•  

  pokaż komentarz

  Jak zawsze tyle jest tych problemów, ale napiszę to co zawsze, niepopularną opinię, kobiety się organizują i walczą o swoje prawa, mężczyźni głównie biadolą w internetach lub popełniają samobóje. Nieliczni samotni ojcowie trochę protestują. To jak ma być lepiej? Kto ma za mężczyzn walczyć jak nie oni sami? Myślę, że wiele kobiet by się przyłączyło bo też widzi te problemy ale nikogo w tym nie wyręczą. Drą japy obecnie nawiedzone feministki, porąbańcy składają projekty obywatelskie o zakaz aborcji, to mogą i mężczyźni coś tworzyć. I nie mówcie, że to trudne, że się będą śmiali, wyszydzali, nikt nie posłucha, bo historia walki kobiet o równe prawa pokazuje, że taka walka nigdy nie jest łatwa, często niebezpieczna i nikt po główce od początku nie głaszcze. Czekam na liczne minusy.

  •  

   pokaż komentarz

   Kto ma za mężczyzn walczyć jak nie oni sami?

   @sokotra: Jak cię któraś bezpodstawnie oskarży o gwałt to cienko będziesz śpiewać. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: ja często mówię o dyskryminacji mężczyzn ale to dla innych zawsze jest śmieszne

  •  
   j......o

   +367

   pokaż komentarz

   @sokotra: A czytałeś artykuł? Nie mają jak walczyć, bo prawo jest przeciwko nim. Już ten jeden pierwszy krok do przodu to byłyby obowiązkowe testy DNA na ojcostwo. Nawet gdyby nawet i nie obowiązkowe i były w pełni płatne ... to chociaż wykonywane na życzenie ojca bez względu na brak zgody matki.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamasoto: prawo i przyzwyczajenie... my jesteśmy by walczyć i w milczeniu cierpieć...

  •  

   pokaż komentarz

   byłyby obowiązkowe testy DNA na ojcostwo

   @jamasoto: No konieczne jest wprowadzenie jednej z dwóch zmian
   albo obowiązkowe testy DNA na ojcostwo
   albo zlikwidowanie terminu do zaprzeczenia ojcostwa i wprowadzenie zasady, że uchylanie się przed takim testem przez stronę pozwaną powoduje orzeczenie na temat ojcostwa według intencji strony pozywającej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Ewolucja nam nie sprzyja, społeczeństwa wszędzie wykształciły litość dla cierpiącej kobiety ponieważ są one słabsze i cenniejsze dla ogółu, co feministki sprytnie wykorzystują w walce o tzw. "równouprawnienie", natomiast cierpiący facet, który na swoim cierpieniu będzie próbował przewalczyć jakiekolwiek postulaty wzbudza tylko pogardę swoich konkurentów (i kobiet) bo jest jedynie łatwo zastąpialnym trybikiem

  •  

   pokaż komentarz

   to chociaż wykonywane na życzenie ojca bez względu na brak zgody matki.

   @jamasoto: Dokładnie, bardzo prosta zmiana, a jakoś dziwnym trafem nikt się tym nie zajął.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra no właśnie ta walka kobiet jest jedną z przyczyn tejże dyskryminacji. Taka walka nie powinna mieć miejsca, gdyż wymusza nierówne traktowanie płci. Ogólnie w prawie powinien być zakaz wyszczególniania jakichkolwiek grup na podstawie płci, tylko tak można osiągnąć dosłowne równouprawnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamasoto: Dupa a nie dyskriminacja. To jest robiobe celowo,aby państwo nie musiało płacić alimentów na samotne mamusie.
   Tak,wiem,że istnieje coś takiego jak fundusz alimentacyjny,ale państwo zawsze w jakiś sposób dłużnika ścignie i z niego coś zedrze.

  •  
   Czarzy

   +69

   pokaż komentarz

   @sokotra: zachód się budzi i zaczyna z tym walczyć, grupy Men's rights, TRP itp próbują uświadamiać ludzi, niestety w Polsce jak zawsze jesteśmy 100 lat za murzynami bo to naród męczenników, facet to ma być facet a nie p%#?a w ogóle co wy płaczecie rurkowcy heh xD

   Idź napisać coś o TRP to zostaniesz zwyzywany od stulei, mizoginów i przegrywów (co jest trochę w sumie winą przegrywów robiących sobie bekę z żargonu takiego jak Chad itp). Idź napisać pod wpisem jakiejś różowej coś nieprzychylnego zleci się stado rycerzyków. Niestety trochę wody upłynie zanim zaczniemy organizować jakieś męskie ruchy w celu obrony przed radykalnym feminizmem płynącym z wszystkich stron. Dlatego większość facetów po prostu sobie odpuszcza, ja dawno sobie odpuściłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamasoto: Obowiązkowe testy na ojcostwo to przesada. Po co zmuszać ludzi do robienia czegoś czego być może nie chcą lub nie potrzebują? Wystarczyłoby żeby testy mogły być wykonane bez zgody matki, plus żeby tego typu dowód pozwalał na zaprzeczenie ojcostwa nawet gdy dziecko jest już starsze. To jak jest to zorganizowane w tej chwili jest chore. Facet ma pół roku na zaprzeczenie ojcostwa i przy okazji nie może nic zrobić bez zgody kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   kobiety się organizują i walczą o swoje prawa

   @sokotra: organizują się tak samo jak mężczyźni.
   Różnica jest taka, że dysponują mediami, nawet nie jako właściciele, ale szefowie redakcji. A najazd na mężczyzn się sprzedaje (alimenciarze, damscy bokserzy). To przesłania stan rzeczywisty.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Może i się nie organizują (bo jesteśmy leniwi :D) ale jak już się zorganizujemy to będzie jak w "Opowieść podręcznej". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Po co zmuszać ludzi do robienia czegoś czego być może nie chcą lub nie potrzebują?

   @Amayor:
   Taka jest chyba główna idea zmuszania? Jak wszyscy chcą to zmuszanie nie ma sensu.
   Wielu ludzi nie chce jeździć w pasach, ale raczej zgodzimy się, ze zmuszanie ich do tego jest zasadne. A ten system o którym mowa albo będzie odgórny, albo będzie nieskuteczny. Ma swoje niewątpliwe wady, ale narzucenie odgórne ustawowe ma zaletę pewności - bedzie zrobione, będzie wynik, informacja będzie jawna i podbita pieczątką państwowego urzędnika. No i jak dla mnie odgórne badanie jest bardziej moralne niż badanie za plecami, bez konieczności zgody matki.
   I to nawet nie tylko pod kątem wierności, zyjemy w czasach gdzie do medycyny coraz bardziej wchodzą badania genetyczne. Dla nich nieco lepiej, jak badany jest prawdziwy ojciec dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   N...r via Android

   +50

   pokaż komentarz

   @Amayor bo mężczyznie mogłoby nawet do głowy nie przyjść, że dziecko nie jest jego, a zostałby zrobiony w ojcostwo na lata. Ja nic przeciwko nie mam, wręcz popieram. Rozumiem jednak, że kobieta mogłaby się poczuć z góry brana za kogoś, kto zdradza po kątach, więc takie testy wykluczałyby również potencjalne choroby genetyczne. Ile to zrobić w szpitalu coś takiego, bo zgadzam się, to chore, że mężczyzna ma dosłownie związane ręce w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Nie bardzo rozumiem w jaki sposób zmuszanie do testów na ojcostwo jest zasadne? Nie bardzo widzę sens wykładania na to państwowej kasy. Jak dla mnie wystarczyłoby żeby ojciec w momencie porodu mógł zgłosić że chce aby takie testy zostały wykonane. Nie rozumiem po co tutaj w ogóle musi być wyrażana zgoda matki. Co najwyżej matka powinna być informowana że takie badania zostały przeprowadzone.
   Po prostu nie widzę sensu w wywalaniu kasy na to niczym na badanie przesiewowe. Może gdybyśmy byli super bogatym krajem to i owszem. Ale niestety nie jesteśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   bo mężczyznie mogłoby nawet do głowy nie przyjść, że dziecko nie jest jego, a zostałby zrobiony w ojcostwo na lata.

   @Nidor: To prawda. Ale jeśli ktoś da się oszukać, to trudno. Państwo nie zabezpiecza nas przed wieloma innymi rodzajami oszustw, więc czemu miałoby przed tym? W tej chwili jest to patologia, bo państwo nie tyle nie zabezpiecza mężczyzn, co nawet nie pozwala im się przed takim oszustwem zabieczyć. Ale moim zdaniem jeśli ktoś chce zawierzyć partnerce i podjąć takie ryzyko, to jego sprawa. Państwo nie powinno nas prowadzić za rączkę. A już zwłaszcza nie kiedy musi na to wyłożyć kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra podpisałabym się pod walka szczególnie ojców obiema rękami. To, co wyprawia się w polskich sądach rodzinnych wola o pomstę do nieba. Mam kontakt z dużą ilością dzieci z rozbitych rodzin, także z ich rodzicami i niestety w sytuacji konfliktowej to zazwyczaj matki zachowują się irracjonalnie. Postrzeganie ojca jako gorszego rodzica musi się skończyć. Dodatkowo zbyt krótki okres zaprzeczenia ojcostwa i obowiązkowa zgoda matki na badania genetyczne. Jest to chore.

  •  
   5...........a via Android

   -15

   pokaż komentarz

   @sokotra @sokotra to nie kobiety sie organizuja naiwniaku
   To tak nie dziala
   Neomarksisci sie organizja a femizizm to byla poniekad zawsze odnoga marksizmu czy to klasycznego czy neo z tzw szkoly frankfurckiej.
   Marksisci szukali proletariatu w robolach. Neomarksisci szukaja w kobietach pod postacia ruchow feministycznych oraz w tzw mniejszosciach wszelakich czyli wszystko co jest odchylem od normy spolecznejn dla neomarksisty jest potencjalnym proletariatem _czytaj lgbtreqwwe czy mniejszosci etniczne. Laduja tam kupe kasy odgornieb to nie sa zadne oddolne spontaniczne organizacje

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: muzułmanie jakoś nie mają tego typu problemów, więc może by tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie bardzo rozumiem w jaki sposób zmuszanie do testów na ojcostwo jest zasadne?

   @Amayor: obowiązkowe testy tworzą sytuację binarną: zaraz po porodzie określane jest pokrewieństwo. Jeżeli byłaby to opcja rozciągnięta w czasie, tzn. np. po 12 latach ojciec dowiaduje się, że nie jest ojcem, mogłoby to doprowadzić do wielu, trudnych do rozstrzygnięcia sytuacji np. zasadności wystąpienia o zwrot kosztów łożonych na wychowanie nie swojego dziecka, ulg podatkowych, dziedziczenia itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amayor:
   Podaję przykładową rozmowę w proponowanym przez Ciebie scenariuszu:

   - Kochanie, chcę zrobić/zrobiłem test na ojcostwo naszego dziecka
   - Wyp##%?%#aj stąd i nie chcę cie więcej widzieć. Nie ufasz mi, mamusia miała rację, to był błąd że się z tobą ożeniłam.


   Dlatego też wg mnie w takiej sprawie wola faceta też musi być ograniczona - bo jak będzie miał wolną wolę, to za wybór zostanie oceniony i rozliczony (tak jak ta wolna wola działa w rozumieniu religii - możesz robić co chcesz, ale jak zrobisz źle ,masz przej!?@ne :P
   Argument z kasą rozumiem, to jedna z wad tego rozwiązania - jestem ich świadomy. Aczkolwiek z rozwojem nauki i technologii cena będzie się zmniejszać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Cóż, nikt nie każe się żenić z tego typu kobietami. Ja sama mojemu mężowi zaproponowałam testy na ojcostwo i moim zdaniem każda normalna kobieta powinna to zrobić.
   Plus w normalnym święcie kobieta nie byłaby taka skora to rozwodu, jeśli rozwód oznaczałoby możliwość straty dziecka/opiekę łączoną.
   Nie próbujmy wad naszego systemu sądownictwa rozwiązywać poprzez obowiązkowe badania na ojcostwo, bo to rozwiązuje tylko niewielka część problemów. Nie poprawi to sytuacji mężczyzn gdzie kobieta może odejść z byle gówno powodu (typu chęć zrobienia badań na ojcostwo, czy chęć kupienia play station) i praktycznie pozbawić ojca kontaktu z dzieckiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiPiesDingo: Tutaj masz rację. Zastanawiam się jak by to wyglądało z ekonomicznego punktu widzenia: który że scenariuszy generuje większe koszty dla państwa i czy ta różnica jest duża. Bo z jednej strony mamy koszty badania wszystkich jak leci, z drugiej strony koszty pojedynczych spraw sądowych. Jeśli koszty są podobne, to przyznaję, że obowiązkowe testy mogłyby być lepszym rozwiązaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amayor:

   z tego typu kobietami.
   Czyli jakiego typu? Raczej żadna kobieta nie lubi, jak jej się sugeruje niewierność.

   Mnie moja żona też proponowała. I to jest ten moment, w którym wyszedłbym na straszliwego dupka jakbym to rzeczywiście zrobił :)

   Tak jak pisałem w pierwszej wypowiedzi - to nie rozwiąże na pewno wszystkiego i owszem, ma wady, koszty i podobne. Ale zabiera z całej sprawy element uczuć, zaufania, emocji i wszystkich podobnych, którymi niestety można manipulować, które są niepewne i nienaukowe. Rozwiąże jedynie problem ojców wychowujących nieświadomie nieswoje dzieci - z tego co kojarzę to jest to 2-5% przypadków, w zależności od kultury.

  •  

   pokaż komentarz

   @neoandrew PiS znany także jako Polska i Socjalizm ma ważniejsze sprawy na głowie

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk:

   Mnie moja żona też proponowała. I to jest ten moment, w którym wyszedłbym na straszliwego dupka jakbym to rzeczywiście zrobił :)

   Dlaczego na dupka? Ja na to patrzyłam na ten sposób, że ja mam -pewność- że to dziecko jest moje. Mechaniczny twardy dowód. Mężczyzna żadnego takiego dowodu nie ma i szczerze mówiąc wydaje mi się to w ch#! dziwne że go nie potrzebujecie. ))¯_(ツ)_/¯ Więc jak dla mnie nie wyszedłbyś na dupka. Za to z mojego punktu widzenia wyszedłeś na mega dziwaka.

   Więc dla mnie test na ojcostwo nie jest sugerowaniem niewierności. Jest tylko zaspokojeniem potrzeby posiadania solidnego dowodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk
   Z tego co ja wiem, to chodzi o co czwarte dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski a one nawet mają wielokrotne orgazmy a my?

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Ja się odniosę do sprawy z poglądu ekonomicznego. Mamy obecnie czasy dobrobytu.
   To prawda że kobiety lepiej się organizują w grupy walcząc o swoje prawa i czasami przeciwko naszej płci. Przy czym zostało to udowodnione naukowo że kobiety rosną w siłę w takich czasach, są bardziej decyzyjne i emancypowane. A ponieważ kobiety czują się nie zagrożone, a życie w obecnym świecie wydaje się stabilne preferują partnerów słabych fizycznie, bądź uległych psychicznie - ale ze stabilną pracą. I teraz to do czego zmierzam, czasy dobrobytu nigdy nie trwały wiecznie, zawsze kończyły się to źle i ciężko - potem przychodził krach, kryzys, depresja, wystarczy spojrzeć na ostatnie 150 lat historii ekonomii, było kilka ciężkich momentów w tym okresie czasu i nadejdą kolejne, a obecnie mamy największą bańkę w historii, napędzaną dodrukiem pieniądza opartego na pętli długu (Jeśli mamy kogoś winić to wyznawców Keynesizmu, bo to jest powód tego chwilowego dobrobytu i rozpustności ludzi). Tak więc prędzej czy później czekają nas trudne czasy, zacznie się szanować pracę i produktywność, ludzie pójdą po rozum do głowy, a płeć męska również odzyska decyzyjność. Potrzebny jest kolejny kryzys z punktu widzenia; społecznego - ludzie muszą się przeorganizować i zmotywować; ekonomicznego - kryzys napędza dalszy rozwój - kiedyś będziemy latać w kosmos w celu eksploatowania złóż. Tak więc widzę to od pozytywnej strony, czasy chwilowego dobrobytu muszą się skończyć i się skończą zawsze tak było i napędza to rozwój na następne lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Minusika masz za proaborcyjny ból dupy, a nie za pisanie kontrowersyjnych rzeczy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @OmeGa1: W sami nie wiecie czego chcecie. Mężczyzna z obowiązkiem zarabiania na rodzinę, uwięziony w związku ze starzejąca się partnerką - dla was źle. Mężczyzna dzisiejszy, z którego braków kobieta zdjęła większość ciężarów - to wam jeszcze gorzej.
   Czego wy kurde chcecie?
   Jesteście rozpuszczeni jak księżniczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: Do czego się odnosisz? Bo ja opisuje przyczynę czemu jest niedobrze i czemu powód to pieniądze i "dobre czasy", a nie to czy ktoś wie czy nie chce. Wcale nie twierdze że mężczyźni są tutaj święci i nie mam nic do rozpusty ludzi, niech każdy robi co chce - po prostu to jest efekt tego co jest i każdy się na to łapie. Dlatego uważam że obecna sytuacja ludzi to efekt dobrobytu który z cykliczną powtarzalnością się niedługo zakończy i pewne sprawy wrócą do normy.

  •  

   pokaż komentarz

   @OmeGa1: No nie do końca. Po pierwsze niepokojące jest twoje pragnienie własnej macicy bez względu na cierpienie i krzywdy jakie miałyby być udziałem dużej ilości osób. Rozumiem, brak własnej macicy, niemożność rozmnożenia się bez wysiłku, to doskwiera, ale wojna, na serio?

   Po drugie wojny kiedyś a dziś... kiedyś najeżdżało się kraj, rabowało i git. To było średniowiecze. A teraz co będziesz rabował? Po co wojna? Pieniądze są gdzie indziej. Porzućmy logiczną opłacalność wojny, postawmy na agresję społeczeństwa, spowodowana choćby nudą. Co masz dzisiaj - porno, gry, zioło, jakiemuś mężczyźnie chce się wojować? Proszę podnieść rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: macica? wojna? o co tu chodzi. Nie próbuj czytać między wierszami, bo to nie ma sensu, serio. Piszę jak jest.
   - z tą macicą na prawdę nie wiem o co chodzi
   - Wojny konwencjonalne to stare czasy, obecnie prowadzi się wojny ekonomiczne lub cybernetyczne, żaden z obecnych hegemonów nie pójdzie na takie ryzyko dopóki nie ma pewności że wojny "pokazowej" ze słabym krajem nie wygra (vide Bliski Wschód) przy tym zyskując. Przykład wojny ekonomicznej to taryfy handlowe, jendym z przykładów wojny cybernetycznej to wykradzenie cyfrowych środków pieniężnych większych niż jakikolwiek łup wojenny wojny konwencjonalnej i bez strat. Dlatego teraz nie prowadzi się wojen konwencjonalnych krajów cywilizowanych w szerokim tego słowa pojęciu
   - porno jest złe i niszczy psychikę młodego rozwijającego się człowieka - zostało to udowodnione naukowo
   - zioło w nadmiarze obniża motywacje i ambicję - również udowodnione naukowo
   - gry to taki sam wypełniacz czasu jak każdy inny

   Wydajesz się być miłą i wrażliwą osobą ale naprawdę nie wiem o czym teraz rozmawiamy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @OmeGa1: Piszesz, że dzięki wojnie/kryzysowi wróci większa decyzyjnośc mężczyzn. Zakładam, że masz na myśli górowanie nad kobietami, lub nawet dominację, skoro chodzi ci o dwie dorosłe osoby, które miałaby mieć nierówną decyzyjność. Zakładam też, że twoje poglądy nie są wynikiem złego charakteru czy podłości, a biologii. Jedyny biologiczny powód, dla którego mężczyźni chcą zdominować kobiety, to brak własnego mechanizmu replikującego. To jest właśnie powiązanie twojej wojny i macic.

   Z twojego postu bije taka dziecięca wiara w stare dobre czasy, ze nie mogłam się powstrzymać, żeby nie zapytać czego ty i tobie podobni chcecie. Obowiązki, które musielibyście kiedyś wypełniac, teraz sa jedynie wskazówką jak żyć, wyborem. I powodem do narzekania, gdy sie komuś przytrafią. Więc czemu ten sentyment?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Wiesz, są jeszcze sytuacje, że mężczyzna jest świadomy, że nie jest ojcem biologicznym, a mimo tego chce wychowywać dziecko. Choćby kiedy jest bezpłodny i para korzysta z banku spermy. Po co w takiej sytuacji zmuszać do badań DNA i być może wbrew woli mężczyzny wpisywać mu w papiery, że nie jest ojcem?

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: o wojnie nie pisałem a wręcz twierdze że jest to bardzo nieprawdopodobny scenariusz. Co około 10-20 lat pojawia się kryzys ekonomiczny, czy wtedy mamy wojny? Nie, zazwyczaj trzeba się wziąć w garść i zasuwać.

   W niektórych sferach życia kobiety i mężczyźni od zawsze ze sobą rywalizowali/współpracowali, równowaga przekłada się z korzyścią na jedną lub drugą stronę, bez względu na to jak Ty lub ja sobie zażyczę. W innych przypadkach to myślenie magiczne, trzeba akceptować to co jest.

   Nie jestem zwolennikiem starych czasów, bo czekają nas inne czasy, loty w kosmos itp. jestem optymistą bo chce się przygotować, i po prostu mam pogląd na to jak działa ten świat i ekonomia, bo w okół tego się wszystko obraca

   Spójrz na to od strony ekonomicznej bo chyba zaczynam rozumieć że próbujesz rozmawiać o sentymencie

  •  

   pokaż komentarz

   Jak zawsze tyle jest tych problemów, ale napiszę to co zawsze, niepopularną opinię, kobiety się organizują i walczą o swoje prawa, mężczyźni głównie biadolą w internetach lub popełniają samobóje.

   @sokotra: Kluczowe jest tutaj pytanie, czy feminizm jest ruchem oddolnym, czy wspieranym i inspirowanym przez organizacje państwowe, celowym programem na rzecz aktywizacji zawodowej istotnie mniej aktywnej części potencjalnej siły roboczej.

   Mit: feminizm to kobiety walczące z dyskryminacją.

   Fakt: feminizm to odgórny program gospodarczy i polityczny.

   To pierwszy problem. Drugi jest kwestią instynktu - z natury ludzie chronią kobiety i dzieci. Dlatego takie akcje łatwo chwytają, to samo dla mężczyzn natomiast:
   1. Nie opłaca się gospodarczo.
   2. Nie opłaca się politycznie.
   3. Nie tylko nie jest wspierane przez instynkt ludzki, ale wręcz jest mu przeciwne.

   Wbrew temu co mówisz, wielu mężczyzn i wiele kobiet poświęciło się walce o prawa mężczyzn, często byli to dawni działacze i działaczki feministyczne, w tym np. pionierka tematu przemocy domowej.

   Dlaczego o nich nie słyszysz? Dlaczego romantyczny mit "weźcie się w garść i zmieńcie świat!" okazał się mrzonką?

   To pozostaje w niezłej analogii do otwarcia biznesu, którego nikt nie potrzebuje. Co z tego, że masz chęci i pasję, skoro produkt nie jest nikomu potrzebny?

   Co innego, gdy znajdziesz państwowego nabywcę...

  •  
   S..........k

   -1

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @janeeyrie:
   Choćby dla dobra dzecka by mieć pewną wiedzę o tym, kto jest ojcem dziecka na wypadek jakichś chorób genetycznych. Oczywiście ojciec może być nieznany albo nieosiągalny. To są kolejne wady tego rozwiązania - tak jak mówię od początku, to rozwiązanie zdecydowanie ma wady.
   Oczywiście korzystanie z banków spermy byłoby osobnym przypadkiem i tutaj rzeczywiśce sensu badanie nie miałoby wielkiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak cię któraś bezpodstawnie oskarży o gwałt to cienko będziesz śpiewać

   @4x80: nie mam nawet "narzędzia zbrodni" więc się nie martwię ;-P. Gardzę ogólnie takim zachowaniem, ale jak to czyjaś partnerka tak robi, to narażę się, ale aż korci, żeby tu sparafrazować to co zawsze tu jest pisane pod wykopami o wyrolowanych kobietach: jaką partnerkę sobie wybrałeś taką masz i pretensje do siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Suck_My_Duck: Myślałem, że to wiedza powszechna tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jeśli nie wiesz takich rzeczy to już wyjaśniam:
   Przez większość czasu istnienia ludzkości, a co za tym idzie - kształtowania psychiki, struktury plemienne były poligamiczne, czyli mężczyzna mógł mieć wiele kobiecych partnerek i mieć z nimi dzieci. I w takim układzie (zakładając w miarę równą ilość osobników każdej z płci) mężczyźni musieli rywalizować między sobą o kobiety tak aby możliwie zapłodnić jak największą ich ilość aby przekazać swoje geny dalej, a one z kolei musiały ostrożnie i rozważnie dobierać partnerów odrzucając słabszych i wybierając możliwie najlepszych bo ciąża była wtedy trudna (i często kończyła się śmiercią) i szkoda byłoby zmarnować ją dla jakiegoś słabego osobnika. A z biologii i prostej matematyki wynika, że tak jak z jednego mężczyzny i pięciu kobiet urodzi się co najmniej piątka dzieci, tak ze zbioru osób gdzie będzie jedna kobieta i pięciu mężczyzn urodzi się tylko jedno dziecko. I stąd też już od dawnych czasów ludzie skupiali się na tym, aby dbać o swoje kobiety bo one gwarantowały przetrwanie danej społeczności, jednocześnie dbali o to, aby słabe samce odpadały w rywalizacji z silniejszymi co gwarantowało dobrą jakość potomków i dlatego też dzisiaj nikt się nie przejmuje dyskryminowanymi mężczyznami bo ukazując publicznie cierpienie ukazują oni swoją "niższą wartość" (moralnie ona być może jest tak naprawdę wyższa ale podświadomie nie jest tak odczytywana przez ogół ludzi właśnie z powodu tych ewolucyjnie wykształconych instynktów) pokazują, że są słabsi i odwracamy od nich oczy skupiając się na tych uznawanych za silnych a co za tym idzie wartych przekazywania genów dalej. Natomiast kobiety demonstrujące swoje poszkodowanie wzbudzają powszechna litość i współczucie ponieważ każda z nich jest potrzebna bo potencjalnie da nam co najmniej jednego potomka, który zwiększy szansę naszego "plemienia" na przetrwanie.
   To co napisałem to nie jest wytyczna do żadnej moralności, więc oczywiście ja nie mówię, że kobieta jest ma większą wartość niż mężczyzna bo wszyscy jako ludzie jesteśmy równi, chodzi mi tylko o ukazanie tego, że poza filozofią, którą tworzymy bądź odkrywamy, i która nie musi wynikać z naszych dzielonych ze zwierzętami instynktów, to te instynkty również nadal na nas wpływają i poprzez tysiące lat ewolucji naszego gatunku wykształciły w naszej psychice pewne mechanizmy, których nie da się tak po prostu wymazać poprzez ukazanie ich bezużyteczności w XXI wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   ja często mówię o dyskryminacji mężczyzn ale to dla innych zawsze jest śmieszne

   @Japanski: jak kiedyś kobiety walczyły o prawo głosu, studiowania czy choćby posiadania własnego konta i prawa do własnych pieniędzy po ślubie to na pewno wielu też się śmiało i pukało w głowę ale jakoś to je nie powstrzymało. Normalne, że do ludzi to nie dociera bo historycznie mężczyźni jako płeć byli ponad, nie musieli walczyć o równe prawa z kobietami ogólnie bo mieli je wyższe (były przywileje klasowe i takie tam, nie poruszam nawet tematu jakichś najbogatszych sfer). To jest imo wszystko zakodowanie jakby historycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mają jak walczyć, bo prawo jest przeciwko nim.

   @jamasoto: to poczytaj sobie choćby nie wiem o sufrażystkach, myślisz, że o co one walczyły jak nie o zmianę prawa? Też mogły powiedzieć nie możemy głosować bo nie mamy prawa głosu więc nic nie możemy zrobić, dobranoc. Koniec XIXw to nie jest taka aż prehistoria jeszcze. Nie wiem może historia zatoczyła teraz pewne koło i role się odwróciły. O to właśnie chyba chodzi w walce, o zmianę niekorzystnego prawa, prostowanie stereotypów.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: przynajmniej plusa ci "klikłem" :P a moja odpowiedz: k!@?a ja na nic nie mam czasu, ciągle zap??!%#%am aby starczyło na rodzinę. Dlatego się nie organizujemy bo nie mamy czasu na takie "pierdoły" które potem okazują się ważne.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego się nie organizujemy bo nie mamy czasu na takie "pierdoły" które potem okazują się ważne.

   @zenon07: a na ACTA czy sprawy cenzury internetu to był czas. A poważnie to co piszesz to jest problem całej uczciwie pracującej i płacącej podatki części społeczeństwa, nie mają kiedy w sprawie podatków i innych ważnych spraw się zbierać bo zap!??@$!ają, inni mają czas palić opony i drzeć ryja.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: demokracja... dlatego mimo wszystko idę głosować na Króla i jego partię. Bo na innych się zawiodłem sromotnie. I tak nic nie zmienię, czy pójdę czy nie pójdę i tak rządzi klika

  •  

   pokaż komentarz

   no właśnie ta walka kobiet jest jedną z przyczyn tejże dyskryminacji. Taka walka nie powinna mieć miejsca, gdyż wymusza nierówne traktowanie płci

   @etutuit: jak kiedyś kobiety były dyskryminowanie, nie były równoprawnymi członkami społeczeństwa i nic nie mogły to było dobrze, wywalczyły sobie swoje prawa i teraz to ich wina? No wiadomo powinny siedzieć chicho na kuchni swego pana. Inna sprawa to to, ze według mnie obecne feministki bezczeszczą pamięć początków tego ruchu i nie walczą o prawa równe a wyższe i to już jest patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   Minusika masz za proaborcyjny ból dupy,

   @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: płakać nie będę, bo to co wyprawia pani G i jej zwolennicy jest według mnie nieludzkie i nie ma prawa grupka ludzi decydowac w tak ważnej kwestii za cały kraj i się tego nie wstydzę. Dla mnie po prostu życie i szczęście dorosłych ludzi jest b. ważne, dla ludzi od w/w pani ono nic nie znaczy, wręcz nim gardzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Rozumiem twój punkt widzenia, nie mniej jednak usuń konto.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: *pierwsza, jeśli łaska...
   Nie będę usuwać konta, mówimy o tobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: koleżanka dyskutuje kulturalnie, a nadal takie odzywki? No cóż, to ode mnie masz - sp!%!#!@aj jaskiniowcu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra przecież to właśnie napisałem, odnosiłem się do aktualnej sytuacji, a nie do tego co działo sie 100 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: Czy ja ją obrażam? Czy ja CIEBIE obrażam? To ty jesteś antagonistą w tej historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: Nie rozumiem. Stoisz po złej stronie barykady, człowieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: dla normalnych ludzi nie ma żadnej barykady. Jest ona w głowie marginesu feminazistek oraz kolesi z wykopu. Cała normalna reszta nie ma problemu z feminizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Przestałem protestować, walczyć z sędzią, z biegłymi i nawet z ex.

   Czekam na rozstrzygnięcie sprawy o ustalenie miejsca zamieszkania dziecka przy ojcu.
   Być może nawet wniosę o ograniczenie władzy rodzicielskiej szanownej mamusi, wykorzystując do tego argumenty jej adwokata.

   Na postanowienie jeszcze czekam, ale mam nadzieję, że będzie dobre dla dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Mężczyźni wolą pracować niż się pierdołami zajmować.

  •  
   S..........k

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Co najwyżej matka powinna być informowana że takie badania zostały przeprowadzone.

   @Amayor: Po co miałaby być informowana?

  •  

   pokaż komentarz

   @mroznykasztan: Napisałam "co najwyżej" bo ktoś tam wyżej pisał że nie podoba mu się pomysł robienia tego za plecami kobiety. Ja tam nie widzę powodu żeby o tym informować, ale nie mam też nic przeciwko.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja na to patrzyłam na ten sposób, że ja mam -pewność- że to dziecko jest moje.

   @Amayor: przed badaniem nawet ty nie masz. Mało było przypadków odkrytych zamian noworodków?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: Kiedyś wszystko odbywało się inaczej, teraz przy obu porodach dziecka nie straciłam z oczu ani na chwilę, więc nie było możliwości podmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: bo Mężczyźni w tym czasie zasuwają na 1,5 etatu a w weekendy robią fuchy ;) Dodatkowo ostatnio słyszałem ironiczny tekst pewnej pani że Mężczyźnie umierają wcześniej bo, nie dbają o zdrowie i jest to po części prawda ale, tak wychowuje się Mężczyzn żeby nie narzekali i nie okazywali słabości...

  •  
   b......a

   0

   pokaż komentarz

   @sokotra: My po prostu bierzemy się do pracy, by lepiej zarabiać, a nie drzemy wiadomo co...

 •  

  pokaż komentarz

  Male dyskryminacje:
  - w sklepach wieksza powierzchnie zajmuja dzialy damskie, meskie to tylko kawalek
  - kluby wpuszczaja kobiety za darmo do jakiejs godziny
  - silownie maja programy zajec tylko dla kobiet

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl:
   1. Kobiety z reguły kupują więcej ciuchów, kosmetyków, itp. Jak się przejdziesz do Castoramy to zaobserwujesz odwrotne proporcje.
   2. Założę się, że większości mężczyzn to nie przeszkadza, bo mają więcej potencjalnych dziewczyn do podrywania.
   3. Pewnie ma to związek z różnicami w ćwiczeniach dla poszczególnych partii ciała. Mężczyźni mają np. więcej zajęć dla sportów walki.

   Wnioski totalnie z dupy, albo nieznajomość praw rynkowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: Są także często dofinansowania tylko dla kobiet na określone kursy i tak dalej, co jest w ogóle antykonstytucyjne.

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: akurat mniejsza powierzchnia działu męskiego w sklepach jest oczywista i nie wynika z dyskryminacji, tylko ekonomii. Zwyczajnie mniej kupujemy i bardziej konkretnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: @boguchstein:
   Warto zauważyć, że mężczyźni kupują mniej, bo ceny ubrań są droższe i jest mniejszy wybór. Byle bluzeczka u kobiety to koszt 20-30 zł a za to samo mężczyzna musi zapłacić co najmniej 35 zł.
   @Dobry_Ziemniak:
   Wiesz... nie każdy chodzi do klubu na podryw. Różnica w cenie alkoholu czy często jest masakrycznie duża, podobnie za wstęp. "Ladies night" to w mojej opinii coś o czym powinno się mówić, a czy walczyć? Cóż...tak działa wolny rynek. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @smatthy: tylko jak się nie wie gdzie i kiedy kupować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @smatthy: No właśnie, wolny rynek. Klub to przecież nie urząd państwowy. Imprezy tematyczne mogą być przeznaczone dla konkretnej grupy odbiorców i nie widzę w tym nic dziwnego. Równie dobrze można mieć pretensje, że istnieją kluby dla gejów. A istnieją, bo to jest odpowiedź rynku na zapotrzebowanie. Podobnie z kobietami w klubach, widocznie marketingowcy policzyli, że jak wpuszczą kilka dziewczyn za friko to dzięki temu więcej facetów wyda tam kasę. Jeżeli takie coś ma być dyskryminujące to powinno się zbanować całą branżę marketingu, bo większość reklam jest profilowana dla konkretnej grupy klientów.

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: Z takich małych, a nawet mikro dyskryminacji to dodałbym upowszechnianie obrazu, że dzieckiem zajmuje się tylko kobieta np. miejsce postojowe dla osób z dzieckiem to często ikona kobiety i dziecka. Miejsca w sklepach czy galeriach handlowych, gdzie można przewinąć małe dziecko, jest nazwane "pomieszczenie/toaleta dla matki z dzieckiem" lub ponownie ikona matki i dziecka.

   Sam artykuł ciekawy, ale pominął bardzo istotny wątek - społeczną akceptację na agresję kobiety w stosunku do mężczyzny (nie mówię o wspomnianej w tekście przemocy domowej). Jak kobieta okłada mężczyznę to lecą teksty "o jaka cipa, baba go bije", ale wystarczy, że ten sam facet odda, to nagle robi się tłoczno od rycerzy.

   W tym miejscu chciałem wkleić film z polskim eksperymentem społecznym, gdzie najpierw kobieta poniżała i zaczepiała mężczyznę, a później odwrotnie - wynik oczywisty, najpierw "hahaha", a potem "kobiet się nie bije". No to wpisałem na YT "eksperyment kobieta bije mężczyznę" i pierwsza strona to prawie same wyniki "przemoc WOBEC kobiet" ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: Zgadzam się z dyskryminacja mężczyzn przez państwo ale ta lista jest słaba bo dotyczy prywatnych obiektów, które na takich zasadach więcej zarabiają, więc to robią:
   1. Kobiety kupują więcej rzeczy i częściej robią zakupy = więcej działów dla nich. Gdyby faceci chodzili co drugi dzień do sklepu, mieli po 20 par butów, 30 różnych spodni i 10 marynareczek/kurteczek + 50 różnych kosmetyków to też było by więcej działów dla nich w sklepach.
   2. Podobnie - mało kobiet chodzi do klubów a dużo mężczyzn. Gdy w klubie jest więcej kobiet = przychodzi jeszcze więcej mężczyzn = większe zarobki dla klubu. Więc tutaj to kobiety trzeba zachęcać aby przyszły do klubu a nie do konkurencji.
   3. Czasami zdarzają się też dla mężczyzn, ale baaardzo rzadko bo po prostu większość facetów idzie robić masę/rzeźbę i sama wie jak to robić u wolą iść na siłownię samemu lub z kumplami. Nie potrzebne im grupowanie się przy tym w 20 osobowe stadka i wspólne ćwiczenia/plotkowanie :D

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @smatthy: to raczej na odwrót, mniej kupujemy, więc jest drożej żeby im się opłacała produkcja męskich rzeczy

  •  

   pokaż komentarz

   @Mickeyickey: tak jak pisałem. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie i kiedy kupować. To wymaga oczywiście czasu. Teraz musimy rozważyć, czy bardziej cenimy sobie swój czas, czy poszukiwanie odpowiedniego produktu w odpowiedniej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zauważam też, że sporej grupie mężczyzn zwisa cena, liczą generalnie na efekt pawia, tzn. duże logo na polo/koszulce/spodniach/czapce/butach (często jest to najpopularniejszy produkt w danym czasie - ostatnia moda np. na airmaxy i new balancy), co generalnie ma odzwierciedlać status społeczny i przyciągać samice (chyba xd).

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: Ba, mój ziomek zapisał się na lekcje tańca z... Twerkowania. Z początku babka nie chciała go zapisać, ale potem przemyślała sprawę i oddzwoniła mówiąc, że może chodzić. Poszedł raz, nic nie odwalał. Za drugim razem dostał telefon, żeby jednak nie przychodził, bo to mają dla kobiet być tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl
   Tak.... A na oddziale ginekologiczno położniczym też przyjmują tylko kobiety. Dyskryminacja! :)

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl dodałbym do tego dużą dyskryminację w postaci k@?$!stwa, tzn:
   Zdecydowana większość prostytucji tyczy się kobiet. Jest to nieopodatkowane, natomiast te kobiety z tego żyją zamiast normalnie pracować. Ty wypruwaj sobie żyły, bo twoja praca jest gorzej traktowana od dawania dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobry_Ziemniak:
   1) nieproporcjonalność i tak jest znaaaacznie większa na naszą korzyść
   2) powód jest taki, że my najczęściej idziemy do klubu szukać kasiastego frajera, a niebiescy idą tam płacić. Więcej kobiet zwabia więcej mężczyzn. Niezależnie od powodów, to zjawisko jest patologiczne i niesprawiedliwe.
   3) Kobiety mają więcej programów WSZĘDZIE. Na siłowni, w szkole, w dojo(dojach?) sztuk walki, w miejscach pracy... Nam podaje się możliwości i ulgi na tacy w każdym możliwym miejscu. Aż czasem współczuję facetom ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami:

   to zjawisko jest patologiczne i niesprawiedliwe
   Nie, to jest naturalne. Jesteśmy uwarunkowani biologicznie, żeby się rozmnażać, a do tego trzeba seksu, a do seksu trzeba jakoś przyciągnąć płeć przeciwną i stąd ten cały p%!%#!!nik zwany podrywem, zalotami, itp. A za wszystko odpowiada dopamina i choćbyś stawała na głowie i zmieniała wszechobecne zwyczaje to natury nie oszukasz. Drugą kwestią są pieniądze, to najlepszy motywator i generator dopaminy zaraz po seksie.
   Patologiczne jest przekłamywanie i ignorowanie oczywistych faktów. A świat nie jest sprawiedliwy, nigdy nie był i nigdy nie będzie. Deal with it.

   Zamiast walczyć z wiatrakami lepiej zająć się trenowaniem umiejętności, które pozwolą przystosować się do życia w społeczeństwie niż się na nie obrażać i wszystko nazywać dyskryminacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: Jeszcze co do tego, że kobiety maja więcej programów. To jest skutkiem tego, że przez wiele lat miały zdecydowanie mniej praw. Społeczeństwo nigdy nie będzie zero-jedynkowe, czarno-białe. ZAWSZE gdzieś będą mniejsze lub większe dysproporcje. Nie da się zrobić tak, żeby wszyscy byli równi. A jak ktoś próbuje to wychodzi z tego patologiczny komunizm. I zawsze będą równi i równiejsi, niezależnie od ustroju politycznego i praw człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobry_Ziemniak: Wróciłeś po 20 minutach i mi napisałeś postscriptum? xDD

   A co do treści - to wszystko nie zmienia faktu, że obchodzenie się z nami jak z jajkami jest c!%%@we xD

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: Tak, bo nie mogłem już edytować xD
   Może i jest c#$!@we z punktu widzenia ideologicznego... ale no nie chcę się powtarzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobry_Ziemniak: Z punktu widzenia biologicznego też, bo przyzwyczajanie rynku matrymonialnego do supremacji kobiet upośledzi go. Już go upośledziło dosyć mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: Dlatego myślę, że to nie potrwa zbyt długo. Kolejny konflikt zbrojny zmieni wszystko i zresetuje sytuacje. Wszystko wróci do najbardziej pierwotnego stanu - mężczyźni będą walczyć o przetrwanie, a kobiety będą się zajmować dziećmi i domem, a potem facetami, którzy wrócą z wojny się zregenerować.
   Już przecież mamy modę na islam, a tam się z kobietami nie obchodzi jak z jajkiem, wręcz przeciwnie. Przyzwyczajaj się na odwrócenie sytuacji w najbliższych 20-30 latach :)

  •  

   pokaż komentarz

   1. Kobiety z reguły kupują więcej ciuchów, kosmetyków, itp. Jak się przejdziesz do Castoramy to zaobserwujesz odwrotne proporcje.

   @Dobry_Ziemniak: porównanie z dupy - w castoramie nie ma działu tylko dla mężczyzn

   3. Pewnie ma to związek z różnicami w ćwiczeniach dla poszczególnych partii ciała. Mężczyźni mają np. więcej zajęć dla sportów walki.

   @Dobry_Ziemniak: ma to związek z tym, że spora część kobiet nie chce żeby faceci widzieli je spocone i spuchnięte od ćwiczeń i bez makijażu. Nie czerpią też przyjemności z tego że gapi się na nie stado chłopów. Faceci nie mają takich oporów, a kobiety które chodzą do ogólnych siłowni albo szukają chłopa albo przyszły wyglądać lub zrobić zdjęcie na insta.

   Warto zauważyć, że mężczyźni kupują mniej, bo ceny ubrań są droższe i jest mniejszy wybór. Byle bluzeczka u kobiety to koszt 20-30 zł a za to samo mężczyzna musi zapłacić co najmniej 35 zł.

   @smatthy: warto zaznaczyć, że bluzki damskie kosztują od 40-50 zł i są zrobione z gównianego materiału w porównaniu do męskich. Pracowałem w sklepie (z jednym z tych popularnych co to prawie w każdej galerii jest) i jakość materiałów damskich ciuchów jest tragiczna i zdecydowanie odstaje od męskich. Jest to spowodowane tym że facet częściej skupia się na jakości i nie poświęca jej dla wyglądu. Inną sprawą jest to że nawet przy przecenach za 20 zł można kupić koszulkę na ramiączkach z tiulu czy innej siateczki.

  •  
   O................z

   0

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: Poruszone w artykule problemy są rzeczywiste i powinno się je zwalczać, lecz przykłady "dyskryminacji" wymienione w twoim komentarzu są chyba jakimś żartem. Twój komentarz uświadomił mi w jak wielkie szaleństwo popadł współczesny świat, wszyscy wszędzie doszukują się dyskryminacji i dążą do wprowadzania równości w każdym aspekcie życia, ta równość stała się czymś w rodzaju kultu religijnego, dla dzisiejszych ludzi jak coś jest równe to znaczy że jest to dobre a równość winna być wprowadzana wszędzie gdzie to możliwe bez patrzenia na to czy przyniesie to jakieś wymierne korzyści, równość jest dobra bo tak. Prawda jest taka że się różnimy, a usilne wprowadzanie egalitaryzmu gdzie się da przeczy naszej naturze. Kluby wpuszczają kobiety za darmo gdyż większa ilość kobiet przyciąga większą liczbę mężczyzn, co nie działałoby już w drugą z racji iż obie płcie się różnią, zatem z perspektywy właściciela klubu taki ruch się najzwyczajniej w świecie opłaca się z perspektywy finansowej, no ale przecież lepiej zakazać właścicielom klubów wpuszczania przedstawicieli określonej płci za darmo, lub po innej cenie, bo równość, czekam aż w imię walki z dyskryminacją ludzie będą się oburzać na oddzielne łazienki.

  •  
   r................l

   -7

   pokaż komentarz

   @Mickeyickey: po prostu płeć mądra nie kupuje gówna, bo nie jest zj#$?na, więc wyższe jakościowo produkty (na przykład spodnie na dwa lata ciągłego noszenia, buty weselno-trekkingowo- robocze itd) drożej kosztują. Ale k$@%a - one przede wszystkim drożej kosztują niż w najbogatszych krajach zachodu - to jest dopiero patologia: 2x wyższe ceny przy 4-5x niższych zarobkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobry_Ziemniak: :D

   ty sądzisz, że wykształcone kobiety dadzą się zakuć w kajdany na powrót?
   Ja p#%$!$!ę, jaki mokry sen.

   Lepiej zginąć, oczywiście pociągajac jakiegoś kolesia ze sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobry_Ziemniak: 1. kupują więcej bo mają większą powierzchnię i produktów - seksizm, dyskryminacja.
   2. seksizm, dyskryminacja.
   3. nie ma zajęć tylko dla mężczyzn. - seksizm, dyskryminacja.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: Przechwytywanie.JPG

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio kobiety dostały darmowe kursy na prawko C, C+E. Według mnie to jest dyskryminacja mężczyzn.

 •  

  pokaż komentarz

  Z niektórymi punktami poruszanymi w artykule można by polemizować, ale różny wiek emerytalny mężczyzn i kobiet jest przepisem skandalicznym. Jakim cudem taki bubel jeszcze jest zachowany ? Nigdzie w Europie zachodniej chyba nie ma rożnego wieku emerytalnego z uwagi na płeć, a u nas jest i ma się dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @only_HD: Poprzedni rząd to bardzo powoli zmieniał. Obecny rząd przywrócił te skandaliczne zasady. Generalnie, ciężko pracujący mężczyźni są przez ten rząd dymani na każdym kroku. A rząd zapowiada, że będzie nas dymać jeszcze bardziej.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna