak ci wszyscy debile będą mieli swoje platformy, to wtedy niech nimi rządzą i zbawiając świat je na własne życzenie rozdupcą :D

   Bo naprawdę żeby wstrzymywać rozwój bo mniej niż 1% użytkowników używa gratów tak starych że nie pójdzie na nich 10-cio letni system operacyjny to trzeba być skończonym kretynem w sensie medycznym. A później ci sami debile stękają, że w multi ludzie cheatują i grać się nie da. No ale ja zawsze jestem zdania że bycie idiotą zobowiązuje :)

   Pewnie z jedna osoba która tu napisała zostanie dotknięta problemem no ale przecież jak jest okazja żeby zrobić z siebie kretyna, nieudacznika i ofiarę to trzeba rozsypywać rozumy, walczyć o równość i piłować pysk... :) Co następne? Może w ramach równości należy walczyć o to, żeby na atari można było odpalić netflixa. Bo jakiś bezdomny znalazł na śmietniku, kupił subskrypcię i teraz jest dyskryminowany :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: Kupuj gry na gogu i bedziesz je mial na wlasnosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: Jak napisali poprzednicy, na GOG-u masz gry na własność.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przeciez steam nigdy nie ukrywal, ze gier tam nie kupujemy a wypozyczamy.

   @GlobalEliteShop: Nie masz racji. Zapis w regulaminie o wypożyczaniu pojawił się kilka lat temu(do tego z groźbą że albo akceptujesz albo usuniemy ci wszystkie gry). Do tego część gier które to dotyczyło pierwotnie wcale nie było zakupionych na tej platformie i formalnie rzecz biorąc steam uwłaszczył się na cudzej własności zgodnie z zasadą: "co mi możecie zrobić".

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: wejdz na www.ntitle.network pracuja nad pomyslem, ktory ma sprawic zeby gry staly sie wlasnoscia graczy

  •  

   pokaż komentarz

   Steam umożliwia dostęp do gier, które ktoś zakupił.

   @Quosek: nie kupiłeś gier tylko usługę na dostęp do nich

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: przecież nie stracą lol. Mogą się legitnie na stronie zalogowac, ich biblioteka będzie dostępna.
   Co może irytować, to fakt, że wiele starych nierozwijanych gier nie ma natywnego wsparcia windowsa 10, więc czasem dobrym rozwiązaniem byłoby mieć osobny system do grania w oryginalne retro gierki - choćby właśnie ze steama. Taki komputerek pod windowsa xp zbuduje się za 200zł, zainstaluje steama, ściągnie grę, odłączy kabel i włączy tryb offline.

   Dlatego steam powinien mieć wersję "legacy" swojej appki

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: Nikt ci nic nie zabiera na zawsze. Kupujesz kompa z W7 i grasz dalej.
   Poza tym podtrzymywanie zgodności z przestarzałymi systemami generowałoby dodatkowe, wysokie koszty dla Valve, które to koszty na 100% przeniesione zostałyby na użytkowników.

  •  

   pokaż komentarz

   Steam umożliwia dostęp do gier, które ktoś zakupił.

   @Quosek:

   na które dostałeś licencję*

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: Dlatego nie korzystam ze Steama, jeśli danej gry nie da się kupić na GOGu to ją sąbie po prostu odpuszczam albo piracę.

  •  

   pokaż komentarz

   Dawno temu miałeś CD/DVD/dyskietkę z grą i mogłeś w nią grać do upadłego nie ważne na jak starym kompie

   @Quosek: Gówno prawda. Red Alert 3 nie pójdzie na win10 bez jakiś dziwnych kombinacji. Podobnie jest z bardzo wieloma starymi grami.

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog No popatrz, a jakoś Google nie robi z tym problemu. Chcesz używać chrome na xp? Proszę bardzo - dostajesz od nich ostatnią wersję działającą na tym systemie bez wsparcia, bo to oczywiste, ale jak widać da się.
   @Tommy__ A argument o cheaterach do mnie nie trafia. Jeżeli jakaś gra korzysta z VAC, powinna wymagać najnowszej wersji Steama, ale w pozostałych przypadkach, o zabezpieczenia muszą się martwić twórcy. Pominę już tak oczywisty fakt, że istnieje na świecie "kilka" gier, które nie uruchomią się na systemie nowszym niż xp. Sam mam na kompie 2 systemy właśnie w tym celu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: tia, a potem poprawki antycheata nie wyjdą i masz rozwalone gry multi, a samo Valve jest uwiązane do utrzymywania jakiejś archaicznej wersji API dla promila użytkowników.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo naprawdę żeby wstrzymywać rozwój bo mniej niż 1% użytkowników używa gratów tak starych że nie pójdzie na nich 10-cio letni system operacyjny to trzeba być skończonym kretynem w sensie medycznym.

   Dylematy życiowe inceli z wykopu bo komputer na którym pójdzie W7 można kupić za 300 złotych ale lepiej drzeć ryje i udawać ofiary...

   @superfrog: Po czym wchodzą w tag #pcmasterrace i drą łacha z użytkowników konsol, wytykając im jakimi złomami są te urządzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @GlobalEliteShop ciekawe. Mam fizyczną kopię gry. Razem z grą zainstalował się steam i chyba musiałem założyć konto by zagrać. Za każdym razem gdy uruchamiam grę odpala się steam. Co wtedy? No chyba, że nie muszę uruchamiać steama- jak go wyłączyć?

  •  

   pokaż komentarz

   Steam umożliwia dostęp do gier, które ktoś zakupił.

   @Quosek: I tu jest sedno... Jeśli rzeczywiście użytkowników XP jest 0.22%, a użytkowników Visty "jeszcze mniej", to Steam mógłby spokojnie zaproponować zwrot pieniędzy i firma by nawet tego nie odczuła. W przeciwnym wypadku jest to zwykła grabież, a tłumaczenie że użytkowników XP jest tylko 0.22% jest jak tłumaczenie że "tylko 0.22% użytkowników zostało ograbionych, czy jest się o co pieklić?"

  •  

   pokaż komentarz

   [Dawno temu miałeś CD/DVD/dyskietkę z grą i mogłeś w nią grać do upadłego nie ważne na jak starym kompie]

   Gówno prawda. Red Alert 3 nie pójdzie na win10 bez jakiś dziwnych kombinacji. Podobnie jest z bardzo wieloma starymi grami.

   @FilozofujacaCalka: Chyba nie zrozumiałeś. Jeśli masz starą grę, stary sprzęt i stary system, to ta gra dalej działa. Kto mówi o zgodności z Windows 10? A z grami online już tak nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest kolejny dowód na to, że w dzisiejszym świecie nie mamy żadnej gry na własność.

   @Quosek: gog.com ?

  •  
   T...................y

   0

   pokaż komentarz

   I to jest kolejny dowód na to, że w dzisiejszym świecie nie mamy żadnej gry na własność.

   @Quosek: To jest najlepszy dowód na to, że Steam to jedynie (prawie) bezterminowa wypożyczalnia gier wymuszająca instalację dodatkowego programu, a nie sklep z grami.
   Bez programu klienta nie ruszy praktycznie większość produktów Steam.

   Bezpieczeństwo klienta jest bardzo dyskusyjne i praktycznie nie wykazują zapału do wypuszczenia bezpiecznej aplikacji i gier (10letnie błędy z RemoteCodeExecution i po prostu olewka supportu w kwestiach bezpieczeństwa).

   Nawet gry pokroju szachów lub Galaxiana wymagają Steama, żeby się uruchomić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Kiedyś miałeś dyskietkę/płytę i dopóki nie zdarłeś oryginału (mogłeś legalnie robić kopie zapasowe, jak umiałeś i miałeś czym), to mogłeś grać do upadu lub do bardzo pokaźnej aktualizacji systemu. Ponadto chyba nigdy nie trzeba było się bać, że przy pomocy płyty CD ktoś wykradnie dane (najczęściej fizycznie niemożliwe).

   Jeśli złożyłeś komputer #gajmingowy retro, to wkładałeś płytę i startowałeś wyścigówką z tego samego miejsca, co 10 lat temu.

   A teraz? Wystarczy, że Internet padnie lub jakiś ban/błąd bazy i już nawet single-player nie ruszy. Możesz mieć instalki, backupy. Nic to nie da.

   Pomijam już wprowadzanie niedorobionych nowości domyślnie włączonych i bez informowania kupujących (np. dzielenie się obrazem gry i przy okazji obrazem całego pulpitu).

  •  

   pokaż komentarz

   @GlobalEliteShop:

   Ale przeciez steam nigdy nie ukrywal, ze gier tam nie kupujemy a wypozyczamy.
   no nie do końca. kiedyś (dawno temu) regulamin był inny. potem go zmienili i przy uruchomieniu stim informował użytkownika że teraz jest "subskrybentem", żeby się zalogować to trzeba to było zaakceptować. sporo osób się wtedy o to piekliło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: -Bogata kolekcja gier
   - Na Windows XP
   -W 2018 roku

   Kolego, każdy kto wydaje na gry sporo kasy już dawno, dawno temu przerzucił się na nowszy system.operacyjny xD

   pokaż spoiler no ale można popsioczyć na wielką złą korporację więc wszystko w porząsiu XD

  •  
   b......r via Android

   +3

   pokaż komentarz

   @RefujBukszpryt ale chrome nie wymaga łączenia się z API po stronie usługi, które to api trzeba utrzymywać. A w ogóle to bukszprytu to się nie refuje

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chcesz miec gry na wlasnosc to kupujesz na GOGu.

   @GlobalEliteShop: Gówno tam, a nie na własność odsprzedać tak czy siak nie możesz.

  •  
   T...................y

   0

   pokaż komentarz

   @Quosek: -Bogata kolekcja gier
   - Na Windows XP
   -W 2018 roku


   @Czarny_Sezam: Zrozum, że klienta Steam możesz (mogłeś) mieć na różnych kompach i na każdym z nich mieć inne gry z innej epoki.

  •  
   T...................y

   -1

   pokaż komentarz

   @GlobalEliteShop: Gówno tam, a nie na własność odsprzedać tak czy siak nie możesz.

   @neoandrew: A na Steam możesz?

  •  
   T...................y

   -1

   pokaż komentarz

   komputer na którym pójdzie W7 można kupić za 300 złotych

   @superfrog: uruchomić to można Dooma na drukarce, co nie oznacza że to ma głębszy sens

  •  
   T...................y

   -1

   pokaż komentarz

   Tak bardziej w temacie to Steam nie zablokuje dostępu do Twojej kolekcji a jedynie wyłączy jeden z kanałów dostępu.

   @darek-ch-1: A gdyby Tesla nie zabrała ci fizycznie samochodu, a jedynie go zdalnie ucegliła, to też byś się cieszył? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @FilozofujacaCalka no tak, instalacja DirectX 9.0 z neta, skorzystanie z compatibility mode i uruchomienie gry jako admin, przerasta przeciętnego użytkownika PC. Weź, idź kup sobie konsolę...

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: zapomniałeś o grach, które nie działają na nowych systemach. Gry z serii Commandos na 10 nie odpalisz, trzeba robić wirtualną maszynę z max winXP i do tego wykastrować moc obliczeniową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: Blokuje dostep czy przestaje wspierać? Wydaje mi się że przestaje wspierać tylko. Kupujesz grę na steamie na wypożyczenie. Możesz sobie sam łatać klienta może jakoś i sobie pograsz. Przez jakiś czas pewno też będzie działać pod XP, potem zacznie się wywalać pewno coraz częściej i częściej.. Microsoft przestał wspierać XP czyż nie? 4 lata temu.. Zielone światło dla reszty producentów aplikacji.. mogą odejść od XP.
   Czy samochód 15 letni nadal ma gwarancje? Jasne że nie.. czy telefon ma gwarancje? Jasne że nie.. dostęp do gier masz (dopóki nei zabiorą), to że na Twoim sprzęcie nie zadziała.. to już co innego. A regulamin jest też jasny u nich i nie oszukali nikogo.
   Może klient legacy powinien powstać jakiś dla staych gierek które sami sprzedają, bez chatów, bez profili, tylko do uruchamiania gry, ale utrzymywanie jednej aplikacji dla wielu platform.. nah, nie widzę sensu. Przede wszystkim na systemy od których producent się nawet odwrócił, czyli lekko mówiać przeterminowanych systemów.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego steam powinien mieć wersję "legacy" swojej appki

   @TymRazemNieBedeBordo: Mówisz o gog.com. Tam są przeportowane gry. Zgrywasz je i masz na własność. Chyba nawet nie będzie potrzeba apka sklepu do odpalenia gry.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: Co co piszesz kompletnie nie ma sensu z wielu wielu powodów..

   -Według danych dostępnych [TUTAJ(https://store.steampowered.com/hwsurvey/directx/) odsetek graczy korzystających ze steama na XP to 0,23% i stale maleje...

   -System win XP zwalnia jedynie proces tworzenia aktualizacji oraz uniemożliwia wprowadzanie nowych funkcjonalności przez obowiązek zachowania kompatybilności wstecznej.

   -Klient steam weryfikuje ostatnią wersję oraz zmienia funkcjonalności z wersji na wersję tak więc przy pierwszym nieco większym update wersja na XP posypała by się (autoryzacja) i też nie miał byś dostępu do biblioteki.

   -Windows XP to system wiekowy, nie ma żadnych racjonalnych przesłanek by ktokolwiek jeszcze go respektował w gamingowej branży.

   -Większość gierek pod XP było single player a te multi i tak już dawno mają wyłączone serwery także możesz już teraz przejść w tryb offline i steam dalej będzie hulał.

  •  

   pokaż komentarz

   @GlobalEliteShop: podpinam się, bo chcę podsumować ten temat, przeczytałem wszystkie komentarze.

   1. Valve kończy wsparcie dla XP - to jest ok - i tak prawie nikt tego nie używa i jest to archaiczny system.
   2.Valve blokuje dostęp do steam na XP - to jest wybitnie nie ok - ludzie(w tym ja) wciąż czasami grają na XP i powinni mieć zostawioną jakąś wersję(choćby i okrojoną aby mieć możliwość pograć w starsze gry). Nic by ich nie kosztowało zostawić jedną wersję pod XP i porzucić ... to co robią to czyste chamstwo.
   3. Pozostaje wysyłać im masowo maile na support z prośbą o zostawienie ostatniej działającej wersji na xp i mogą sobie porzucać.
   Podrzucam treść maila do kopiowanie:

   "Dear Steam,
   I just heard You are planning to block access to steam on Windows XP. I am asking You: do not do it. I agree that supporting this system is pointless but blocking access is another thing. You can leave one last working version of steam for XP and abandon the project but please do not block it completely. Please be fair to people who paid for their games and supported your platform over the years.
   Regards
   Anon"

   Mam win 7 na głównym kompie(ci co śmieją sie z tych co mają XP za parę lat sami będą płakać bo tak samo steam postąpi z w7) więc nie mam aż tak dużego problemu ale mam też lapka z 2007 roku na xp (na nowsze windy nawet nie ma sterowników) na którym czasem w coś pyknę np galactic civilizations 2 i nie widzę powodu dla którego steam miałby mi blokować możliwość popykania na starym lapku, który działa wyśmienicie po dziś dzień. Rozsądek kazał mi zachować instalki starych gier bo dużo nie ważą ale np nowszych instalek nie trzymam bo instalka ma po kilkadziesiąt GB więc jak udupią w7 to będzie problem..każdy na wykopie wie że w10 to szpiegujące, zbugowane gówno i wcalę nie pali mi się aby go instalować..nowsze gry wymagają już w10 i to jest naturalna kolej rzeczy ale czemu od razu blokować możliwość grania, te 1000 gier które mam obecnie na steam bedę ogrywał do końca życia w10 nie jest mi na nic potrzebny..NIE BLOKOWAĆ!!!

   Mam też amigę 1200 i bez problemu mogę odpalić wszystkie stare gry sprzed 20 lat, po to trzyma się stare sprzęty...

   Moim zdaniem Valve dało dupy srodze a szkoda bo w miarę lubiłem ich politykę..

   Zostaje mi grać na lapku z poziomu linuxa z tym że wiele gier to tam nie ma zwłaszcza tych fajniejszych klasyków PC.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quosek: moja filizofia korzystania ze steam w przypadku windows - pobranie gry za pomocą klienta steam, crack, zrobienie backupu. w razie czego mogę pobrać sobie ponownie.

   na co dzień używam steam na linux i stamtąd odpalam te windowsowe gry, nawet windowsowe starocie działają całkiem nieźle a portów linuksowych jest sporo.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przeciez steam nigdy nie ukrywal, ze gier tam nie kupujemy

   @GlobalEliteShop: to dlaczego często płacimy jak za wersję pudełkową? Oczywiście że steam udaje że kupujemy i chce żeby ludzie tak myśleli. A co jest w zapisie to inna sprawa - nikt tego nie czyta.

  •  

   pokaż komentarz

   Red Alert 3 nie pójdzie na win10

   @FilozofujacaCalka: nikt nie mówi o odpalaniu gier na windows 10 tylko na windows xp.

  • więcej komentarzy(37)

 •  
  j..............7

  +151

  pokaż komentarz

  Kto normalny korzysta jeszcze z tych dinozaurów?
  XP nie wspierany już od kilku lat.
  Vista...eh, to było takie gówno, że normalny człowiek z własnej woli raczej tego systemu nie używa.

 •  

  pokaż komentarz

  Dajcie spokój. Windows XP miał premierę 17 lat temu. Udział XP na Steam to 0,22% https://store.steampowered.com/hwsurvey?l=polish

  •  

   pokaż komentarz

   @bagielek: Normalny człowiek to zrozumie, niestety istnieje jak widać grupa ludzi która od 17 lat się tylko cofa w rozwoju :)

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog: jest jeszcze trzecia grupa, grupa ludzi którzy nie widzą dalej niż koniec własnego nosa, jak ty i @bagielek: . 0.22% z powiedzmy, strzelam, 100 milionów, to 220 tysięcy osób. potencjalnie każdy z nich wydał w ciągu miesiąca 20zł na grę - zrobił przychód około 4 miliony.

   Dwa, to fakt kompatybilności. Chcesz odpalić starszy tytuł który ktoś porzucił na win10? nic nie pograsz bo nikt nie zabezpieczył grę wobec przyszłości. Co robisz? Ano, zamiast j$#@ć się z virtual boxami, których wydajność jest średnia co najwyżej, różnymi fan patchami, które akurat nie działają z twoim systemem, budujesz retro pc pod windowsa xp. zmieścisz się w 200zł a kompatybilność 100% bo windows xp to jedyny cholernie kompatybilny system microsoftu, nawet 7 mu nie dorównuje. A bez steama musisz piracić.

  •  

   pokaż komentarz

   @TymRazemNieBedeBordo: przychód 4mln, minus kasa dla twórcy gry, minus kasa na dodatkowych ludzi do utrzymywania kompatybilności z tym dinozaurem. to im się nie może opłacać

  •  

   pokaż komentarz

   @TymRazemNieBedeBordo: Myślę, że ludzie siedzący na XP raczej mają na tyle słabe sprzęty (przecież ten system ma problemy z nowymi partycjami i większymi ilościami RAM), że raczej wielkie G kupują, bo niby co mają kupić, jak żadna nowa gra na tym nie odpali, a stare już pewnie mają od dawna?

  •  

   pokaż komentarz

   @czupakadabra: czy ty czytasz co pisze?
   @Galvay: to jak wytłumaczysz zerwanie z kompatybilnością visty, gdzie jeszcze mniej osób korzysta, a api jest wystarczające?

  •  
   Jojne_Zimmerman

   +8

   pokaż komentarz

   @bagielek:

   17 lat
   Aż sprawdziłem. Jak ten czas leci. Pamiętam jak po wejściu XP ludzie trzymali 98 bo był stabilniejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @TymRazemNieBedeBordo: nie wiem, ja nie będę się za steama tłumaczył. tylko Ci odpowiedziałem odnośnie tych 4mln.

  •  

   pokaż komentarz

   @TymRazemNieBedeBordo: Czytam - chodzi mi o to, że zakładasz, że każdy z tych 0,22% kupuje coś za te 20zł miesięcznie - nie, nie kupuje.
   Ludzie na takich sprzętach mają już swoją bibliotekę i raczej nic nowego sobie nie sprawią, bo itak im "nie pójdzie".
   Co do chęci grania w stare gry - GOG od samego początku był 100x lepszym wyborem dla posiadaczy starych sprzętów i ktoś kto kupował stare gry na Steamie (które często nawet nie działają jak trzeba:P) sam prosił się o kłopoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog: Windows XP to jest teraz to samo co z internet explorer 6, nikt nie chciał dostosowywać stron pod ten stary badźiew, domyślnie instalowany z XP-ekiem bo za dużo roboty a i tak prawie nikt nie używa. Najpierw były ostrzeżenia że stona nie ruszy na IE6 a teraz nikt się tym trupem nie interesuje

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @czupakadabra: Intel q9400, nvidia 1050TI, 3.5GB(winxp)/8GB(win7) ram. Wszystkie gry które sprawdzałem na WinXP i Win7, lepiej działały na tym pierwszym, a na tym drugim spokojnie gram w nowe gry (wymagające DirectX10+, które nie chodzą na XP). Używanie starszego systemu to nie tylko ideologia lub braki w portfelu, a czyste FPSy w grach.

  •  
   T...................y

   +3

   pokaż komentarz

   Pamiętam jak po wejściu XP ludzie trzymali 98 bo był stabilniejszy.

   @Jojne_Zimmerman: bo bez sp nie był stabilny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu nie MSDOS, przecież za te gry też ludzie płacili...

   @superfrog: Bo steam nigdy nie wyszedł na MSDOS-a a gry na steama mogłeś kupić w czasach świetności Windowsa XP. Co z tymi grami? Albo co z retro tytułami jak Fallout? Chciałbyś zainstalować to na jakimś starszym sprzęcie i nagle nie możesz teraz bo steam sobie wyznaczył granicę z dupy i "od teraz na tym systemie tej gry nie uruchomisz bo my tak chcemy". Ch@% z grami które dosłownie były pisane z myślą o XP.

   @czupakadabra:

   Co do chęci grania w stare gry - GOG od samego początku był 100x lepszym wyborem dla posiadaczy starych sprzętów i ktoś kto kupował stare gry na Steamie (które często nawet nie działają jak trzeba:P) sam prosił się o kłopoty.

   Tylko, że gog nie powstał równolegle ze steamem i zanim istniał gog mogłeś kupić część gier na steamie pod swojego windowsa xp. Teraz nagle z dupy masz stracić dostęp do nich bo tak... Nie możesz zainstalować sobie gier na tym konkretnym systemie bo całkowicie blokujemy klienta i co pan nam zrobi? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog: Kiedy nie masz argumentu ad personam najlepsze, co? Dosyć powszechne zjawisko przy ograniczonych jednostkach...

   Ale wracając, odnoszę wrażenie, że prawdopodobnie masz problem z logicznym myśleniem. Jeśli kupiłeś grę na steamie na winxp (a kiedyś się kupowało gry na steamie a nie wynajmowało jak teraz) to gra ta jest dostępna dla ciebie na własność i nikogo nie powinno obchodzić na czym chcesz ja instalować. Nie wiem czego w tym nie rozumiesz. Twoje aluzje tam niżej o jakiś ciagnickah czy karetach są z dupy bo są całkowicie nieadekwatne.

   Może spróbuję bardziej twoim językiem?

   To tak jakby microsoft z dupy ci nagle powiedział, że "nie możesz zainstalować windowsa 7/8 na swoim komputerze bo chuj, bo blokujemy i masz gówno do gadania. Nie obchodzi nas że nie ma żadnych przeciwwskazań - zainstaluj sobie win 10 bo siódemka to trup jest ty j#!$ny biedaku. Kup sobie lepszy pecet i nowszy system idioto."

   Na koniec jeszcze:

   Chyba fakt nie wziąłem pod uwagę że rozmawiam z idiotami

   Chyba przy całym swoim ograniczeniu nie zauważyłeś, że nie musisz mieć racji, a obrażanie innych nie podnosi a wręcz obniża twój autorytet w dyskusji.

   Nie wiem czy tak ciężko zrozumieć ale mogę ci dać przykład kilku możliwych rozwiązań:

   Nie wspieranie Xpka ale pozostawienie możliwości uruchamiania starej ostatnio działającej wersji steam pod XP.
   Wypuszczenie patcha/narzędzia sciagajacego DRM ze starych gier (narzędzie do rozpakowywania backapów zrobionych na nowszym systemie).
   Wypuszczenie prawie, że całkowicie okrojonej wersji steam pod XP będącą tylko formą DRM-em.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Wiesz, to logiczne myślenie ale jedynie dla idioty który na cały problem może spojrzeć tylko z perspektywy "kupiłem grę"... i taki idiota po prostu nie potrafi zrozumieć, że to nie żadna sztuczna bariera tylko po prostu nie spełnienie wymagań.

   Wiedźmin też ci się nie odpali na kalkulatorze nie dlatego, że ktoś wprowadził blokadę, tylko kalkulator jest zbyt zacofany technologicznie... teraz dociera?

  • więcej komentarzy(6)

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko, oddadzą kasę i mogą sobie blokować co chcą inaczej do zobaczenia w sądzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli rozumiem, że jeśli ktoś nie ma na tyle mocnego sprzętu na nowy system lub nie chce go używać... Zostanie poprostu okradziony z produktów które kupił?!
  I tyle są warte nasze wirtualne programy i wirtualne pieniądze na kontach( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: tak naprawde to nie okradziony, bo nie kupil tylko wypozyczyl na stale i dalej ma dostep do wypozyczalni gdzie ma wszystko wypozyczone, acz musi sie dostosowac do nowych standardow, bo wiaze sie to ze zgodnoscia systemow itp. sproboj z plytki odpalic na win10 starego baldura... nie pojdzie, nie ma opcji. bo pliki sie nie zgadzaja itp. a na steamie jest tysiace jak nie miliony takich plikow. dla 0.22% uzytkownikow nie ma co angazowac do tego zespolow itp. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: przecież windows 10 nie pójdzie tylko na jakichś gratach wyciągniętych ze śmietnika. Nawet jakieś starocie typu core i5 poprzedniej generacji można dostać po kosztach na alledrogo, a z powodzeniem pociągną win10.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek-pelczar: Wiesz patrzysz na to przez pryzmat człowieka który jest w jakiś 8% najbogatszych ludzi na świecie na dodatek pewnie młodego i zainteresowanego komputerami na tyle żeby w nie regularnie inwestować pieniądze... Ale patrząc na światowe statystyki większość komputerów na świecie działa jeszcze na xp lub 95 i 98. Zresztą nie trzeba daleko szukać w odległych zakątkach... bo na przykład moi rodzice posiadają komputer na którym xp to max co można zainstalować( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Poza tym tu bardziej chodzi o zasadę a nie o 1 czy 2 tysiące które trzeba by było wydać na sprzęt, już pomijając że nie każdy chce ten system używać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: ale to ile czasu mają wspierać stare platformy? Do końca świata?

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: k#@#a ciebie jako klienta powinno gówno to obchodzić, kupiłeś na grę na jakimś konkretnym sprzęcie i za parę dni ci ją zabierają. A uczciwie było by gdyby był do niej dostęp z komputera z którego ja kupowałeś... bo jakoś brać od ciebie pieniędzy z tego komputera nie mieli problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: oczywiścię, że mnie to obchodzi. Wsparcie się kiedyś kończy i taka jest kolej rzeczy. Nikt nie będzie wapierał starocia bo ktoą tego używa. No chyba, że się godzisz na to aby gry były jeszcze droższe bo ktoś za to musi zapłacić itym zawsze jest klient końcowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @superfrog: Jeśli kupili u nich produkt to nie ważne jak ich obrazisz i jak ich nazwiesz czy biedotą czy kretynami... to przede wszystkim będą klienci którzy zapłacili pieniądze za konkretna produkty... Ale steam już jest na tyle monopolistą, że może mieć w dupie ludzi na których zarabia i stosować praktyki komunistyczne praktyki gdzie klienta ma się w dupie. I ja nie chce wnikać w zawiłości techniczne czy windows XP jest ok czy nie jest. Tylko chcę zwrócić uwagę na nieuczciwe i chamskie praktyki biznesowe monopolisty który nie wywiązuje się z umów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: Istnieje coś takiego jak dual boot. To raz.

   Dwa, nikt Ci tych gier nie zabiera (choć wg regulaminu Steam wcale ich nie otrzymujesz na własność tylko jakby "wypożyczasz").

   Trzy, tak naprawdę jedyne osoby pokrzywdzone to te na skraju ubóstwa (bo komputer co pociągnie Win7 i wyżej to koszt 100-150pln używany) co nie mogą sobie pozwolić na upgrade, czyli te 0.22% jest w rzeczywistości jeszcze mniejsze. Spora część użytkowników XP to tacy, co mają w domu własne kompy, ale w pracy stoi rzęch i sobie coś w wolnym czasie odpalą.

   Tworzenie łatek do archaicznego systemu to strata czasu i pieniędzy, a chociażby z racji bezpieczeństwa Valve nie może sobie pozwolić na standardowe zaprzestanie wsparcia (tj. "działa ale nie jest aktualizowany").

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: To kup sobie laptopa za 1000zł z Windowsem 10 na pokładzie - będzie mocniejsze niż 80% sprzętów z Windows XP. Chcesz używać jak desktopa to podłącz stary monitor klawiaturę, a laptopa wepchnij pod biurko i dziękuje - dalej masz wszystkie gry.

  •  
   T...................y

   -2

   pokaż komentarz

   @Brunner: tak naprawde to nie okradziony, bo nie kupil tylko wypozyczyl na stale i dalej ma dostep do wypozyczalni gdzie ma wszystko wypozyczone, acz musi sie dostosowac do nowych standardow, bo wiaze sie to ze zgodnoscia systemow itp. sproboj z plytki odpalic na win10 starego baldura... nie pojdzie, nie ma opcji. bo pliki sie nie zgadzaja itp. a na steamie jest tysiace jak nie miliony takich plikow. dla 0.22% uzytkownikow nie ma co angazowac do tego zespolow itp. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Eskalop: Nie no spoko. Zróbmy tak samo w automotive. Kupujesz auto i w 2020 roku zdalnie wyłączają opcję jeżdżenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   dalej ma dostep do wypozyczalni gdzie ma wszystko wypozyczone,

   @Eskalop: Dalej będziesz miał dostęp do auta, które nie jeździ. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: wsparcie to jedno, blokada to drugie. Brak wsparcia, znaczy "nie poprawiamy bledow, uzywasz na wlasna odpowiedzialnosc", a ie, Kupa, od dzis juz nie pobawisz sie, mimo, ze zaplaciles.

  •  

   pokaż komentarz

   tak naprawde to nie okradziony, bo nie kupil tylko wypozyczyl na stale

   @Eskalop: Część osób kupiła gry przed zmianą regulaminu o treści "zmieniami steam na wypożyczalnię"... Co z nimi?

   @czupakadabra:

   To kup sobie laptopa za 1000zł z Windowsem 10 na pokładzie - będzie mocniejsze niż 80% sprzętów z Windows XP. Chcesz używać jak desktopa to podłącz stary monitor klawiaturę, a laptopa wepchnij pod biurko i dziękuje - dalej masz wszystkie gry.

   Aleś pan "mondry". Steam w swojej ofercie ma masę retro gierek, które to dodatkowo na windowsie 10 mają swoje problemy. Po za tym, część gier na steamie utraciła wsparcie i nie dostała aktualizacji dla nowszych systemów. A windows 10 lubi robić problemy przy starszych grach.

   @superfrog:

   Jeszcze by tego brakowało, żeby do dziś jedyną grą był saper i pasjans który chodzi nawet na Commodore 64 bo paru debili jest chorych psychicznie i coś pop%%%?@$iło im się w baniach :D Ja rozumiem, że jak się jest debilem to gówno takiego debila obchodzi bo umie to tylko drzeć mordę, że ma działać, bo są zasady które uroiły mu się w głowie i on zapłacił 20 lat temu 5 złotych więc ma k?@%a działać i już :D

   To się nazywa hipokryzja a w twoim przypadku dochodzi także ignorancja. Część osób zakupiła gry na steamie w czasach popularności XP-ka. Część gier ze steama nie dostała wsparcia dla nowszych systemów np windows 8, win 10, czy nawet win7. Część gier nawet ze wsparciem działa jak gówno na nowych systemach albo co gorsza jest pozbawione pewnych funkcji jak np poprawnie działający tryb sieciowy.

   Pragnę dodatkowo tutaj zauważyć, że tytanem intelektu to ty nie jesteś. Steam nigdy nie ukazał się na commodore 64, więc twój przykład z dupy nawet nie dotyka tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczus2B: a potem odpisuj każdemu kto się zgłosził z błędem, że nie ma wsparcia. Poza tym może po prostu stary klient przestaje być kompatybilny z nowymi serwerami.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie no spoko. Zróbmy tak samo w automotive. Kupujesz auto i w 2020 roku zdalnie wyłączają opcję jeżdżenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @TakBardzoNieanonimowy: po co mieliby to robić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: czyli chcesz aby gry były droższe? Bo kto zapłaci za utrzymanie starożytnych systemów jak windows xp?

  •  

   pokaż komentarz

   czyli chcesz aby gry były droższe? Bo kto zapłaci za utrzymanie starożytnych systemów jak windows xp?

   @vitek6: Co za bzdura. Przeczytałeś w ogóle co napisałem? Oni nie zabierają po prostu wsparcia jak to robi Sony z konsolami czy microsoft z systemami. Oni blokują ci dostęp do gier.

   Możesz to przyrównać do sytuacji, w której sony zablokowałoby ci możliwość grania w gry na Playstation3 bo soory ale całkowicie skończyło nam się wsparcie dla tej konsoli - kup nową konsolę. Nie po to kupowałem gry na PS3 żeby teraz nie móc w nie zagrać na PS3.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: nie blokują Ci dostępu do gier tylko przestają wspierać system, który ma 17 lat ze względów technicznych. Finansowych pewnie też bo nie widzą sensu aby wspierać coś czego używa 0,3% ludzi na steamie. Nie ma sensu wydawać na to kasy.

   https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1558-AFCM-4577

   Możesz to przyrównać do sytuacji, w której sony zablokowałoby ci możliwość grania w gry na Playstation3 bo soory ale całkowicie skończyło nam się wsparcie dla tej konsoli - kup nową konsolę. Nie po to kupowałem gry na PS3 żeby teraz nie móc w nie zagrać na PS3.

   W ogóle inna sytuacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner nie kupiłeś, tylko wypozyczyles, weźcie zacznijcie czytać regulaminy (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   nie blokują Ci dostępu do gier tylko przestają wspierać system, który ma 17 lat ze względów technicznych. Finansowych pewnie też bo nie widzą sensu aby wspierać coś czego używa 0,3% ludzi na steamie. Nie ma sensu wydawać na to kasy.

   @vitek6: Blokują ci skoro całkowicie blkują ci możliwość uruchomienia klienta na konkretnym systemie, gry mają DRM a jedyną legalną opcją uruchomienia gier jest właśnie klient. Mogą zostawić ostatnio działającą wersję steam na XP bez aktualizowania go - nawet wyłączając wszystkie usługi jak chat i inne bzdury.

   @rekoj: Co z grami, które kupiłeś w czasach gdy gry się kupowało na steam a nie wypożyczało - przed zmianą regulaminu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Blokują ci skoro całkowicie blkują ci możliwość uruchomienia klienta na konkretnym systemie,

   @Kryspin013: blokują Tobie klienta na starym systemie (W sumie to nie wiem czy stary przestanie działać czy tylko nowe). Gry dalej masz, możesz w nie grać na nowszym systemie. To, że na windows 95 nie działa to też znaczy, że blokują Tobie gry?

   Mogą zostawić ostatnio działającą wersję steam na XP bez aktualizowania go

   @Kryspin013: ale to komplikuje wszystko bo trzeba zachowywać kompatybilność z jakimś starym klientem. To kosztuje. Czyli wracamy do pytania czy chcesz aby gry były droższe bo 0.22% użytkowników korzysta z Windowsa Xp?

  •  

   pokaż komentarz

   To, że na windows 95 nie działa to też znaczy, że blokują Tobie gry?

   @vitek6: Następny... Tylko gier w czasach win95 nie mogłeś kupić na steamie bo steama nie było. Steam nigdy nie wspierał win95, a gry wypuszczane na steam na bieżąco nie były produkowane pod win95 - takie gry dodali po latach jako retro gierki. Przypominam, że gry projektowane pod win xp mogłeś kupić na steamie bez problemu przez te wszystkie lata.

   ale to komplikuje wszystko bo trzeba zachowywać kompatybilność z jakimś starym klientem. To kosztuje.

   ¯\_(ツ)_/¯

   Czyli wracamy do pytania czy chcesz aby gry były droższe bo 0.22% użytkowników korzysta z Windowsa Xp?

   Gry i tak już drożeją bez tego, a do tego mówimy tu o ludziach, którzy już kupili gry pod XP. Jak pisałem to jest chujnia bo o ile mi to zwisa tak to co oni robią jest praktycznie przekładaniem całego kosztu na klienta za modernizację sprzętu i systemu tylko dlatego, że ktoś kupił u nich grę - jakiegoś starocia pod xp. Do tego nie dają ci gwarancji, że starsza gra się uruchomi na nowszym systemie co możesz zobaczyć na forach steama zaj@##nych od wątków, że jakaś gra nie rusza na win10.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013 są twoja własnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: nie masz pojęcia o utrzymywaniu systemów informatycznych. Valve robi według mnie rozsądne posunięcie a Ty uważaj sobie co tam chcesz.

   Do tego nie dają ci gwarancji, że starsza gra się uruchomi na nowszym systemie co możesz zobaczyć na forach steama zaj$%!nych od wątków, że jakaś gra nie rusza na win10.

   I to jest realny problem.

  •  

   pokaż komentarz

   nie masz pojęcia o utrzymywaniu systemów informatycznych. Valve robi według mnie rozsądne posunięcie a Ty uważaj sobie co tam chcesz.

   @vitek6: Niestety mam pojęcie a valve robi rozsądne posunięcie tylko z perspektywy własnych zarobków a nie użytkownika końcowego. Gry są produktami a nie usługami (po za szczególnymi przypadkami). Valve ci blokuje produkty. Bojkot valve w tym przypadku jest sensowny bo kiedyś z dupy mogą ci blokować gry z innego powodu argumentując to w taki sam sposób np powiedzą "soory usuwamy ci tą grę z twojej biblioteki bo przestała być rozwijana a my nie chcemy jej utrzymywać więc nic nas nie obchodzi, że kiedyś wydałeś na to jakieś pieniądze". I tak prawnie może sobie to będzie legalne ale czy będzie w porządku wobec klientów?

   Jak dla mnie to dobrze, że valve odwala takie akcje, może więcej osób się na goga przeniesie.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety mam pojęcie

   @Kryspin013: w takim razie marne.

   posunięcie tylko z perspektywy własnych zarobków a nie użytkownika końcowego.

   Oczywiście. Po to istnieje firma, aby zarabiać. Nie opłaca się dopłacać do 0.22% użytkowników.

   Valve ci blokuje produkty

   Nie.

   Bojkot valve w tym przypadku jest sensowny bo kiedyś z dupy mogą ci blokować gry z innego powodu argumentując to w taki sam sposób np powiedzą "soory usuwamy ci tą grę z twojej biblioteki bo przestała być rozwijana a my nie chcemy jej utrzymywać więc nic nas nie obchodzi, że kiedyś wydałeś na to jakieś pieniądze". I tak prawnie może sobie to będzie legalne ale czy będzie w porządku wobec klientów?

   @Kryspin013: w ogóle inna sytuacja. Nie wiem skąd Ty bierzesz te analogie.

   Jak dla mnie to dobrze, że valve odwala takie akcje, może więcej osób się na goga przeniesie.

   @Kryspin013: no gog będzie wspierał stare systemy do końca świata.

   Ile według Ciebie powinien być wspierany stary system operacyjny?

  •  

   pokaż komentarz

   no gog będzie wspierał stare systemy do końca świata.

   @vitek6: gog nie ma wsparcia dla systemów bo nie wymaga klienta do uruchamiania gier. To gry wspieraj dany system. Pobierasz instalator i uruchamiasz go na systemie niezależnie od widzimisię gog-a. Gog z dupy by ci nie napisał, że "soory ale od tego momentu nie zainstalujesz gier na windows xp bo wycofujemy wsparcie dla niego".

   Ja biorę analogię? To pan, żeś wyskoczył z win95 jako adekwatny przykład.

   EOT bo stoimy w miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: masz rację. Z goga możesz ściągnąć instalator manualnie z tego co kojarzę. Ale to nie zmienia faktu, że ten cały hejt na Valve jest wyjęty z dupy.

  •  
   T...................y

   -1

   pokaż komentarz

   Ile według Ciebie powinien być wspierany stary system operacyjny?

   @vitek6: po prostu powinieneś mieć możliwość odpalenia starej wersji

   jak masz stare płyty i starego kompa, to żadna płyta się nie pluje że komp stary i ciulowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: jeżeli klient wymaga połączenia z serwerem to nie jesteą w stanie zachować kompatybilności do końca świata. Więc ile? 17 lat to za mało. Więc 100? 1000?

   jak masz stare płyty i starego kompa, to żadna płyta się nie pluje że komp stary i ciulowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @TakBardzoNieanonimowy: o ilw płyta zadziała. Możesz wrócić do płyt jak to lepsze rozwiązanie. Jeszcze nie przestali wydawać gier na płytach.

  •  
   T...................y

   -1

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: o ile płyta zadziała. Możesz wrócić do płyt jak to lepsze rozwiązanie. Jeszcze nie przestali wydawać gier na płytach.

   @vitek6: wydawać przestali, ale że płyty nie marudzą jak Steam, to retrofani kupują płyty używki

   po prostu co innego dać wybór, a co innego zmuszać do nowości

   Trochę tak, jakbyś kupując nowy samochód był zmuszony kupić kolejny zawsze wtedy, gdy wydają nową generację.

  •  

   pokaż komentarz

   Trochę tak, jakbyś kupując nowy samochód był zmuszony kupić kolejny zawsze wtedy, gdy wydają nową generację.

   @TakBardzoNieanonimowy: ale wiesz, że wsparcie jak np. produkcja części też się skończy w końcu dla starych modeli?

  •  
   T...................y

   -1

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: ale wiesz, że wsparcie jak np. produkcja części też się skończy w końcu dla starych modeli?

   @vitek6: Wiem i masz rację, ale producenci by chcieli zakończyć wsparcie dla starszych modeli już po pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: ale nie kończą tak samo valve nie skończyło wpsarcia dla xp po rpku tylko po 17 latach kiedy używa go 0.22% ich użytkowników a producent system nie wspiera go już od jakiegoś czasu.

  •  
   T...................y

   0

   pokaż komentarz

   nie kończą

   @vitek6: kończą, bo musisz używać najnowszej wersji Steam.

   Nie masz wyboru jak z Firefoksem, że nawet pod Win98 znajdziesz jakąś dinozaurową wersję. Często jeszcze takie programy były na oficjalnych serwerach.

  •  

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: nie konczą po pól roku tylko po 17 latach i jak używa xp 0.22% i dawno po tym jak microsoft przestał go wspierać i w zasadzie ze względów technicznych bo składniki od których zależy steam kończą wsparcie. Ile mają go wspierać? 100 lat?

  •  
   T...................y

   0

   pokaż komentarz

   @vitek6: naprawdę nie rozumiesz, co napisałem?

   Firefox ze wsparciem Windowsa 98 będzie jeszcze dostępny nawet i 42343432 lat, bo zawsze możesz starą wersję lisa zapodać.

   W Steam nie ma starej wersji do starych gier. Musisz pobrać najnowszą, żeby Dooma2 zainstalować.

  •  

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: super. Tylko, że firefox nie zależy od serwerów zewnętrznych jak steam.

  •  
   T...................y

   0

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: super. Tylko, że firefox nie zależy od serwerów zewnętrznych jak steam.

   @vitek6: A czy gra Doom2 dostępna w serwisie Steam powinna zależeć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wiesz. Trochę racji mają obie strony. Niby stary system, ale jak nikt nie będzie marudził, to za chwilę będzie że albo masz Win10 update z ostatniego tygodnia, albo Steam nie działa i pieniądze wydane na gry przepadają.

  •  

   pokaż komentarz

   A czy gra Doom2 dostępna w serwisie Steam powinna zależeć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @TakBardzoNieanonimowy: jak nie chcesz żeby zależała to nie kupuj na steam.

   Niby stary system, ale jak nikt nie będzie marudził, to za chwilę będzie że albo masz Win10 update z ostatniego tygodnia, albo Steam nie działa i pieniądze wydane na gry przepadają

   @TakBardzoNieanonimowy: bez przesady.

  •  
   T...................y

   0

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: bez przesady.

   @vitek6: żebyś się nie zdziwił, bo gotowanie żaby to popularna zabawa korporacji

   jak nie chcesz żeby zależała to nie kupuj na steam.

   @vitek6: dlatego tak robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ogólnie jeśli nie masz odseparowanego kompa WYŁĄCZNIE do gier, to Steam u mnie odpada. Za dużo dziur i głupich ruchów marketingowych. Ponadto bez klienta nawet głupich szachów nie zainstalujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   żebyś się nie zdziwił, bo gotowanie żaby to popularna zabawa korporacji

   @TakBardzoNieanonimowy: jest zbyt duża konkurencja. Nic takiego nie bedzie miało miejsca. Najpopularniejsze systemy zawsze będą wspierane.

  •  
   T...................y

   0

   pokaż komentarz

   jest zbyt duża konkurencja.

   @vitek6: Apple też ma dużą konkurencję, a jednak robi pod górkę użytkownikom (i ten od początku zamknięty ekosystem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zresztą. Zobaczymy co tam nam ukiszą. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @TakBardzoNieanonimowy: to dlatego, że wielu użytkowników uważa, że apple robi dobrze.

  • więcej komentarzy(34)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna