•  

  pokaż komentarz

  Po TVN niczego innego się nie można było spodziewać. Dodatkowo do nagrania by dodali pewnie reklamy

  •  

   pokaż komentarz

   @vwb666 pytanie czy policja ma odtwarzacz DVD (ʘ‿ʘ) ?

  •  
   k.................u

   +322

   pokaż komentarz

   @vwb666: Dokładnie, w połowie pościgu reklama na grzyba w pochwie i haluksy a jak chcą bez reklam to pakier premium trzeba doliczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   pytanie czy policja ma odtwarzacz DVD (ʘ‿ʘ) ?

   @6n077: na stanie mają, ale komendant pożyczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo do nagrania by dodali pewnie reklamy

   @vwb666: ( ͡° ͜ʖ ͡°) I zmyśloną informację o pobiciu Cygana.

  •  
   a......d

   +15

   pokaż komentarz

   @vwb666: To się dosłownie nazywać "kogoś sprzedać".

  •  

   pokaż komentarz

   @vwb666: jaka kwota jest waszym zdaniem odpowiednia?

  •  

   pokaż komentarz

   @vwb666: mogą jeszcze puścić nagranie od tyłu i będzie, że kierowca jechał pod prąd, większa kara no i większa kasa za nagranie.

  •  

   pokaż komentarz

   @vwb666: pewnie jeszcze drm, żeby sobie nie skopiowali

  •  

   pokaż komentarz

   @VCO1: 0,99 zł za płytę DVD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @JackDaniels: aha, a znalezienie materiałów w archiwum, montaż i czas za frajer - zamiast normalnej pracy. Typowe lewackie daj bo mi się należy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @vwb666: a policja powinna im się zwalić na łepetyne z technikami i zabezpieczyć sprzęt. Wię co mówię bo oglądałem CSI.

  •  

   pokaż komentarz

   @jdef90: zgadzam się, to jest ukrywanie sprawcy i utrudnianie śledztwa. Chyba, że to policyjny #fakenews dla reklamy skrzynki pocztowej, gdzie można przesyłać nagrane zdarzenia z kamerek :)

  •  
   Metios2013 via Wykop dla Windows Phone

   -4

   pokaż komentarz

   @vwb666: Czy jak policja tankuje to tez ma nie płacić za paliwo?

  •  

   pokaż komentarz

   a znalezienie materiałów w archiwum, montaż i czas za frajer - zamiast normalnej pracy.

   @VCO1: Czyli stawienie się świadka w sądzie, to koszty (dojazdu, straconego czasu) a nawet strata (brak możliwości zarobkowania), jakie to lewackie - nieprawdaż? Podobnie postępujesz w przypadku ofiar wypadku i zdarzeń losowych?

  •  

   pokaż komentarz

   Po TVN niczego innego się nie można było spodziewać. Dodatkowo do nagrania by dodali pewnie reklamy

   @vwb666: Widzisz ze odpowiadaja rzecznimowi prasowemu? (pomijam ze nie ma nadawcy, podpisu, stopki i nie jest to papier firmowy). Rzecznik (jako funkcja) nie prowadzi postepowan wiec nie wiem dlaczego on wyslal prosbe i jak ja umotywowal, ale najwyrazniej zostal potraktowany jak czlowiek z ulicy - i prawdopodobnie slusznie.

   Jestem ciekaw jak bys zareagowal gdyby rzecznik prasowy policji poprosil cie o fragment nagrania z Twojego domowego archiwum.

   Edit: na twitterze odpowiadaja:

   Można rozważyć zabezpieczenie w trybie procesowym ale to oczywiście komplikuje i przedłuża postępowanie.

   Wiec to tryb nieprocesowy. Z lenisywa wyslali prosbe jak ludzie z ulicy, dostali odpowiedz jak dla ludzi z ulicy.

   źródło: wyprawyfoto.com.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Po TVN niczego innego się nie można było spodziewać.

   @vwb666: Widać są pewni siebie że policja do nich nie przyjdzie. A jak przyjdzie to będzie następny news: "policja gnębi prywatne stacje telewizyjne. Demokracja jest zagrożona."

  •  
   K.........k

   0

   pokaż komentarz

   @maniac777:
   Może i tryb nieprocesowy ale... Czy wyceniasz swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich bliskich na 470 złotych? Myślałem, że Policje traktują jak "ludzi z ulicy" kibole, a nie poważna stacja TV która powinna być odpowiedzialna społecznie. TVN zbiera od widzów filmy za darmo, a nie może przesłać go udostępnić policji? Przecież to dwa kliknięcia w kliencie pocztowym.

   Jestem ciekaw jak bys zareagowal gdyby rzecznik prasowy policji poprosil cie o fragment nagrania z Twojego domowego archiwum.

   Jeżeli jakimś sposobem na tym nagraniu byłoby widoczne przestępstwo i pomógłbym poprawić bezpieczeństwo moich bliskich, to dlaczego miałbym go nie udostępnić?

  •  

   pokaż komentarz

   @vwb666: a w tych reklamach : - "Kup najnowszy paralizator EV9000...gratis pałka..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Czy uważasz że firmy powinny świadczyć nieprowadzącemu żadnego postępowania rzecznikowi policji usługi za darmo bo chodzi o bezpieczeństwo? Co następne? Wypożyczenie samochodu? Malowanie pasów? Fryzjer? Też mają świadczyć usługi za darmo Panu rzecznikowi?

   Zupełnie inna sytuacja jest gdy jest wszczęte postępowanie i policja prosi o pomoc w ramach tego postępowania, a zupełnie inna jest sytuacja gdy rzecznik policji w poza procesowym trybie, czyli bez żadnego trybu, chce udostępnienia nagrań. Stacja postąpiła IMHO poprawnie.

  •  
   K.........k

   0

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   Co następne? Wypożyczenie samochodu? Malowanie pasów? Fryzjer?
   Sprowadzanie dyskusji do absurdu jest niezła sztuczką oratorską, jednak wątpię, żeby ludzie o intelekcie większym niż ameba się na nią złapali.

   Stacja postąpiła IMHO poprawnie.
   Nie. Miała prawo tak postąpić, jednak nie było to poprawne postępowanie. Było to nieodpowiedzialne społecznie. Dlaczego stacja nie pomaga ścigać pirata drogowego, skoro to ją NIC nie kosztuje? Dziennikarstwo to zawód (przynajmniej kiedyś był) zaufania społecznego. Jak można ufać ludziom którzy nie chcą pomóc za darmo w złapaniu pirata drogowego który zagraża bezpieczeństwu nas wszystkich (Kiedy ich to NIC nie kosztuje)?

   Jest to bardzo prosta sytuacja:
   1. Mam dowód popełnienia wykroczenia/przestępstwa.
   2. Policja prosi mnie o pomoc.
   3. Udzielam pomocy która mnie nic, podkreślam NIC, nie kosztuje.

   Tak jak powiedziałem, to tylko dwa kliknięcia w skrzynce pocztowej a poprawia się bezpieczeństwo nas wszystkich.

   pokaż spoiler Ty też wystawiasz fakturę kobiecie w ciąży, zanim ustąpisz jej miejsca w komunikacji zbiorowej?

  •  

   pokaż komentarz

   Sprowadzanie dyskusji do absurdu jest niezła sztuczką oratorską

   @KonradLuzik: To nie jest sprowadzanie dyskusji do absurdu. Absurdalne jest oczekiwanie że ktoś będzie świadczył usługi za darmo ponosząc przy tym koszta na życzenie Pana rzecznika. Skoro policja chce ukarać i potrzebuje tego materiału by to zrobić to na Teutatesa! Mają do tego ustawowo zagwarantowane tryby! Wszczynają postępowanie, występują do stacji w odpowiednim trybie powołując się na stosowny przepis - dostają. Ot cała filozofia. Zamiast winić policjanta za lenistwo to winisz przedsiębiorcę który prowadzi swój biznes. Poza tym przepraszam, ale czy kierowcę też zamierzają ukarać w trybie nieprocesowym?!

   Dalszą część Twojego zdania pozwolę sobie pominąć bo to sprowadzanie dyskusji poniżej akceptowalnego poziomu.

   skoro to ją NIC nie kosztuje? D
   Udzielam pomocy która mnie nic, podkreślam NIC, nie kosztuje.


   @KonradLuzik: Nie miałeś do czynienia nigdy z biznesem, prawda? Czas pracownika kosztuje. Tak samo jak jego miejsce pracy. Działając charytatywnie również nie wypracowuje zysku. Więc to nie jest tak że to nic nie kosztuje.

   2. Policja prosi mnie o pomoc.

   @KonradLuzik: Popełniasz podstawowy błąd poznawczy. To nie policja prosi. To Pan rzecznik prosi bez związku z żadnym postępowaniem. Nie przedsiębiorcy oceniać do czego ów rzecznik chce tego użyć. Czy chce zorganizować szkolenie, prezentację, czy po prostu zaspokoić swoją ciekawość. Jeżeli chcą ukarać kierowce powinni wszcząć postępowanie, poprosić w odpowiednim trybie i tyle. Wtedy wniosek o pomoc byłby skierowany nie przez rzecznika, lecz przez policjanta prowadzącego dochodzenie. Istniałoby też ryzyko, że w wypadku niewykrycia sprawcy ze względu na nieczytelną tablicę to zepsuje to statystykę.

  •  
   K.........k

   +1

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   Czas pracownika kosztuje. Tak samo jak jego miejsce pracy. Działając charytatywnie również nie wypracowuje zysku. Więc to nie jest tak że to nic nie kosztuje.
   to winisz przedsiębiorcę który prowadzi swój biznes.
   Nie miałeś do czynienia nigdy z biznesem, prawda?

   A czy Pan wielki biznesmen wie co to społeczna odpowiedzialność biznesu? Przekazując ten film TVN mogłoby sobie zrobić świetny PR tanim kosztem (współpraca z policją, poprawa bezpieczeństwa).

   Pamiętaj, że rozmawiamy tutaj o tym jednym konkretnym przypadku. Nikt nie próbuje tutaj zdefiniować postępowania w kontaktach policja - telewizja. Nawet jeśli tryb zapytania o film nie był poprawny to odpowiedź TVN w mojej ocenie była słaba. Bardzo słaba.

   To nie policja prosi. To Pan rzecznik prosi
   Pan rzecznik nie jest z Policji?

  •  

   pokaż komentarz

   A czy Pan wielki biznesmen wie co to społeczna odpowiedzialność biznesu?

   @KonradLuzik: A czy Pan policjant nie wie jak się prowadzi dochodzenie?! Poza tym ponawiam pytanie. Czy kierowca też ma zostać ukarany bez żadnego trybu?

   Przekazując ten film TVN mogłoby sobie zrobić świetny PR tanim kosztem (współpraca z policją, poprawa bezpieczeństwa).

   @KonradLuzik: Tak, nikt by tego nie usłyszał. Co najwyżej mógłby sobie dzięki temu układać relacje z rzecznikiem, ale najwyraźniej te jakoś się chyba zbyt dobrze nie działają.

   Pan rzecznik nie jest z Policji?

   @KonradLuzik: Pan Rzecznik nie prowadzi postępowania. Równie dobrze mógłby zapytać tak zwany "krawężnik", sekretarka, lub zwykły kowalski.

  •  
   K.........k

   +1

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   A czy Pan policjant nie wie jak się prowadzi dochodzenie?! Poza tym ponawiam pytanie. Czy kierowca też ma zostać ukarany bez żadnego trybu?
   Znowu mieszasz dwie różne rzeczy. Co ma prośba o film z prowadzeniem postępowania przeciwko kierowcy? Nic. Mogą wszcząć przeciwko niemu normalny tryb.

   Tak, nikt by tego nie usłyszał.
   Usłyszałby jakby sami o tym wspomnieli w materiale (albo kolejnym materiale). Albo zaprosili rzecznika to stacji i sam by opowiedział o sukcesie policji we współpracy ze stacją. Są miliony możliwości.

   Co najwyżej mógłby sobie dzięki temu układać relacje z rzecznikiem, ale najwyraźniej te jakoś się chyba zbyt dobrze nie działają.
   Czyli j$#$ć bezpieczeństwo naszych współobywateli bo nie lubimy się z rzecznikiem? Przypominam o CSR, co dla takiej firmy jak TVN jest dosyć istotne skoro prowadzi własną fundację.

   I napisze to jeszcze raz bo widzę, że nie ogarniasz:
   Nie pochwalam postępowania policji. Jednak odpowiedź TVN była poniżej jakiegokolwiek poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   Znowu mieszasz dwie różne rzeczy. Co ma prośba o film z prowadzeniem postępowania przeciwko kierowcy? Nic.

   @KonradLuzik: No właśnie wszystko, ale najwyraźniej tego nie rozumiesz. Policja, jak każdy organ, działa na podstawie i w granicach prawa (inaczej niż obywatel czy przedsiębiorca, dla którego to co nie jest zabronione, to jest dozwolone). Więc skoro rzecznik pyta poza trybami, to pytanie na jakiej podstawie oraz jak chcą włączyć ten materiał do postępowania?

   Czyli j!@$ć bezpieczeństwo naszych współobywateli bo nie lubimy się z rzecznikiem?

   @KonradLuzik: Czyli j!@$ć bezpieczeństwo i obowiązki policji bo nie chce nam się wszcząć postępowania?!

   Jednak odpowiedź TVN była poniżej jakiegokolwiek poziomu.

   @KonradLuzik: Poniżej poziomu bo prowadzą swój biznes?! Ponawiam w takim razie pytanie. Jakie jeszcze usługi mają być nieodpłatnie świadczone Panu rzecznikowi?

   pokaż spoiler Tak w ogóle to skoro to takie nic, to Ty wyłożysz pro bono tę kasę? Przecież jest dla Ciebie szalenie istotne bezpieczeństwo współobywateli! Czy uważasz że bezpieczeństwo nie jest warte tych niespełna 500zł?

  •  
   K.........k

   0

   pokaż komentarz

   Więc skoro rzecznik pyta poza trybami, to pytanie na jakiej podstawie oraz jak chcą włączyć ten materiał do postępowania?

   @maniac777: Moglibyśmy poznać odpowiedzi na to pytanie gdyby TVN nie miał wyj$?#ne na Twoje zdrowie i życie.

   Czyli j$?#ć bezpieczeństwo i obowiązki policji bo nie chce nam się wszcząć postępowania?!

   @maniac777: Nigdzie nic takiego nie napisałem. Mało tego, napisałem, że nie pochwalam postępowania policji. Tworzysz chochoła i dzielnie z nim walczysz. Gratuluję.

   Poniżej poziomu bo prowadzą swój biznes?!

   @maniac777: Pisałem już, że biznes można prowadzić z odpowiedzialnością społeczną. Dodatkowo zrobić sobie darmowy PR. Tylko trzeba ruszyć głową. Oni woleli się rzucić się na kilkaset złotych.

   Tak w ogóle to skoro to takie nic, to Ty wyłożysz pro bono tę kasę?

   @maniac777: Bo to nie moja rola. Wykładam kasę codziennie w podatkach.

   Czy uważasz że bezpieczeństwo nie jest warte tych niespełna 500zł?

   @maniac777: Uważam, że bezpieczeństwo obywateli jest bezcenne. Dlatego gdybym był w posiadaniu takiego filmu to przekazałbym go policji za darmo.

   Powtarzam to od dłuższego czasu - TVN zamiast wykazać się odpowiedzialnością społeczną w biznesie i zrobić sobie darmowy PR, wolał pokazać się jako harpagan, januszujący o kilka stów.

   Miał do tego prawo? Miał. Moja ocena takiego postępowania jest jaka jest. Ty masz prawo do swojej.

  •  

   pokaż komentarz

   Uważam, że bezpieczeństwo obywateli jest bezcenne. Dlatego gdybym był w posiadaniu takiego filmu to przekazałbym go policji za darmo.

   @KonradLuzik: Spoko, jak chcesz, to możesz działać charytatywnie i tym łatwiej Ci o tym mówić że nie jest to Twoje źródło dochodu, ale dlaczego oczekujesz że przedsiębiorca będzie świadczył usługi pro bono nawet nie policjantowi prowadzącemu dochodzenie w sprawie lecz Panu rzecznikowi?! Jak chcesz to również możesz zadziałać pro bono, kupić ten materiał od TVN i przekazać go rzecznikowi. Dlaczego tego nie zrobisz? Bo tym razem będzie chodziło o Twoje pieniądze?

   Pan rzecznik występując bez trybu jest tylko pracownikiem instytucji. Nie ma tu znaczenia czy jest rzecznikiem akurat policji, straży pożarnej czy ratusza. Zrozum.

  •  
   K.........k

   -2

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   i tym łatwiej Ci o tym mówić że nie jest to Twoje źródło dochodu
   Czy źródłem dochodu TVNu jest sprzedaż filmików z wideo rejestratorów?

   dlaczego oczekujesz że przedsiębiorca będzie świadczył usługi pro bono
   Zrozum, że nie rozmawiamy o powszechnych praktykach tylko o tym KONKRETNYM przypadku. W tym KONKRETNYM przypadku, straty poniesione przez TVN byłby żadne w zestawieniu z zyskami. Nikt nie oczekuje, że TVN otworzy dział w którym ludzie będą zbierać filmiki i przekazywać je rzecznikowi. Rozmawiamy o tym jednym konkretnym przypadku.

   Wystarczyłoby, żeby na koniec materiału dziennikarz powiedział coś w stylu:
   "Materiał dokumentujący popełnione przestępstwo przekazaliśmy policji w celu ukarania pirata drogowego." BANG! Tysiące ludzi przed tv myśli sobie "No i k#@$a prawidłowo, TVN to porządna stacja!"

   Przekazując ten film policji TVN mogłaby również zasugerować policji, że następnym razem powinni wystąpić w trybie procesowym.

   Tylko do tego trzeba mieć Rozum i Godność Człowieka, a nie łasić się na parę stów.

   W moich oczach (i zapewne w oczach wielu innych ludzi) TVN stracił, a mógł zyskać.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy źródłem dochodu TVNu jest sprzedaż filmików z wideo rejestratorów?

   @KonradLuzik: Tak, źródłem dochodu mediów jest również sprzedaż materiałów do których posiadają one prawa autorskie. Dziwię się, że to Cię zdziwiło. Jakbyś chciał to możesz zamówić tu:

   http://agency.tvn.pl/pl/video/category/archiwum,2.html

   W tym KONKRETNYM przypadku, straty poniesione przez TVN byłby żadne

   Fajnie się gada o cudzych pieniądzach. Ponawiam propozycję. Jak chcesz to również możesz zadziałać pro bono, kupić ten materiał od TVN i przekazać go rzecznikowi. Możesz też wszem i wobec ogłosić swoją zarąbistość w związku z tym. Dlaczego tego nie zrobisz? Bo tym razem będzie chodziło o Twoje pieniądze?

   Tylko do tego trzeba mieć Rozum i Godność Człowieka, a nie łasić się na parę stów.

   @KonradLuzik: Rozum i godność człowieka nakazuje nie pouczać przedsiębiorcy jak ma prowadzić swój biznes jeżeli nie ma się o nim zielonego pojęcia (np. nie wie się co się nań składa).

  •  
   K.........k

   -2

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   Rozum i godność człowieka nakazuje nie pouczać przedsiębiorcy jak ma prowadzić swój biznes jeżeli nie ma się o nim zielonego pojęcia (np. nie wie się co się nań składa)

   Nie mamy o czym rozmawiać skoro Tobie trzeba wszytko tłumaczyć jak pastuch krowie na rowie.
   Owszem, wiem, że telewizje zarabiają na materiałach do których mają prawa autorskie czy nawet na licencjach. Jednak ty wypowiadasz się jakby jednym z ich głównych źródeł dochodu była sprzedaż filmików policji w celu złapania bandyty drogowego. Piszesz jakby policja co chwilę zgłaszała się do TVN z prośbą o darmowy materiał. Rozmawiamy o jednym konkretnym przypadku.

   Ponawiam propozycję.
   Nie ponawiaj tej debilnej propozycji bo jest z dupy wyjęta. Odpowiedziałem Ci, jakbym był w posiadaniu takiego filmu to za darmo bym go przekazał policji.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ponawiaj tej debilnej propozycji bo jest z dupy wyjęta. Odpowiedziałem Ci, jakbym był w posiadaniu takiego filmu to za darmo bym go przekazał policji.

   @KonradLuzik: A rób sobie ze swoim czasem i majątkiem co chcesz. Nie widzę powodu by przedsiębiorca poświęcał swój czas i pieniądze na realizację prośby powtarzam... RZECZNIKA. Oczekiwanie że inni będą finansować działalność pro bono (choćby finansując czas pracownika) w sytuacji w której Ty tego nie chcesz zrobić zakrawa o bolszewizm. Nie mogę z wami, lewakami.

  •  

   pokaż komentarz

   @6n077: mają pewnie na płyty winylowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  a nie jest czasem tak, że mają obowiązek to zgłosić, skoro mają nagrane - są świadkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzydoMasonerya: Nie, tylko przestępstwa, Art. 304. KK Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie

  •  

   pokaż komentarz

   @ksab: mogą mu katastrofę wlepić ;) wtedy juz przestępstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @ksab: a tajemnica dziennikarska? Nie mogą się na nią powołać nawet w sprawach kryminalnych? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TrzyWesoleOgorasy: tajemnica dziennikarska w sprawie pirata drogowego? To raczej nie przejdzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: dlaczego? Jeśli autor programu/ reportażu w którym zaprezentowano nagranie przestępstwa lub tym bardziej wykroczenia jest zawodowym dziennikarzem to mogą cmoknac go w pompkę, czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @rzydoMasonerya: @ksab: Po pierwsze chodzi tu o art.304 KPK a nie KK, po drugie słowo klucz: społeczny obowiązek. Nawet gdyby to było przestępstwo to nie ciąży na nich żaden prawny obowiązek zawiadamiania o nim. Katalog przestępstw, których zgłoszenie jest powszechnym prawnym obowiązkiem macie w art. 240 KK

  •  

   pokaż komentarz

   @TrzyWesoleOgorasy: nie jestem na 100% pewien, ale jeżeli osoba o której mowa nie jest autorem materiału/listu/rozmówcą z którym dziennikarz przeprowadza wywiad, to tajemnica dziennikarska nie obowiązuje. I chyba taka osoba musi też zastrzec, że jego dane mają być tylko do wiadomości redakcji. Ale serio, nie znam się.

   Prawo prasowe:

   Art. 15. 1. Autorowi materiału prasowego przysługuje prawo zachowania w tajemnicy swego nazwiska.
   2. Dziennikarz ma obowiązek zachowania w tajemnicy:
   1) danych umożliwiających identyfikację autora materiału prasowego, listu do redakcji lub innego materiału o tym charakterze, jak również innych osób udzielających informacji opublikowanych albo przekazanych do opublikowania, jeżeli osoby te zastrzegły nieujawnianie powyższych danych,
   2) wszelkich informacji, których ujawnienie mogłoby naruszać chronione prawem interesy osób trzecich.
   3. Obowiązek, o którym mowa w ust. 2, dotyczy również innych osób zatrudnionych w redakcjach, wydawnictwach prasowych i innych prasowych jednostkach organizacyjnych.


   Kodeks postępowania karnego:

   Art. 180. § 1. Osoby obowiązane do zachowania w tajemnicy informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub „poufne” lub tajemnicy związanej z wykonywaniem zawodu lub funkcji mogą odmówić zeznań co do okoliczności, na które rozciąga się ten obowiązek, chyba że sąd lub prokurator dla dobra wymiaru sprawiedliwości zwolni te osoby od obowiązku zachowania tajemnicy, jeżeli ustawy szczególne nie stanowią inaczej. Na postanowienie w tym przedmiocie przysługuje zażalenie.
   § 2. Osoby obowiązane do zachowania tajemnicy notarialnej, adwokackiej, radcy prawnego, doradcy podatkowego, lekarskiej, dziennikarskiej lub statystycznej oraz tajemnicy Prokuratorii Generalnej, mogą być przesłuchiwane co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność nie może być ustalona na podstawie innego dowodu. W postępowaniu przygotowawczym w przedmiocie przesłuchania lub zezwolenia na przesłuchanie decyduje sąd, na posiedzeniu bez udziału stron, w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty doręczenia wniosku prokuratora. Na postanowienie sądu przysługuje zażalenie.
   § 3. Zwolnienie dziennikarza od obowiązku zachowania tajemnicy nie może dotyczyć danych umożliwiających identyfikację autora materiału prasowego, listu do redakcji lub innego materiału o tym charakterze, jak również identyfikację osób udzielających informacji opublikowanych lub przekazanych do opublikowania, jeżeli osoby te zastrzegły nieujawnianie powyższych danych.
   § 4. Przepisu § 3 nie stosuje się, jeżeli informacja dotyczy przestępstwa, o którym mowa w art. 240 § 1 Kodeksu karnego.
   § 5. Odmowa przez dziennikarza ujawnienia danych, o których mowa w § 3, nie uchyla jego odpowiedzialności za przestępstwo, którego dopuścił się publikując informację.

  •  

   pokaż komentarz

   @kombajnbizon:

   Po pierwsze chodzi tu o art.304 KPK a nie KK
   Racja, mój babol

  •  

   pokaż komentarz

   @rzydoMasonerya: @ksab: @TrzyWesoleOgorasy: @kaganiec_oswiaty: @kombajnbizon: @jakistajnylogin:

   Ale o czym wy rozmawiacie? Czytaliście? Oni się nie zasłaniają, nie twierdzą, że nie dadzą - tylko żądają 470zł + VAT za nagranie płytki.

  •  

   pokaż komentarz

   A najlepsze jest to, że jak policja ich wpuszczała do radiowozów żeby mogli sobie kręcić "Uwaga pirat" to nikt od nich pewnie pieniędzy nie chciał.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrzyWesoleOgorasy: Tajemnica dziennikarska dotyczyłaby osoby, która im przesłała to nagranie, a nie pirata.

  •  

   pokaż komentarz

   @andrkac: Łoo, panie, ja cały małociekawy wątek na TT przeczytałem, czemu do mnie to kierujesz?
   W pierwszym poście napisałem, że nie muszą zgłaszać, bo to nie przestępstwo, o co come on?

  •  

   pokaż komentarz

   @ksab
   @rzydoMasonerya a to nie jest tak, że dziennikarz jakoś inaczej jest traktowany? Że mogą się zasłonić jakąś tajemnicą dziennikarska? Przecież wielokrotnie prowadzą własne dochodzenia, spotykają się z przestępcami, mają z nimi wywiady, docierają dla handlarzy narkotyków itd i nie donoszą na nich. Ja wiem, że każdy ma obowiązek zgłoszenia przestępstwa ale dziennikarze to chyba jakaś osobna kasta pod tym względem ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: I myślisz że TVN nice nie płacił policji za ten program? xD

 •  

  pokaż komentarz

  @FaktyTVN ej ej ej, jest świetny materiał na reportaż jak prywatna stacja telewizyjna sprzyja piratom drogowym utrudniając policji dostęp do nagrań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  A nie mogą im dowalić za utrudnianie śledztwa?

 •  

  pokaż komentarz

  Jarek Kuźniar lubi to

  źródło: telewizjarepublika.pl

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna