•  

  pokaż komentarz

  Niech Papryk Vege dalej robi te swoje "realistyczne filmy obnażające prawdę" to będzie tego tylko więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @kaspe: Tak! I jeszcze GTA trzeba zabronić i Harrego Pottera - bo dzieciaki zaczynają czarować ..ohh wait

  •  
   T........s

   -5

   pokaż komentarz

   @kaspe: z ciekawości, dlaczego tak sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @saydack: Ale ja nie jestem za tym, żeby czegoś zabraniać. Tylko zauważam, że ze społecznego punktu widzenia trochę nieodpowiedzialne jest robienie takich utworów, w których zawody zaufania są przedstawiane w tak jednoznacznie negatywny sposób. Dla części ludzi to będzie jakaś tam rozrywka, a dla innych "ukazanie prawdy o ratownikach". Wystarczy poczytać np. komentarze na filmwebie albo facebooku, gdzie ludzie naprawdę myślą, że te ujęcia, teksty, podejście to codzienność ratowników.
   @Trupi_opos: Bo ludzie sądzą, że dr Lubicz z Klanu naprawdę jest lekarzem i jak widzą aktora na ulicy to pytają o poradę zdrowotną. Tak samo oglądając film czy serial reklamowany w nieco nieetyczny sposób jako "prawdziwe oblicze", łykają to i brak im zaufania do wyszkolonych ratowników, lekarzy itp. Podważając autorytet tych zawodów dla rozrywki robimy sobie społeczne bubu, które potem owocuje w takich przypadkach. W efekcie coraz mniej osób mających predyspozycje (inteligencja, szybka decyzyjność, przyswajanie wiedzy) rezygnuje z wybierania zawodów użyteczności społecznej, bo te profesje przestają cieszyć się szacunkiem. Ostatecznie należy oczywiście rozliczać i piętnować wszelkie złe zachowania, ale szukanie taniej rozrywki kosztem całego zawodu zrobi ogólnie pewnie więcej szkód.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaspe: co ma Patryk Vege do tego?
   On kreci ostatnio filmy fabularne , a nie dokmenty, to zasadnicza róznica.
   Jak chcesz prawdy, to zrób swój dokument i opublikuj na YT.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaspe Raczej zlikwidować patologie i alkohol tylko trzeźwym sprzedawać.

  •  

   pokaż komentarz

   On kreci ostatnio filmy fabularne , a nie dokmenty, to zasadnicza róznica.

   @onet12: niestety, dla całego mnóstwa ludzi ta różnica nie istnieje. Mam na FB w znajonych taką mamuśkę z klasy mojego dziecka, kobieta święcie wierzy we wszystkie modne medyczne teorie spiskowe, o tym gniocie wegi napisała coś w stylu: "wreszcie ktoś prawdę pokazał".
   Interesujące jest, że nie przeszkadza jej to regularnie z tej złej pomocy medycznej korzystać.

  •  

   pokaż komentarz

   Ostatecznie należy oczywiście rozliczać i piętnować wszelkie złe zachowania, ale szukanie taniej rozrywki kosztem całego zawodu zrobi ogólnie pewnie więcej szkód.

   @kaspe: A mi się wydaje właśnie, że przez te złe zachowania o których możemy przeczytać w mediach, ludzie wyrabiają sobie opinie + doświadczenia własne, znajomych i rodziny. A nie filmy fabularne.

  •  

   pokaż komentarz

   @onet12: Myślisz, że wiesz lepiej od autora filmu?

   W tym filmie nie ma żadnej wymyślonej sceny ani nieprawdziwego dialogu - tak Patryk Vega zachęcał do obejrzenia "Botoksu"

   Dla mnie to wygląda jak dokument.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko zauważam, że ze społecznego punktu widzenia trochę nieodpowiedzialne jest robienie takich utworów, w których zawody zaufania są przedstawiane w tak jednoznacznie negatywny sposób.
   @kaspe: Niektórzy po kontakcie ze służbą zdrowia mają takie samo zdanie jak inni po obejrzeniu filmu Vegi

   Interesujące jest, że nie przeszkadza jej to regularnie z tej złej pomocy medycznej korzystać.
   @Jarek_P: jak masz jedyną drogę z domu która jest dziurawa to
   a) nie korzystasz bo jest zła i samochód od lat stoi nieruszony?
   b) mówisz że jest super bo nie masz prawa narzekać skoro korzystasz?

   Filmy Vegi to zbiór prawdziwych sytuacji. Ekstremalne historie zebrane w całość.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzeciodkonca: Z tego filmu najbardziej pamiętam "ryj se zrób" ;p

  •  

   pokaż komentarz

   Filmy Vegi to zbiór prawdziwych sytuacji. Ekstremalne historie zebrane w całość.

   @ipkis123: zestawiając odpowiednio dobrane prawdziwe sytuacje i opatrując je odpowiednią narracją można udowodnić dowolną tezę. Zwykle określa się to manipulowaniem faktami i nie świadczy zbyt dobrze o autorze manipulacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: zbiorę ekstremalne sytuacje, rasistowskie, pojedyncze przypadki, bójki z marszu niepodległości (nawet z kilku lat). Zrobię o tym film i powiem: tak wyglądają marsze w Polsce. Według ciebie to będzie prawda czy manipulacja?

  •  
   a......d

   -1

   pokaż komentarz

   @kaspe: może tacy wk$@$iajacy sa Ci ratownicy tam ze wszyscy chca ich bic...

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Ja nie mówię, że nie. Ale zanim będziesz wydawał osądy to proponuję jednak skorzystać ze szpitala (najlepiej jakiegoś małego powiatowego). I nie ma znaczenia że tylko czasem i tylko "trochę" występuje patologia. Bo to trochę to jest kalectwo (lub gorzej) a nie zarysowany nowy samochód od dilera samochodów czy powystawowy sprzęt sprzedawany jako nowy
   A co jest najlepsze. Nie masz k%!%a wyboru. Musisz skorzystać z tego co daje szpital.

   Inaczej. Gdybym nie znał ludzi którzy "swoje" przeżyli, gdybym tych ludzi nie odwiedzał w szpitalu to przyznałbym ci racje. że jest dobrze a negatywny obraz w TV i kinie to czysta manipulacja.

   zbiorę ekstremalne sytuacje, rasistowskie, pojedyncze przypadki, bójki z marszu niepodległości (nawet z kilku lat). Zrobię o tym film i powiem: tak wyglądają marsze w Polsce. Według ciebie to będzie prawda czy manipulacja?
   @trzeciodkonca: piszesz jakbym bronił Vegi. Napisałem tylko że sytuacje występujące w filmie miały miejsce. Nie sugerowałem, że film przedstawia przeciętny dzień w szpitalu

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: ale przecież ja u licha nie twierdzę, że Służba Zdrowia jest idealna, że nie ma tam patologii, przekrętów, "doktorów śmierć" i tym podobnych zjawisk! Bo oczywiście, że są i niestety jest ich całkiem dużo. Ale przedstawianie tych faktów w formie sensacyjnego filmu pokazujących całą służbę jako zbydlęconą patologię to przegięcie i zwyczajne świństwo wobec tych lekarzy i pracowników SZ, którzy cały czas robią to, co robić powinni i starają się to robić dobrze, a takich na szczęście cały czas jest też sporo.
   Drugim zaś, osobnym i nie wiem, czy nie daleko większym świństwem ze strony Wegi jest jechanie ludzkich emocjach wobec popularnych od jakiegoś czasu tematów zwłaszcza wśród patologii umysłowej, święcie wierzącej w to, co koleżanka na fejsie podrzuci bądź "Życie na Gorąco" napisze. On tym filmem zwyczajnie szkodzi, ofiarami są zaś m.in. dzieci tejże patologii, które w razie choroby nie zostaną zaprowadzone do złego i pełnego łowców skór szpitala, tylko do znachora, który jest dobry, bo Goździkową wyleczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Jeśli Vega szkodzi to jeszcze miliony innych reżyserów i pisarzy szkodzą. Tyle jest filmów i książek które w złym świetle stawiają praktycznie wszystko. I nigdzie nie jest napisane na początku: "UWAGA TO FIKCJA"

   Idę dalej czytać political fiction i wiem że to fikcja chociaż autor dobrze opisujący polskie realia nigdzie nie napisał że to fikcja.

 •  

  pokaż komentarz

  Temu panu zalecam pavulon profilaktycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @VickyPollard paralizator + gaz w samoobronie, ustalić personalia i jak będzie potrzebował pomocy to kopa w dupę i niech zdycha.

   pokaż spoiler Względnie wp!@!??$ forte (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Już jednego chwasta we Wrocławiu chcieli w ten sposób nauczyć pokory, a wyszła afera na cały kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @mamBMW:
   To jest efekt zasady złego: "dziel i rządź", intensywnie stosowanej przez marksistów. W zależności od tego, co kto popiera i do której watahy politycznej należy, to obszczekuje gromadnie innych bez powodu a za to próbuje gromadnie wybielać swojaków, choćby wybielani ziomale byli na bakier z prawem.

   Gdy bez powodu spałowany został przez policję uczciwy człowiek poseł Przemysław Wipler, wówczas Stefan Niesiołowski skomentował tę sprawę tak:
   - Policja bardzo dobrze się zachowała. Zakuła w kajdanki awanturnika, zaprowadziła na izbę wytrzeźwień i słusznie nagroda się należy policji.

   Gdy we Wrocławiu spałowany został naćpany człek znany z kradzieży, wówczas na całą Polskę przetaczała się kilkukrotnie jakaś akcja pogardy wobec policji, rzekomo dlatego, że "niezbyt uczciwy obywatel" zmarł (po jakichś substancjach narkotycznych). Nagonka rzekomo z powodu śmierci na komisariacie, choć przypadek śmierci nieodosobniony. Za PO w latach 2012-2015 na komisariatach policji zginęły 42 osoby. A w dodatku dość wyraźnie tam rysowała się przynależność do mniejszości narodowej, gdy w tym samym czasie nagle we Wrocławiu zamachu bombą domowej roboty dokonał jakiś student nieopisany bliżej dla opinii publicznej.

   Gdy dopuścimy, aby neo-bolszewicy stosowali bez skrępowania zasadę "plemiennego patriotyzmu", to wówczas naród rozsypie się na części, tak jak mu masoni zagrają. Podobnie jak już zaczyna się dziać na Zachodzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Przyznał się do winy, ale nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak się zachował. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grożą mu 3 lata więzienia.

  a ja wiem, jak szajba odbija po alkoholu to się go nie powinno pić! Po takiej akcji powinni w dokumenty wpisywać, że szajba odbija po alko i w razie czego to działa na niekorzyść przy sprawie w sądzie (a nie k!#?a jako środek łagodzący zwykle u patologii)

 •  

  pokaż komentarz

  W Jastrzębiu zbierają się śmieci z całej Polski....

 •  

  pokaż komentarz

  Mój różowy pracuje w 112.
  Agresja wobec ratowników medycznych to norma.