•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem za obowiązkową sterylizacją wszystkich zwierząt domowych, nie przeznaczonych do rozrodu, a te które zostaną to obowiązkowe zachipowanie.
  Raz dwa rozwiąże się problem porzuconych zwierząt, jeśli bez problemu się sprawdzi czyje to zwierzę jest i nałoży karę za porzucenie lub zgubienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: nareszcie ktoś mądry na tym serwisie

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: A co jak się znudzi jakiemuś sadyście ten wysterylizowany i zachipowany i chipa postanowi wydłubac samemu?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   A co jak się znudzi jakiemuś sadyście ten wysterylizowany i zachipowany i chipa postanowi wydłubac samemu?

   @curka_horej_madki: a co z wydłubanym chipem zrobi? Przyjdzie na okresową kontrolę, powie weterynarzowi że wypadł?

   Zachipowane zwierzęta powinny być okresowo badane, chociażby raz w roku. W przypadku śmierci zgłaszasz, chip jest dezaktywowany i tyle. Posiadanie zwierzaka to nie tylko radość głaskania, ale też masa obowiązków i odpowiedzialności. Wiele osób w ogóle o tym nie myśli, albo ma w dupie bo porzucenie psa nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.

   "Uciekł" - a szukałeś? Jak nie szukałeś i nie zgłosiłeś zaginięcia psa, to kolejna kara. Trudno.
   Jak się ludzi nie da nauczyć po dobroci, to trzeba batem. Dla normalnych miłośników zwierząt którzy dbają o swoje pupile to żaden problem. Ba, wielu nawet przyklaśnie i z chęcią się podporządkuje właśnie dlatego żeby mniej zwierząt cierpiało. Wiesz ile jest sytuacji typu - pies choruje to go wyrzucimy, bo szkoda kasy na leczenie? Ludzie traktują zwierzęta jak przedmioty, a nie jak część rodziny.

   Tak jak nie dałbym adoptować dziecka patologicznemu alkoholikowi, tak nie chcę żeby ta sama patologia umysłowa miała psy, koty czy inne zwierzęta. Zwierzę też czuje i ma jeszcze gorzej niż człowiek, bo nie rozumie czemu ktoś je krzywdzi. Wyobraź sobie że jest dzień jak co dzień, wracasz z pracy do domu, pogawędki z rodzinką, oglądasz sobie telewizję dla relaksu a tu nagle pakują Cię do worka i wywożą do lasu, przywiązują do drzewa.

   Ja jestem za każdym obostrzeniem, karą i batem które sprawia że będzie mniej zwierzęcego cierpienia na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth Nie. Chodzilo mi o to, że w poście na który odpowiadałem padło stwierdzenie, że chip + sterylizacja to recepta na całe zło. Ja twierdzę, że tak nie jest. Bo zarówno zwierzę z chipem jak i wysterylizowane może paść ofiarą bestialstwa i żaden chip tu nie pomoże. Pomóc mogą jedynie wysokie i bezwzględnie egzekwowane kary za znęcanie się nad zwierzętami + edukacja od najmłodszych lat. Nie musisz mi mówić jak to wygląda bo sam mam psa już staruszka (16 lat). Mam go od szczeniaka (nomen omen przygarniętego w wieku 3tygodni bo ktoś wyrzucił go w styczniu przy -10 na dwór) i wiem ile kosztuje leczenie. Szczególnie teraz kiedy jeszcze miesiąc tenu miał operację. I zatłukłbym gdyby ktoś mu zrobił jakąkolwiek krzywdę!

   Generalnie piszesz to samo co ja uważam. Również jestem za jak najostrzejszymi karami dla znęcających się nad zwierzętami.
   Także piąteczka cumplu!

  •  

   pokaż komentarz

   padło stwierdzenie, że chip + sterylizacja to recepta na całe zło

   @curka_horej_madki: no to faktycznie stwierdzenie mocno na wyrost. Byłby to jakiś krok w dobrą stronę.

   Pomóc mogą jedynie wysokie i bezwzględnie egzekwowane kary za znęcanie się nad zwierzętami + edukacja od najmłodszych lat.

   @curka_horej_madki: dokładnie tak :)

   Mam go od szczeniaka (nomen omen przygarniętego w wieku 3tygodni bo ktoś wyrzucił go w styczniu przy -10 na dwór) i wiem ile kosztuje leczenie. Szczególnie teraz kiedy jeszcze miesiąc tenu miał operację. I zatłukłbym gdyby ktoś mu zrobił jakąkolwiek krzywdę!

   @curka_horej_madki: pozdrowienia dla seniora :)

  •  

   pokaż komentarz

   @curka_horej_madki: @Kargaroth: raz do roku i tak trzeba je sczepić na wściekliznę, wtedy wet może sprawdzić czy chip jest i czy pies jest.
   Curko, ja nigdzie nie napisałam, że chip i sterylka jest lekiem na caluśkie zło bo nie ma w żadnej sprawie takiego rozwiązania co załatwiłoby problem na 100%. Ale przyznasz, że gdyby wszystkie zwierzęta, szczególnie te na wsi były wysterylizowane i dwa razy do roku się nie rozmnażały dając po kilka-kilkanaście piesków/kotów to nasz kraj wyczyściłby się z bezdomnych zwierząt w ciągu 10 lat. Mniej zwierząt byłoby również zabijanych zaraz po urodzeniu, bo po prostu by się nie rodziły.
   Są sytuacje w których to by nie zadziałało, oczywiście. A zaostrzenie kar nic nie da, bo jak ktoś się uprze to i tak nie wykryjesz tej bestii. Za zabicie człowieka grozi nawet dożywocie, a mimo to ludzie zabijają.
   Nie ma psa na szczepieniu, śmierć nie zgłoszona? SM pukają do drzwi i sprawdzają co się z nim stało. Do tego dodam, że martwego psa i tak powinno się dawać do utylizacji, więc jeśli komuś pies umrze niekoniecznie z własnej woli to przy odbiorze ciała będzie to widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: Co za "tempy" chuj. Dop?#?%?#ać kary tak srogie ze sie janusz obsra, tak jak w Holandii np 16 tyysiecy euro i nawet do 3 lat pierdla. jak ktoś nie szanuje zycia zwierzat to jest zwykłym p?@!%em i tyle. Sterylizacja nie zatrzyma januszowych zapędów do amatorskiej utylizacji chybionego prezentu na gwiazdkę itd...

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: Od dawna mówię to samo, to dużo zmieni. U nas jest kultura trzymania psów i kotów, ale z troską o te zwierzęta gorzej. Namawiam ludzi żeby kundle sterylizowali, sam mam kota po zabiegu, miałem też psa ale mu się zeszło. To nic nie zmienia w zachowaniu zwierzęcia, poza tym że nie ma okresu godowego w którym świruje.
   Niektóre gminy refundują zabiegi, warto się dowiedzieć. A nawet jeśli nie, to koszt około 100 zł.

 •  

  pokaż komentarz

  Szymon J. do schroniska odpracować tam 2 lata co najmniej i zakaz posiadania czegokolwiek w tym czasie

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  PL jednak to dziki kraj 6 m-c więzienia i 2 tyś grzywny jak rozumie ze to jakiś żart sędziego tak ? Powinien dostać maksymalna kare czyli teraz tylko 3 lata i nie więźniu tylko prac społecznych oraz z 15 tyś kary.