•  

  pokaż komentarz

  Każda złotówka przekazana na film o tej pedofilskiej sekcie to cegiełka dla budowy lepszej, świeckiej Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gurbanguly_Berdimuhamedow: skoro kościół nie potrafi sam sie oczyscić, trzeba mu pomóc.. ale obawiam się że to czyszczenie będzie przypominało spuszczenie wody w toalecie. Banda hipokrytów - nawet nie stosują sie do tego co głosza, tylko daj, daj ,daj.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: Dlatego trzeba tą sektę odessać od koryta, jakim jest budżet państwa. Nie dla konkordatu, nie dla religii w szkołach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gurbanguly_Berdimuhamedow Jeżeli to będzie ciągnęło za sobą odessanie wszystkich innych kościołów, wyznań, organizacji pozarządowych, instytucji kultury etc. to jestem za. Póki one otrzymują finansowanie z budżetu, to kościół katolicki jest również do tego jak najbardziej uprawniony.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: pedofilia w kosciele to ulamek procenta pedofilii w kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: Kto pomoze oczyscic srodowisko polityczne?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_zajac: najpierw wypadałoby oddać Kościołowi jego dobra, które zagrabili komuniści. Skoro określone środowiska nie widzą niczego złego w zwrocie własności Żydom to dlaczego mają problem ze zwrotem dóbr należących do Kościoła? Skoro spłacanie Żydów jest OK, to Kościoła również - albo wszystkich traktujemy równo, albo przyznajemy się do faworyzowania jednej z grup.

  •  

   pokaż komentarz

   @stoprocent: widzę że nie rozumiesz problemu - kraj poddaje obywateli świeckich pod sąd osadza, karze... kościół księżom pedofilom zmienia parafię i zero odpowiedzialności, kary... to jest problem. Bo to, że się zdarzają to .. tak już jest z ludźmi, że niektórzy są zwichrowani. Problem polega na tym że kościół nie potrafi ich karać z podniesioną głową, co sugeruje że osoby za to odpowiedzialne też są w to zamieszane. Tyle w tym temacie.. dotarło?

  •  

   pokaż komentarz

   @kobrys13: ciekawy pomysł, może zrobić zrzutkę na film oczyszczający środowisko polityczne, tylko kto go nakręci? Szczerze jeśli byłaby to apolityczna produkcja to sam stówkę dorzucam.

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG Chyba było coś takiego, jak komisja kościelna?

  •  

   pokaż komentarz

   @inver jeżeli ksiądz jest skazany przez sąd to odbywa karę, a nie jej unika poprzez przeniesienie jak sugerujesz

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG:

   najpierw wypadałoby oddać Kościołowi jego dobra, które zagrabili komuniści

   Najpierw wypadałoby zapytać czemu Kościół Katolicki posiada "dobra"? Hipokryzja aż się z nich wylewa, ale to temat na inną dyskusję.

   Bardzo się cieszę że księża i biskupi POWOLI przestają być świętymi krowami w tym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Queltas: wiesz kiedy? Kiedy wyjdzie na jaw co zrobił, do tego momentu jego przełożeni robią co mogą, żeby to ukryć i ludzi uciszyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: Pieprze to.. zna ktoś procedurę apostazji?

  •  

   pokaż komentarz

   @inver dopóki ktoś nie jest skazany prawomocnie i nie ma na to twardych dowodów to lepiej dla wszystkich jest gdy się nie ocenia przedwczesnie, zdarza się że ktoś zostaje bezpodstawnie oskarżony a jego życie jest już zrujnowane.

   (Nie bronię pedofilii bo powinni być karani z całą surowością, byłbym ostrożny z osadzaniem)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gurbanguly_Berdimuhamedow: Ja tam religię bardzo dobrze wspominam i wiele mnie oraz moich kolegów nauczyła mimo, że jesteśmy pseudo katolicy..

  •  

   pokaż komentarz

   @stoprocent: > pedofilia w kosciele to ulamek procenta pedofilii w kraju.

   Nawet nie o to chodzi. Pedofilia jest tak samo zła wszędzie, również w kościele. Moim zdaniem gość chce skorzystać z atmosfery ogólnonarodowej naparzanki i wyciągnąć kasę na swój gównoprojekt. W KK, jako instytucję o jasno określonym profilu etycznym, jest łatwo walić zarzucając hipokryzję przy dowolnym uchybieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gurbanguly_Berdimuhamedow: Jakbym ojca Rydzyka słyszał, tylko on mówi o cegiełkach na lepszą katolicką Polskę.
   Jak dla mnie jedno gówno

  •  

   pokaż komentarz

   najpierw wypadałoby oddać Kościołowi jego dobra, które zagrabili komuniści. Skoro określone środowiska nie widzą niczego złego w zwrocie własności Żydom to dlaczego mają problem ze zwrotem dóbr należących do Kościoła?

   @B0RG:

   1. Kościół katolicki jako JEDYNY odzyskał mnóstwo dóbr zrabowanych prze komunistów.

   Mówimy o np. dziesiątkach hektarów ziemi rolnej.

   Zwykli, nie kościelni właściciele ziemii i przedsiębiorstw nie mają szans na rekompensatę.

   Jakie określone środowiska chcą coś oddawać żydom? Serio - pokaż mi te wypowiedzi i postulaty...

   W chwili obecnej kk jest uprzywilejowany wobec państwa i ma wyszsza pozycję i większe prawa niż KAZDY OBYWATEL I KAZDA INNA ORGANIZACJA.

   Acha - nie uważam aby pedofilia była drzgoczacym problemem w polskim kosciele

  •  

   pokaż komentarz

   @vx77: @stoprocent:

   pedofilia w kosciele to ulamek procenta pedofilii w kraju.

   W takim razie wyjdzie to w dokumencie i będzie po temacie. Na chwilę obecną nie ma oficjalnych danych dokładnie pokazujących ile faktycznie jest przypadków pedofilii (oskarżeń i skazań z podziałem na zawody) ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gurbanguly_Berdimuhamedow: Murarze, rolnicy i ślusarze ... pedofilia w Polsce i na świecie.
   Aż 900 osób z 1468 osadzonych nie ma żadnego wyuczonego zawodu. Prawie 70 z nich było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego. http://sredniowieczny.pl/pedofilia-w-kosciele/

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero:

   1. Kościół katolicki jako JEDYNY odzyskał mnóstwo dóbr zrabowanych prze komunistów.
   Wszystkiego jednak nie odzyskał.

   Zwykli, nie kościelni właściciele ziemii i przedsiębiorstw nie mają szans na rekompensatę.
   A to ciekawe, Żydom nic nie oddano? + Moja babcia miała (w sumie jej ojciec) ziemię w Rawie Mazowieckiej - odzyskała a kościelną osobą nie jest. Można? Można.

   Generalnie chętnie zapoznam się z materiałem dowodowym, który potwierdzi twoją hipotezę jakoby osoby niekościelne, właściciele ziemscy nie mogli liczyć na rekompensatę/odzyskanie dóbr.

   Serio - pokaż mi te wypowiedzi i postulaty...
   No, jak to, jakie? Tu masz przykład o kogo chodzi. Możesz napisać maila z zapytaniem do autora ww, może ci odpisze :-D To do tej osoby winieneś kierować swoje zapytania.

   W chwili obecnej kk jest uprzywilejowany wobec państwa i ma wyszsza pozycję i większe prawa niż KAZDY OBYWATEL I KAZDA INNA ORGANIZACJA.
   A to ciekawe, chętnie zapoznam się z tymi przywilejami! Wskaż dokładnie, o które chodzi - skoro ty mnie prosiłeś o materiał dowodowy (z czego się wywiązałem) to teraz moja kolej ;) Udowodnij mi, że KK jest uprzywilejowany (i na czym te przywileje polegają + dlaczego czynią KK lepszym w stosunku do zwykłego obywatela) oraz że ma większe prawa niż każdy obywatel i inna organizacja. Czekam na rzetelny i obiektywny materiał dowodowy jednoznacznie wskazujący, że dowolny ksiądz ma większe uprawnienia/przywileje niż pierwszy lepszy "Nowak" czy "Kowalski".

   I żeby nie było - nie jestem zwolennikiem PiS czy Kościoła - jestem ateistą (ale nie gimbo-ateistą czy walczącym ateistą) i liberałem, Kościół nigdy mi nie przeszkadzał (ani razu nie weszli mi w paradę, ani razu mi nie przeszkadzali, ani razu nie poczułem się zagrożony tą instytucją, etc) co nie oznacza, że uważam iż oddzielenie wiary od władzy za zły pomysł.

   A teraz czekam na twoją odpowiedź, ale przede wszystkim na materiały źródłowe, rzetelne i obiektywne argumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie wyjdzie to w dokumencie i będzie po temacie. Na chwilę obecną nie ma oficjalnych danych dokładnie pokazujących ile faktycznie jest przypadków pedofilii (oskarżeń i skazań z podziałem na zawody)

   @lonegamedev:

   Jakieś dane są. Np. to http://www.bibula.com/?p=72160 pokazuje że zjawisko istnieje, ale księża nie są główną grupą pedofilów, a raczej marginalną. Ale jak tylko można Kościołowi przyłożyć, to dlaczego tego nie zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   najpierw wypadałoby oddać Kościołowi jego dobra, które zagrabili komuniści.

   @B0RG: Czyli konkretnie co? Bo obecnie KK jest największym posiadaczem ziemskim w Polsce. Co, konkretnie, "zagrabili komuniści" i nie zostalo przez 30 lat zwrócone? I czy aby na pewno w interesie Polski jest dalsze tuczenie KK?

   Uprzejmie też informuję, że "komuniści" hojną ręką przekazali KK własność kościołów protestanckich na tzw Ziemiach Odzyskanych, ale o tym ciiisza... Nic się nie mówi.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Na chwilę obecną nie ma oficjalnych danych dokładnie pokazujących ile faktycznie jest przypadków pedofilii (oskarżeń i skazań z podziałem na zawody)

   @lonegamedev: Jest rejestr pedofilów i są dane na temat księży. Wystarczy wklepać w google: pedofilia wśród polskich księży.

   Do tego są takie statystyki więc skąd masz wiedzę, że nie ma oficjalnych danych?

   Kim są polscy pedofile? Wcale nie księżmi czy nauczycielami. To częściej... murarze i rolnicy

   http://natemat.pl/85477,kim-sa-polscy-pedofile-okazuje-sie-ze-nie-ksiezmi-ani-nauczycielami

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: Może najpierw wypadałoby znać odpowiedź na pytanie jak kościół w ogóle wszedł w posiadanie tych ogromnych majątków, a dopiero potem rozważać czy należy im się jakikolwiek zwrot.

  •  

   pokaż komentarz

   @flop_like_a_fish: Według raportu Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościoła katolickiego dotyczy obecnie 0,03 proc. przypadków pedofilii w tym kraju (czyli trzy na 10 tys.). Z kolei w Niemczech na 210 tys. odnotowanych nadużyć wobec małoletnich w latach 1995-2010 z Kościołem miało związek 94 (0,04 proc.).

  •  

   pokaż komentarz

   @Jbl33:

   Może najpierw wypadałoby znać odpowiedź na pytanie jak kościół w ogóle wszedł w posiadanie tych ogromnych majątków, a dopiero potem rozważać czy należy im się jakikolwiek zwrot.
   Zatem może wypadałoby sprawdzić czy Żydzi, którzy dziś chcą odzyskać "swoje" mienie, weszli w jego posiadanie w sposób legalny - a nie, sorry, to byłby antysemityzm ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile się orientuję, ziemie nadawali właściciele ziemscy, którzy chcieli w ten sposób np. przypodobać się władzy kościelnej. Ich ziemia? Ich. Mogli rozdać? Mogli - to w czym problem? + Dlaczego przy okazji zwrotu majątku KK nie podejmuje się kwestii zwrotu majątku należącego do Żydów? Dlaczego jest tak, że znakomita większość ludzi przeciwnych KK nie widzi niczego zdrożnego w zwracaniu pożydowskich majątków. Jak nazwać takie zachowanie, hm?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jbl33: ile ci płacą od wpisu? Coraz leniwsi się robicie, nie dość że zielone konto to jeszcze argumentacja typu "inni gwałcą więcej dzieci niż my". Słabe to.

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystkiego jednak nie odzyskał.

   @B0RG:

   Ale odzyskał o rzędy wielkości więcej niż inni.

   A to ciekawe, Żydom nic nie oddano?
   Nie wiem co masz z tymi Żydami. Żydom zasadniczo nie oddano bo żydzi nie żyli.

   W 1944 była reforma rolna, która ograbiła z majątków ziemskich wszystkich którzy mieli więcej niż 50/100ha.
   Rekompensata którą otrzymali(renta ziemska) to był żart, więc była to grabież.

   Słyszałeś aby posiadacze ziemscy z IIRP odzyskali majątki zagrabione przez komunistów?
   To jest 3,5 MILIONA ha, które prawowici właściciele UTRACILI.

   W 1946 komuniści zagrabili wszystkie przedsiębiorstwa zatrudniające więcej niż 50 pracowników na zmianę.
   i tutaj nie można mówić o uczciwej rekompensacie.

   Słyszałeś aby i to oddano jak majątek kościołowi?
   Tutaj przypomnę sprawę spółki Giesche, głośnią w pewnym czasie. Jedna trzecia Katowic była przed wojną jej własnością - i tak jak komisja majątkowa oddawała ziemię kościołowi tak i powinna oddać Giesche.
   I takich firm i spółek prywatnych które komuniści zagarnęli były tysiące.

   moja Babcia
   Ile ziemii i kiedy babcia straciła?

   Czekam na rzetelny i obiektywny materiał dowodowy jednoznacznie wskazujący, że dowolny ksiądz ma większe uprawnienia/przywileje niż pierwszy lepszy "Nowak" czy "Kowalski".

   Nie ksiądz, tylko kościół katolicki jako związek wyznaniowy - podmiot prawny.
   Pierwszy przykład z najnowszej historii.

   W wyniku zmian w prawie JA nie mogę kupić ziemi rolnej, Kościół katolicki może.
   I to wystarczy. Bezpośrednia nierówność wobec prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @vx77: @4x80:

   Po pierwsze mowa o skazaniach,
   po drugie nie ma dokładnych liczb,

   po trzecie należy uwzględnić wielkość grupy, by efektywnie zmierzyć, czy jest w niej nadreprezentacja.

   Mechaników jest wielokrotnie więcej niż księży - więc naturalnie w liczbach bezwzględnych będzie więcej mechaników pedofilów.

   Co nie zmienia faktu, że ksiądz ma stały kontakt z wieloma dziećmi i wykonuje zawód zaufania społecznego - a mechanik nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: kościół swoje "dobra" zdobył dzięki wyzyskowi i niewolniczej pracy (chociażby dziesięcina).

   Nic im się nie należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: No szkoda, że nie przeczytałeś tego artykułu (mowa o raporcie), a nawet pomijam fakt, że sam nie poszukałeś w sieci. No ma co sobie zawracać gitary takimi rozmówcami. No i te minusiki zamiast argumentów.

   Więc są takie dane i specjalnie linkowałem do parówek. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @vx77: 100% racji, to tylko potwierdza jakimi parszywymi sa ci ludzie, bo dziennikarzem tego nazwac nie mozna.

  •  

   pokaż komentarz

   @4x80: Znam ten artykuł od wielu lat, nie zawiera on informacji o których pisałem - a to co zawiera jest wątpliwe, no chyba że potrafisz mi powiedzieć ile to jest "pojedyncze przypadki" na 100 osób.

  •  

   pokaż komentarz

   @DobrzeNaoliwioneLozysko:
   Tak samo USA zbudowały swoje państwo - na wyzysku i niewolniczej pracy. I co, ganiasz teraz prezydenta światowej potęgi o to, żeby oddał Indianom (natywnym mieszkańcom) ich ziemię? Protestujesz p-wko tej niesprawiedliwości? Można rozpatrywać wiele zdarzeń z przeszłości i oceniać je pod kątem dzisiejszych wymogów prawnych czy moralnych - tylko czy będzie to uzasadnione? Nie.

   Nic im się nie należy.
   Skoro tak to Żydom również guzik się należy - na tej samej zasadzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Poczytaj sobie co należało przed 2WŚ do Kościoła.

   @B0RG: Zadalam konkretne pytanie: co "zagrabili komuniści" Kościołowi i nie zostało zwrócone? Zero odpowiedzi, tylko bełkot o "pieprzonych komuchach". I oczywiście Żydach, a jakże.

   Piszę też o konkretnych majętnościach, które "komuniści" przekazali (z niejakim naruszeniem prawa, mam wrażenie) KK, a mianowicie włąsność kościołów protestanckich na Ziemiach Zachodnich oraz w Prusach Wschodnich. W odpowiedzi więcej bełkotu.

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwsze mowa o skazaniach

   No to chyba jasne. Nie skłonności są ścigane, a czyny pedofilskie.

   @lonegamedev:

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero:

   Ale odzyskał o rzędy wielkości więcej niż inni.
   Udowodnij proszę - na razie to są tylko twoje subiektywne opinie niepoparte żadnymi dowodami. Ja też mógłbym sobie wyssać z palca takie rzeczy, ale jestem obiektywny i tego nie robię.

   Nie wiem co masz z tymi Żydami. Żydom zasadniczo nie oddano bo żydzi nie żyli.
   Jasne, nic im nie oddano a i oni sami o żadne zwroty nie wnoszą, nie obrażają przy okazji Polski rzucając jakieś chore oskarżenia.

   W 1944 była reforma rolna, która ograbiła z majątków ziemskich wszystkich którzy mieli więcej niż 50/100ha.
   Rekompensata którą otrzymali(renta ziemska) to był żart, więc była to grabież.
   Dokładnie, przyszły czerwone k?@#y i kradły wszystko w imię tak zwanej sprawiedliwości ludowej.

   Słyszałeś aby posiadacze ziemscy z IIRP odzyskali majątki zagrabione przez komunistów?
   To jest 3,5 MILIONA ha, które prawowici właściciele UTRACILI.
   Tak, np. rodzina Grocholskich. Przykładów jest znacznie więcej.

   W 1946 komuniści zagrabili wszystkie przedsiębiorstwa zatrudniające więcej niż 50 pracowników na zmianę.
   i tutaj nie można mówić o uczciwej rekompensacie.
   Zgadzam się - dlatego obowiązek zadośćuczynienia winien ciążyć na czerwonych k?@#ach - płatnych zdrajcach, pachołkach Rosji oraz spadkobiercy nazistowskiego związku sowieckiego - Rosji. Dlaczego Żydzi wolą "walczyć" o swoje w Polsce a nie Rosji jest chyba oczywiste. To nie Polska odpowiada za sowiecki terror po 45 aż do 90, tylko właśnie czerwone kurwiska.

   Tutaj przypomnę sprawę spółki Giesche,
   To ta sama spółka, której członkowie zostali zatrzymani przez ABW (wyłudzenie)? Hm?

   Ile ziemii i kiedy babcia straciła?
   Ziemia należała do ojca mojej baci, utracił ją na rzecz czerwonych k??!? z nazistowskiego związku sowieckiego oraz ich pomagierów, zdrajców aka ordynarnej prosowieckiej swołoczy. Ile tego było - nie pamiętam.

   Nie ksiądz, tylko kościół katolicki jako związek wyznaniowy - podmiot prawny.
   Pierwszy przykład z najnowszej historii.
   Spoko, przykład z ziemią dobry - ale to tylko jedna rzecz! Owszem, zgadzam się, nie powinno tak być, koniec kropka, tu nie ma dyskusji, ale żeby KK miał przytłaczające przywileje? No, chyba jednak nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth:

   Zadalam konkretne pytanie: co "zagrabili komuniści" Kościołowi i nie zostało zwrócone?
   A proszę bardzo, Tomaszów Mazowiecki, własność KK przy ul. Antoniego, nie zwrócona do dnia dzisiejszego (na terenie był komisariat milicji). Przykładów mógłbym znaleźć więcej, ale myślę, że tej jeden wystarczy.

   Piszę też o konkretnych majętnościach, które "komuniści" przekazali (z niejakim naruszeniem prawa, mam wrażenie) KK, a mianowicie włąsność kościołów protestanckich na Ziemiach Zachodnich oraz w Prusach Wschodnich. W odpowiedzi więcej bełkotu.
   Tak, komuniści zrobili to w dobrej wierze. Niech Ewangelicy dochodzą swoich praw w Rosji - to sowieccy naziści napadli na Polskę do spółki z naziolami z Niemiec, to te dwa państwa (ich dzisiejsi spadkobiercy) odpowiadają za terror w latach 1939-1990.

   A odpowiedzi na moje pytania brak :D Nawet zdawkowo! To doskonale świadczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: Czyli się zgadzamy.
   Komuniści ograbili
   - kościół.
   - posiadaczy ziemskich
   - przedsiębiorców.
   - posiadaczy budynków i ziemii w warszawie.

   Z tej grupy ziemię odzyskał - 70 tys ha, wyłącznie kościół, oraz częściowo posiadacze budynków w warszawie.

   A co do Żydów.
   Im komuniści nie mogli zabrać zbyt wiele - bo nie było komu zabierać. Niemcy byli bardzo skrupulatni w mordowaniu żydowskich obywateli Polski.

   Czy przedwojenna żydowska populacja (Warszawy nie liczymy - powstania), Białegostoku, łodzi, lublina, krakowa straciłam majątek przez komunistyczną antyżydowską grabież? No nieszczególnie, bo tej ludności po prostu już NIE BYŁO. Ci co ocaleli z Shoah w sporej części wyjechali/uciekli/nie wrócili, bez oglądania się na majątek.

   Kwestia majątku który po nich pozostał jest ZUPEŁNIE odmienną kwestią od tego co komuniści zrabowali polskim obywatelom po wojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   No to chyba jasne. Nie skłonności są ścigane, a czyny pedofilskie.

   @vx77: Jasne, to jest że kościół pomaga księżom oskarżonym o pedofilię ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   Polecam, historię Gerald'a Ridsdale'a - ojczulka pedofila, który był przez ponad 30 lat przenoszony z parafii na parafię.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Kościół pomaga różnym ludziom. Służby są od ścigania przestępców, sądy od karania. Jak masz dowody na przestępstwo, to zgłoś je gdzie należy. Jeśli nie masz, to Twoje wypowiedzi są pomówieniami.

  •  

   pokaż komentarz

   @vx77: Ale zanim odpowiesz, to sobie poczytaj o tej sprawie. Typ jest skazany, a przy okazji komisji śledczej wyszło że kościół aktywnie i z premedytacją chronił pedofila i szkalował ofiary.

   No ale skoro uważasz, że kościół ma prawo chronić pedofili - to tylko udowadnia potrzeba filmu, o którym mowa w znalezisku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Gerald'a Ridsdale

   @lonegamedev: To ma być film o kościele w Australii? bo zrozumiałem że w PL. Gdzie ja napisałem o chronieniu pedofilów?

  •  

   pokaż komentarz

   Pierwszy przykład z najnowszej historii. Spoko, przykład z ziemią dobry - ale to tylko jedna rzecz!

   @B0RG: A pamiętasz jak w latach '90 księża ściągali auta bez cła? A wiesz jakie są zryczałtowane stawki podatkowe dla duchownych?

  •  

   pokaż komentarz

   @vx77:

   To ma być film o kościele w Australii?

   A to jest jakiś inny kościół, czy też rzymskokatolicki? Skoro dana organizacja robi rzeczy niemoralne w jednym miejscu, to możliwe że robi też w innym.

   Chyba byś nie zakładał że al-qaeda w jednym miejscu będzie się wysadzać, a w drugim prowadzić działalność filantropijną?

   Trzeba to sprawdzić i tyle.

   Gdzie ja napisałem o chronieniu pedofilów?

   O tutaj, twierdzisz że kościół ma wywalone czy pomaga pedofilowi czy mordercy:

   Kościół pomaga różnym ludziom.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: Po pierwsze procent gwałtów czy molestowań dzieci w kościele katolickim, nie wychodzi poza średnią statystyczną i jest mniejszy niż w wielu innych grupach, np. wśród nauczycieli. Po drugie co do przeniesień. To chyba dobrze, że zanim sąd wyda wyrok, to przełożeni księdza (chociaż wcale nie muszą) izolują go od potencjalnej/domniemanej ofiary i przenoszą do innej parafii. Co w tym niby złego? Czego oczekujesz? Od wyroków i karania jest sąd, a nie inni księża.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szykotym87 Oj nie prawda. Ilość homoseksualnej pedofilii jest wyższa, jednak nie chodzi o ilość, ale ukrywanie tego. Poza tym ksiądz jest osobą zaufania publicznego. Nadużycie zaufania jest nagminne. Inna sprawa że to nie są nigdy dziewczynki bo masa księży to po prostu homoseksualiści. Ukrywanie takiego pedofila nie jest ok w sytuacji kiedy powinien siedzieć w areszcie. Zasłanianie się prawem kanonicznym jest bezczelne, do pudła drania i koniec tematu. Gdyby ksiądz dobierał się do mojego dziecka, momentalnie zostałby eunuchem, bez względu na cenę.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver:

   Oj nie prawda. Ilość homoseksualnej pedofilii jest wyższa, jednak nie chodzi o ilość, ale ukrywanie tego. Poza tym ksiądz jest osobą zaufania publicznego. Nadużycie zaufania jest nagminne. Inna sprawa że to nie są nigdy dziewczynki bo masa księży to po prostu homoseksualiści.

   Bzdura! Po pierwsze, nikt nie rozdziela w statystykach molestowań i gwałtów, na homoseksualne i heteroseksualne. Poza tym to nie ma znaczenia. Gwałt na dziecku, to gwałt na dziecku, nie ważne czy to chłopczyk czy dziewczynka. Po drugie, podaj skąd wziąłeś te informacje? Piszesz, że nie chodzi o ilość dokonanych czynów, ale domniemanych - "ukrytych". Skoro są ukryte, to jak je policzyłeś i w jaki sposób te nieistniejące zdarzenia są ważniejsze od tych prawdziwych, wykrytych?

   Ukrywanie takiego pedofila nie jest ok w sytuacji kiedy powinien siedzieć w areszcie. Zasłanianie się prawem kanonicznym jest bezczelne, do pudła drania i koniec tematu. Gdyby ksiądz dobierał się do mojego dziecka, momentalnie zostałby eunuchem, bez względu na cenę.

   Zwykły słowotok i gra na emocjach niezwiązana z tematem. Nie odnosisz się do tego, co napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Nie widzisz różnicy pomiędzy 'pomaganiem ludziom' a 'chronieniem pedofilów'. KK pomaga różnym ludziom, w tym przestępcom, na różny sposób.

   > kościół ... al-qaeda

   W oparach absurdu... Może jeszcze miał paszport Polsatu i wtedy wszyscy widzowie P. są podejrzani.

   > Gerald Ridsdale

   Posadzili, go i tak ma być. Jeśli chronił go biskup, to też powinni go posadzić. Natomiast przenoszenie winy, czy podejrzeń na innych ludzi jest nielogiczne i bezpodstawne. Ty krytykujesz Kościół, tak robili również komuniści, czy to oznacza że jesteś takim samy sku*wysynem jak Stalin? - wg. Twojej logiki: możliwe że tak i należy przeprowadzić śledztwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szykotym87 to Ty zacząłeś powoływać się na dane statystyczne których nie masz. Podejrzewam że masz jakiś związek z kościołem, albo nawet jesteś księdzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: Tak tak, jestem księdzem. Siedzę teraz w Watykanie, w podziemiach tajnych archiwów i Papież dyktuje mi co mam pisać xD Odstaw teorie spiskowe bo ci nie służą.
   To w ogóle jest śmieszne, bo jestem ateistą. Co to ma w ogóle do tego?
   Poza tym, ciągle unikasz odpowiedzi i nie odnosisz się do tego co napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @vx77:

   Nie widzisz różnicy pomiędzy 'pomaganiem ludziom' a 'chronieniem pedofilów'.

   Ja widzę, ale na tym przykładzie mam wrażenie że kościół nie bardzo.

   KK pomaga różnym ludziom, w tym przestępcom, na różny sposób.

   Na przykład pomagając uniknąć odpowiedzialności karnej.

   W oparach absurdu... Może jeszcze miał paszport Polsatu i wtedy wszyscy widzowie P. są podejrzani.

   No wiadomo, przynależność religijna nie ma znaczenia. No chyba, że śniady się wysadzi - to wtedy tak (。◕‿‿◕。)

   Natomiast przenoszenie winy, czy podejrzeń na innych ludzi jest nielogiczne i bezpodstawne.

   Jakie przenoszenie winy? Mówimy o nakręceniu dokumentalnego filmu na temat pewnego zjawiska.

  •  

   pokaż komentarz

   No wiadomo, przynależność religijna nie ma znaczenia. No chyba, że śniady się wysadzi - to wtedy tak

   No właśnie odwrotnie - o przypadku pedofilii wśród księży pisze się w prawe wszystkich mediach i to możliwie często, a śniada ciężarówka sama wjeżdża w tłum bez podania choćby imienia, bo wyszłoby że Ahmed

   @lonegamedev:

  •  

   pokaż komentarz

   pedofilia w kosciele to ulamek procenta pedofilii w kraju

   @stoprocent: całe szczęście, wyobrażasz sobie ile roboty mieliby papieże, żeby tyle tego poukrywać?

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro zbiera kasę to znaczy że TVN nie jest zainteresowane produkcją i jej nie finansuje.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy Żydzi mają aż taki problem z pedofilią w swoim kościele? Chronią przestępców w Izraelu, i jeszcze filmy o tym kręcą, dziwna nacja,

 •  
  l.....3

  -4

  pokaż komentarz

  Na tak zwanych świadków TVNu tak? Lol. To teraz trzeba robić zrzutkę na dziennikarstwo śledcze ... co za stacją :P

 •  
  W...............k

  -29

  pokaż komentarz

  Jako katolik moje odczucia są takie: gdyby ten dokument miał wyśledzić pedofilów w KK i ujawnić ich działania, pomagając w schwytaniu to jestem za całym sobą i chętnie dorzucę się do realizacji tego dzieła. Pedofile i ci co ich kryją niszczą dzieci i KK i trzeba ich tępić bez dyskusji.
  Natomiast znając realia TVNowskie, skąd wywodzi się autor, to dokument ten pokaże i ośmieszy KK lub pokaże "całą prawdę, całą dobę", że praktyki pedofilskie są tu normą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wesoly_Kartofelek: Sekielski to moim zdaniem jeden z bardziej przyzwoitych dziennikarzy na polskiej scenie. To, że przez jakiś czas pracował dla TVNu ma skreślać go na całe życie ? Przepraszam bardzo ale ten argument jest bardzo słaby. Sekielski ostatnio jako chyba jedyny zwrócił uwagę na problem wykańczającego traktowania Stonogi w aresztach. Nie jestem sympatykiem Stonogi, ale tam ewidentnie dzieje się coś złego i Sekielski zwraca na to uwagę. Samodzielnie, nie z kamerami TVN, niezależnie jako po prostu porządny obywatel. Zajmował się też wieloma "niedotykalnymi" sprawami już kiedy by nie był reporterem TVN. Jeden z lepszych dziennikarzy śledczych.
   Jeśli chodzi o jego film o pedofilii, to bardzo dobrze, że tego dotyka, bo nikt inny nie chce. I tu nie chodzi tylko o pedofilię, ale o fakt stosowania taryfy ulgowej dla duchownych przy popełnianiu mniejszych lub większych niegodziwości. Skoro KK sam nie ma woli na oczyszczenie własnego środowiska to na szczęście ktoś się znalazł. Dziwi mnie tylko, że na tyle szczekania przeciwników KK nie może uzbierać w sumie śmiesznej kwoty jak na takie przedsięwzięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   znając realia TVNowskie

   @Wesoly_Kartofelek: skąd je znasz? Z rządowej propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   To, że przez jakiś czas pracował dla TVNu ma skreślać go na całe życie

   @the_michael: #psychoprawica nie wybacza, zwłaszcza tym, którzy jako pierwsi zostali obnażeni jako członkowie UKŁADU - patrz występ Kurskiego w "Teraz My".