•  

  pokaż komentarz

  Jak to powiadal jakiś z dyktatorów chyba Stalin
  "Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą"

 •  

  pokaż komentarz

  świadkiem okrucieństw nazistowskich faszystów
  ale combo :v najważniejsze to nie użyć słowa "niemiecki" ani "norodowosocjalistyczny" żeby nie psuć pr-u socjalizomowi

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleth2202: Po co fałszować historię? Tak samo jak oni fałszują pisząc o p0|skich obozach, tak samo wy fałszujecie wiążąc socjalizm z nazizmem. Nazizm nie był socjalizmem, a jego zbrodnie kierowane były nacjonalizmem. A wy uparcie swoje p?$??#$olo.

  •  
   m........z

   +5

   pokaż komentarz

   tak samo wy fałszujecie wiążąc socjalizm z nazizmem.

   @MojaKlawaPiszeCoChce:

   NSDAP - Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowosocjalistyczna_Niemiecka_Partia_Robotnik%C3%B3w

  •  

   pokaż komentarz

   norodowosocjalistyczny

   @Daleth2202: Najważniejsze żeby nie pisać "narodowo" żeby nie psuć PR narodowcom :)

  •  

   pokaż komentarz

   Nazizm nie był socjalizmem, a jego zbrodnie kierowane były nacjonalizmem.
   @MojaKlawaPiszeCoChce: NA-tionalso-ZI-ali-SM-us

  •  

   pokaż komentarz

   NSDAP - Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników.

   @mario_katz: Serio? The party’s socialist orientation was basically a demagogic gambit designed to attract support from the working class.

   https://www.britannica.com/topic/Nazi-Party

   demagogic gambit demagogic gambit demagogic gambit demagogic gambit demagogic gambit demagogic gambit demagogic gambit utrwaliłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @mario_katz: Owszem, słowo nazizm wywodzi się od frazy "narodowy socjalizm", jednak nazwa NSDAP była myląca, bo nazizm nie miał charakteru narodowego, tylko rasistowski, i nie miał charakteru socjalistycznego, tylko etatystyczny.
   Zresztą te nazwy to nie jedyne zakłamania, na jakich opierała się polityka nazistów, bo dla nich "Aryjczykami" byli wszyscy ci, których naziścu cenili, a "nie-Aryjczykami" byli wszyscy pogardzani przez nazistów.
   Naziści zniszczyli Czechosłowację i Polskę zamieszkałe przez Słowian, czyli ludy indoeuropejskie, a więc aryjskie, a także rozebrali Rumunię zamieszkałą przez lud romański (również indoeuropejski), a dogadali się z Węgrami, którzy Aryjczykami nie są. I nic nie zrobili Finom, spokrewnionym z Finami. Zawarli sojusz z Japonią i z Irakiem, choć Japończycy nie mają z Indoeuropejczykami nic wspólnego, a Irakijczycy to wręcz Semici. Żeby było śmieszniej, Cyganie również zaliczają się do Aryjczyków, choć naziści ich masowo mordowali.

   Więc nazizm był nie tylko zbrodniczy, głupi i szalony, ale też oparty na kłamstwach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleth2202: Ale jednym z powodów dlaczego Niemcy zaczęli 2 wojnę światową był socjalizm, który zadłużył kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleth2202:
   Nazwa „narodowy socjalizm” wyrażała nie tyle lewicową treść, ile niechęć do liberalnego wolnorynkowego kapitalizmu, który Hitler uważał za żydowski wynalazek i który doszczętnie się skompromitował w czasie Wielkiego Kryzysu lat 1929-1933. Hitler doszedł do władzy dzięki poparciu Deutschnationale Volkspartei, konserwatywnej i ultraprawicowej partii prowadzonej przed bogatego biznesmena Alfreda Hugenberga. W drodze do władzy popierała go prawica, a nie socjaliści. Jednym z pierwszych kroków Hitlera po objęciu rządów było rozbicie partii lewicowych – komunistycznej i socjalistycznej. Ich działacze zapełnili obozy koncentracyjne w Niemczech;

   * NSDAP była totalitarną organizacją, której celem nie było poprawienie warunków życia robotników w Rzeszy, tylko zbudowanie aryjskiego imperium w Europie. Imperializm i rasizm były podstawą tej ideologii – co oczywiście jest tak odległe od lewicy, jak tylko to możliwe. Lewica była i jest internacjonalistyczna, prawica – nacjonalistyczna;

   * W III Rzeszy zachowano prywatną własność wielkich firm i podstawowe mechanizmy gospodarki kapitalistycznej, a prywatne firmy świetnie żyły z podbojów Hitlera. Przypomnijmy, że po Wielkim Kryzysie ogromne programy społeczne wprowadzano w krajach, które były kolebką kapitalizmu – w USA czy w Wielkiej Brytanii;

   * Hitler mógł się fascynować bolszewizmem, bo ZSRR Stalina był potęgą – ale propaganda nazistowska do końca wojny mówiła o tym, że Niemcy prowadzą krucjatę przeciw bolszewizmowi. To żydostwo i bolszewizm były głównym wrogiem ideologii Hitlera, a ZSRR – głównym celem jego agresji;

   * Hitler nienawidził Żydów za kapitalizm, ale jeszcze bardziej za bolszewizm – jego zdaniem byli odpowiedzialni za jedno i drugie;

   * Hitler nienawidził Kościoła, szlachty oraz monarchii, ale to socjalistów i komunistów, a nie arystokratów, więziono w III Rzeszy i mordowano. Arystokraci mieli się zaś doskonale – nikt nie konfiskował ich majątków, a przedstawiciele arystokracji robili błyskotliwe wojskowe kariery.

   Różnica pomiędzy „narodowym socjalizmem” a „socjalizmem” jest taka sama, jak pomiędzy demokracją ludową i demokracją.

 •  

  pokaż komentarz

  Przeczytałem i zaraz uderzyło mnie że jak więzień to powinien być numer obozowy! Jak nie miał numeru, mógł być w obozie na wieżyczce przy obsłudze CKM-u i lampy wodzącej. A w styczniu 45 oni wszyscy "uciekli" z obozu przed "wyzwolicielami".

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie, czy to celowa złośliwość i fałsz, czy po prostu niechlujstwo i "skrót myślowy" mający domyślnie oznaczać położenie geograficzne obozu Auschwitz. Obstawiam, że to drugie. Zofia Nałkowska też pisała w "Medalionach" o "polskich obozach śmierci", i na pewno też nie chodziło jej o obozy założone i zarządzane przez Polaków, tylko powstałe na ziemiach polskich. Więc nie ma potrzeby zakładać, że to przejaw antypolonizmu ze strony tego włoskiego publicysty.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz neuropejscy neo-faszyści chcą zniszczyć linkowanie i cytowanie w internecie.
  Więc gazety na zlecenie tych p##@@ów będą prać mózgi jeszcze lepiej.