•  

  pokaż komentarz

  Jak w kraju w którym podręczniki są "darmowe" ktoś pisze do nich program za państwowy hajs nie podpisując się imieniem i nazwiskiem pod tym może być branym za poważnie? Tak bardzo zj@?!ł że się wstydzi swojej pracy? Jak rząd może być tak zj@?!nym żeby iść na noże z fundacjami żeby dopuszczać się do tego żeby Polski wymiar sprawiedliwości wydawał werdykt na niekorzyść (co jest raczej oczywiste) rządu który reprezentuje nas obywateli.

  Za ten cały cyrk pewnie drobne bo drobne w skali budżetu(pewnie z kilkanaście tysięcy łącznie kosztów tego wszystkiego) płacimy my wszyscy.

  To jest zwyczajna żenada jak przeciętny Kowalski jak ja czy ty to czyta.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie to jest rozkosznie nieporadne babsko. Pisowskie elity nie powinny zarządzać nawet remizą.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Ale narodowi się podoba. Flaszkę przyniosą, pizzę postawią (500+, wiek emerytalny), tacy swojscy są i pobożni ale bez przesady - nasi ludzie. Że zamiast odpowiednika 3500 przy optymalnym wzroście za parę lat przeciętny pracownik będzie dostawał odpowiednik 2500, bo będzie mniej inwestycji (niestabilność prawa i brak zaufania do sądów zrobi swoje) i większe podatki (na emerytury choćby), a społeczeństwo gorzej wykształcone i mniej produktywne - to już zbyt abstrakcyjne i odległe.

   To właśnie odróżnia narody wielkie od małych - nie wielkie czyny, a roztropność na co dzień budują potęgę. Żadne #respectus nie jest potrzebne jeśli kraj ma siłę.

 •  

  pokaż komentarz

  Za ten cały cyrk w szkołach to ktoś powinien beknąć, miła być reforma a wyszło jak zwykle. Gnoje zmienili tyko nazwy z gimnazjum na podstawówka i już kuzwa reforma według nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: prawdziwe problemy dopiero się zbliżają -> "relokacja" nauczycieli z gimnazjum (np. nauczyciel mianowany z likwidowanego gimnazjum usuwa nauczyciela kontraktowego z podstawówki. Nikogo nic nie obchodzi- takie jest prawo), no i przede wszystkim podwójny rocznik do szkół średnich. Najbliższe dwa lata to będzie rzeźnia uczniów, szkół i nauczycieli. W dużych miastach brakuje kadry, szacuje się, że w Warszawie matematyków czy językowców może zabraknąć w co drugiej szkole.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @porBorewicz07: Gdy widzę to aroganckie babsko to mam odruch wymiotny...

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: Uwierz mi napatrzyłem się i wiem jak wyglądają wystarczy porównać Agnieszkę Holland, ona nie ukrywa że jest żydówką...

  •  

   pokaż komentarz

   @porBorewicz07: Uwagi Rady Języka Polskiego do projektu podstawy programowej z języka polskiego wyprodukowaej przez fachowców z MEN.

   Podsumowanie tej opinii:

   Przedstawiony do prekonsultacji projekt podstawy programowej jest niespójny, nielogiczny, z licznymi błędami, także natury językowej i terminologicznej. Wykazuje niekompetencje zespołu autorskiego, szczególnie jeśli chodzi o metodykę przedmiotową i psychologię rozwojową. Preferowana jest wiedza, a niedostosowanie jej zakresu do możliwości poznawczych uczniów spowoduje, że będzie przyswajana biernie i pamięciowo. Nastąpi powrót do „encyklopedyzmu”; twórcze, refleksyjne, krytyczne korzystanie z wiedzy będzie poza zasięgiem większości uczniów. Ponadto treści kształcenia są przestarzałe, oddają rzeczywistość kulturowo-komunikacyjną sprzed 50 lat. Lekcje języka polskiego zostaną oderwane od rzeczywistości, w której żyje współcześnie człowiek. Będą postrzegane jako skansen, co wpłynie negatywnie na postawy motywacyjne uczniów. Zaproponowany dokument wprowadzi chaos do edukacji polonistycznej, tym samym wymaga gruntownej zmiany, a przede wszystkim odwołania się do aktualnej wiedzy, w tym także (a może nawet przede wszystkim) z zakresu dydaktyki języka polskiego.

   Świadomi wagi wspomnianych wyżej kwestii ponawiamy gotowość do wnikliwej dyskusji – przynajmniej tak szerokiej i wnikliwej, jak ta towarzysząca dotychczasowym podstawom programowym. Obecna wersja programu nie może być bowiem nazywana podstawą programową i powinna zostać gruntownie zmieniona.

 •  

  pokaż komentarz

  Poczekają aż NSA zostanie zrepolonizowane i tyle. Właśnie po to się przejmuje sądownictwo żeby nie musieć się przejmować takimi rzeczami i rządzić sobie na luzie z wałkami które nie mają jak ujrzeć światła dziennego.