Niemcy: Merkel cenzuruje obcięcie głowy dziecku przez migranta i morderstwo.

Niemcy: Merkel cenzuruje obcięcie głowy dziecku przez migranta i morderstwo.

zamiatanie sprawy pod dywan, najazd policji na światków, konfiskaty wideo z zajścia. Ang. tytuł mówi wszystko: Germany: 'Decapitating' Freedom of the Press

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zryty łeb trzeba mieć żeby zrobić coś takiego?

  •  
   p........y

   +107

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: piszac "ludzie o rozwinietych umyslach" masz na mysli kogo?? Z tego co obserwuje - te oswiecone umysly i ich jakze oswiecone teorie prowadza do unicestwienia cywilizacji...

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: ci sami budysci ktorzy podpalają mluzumanow w Indiach ?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:

   Buddyści są nawet jeszcze bardziej przeciwni przemocy i robieniu krzywdy

   Raczej jest to ten sam poziom. Buddyzm tak jak większość religii miał swoje krwawe epizody np. buddyzm tybetański, zamordyzm wprowadzony tam przez lamów i krwawa walk z czarownicami (poganami - wyzanwcami różnych wersji animizmu). Teraz dochodzi też do krwawych walk buddystów w Indiach, a ostatnio w jakimś sąsiednim kraju wygnali kilkaset tysięcy muzułmanów. Nie oceniam, bo wiadomo, jacy są muzułmanie, ale jednak ręce przemocą sobie cholernie pobrudzili.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni: Na szczęście my żyjemy w kraju, gdzie są chrześcijańskie wartości, które stanowią, że mężczyźni i kobiety są sobie równi... oh, wait.

  •  
   p........y

   -1

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Hmm, nie wiem czy wiesz, ale zazwyczaj seryjni mordercy i gwałciciele byli bardzo inteligentni :)

  •  

   pokaż komentarz

   @nom_om: dlatego napisałem, że nie są wyjątkowi. Głupia przemoc siedzi w wszystkich ludziach, jedne kultury nad nią lepiej zapanują, inne gorzej. Problem z jej całkowitym wyeliminowaniem jest taki, że gdy to zrobisz to stajesz się bezbronny i podbity przez barbarzyńców którzy często rozwój danej kultury cofają o kilkaset lat.

  •  

   pokaż komentarz

   wystarczy zostać wychowanym w religii która ma za nic kobiety i dzieci.

   @prawda_sie_obroni: Jak zatem uzasadnisz zachowanie naszego Kajetana Poznańskiego? Wykopki chciałyby zaszufladkować wszystko w kategorii wiary i pochodzenia. To jest dopiero chore.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-maslowski: ale co sugerujesz, że nie są równi czy co?

  •  
   I........3

   0

   pokaż komentarz

   @mzimniak: Często polujesz na jedzenie, oraz poruszasz się pieszo we własnoręcznie zrobionych ubraniach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nuckyy: Tak sugeruję. Na przykład kobiety nie mogą pełnić tak wysokich funkcji w kościele, jakie mogą pełnić mężczyźni.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni: Nasze wartości nie pochodzą od chrześcijaństwa - to chrześcijaństwo je zaadoptowało jako swoje. W istocie wartości europejskie i tzw "chrześcijańskie" są znacznie dłuższe i powstały znacznie wcześniej niż chrześcijaństwo. To jest popularny mit i wielokrotnie powtarzane przez instytucje kościelne kłamstwo - tak jakby ludzie skakali po drzewach i biegali z siekierami mordując się nawzajem a w końcu przyszedł dżizus, nastał pokój i już wszystko było w porządku. Grecja i starożytny Rzym, Etruskowie, Fenicjanie itp. oraz wcześniejsze cywilizacje były podwalinami kultury i wartości "chrześcijańskich".

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Kiedyś chciałem napisać bardzo podobny komentarz. Cieszę się, że go popełniłeś. Smuci mnie ta ogromna ilość minusów. Niestety, ale dzisiaj nawet trochę bardziej rozgarnięta bezwłosa małpa potrafi korzystać z komputera. Niby można olać, bo przecież nie wszędzie na świecie jest dobra edukacja i wychowanie, ale oni raz, że mają prawa wyborcze, dwa - piszą komentarze, ludzie czytają, politycy ich wykorzystują, niedługo ich miejsce zastąpią maszyny i dopiero będzie burdel. Aby temu zapobiec nie widzę w tej chwili innych rozwiązań, niż radykalne. Mimo wszystko wierzę, że coś się zmieni. Nie trzeba mieć niewiadomo jakiego ilorazu, aby nauczyć się dobrze korzystać z narzędzi. Komentarze takie, jak Twoje, to narzędzie poznawcze. Narzędzie wysokiej jakości. Gdyby będzie takich narzędzi więcej szansę na powodzenie misji się zwiększają ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: Być po prostu chorym psychicznie? Nikt normalny tak nie postępuje. Zdecydowana większość tych ludzi jest normalna, chodzi do pracy i asymiluje się z zachodnim społeczeństwem. Większość ma wyj$$!ne na Allaha, tak jak my mamy na Jezusa. Mieszkam na zachodzie i wiem, że wrzucanie wszystkich do jednego worka jest złe, bo chyba nie chciałbyś być traktowany jako złodziej i pijak?

   Ogólnie te wszystkie "incydenty" plus ruska propaganda, doprowadzi do ludobójstwa w niedalekiej przyszłości. Widać to nastrojach politycznych najuboższych klas społecznych w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zdziardelek: Tą wypowiedź powinni w każdej szkole powiesić.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-maslowski: XD, co to ma w ogóle wspólnego z tym co napisał prawdasieobroni

  •  
   p........y

   -3

   pokaż komentarz

   @mzimniak:
   Chyba obserwujesz nie tych co trzeba ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @wyestymowany: Natychmiast wynająć najlepsze kancelarie adwokackie dla poszkodowanych i rodzin ofiar. Złożyć pozwy w sądach spoza UE, bo w niej nic się nie wskóra, a najlepiej w amerykańskich, nie tylko europejczycy są wśród poszkodowanych, i zapytać na jakiej podstawie Angela ich zaprosiła. Z tego co kojarzę, po prostu tak sobie chlapnęła, kazała otworzyć granice, a teraz wszyscy ponoszą konsekwencje! W Niemczech, czy w Austrii już na samym początku ta kwestia była poruszona, ale szybko łeb ukręcili, bo nie ma żadnego oficjalnego dokumentu, uchwały, dyrektywy etc. KE i UE zezwalającej Jej na takie posunięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zdziardelek: Ja już na to popatrzyłem globalnie, nie tylko inżynierzy mają te właściwości, na naszym podwórku nawet znajdziesz. Ale jeden problem w jednym czasie. Ważniejsza od zacofanego Janusza jest w tej chwili inwazja. Jeśli lidera danego państwa można podać do sądu w innym państwie to może zrzutka jakaś albo coś? Nie mam siły już nic robić, buzuje we mnie.

  •  
   p........y

   -3

   pokaż komentarz

   @wyestymowany:
   Mnie smuci bardziej, że wszędzie potrzebna przemoc, nawet jak nie chcesz, jak chcesz pokojowo, część ludzi nie pozwoli na to. Część ludzi ustawi się w roli zakładników, część weźmie zakładników.

   Mnie zbilansowana ilość minusów najbardziej cieszy, znaczy się udała mi się niemal doskonała kontrowersja, czyli nie truizm, z którym każdy się zgodzi, i nie podpucha, żeby każdego wkurzyć, bo to prostsze. Tak w środeczek, żeby zamieszać.

   Ludzie cały czas ewoluują. Bez przerwy. Tylko ten proces jest niesamowicie trudny w obserwacji kiedy równolegle masz małpoluda i geniusza. Ale chyba to też jest jakoś zbilansowane. Jak pan Carlin mówił - przyroda sobie z nami poradzi. Strząśnie nas jak pies błoto. To nie Ziemia ma problem, to my mamy problem. ALE. Jeszcze tu jesteśmy, pomimo wielu przewidywaniom pesymistów ;) Znakiem tego nie jest z nami jeszcze (albo już) tak źle.

   Ktoś by pomyślał, że absurdalnie agresywni i zajadli ludzie, jak im dać broń atomową, neutronową, chemiczną, biologiczną i co tam jeszcze - natychmiast się pozabijają. Spójrz w Internet - czy ludzie nie są głupi?

   Nie są. Przynajmniej wystarczająca ilość. Przynajmniej ci ważniejsi i silniejsi. A w ogóle - zwłaszcza teraz, jak trzeba było, ustawa cenzurująca Internet nie przeszła. Będą kolejne próby.

   Jak to możliwe, że ta "banda idiotów" nie daje się wziąć za mordę cały czas? Zobacz, jak kiedyś było łatwo brać za mordę. Kiedyś wódz miał "sen" - wszyscy wrzeszczeli jego hasła jak w transie. A teraz mówią "goń się".

   Nasza dżinsowo-rockowa cywilizacja daje radę. Jakaś odporna na zamordystów. Od czasu do czasu robi się spasiona i powolna jak Axl Rose, ale... potrafi się jeszcze ogarnąć. Może dla Szwedów już za późno, ale kto ich tam wie.

   A Polska? Jak mnie ten kraj czasami irytuje i doprowadza do szału, tak podziwiam, jak sobie z "obcą przemocą" radzi i to bez szabli teraz. Po prostu u nas tak tego nie jak w Niemczech, Szwecji czy UK.

  •  
   p........y

   +3

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   p........y

   0

   pokaż komentarz

   @filip-zaluski:
   Taka ciekawostka: słyszałem o takiej teorii, wg której Jezus był Buddystą i po prostu zaczął nauczać tego co sam się nauczył w swoich stronach. Jak to się skończyło, wiadomo, ale ogólnie odniósł spory sukces. Ta teoria nie jest taka wariacka, zważywszy, że szeroko opisywana przez różnych autorów historia życia Jezusa ma ogromną lukę w latach, kiedy człowiek najwięcej się uczy. No więc niektórzy strzelają, że może właśnie w tym czasie poznał szkołę buddyjską, zafascynowany tym wykształcił własną naukę.

   Oczywiście podchodzę do takich teorii z dużym dystansem, ale coś w tym jest. A tak na marginesie to polecam "Boże Inwazje" i "Valis" P.K. Dicka. To nie jest lekkostrawne SF, wprost przeciwnie, ale to coś, co nieźle ryje beret. Oczywiście nic tak bardzo nie ryje beretu jak "Kocia kołyska" Vonneguta.

  •  

   pokaż komentarz

   @boryss: To, że motywy wielu morderców wynikają z upośledzonego pojmowania religii, nie oznacza, że motywy wszystkich moredców wynikają z religijnych pobudek. Co ty za lewackie teorie tworzysz?Zacznij myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Ciekawe określenie, dżinsowo-rockowa. Chyba to właśnie zasługa tego, że alternatywne wzorce nie były wypaczone. Nauczyły patrzenia z wielu stron. Nawet jak na scenie darli ryja, to darli o sprawach ważnych. O niebezpieczeństwach nowego, wspaniałego swiata. O pięknie wszystkiego. Zachęcali do rozwijania się, przede wszystkim tego w głowie. Podczas, gdy próbowano wmówić wszystkim, że to jest groźne zainteresowani widzieli, że można usiąść, porozmawiać. Miałeś problem? Cześć sąsiad, pomóż mi z podjazdem, pomogę Ci obrać czereśnie. Choć problem jest globalny, nadal są ogromne obszary pozbawione odskoczni od jedynej słusznej linii to jestem pełen nadziei i dobrych myśli, bo wiem, że takie wypowiedzi w końcu trafią, gdzie trzeba. A później od jednego do drugiego nawet, jeśli wyciągną wtyczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyestymowany: Ostatnio widziałem dokument, jak emigranci przez Libię próbują dostać się do europy. Kopara mi opadła. Nie dosyć, że przemytnicy kasują po 15 tys. euro od łba, to jak im skonfiskują samochody, unia daje 7 tys. euro by zmienili zawód, bo teraz nie mają co robić. Jak myślisz, co zrobią z tą kasą? To jest chore.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Dla nas to rycie beretu TERAZ, ale gdybyś nie wiedział, że coś takiego jak 'kołyska' istnieje, ale wiedział, że jest coś, co poprawi Twoją jakość życia to oddałbyś za to wszystko, nawet część starego siebie. Hm... O właśnie! Strach przed zmianą. Strach przed tym, że stając się lepszym zatracimy siebie. To jest psychologia stara, jak świat. Coś mi mówi, że historia kołem się toczy i kiedyś ktoś już to wykorzystał. Nie mam na myśli czasów nowożytnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Nasze Europejskie wartości pochodzą od chrześcijaństwa i tylko lewacy myślą że wszędzie na świecie te wartości są takie same i uniwersalne.

   @prawda_sie_obroni: bzdura. Te wartości powstały na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa. W dekalogu zawarto to, co wówczas uważano za pożądane. To islam robi z ludzi to, co robi. Etyka i moralność są uniwersalne dla każdej cywilizacji. Gdyby było inaczej, w takiej Japonii byłby jeden wielki bajzel, a tymczasem jest tam całkiem spoko, mimo że mało kto zajmuje tam sobie głowę chrześcijaństwem, czy jakąkolwiek religią w ogóle.

  •  
   T.......k via Android

   -3

   pokaż komentarz

   @pies_harry o nie mogę, człowieku odstaw to co bierzesz. Przydał by się tu mem z nerdem w pociągu.
   Słuchaj, jeśli inteligencję i wg Ciebie wynikający z niej system wartości przypisujesz rasie - bo na to wyglada - to jesteś rasista i spóźniłes się z urodzinami o niemal sto lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zdziardelek: Teoria spiskowa od teorii normalnej różni się tym, że w tym pierwszym przypadku domysły pojawiają się z braku tudzież niewystarczającej ilości informacji. W tej chwili mamy dość informacji, aby stwierdzić, że cała ta akcja jest sponsorowana i koordynowana. Może by zapytać tych trafikerów, komu oddają cześć zysków? Może inaczej - czy oddają komuś innemu niż swojemu szefowi, co by było bezpiecznie, nomen omen, politycznie.
   @pies_harry: Przez Ciebie zacznę pisać dłuższe posty. Rzadziej, ale lepsze jakościowo. Skoro mainstream cytuje Wykop upatruję dla wszystkich nas szansę. Jak pisałem - nie mam już siły robić nic.

  •  
   p........y

   +1

   pokaż komentarz

   @wyestymowany:
   O różnych darli, ale o ważnych też. Jak kiedyś starzy mi truli, że "jakiś szatanów" słucham, to im zapodałem tłumaczenie tekstu "The One" Metalliki. Ten tekst jest arcydziełem. Żeby w tak niewielu słowach zamknąć tak kolosalny ładunek emocji, potworność wojny w niemożliwym skrócie, te parę minut pewnie odpowiadają za tysiące jak nie miliony pacyfistów. Bo takie rzeczy składają się na pacyfizm. Metale, szatany ;)

   No ale dobra, temat samograj, zrób coś zaangażowanego, w tych czasach wszystko żarło i wszystko stawało się prawie natychmiast ikoniczne.

   Ale "Unforgiven"? Jestem w szoku, że ten tekst napisał tak młody facet.

   Czy oni (i spółka) zmienili świat? Niewykluczone. Kto ich tam wie. Ludzie może nie stali się dzięki nim genialni czy nawet jakoś szczególnie mądrzejsi. Ale... nie dali się jeszcze na siebie poszczuć. To już coś. Na razie kolejnym Hitlerom i Stalinom "dziękują". Oby tak dalej.

  •  
   p........y

   -2

   pokaż komentarz

   @Theczarek:

   Słuchaj, jeśli inteligencję i wg Ciebie wynikający z niej system wartości przypisujesz rasie (...)

   https://i.kym-cdn.com/photos/images/original/000/173/576/Wat8.jpg

   No nie mogę! Nic nie zrozumiałeś. Inteligencję przypisuję ewolucji - tylko i wyłącznie. I piszę, że jest rozrzut. I pominąłem ważną rzecz - że człowiek ma gadzi mózg, jednocześnie ma w sobie małpoluda i geniusza, może mieć potencjalnie. Ogromnie ważne jest jak ukształtujesz człowieka. Człowiek to istota społeczna. Jego inteligencja jako jakoś sama w sobie, w oddzieleniu od społeczeństwa nie istnieje. Bo spróbuj wychować homo-sapiens bez kontaktu z innymi ludźmi czy ich kulturą. Przecież nawet nie będzie mówić.

   No i teraz masz ludzi hodowanych praktycznie jako broń. To małpoludy praktycznie. Teoretycznie potencjał jak u wszystkich innych - praktycznie, masz agresywne małpoludy przed którymi musisz chronić się płotem.

   To nie wynika z ich rasy. To wynika z systemu, w którym są wychowywani. To system polityczno-społeczny, dla niepoznaki nazywany religią.

   To nie wina małpy, że jest małpą! Ja im współczuję. Boję się, że kiedyś politycy doprowadzą do sytuacji, w której tych biednych dzikusów spotka holokaust.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni: To nie jest prawda. Też jesteś jedną z tych owieczek, które łykają, że Islam to zła religia, nieszanująca kobiet, życia człowieka itd. Niczym się nie różnisz. Otwórz oczy, zajrzyj do źródeł i zobaczysz jaka jest prawda. Te problemy z imigrantami nie mają żadnych powiązań z Islamem jako takim, ot tyle, że akurat Ci ludzie są wyznawcami Islamu. Tak samo można powiedzieć, że winny jest chleb, bo wszyscy imigranci go jedzą. Taka sama logika jak Twoje myślenie. Media próbują nam wmówić, że to jest na tle religijnym i jak widać niektórzy to łykają jak prawdę objawioną, co widać też po ilości plusów. Owca za owieczką, owieczką pogania.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Z innej paki - podobna luka była też w dzisiejszych czasach, ale zauważam, że po gimbazie przyszła nowa, lepsza fala. Zresztą po twórcach to widać i tym, co leci w głównym nurcie. Wewnętrzny głos mi mówi, że czerwona zaraza spróbuje jeszcze dwa razy, po czym szala się przechyli, bo ludzie już tego nie zniosą. Islandię skutecznie zakopali, ale wieść poszła. J-e-s-z-c-z-e-t-r-o-c-h-ę. Tylko nie wolno odpuszczać. Wydawało mi się, że o odpowiedzialności ludzi światłych - tu każdy niech sobie wstawi bardziej według niego pasujący przymiotnik - to sobie tak trochę p%$#!!?ę. Ale niedawno kolego @sidhe mnie uświadomił co naprawdę oznacza metafora, że słowa to pociski. I tego chcę się trzymać. Bo każdy komentarz, jeśli niesie ze sobą wartość, ładunek, który zamiast wyrządzać krzywdę buduje lepsze jutro - jest potrzebny.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Mnie kilka razy sąsiedzi poszczuli strażą miejską, jak odleciałem i blok zaczął się trząść, choć gołębią na parapecie podobało się, bo łebkami kiwały i nie odlatywały. Tak mi się przypomniało, jak wspomniałeś o Metallice i lepiej z tym się położę, niż z innymi myślami z dzisiejszego dnia.

  •  
   p........y

   -1

   pokaż komentarz

   @pandamocny:
   Wysokie IQ vs niskie EQ. Bardzo inteligentni - ale wybiórczo. Jestem niemal pewien, że psychopaci są potrzebni w społeczeństwie, aczkolwiek ich liczba musi być niewielka, inaczej to społeczeństwo by nie przetrwało.

  •  
   p........y

   0

   pokaż komentarz

   @wyestymowany:
   Nie byłbym aż takim optymistą, ale... pijąc do czegoś podobnego: pojęcie memu. I nie chodzi mi tylko o śmieszne obrazki, ale o mem z definicji. Taka właśnie kropelka, co drąży skałę.

   Co do "pocisków" czy "bomb" - do tego co jakiś czas musi narodzić się geniusz. Musi odstawić coś takiego, że ludożerce kopary opadną do ziemi. Wtedy będą słuchać, wtedy się czegoś nauczą. Niestety praktycznie żaden normalny człowiek nie ma takiej mocy. Z naszego gadania dokładnie nic nie wynika. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Za to z tego co robimy wynika znacznie więcej. Głosujemy nogami, głosujemy portfelami.

   To jest ważne. Na początku ktoś wrzucił w Internety jak wygląda chów klatkowy. Później kilku to podchwyciło. Później się w sklepach szukało "nie trójek". I robiło inbę, jak nie było. Wydawało mi się, że byłem pierwszym klientem, który się pulta o brak innych niż "trójki" jajek. A teraz wolny wybieg i ściółkowe są chyba w każdym sklepie.

   1. Mem. 2. Działanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lechu1777: I co z tego, że taki Tawhidi potrafi wyjaśnić Koran w sposób miłościwy? W wielu wioskach bez nawet prądu imami tylko czekają na pieniądze - najczęściej dolary - aby wmawiać mieszkańcom swojej wioski coś zupełnie innego.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak zryty łeb trzeba mieć żeby zrobić coś takiego?

   @szyps: wystarczy zostać wychowanym w religii która ma za nic kobiety i dzieci.
   @prawda_sie_obroni: mogę Ci wygooglować stertę artykułów gdzie Polak, biały katolik, zamordował dziecko w odwecie na matce, bez odwetu bo go wkurzało, no albo oboje matkę i dziecko. 1 lepszy z brzegu link, w Google jest tego na pęczki... http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dozywocie-dla-bylego-policjanta-ktory-zabil-dwojke-swoich-dz,nId,436530

  •  

   pokaż komentarz

   @only_HD: Użyj teraz statystyki i porównaj dane. Ten jeden chory Janusz to nic przy tym, co się wyprawia w miejscach pozbawionych dorobku cywilizacyjnego. Zryty łeb zawsze się trafi, też statystyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Powiem Ci, że robię masę notatek. Przy niektórych mam symbole i do tego całą legendę. Są takie oznaczone 'zrobić mema'. Później na to patrzę i macham ręką. Dość prokrastynacji i olewactwu. Dla istoty rozumnej każdy temat jest ważny.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyestymowany: no akurat Polska nie ma chyba zbyt ciekawej statystyki jeśli chodzi o przemoc w rodzinach, czy brutalne morderstwa itp. Nie wiem jak miałbym to porównać, nie wiem czy istnieją w ogóle takie dane, aby dało się to porównać, ale Polskie Cześki jak słyszą Islam to widza tylko krwiopijcze bestie. Pojedź kiedyś to muzułmańskiego kraju, ale bardziej cywilizowanego niż Afganistan, np. Arabia Saudyjska czy Oman, zobaczysz, ze ludzie żyją tam całkiem normalnie, prawo jest przestrzegane, nikt nie zabija żon czy dzieci, itp...

  •  

   pokaż komentarz

   @only_HD: Akurat tego mi nie musisz mówić, bo dużo podróżuję. Głównie dzięki temu co mówią 'lokalsi', ci z dala od kurortów - bo staram się chodzić własnymi ścieżkami - jako tako orientuję się, co w trawie piszczy. Dostęp do danych inna sprawa, bo nie możemy tu wykluczyć, że niewygodnych danych po prostu się nie publikuje. Na mnie i zapewne na Tobie jakiekolwiek tajne dane nie zrobiłyby wrażenia. Nie zmienia to faktu, że a) to są dwa różne problemy gdyż b) tam np. nie wynika to z nadużywania alkoholu. Ale wzorce... pod względem skrzywienia mamy bardzo dużo wspólnego. Swoją drogą - za czasów pogańskich mieliśmy u siebie podobny system - miletów. Tylko wtedy dolce nie latały jak szalone między grupami wpływów, bo ani my, ani oni sobie na to nie pozwalali.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni: nie ma dokładnych danych statystycznych na przemoc wobec kobiet w krajach muzułmańskich, wiec tez niestety operujesz anegdotami na ich temat. Zakładam jednak, ze oczywiście kobiety są tam traktowane zupełnie inaczej i o wiele gorzej niż w Europie. Artykuł jest jednak o zabiciu dziecka i żony. Za morderstwo w każdym kraju islamskim dostaniesz karę śmierci, chyba ze się wywiniesz jak jesteś bardzo bogaty i zamienia ci karę śmierci na chłostę i karę finansowa dla rodziny. Podkreślam, ze mówimy tu o morderstwie. Żaden kraj muzułmański nie przyzwala na takie coś, wiec nie wiem do czego zmierzasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni: chodziło mi ze nie ma realnych danych, ponieważ to co podałeś jest wszystko estymowane przez pozarządowe organizacje. Kraje muzułmańskie nie publikują tych danych oficjalnie tak jak to się robi np. w Europie. Druga sprawa to nadal jest to gadanie nie na temat lekko, ponieważ podkreślę ponownie: facet zamordował żonę i dziecko. Za takie przestępstwo w krajach muzułmańskich jest kara śmierci. Nie sugeruj wiec proszę, ze to jest normalne w krajach muzułmańskich zabić żonę czy dziecko i nie ponosi się za to kary. A to właśnie zasugerowałeś w oryginalnym poście.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: no to byś zobaczył jak oficjalnie buddyjska policja w Tajlandii robił prządek z muzułmańskimi terrorystam, wióry lecą na przemian z flakami.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko bardzo prymitywny człowiek potrzebuje strachu przed sądem ostatecznym lub nadistotą.

   @pies_harry: Innymi słowy głupi. A kogo jest więcej, głupich czy mądrych? Religia jest potrzebna właśnie po to, żeby prymitywów straszyć absolutem, a ty jako osoba świadoma, nie musisz temu ulegać.

   Największy problem z inteligentnymi ludźmi jest taki, że myślą iż są "przeciętni" i wszyscy są tacy jak oni. Otóż nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Graven: Innymi słowy - przepisy i instrukcje są dla głupich, aby nie zrobili sobie krzywdy. Nic nowego. Tylko teraz znajdź język, którym im to wytłumaczysz tak, aby jednocześnie zrozumieli rzeczywistość i się nie oburzyli. Od setek lat się to nie udaje. W kwestii ostatniego - jest problem. Bo to też nie jest tak, że nie zakładamy tego i owego. Po prostu, patrz wyżej - nie chcemy robić krzywdy. Jest to swoista odpowiedzialność. Coś jak z karą za nieudzielenie pomocy. Shermetyzować się? Podział, wojna. Ale robić za nianię na pełny etat - kto sobie na to pozwoli? Nawet filantropia ma swoje granice. Chociaż, z drugiej strony, gdybym mógł się nie przejmować czymkolwiek oddałbym się temu w pełni. Lubię wyciągać z matriksu i pchać ludzi do przodu. Sprawia mi to satysfakcję. Nie ma nic bardziej wewnętrznie budującego niż świadomość, że pomogłeś komuś osiągnąć sukces albo przynajmniej poprawić komfort życia. Bo zawsze jest nadzieja, że ten ktoś zostanie wyjątkowym, a przynajmniej aktywnym i świadomym kontrybutorem w rozwoju cywilizacji. "Kochajmy dawać szczęście, tak szybko przemija" :)

  •  

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni: Wykopki jak zwykle wrzucają wszystkich muzułmanów do jednego wora. Zgodnie z tą logiką każdy Polak chrześcijan to dzikus mordujący własne dzieci?

   źródło: Screenshot_2018-07-08-10-45-39-535_com.android.chrome.png

  •  

   pokaż komentarz

   @TEDMAJER W Indiach są hinduiści. Buddyzm wprawdzie pochodzi z terenu Indii, ale w Indiach się nie przyjął i prawie nie ma tam buddystów.

  •  

   pokaż komentarz

   @filip-zaluski powiem więcej. Po przyjściu tego wyimaginowanego Żyda była podstawa aby mordować i chrystianizować innych. Dlatego też mamy kolejnną wymyśloną religie Islam który powstał jako antidotum na zło krucjat europejskich.

  •  

   pokaż komentarz

   Nasze Europejskie wartości pochodzą od chrześcijaństwa

   @prawda_sie_obroni: do momentu gdy chrześcijaństwo było podstawą tego systemów europejskich nie za bardzo szanowano kogokolwiek. W momencie gdy ten porządek upadał chłopi nie mieli wolności osobistej, kobiety nawet nie mogły się uczyć o jakiejkolwiek możliwości decydowania o sobie też nie było mowy.

   Także nie gadaj bzdur.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry "Ludzie o rozwiniętych umysłach nie potrzebują tego." Śmiechłem. A teraz powiedz mi proszę co to znaczy mieć rozwiniety umysł?

  •  

   pokaż komentarz

   Religia nie jest konieczna do etyki. Tylko bardzo prymitywny człowiek potrzebuje strachu przed sądem ostatecznym lub nadistotą. Ludzie o rozwiniętych umysłach nie potrzebują tego. Odróżniają dobro od zła sami.
   @pies_harry:
   Nie, to pozory. Skoro odróżniają "dobro od zła sami" to musieli tych zasad odróżnienia się od kogoś nauczyć.
   Teraz zastanów się co jest pierwotnym źródłem tych zasad.

  •  
   p........y

   -4

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass:
   Myślisz, że centralny autorytet?
   Wg mnie nie ma centralnego ktosia. Ludzie ewoluują. Społeczeństwa ewoluują. Źródłem amerykańskiej konstytucji jest "we the people" ;) Dobra, sam dokument miał konkretnych autorów, ale sama demokracja to w końcu władza ludu. Może pośrednia, może częściowa, ale jest i tak to działa. Większość zasad i praw jest kwestią umowy. Większości ludzi to pasowało, więc w końcu formalnie stało się prawem.
   Oczywiście wcześniej były monarchie, ale nawet monarcha musiał się liczyć z wolą ludu, bo z opornym i wrogim ludem było opornie i ciężko.
   Można powiedzieć, że nasza cywilizacja jest zlepkiem starej rzymskiej, z kulturami ludów, które Rzym podbiły. Swojego czasu Rzym był potęgą, ci co ją pokonali też musieli mieć swój poziom.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:
   Nie, chodzi mi o to, że obecna etyka, którą jest uniwersalna i ponadczasowa jest chrześcijańska.

   Wg mnie nie ma centralnego ktosia
   Ten "centralny ktos" to kultura. Kultura nie musi być etyczna z naszego punktu widzenia (czyli z punktu widzenia etyki chrześcijańskiej). Może np. aprobować zniewalanie ludzi (starożytny Rzym).

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Myślę że to w znacznym stopniu też kwestia wychowania, czasem z takich osiedli blokersów wywodzą się ludzie bardzo mądrzy.

  •  
   p........y

   -4

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass:
   Widzisz, z tym zniewalaniem ludzi w starożytnym Rzymie to okazuje się być trochę mit. Owszem, było niewolnictwo, ale niewolników traktowano często lepiej niż dziś "wolnych obywateli" w wielu państwach.

   Bo jak się zastanowić czym jest wolność i ile jej mamy... Dla lepszego samopoczucia lepiej się za bardzo nie zastanawiać ;)

   Ale masz rację - kultura i etyka to dwie różne sprawy. Chociaż wydaje mi się, że kultura chrześcijańska miała etykę w pakiecie.

   Nawet z neutralnego punktu widzenia, jeśli przyjmiemy, że kiedyś była taka postać jak Jezus, facet, który był nauczycielem i założył szkołę, która działa do dziś na całym świecie - gość był niesamowity. To co robił, jak się nad tym zastanowić miało w zasadzie jeden cel: ucywilizować dzicz! Nauczyć ludzi żyć ze sobą w względnej zgodzie.

   Ale spójrz i z drugiej strony. Zgoda i współpraca była i jest i tak konieczna, jeśli dana społeczność ma przetrwać w warunkach ciągłej konkurencji z innymi.

   Tam gdzie się tłuką między sobą (a tak jest, kiedy etyka szwankuje) - tam przychodzi trzeci i bierze ich za mordę. Albo zwyczajnie niszczy. Bo gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.

   Etyka jest po prostu korzystna dla rozwoju cywilizacji. Nie ważne, na czym ją oprzesz, jak ludzie współpracują tworząc, zamiast się zwalczać niszcząc - społeczność rośnie w siłę, potrafi nie tylko się obronić ale także prowadzić ekspansję.

   Oczywiście jak ludzie byli dziczą, było bardzo, bardzo trudno im wytłumaczyć pewne zasady, nauczyć. Dlatego zgodzę się z bezsporną zasługą chrześcijaństwa w zbudowaniu zachodniej cywilizacji.

   Z czym się spieram to konieczność udziału religii w utrzymaniu tej cywilizacji dziś.

   Ponadczasowość religii miała swoje niezaprzeczalne plusy, ale coraz bardziej wychodzą jej wady. Już wyjaśniam: społeczeństwo i cywilizacja się zmienia. Metody, które były kiedyś optymalne w jego kształtowaniu i ulepszaniu nie mogą być takie same. Też muszą się zmieniać. Nie za szybko, bo będzie chaos, ale i nie za wolno, bo ludzie zaczną odrzucać anachronizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:
   Tak - niektórzy niewolnicy mieli dobre warunki, ale niektórzy służyli jako "zabawka" np. do rzucenia na pożarcie lwom w Koloseum.

   Owszem, było niewolnictwo, ale niewolników traktowano często lepiej niż dziś "wolnych obywateli" w wielu państwach.
   Bo jak się zastanowić czym jest wolność i ile jej mamy... Dla lepszego samopoczucia lepiej się za bardzo nie zastanawiać ;)

   Rozumiem co masz na myśli i poniekąd się zgadzam.
   Tylko obecna sytuacja jest po części skutkiem zaniku tej etyki.
   Dzisiaj przykładowo jest to konieczność narzucenia na siebie kajdan na 30 lat w postaci kredytu żeby zrealizować podstawowe potrzeby np. kupno mieszkania, których ceny są wywindowane ze względu na ekspansję kredytową opartą o rezerwę cząstkową. W omawianej etyce lichwa jest potępiana.

   Ale masz rację - kultura i etyka to dwie różne sprawy. Chociaż wydaje mi się, że kultura chrześcijańska miała etykę w pakiecie.
   Etyka zawiera się na kulturę jak zbiór przestrzeganych i przekazywanych z pokolenia na pokolenia określonych zasad.

   Ale spójrz i z drugiej strony. Zgoda i współpraca była i jest i tak konieczna, jeśli dana społeczność ma przetrwać w warunkach ciągłej konkurencji z innymi.
   To jest etyka judaistyczna - plemienno-sytuacyjna (jeżeli zakładamy konkurencje z innymi "grupami"). Czyli inaczej zachowujemy się wobec współplemieńców, a inaczej wobec osób spoza grupy etnicznej / religijnej etc. Flagowym przykładem jest to, że wyznawcy judaizmu nie mogli pożyczać pieniędzy na procent swoim współplemieńcom, ale "gojom" już tak.
   Chrześcijaństwo złamało te kanony tworząc jednakową etyką dla wszystkich i wobec wszystkich.
   Oczywiście czym innym jest przestrzeganie tego przez poszczególne jednostki.

   Z czym się spieram to konieczność udziału religii w utrzymaniu tej cywilizacji dziś.
   Ponadczasowość religii miała swoje niezaprzeczalne plusy, ale coraz bardziej wychodzą jej wady. Już wyjaśniam: społeczeństwo i cywilizacja się zmienia. Metody, które były kiedyś optymalne w jego kształtowaniu i ulepszaniu nie mogą być takie same. Też muszą się zmieniać. Nie za szybko, bo będzie chaos, ale i nie za wolno, bo ludzie zaczną odrzucać anachronizm.

   Tylko, że jeżeli doprowadzimy do zaniku źródła tej etyki to oznacza też, że ta etyka również zacznie stopniowo wygasać.
   To daje puste pole do działania różnym ideologiom czego przykłady mieliśmy w XX w. (nazizm / marksizm).

  •  
   p........y

   -3

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass:

   Tylko, że jeżeli doprowadzimy do zaniku źródła tej etyki to oznacza też, że ta etyka również zacznie stopniowo wygasać. To daje puste pole do działania różnym ideologiom czego przykłady mieliśmy w XX w. (nazizm / marksizm).

   Znam tę szkołę. Argument bardzo przekonujący, aczkolwiek osobliwości mogą wszystko zmienić.

   Wg mnie żyjemy w osobliwości. Z całą pewnością - rozwojowej. Rozwój technologii ma charakter osobliwości. A ta osobliwość nie wystąpiła w próżni. Konsekwencje są dalsze.

   Zauważ, że nigdy tak wielu ludzi nie miało tak łatwego dostępu do wiedzy i nauki. Zauważ, że nigdy tak wielu ludzi nie cieszyło się tak ogromnym poziomem bezpieczeństwa i nie miało zaspokojonych podstawowych potrzeb w takim stopniu.

   Co za tym idzie - w zachodniej cywilizacji mamy niespotykane wcześniej warunki rozwoju umysłowego.

   Wydaje mi się, że im dalej brniemy w nieskrępowaną wolność komunikacji, wolność od cenzury i tematów tabu - tym mniejszą szansę mają ideologie w stylu nazizmu czy marksizmu. Ludzie en masse po prostu nie są już tacy głupi, żeby zebrać ich w jakąś masę krytyczną i zbudować dystopię. Ja mam czasem nawet wrażenie, że ludzie nie są już dość głupi, żeby stanowić tak dobre mięso armatnie jak kiedyś. Kiedyś ciemny chłop mógł wierzyć, że idzie na wojnę w imię jakiś wyższych ideałów. Dziś ludzie są chociażby na tyle mądrzy, żeby większość tych rzeczy zwyczajnie olewać. I to jest mądre nawet u idioty. Bo taki dzisiejszy idiota, który niby nic o niczym nie wie - nie kupi bajek, które kiedyś niepiśmienni kupowali w każdych ilościach.

   Jak nie wcisnęli im idei rewolucji, albo mordowania w imię bogów, to wciskali im honory i szlachetności. Zawsze coś, byle tylko idiota poszedł zginąć za swojego pana. A dziś coraz częściej ludzie mówią "nie". Pójść może pójdą, ale jak przychodzi co do czego, to ginąć nie chcą. Chociaż o tyle są mądrzejsi.

   Kiedyś taki chłop / robotnik to się nudził po robocie. Szedł do piwiarni, bo gdzie mógł iść, tam mu mówili, że jego bieda (a i owszem, biedny był, to ważne) wynika z tego i z tamtego, "tu jest wróg, chodźmy go bić, to będzie lepiej".

   No weź dziś powiedz to robotnikowi, który jest akurat zajęty z tym samym piwkiem oglądaniem meczu na swoim 2 metrowym telewizorku 4K. Ten "Kiepski" jest dużo mądrzejszy od swojego przodka z przedwojennej piwiarni, właśnie dzięki osobliwości technicznej.

   Jak tego naszego "Kiepskiego" będą chcieli okraść czy pobić, to będzie wrzeszczał "Policja!!!". I to jest pewien element etyki. Ludzie są świadomi, że prosta zasada "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe" - po prostu chroni ich własne tyłki. Do tego - ludzie się boją, ludzie DBAJĄ o własne tyłki i to jest BARDZO DOBRE.

   Nazwałem to po chamsku i wulgarnie, za to tak porządniej można to nazwać "właściwą wartością ludzkiego życia". Kiedyś było ono po prostu mniej warte. Dziś, w cywilizacji zachodniej jest ono wartością nadrzędną. W kapitalistycznej, konsumpcyjnej cywilizacji życie jednostki jest wartością nadrzędną. Ba, już nie tylko sam fakt życia, ale nawet jego jakość.

   Za tym idzie etyka. Etyka z tego również wypływa. Wg mnie jest wręcz niezbędna, żeby to życie i jego jakość nie były zagrożone.

   TL; DR: dorośliśmy do tego, żeby wiedzieć sami.

  •  

   pokaż komentarz

   Po przyjściu tego wyimaginowanego Żyda była podstawa aby mordować i chrystianizować innych. Dlatego też mamy kolejnną wymyśloną religieIslam który powstał jako antidotum na zło krucjat europejskich.

   @rochudzki: Jak zwykle, bredzisz. Ciekawość, aż takim nieukiem jesteś czy zwyczajnie trollujesz bo kaska leci.
   Islam powstał ok 500 lat przed jakąkolwiek chrześcijańską krucjatą.

   I wyprawa krzyżowa (1096–1099) – stanowiła bezpośrednią odpowiedź na wezwanie papieża Urbana II podczas synodu w Clermont. W skład wyprawy weszli rycerze lotaryńscy (w Bizancjum i na Bliskim Wschodzie nazywani „Frankami”) oraz Normanowie i Prowansalczycy. W trakcie wyprawy krzyżowcy zdobyli m.in. Niceę, Antiochię, Ma’arrat an-Numan, a wreszcie Jerozolimę, gdzie utworzyli Królestwo Jerozolimskie. Była to jedyna wyprawa zakończona pełnym sukcesem wojsk Zachodu.
   Islam

   Mahomet (po arabsku Muhammad), prorok i twórca islamu, żył w latach 570-632. Urodził się w Mekce. Po śmierci rodziców wychowywał go dziadek, a następnie stryjek. Mahomet zajmował się handlem do czasu, gdy zaczął twierdzić, że podczas kontemplacji doznał wizji i zaczął głosić zasady nowej religii. Objawienie miało miejsce w 610 r. n.e w jaskini Hira
   Oba cytaty za Wiki

   Islam powstał jako narzędzie mające zjednoczyć ludy arabskie. Jest do dziś mocno związany w swej charakterystyce i rytuałach z tradycją nomadów, ideami podbojów i warunkami geograficznymi. Kulturowo także jest mocno zacofany, bo nigdy w dziejach nie przeszedł czegokolwiek porównywalnego z chrześcijańską Reformacją czy Oświeceniem.
   Porównać go można do chrześcijaństwa wczesnośredniowiecznego. I tak jest wykładany do dziś po wiochach, przez mułłów równie rozwiniętych kulturowo co mnisi chrześcijańscy wykładający w szkółkach kościelnych w XIIw.

   Wróć do szkoły nieuku, zamiast wysrywać tutaj głupoty

  •  

   pokaż komentarz

   Te problemy z imigrantami nie mają żadnych powiązań z Islamem jako takim, ot tyle, że akurat Ci ludzie są wyznawcami Islamu

   @Lechu1777: Niestety mają, bo islam jest religią nietolerancyjną w zakresie poszanowania równouprawnienia kobiet i ochrony dobra dzieci.
   Z góry zakłada określony model społeczny rodziny, opierający się na patriarchacie. Tu, w tej konkretnej sytuacji, dodatkowo może dochodzic czynnik innej wiary matki. Innymi słowy, temu muslim moglo odwalic na tle religijnym dodatkowo. Podobne rzeczy dzieją się w przypadku ataków samobójczych. Kwestia motywacji i desperacji.
   Tu bym tego elementu nie wykluczyl, oprocz jakichs zaburzen emo.
   Sam fakt usiłowania dekapitacji przypisałbym rytuałowi scinania głów wrogom, tak rozpropagowany przez ISIS. Naoglądał się pewnie tego i uznał za dobry do tego co chciał zrobić.

  •  
   s.............a via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni
   Parę słów do wykopu " Merkel cenzuruje odcięcie głowy przez emigranta i morderstwo "

   Już w czerwcu tego roku największy dziennik w Hamburgu pisał o tej sprawie
   Że nie do końca doszło do całkowitego obcięcia głowy przez napastnika i część prasy świadomie podała że napastnik zadał nozem rany głębokie na szyji dziecka.

   #ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

   https://www.mopo.de/hamburg/kritik-an-polizei-razzia-wie-rechte-den-messer-mord-vom-jungfernstieg-missbrauchen-30069284

   #4konserwy #neuropa

  •  
   s.............a via Android

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe islam odnosi się bezpośrednio do chrześcijaństwa i neguje jego podstawowe przesłania. Gdyby Islam powstał niezależnie i w oderwaniu od Chrześcijaństwa nie byłoby w nim tak wielkiej ilości odnośników do tej religii. Nie znasz się i jebiesz bajki z Wikipedii. Cel krucjat był jasny. Jaki sens zatem miałoby po roku 1000 iść na wschód i nawracać muzułmanów na chrześcijaństwo kiedy wyraźnie k%$#a ta religia neguje podstawy Chrześcijaństwa. Idź zaczerpnij z poważnych źródeł informacje a nie z gimbazy.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby Islam powstał niezależnie i w oderwaniu od Chrześcijaństwa nie byłoby w nim tak wielkiej ilości odnośników do tej religii.

   @rochudzki: a kto twierdzi, ze w oderwaniu? chreścijaństwo istniało już 600 lat z okładem, i trochę już było znane nawet w Arabii.
   lslam powstał na bazie WSZYSTKICH regionalnych wierzeń, w tym i judaizmu, i chrześcijaństwa. I ma do nich liczne nawiązania i odniesienia.

   Nie ucz Wąski kogoś, kto religioznawstwo musiał zaliczyć. Bo możesz skończyć na podium ODMI, jak już tu paru się trafiło.

   Islam NIE powstał natomiast jako jakaś krucjatowa religia przeciw chrześcijaństwu jedynie, jak sugerujesz. Jest religią wojującą z KAŻDĄ inną wiarą, i ma to wpisane w treść Koranu.
   Lubisz kopać się z koniem?
   To głupie i boli

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki sens zatem miałoby po roku 1000 iść na wschód i nawracać muzułmanów na chrześcijaństwo kiedy wyraźnie k!?!a ta religia neguje podstawy Chrześcijaństwa

   @rochudzki: sens krucjat chrzescijańskich był dość dobrze przeryty przez naukę. wystarczy poczytać.
   Są tezy dość mocno umocowane, że chodziło o brak terenów do sukcesji, dla namnożonych nadmiernie potomków europejskiej szlachty.
   Inna mówi o kanalizowaniu rozbuchanej chłopskiej rewolty. Stąd krucjata dziecięca i chłopskie
   Tu natomiast masz dość przystępnie opisane powody "historyczno-geopolityczne"

   Idea świętej wojny z innowiercami upowszechniła się w chrześcijańskiej Europie w 2. połowie XI w. w wyniku udziału rycerstwa europejskiego w rekonkwiście ziem Półwyspu Iberyjskiego, zwłaszcza po apelu 1063 papieża Aleksandra II o pomoc dla chrześcijan hiszpańskich i nadaniu odpustów uczestnikom tych walk. Na Bliskim Wschodzie 1071 Turcy seldżucccy zdobyli Jerozolimę. W 1095 cesarz bizantyński, zagrożony ze strony Turków, zwrócił się do papieża z prośbą o posiłki zbrojne. Wojna w Azji Mniejszej utrudniała ruch pielgrzymkowy do Jerozolimy i handel włoski z Bliskim Wschodem.
   https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/krucjaty;3927753.html
   Przy okazji, wrogość chrześcijańsko-islamska datuje się już od czasu utraty Jerozolimy i najazdu Maurów
   A tu jeszcze bardziej przystępny art o krucjatowej ekonomii.
   https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/03/22/krucjaty-jako-biznes-ile-zarobili-na-nich-krzyzowcy/#3

   Poczytaj, przemyśl...

  •  

   pokaż komentarz

   @spokojnie_to_ja tu bardziej chodzi o cenzure internetu, portali spolecznosciowych. Co potrafi takie info narobic miales przyklad chocby tu, gdy byla inba z #villakarpatia. Chodzi prawdopodobnie o niepodsycanie niecheci do imigry, bo z tym Niemcy zaczynaja miec coraz wiekszy problem u siebie. A ucierpiec moga niewinni, tylko dlatego ze muslim. Podobnie bylo za Hitlera przeca z Zydami

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry az dostales plusa za ta "osobliwosc techniczna" :) Twoje to czy zerzniete?
   Nawet jesli, rozwiniecie niczegose :)

  •  
   p........y

   -1

   pokaż komentarz

   @sidhe:
   Nie mam pojęcia, człowiek stale coś czyta i słyszy. Pewnie gdzieś czytałem, gdzieś słyszałem, nie pamiętam już.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass ogolnie, madrze prawisz wasc. Ale nie do konca Bez etyki religijnej, chrzescijanskiej, pozostanie pustka? Niekoniecznie. Jak dowodzi historia najstarszej, NIEPRZERWANIE trwajacej cywilizacji, owa etyka moze sie rozwinac w system filozoficzny. Czy chrzescijanstwo jest gotowe na to? Watpie. Konfucjanizm potrzebowal sporo czasu na to, no ale moge sie mylic w zwiazku z istniejacym obecnie zjawiskiem "osobliwosci technicznej" tak slicznie wyloznonej przez @pies_harry
   Niemniej, trzeba tez brac pod uwage dzialalnosc misyjna KK
   Innymi slowy, ta religia szybko nie umrze

  •  

   pokaż komentarz

   Jak nie wcisnęli im idei rewolucji, albo mordowania w imię bogów, to wciskali im honory i szlachetności. Zawsze coś, byle tylko idiota poszedł zginąć za swojego pana. A dziś coraz częściej ludzie mówią "nie".

   @pies_harry: Humanitaryzm i pacyfizm - czy rzeczywiście wynikają z wiedzy i zwiększonej świadomości społeczeństwa czy są jedynie skutkiem podwyższonego komfortu życia którego ostatnio doświadczamy? Czy jeżeli pewnego dnia braknie strategicznego zasobu i komfort życia spadnie dramatycznie to ludzie nadal będą pamiętali o tych wydumanych ideach czy jednak pójdą na front walczyć o to co im potrzebne i ponownie usprawiedliwią swoje niemoralne czyny wyższą koniecznością, wolą boga, honorem i szlachetnością?

  •  

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass ..nie zapominaj tez o buddyzmie.
   To chyba predzej chrzescijanstwo czeka, jak sadze

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Nie budujmy idealistycznej wizji świata w której dobrzy, pacyfistycznie nastawieni ludzie są nakłaniani do walki przez kastę panów. Każdy gracz na tej ziemi analizuje bilans zysków i strat dla danej strategii tak aby ugrać jak najwięcej dla siebie.

  •  
   p........y

   0

   pokaż komentarz

   @AdireQ:
   Hej, walka o to co komuś potrzebne jest IMHO mądrzejsza, niż walka za ideę.
   Nie widzę w zasadzie powodu dlaczego człowiek nie miałby pomimo swojego zaawansowania umysłowego - nadal walczyć o przetrwanie, jeśli jest zagrożone.
   Pamiętasz "Full Metal Jacket" i narrację Jokera? Wietnam - i sporo ludzi nie miało złudzeń odnośnie jakiejkolwiek moralności na tej wojnie.
   Wg mnie humanitaryzm i pacyfizm wynikają z obydwu tych rzeczy. Raz, że człowiekowi trudniej dziś wcisnąć jakiś piramidalny kit, dwa, racja, człowiek w lepszych warunkach ceni bardziej nie tylko swoje życie, ale też chyba innych. Pewności nie mam.
   Czytałem, że w krajach rozwiniętych dobroczynność ma się znacząco lepiej niż w rozwijających się. Cóż, wydaje się mieć to chyba związek z piramidą potrzeb Masłowa. Jak nie musisz walczyć o przetrwanie, większe znaczenie mają "wyższe wartości".

  •  
   p........y

   -1

   pokaż komentarz

   @AdireQ:
   Ludzie nie są pacyfistycznie nastawieni dlatego, że są dobrzy czy idealistyczni, tylko dlatego, że zwyczajnie nie chcą ginąć, mają swoje życia do stracenia. A władcy ryzykują życiem innych. Proste i chyba wystarczająco "brudne", nie? ;) Niby teraz wszędzie te demokracje, całe megatony demokracji ;) Ale to garstka ludzi z zarezerwowanym miejscem w schronach byłaby skłonna cisnąć na wojnę. Reszta nie bardzo. Tzn idioci powiedzą, że nie mogą się doczekać, aż się pienią z nienawiści do wszystkich innych, ale jakby przyszło co do czego, to robiliby pod siebie ze strachu, a nie szli na prawdziwą wojnę, gdzie ktoś będzie do nich strzelać ;) Mam wrażenie, że kiedyś było to mocno inaczej. Kiedyś ludzie mieli tak ciężkie życie, że wojny i frontu mogli się nie bać. No i masz, Polacy z szablami na czołgi, z resztą, Rosjanie podobnie, podobno masa z nich w ogóle bez broni na bitwy szła, bo nie dla każdego karabinu starczało. Nabili (Polacy i Rosjanie) z resztą chyba rekord jeśli chodzi o straty w dwóch ostatnich wojnach światowych. A tacy Holendrzy to już mieli pietra, żeby na niemiecki CKM iść. Teraz troszkę się wyrównało. Teraz Ukraińcy mieli pietra i poddali swój okręt bez walki ruskim ostatnio. I bardzo dobrze, po cholerę mieli ginąć.

  •  

   pokaż komentarz

   a katolicy/chrześcijanie nie?

   @nom_om: A ateiści nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta:

   kurde człowieku, weź zanim cokolwiek napiszesz zastanów się cokolwiek nad tym, nawet dla własnego dobra, można być przeciwny wierze, ale nie rób k?#$y z logiki, muzułmanin obciął głowę, nie dlatego, bo tak sobie wymyślił tylko dlatego, ze tak nakazuje mu religia, a matka nie dlatego poderżnął córce gardło, bo nakazuje jej tak religia, wręcz przeciwnie religia chrześcijańska zakazuje jej zabijać, tylko była po prostu chora psychicznie i taki właśnie sposób sobie wymyśliła.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Do meczetu chodzę minimum raz w tygodniu od 3 lat, mam w domu 4 Korany w 3 językach, mieszkam w muzułmańskim kraju i nigdy nie słyszałem ani nie czytałem o jakikolwiek nakazie zabijania własnej rodziny

   Kto zabija jedną osobę to jakby zabił cała ludzkość, a kto ratuje jedną osobę to jakby uratował cała ludzkość
   Jakby w Koranie był nakaz zabijania własnych dzieci to o takich newsach słyszałbyś kilkaset razy dziennie, a tak nie jest

  •  
   g.........y via Android

   0

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni Wartości Polskie są wschodnio bizantyjskie, dlatego w trakcie średniowiecza Polacy się myli.

  •  
   g.........y via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni I z góry informuję iż biblia tysiąclecia pozwala na ukamienowanie kobiety jeśli złamała 3 aksjomat przed ślubem a jej mężowi to się no spodoba. Twt22, pierwsze wersy bajki.

  •  
   g.........y via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni A poza tym Ukraincy robili to samo, też Chrześcijanie.

  •  
   g.........y via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @prawda_sie_obroni A Chrześcijaństwo szanuje kobietę, za gwałt trzeba zapłacić peniędzmi i ślubem, albo głową.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:

   Co za tym idzie - w zachodniej cywilizacji mamy niespotykane wcześniej warunki rozwoju umysłowego.
   Tak, ale przy braku odpowiedniej ideologii (z punktu widzenia sterowania społecznego religia to też ideologia) nie musi to oznaczać zwiększonego rozwoju społeczeństwa jako ogółu.
   Np. jeżeli chodzi o umiejętności techniczne (szeroko pojęte od budowlanki po elektronikę) widzimy raczej regres.
   Podobnie wygląda sprawa z IQ:
   http://www.euronews.com/2017/12/29/the-iq-of-europeans-is-dropping-due-to-technology-say-researchers

   > Wydaje mi się, że im dalej brniemy w nieskrępowaną wolność komunikacji, wolność od cenzury i tematów tabu - tym mniejszą szansę mają ideologie w stylu nazizmu czy marksizmu. Ludzie en masse po prostu nie są już tacy głupi, żeby zebrać ich w jakąś masę krytyczną i zbudować dystopię.
   W świecie zachodnim widzimy raczej spadek poziomu wolności słowa. Oczywiście wciąż jest pod tym względem jest lepiej niż w innych regionach świata. W UE również widzimy wzrost wpływów ideologii kulturowego marksizmu.
   Generalnie zgadzam się, że wolność słowa zmniejsza ryzyko pojawienia się totalitarnej ideologii, aczkolwiek to nie jest wystarczający warunek.
   Wolność słowa można równie dobrze wykorzystać do implementacji totalitaryzmu.
   Dodatkowo wolność słowa nie oznacza zwiększenia świadomości ludzi dot. skutków danych ideologii, działań gospodarczych etc. To już kwestia edukacji - dobrowolnej (dla ludzi o wysokich motywacjach poznawczych w tych dziedzinach) lub przymuszonej np. w szkole.

   Chodzi mi o to, że bez odpowiedniej etyki i ideologii programującej społeczeństwo szybko się degeneruje, popada w skrajności. Zwróć uwagę, że nawet faszyzm w krajach gdzie prym w sterowaniu społecznym miał kościół (Hiszpania, Włochy) miał "ludzką" twarz.
   W protestanckich Niemczech już niekoniecznie, ale tu wśród przyczyn można wymieniać "sprawców": Luter, Kant, Fryderyk Wielki etc. i zaniku wyżej wymienionej instytucji.

   Ja mam czasem nawet wrażenie, że ludzie nie są już dość głupi, żeby stanowić tak dobre mięso armatnie jak kiedyś. Kiedyś ciemny chłop mógł wierzyć, że idzie na wojnę w imię jakiś wyższych ideałów. Dziś ludzie są chociażby na tyle mądrzy, żeby większość tych rzeczy zwyczajnie olewać. I to jest mądre nawet u idioty. Bo taki dzisiejszy idiota, który niby nic o niczym nie wie - nie kupi bajek, które kiedyś niepiśmienni kupowali w każdych ilościach.
   Aż tak pozytywnie do tego nie podchodzę. Moim zdaniem to raczej efekt powszechnego nihilizmu.
   Poza tym to co piszesz - wojny totalne / masowe nastały właśnie w okresie upowszechnienia dostępu do informacji i zwiększenia świadomości politycznej mas.

   Jak tego naszego "Kiepskiego" będą chcieli okraść czy pobić, to będzie wrzeszczał "Policja!!!". I to jest pewien element etyki. Ludzie są świadomi, że prosta zasada "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe" - po prostu chroni ich własne tyłki. Do tego - ludzie się boją, ludzie DBAJĄ o własne tyłki i to jest BARDZO DOBRE.
   Problem zaczyna się wtedy kiedy interesują się tylko własnymi tyłkami.

   @sidhe:

   ..nie zapominaj tez o buddyzmie.
   Zastanawiam się dlaczego akurat buddyzm stał się popularny w krajach cywilizacji łacińskiej w okresie rewolucji antykulturowej '68.
   Częściowo traktuje o tym Jurij Bezmienow w wykładzie "Jak napaść na państwo" - wielu "guru" sekt z Indii było pośrednio finansowane przez służby wywiady sowieckiego w celu defragmentacji i degeneracji społeczeństwa. Oczywiście nie porównuje tego do buddyzmu, aczkolwiek efekt tutaj jest ten sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass buddyzm jest jakby rozwinieciem chrzescijanstwa, i jak niektorzy uwazaja, rowniez jego kolebka. W koncu byl wczesniej. Wartosci zblizone, do tego atrakcyjny ze wzgledu na egzotyke i dlatego tak mocno "wszedl" w czasach hippie. Nie zapominaj ze USA to wbrew pozorom mocno purytanski kraj byl wowczas. A mlodzi poczuli wiatr kontrkultury. Co zlego w wierze rownie mocno, a nawet mocniej podkreslajacej szacunek do "nie zabijaj"? Podobnie zreszta poczatkowo bylo z islamem w USA. Bo "czysty" taki. Odbicie od rzeczywistosci pelnej brutalnosci, syfu, dragow, alko. Poczucue bycia w "leoszej"wspolnocie. Dlatego afrromeri tak sie do islamu garneli swego czasu. De facto, najwyzsza chyba na dzis forma rozwoju norm spolecznych to konfucjanizm. Czysta pragmatyka, oparta na zasadach z religii. Niestety, owa pragmatyka zabija jakos empatie. Sprowadza byt do formy jedynie biologicznej. W zamian daje skutecznosc, i normy spoleczne wystarczajace dla przetrwania cywilizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass Co do Reformacji w Niemczech jako jednej z przyczyn powstania nazizmu, nie zgadzam sie. Nazizm powstal na gruncie biedy. Niemcy mieli z jednej strony do placenia reparacje po IWS, z drugiej ruchy rewolucyjne i biede, a za chwile kryzys. Nazizm rozwijal sie w tej rzeczywistosci z ideologii stricte socjalistycznej do ruchu majacego zastaplic takze wiare. W chwili gdy wybuchl przemoca, byl juz mocno zakorzeniony przez indoktrynacje i strach. Zyles dobrze, jesli byles "z nami". Inaczej czapa. Tak samo jak Polacy za komuny. Tylko ze u nas wlrowadzil ja na sile wrog, a tam swoi, gloszacy wszem i wobec ze to dla "dobra Niemcow" Byli w tym efektywni, to i wierzono im. A pozniej bylo juz za pozno.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry "Polacy z sxablami na czolgi..ruscy bez nroni.."
   To sa mity.
   Polska ma tak duze straty w 2Ws nie z powodu walk, lecz z powodu mordowania cywili przede wszystkim.
   Obozy, wywozki do Rzeszy, utrata olbrzymiej populacji na wschodzie, bombardowania, zniszvzenie Warszawy..
   Szable na czolgi to Kawalerowicz nakrecil, i poszedl mit w swiat. Kawaleria byla w walce odpowiednikiem piechoty zmechanizowanej. Szarze ulanskie zdarzaly sie incydentalnie, na niemiecka piechote w odwrocie np.
   Ruscy szli do walki bez karabinow, ale za to z ckm-em NKWD za plecami, albo rzeka jak w Stalingradzie, pod ciezkim ogniem i bez mozliwosci odwrotu. Gdy mieli wybor, jak w '41, najczesciej poddawali sie calymi grupami. Jedna z akcji w tym czasie to cos ok 100k jencow. W sumie wowczas stracili bodaj 2miliony, ale musialbym sprawdzic dokladnie.
   Ooddawali sie, a nawet wspolpracowali z Niemcami. To Niemcy ich nie chcieli, bo taki byl prikaz odgorny.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry cd ruskich.
   Pozniej, po zatrzymaniu Barbarossy, doszedl zwykly ludzki strach i nienawisc. Byly juz informacje od uciekinierow co dzieje sie w obozach jenieckich. Ze glod i smierc. Ze Niemcy pala, grabia i morduja. Wczesniej cywile ich przyjmowali zyczliwie. Nawet pod Stalingradem tak bywalo.
   Poza tym byl prikaz Stalina, by Niemcow zabijac na pniu. Bez brania jencow. Dlatego te walki byly takie zajadle. Stad takie wysokie straty ruskich. Czlowiek sie nie liczyl. Byl rozkaz, i nawet jesli gluoi, musieli wykonac. Jak nie to kula w leb. Jencow ruskich po wojnie oni sami traktowali jak kolaborantow. Zsylki, wiezienia, wyroki smierci

  •  

   pokaż komentarz

   @wyestymowany Nie udaje sie od setek lat ludziom przedstawic idei zycia w pokoju, loniewaz wciaz, pomimo uplywu tysiecy lat od powstania religii gloszacych "nie zabijaj" czlowiek nie przestal miec zwierzecych odruchow i popedow. Do tego potrzeba ewolucji w warunkach takie cechy jak empatia rozwijajacych. A takich nie ma, bo zycie nie polega na biernosci. Jesli jestes bierny, sama natura cie zje. Alternatywa jest walka o przetrwanie w grupie, dzis mamy podzial na grupy " sprzymiezonych" w skali calkiem zaawansowanej, niemniej wciaz silnie podzielonej. Problemem staje aie walka o zasoby. Ona moze ten stan pogorszyc

  •  

   pokaż komentarz

   @AdireQ 》Czy jeżeli pewnego dnia braknie strategicznego zasobu i komfort życia spadnie dramatycznie to ludzie nadal będą pamiętali o tych wydumanych ideach czy jednak pójdą na front walczyć o to co im potrzebne i ponownie usprawiedliwią swoje niemoralne czyny wyższą koniecznością, wolą boga, honorem i szlachetnością? Na dzis pojda walczyc. Za duzo w czlowieku wciaz humanoi, za malo humani.
   Czlkwiek dzis nie ma jeszcze utrwalone w odruchu bezwarunkowym "nie zabijaj"
   Ten nakaz masz narzucony kulturowo. Nie jest "naturalny"

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: Jeśli do tego czasu się nie wykończymy postęp znajdzie rozwiązanie problemu zasobów. O co wtedy będziemy walczyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @wyestymowany humani wciaz jest bardziej humanoi. Gdzies tam, jakos.
   Nie wyzbyl sie pierwocin pochodzenia. Komorki musza miec pokarm, byt musi miec przestrzen i zasoby by przetrwac. Rozwiazaniem bylaby np. chermatofilia..ale..zielonym byc?.. A co z przestrzenia?..dzis bogaci byduja posiadlosci. Jutro kazdemu dac po te 2000 ha i bedzie troche malo.
   Ok.
   Oceany.
   Kiepsko na dzis, ale ta idea ma ciekawe perspektywy.
   Tylko znowu mamy tworzenie roznych humani.
   Czy nie bedzie to zarzewiem konfliktu znow?

 •  

  pokaż komentarz

  Fałszywy kraj. Tak było przed I wojną światową, przed II wojną i tak jest teraz. Za każdym razem chcą narzucić swoją wolę innym, przejąć innych, wykorzystać, itd. zatajając niewygodne zbrodnie. Fałszywy kraj.

 •  

  pokaż komentarz

  I pomyśleć, że te wszystkie polskie mendy skarżą się Niemcom jak to w Polsce są łamane prawa obywateli i praworządność, a Niemcy mają czelność nas w tym temacie upominać.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna