•  

  pokaż komentarz

  O Polsce będzie, jak na kanale pojawi się film o obozach.

 •  

  pokaż komentarz

  Dodam, że oprócz Polski na mapie nie znaczono innych państw alianckich walczących w IIWŚ z nazistami. W tym: Australii, Brazyli, Kanady, Holandii, Belgii, Norwegii, Jugosławii i Czechosłowacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Polska była krajem okupowanym, polskie siły zbrojne stały się nieformalne, rozproszone lub wchodziły w skład sił zbrojnych innych państw, m.in. Wielkiej Brytanii. Edward Śmigły-Rydz, który był Marszałkiem Polski zdezerterował już po 18 dniach wojny razem z polskimi władzami, zostawiając swoich żołnierzy bez żadnej informacji na pewną śmierć. Dowódcy uciekli, więc kraj zniknął z mapy. Jeżeli bierzemy pod uwagę struktury ruchu oporu i ugrupowania partyzanckie to w Polsce były one dużo mniejsze i gorzej zorganizowane niż francuskie i włoskie. Polska była ofiarą wojny, nie siłą konfrontacyjną w tym konflikcie zbrojnym.

 •  

  pokaż komentarz

  Ogólnie dosyć słaby filmik, ale jakoś mnie to nie oburza, że nie wymienili Polski ponieważ:
  - 0:30 konie używane podczas okopów WW1, jakiś czołg WW2? :D niech autor filmiku poczyta o roli koni podczas WW2. A o tym czołgu jeszcze za chwilę
  - 0:45 Mapka o WW1 czyli współczesne Niemcy w sojuszu z Belgią i Holandią? :D Austro-Węgry? A chuj, pomalujemy połowę Bałkanów i całą Polskę na jeden kolor :D Kto by tam się czepiał jakiś tam kontur krajów podczas filmiku o historii :D
  - 1:18 Mapka o WW2 oprócz Polski na tej mapce nie zaznaczyli również Rumunii, Węgier, Norwegii, Słowacji, Jugosławii, Grecji, Australii, Kanady, Nowej Zelandii... i pewnie paru innych państw. A do przedstawienia państw nie użyli historycznej mapy. W sumie to ciężko powiedzieć co to za mapa - zjednoczone Niemcy wskazywałyby, że to po 89 roku... ale nie ma Ukrainy, jest za to jeszcze niepodzielona Korea :D brak Iraku, Izrael we wczesnej fazie? To czarne to Palestyna jeszcze chyba jest. Połowa Stambułu (albo raczej Konstantynopola :D) jest grecka? WTF? :D Svalbard nie jest norweski? :P Długo można by było wymieniać co w tej mapie jest nie tak :P I niech mi ktoś napisze z jakiego okresu jest tam mapa?
  - 1:53 Na obrazku jakiś Medium albo Cruiser z 0:30 (tym razem jest przedstawiony jako czołg z WW1), a lektor mówi o czołgu Mark 1 :D Co ciekawe później już widać poprawnie Mark 1 (2:33).
  - 2:46 Lotniskowce wyposażone w broń przeciwlotniczą do zestrzeliwania ciężkich samolotów :D
  - 2:55 Wspomniano o bazooce, nie wspomniano o Panzerfauście albo niemieckiej 88 :P
  - 3:08 U-Boty przeciwko Amerykanom... Panthery kręgosłupem Blitzkrigu :D A na filmiku w tym czasie Tygrysy :P
  - 3:14 "Największa przewaga i najbardziej znana broń 2 wojny światowej to bomba atomowa" :D Nie U-boty, pancerniki, lotniskowce, Tygrysy, pepesza, katjusze, T-34, a bomba atomowa. No dobra, może i dla autora filmiku to najbardziej znana broń :P
  - 3:35 Wymienienie koni podczas 1 wojny światowej, a nie wspomnienie o nich podczas drugiej wojny światowej i operacji Barbarossa.
  - 4:30 - 5:25 p?#?%%!enie o pielęgniarkach i roli kobiet XD No k%@#a :P Bo nie było polowych medyków facetów?
  - 5:37 "Jako rezultat Traktatu Wersalskiego Armia Niemiecka została zmuszona do zapłacenia 31.5 miliarda dolarów odszkodowania" :D
  - 5:48 Z rozpadu Austro-Węgier powstały tylko dwa państwa? :D
  - 6:10 Na koniec najlepsze :D Hermann Goring został skazany na dożywocie za przestępstwo na tle nienawiści :D:D:D:D:D

  Nie wiem, może się czepiam, ale to, że nie wymienili Polski to jeden z mniejszych problemów tego filmiku :D

  I żeby to jeszcze była jakaś specjalistyczna wiedza, ale większość z tych głupot przedstawionych w filmiku powinien wyłapać licealista. Kogo oni zatrudnili do stworzenia tego filmiku? Panów z dzidami z samego początku filmu?

  •  
   Vandal

   +15

   pokaż komentarz

   @stannis: Generalnie co do koni - logistyka jest rzadko zauważana w "szerokim nurcie", dopiero hobbyści i wojskowi ogarniają jaka jest jej siła.

  •  

   pokaż komentarz

   @stannis: Tak to się kończy jak pajace biorą się za uczenie innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @stannis: Świetna lista, ale troche dodam
   0:45 Co to za w ogóle mapa Jugosławia, Austro-Wegry w granicach dzisiejszej Austrii, a w Afryce dzisiejsze granice
   0:45 W IWW walczyły wszystkie państwa Ameryki Płd., Portugalia, kolonie brytyjskie
   1:12 Używanie bandery wojennej III Rzeszy jako ich flagi (choć to częsty błąd)
   1:18 Zdechłem ze śmiechu; ta mapa jest tak idiotyczna, że to przechodzi królicze pojęcie Arabia w mokrym śnie Sauda, Tajwan jak w mokrym śnie Xi Jinpinga.
   1:37 Mundur jak jakiś gwardzista Watykański xD, nie mówiąc, że ubiór kobiety mało pasuje to stylu sprzed 100 lat (czepiam się)
   1:42 W trakcie WWI żołnierze nie dostawali broni. Była ona pod czujnym okiem dowódcy składowana na tyłach. Dostawali ją tylko na czas bitwy.
   1:53 Taa... Wygląda trochę jak Medium MkII, ale słabo znam się na czołach
   2:10 Te rosyjskie Browningi 1918 wyglądające jakby je 4-latek narysował
   2:22 Mundury z IIWW (z naszywkami SS (tak mi się wydaje)) w IWW
   2:27 O tu 5 sekund później udało im się dobre mundury narysować, ale te miotacze ognia i czołg nad własnym okopem (czepiam się)
   2:51 Zdechłem ze śmiechu 2.0 Opisywanie bazooki obrazem RPG-7 w rękach Rambo, po prostu truskawka na torcie tego gówna.
   3:08 Zdechłem ze śmiechu 2.5 U-Boots to sink American ships, bo wiadomo, kto ta wojnę wygrał sam jeden. "Panther tank" o Boziu... "Backbone of ""German"" Blitzkrieg tactic"... Pantery weszły do użytku w 1943 wtedy Blitzkrieg raczej już nie był używany...
   3:14 Tu się trochę z tobą nie zgodzę bo "advancement" to "rozwój", "posunięcie się na przód", a bomba atomowa, a wojnie która się zaczęła jak jeszcze latały dwupłatowce to rzeczywiście rozwój, ale znowu, kto wygrał ta wojnę da wolnego świata i demokracji?
   4:05 Znowu Amerykanie.. Tak wiemy wygrywacie wojny;
   4:42 Jacie no znowu, pielęgniarki z Hameryki, a Maria Skłodowska-Curie to co tez była kobietą? Ona zaczęła prześwietlenia dla francuskich żołnierzy i jeśli mnie pamięć nie myli sama prowadziła ambulans
   5:18 Co przedstawia ta scena? Jakiś impresjonizm? IS-2 i żołnierze w jakiś czapkach go ostrzeliwują z karabinów...
   5:32

   What about the results of these two devestating conflicts? Following WW1, communism spread among the Soviet Union resulting in the Russion Revolution of 1917
   Mój ulubiony cytat z tego filmu komunizm rozprzestrzenił się po Związku Radzieckim. Zdechłem ze śmiechy x10000

   5:48 I to jakie państwa xD I tak Wielka depresja w U. S and A. była bezpośrednim skutkiem Traktatu Wersalskiego
   Moja ocena 9/11 Zdechłem ze śmiechu

   pokaż spoiler Mam nadzieje, że się nie pomyliłem jest późno i nawala mnie bania, więc bądźcie wyrozumiali

 •  

  pokaż komentarz

  Akurat Chiny walczyły przed wojną a potem całą wojnę po stronie Aliantów i zawsze spora część ich terytorium nie była okupowana.
  Szczerze powiedziawszy Chiny były o wiele ważniejsze w 2WS niż Polska ale z naszej perspektywy tego nie widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @konradpra: Polska była ważniejsza z tej przyczyny, że niejako decydowała jak II wojna światowa się rozpocznie. Wystarczyło pogodzić się z pozycją hołdownika względem Niemiec i kontynuować relacje jak to czyniono przed 1939 rokiem. Wtedy Wielki Malarz wybrałby inny cel. Może od razu Francję, może Belgię czy Holandię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Okcydent: Polska o niczym nie decydowała.
   Polska była rozgrywana przez mocarstwa bo mieliśmy głupich polityków i beznadziejną sytuację strategiczną a jakakolwiek ważna rola Polski skończyła sie w ciagu 3 tygodni wojny.
   Jak popatrzysz na mapę i zobaczysz co oznaczałoby zajęcie Chin przez Japonię to byś wiedział jak ważny to był front.
   Nie mówiąc że wielu uważa że 2WS rozpoczęła sie właśnie w Chinach.

  •  

   pokaż komentarz

   @konradpra: No co by się stało? Wygraliby na Oceanie Spokojnym? Zamiast dwiema dostaliby 20 atomówkami? A postawa Polski akurat była bardzo ważna by można było przyłączyć Austrię i rozebrać Czechosłowację. Później decydowała o tym, czy może się odbyć atak na zachód czy może uda się zmontować jakiekolwiek przymierze przeciwhitlerowskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Okcydent jednak wasi kochani amerykanie i angole pod okupacją Izraela do dziś mają to w nosie:) angole to w ogóle nie istnieja już jako naród, i dobrze im tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Okcydent: xD ignorantem jesteś i tyle. Gdyby Japonia zajeła Chiny do 1940/41 i rozpoczeła jakieś większe działania na froncie z ZSRR to bardzo prawdopodobne, że teraz by nas nie było albo szprechalibyśmy by po niemiecku.

  •  

   pokaż komentarz

   @FaenTaDeg: Japonia zdążyła była przegrać z sowietami w 1939 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Okcydent: Jeden ch@% czy by przegrała czy nie, sama obecność wojsk japońskich na wschodnim froncie ZSRR mogłaby spowodować że operacja Barbarossa by się powiodła.

  •  

   pokaż komentarz

   @FaenTaDeg: Ale ani sowieci, ani Japończycy się z okolic Mandżurii w 1941 roku nie ruszyli. A Barbarossa powiodła się i tak nie w pełni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Okcydent: widzę że czytać mapy nie umiesz, wyjaśnię Ci więc:
   Chodzi o Indie które wtedy miały silne tendencje niepodległościowe i wcale nie kochały Anglików.
   Co więcej istniałaby spora szansa że Hindusi by poparli Japończyków.
   Oprócz tego przejście przez Afganistan i północne Indie do Persji po ropę na koniec całą zatokę perską.
   Imperium Brytyjskie nie wytrzymałoby dwustronnego ataku na bliski wschód a Niemcy miałyby dostęp do w praktyce nieograniczonych złóż ropy.
   Do tego można doliczyć kwestię Związku Radzieckiego i miękkiego podbrzusza w Azji Centralnej.

   Japonia nie miałaby interesu atakować USA a USA trudno by było z powodu silnych nurtów izolacjonistycznych atakować Japonie dla obronienia imperium kolonialnego Brytyjczyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @konradpra: Wydaje mi się, że możliwości manewru blokują takie niewielkie góry, ot na 8 tysięcy metrów. Japończycy próbowali dostać się do Indii od strony Mjanmy i przegrali. Amerykanie na początek nie musieli walczyć, ale wystarczyło by robili to co historycznie. Prowokowali, eskortowali konwoje i obłożyli Japończyków embargiem. Chiny dostarczały bardzo małej ilości surowców. Ropy wcale. A jeszcze trzeba by zostawić w nich gigantyczne siły porządkowe.
   Ciekawe czy Japończycy łatwo kupiliby Hindusów propagandą czy może bardziej Brytyjczycy opowiadając o masakrze w Nankinie.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna