•  
  f.......d

  +13

  pokaż komentarz

  Durny argument z bliźniakami jednojajowymi — zgodność wystąpienia wśród nich ma być na poziomie około 20-30%

  But in the largest study of twin transgender adults, published by Dr. Milton Diamond in 2013, only 28 percent of the identical twins both identified as transgender. Seventy-two percent of the time, they differed. (Diamond’s study reported 20 percent identifying as transgender, but his actual data demonstrate a 28 percent figure, as I note here in footnote 19.)
  https://www.dailysignal.com/2017/07/03/im-pediatrician-transgender-ideology-infiltrated-field-produced-large-scale-child-abuse/

  a co jeśli porównamy jednojajowe i dwujajowe?

  Of 23 monozygotic female and male twins, nine (39.1%) were concordant for GID; in contrast, none of the 21 same‐sex dizygotic female and male twins were concordant for GID, a statistically significant difference (P=0.005). Of the seven opposite‐sex twins, all were discordant for GID.

  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1743609515339060?via%3Dihub

  Dodatkowo

  The authors note that there is some evidence for decreased bone mineralization, meaning an increased risk of bone fractures as young adults, potential increased risk of obesity and testicular cancer in boys, and an unknown impact upon psychological and cognitive development.

  tyle, że problemy z mineralizacją kości się cofają:

  Two years after therapy, bone mineral apparent density and BMD sd scores for bone age and chronological age did not differ from normal. Markers of bone turnover decreased during treatment, mainly in the first 6 months. Patients had increased percentage of fat and lean body mass at baseline. After an initial increase of percentage body fat during treatment, percentage body fat decreased and normalized within 1 yr after cessation of treatment.
  https://academic.oup.com/jcem/article/87/2/506/2846618

  BMD at discontinuation of treatment was significantly lower and increased to control values after gonadal activity resumption.
  https://academic.oup.com/jcem/article/93/1/190/2598478

  In conclusion, long term depot GnRH agonist treatment of CPP girls preserved genetic height potential and improved FH significantly combined with normal body proportions. No negative effect on bone mineral density and reproductive function was seen. Treatment neither caused nor aggravated obesity.
  https://academic.oup.com/jcem/article/84/12/4583/2864749

  To już lepiej byłoby rzucić kamyczek w postaci transpluralizmu czy innymi tego typu rzeczami.

 •  

  pokaż komentarz

  Skopiowane w komentarza na YT:
  Co z osobami co mają XXY? Przypominam ze co ileś tam setek tysięcy rodzi się XY z ciałem żeńskim i XX z ciałem męskim. Co z mężczyznami z ukrytą macicą i z kobietami z ukrytymi jądrami?
  Co z płcią mózgu? Czy istnieje czy nie? Bo jeśli nie istnieje to znaczy że kobiety i mężczyźni nie różnią się za bardzo psychicznie i tylko chormony i kultura kształtuje ich zachowanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy faktycznie jest to realny "problem"? Ile dzieci w Europie zmienia sobie płeć? Ja tam bym się nie martwił o to, w założeniach mają dobrą opiekę psychologiczną i odpowiednie wsparcie.

  Zakopałem, bo szkoda życia na rozwiązywanie nieistniejących problemów. Zajmijmy się śmieciami w chmurze i smogiem w PL, bo to realny i faktyczny kłopot.

  •  

   pokaż komentarz

   @maraciewicz: Odpowiedź: to zależy. W Polsce zapewne pojedyncze przypadki, natomiast w Szwecji ponad 200 w 2016 roku i jak piszą:

   “There’s a 100 per cent increase in numbers each year, and the people we’re seeing are younger and younger and more and more children are coming at very young ages,” she said, adding that “the increase is identical on the adult side of things, too,” she said.

   http://www.breitbart.com/london/2017/03/15/swedish-children-gender-double-year/

   Niemniej jednak nawet jeśli był by to tylko jeden przypadek to warto się nad tym mocno zastanowić. Takie sprawy to nie są żarty. Jeśli będziesz mieć wolny wieczór polecam obejrzeć ten film: https://www.dailymotion.com/video/xp14wz To jest ostania cześć cyklu "brainwash", historia chłopaka, któremu chciano zmienić płeć. Przerażające.

  •  

   pokaż komentarz

   @maraciewicz: I tu jeszcze długi art. o tym co jest nie tak:

   Childhood gender dysphoria, in short, is complicated and deserves a nuanced public conversation. The increasingly popular belief that gender dysphoria must mean a child will identify as trans in the long run has the opposite effect: It renders a complicated subject simple; it makes it harder to ask the questions that need to be asked. That doesn’t help anyone.
   https://www.thecut.com/2016/07/whats-missing-from-the-conversation-about-transgender-kids.html

  •  

   pokaż komentarz

   @maraciewicz: uważam że problem jest w edukacji seksualnej i mediach nieproporcjonalnie rozdmuchiwany do skali zjawiska i domyślnie jednak powinno się traktować ludzi zgodnie z ich płcią biologiczną, tak żeby nie mieszać w głowach małym dzieciom niuansami. Krótka wzmianka na lekcji biologii moim zdaniem w zupełności wystarcza.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy faktycznie jest to realny "problem"? Ile dzieci w Europie zmienia sobie płeć?

   @maraciewicz: Zdecydowanie za mało. Najlepsi ludzie już nad tym pracują.

  •  

   pokaż komentarz

   @maraciewicz: nom. Wszystko fajnie ale wyobraź sobie, że twoje dziecko pójdzie do szkoły, tam w wieku 6 lat dowie się jak prawidłowo walić konia, o tym że są 64 płcie i że można sobie wybrać. Ofc w wieku 6 lat jest się zupełnie kompetentnym, żeby podjąć decyzje zmiany płci (albo 12 lat). Powiedzmy że się z tym nie zgadzasz to nie tylko stosujesz wtedy przemoc, ale jesteś też homofobem, transfobem i rasistą. Jak wiemy takie osoby nie nadają się do wychowywania dzieci trzeba im je zabrać. Oczywiście wysoki odsetek samobójstw takich ludzi którzy zmieni płeć związany jest uciskiem patriarchatu (czytaj białego heteroseksualnego mężczyzny) rasizmem i transfobią.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1: no lepiej żeby się dowiedziało jak prawidłowo walić konia, w końcu nie chcemy aby dzieciak uszkodził sobie penisa. Zresztą nauka seksu jest bardzo ważna - albo dzieciak nauczy się ze szkoły albo z redtube.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja p?##%%?ę i znów ktoś, kogo nie powinno to interesować, będzie mi mówił kim jestem, kim powinienem się czuć i dlaczego jestem "chory psychicznie". Rozumiem jeśli chodzi o osoby nieletnie, ale co z dorosłymi? Jakaś baba, z którą nie zgadza się większość psychiatrów, neurologów i profesorów, serio? Wsadziłbym jej swojego fake fiuta w pysk. Niech zajmą się w końcu swoimi sprawami, bo jak bardzo by się nie starali, osoba trans i tak zrobi swoje, choćby na ulicy w Tajlandii.

  •  

   pokaż komentarz

   @noniechtakzostanie:
   Ziomuś, tu chodzi o dzieci i to, jak to działa na zachodzie. U nas się to sprawdza i jeśli opinia psychiatryczna potwierdza, to nie ma wielkiego problemu a tam małe dzieci decydują. Rola rodzica jako drogowskazu przez życie zanika i stąd te problemy. Być może w przyszłości za sprawą osiągnięć genetyki będziemy mogli zmieniać płeć czy nawet ciało kilka razy w ciągu życia i będzie to norma ale póki co jest jak jest i trzeba te sygnały od dzieci weryfikować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Endrius: Chodzi o dzieci, ale wypowiedź tej kobiety uderza w całą grupę. Nie wiem, mnie boli to cyniczne podejście do tego. To jak powiedziała, że nie możesz przyjść z tym, że chcesz odciąć sobie rękę, ale cycki już możesz. Moim zdaniem zaatakowała całą społeczność posługując się dziećmi, które jak wiadomo są idealną bronią w dyskusjach o problemach społecznych. Tylko, że problem korekty płci u dzieci na zachodzie nie jest raczej problemem, dopóki to rodzice nie wybierają płci dziecku lub uznają, że nie chcą żeby to identyfikowało się z jakąś płcią. To jest chore. Ale jeśli czternastoletnia osoba przechodzi przez szereg badań, procedur, jest diagnozowana jako trans, to nie jest to nic złego. Owszem, każdy z nas wolałby trans nie być, bo to c##!?wa sprawa, ale musimy sobie z tym radzić, a korekta jest póki co jedynym rozwiązaniem. W swojej wypowiedzi zaznaczyłem wyraźnie, że rozumiem jeśli ludzie martwią się o zmienianie płci w przypadku dziecka, że to troszkę bardziej no skomplikowane. Tylko z jednej strony to może być katastrofą, a z drugiej najlepszą decyzją. Jeśli zmieni się płeć odpowiednio wcześnie, to wchodzi się w dorosłe życie normalnie i wygląda tak jak osoby cis, z kolei zaburzenia tożsamości płciowej są często wynikiem depresji, może to też być po prostu chwilowy humorek nastolatka. Ludzie są różni i nigdy nie można być na 100% pewnym, że każdemu pomoże to samo. Babka z filmu wypowiada się wyjątkowo nieprofesjonalnie, umniejsza problem osób trans, wykpiwa środowisko i nie bierze pod uwagę wielu innych czynników decydujących o płci niż chromosomy. Lekarz powinien chyba być bardziej empatyczny i nie udawać, że nie ma przypadków, które no są...
   Wybacz taką Iliadę, ale starałem się zobrazować jak najlepiej swój punkt widzenia.
   Trzymaj się.

  •  

   pokaż komentarz

   @noniechtakzostanie:
   No hej. Ja jako osoba raczej neutralna tak tego nie zrozumiałem, raczej dodałem to do swojej listy możliwych punktów widzenia na sprawę. Duże problemy tworzą ci, co próbują rzeczywistość dopasować do własnego zdania na dany temat, zamiast na odwrót (zarówno ze środowiska LGBT jak i hetero konserwatystów).

 •  

  pokaż komentarz

  Według mnie co do dzieci słuszna racja. Nie mają na tyle ukształtowanej psychiki, żeby decydować o czymś co jest nieodwracalne i ma wielki wpływ na ich życie. Faktycznie wiele z nich zapewne się wycofa, dlatego tylko osoby pełnoletnie i zdecydowane powinny mieć taką możliwość.