•  

  pokaż komentarz

  PiS uważany jest za prawicę a jednocześnie:

  1. Nic nie zrobili z dokończeniem sprawy księdza Popiełuszki.
  2. Nie zlikwidowano dwóch antypolskich ustaw, które w razie konfliktu umożliwiają interwencję obcych wojsk i służb na terenie III RP, chodzi o ustawę 1066 i druk 295.
  3. Nie zliberalizowano dostępu do broni palnej, co więcej, obecnie istnieje projekt ustawy autorstwa PiS, który jeszcze bardziej zaostrza dostęp do broni palnej.
  4. Wprowadza się ustawy, które wzmacniają sektory lobby bankowego:Split Payment, obowiązkowe przelewy na konta bankowe(firmy) obniżenie z 15 tys. euro do 15 tys. zł limitu transakcji gotówkowych dokonywanych przez firmy.
  5. Nic nie robi się w sprawie Kresowian, zwłaszcza w upamiętnieniu dnia 11 lipca, dniem Męczeństwa Kresowian. 80% ofiar UPA i SS Galizien na Wołyniu nie ma swoich grobów.
  6. Wspiera się pieniędzmi podatników żydowski bank inwestycyjny JP Morgan.
  7. Dotuje się renowację cmentarza żydowskiego kwotą 100 mln zł a nie ma pieniędzy na renowację cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie, gdzie pochowano wielu zasłużonych Polaków.
  8. W 2017 roku Ambasada RP w Tel Awiwie wydała najwięcej w historii paszportów, bo aż 3530, mimo że w większości, ci ludzie nie znają języka polskiego.
  9. PiS i PO zagłosowały za przyznaniem Żydom i ich potomkom comiesięcznego dodatku w wysokości 100 Euro za cierpienia i krzywdy doznane podczas II wojny światowej z rąk Niemców i Rosjan na terenie okupowanej Polski. Koszt to przynajmniej 250 mln zł rocznie.
  10. PiS i PO przeznaczyło łącznie blisko 160 mln zł na budowę muzeum POLIN.
  11. Płacimy 1 mld USD za utrzymanie amerykańskich baz w Polsce.
  12. Płacimy za gaz, który prawdopodobnie jest droższy niż ten z Rosji.
  13. Płacimy za politykę USA na Ukrainie( 1 mld USD dany Ukrainie i 180 mln Euro na pseudo budowę dróg).
  14. Płaszczymy się przed Ukrainą pomimo tego że: Bandyci z UPA stają się na Ukrainie patronami ulic, parlament ukraiński uznaje UPA za bojowników o wolność,zakazuje się nauczania języka polskiego w polskich szkołach na Ukrainie(budowania polskich szkół), stawia się w polskich szkołach na Ukrainie płaskorzeźb zbrodniarzy z UPA, itd.
  15. Finansuje się za pośrednictwem spółek Skarbu Państwa działalność pana Jonny'ego Danielsa.
  16. Prezydent Duda(dziecko PIS-u i Kaczyńskiego ma czas na zapalanie świec chanukowych, zakładanie jarmułki, jeżdżenie do USRAELA, wychwalanie Komitetu Żydów Amerykańskich, pieprzenie o pogromie kieleckim i polskim antysemityzmie, nadawanie Orderu Orła Białego Weissowi (zwolennikowi wyimaginowanych roszczeń żydowskich), który stwierdził, że w UB, które mordowało Polaków, Żydzi stanowili nikły margines, ale już nie ma czasu na uczczenie pamięci o 200 tys. Polaków zamordowanych na Wołyniu i odwiedzenie grobów pomordowanych.
  17. PiS odrzucił wniosek o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem.
  18.Głosowali wraz z PO za przyjęciem Traktatu Lizbońskiego.
  19. Medale i pomniki nadaje się i stawia dla takich osób jak:Weiss, młody Wildstein, Kaczyński, Kaczyńska(nazwa ulicy), a zapomina się o takich ludziach jak chociażby Maria Kwaśniewska czy Ojciec Maksymilian Kolbe.
  20. Reaktywowali(Lech Kaczyński) antypolską Loże Polin, gdzie jednym z jej członków jest niejaki Hartman.
  21. Sprowadzili na ZIEMIE POLSKIE Komitet Żydów Amerykańskich, który de facto w obecnym stanie prawnym, stanowi eksterytorialną placówkę żydowską.
  22. Zamiast wspierać działalności gospodarcza polskich firm, zwłaszcza małych i średnich, to PiS wprowadza wyższy ZUS, nie obniża VAT z 23% wprowadzonych przez Tuska, wspiera zachodni kapitał (Toyota, Mercedes) zwiększa biurokratyzm w firmach, zwiększa ilość urzędników, dotuje kosztem chorych po przeszczepie, starych, kobiety w okresie prenatalne, itd, państwowe górnictwo węgla kamiennego kwotą 10 mld zł do 2020 roku.
  23. PiS do tej pory nie powołał komisji ds. SKOK. 5 mld zł strat, a komisji jak nie było, tak nie ma.
  24. PiS od początku swoich rządów wypuścili obligacje na kwotę ponad 70 mld zł, nie licząc odsetek, głównie u bankierów z Niemiec, UE, USA i CHIN.
  25. Kwota wolna od podatku dla 90% podatników wynosi 3091 zł, gdzie minimum potrzebne do przeżycia to około 600 zł. Państwo(rząd) opodatkowuje dochód blisko dwa razy mniejszy od kwoty minimum egzystencji. To jest zbrodnia na Narodzie Polskim.
  26. Pobili rekordy w ilości uchwalonego prawa, w roku 2016 uchwalony ponad 32 tys. stron maszynopisu.
  27. PiS powołał kilkanaście nowych urzędów z budżetem ponad 2 mld zł.
  28. Rząd PiS-u pobił rekordy w ilości urzędników w randzie ministrów i wiceministrów.
  29. PiS de facto znacjonalizował państwowe Ratownictwo Medyczne.

 •  

  pokaż komentarz

  30. Uchwala ustawę ''Ustawa dla aptekarza''(wzrost cen leków), zakaz handlu w Niedzielę(wzrost dochodów wielkich i średnich sieci handlowych), ustawa pre-paidowa(martwa ustawa) służąca do jeszcze większej inwigilacji obywateli.
  31. Wprowadza Split Payment( o nadwyżce na subkoncie i jej wykorzystaniu decyduje urzędnik US), STIR(blokowanie kont na 72 godziny z opcją przedłużenia na 3 miesiące), Klauzula Unikania Opodatkowania( Urzędnik decyduje co jest, a co nie jest unikaniem opodatkowania w ramach istniejącego prawa, nie mylić z Uchylaniem się od Opodatkowania).
  32. Uchwala się program 500 plus- koszt 24,5 mld zł. Wzrost urodzeń o około 20 tys. dzieci. Koszt programu przy uwzględnieniu podatku VAt, który wróci do budżetu to jakieś 700 tys. zł na dziecko. Sama konstrukcja tego programu jest idiotyczna- żona notariusza z 2 dzieci dostanie 500 plus, kobieta mająca jedno dziecko i powiedzmy zarabiająca z mężem 3 tys. zł na miesiąc, nic nie dostanie.
  33. Wprowadza podatek bankowy - wzrost cen usług bankowych. Podatek od usług likwidacji szkód 23% oraz wzrost OC, ponieważ PZU musiało wybulić 10,6 mld zł na wykup 1/3 akcji PeKaO.
  34. Odrzuca projekt ustawy Kukiz 15 o podniesienie kwoty wolnej do 30 TYS. zł
  35. Zaostrzenie przepisów w sprawie poszukiwaczy skarbów nie mających pozwolenia. Od tej pory będzie to przestępstwo, zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Wcześniej było to wykroczenie.
  36. Wprowadza do zapisów o prokuraturze klauzuli ''interesu społecznego'', która umożliwia panom prokuratorom uniknięcie odpowiedzialności za swoje działania( art.137. § 2.)
  37. Wprowadza Jednolity Plik Kontrolny, który zwiększa biurokrację w firmach. Jednolity plik kontrolny-kontrole krzyżowe w czasie rzeczywistym, urząd będzie znał wszystkich dostawców produktów niemal natychmiast co może wykorzystywać konkurencja z układami w urzędach.
  38. Wprowadza ograniczenia w zakresie produkcji prądu z wiatraków, wielomilionowe inwestycje poszły się rypać
  39. Zniesienie limitu do 10 tys. zł zobowiązującej do rejestracji ilości nabytego złota i srebra. Od teraz każda ilość nabytego złota(monet kolekcjonerskich) należy zarejestrować
  40. Dlaczego PiS uważający się za propolską i patriotyczną partie, nie odtajni bandyckiej umowy dotyczącej budowy "autostrady" A4. Za PO zasłaniali się tajemnicą handlową. Czyżby służby i WSI, które brały udział w tym mega przekręcie, nie pozwoliły wodzowi Kaczyńskiemu, odtajnić umowy. A może obecni towarzysze z PiS, też są w ten przekręt umoczeni? Oto jest pytanie.
  41. Brak publikacji załącznika do aneksu WSI.
  42. Zaostrza kary w prawie o ruchu drogowym. Świadoma ucieczka przed pościgiem policji będzie przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie jest to wykroczeniem, za które grozi grzywna i kara do 30 dni aresztu. Skazując za to kierowcę, sąd będzie orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych''.
  43. Wprowadza ''Ustawę o eliminowaniu nieuczciwych praktyk handlowych. Od 12 lipca wchodzi w życie długo oczekiwana przez producentów żywności, ustawa o eliminowaniu nieuczciwych praktyk handlowych w obrocie produktami rolno-spożywczymi, które niestety są zjawiskami powszechnymi w naszym kraju w tej dziedzinie.Wprowadzona ustawa nakazuje Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczynania postępowania z urzędu jak również na skutek wniosku złożonego na piśmie przez dostawcę, który uzna, że handlowcy stosują wobec niego nieuczciwe praktyki.
  Kara stosowana przez UOKiK może sięgać aż 3% obrotu firmy w roku obrotowym poprzedzającym rok nałożenia kary i może być stosowana nawet w przypadku, gdy przedsiębiorca choćby nieumyślnie, dopuścił się naruszenia zakazu nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej.
  44. Próbuje zniszczyć polski handel elektronicznymi papierosami oraz branżę futerkową.
  45. Likwiduje się konkursy na stanowiska urzędnicze w Służbie Cywilnej oraz zniesienie wymogu posiadania studiów wyższych i zdania egzaminu do rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.
  Tego jest więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wakazashi26: Tak przeczytałem to i jakoś za komuny takich jajec nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wakazashi26: brak ustawy reprywatyzacyjnej, brak rozwiązania sprawy smoleńskiej, nieudolna reforma sądownictwa (żeby nie było, bardzo konieczna i reforma i czystki), brak zapowiadanej ustawy dezubekizacyjnej

  •  

   pokaż komentarz

   Uchwala ustawę ''Ustawa dla aptekarza''(wzrost cen leków)

   @Wakazashi26: Źródło poproszę, że te ceny leków wzrosły

  •  

   pokaż komentarz

   Zaostrza kary w prawie o ruchu drogowym. Świadoma ucieczka przed pościgiem policji będzie przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie jest to wykroczeniem, za które grozi grzywna i kara do 30 dni aresztu. Skazując za to kierowcę, sąd będzie orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych''.

   @Wakazashi26: Bardzo dobre prawo, co niby ci w nim nie pasuje?
   I nie, nie popieram pisu i faktycznie 99% wymienionych "osiągnięć" jest zła.

  •  

   pokaż komentarz

   Wprowadza podatek bankowy

   @Wakazashi26: Pojęcie świętych krów podatkowych jest jednak dobre? Dlaczego pewne działy gospodarki w kwestii podatkowej są inaczej traktowane? Bankowcy od zawsze mówią "pieniądz, to towar", a towary mamy opodatkowane...

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbostyryl: biorę leki i będę je brał do końca życia. W aptece jestem co 3 miesiące, z każdą wizytą płacę więcej, to jest źródło, o które pytasz. W moim przypadku nie są to duże kwoty, bo lek jest relatywnie niedrogi. Ale wzrost ceny jest faktem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wakazashi26 Jak na 1000 dni pracy to chyba najmniej inwazyjny rząd jaki pamiętam po 89 roku. Przydałoby sie zestawienie dobry i złych decyzji tylko jakoś usystematyzowane bo spora część uwag z tego wątku mowi, ze cos planują, że cos próbowali lub opiera sie o domysly. Poza tym zaostrzenie prawa lub zmiany dotyczące kontroli firm mogą być dobrymi decyzjami.

  •  
   P..........s

   -6

   pokaż komentarz

   Tak przeczytałem to i jakoś za komuny takich jajec nie było.

   Błagam, nie rozmnażaj się i nie głosuj.

   @Astar:

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: Przecież banki od zawsze płacą podatki. Stosując twoją analogię do towaru to obecny podatek bankowy ma taką konstrukcję jakby pani z warzywniaka oprócz dochodowego czy vatu dodatkowo na koniec miesiąca płaciła jeszcze podatek zależny od tego ile jabłek i ziemniaków ma na stanie.

  •  
   C.........0

   +1

   pokaż komentarz

   @Wakazashi26:

   42. Zaostrza kary w prawie o ruchu drogowym. Świadoma ucieczka przed pościgiem policji będzie przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie jest to wykroczeniem, za które grozi grzywna i kara do 30 dni aresztu. Skazując za to kierowcę, sąd będzie orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych''.
   Co w tym jest złego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbostyryl: To mam Ci receptę zeskanować???! Nie łazisz po aptekach -to się nie udzielaj!

  •  

   pokaż komentarz

   @Paul_Proteus: Skoro się mylę to proszę wytłumacz mi i udowodnij to. Wtedy pobiegnę i zagłosuję na twoich bożków z PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   Pojęcie świętych krów podatkowych jest jednak dobre? Dlaczego pewne działy gospodarki w kwestii podatkowej są inaczej traktowane?

   @videon: Ale banki płaciły podatki te same co wszytskie inne firmy. Ten podatek jest dodatkowy.

  •  
   P..........s

   -2

   pokaż komentarz

   Tak przeczytałem to i jakoś za komuny takich jajec nie było.

   Na temat moich bogów i bożków nie wiesz nic. Ja natomiast wiem po zdaniu, które napisałeś wyżej, że jesteś kompletnym idiotą.

   Za komuny mordowano opozycjonistów, strzelano do strajkujących ostrą amunicją. Czy trzeba dodawać cokolwiek więcej?

   @Astar:

  •  

   pokaż komentarz

   @Paul_Proteus: Tak, bo jak tak się pisze i pisze o tych rozstrzelanych to wychodzi, że cały naród wymordowano.
   Za to teraz ludzie na ulicach z głodu umierają, w zimę zamarzają, bo dzięki wolności i demokracji wyrzucono ich na ulicę, a pracę lepiej ukraińcom dawać. Nie tak dawno był na wykopie kolejny artykuł na temat tego, że kobieta zabiła niepełnosprawną córkę i sama popełniła samobójstwo, bo nie miała na leki i opiekę dla niej.

   Więc dalej wskaż mi że się mylę, bo argument, że jestem idiotą, w momencie, kiedy mnie nie znasz nie przekonał mnie do twoich bożków z PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   To mam Ci receptę zeskanować???! Nie łazisz po aptekach -to się nie udzielaj!

   @pawel-parafianczyk: xD Ja w aptece pracuję, więc jestem tam dosyć często dzbanie xD
   Chciałbym zauważyć, że mamy coś takiego jak inflacja - wszystko drożeje, i nie jest to koniecznie wina tej ustawy. Chciałem jakieś rzetelne opracowanie zobaczyć, bo IMO jest minimalnie drożej.

   biorę leki i będę je brał do końca życia. W aptece jestem co 3 miesiące, z każdą wizytą płacę więcej, to jest źródło, o które pytasz.

   @fonderal: To nie jest źródło o które pytam, to jest dowód anegdotyczny. Przyjmujesz leki refundowane?

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbostyryl: to nie jest żaden dowód anegdotyczny, nie znam nikogo, kto dziś płaciłby za te same leki mniej albo tyle samo, co pół roku czy rok wcześniej. Nawiasem mówiąc nie tylko leki drożeją, ceny wszystkiego lecą w górę. Może poza lokomotywami...

   Tak, kupuję leki refundowane. Ba, przysługują mi bezpłatnie (ZK), ale i tak muszę do nich dopłacać. Praktycznie z każdą wizytą w aptece więcej, bo cena rośnie, a kwota refundacji od dawna stoi w miejscu.

   Cena leków refundowanych i poziom refundacji nie mają najmniejszego związku z inflacją, za to ze skutecznością negocjatorów z firm farmaceutycznych w przepychankach z ministerstwem i owszem. Ale o tym pewnie wiesz.
   Pozdrawiam z firmy farmaceutycznej:)

  •  

   pokaż komentarz

   to nie jest żaden dowód anegdotyczny, nie znam nikogo, kto dziś płaciłby za te same leki mniej albo tyle samo, co pół roku czy rok wcześniej. Nawiasem mówiąc nie tylko leki drożeją, ceny wszystkiego lecą w górę.

   @fonderal: No właśnie ja chciałbym się dowiedzieć, czy te droższe leki to wina ustawy czy po prostu inflacji, ale wykopki już zaminusowały bo wiedzą lepiej xD Poza tym ceny leków refundowanych nie mają nic wspólnego z ustawą apteka dla aptekarza, gdyż są ustalane odgórnie i apteki nie mają w tej kwestii nic do gadania.

   Następny Misiewicz... Idź w π -zdu

   @pawel-parafianczyk: xD Misiewicz był technikiem, ja jestem magistrem - to raz, dwa jestem jawnie i otwarcie antypisowski, ale staram się również być obiektywny - nie wszystko co przyjął rząd pis jest złe (lecz prawie wszystko xD) I na przyszłość używaj jakichś argumentów w dyskusji, bo "Następny Misiewicz... Idź w π -zdu" trudno uznać za cokolwiek mającego wspólnego z dyskusją xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbostyryl: A zaczynanie "dyskusji" od: "Ja w aptece pracuję, więc jestem tam dosyć często dzbanie" jest wielce miłe i merytoryczne... Też pozdrawiam :-)

  •  

   pokaż komentarz

   To mam Ci receptę zeskanować???! Nie łazisz po aptekach -to się nie udzielaj!

   @pawel-parafianczyk: Za to takie argumenty - zakładające, że się wypowiadam na temat którego nie znam i piszę głupoty - też nie należą do miłych, poza tym mamy tu argument januszpodobny, niczym nie różniący się od "młody jesteś gówniarzu i się nie znasz" ( ͡° ͜ʖ ͡°) I dodatek dużej ilości znaków interpunkcyjnych również nie poprawia merytorycznie wypowiedzi, z dzbanem się rozpędziłem, przepraszam i również pozdrawiam cieplutko (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   to nie jest żaden dowód anegdotyczny, nie znam nikogo, kto dziś płaciłby za te same leki mniej albo tyle samo, co pół roku czy rok wcześniej.

   @fonderal: to jest właśnie dowód anegdotyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbostyryl: Spoko :-) Peace.
   P.S.: ach, żeby każdy w PL "kłócił" się tak jak my hehe. Trzym się (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbostyryl: On to tylko skopiował z innego źródła i nic nie wie.

  •  

   pokaż komentarz

   37. Wprowadza Jednolity Plik Kontrolny, który zwiększa biurokrację w firmach. Jednolity plik kontrolny-kontrole krzyżowe w czasie rzeczywistym, urząd będzie znał wszystkich dostawców produktów niemal natychmiast co może wykorzystywać konkurencja z układami w urzędach.

   @Wakazashi26: JPK to chyba PO, kontrole krzyżowe to nie wiem a odmowy wypłat VAT to już PiS.

  •  
   P..........s

   -2

   pokaż komentarz

   @Astar:

   twoi rodzice i twoja pani od historii poniosła absolutną klęskę. Nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Jeśli porównujesz którykolwiek rząd IIIRP z totalitarnym/autorytarnym reżimem PRLu, to nie jesteś wart by na ciebie splunąć. Nie pisz do mnie więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paul_Proteus: No argumenty z dupy gimbusa dajesz.
   Dalej proszę o jakieś konkrety to zmienię zdanie. A żadna pani nauczycielka nie poniosła klęski bo jestem w takim wieku, że doskonale pamiętam tamte czasy.

 •  

  pokaż komentarz

  A najważniejsze, że jest pińcet+ , starczy na piwo i kiełbachę. ...

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Całe mnóstwo minusów, nagrody, idiotyczne ustawy itp. Dla mnie wielkim pozytywem jest komisja ds. warszawskiej prywatyzacji i ds. amber gold. Dobitnie widać jak teoretycznym państwem był ten kraj w latach 2008 - 2015.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: Skoro dobitnie dowodzi, musisz koniecznie dostarczyc dowodow prokuraturze! Tysiace prokuratorow dzialaja na skinienie malego paluszka pana Ziobro, ktory odda wszystko, zeby udowodnic prawdy, o ktorych wspominasz. Tymczasem "zlodzieje" z PO chodza po ulicach! :D Przeciez jest paragraf na sprzeniewierzenie publicznych pieniedzy.

   Czy poprostu.. ogladales TVP?

  •  

   pokaż komentarz

   @justyna-gawron: Przejmowanie nieruchomości na kuratora 120 letnich właścicieli, zabójstwa krnąbrnych lokatorów - szopka dla gawiedzi. Szkoda że ciebie nie wyj#?%li z mieszkania bo ktoś znalazł kartkę z zeszytu ...

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Tak po czym sprawa trafi do sądu , a tam przypadkowo sędzia Tuleya stwierdzi że nie widzi przestępstwa i zarządzi wypłatę odszkodowania dla biednych urzędników.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: nie w tym rzecz, to powinna badać prokuratura, policja, dawno powinni w aresztach siedzieć, toczyć się sprawy sądowe
   a tak mydli się nam oczy jak niektórzy mydlą barana

  •  

   pokaż komentarz

   jak teoretycznym państwem był ten kraj w latach 2008 - 2015.

   @drMuras: A teraz jest jakim, że tak nieśmiało zapytam?

  •  

   pokaż komentarz

   jest komisja ds. warszawskiej prywatyzacji

   @drMuras: Ta która miała zrobić tą ustawę i się okazało że jej nie będzie pomimo hucznych zapowiedzi żeby nie denerwować żydów po wpadce tego samego polityka z ustawą o IPN?

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras było? Przecież to dalej jest państwo z kartonu.

  •  

   pokaż komentarz

   @justyna-gawron: Kilkanaście osób już siedzi w areszcie. Sprawę bada prokuratura zdaje się coś przegapiłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobitnie widać jak teoretycznym państwem był ten kraj w latach 2008 - 2015

   @drMuras: Ale jak to? Przecież to dobitnie pokazał audyt, który był tylko propagandową szopką (coś jak komisje)

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: zamiast komisji, ktora jesli rozwiaze nawet jakis problem, to punktowo, a jak widać, może być on nie do końca zgodny z prawem, lepiej chyba zająć się ustawą reprywatyzacyjną, która powinna byc juz dawno, to takich patologii by nie było. Więc zamiast rozwiązać problem, łagodzi się i to nieudolnie efekty braku odpowiednich uregulowań prawnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: istnieją, z jednym właśnie korespondujesz powyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @fonderal: W takim razie pora przejrzeć na oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: Przedstawienie w wykonaniu naczelnika III Urzędu Skarbowego w Gdańsku Tomasza Rzewuskiego. Akt I Scena I Amber Gold nie składał przez 20 miesięcy deklaracji VAT. Normalnie US wszczyna kontrolę. Co robi naczelnik z Gdańska ? Akt II Scena II

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @justyna-gawron: Dopóki nie zmieni się sędziów żadne wyroki skazujące nie zapadną. To oczywiste że taki Tuleya przyzna rację że można reprezentować 120 letniego właściciela i w jego imieniu wyrzucać ludzi z mieszkań.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: Upadki SKOKów i GETback. Państwo jest tak samo teoretyczne lub nawet bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: Ile osób dotąd skazano albo chociaż oskarżono?

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: dlatego to co się dzieje, razem z komisjami itp. to po prostu zwykła farsa

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: Dalej jest państwem teoretycznym, mimo że PiS coś tam pie... li o silnym państwie. W miesiąc spłonęło z 200 wysypisk że śmieciami z całego świata i nikt nic nie wie he

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: > Dla mnie wielkim pozytywem jest komisja ds. warszawskiej prywatyzacji i ds. amber gold. Dobitnie widać jak teoretycznym państwem był ten kraj w latach 2008 - 2015.

   Masz rację. W aferze prywatyzacyjnej na razie przesłuchano setki osób i komisja ma zonga. Na razie jedyną osobą z oskarżeniem na karku jest były działacz PIS wysoki rangą, prywatnie bliski znajomy byłego szefa CBA (oczywiście PIS). Z aresztu napisał list, w którym ładnie opisał, jak przy pomocy afery i CBA mieli uwalić Hankę. Abstrahując. Afery reprywatyzacyjne były też w innych miastach, tam gdzie rządził PIS również.

   Komisja Amber Gold też już straciła zapał. Śledzę ją od początku i dobitnie widać, że zawiniły instytucje (głównie prokuratura w Gdańsku). Gdy KNF zwęszyła wałek brakowało jej kompetencji i sprawę wielokrotnie kierowała do prokuratury, która konsekwentnie odmawiała wszczęcia postępowania. ABW była już blisko ale nie zdążyli. PO-PSL szybko zmieniła ustawę o KNF poszerzając jej kompetencje. Również o SKOKI, gdzie ludzie stracili więcej pieniędzy. PIS po przejęciu władzy natychmiast cofną tę ustawę. Mają za dużo ludzi w SKOKach. Ziobro jakieś pół roku temu awansował prokuratorów, którzy odmawiali wszczęcia postępowania.

   Nie wykazano żadnych powiązań Amber Gold z rządem. Z synem Tuska to już szkoda czasu tłumaczyć bo i tak wygodniej twojemu ego jest twierdzić swoje bo to podbudowuje twoje ego. Ma to nazwę w psychologi i prowadzi do efektu, że łatwiej jest uwierzyć w niesamowitą teorię spiskwą niż w banalnie proste wytłumaczenie.

   W pisowskich mediach tego nie mówią? Szkoda. Polecam czasem zagłębić się w temat, samemu przeanalizować źródła i ocenić ich wiarygodność i samemu dojść do wnisków. Wyrabiając sobie polityczne opinie na podastawie tabloidwych i clickbaitwych artykułów ( które mają za zadanie jedynie wzbudzić pewne emocje a wiadomo co najbardziej wkurza) dajesz się sterować, łykasz propagandę jak pelikan i stajesz się rasowym przedstawicielem ciemnego ludu.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: O tym, czy komisja jest wielkim pozytywem, czy igrzyskami dla gawiedzi, to pogadamy jak skończy swoją pracę. Poznamy to łatwo - po liczbie skazanych :)

  •  

   pokaż komentarz

   @justyna-gawron: może i dla gawiedzi ale miło się patrzy na każdego spoconego szczura zeznającego przed komisją. Przypomnij sobie teściową Plichty albo niejaką Kijanko

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Dużo słów napisałeś ale nie oznacza to że masz rację. W sprawie afery warszawskiej kilka osób ma już zarzuty; a kilkanaście jest aresztowanych m.in. Jakub R. i mec. Robert N.adwokat Andrzej M., dwoje adwokatów występujących jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości – Grażyna K.-B. i Tomasz Ż., ojciec i syn zajmujący się skupowaniem roszczeń i praw do stołecznych nieruchomości – Maciej M. i Maksymilian M., dwóch rzeczoznawców majątkowych wpisanych na sądową listę biegłych – Michał Sz. i Jacek R. oraz Andrzej K.” Twoje słowa że jedyną osobą z oskarżeniami to były działacz PIS w tym wypadku to kłamstwo. Pozostałe mają postawione zarzuty a sledztwa w ich sprawach jeszcze się toczą .

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: . Dalej. Komisja Amber Gold : Nie wiem co ma moje ego do tego że szef naczelnik skarbowego z Gdańska twierdzi że nic nie mógł zrobić przez 20 miesięcy w sprawie Marcina P. bo ten nie odbierał wezwań .... ani co ma moje ego do tego że prokurator Kiljanko przez półtora roku nie wykonała niczego żeby wyjaśnić jak to możliwe że Marcin P. prowadzi wielomilionowy biznes. Dzięki komisji widać skalę nieudolności urzędniczej w jednym z największych polskich miast i urzędów centralnych, nieudolności za którą ktoś brał pensje i premie. Przypudrowany przez zaprzyjaźnione media wizerunek kompetentnego aparatu urzędniczego okazał się tak samo prawdziwy jak zapowiedzi Tuska z kampanii wyborczej 3 x 15 % po prostu chooj , doopa i kamieni kupa ... Daruj sobie pseudo psychologiczne wycieczki pod moim adresem, bo w twoim wykonaniu wygląda to wyjątkowo nieudolnie. Dużo słów napisałeś lecz esencji w nich za wiele nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   Dla mnie wielkim pozytywem jest komisja ds. warszawskiej prywatyzacji

   @drMuras: kpisz chyba...

   EDIT: to znaczy - są plusy. To tak się kupy nie trzymało, że zacząłem kopać temat sam i np. przy Deotymy 16 wyszło ładnie kogo i jaką partię powinno się OPRować za reprywatyzację.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras
   Zgodzę się z tobą , że instytucje państwowe szwankonwaly.

   Tylko wydaje mi się, że wyborcy Pis są krótko wzroczni. Państwo teoretyczne było na początku lat 90. Przez ten czas zrobiliśmy ogromny postęp. Jeżeli chodzi o działania instytucji państwowych od szkolnictwa po wojska , poprzez sądy policję itp. Zmniejszyła się skala patologii , korupcji, nepotyzmu. Poprawiała się przejrzystość państwa. I to nie jest mój wymysł. Śledzie politykę prawie 20 lat. Potwierdzają to badania licznych instytucji pozarządowych krajowych i zagranicznych. Krok w tył zrobiliśmy jedynie za czasów SLD oraz PIS-samoobrony-LPR. No i teraz, chociaż jeszcze nie widać tego dobrze.

   Nienawiść do PO jest zrozumiała bo się zasiedzieli i nie byli idealni. Chociaż mieli kotwicę w postaci PSL a pozycja to oszołomiona. Ludzie są krótko wyroczni. Dodać do tego niezrozumienie zmian gospodarczych i tonę klamst i teorii spiskowych wylewanych przez PIs i mamy gotowy przepis na po zwycięstwo (Smoleńsk, zdrada narodu , obwinianie za wszelkie afery , niektóre nawet nie były sterami, brudna gra polityczną, na którą łapie się ciemny lud).

   Śmieszą mnie teksty, że pis walczy z komunistami. To oni właśnie nimi są i robią to co było za komuny. Centralizacja władzy. Upartyjnianie wszystkiego ci się da (media, sądy , prokuratura , wszelkie instytucje państwowe). Nepotyzm. Przyjrzyj się sprawom korupcyjnym z ostatnich 10 lat. Większość to Pis , reszta to łamliwe oskarżenia jak chociażby dzisiejsza sprawa Gawlowskiego. Centralne wielkie projekty, socjal i przekazy i nakazy (zaciszu handlu w niedziele ).

   Pis cofa osiągnięcia Polski z ostatnich 25 lat. To tak jak by powiedzieć: nie wyszło idealnie więc wracamy do tego co bylo. Pis popierają ludzie starzy mentalnie realności za komuna, młodzi , którzy nie rozumieją co było 15 lat temu i wierność nierozumiejace skomplikowanej rzeczywistości budujacy światopogląd na podstawie clickbajtowych artykułów.

   Takie mam zdanie. Szanuję twoje, próbuje tylko otworzyć Ci oczy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: PIS zmienia paradygmat jaki obowiązywał przez ostatnie naście lat. Polacy nie musza się ciągle wstydzić tego że są Polakami, że byle Hans to gość i trzeba go słuchać bo jest z zachodu, tego że ogromna część naszej tradycji wyrasta z nauki kościoła katolickiego, tego że w czasach wojen nie wszyscy zachowywali się tak przyzwoicie jakbyśmy sobie dziś tego życzyli. Nie da się budować poczucia jedności na linii państwo - obywatel i szczęścia jednostek na pedagogice wstydu jaką fundowały nam przez lata liberalne środowiska polityczne i dziennikarskie. Prawda centralizacja to ogromny krok w tył jaki PIS robi Polsce , podobnie jak mierne kadry i upolitycznienie wielu instytucji. Remedium ? Zastąpić miernoty fachowcami więc zapisz się i zmieniaj swoje otoczenia. ( ͡º ͜ʖ͡º) Co do Gawłowskiego to wkrótce przekonany się czy taki niewinny jak Pinior i Kijowski. Sprawa apartamentu w Chorwacji ewidentnie śmierdzi. Piszesz że śledzisz politykę od 20 lat, więc w takim razie widzisz ile razy dziennikarze czy analitycy mylili się w ocenie dziejących się wydarzeń. Kompletnie chybiony program PPP , zakładanie szkół wyższych gotowania na gazie w każdej dziurze, likwidacja szkół zawodowych bo w XXI wieku wszyscy tylko do zarządzania i marketingu, niejasności przy kontraktach na miliardy złotych z Gazpromem. Lista karygodnych błędów jest długa. Najgorzej że sprawcy tych błędów dalej zajmują się czynnie polityką bo żaden dzienniakarz nie zaryzykuje kariery żeby docisakć w wywiadach takich szkodników. Czas pokaże czy PIS wprowadzi więcej pozytywów czy będziemy sprzątać po okresie ich władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras
   W większości zgodzę się z tobą, jednak ja osobiście czuję dyskomfort psychiczny wiedząc, że moim krajem rządzi pis. To apropo wstydu.

   Co do tej Polski na kolanach to moim zdaniem jedno wielkie nieporozumienie i dopiero teraz padały na kolana (ustawa IPN , traktowanie nas przez świat ). Elektorat PiS-u często nie rozumienie polityki zagranicznej i często współpraca jest odbierana jako zdrada czy właśnie pozycja na kolanach. Fakt sprawa uchodźców i chęci przyjęcia ich przez PO nie potwierdza tej tezy ale jak się przukyjrzec innym drobniejszym sprawom to jest inaczej.

   Nawet przed Smoleńskiem nasz eksport do Rosji kwitł, Putin składał wieńce pod naszymi pomnikami i ponoć był bliski oficjalnego przyznania naszej wersji historii co do Katynia. A potem jeb, spisek, zdrada, Tusk dogadał się z Putinem..... dla mnie to nie jest poważna polityka i poważne podejście do tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras
   W większości zgodzę się z tobą, jednak ja osobiście czuję dyskomfort psychiczny wiedząc, że moim krajem rządzi pis. To apropo wstydu.

   Co do tej Polski na kolanach to moim zdaniem jedno wielkie nieporozumienie i dopiero teraz padały na kolana (ustawa IPN , traktowanie nas przez świat ). Elektorat PiS-u często nie rozumienie polityki zagranicznej i często współpraca jest odbierana jako zdrada czy właśnie pozycja na kolanach. Fakt sprawa uchodźców i chęci przyjęcia ich przez PO nie potwierdza tej tezy ale jak się przukyjrzec innym drobniejszym sprawom to jest inaczej.

   Nawet przed Smoleńskiem nasz eksport do Rosji kwitł, Putin składał wieńce pod naszymi pomnikami i ponoć był bliski oficjalnego przyznania naszej wersji historii co do Katynia. A potem jeb, spisek, zdrada, Tusk dogadał się z Putinem..... dla mnie to nie jest poważna polityka i poważne podejście do tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Kiedy Lech Kaczyński mówił o zagrożeniu ze wschodu to wszyscy kręcili z niego bekę. Dopiero aneksja Krymu, wojna na wschodzie Ukrainy a przede wszystkim zestrzelenie holenderskiego samolotu otworzyły częściowo oczy Europie. Dlatego eksport do Rosji byłby i tak zastopowany z winy samej Rosji. W sprawie relokacji uchodźców to PIS wraz z V4 mieli rację co widać po ostatnich rozstrzygnięciach w samej UE. A ile było obrzucania błotem PIS w polskich mediach z tego powodu ? Kolejna sprawa przyjęcie euro. Temat rzeka. W wielu silniejszych gospodarkach od Polski w których przyjęto euro dramatycznie wzrósł deficyt wewnętrzny - Hiszpania, Włochy , nie wspomnę o zadłużonej na dziesiątki lat Grecji. Traktowanie nas przez świat : Tu nie ma jednomyślności. Oficjalnie w mediach przekazują ci że nas nikt nie lubi, w rzeczywistości to tylko wyimaginowany obraz tego że każdy gra o własne interesy i liczą się doraźne sojusze. Co ma do zaproponowania opozycja ? Głos posłanki Scheuring Wielgus że Polska jest malutka i powinna słuchać Niemców ? No sorry jakoś tego nie kupuję mimo że mój dziadek był Niemcem .. W czym się PIS przeliczył ? W sporze z Żydami i chyba teraz łamiąc konstytucję przy okazji SN. Czy wygrają następne wybory ? NIE znam odpowiedzi na to pytanie

  •  

   pokaż komentarz

   W wielu silniejszych gospodarkach od Polski w których przyjęto euro dramatycznie wzrósł deficyt wewnętrzny

   @drMuras:
   Tylko to jedno zdanie zdradza, że.... nie wiesz o czym piszesz i powtarzasz jakieś głupoty gdzieś usłyszane. Deficyt zależy bardziej od polityki fiskalnej a waluta to kwestia polityki monetarnej. To tak jak by porównać powierzchnię lasów od przyjęcia waluty..... Pewnie o inflacji i wzroście cen na Litwie po przyjęciu Euro też słyszałeś? Ale już, że to fakenews pewnie nie. Możesz sam sprawdzić. Faktycznie ceny na Litwie wzrosły po wprowadzeniu Euro. Tylko, że jest coś takiego jak inflacja, która zależy od innych czynników. Tak się jakoś złożyło, że po wprowadzeniu euro inflacja była mniejsza niż w latach poprzedzających. To taki mały przykład jakie bzdury można znaleźć na dość zdaje się poważnych portalach zaangażowanych politycznie.

   Co do zagrożenia ze wschodu o którym mówił Kaczyński? Lol super trafił. Tylko zauważasz, że cała jego polityka budowana jest na budowaniu wrogów i straszeniu różnymi następstwami. Typowe dla rządów populistycznych z zapędami totalitarnymi. Historia dobitnie to pokazuje. Jakoś co do kwesti wstąpienia do UE nie trafił. Jego środowiska nieraz mówili o katastrofie i zniknięciu kraju, rolnicy wręcz mieli stać się niewolnikami pozbawionymi ziemi. Pamiętam czasy sprzed referendum, jakie wtedy bzdury gadali.

   PIS to analfabeci ekonomicznii mierni politycy dla mniernego ludu. Już za same kłamstwa na tmat Smoleńska, Macierewicza, Szyszko, Piotrowicza, Szydło, łamanie konstytucji i upartyjnianie całego Państwa zostaną zdeptani przez ocenę historii. Zostania tylko grupka fanatyków "wierzących" w spisek i madludzkość ich ukochanego wodza.

 •  

  pokaż komentarz

  ale jak to jesteście niezadowoleni? przecież wykop kochał i kocha pis... nagle wam sie nie podoba? minusujcie i komentujcie te dobre zmiany....

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna