•  

  pokaż komentarz

  Kolumbia wielce obruszona jego sędziowaniem a k%$#a mecz oglądali ? Sami oszukiwali na każdym kroku a kopanie dołka na pozycji do strzału karniaka to już totalne przegięcie pały. Dobrze, że nie nikt im łopaty nie wrzucił na boisko...

  •  

   pokaż komentarz

   @kontotrolla: aż się zalogowałem by dać Ci plusa, bo totalnie mnie wk@!@iła ta akcja przy karnym, 5 minut dyskusji i żali Kolumbijczyków. Podobno jest jakiś nowy przepis, że za dyskusje z sedzią leci kartonik, jakoś sędzia żadnego nie pokazał, a moim zdaniem powinien. Już nie wspomnę o tym kopaniu w murawę, żenada, dobrze, że ich spławili Angole.

 •  

  pokaż komentarz

  hehe 5 tys. euro kary. No no, nie podniesie się chłopina po takim ciosie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @tataxxl uh... to tylko sędzia, on kokosów nie zarabia

  •  

   pokaż komentarz

   @red7000: @tataxxl: Każdy sędzia "powołany" na mundial dostał 70 tysięcy dolarów. Do tego dochodzi kilka tysięcy za każde prowadzone przez niego pojedyncze spotkanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @xedarr:
   bierz pod uwagę, że oni po mundialu w przerwie wakacyjnej wracają do swojej starej pracy i nic więcej nie zarobią, a liga startuje dużo później, gdzie dużych pieniędzy już nie ma, to jest jak jednorazowa wygrana w totolotka, taka kara jest dotkliwa, bo za 5000 euro można sporo kupić

  •  

   pokaż komentarz

   @red7000: Mówisz o sędziach którzy pracują na mundialu? Myślę, że to nie te czasy kiedy sędzia jest piekarzem czy innym policjantem. Arbitrzy główni w ekstraklasie za każdy mecz dostają 3600zł no, a pierwszy mecz naszej rodzimej ligi jest już za równo 2 tygodnie. Jestem pewien, że w zagranicznych ligach płacą o wiele więcej.
   A jeśli już zaglądamy tak w portfel panu Geigerowi to wydaje mi się, że w MLS dostaje więcej niż zarabiałby w Ekstraklasie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @xedarr w MLS dostają za mecz 800$. Geiger zarabia rocznie około 200000 dolarów. Niiiby dużo, ale USA to drogi kraj.

   Z tą pracą przesadziłem, ale dalej nie jest super dużo. 7 tys. dolarów to niezła kara dla sędziego.

  •  

   pokaż komentarz

   w MLS dostają za mecz 800$. Geiger zarabia rocznie około 200000 dolarów. Niiiby dużo, ale USA to drogi kraj

   @red7000: 200 000 USD, tylko ~9% ludzi w USA zarabia powyżej 100k USD, a mediana wynosi 45k USD. Za mecz dostaje 800 USD, a mediana tygodniówki to 865 USD, Rozliczając się sam (brak rozliczenia z żoną) trafiłby w 6 próg podatkowy z 7. Więc coś ci się chyba pomyliło no chyba, że miałeś na myśli 20k USD, a nie 200k USD, ale wtedy zarabiałby nieco więcej niż wynosi linia ubóstwa w USA i zarobiłby więcej jako burger flipper.

 •  

  pokaż komentarz

  Osobiście uważam, że sędziował bardzo dobrze. Co do sytuacji z karnym, to jak dla mnie było tam ewidentne przewinienie Kolumbijczyka, a więc jak najbardziej słuszna decyzja. W ogóle podoba mi się, że w końcu sędziowie odgwizdują karne po faulach (łapanie, przewracanie przeciwnika) w polu karnym przy wybijanych rzutach rożnych.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro jego, to czemu tylko jego?

 •  

  pokaż komentarz

  podobno obstawil wszystko na wynik meczu ktory ukartowal,więc ta kara spłynie po nim jak po kaczce